Faworki podczas Tłustego Czwartku są równie ważne co pączki, dlatego warto usmażyć je na dobrym rodzaju tłuszczu. Najlepszy kruchy chruścik zawsze wychodzi podczas smażenia na smalcu, który nadaje im świetnej faktury oraz charakterystycznego aromatu. Faworki smażone na oleju roślinnym nie są w stanie ich pokonać, ponieważ nie mogą uzyskać oczekiwanej chrupkości. W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się zrobić faworki samodzielnie - sklepy są ich pełne przed Tłustym Czwartkiem. Domowe faworki smakują jednak znacznie lepiej, a przepis na nie wcale nie jest skomplikowany. Poza dobrą recepturą bardzo ważny jest rodzaj tłuszczu. Smalec zalecany jest przez ekspertów, ponieważ sprawia, że faworki stają się chrupiące, a także nabierają specyficznego posmaku, tak bardzo cenionego przez wszystkich fanów tego deseru. Oczywiście, jeśli nie masz pod ręką smalcu, a do sklepu daleka droga, olej musi wystarczyć.
Przepisów na makowca z pewnością jest wiele, jednak jednym z najlepszych jest ten opracowany przez Ewę Wachowicz. Prezenterka opisała go na swojej internetowej, gdzie zamieszcza wiele innych pysznych receptur. Makowiec w jej wersji jest tak dobry, że ciężko powstrzymać się przed zjedzeniem tylko jednego kawałka, dlatego warto zrobić zapas ciasta. Makowiec jest wyjątkowym wypiekiem, którego smak i zapach mają mnóstwo wielbicieli w całej Polsce. Bez pokaźnej porcji makowca na świątecznym stole nie może obejść się żadna Wigilia. Ewa Wachowicz, jako znawczyni polskiej kuchni, stworzyła makowiec, który zachwyca każdego fana słodkich wypieków. Z pozoru może zdawać się, że receptura jest długa i skomplikowana, w praktyce jednak można łatwo ją opanować. Wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami, a każda próba pieczenia makowca zakończy się całkowitym powodzeniem.
Babka piaskowa kojarzy się większości z Wielkanocą, jednak jej smak jest na tyle dobry, że warto piec ją przez cały rok. Babka piaskowa ma specyficzną teksturę, od której wzięła się jej nazwa. Dzięki poniższemu przepisu uda ci się zrobić ją bardzo wilgotną i delikatną, a świeżość utrzyma nawet do trzech dni. Nie ma nic gorszego niż sucha babka piaskowa, która wyciąga całą wilgoć z ust podczas jedzenia. Dlatego prezentujemy recepturę, dzięki której każde zabranie się za jej wykonanie zakończy się pełnym sukcesem. Sekretem jest odrobina wódki, którą należy wlać do ciasta, a także użycie mąki ziemniaczanej. Wódka wraz z mąką ziemniaczaną tworzy przyjemną w jedzeniu teksturę, a także magazynuje wilgoć.
Nie wszystkie ciasteczka muszą składać się z ogromnej ilości cukru, tłuszczu i niezdrowej mąki - Anna Lewandowska pokazuje, że wersje "fit" są równie smaczne. Dietetyczka zdradziła swój przepis na ciastka owsiane, do których dodaje banany. Owoce nadają im słodyczy, wilgotności, a także lekkiej tekstury. Niżej pokazujemy, jak je przygotować krok po kroku. Ciasteczka owsiane są doskonałą propozycją na smaczną, a przy okazji zdrową alternatywę dla klasycznych ciastek. Anna Lewandowska zamiast mąki używa płatków owsianych zmieszanych z bananem, co zmniejsza kaloryczność wypieku, a także nadaje mu wyjątkowej lekkości. Banan po rozdrobnieniu działa jak jajka, wiążąc ze sobą składniki.Ciastka można sporządzić również z innymi składnikami niż zaprezentowane poniżej. Doskonale pasują w nich rodzynki, suszone figi, czy ziarenka preparowanego ryżu. Polecamy eksperymentować, gdyż w taki sposób będziesz w stanie odkryć swoją ulubioną mieszankę.
