Pierogi są ważną częścią naszego codziennego menu, dlatego zawsze warto przygotowywać je samodzielnie ze znanych składników. Niestety problematyczne okazuje się niekiedy wykonanie dobrego ciasta, które nie jest za twarde. Jednym ze sposobów, aby uniknąć takiej sytuacji, jest dodanie do ciasta odrobiny masła. Pierogi z Polski są tak popularne na całym świecie, że wielu obcokrajowców pytanych o znane i lubiane polskie potrawy, bez zająknięcia mówi o pierogach. Kunszt w wyrobieniu ciasta, sporządzeniu smacznego i aromatycznego farszu, a także zmyślnego zlepienia jest w polskich pierogach ogromny. Stosunkowo dużo ludzi wyjawia, że ich ciasto po połączeniu wszystkich składników staje się bardzo twarde, co przeszkadza w wałkowaniu i lepieniu pierogów. Poniżej wyjawiamy sztuczkę, dzięki której nigdy więcej tego nie uświadczysz, a efekt twojej pracy zawsze będzie olśniewający.
Ciasto "wesoły słonecznik" od siostry Anastazji to pyszne i proste ciasto dla całej rodziny. Delikatny, puszysty biszkopt, masa słonecznikowo-krówkowa i polewa czekoladowa tworzą genialny deser na zimę. Poznaj przepis na ciasto "wesoły słonecznik" od siostry Anastazji- idealny do kawy i herbaty rozgrzewającej. Ciasto "wesoły słonecznik" piekę zarówno na wizytę gości, jak i bez okazji, kiedy mam ochotę na coś słodkiego do kawy. Biszkopt z słodko-słoną masą i gęstą polewą czekoladową wychodzi za każdym razem i błyskawicznie znika z talerzy. Ciasto, mimo, iż proste w przygotowaniu, wymaga jednak zachowania kilku zasad. Pamiętaj, aby nigdy nie wyciągać biszkopta z piekarnika od razu po upieczeniu, ponieważ opadnie i popęka. Biszkopt musi chłodzić się w ciepłym, wyłączonym piecu, wtedy będzie puszysty, wyrośnięty i śliczny.Siostra Anastazja słynie z doskonałych dań i ciast. Ciasto chałwowe to absolutny hit. Delikatne ciasto przełożone kremem, jabłkami i oblane masą z chałwy smakuje i wygląda rewelacyjnie.
Faworki są typową słodkością karnawałową. Robi się je z ciasta zbijanego i właśnie wybijaniu ciastka zawdzięczają niezwykłą kruchość. Dziś zdradzimy wam jednak, jak zrobić kruche faworki bez ubijania. Będzie przy nich mniej pracy, a efekt was zachwyci. Najsmaczniejsze faworki, to te, które rozpływają się w ustach, a tak naprawdę rozpadają się już po wzięciu w dłoń. Faworki powinny być bowiem kruche i delikatne. Efekt ten uzyskuje się dzięki długiemu wybijaniu ciasta wałkiem. Niektórych zniechęca ten etap przygotowania faworków, dlatego znaleźliśmy dla nich dobre rozwiązanie. Dziś proponujemy wam przygotowanie faworków w uproszczonej wersji. Ciasto tylko zagniata się, a potem wałkuje, formuje i smaży. Kruchość faworkom zapewnia dodatek śmietanki do ciasta, a także jego leżakowanie.