Sekret udanego sernika pieczone jest wykorzystanie gęstego, niekwaśnego twarogu półtłustego. Dzięki temu wychodzi on niezwykle lekki i smaczny. Ten sam efekt możemy uzyskać, decydując się na wypróbowanie receptury na sernik gotowany. To doskonała opcja dla tych z was, którzy nie mają piekarnika. Serniki na zimno pysznie smakują latem, a klasyczne pieczone — np. wiedeński — zawsze. Podejmując się przygotowania serowego specjału bez piekarnika, nie jesteśmy skazani na używanie żelatyny czy agaru. Spróbujcie sernika gotowanego, a zrobicie go jeszcze nie raz.
Praktycznie każdego dnia korzystamy z rękawicy kuchennej, aby uchronić się przed oparzeniami od wysokiej temperatury. Naukowcy ostrzegają, że przed założeniem jej na dłoń koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie jest zamoczona. W zetknięciu z nagrzanym metalem woda szybko paruje i przenika przez włókna materiału. W efekcie, pomimo noszenia odzieży ochronnej, skóra może zostać dotkliwie poparzona. Rękawica kuchenna jest najlepszym przyjacielem każdego fana pieczenia czy gotowania - bez niej w końcu wyjęcie ciasta z piekarnika nie byłoby tak prostym zadaniem. W czasie korzystania z rękawicy należy zachować jednak szczególną ostrożność. Mogłoby się wydawać, że używanie rękawicy z grubego materiału nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia. Ma ona w końcu ochronić nas przed zbyt dużym gorącem. W praktyce łatwo zapomnieć o środkach ostrożności, co przekłada się na poważne zagrożenie.
Szukasz pomysłu na delikatne, lekkie i mocno owocowe ciasto, które pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli? Zrób wszystkim słodką niespodziankę i przygotuj ciasto kubuś na puszystym biszkopcie. Poznaj przepis na mocno pomarańczowe, słodkie i orzeźwiające ciasto kubuś.Ciasto kubuś to jedno z tych ciast, za którymi szaleją i dzieci i dorośli. Delikatny, puszysty biszkopt z gęstą masą pomarańczową i pianką śmietanowo- pomarańczową to genialne połączenie. Ciasto wykończone jest galaretką pomarańczową i udekorowane plastrami pomarańczy.Ciasto swoją nazwę zawdzięcza znanym, gęstym sokom dla dzieci. Mocno owocowy, pomarańczowy sok sprawdzi się doskonale do przygotowania masy do ciasta. Piankę natomiast przygotujesz z kremówki i galaretek. Pamiętaj, aby galaretki były zupełnie zimne, kiedy dodasz je do śmietanki, w przeciwnym wypadku zważysz krem.Biszkopt z 5 jajek jest delikatny, ale bardzo puszysty, dodaj do niego cukier wanilinowy, a będzie miał doskonały smak. Biszkoptu nie wyjmuj z piekarnika zaraz po upieczeniu, ponieważ opadnie i popęka. Ciasto wyjmij dopiero po 30 minutach chłodzenia w nagrzanym piecu.Ciasto kubuś to doskonałe ciasto chłodną, zimową porą, kiedy nie mamy dostępu do słodkich, świeżych owoców, jak truskawki, czy maliny. W czerwcu natomiast koniecznie upiecz biszkopt z truskawkami i galaretką, jest idealny w upalne dni.
Do wielu ciast można zamiennie dodawać sodę oczyszczoną i proszek do pieczenia. Jedno i drugie doskonale spulchnia i sprawia, że wypieki są wyrośnięte. Czym jednak różni się soda od proszku do pieczenia? Czy rzeczywiście nie ma różnicy, który środek, do jakiego ciasta się dodaje?Soda oczyszczona i proszek do pieczenia to obok drożdży najpopularniejsze spulchniacze, używane do wypieków. Dzięki nim ciasta, bułeczki czy racuchy rosną, zyskują lekkość i pulchność. Są też miękkie i smaczne.
Dziś Dzień Babci. Z tej okazji chcielibyśmy docenić je tak, jak najlepiej umiemy i podziękować im za to, że uczyły nas gotować i przekazały nam wiele kuchennych sekretów. Przy tej okazji zdradzamy też najlepsze babcine sztuczki kulinarne. Bo nasze babcie doskonale wiedziały, o czym pamiętać podczas gotowania. Umiejętność gotowania jest zwykle sprawą rodzinną. Jeśli gotowała nasza mama, my też mamy do tego talent. A nasza mama z kolei odziedziczyła go po babci. Zresztą w dzieciństwie nieraz babcie się nami opiekowały i przy okazji serwowały nam swoje najlepsze specjały. Nie jedna też uczyła nas gotować i piec. Za to wszystko serdecznie Wam dziękujemy.