Babka ziemniaczana składem przypomina placki ziemniaczane. Jest jednak pieczona, dzięki czemu dostarcza mniej kalorii. Nasza propozycja jest jeszcze bardziej dietetyczna, jednak wciąż bardzo smaczna. Sprawdźcie, jak przygotować babkę ziemniaczaną bez mąki i jajek. Pamiętajcie, tylko by robiąc ją nie popełnić jednego błędu, bo potrawa zamieni się w papkę. Babka ziemniaczana to przysmak znany głównie w północno-wschodniej Polsce. Robi się ją też na Mazurach i Śląsku, jednak tu nazywa się ją kartoflakiem. Babka ziemniaczana ma zresztą wiele nazw, bo rejbak, kugiel czy blaszak, to także ta sama potrawa. Zwykle do ciasta na babkę ziemniaczaną dodaje się mąkę i jajka. My jednak ich nie użyliśmy, żeby przetestować, jak smakuje taka okrojona wersja. I musimy wam powiedzieć, że nie ustępuje klasycznej babce. To, co z pewnością wpływa na smak babki, to stopień rozdrobnienia ziemniaków. Pod żadnym pozorem nie możecie ich blendować. Kawałki ziemniaków muszą być wyczuwalne w czasie jedzenia.
Lubicie szarlotkę? A robiliście już szarlotkę z dodatkiem gruszek? Warto spróbować, bo wychodzi aromatyczna i momentalnie znika z talerzyków. Gruszki wprowadzają do tego ciasta przyjemną twardość i zapach, jabłka dodają mu kwaskowej nuty. Tradycyjna szarlotka jest pysznym połączeniem kruchego ciasta i soczystych jabłek. Jeśli jednak chcecie odmienić smak dobrze już znanego deseru, możecie jabłka zestawić z innymi owocami. Mogą to być owoce sezonowe, np. porzeczki, śliwki, czy dostępne o tej porze roku gruszki.
Istnieje mnóstwo wersji klasycznych ciast, które nie wymagają pieczenia, lecz mało kto zdaje sobie sprawę, że można przygotować puszysty biszkopt bez piekarnika. Poniżej zdradzamy recepturę na biszkopt z patelni, który zachwyca delikatnością i puszystością. Idealnie nadaje się jako sposób na szybkie i smaczne śniadanie - możesz podać go z owocami, jogurtem oraz odrobiną miodu. Biszkopt z patelni może z początku wydawać się niecodziennym pomysłem, jednak warto mieć go w zanadrzu z dwóch powodów. Po pierwsze można zrobić go w błyskawicznym tempie i nie potrzeba do tego ciasta dużej ilości pracy - w skrócie jest idealnym śniadaniem nawet dla zabieganych, którzy mają ochotę przy okazji na coś nowego. Co więcej, w przeciwieństwie do klasycznego biszkoptu, nie wymaga wsypania mnóstwa cukru. Jeśli więc chcesz ograniczyć jego obecność w swojej diecie lub zwyczajnie słodzisz ciasto innym słodzikiem, biszkopt z patelni przychodzi z pomocą. W smaku i fakturze jest nierozpoznawalny od zwykłego wypieku.
Jeśli przygotowanie ciasta drożdżowego odstrasza was koniecznością zagniatania, mamy dla was super recepturę. Oto najprostszy przepis na ciasto drożdżowe bez wyrabiania. Składniki wystarczy tylko wymieszać i upiec, kiedy wyrosną. Gotowe ciasto jest puszyste, pyszne i zupełnie nie przeszkadza mu, że nie straciliście na jego przygotowanie dużo czasu. Ciasto drożdżowe jest puszyste, delikatne i łatwostrawne. Ma tylko jedną wadę — wymaga dość długiego wyrabiania. Dzięki niemu bowiem składniki dobrze się łączą i do ciasta jest wtłaczane dużo powietrza. Jak się jednak okazuje, wyrobienie drożdżowego ciasta, nie jest wcale konieczne do tego, by się ono udało.
Ciasta nawiązujące smakiem do słynnych słodkości, swą nazwą przyciągają wielu łasuchów. Mają spodziewany smak i zwykle wyglądają bardzo apetycznie. Dziś zaprezentujemy wam przepis na pyszne niczym słynne cukierki ciasto „Kukułka". Jest w nim sporo czekolady, a smaku całości dodaje alkoholowy poncz. Czekoladowe ciasta są bardzo lubiane, ze względu na ich intensywny smak. Mają też apetyczny wygląd, zwłaszcza jeśli zestawi się je z jasnymi dodatkami, jak np. ze śmietanowym kremem. I właśnie takim ciastem będziemy was dzisiaj kusić. Zapraszamy na pyszną „Kukułkę".
Sernik z rosą jest efektowną i niezwykle smaczną wersją popularnego deseru z twarogu. Jego przygotowanie wymaga nieco wysiłku, ale zachwyty gości i prośby o dokładkę zdecydowanie są tego warte. Ciasto uświetni zarówno rodzinne spotkania, jak i leniwe weekendowe popołudnia. Koniecznie go spróbujcie. Sernik z bezą to pyszny i delikatny deser, który zachwyci wielu smakoszy. Odpowiednio go przygotowując, na powierzchni białek uzyskamy drobne krople — tzw. rosę. Sernik z jej dodatkiem wygląda bardzo atrakcyjnie. Zdradzaliśmy wam już, jak ten specjał przygotowuje siostra Anastazja. Dziś przedstawiamy prostszą recepturę, która również zachwyci smakiem.
W weekend bardziej niż kiedy indziej mamy ochotę na coś słodkiego. Wolny czas sprawia, że lubimy sobie podogadzać. Jeśli więc zastanawiacie się, jaki łakoć przygotować, być może zainteresuje was nasz przepis. Proponujemy wam dzisiaj kultowy, najlepszy śmietanowiec bez pieczenia. Jest lekki, kolorowy i orzeźwiający. Śmietanowiec, czy jak niektórzy mówią galaretkowiec, to deser znany nie od dziś. Czasami można go nawet kupić w cukierni lub w sklepie spożywczym na wagę. Jednak bez problemu przygotujecie go w domu. Do jego zrobienia wystarczą cztery składniki. Prawda, że zapowiada się dobrze?
Ciasto bez pieczenia pozwala na cieszenie się pysznym deserem bez konieczności wielogodzinnego stania przy garnkach. Niżej pokazujemy, jak przygotować ciasto Maxi King bez użycia piekarnika. Gotowe ciasto jest kremowe, puszyste i obłędnie słodkie - łączy w sobie bitą śmietanę, czekoladę oraz masę kajmakową. Ciasto bez pieczenia Maxi King zachwyca nie tylko fanów słodkości, lecz również osoby, które nie przepadają za słodkim. Prezencja całości jest zwyczajnie zbyt ładna, aby nie spróbować choćby niewielkiego kawałka. Ciasto wykonuje się w 15 minut, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Co więcej, większość składników potrzebnych do przepisu każdy z nas i tak ma już w swojej kuchni, dlatego nie ma konieczności do wybierania się na nagłe zakupy.
Trwa właśnie karnawał, czyli czas zabawy, który kojarzy się ze spotkaniami towarzyskimi, tańcami i dobrym jedzeniem. Niektórzy jednak już zastanawiają się, kiedy w 2022 roku wypada tłusty czwartek. Dzień ten obfituje w pączki i faworki, ale oznacza też, że karnawał dobiega końca.Karnawał rozpoczyna się zwykle w Trzech Króli, choć niektórzy za huczne rozpoczęcie karnawału uważają zabawę sylwestrową. Koniec karnawału obwieszcza natomiast Tłusty Czwartek. Dzień ten, kojarzony z pączkową obfitością, rozpoczyna czas najintensywniejszych imprez.
Jabłecznik jest doskonałym ciastem owocowym, które potrafi umilić niejedno spotkanie. Delikatny kruchy placek wypełniony jabłkami warto przyrządzić z dodatkiem siekanych migdałów i rodzynek, a nabierze nieco zimowego charakteru i delikatnej słodyczy. Skusicie się? Podpowiadaliśmy wam już jak przygotować wyborną szarlotkę bez pieczenia i zdradzaliśmy, jak jabłecznik przyrządza siostra Anastazja. W nowej odsłonie tego smacznego wypieku do kwaśnych jabłek dodamy rodzynek i migdałów. Dzięki nim nadzienie będzie nieco słodsze i będzie miało bogatszą teksturę. Spróbujcie go koniecznie.