Szarlotka nie jest trudnym w przygotowaniu ciastem, jednak wymaga odrobiny włożonego weń czasu. Na szczęście istnieje receptura, która pozwala wykonać wersję tego pysznego deseru bez konieczności pieczenia. Zamiast klasycznego spodu z kruchego ciasta sporządza się podstawę z herbatników, które smakują i wyglądają praktycznie tak samo, jak zwykły spód. Szarlotka bez pieczenia pozwala nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu, jest również jeszcze prostsza od klasycznego przepisu. Najwięcej pracy jest przy samych jabłkach, które na początku należy oporządzić, a następnie poddusić. To na etapie gotowania jabłek ustala się ich grubość. Niektórzy preferują szarlotkę z dużymi kawałkami owoców, inni jedzą jedynie takie ciasto, w którym pojedyncze cząstki jabłek nie są wyczuwalne. To od ciebie zależy którą metodę wybierzesz.
Każdy z nas doskonale rozpoznaje przysmak ze zdjęcia, czyli klasyczne racuchy - zazwyczaj przygotowuje się je na słodko z jabłkami. Dzisiaj prezentujemy jednak przepis na wytrawną wersję, która zawiera aromatyczną wędzoną kiełbasę. Takie placuszki mogą stanowić pyszny obiad dla całej rodziny, a także szybką przekąskę pomiędzy większymi posiłkami. Racuchy do dzisiaj często są przygotowywane przez osoby, które chcą zjeść prosty i tradycyjny posiłek z kilku tanich i łatwo dostępnych składników. Najczęściej są one podawane na słodko, przez co niektórzy mogą poczuć znudzenie. Ile razy można jeść w końcu takie samo danie bez żadnych modyfikacji?Dodanie kiełbasy nie tylko nadaje plackom niespotykanego do tej pory wędzonego posmaku, lecz również zwiększa ich wartości odżywcze. Po zjedzeniu kilku racuszków szybko poczujesz uczucie sytości, które utrzyma się na długie godziny.
Macie ochotę na smaczne, niezwykłe i apetyczne ciasto? Zapraszamy was na najlepsze z najlepszych — jabłkowo-orzechowe ciasto siostry Anastazji. Do jego przygotowania wykorzystacie składniki, które zimą z pewnością macie pod ręką. Jest przy nim trochę pracy, ale smak ciasta i zadowolenie najbliższych wam wszystko wynagrodzi. Jabłka doskonale komponują się z orzechami. Pierwsze są słodko-kwaśne i soczyste, drugie chrupiące i aromatyczne. Jak pokazuje siostra Anastazja, z tego duetu można wyczarować coś naprawdę pysznego i kuszącego. Zobaczcie zresztą na zdjęciu, jak apetycznie wygląda to ciasto. Pochodzi ono z kanału Słodka Cukierenka na YouTube.
Babka ajerkoniakowa to pomysł na błyskawiczne i pyszne ciasto w nowej odsłonie. Babka z olejem i ajerkoniakiem jest puszysta i wilgotna w środku, ma również świetny smak likieru jajecznego i wanilii. Poznaj przepis na babkę ajerkoniakową.Babka to ciasto, które zwykle gości na naszych stołach w okresie wielkanocnym. Babka to proste, puszyste ciasto, które upieczesz na wiele sposób: z dodatkiem cytryny, kakao, migdałów, a także ajerkoniaku. Babkę oprósz cukrem pudrem lub przygotuj do niej lukier.Babka ajerkoniakowa jest najsmaczniejszą wersją ciasta. Przygotowanie i pieczenie babki zajmuje łącznie godzinę, dlatego też ciasto jest często moim słodkim dodatkiem do weekendowej kawy. Każdy jest zachwycony jej niecodziennym smakiem i puszystym, wilgotnym ciastem.Ajerkoniak jest świetnym dodatkiem do ciast. Likier jest delikatny o ładnym, jajecznym kolorze. Ajerkoniak dobrze łączy się z czekoladowymi deserami, ciastami kokosowymi i lodami w formie polewy. Jeśli masz ochotę na pyszne ciasto z ajerkoniakiem- tu poznasz przepis na ciasto kokosowe bez pieczenia na herbatnikach, idealne do kawy i na wizytę gości.