W domu zazwyczaj wykorzystujemy świeże jajka. Gdy są potrzebne, po prostu wybijamy je na patelnię, dodajemy do farszu czy do ciasta. Co jednak zrobić z jajkami, których termin przydatności do spożycia wkrótce się kończy, a my nie chcemy smażyć patelni jajecznicy? Czy jajka można mrozić?Mrożenie jest jedną z najlepszych metod utrwalania żywności. Jeśli wiesz, że nie zużyjesz mięsa czy wędliny w najbliższym czasie, najlepiej je zamrozić. Bezpiecznie wykorzystasz je nieco później. Do mrożenia doskonale nadaje się też większość warzyw i wiele owoców. Czy jajka też da się utrwalić przez zamrożenie? Często pewnie przydałoby się je jakoś przetworzyć, bo świeże można przechowywać tylko 28 dni.
Ciasto drożdżowe należy do naszych ulubionych. Kojarzy nam się z dzieciństwem, kiedy babcia podawała nam kawałek placka z kubkiem ciepłego mleka. Pachniał z daleka i był pyszny. A wiesz, co babcie dodają do ciasta drożdżowego, że ma kolor słońca? Zdradzimy ci ten prosty sekret.Ciasto drożdżowe ma tę zaletę, że nie jest zbyt słodkie. Tak naprawdę należy do jednych z najdelikatniejszych i najmniej kalorycznych ciast. Zawiera bowiem niedużo tłuszczu i cukru. Doskonale za to smakuje posypane kruszonką, posmarowane masłem lub dżemem. Piekąc je, można też do niego dodać owoce albo nadziać go masą twarogową.
Ciasto ananasowo kokosowe siostry Anastazji to pomysł na lekki i smaczny deser dla całej rodziny. Puszysty biszkopt z masą budyniowo- ananasową i pianą z wiórek kokosowych to propozycja na szybkie i lekkie ciasto, idealne w letnie, gorące dni i zimą, kiedy tęsknisz za słońcem. Sprawdź, jak zrobić ciasto ananasowo kokosowe siostry Anastazji.Ciasto ananasowo kokosowe to proste, puszyste ciasto z owocami, które kojarzą nam się przede wszystkim z wakacjami i piękną, słoneczną pogodą. Słodkie ananasy i wiórki kokosowe to pyszne połączenie, dzięki któremu upieczesz wyśmienite ciasto, które zniknie w ciągu jednego dnia.Po upieczeniu biszkoptu nie wyciągaj go od razu z piekarnika. Gwałtowna zmiana temperatury spowoduje, że delikatne ciasto opadnie i popęka. Biszkopt zostaw na godzinę w piekarniku, aby powoli zaczął się studzić, dopiero później ostudź go całkowicie na blacie.Jeśli masz ochotę na szybkie ciasto bez pieczenia- tu poznasz przepis na kokosowe ciasto z adwokatem przełożone herbatnikami, idealne do kawy i na spotkanie z przyjaciółmi.
Ciasto Fale Dunaju w wykonaniu Ewy Wachowicz prezentuje się nader okazale i każdy po zobaczeniu go, będzie chciał spróbować kawałek. Pod ciekawą nazwą kryje się ciasto budyniowe z wiśniami i kakao, które ma kremową konsystencję i słodko-kwaśny smak, co jest zasługą wiśni. Wspaniale komponuje się z kubkiem ciepłej wieczornej herbaty. Ciasto Fale Dunaju może sprawiać wrażenie, że wymaga dużej ilości pracy i poświęconego czasu. W praktyce jednak włożony w przygotowanie wysiłek nie jest wcale wielki, a efekt, jakim będzie można się raczyć, wynagrodzi wszystko. Poza wiśniami w cieście pysznie komponują się także gruszki w syropie. Ich ogromna słodycz da przyjemny kontrast dla kwaśności wiśni, a także korzystnie wpłynie na ogólną strukturę ciasta. Wiśnie z kolei można zamienić na czereśnie.