Mało kto w ogóle wyobraża sobie, że sernik można przyrządzić bez mielenia sera twarogowego, ponieważ masa byłaby wtedy zbyt zbita. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, aby cieszyć się tym ciastem bez pracochłonnej czynności. Potrzebujesz do tego tylko praski do ziemniaków. Przeciśnięcie przez nią sera da podobny efekt, co mielenie. Sernik w Polsce jest jednym z najważniejszych ciast i bez problemu można kupić je w każdej cukierni i większości sklepów spożywczych. Warto mieć jednak na uwadze, że żaden kupny wypiek nie dorówna w smaku domowemu sernikowi - szczególnie, jeśli zastosujesz się do poniższych porad. Podczas mieszania składników, nie zapomnij pod żadnym pozorem o dobrym ubiciu białek na sztywną pianę. Bez niej sernik nie będzie puszysty. Dodatkowo taka wpadka zwiększa szansę na opadnięcie ciasta po upieczeniu.
Biszkopt to puszyste, delikatne ciasto, z którego przygotujesz torty i wyśmienite desery z kremami, owocami, galaretką. Biszkopt można jednak łatwo zepsuć, dodając złą ilość produktów, niewłaściwie łącząc składniki i studząc w zły sposób. Jak zrobić idealny biszkopt, żeby nie opadł i nie popękał?Nie ma bardziej uniwersalnego ciasta od biszkoptu, idealnie sprawdzi się do przygotowania wysokich, pysznych tortów i ciast z owocami i galaretką. Słodki, puszysty, wyrośnięty, łatwo kroi się na dwa blaty, dzięki czemu szybko przygotujesz wyśmienity deser dla całej rodziny. Jeśli Twój biszkopt opadł, pokruszył się lub popękał zaraz po upieczeniu, ten artykuł jest właśnie dla Cebie. Dowiesz się, jaką mąkę dodać do ciasta, jak mieszać składniki i jak studzić biszkopt, aby był puszysty i nie popękał. Nie ma lepszego ciasta na letnie, gorące dni od biszkoptu z truskawkami przełożonego bitą śmietaną. Ciasto jest tak smaczne, że cała blacha znika w ciągu jednego dnia. Jeśli lubisz truskawki, koniecznie upiecz ciasto z truskawkami i galaretką, dzieci i dorośli pokochają deser już od pierwszego kęsa.Jeśli szukasz pomysłu na wyśmienity, mocno czekoladowy tort- tu poznasz przepis na tort wiśniowo-czekoladowy z ciemnym biszkoptem z dodatkiem klasycznego kakao. Tort przełożony jest kremem czekoladowym i konfiturą wiśniową, jest doskonały zarówno na deser do kawy, jak i ciasto urodzinowe.
Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami, co z pewnością cieszy wszystkich łakomczuchów - będą mogli w końcu pochłonąć pokaźne ilości faworków oraz pączków. Dzisiaj przedstawiamy przepis na faworki z piwem, które zachwycają lekko słodowym i intensywnym smakiem. Stosując się do poniższych porad, przygotujesz je w mniej niż 20 minut. Faworki tradycyjnie sporządzane są na bazie zbijanego ciasta śmietanowego, które po usmażeniu na głębokim tłuszczu staje się niewiarygodnie kruche i delikatne. Zamieniając ją na jasne piwo, można pominąć etap ubijania ciasta - piwna masa jest plastyczna i łatwo się ją rozwałkowuje. Sekretem do uzyskania kruchego chruściku jest jak najcieńsze rozwałkowanie. Każdy faworek powinien być cienki jak kartka papieru. Po usmażeniu szybko posyp je cukrem pudrem. Gdy są jeszcze ciepłe, cukier skutecznie do nich przylega.