Sernik rozpala zmysły wielu smakoszy, którzy lubują się w słodkich i kremowych deserach. Aby sernik uzyskał jeszcze bardziej aksamitną teksturę i każdy kęs dosłownie rozpływał się w ustach, należy dodać do niego olej. Dzięki użyciu herbatników jako spodu znacznie ogranicza się ilość pracy, jaką trzeba wykonać, żeby cieszyć się smakiem ciasta. Sernik to zdecydowanie król wśród polskich deserów, który smakuje praktycznie każdemu. Ogromną zaletą sernika jest jego duża uniwersalność - można go bowiem przygotować na wiele różnych sposobów, co ułatwia dobranie go pod siebie czy swoich gości. Zazwyczaj sporządza się go bez dodatku tłuszczu, ponieważ sam ser zawiera go całkiem dużo. Warto mimo wszystko spróbować poniższego wariantu, ponieważ jego lekkość i kremowość są wyjątkowe. Wybierz olej o neutralnym smaku, by uchronić ciasto od niechcianych aromatów.
Puree z dyni to świetny dodatek do obiadu, ciast, deserów. Puree jest gęste, słodkie i świetnie łączy się z daniami mięsnymi, rybami i potrawami wegetariańskimi. Puree wykorzystasz również do przygotowania zdrowych deserów, ciast, a nawet jesiennej kawy. Jak zrobić puree z dyni?Sezon na dynię trwa od września do końca listopada, poza sezonem możemy również dostać w sklepach mniejszą odmianę- dynię hokkaido, która jest równie smaczna i zdrowa. Dynia zawiera wiele cennych witamin, między innymi witaminę C, witaminy z grupy B. Warzywo to również bogactwo antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia.Puree z dyni wykorzystasz na wiele sposobów. Puree jest pysznym dodatkiem do kurczaka, schabu, karkówki, mięsa wołowego i ryb. Z puree upieczesz również lekkie i pyszne ciasta- tu poznasz przepis na wyśmienite ciasto z puree dyniowym.Przygotuj większą porcję puree, przełóż do słoiczków i pasteryzuj przez 20 minut, aby cieszyć się wyjątkowym, delikatnym smakiem przez cały rok. Puree jest również doskonałym dodatkiem do jesiennej kawy- w tym artykule dowiesz się, jak zrobić pumpkin latte, czyli wyśmienitą kawę w nowej odsłonie.
Karpatka jest smacznym, choć nieco pracochłonnym wypiekiem. Deser możemy przygotować ekspresowo, zastępując ciasto parzone dwoma opakowaniami gotowego ciasta francuskiego. Karpatka nadal będzie przyjemnie krucha, a krem wprost rozpłynie się w ustach. Spróbujcie jej koniecznie. Proponowaliśmy wam już wcześniej pyszny przepis na karpatkę od Jakuba Kuronia. Zdradzaliśmy też patenty na uzyskanie perfekcyjnego kształtu wypieku. Tym razem mamy dla was szybszą wersję znakomitego wypieku. I choć wykorzystamy w niej gotowe ciasto francuskie, gwarantujemy, że będzie równie pysznie.