Z pozoru może wydawać się, że większość z nas wie już wszystko na temat naleśników - w praktyce wielu Polaków cały czas popełnia jeden błąd podczas ich gotowania. Po wymieszaniu ciasta należy odstawić je na około 30 minut, aby dobrze się nawodniło i napęczniało. Bez tego etapu masa może nie być aksamitnie gładka i delikatna. Naleśniki są świetnym rozwiązaniem dla rodzin, które nie mogą wybrać, co będą jadły na obiad. Można je bowiem przygotować na wiele różnych sposobów, z niecodziennymi, jak i powszednimi dodatkami - dzięki uniwersalności każdy ma szansę czerpać dużą przyjemność z jedzenia naleśników. Nawet pomimo tak dużej popularności, niektórzy dalej nie wiedzą, że ciasto naleśnikowe powinno zostać odłożone po sporządzeniu na 30 minut. Wilgoć dokładnie przenika drobinki mąki, co pozwala uzyskać znacznie lepszą konsystencję, smak oraz puszystość po usmażeniu na patelni.
W sklepach wybór kupna makaronu może przytłoczyć, ponieważ marek oraz gatunków tego produktu jest mnóstwo. Siostra Anastazja ma własny przepis na najlepszy makaron, który pysznie smakuje z aromatycznymi sosami czy zwykłymi zupami. Poniżej wyjaśniamy krok po kroku tajniki jej receptury. Makaron ze sklepu może zawierać składniki niechciane, takie jak niepotrzebne barwniki, konserwanty czy ulepszacze smaku. Produkując go od podstaw we własnym domu, doskonale wiemy co dodaliśmy do ciasta, więc nie ryzykujemy spożywania niezdrowej chemii. Siostra Anastazja swój makaron robi tylko z 4 składników, co jest kolejną ogromną zaletą. Z pewnością większość z nas ma je pod ręką w swojej kuchni, więc nie będzie potrzeby żadnego wyjścia do sklepu. To oszczędza nam dużo czasu, a także wydatków.
Już za około miesiąc Polacy będą zajadali się pączkami i faworkami w czasie świętowania Tłustego Czwartku. Jeśli chcesz, aby twoje domowe pączki po usmażeniu były trwalsze i dłużej świeższe, dodaj do nich ugotowane ziemniaki. Kartofle zatrzymają więcej wilgoci w usmażonym cieście, co da puszyste i delikatne pączki o niesamowicie pysznym smaku. Miękkie jak chmurka pączki ze słodkim i rozpływającym się w ustach nadzieniem są spełnieniem marzeń każdego łakomczucha. Przygotowywanie ich w domu jest świetnym zajęciem dla całej rodziny, lecz często smaży się ich zbyt duże ilości. Przez to w ciągu paru dni stają się suche, niesmaczne i nikt nie chce ich więcej jeść. Sposobem na uchronienie się od takiego scenariusza, jest dodanie ugotowanych i przeciśniętych przez praskę ziemniaków. Są niewyczuwalne w gotowym produkcie, lecz pozytywnie wpływają na dłuższe zachowanie świeżości.
Makowiec sułtański siostry Anastazji to doskonałe ciasto w chłodne, jesienne i zimowe dni. Masa makowa z bakaliami, olejkiem migdałowym i skórką pomarańczową rewelacyjnie łączy się z kruchym ciastem, tworząc pyszny deser, zarówno do kawy, jak i na święta. Poznaj przepis na makowiec sułtański siostry Anastazji.Makowiec sułtański, czyli makowiec bez zawijania oblany polewą czekoladową i udekorowany orzechami włoskimi wygląda świetnie, a smakuje jeszcze lepiej. Delikatna, aromatyczna i bogata w bakalie masa makowa po upieczeniu jest wilgotna i pyszna.Ciasto na makowiec to kruche, delikatne ciasto o słodkiej, waniliowej nucie. Ciasto po wyrobieniu uformuj w dwie kule i wstaw do lodówki na 30 minut, aby dobrze się schłodziło, wtedy po upieczeniu będzie jeszcze smaczniejsze.Do makowca zrób domową polewę czekoladową bez masła, jest idealna do ciasta, aksamitna i gęsta. Słodka polewa nadaje ładnego wykończenia i nadaje mocnego, czekoladowego smaku. Ciasto udekoruj dodatkowo orzechami włoskimi. Siostra Anastazja słynie z pysznych ciast, w tym artykule dowiesz się, jak zrobić ciasto "wesoły słonecznik" z pieczonymi słonecznikiem i polewą czekoladową, czyli prosty i smaczny deser do kawy.