Racuchy mogą być idealnym zwieńczeniem długiego dnia - kilka ciepłych jeszcze słodkich placuszków z kubkiem ciepłej herbaty to prawdziwy relaks. Poniżej zdradzamy sposób na zrobienie ich w ekspresowym tempie. Racuchy wychodzą puszyste i smakiem przypominają dawne lata, kiedy podawane nam były przez nasze babcie. Racuchy cały czas żyją we wspomnieniach wielu Polaków, którzy do dzisiaj pamiętają pyszny smak i zapach tych placków z dzieciństwa. Dawniej przygotowywały je nasze mamy i babcie - jeśli tęsknisz do tamtych lat, mamy dla ciebie idealny przepis. Poniższe racuchy smakują dokładnie tak, jak je zapamiętano. Są puszyste i delikatne, a także nie wymagają zbyt dużej pracy. Można zrobić je w kilkanaście minut ze składników, które każdy trzyma w swojej kuchni na co dzień. Polecamy wykorzystać kwaśniejsze gatunki jabłek, aby móc stworzyć kontrast dla ogólnie słodkiego smaku placuszków.
Nie ma nic lepszego niż smaczne ciasto niewymagające pieczenia. Taki jest deser Orzechowa Dama. Kilka składników i odrobina cierpliwości, a was i waszych gości zachwycą orzechowe nuty oraz delikatne kremy, którymi przełożycie herbatniki. Spróbujcie koniecznie. Orzechowa Dama jest ciastem inspirowanym pysznym deserem bez pieczenia 3 bit, który też już kiedyś wam prezentowaliśmy. Łączy ono w sobie znakomity smak masy kajmakowej z delikatnością prażonych orzechów, budyniu i śmietanki. Skuście się na nie raz, a zapomnicie o orzechowcu.
Ciasta z kremem i torty wymagają przygotowania puszystego i lekkiego biszkoptu, który nie tylko nie opadnie, ale też będzie równy. Jednym ze sposobów gwarantujących sukces jest dodanie do masy łyżki octu. Ten prosty paten z powodzeniem stosowały nasze babcie, a ich biszkopty zachwycały gości. Spróbujcie i wy. Niedawno podpowiadaliśmy co zrobić, by uniknąć nasączania biszkoptu. Zdradzaliśmy też trik, który sprawi, że ciasto nie opadnie. Tym razem proponujemy nową recepturę z dodatkiem octu. Dodatek ten zwiększy szansę na to, że biszkopt wyjdzie puszty i nie oklapnie po wyjęciu z pieca. Sprawdźcie koniecznie.
Ciasto z jabłkami i budyniem siostry Anastazji to pomysł na rewelacyjny deser, zarówno na wizytę gości, jak i coś słodkiego do kawy lub herbaty. Delikatne, kruche ciasto z masą budyniową i podsmażonymi z cynamonem jabłkami smakuje każdemu i wszyscy zawsze proszą o dokładkę. Poznaj przepis na ciasto z jabłkami siostry Anastazji.Ciasto z jabłkami i budyniem to ciasto, które piekę nawet wtedy, kiedy nie mam za dużo czasu. Jabłecznik z masą budyniową jest prosty i szybki w przygotowaniu, ciasto wyrabiam w kilka minut, podobnie ekspresowo podsmażam jabłka i robię budyń. Ciasto piekę 30 minut. Najwięcej czasu zajmuje samo studzenie ciasta. Ciasto z jabłkami i budyniem siostry Anastazji jest ciastem, w którym masy dobrze łączą się z kruchym spodem, a cały deser jest tak smaczny, że blacha znika w jeden dzień. Masło i śmietana do ciasta muszą być schłodzone. Masło musi być trochę twarde, abyś bez problemu posiekał je nożem i wyrobił ręcznie.Jeśli szukasz pomysłu na równie szybkie ciasto jabłkowe, ale bez pieczenia- tu poznasz przepis na wyśmienitą szarlotkę z migdałami.