Ciasta bez pieczenia to rozwiązanie dla osób nieczujących się zbyt pewnie w kuchni, a szczególnie w pieczeniu ciast. Ciasto "Król Lew" to pyszne kremowe ciasto śmietankowo-budyniowe, które polane jest masą kajmakową. Podając taki deser do stołu po obiedzie, natychmiast zauważysz pozytywne zdziwienie na twarzach biesiadników. Ciasto bez pieczenia "Król Lew" jest nie tylko pięknie wyglądającym dziełem sztuki, lecz przy okazji robi się je wyjątkowo łatwo. Nie wymagane są żadne specjalistyczne umiejętności czy sprzęty, więc każdy poradzi sobie z jego przygotowaniem we własnej kuchni. Fani słodkości będą szczególnie zadowoleni możliwością wgryzienia się w puszystą i słodką masę. Dla podbicia smaku i aromatu zalecamy wlanie do masy 1 lub 2 łyżeczek ekstraktu waniliowego z prawdziwej wanilii.
Ciasto czarny las to pyszny tort czekoladowy na kakaowym biszkopcie, przełożony wiśniami i kremem czekoladowym. Całe ciasto otulone jest kremem śmietanowym i wiórkami czekoladowymi, wygląda przepysznie, smakuje jeszcze lepiej. Poznaj przepis na ciasto czarny las, idealne do kawy i na torcik urodzinowy.Ciasto czarny las to prawdziwa rozkosz dla podniebienia, słodka czekolada przełamana jest aksamitną śmietanką i kwaśną wiśnią sprawiając, że wszyscy docenią jego złożony i rewelacyjny smak. Ciasto czarny las jest proste w przygotowaniu, możesz je więc zrobić zarówno na urodziny i wizytę gości, jak i słodką niespodziankę dla całej rodziny w weekend.Doskonały biszkopt upieczesz, kiedy wszystkie składniki na ciasto będą w temperaturze pokojowej. Po upieczeniu nie wyjmuj od razu biszkoptu z piekarnika, zostaw go na pół godziny w piekarniku, następnie uchyl lekko drzwi i zostaw na kolejne 15 minut, dopiero później wyjmij ciasto i przekrój na dwa blaty.Gwałtowna zmiana temperatury sprawi, że biszkopt popęka i opadnie, dlatego też należy studzić go stopniowo. Najlepsze i gęste kremy uzyskasz z mocno schłodzonej śmietany i serka mascarpone. Ciepła śmietana rozwarstwi się podczas ubijania. Ciasto czarny las może konkurować jednie z tortem piernikowym z wiśniami- tu poznasz przepis na doskonały tort piernikowy, idealny w chłodne, zimowe dni.
Tort i wiele ciast bez bitej śmietany nie jest tym samym, dlatego ten, wydawać by się mogło, banalny składnik jest wyjątkowo ważny. Niekiedy podczas ubijania śmietana może się zważyć - na szczęście nie jest to całkowity koniec. Jednym ze sposobów na jej uratowanie jest dodanie kilku łyżek twarogu sernikowego w proporcji 1:1 do śmietany. Bita śmietana jest pyszna sama w sobie, a jej delikatna i puszysta konsystencja podkreśla smak mnóstwa ciast i deserów. Z tego powodu zwarzenie jej podczas końcowych etapów przygotowania tortu może być bardzo frustrujące, gdyż cała praca idzie na marne. Opracowano więc kilka metod, dzięki którym przywrócenie jej do "żywych" nie powinno sprawić nikomu problemu. Gdy tylko zauważysz, że śmietana przestaje być gładka, a na jej powierzchni pojawia się specyficzna kryształkowa struktura, szybko zastosuj jeden z poniższych sposobów - są to bowiem oznaki początku zwarzenia.
Wątróbka popularnie smażona jest z cebulką, słodkim jabłkiem oraz odrobiną mąki, dla uzyskania przyjemnej chrupkości. Możesz cieszyć się chrupiącym efektem decydując się na usmażenie wątróbki w cieście. Ta nietypowa metoda sprawia, że wątróbka zachowuje w sobie większość soków i po usmażeniu wychodzi obłędnie delikatna i soczysta. Dość częstym problemem, jaki notowany jest podczas jedzenia wątróbki z cebulką, jest jej twardość oraz suchość. Mięso to jest wybitnie delikatne i nawet kilka minut za dużo na patelni powoduje, że wątróbka staje się wręcz niejadalna - wymaga długiego żucia i nie jest smaczna. Ciasto również jest niecodzienne, ponieważ nie składa się z typowych składników, jakimi panieruje się produkty do smażenia na oleju. Jego podstawą jest bowiem majonez, co pozwala stworzyć intensywne w smaku ciasto, świetnie przylegające do wątróbki.
Rozpoznajesz deser ze zdjęcia? Kilkadziesiąt lat temu zajadał się nim każdy. Zobacz jak przygotować Wuzetkę rodem z PRL-u. Podajemy ci niezawodny przepis sprzed lat. Dzięki temu ciastku wrócą z pewnością wspomnienia z młodości. A ci, którzy nie znali Wuzetki, z pewnością się nią zachwycą. Wuzetka to ciastko, które składało się z dwóch kakaowych blatów przełożonych marmoladą i bitą śmietaną. Wierzch wieńczyła czekoladowa pomada i kleks bitej śmietany. Nazwa tego deseru powstała mniej więcej w połowie XX wieku, prawdopodobnie na cześć warszawskiej trasy W-Z. To właśnie niedaleko niej znajdowała się cukiernia, która sprzedawała owe ciastka. Inne teorie głoszą na przykład, że nazwa „wuzetka” pochodzi od skrótu WZC oznaczającego „wypiek z czekoladą" lub skrótu WZK od „wypieku z kremem". Jest też możliwość, że nazwa ciastka pochodzi od pierwszego jego producenta, czyli Warszawskich Zakładów Ciastkarskich (WZC).
Sernik może zostać przygotowany na wiele sposobów - dzisiaj prezentujemy przepis na sernik japoński z 6 składników. Ciasto nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o puszystość i dosłownie rozpływa się w ustach. Co więcej, jest banalnie prosty w pieczeniu, lecz trzeba pamiętać, aby upiec je w kąpieli wodnej. Sernik japoński podbił już wiele krajów i coraz częściej przyrządzany jest przez głodnych światowych smaków Polaków. W porównaniu do polskiego sernika ta wersja jest o wiele bardziej puszysta i delikatna. Dużą zaletą sernika japońskiego jest niewielka ilość potrzebnych składników. Każde z nich większość z nas ma w swojej kuchni, więc eliminuje się do minimum ryzyko dodatkowej wycieczki do okolicznego spożywczego.
Pierogi są ważną częścią naszego codziennego menu, dlatego zawsze warto przygotowywać je samodzielnie ze znanych składników. Niestety problematyczne okazuje się niekiedy wykonanie dobrego ciasta, które nie jest za twarde. Jednym ze sposobów, aby uniknąć takiej sytuacji, jest dodanie do ciasta odrobiny masła. Pierogi z Polski są tak popularne na całym świecie, że wielu obcokrajowców pytanych o znane i lubiane polskie potrawy, bez zająknięcia mówi o pierogach. Kunszt w wyrobieniu ciasta, sporządzeniu smacznego i aromatycznego farszu, a także zmyślnego zlepienia jest w polskich pierogach ogromny. Stosunkowo dużo ludzi wyjawia, że ich ciasto po połączeniu wszystkich składników staje się bardzo twarde, co przeszkadza w wałkowaniu i lepieniu pierogów. Poniżej wyjawiamy sztuczkę, dzięki której nigdy więcej tego nie uświadczysz, a efekt twojej pracy zawsze będzie olśniewający.
Planujesz zrobić dzisiaj racuchy? Jeśli chcesz, by wyszły pyszne, jak nigdy dotąd, dolej do ciasta szklankę popularnego napoju. Niżej podajemy dokładny przepis na puszyste i delikatne racuchy na maślance. Będą doskonałe na podwieczorek albo kolację. Świetnie też smakują na zimno.Smaczne racuchy, to puszyste racuchy. Dobrze też, by nie były sztywne, tylko delikatne. W osiągnięciu takiego efektu pomoże spulchniacz, a jego działanie wspomoże maślanka. Ten fermentowany napój nie tylko poprawia smak racuchów, ale też ich miękkość.