Tort wiśniowo-czekolady to pomysł zarówno na wspaniałe ciasto urodzinowe, jak i słodki i doskonały w smaku deser dla całej rodziny i przyjaciół. Tort prezentuje się rewelacyjnie, a smakuje jeszcze lepiej. Sprawdź, jak zrobić wyśmienity tort wiśniowo-czekoladowy.Nie ma chyba lepszego połączenia niż czekolada i wiśnie. Tort upieczony na ciemnym, kakaowym biszkopcie jest wysoki i puszysty. Biszkopt nasączony likierem wiśniowym jest wilgotny, a przełożony gęstą i aksamitną masą czekoladową i konfiturą z wiśni tworzy jeden z najlepszych deserów, jakie jadłam.Tort wiśniowo-czekoladowy to szybkie ciasto, które zrobisz zarówno na urodziny, jak i na wyśmienity deser do kawy w weekend. Biszkopt, mimo tego, że prosty w przygotowaniu, wymaga odpowiedniego studzenia, żeby nie opadł i nie popękał. Nie wyciągaj od razu biszkoptu z piekarnika, pozwól mu stygnąć półtorej godziny w środku, dzięki czemu będziesz miał pewność, że ciasto będzie puszyste i dobrze wyrośnięte.Z totem wiśniowo-czekoladowym konkurować mogą jedynie dwa ciasta: tort piernikowy i tradycyjny sernik wiedeński. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić korzenny tort piernikowy z wiśnią. Tutaj natomiast poznasz przepis na puszysty sernik z polewą czekoladową.
Lubicie czekoladę? A ciasto czekoladowe? My też. Ostatnio odkryliśmy doskonały przepis na ten przysmak, którym chętnie się z wami podzielimy. Receptura jest zaskakująca, bo przewiduje dodatek octu. A wiecie, dlaczego warto dodać do ciasta czekoladowego ocet? Bez obaw, wyjdą z tego same korzyści.Ciasta czekoladowe potrafią smakować. Zwłaszcza jeśli są miękkie, wilgotne i rozpływają się w ustach. Prawdziwe ciasto czekoladowe zawiera dodatek czekolady. Jednak to z dodatkiem kakao w niczym nie ustępuje mu smakiem. Wszak czekolada zawiera kakao. Dziś zdradzimy wam przepis na szybkie i smaczne ciasto czekoladowe z octem.
Rolada biszkoptowa z makiem to świetne i proste ciasto, idealne na wizytę gości lub słodki deser do kawy w rodzinnym gronie. Rolada biszkoptowa jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej rolady z ciasta drożdżowego, jest równie smaczna, a znacznie łatwiejsza w przygotowaniu. Poznaj przepis na wyśmienitą roladę biszkoptową z makiem. Szukasz pomysłu na szybkie, korzenne, ale lekkie ciasto, które zachwyci wszystkich swoim smakiem i niebanalnym wyglądem? Ten przepis jest więc idealnie dla Ciebie. Rolada biszkoptowa jest prosta w przygotowaniu, łatwa do zawinięcia, słodka, ale lekka i puszysta, idealna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.Zmielony mak z bakaliami, miodem, olejkiem migdałowym i kandyzowaną skórką pomarańczową tworzy doskonałą masę o niezwykłym, korzennym smaku. Masa świetnie łączy się z delikatnym biszkoptem, tworząc doskonałe ciasto na święta i w chłodne, zimowe dni. Suchy mak zalej wodą, następnie gotuj w mleku i zmiel dwukrotnie w maszynce do mięsa, dzięki czemu będzie miękki i delikatny. Do maku dodaj również posiekane bakalie, np. rodzynki, orzechy włoskie, migdały.Jeśli szukasz pomysłu na ciekawe ciasto z makiem- tu poznasz przepis na wyśmienity tort makowy od siostry Anastazji, idealny na spotkania w większym gronie.
Puszysty, wyrośnięty, doskonały w smaku. Taki właśnie jest kultowy sernik czarno biały od siostry Anieli. Kruche, ciemne ciasto, waniliowa masa serowa i ciemna kruszonka to niebiańskie połączenie, idealne zarówno na wizytę gości, jak i słodki deser do kawy. Poznaj przepis na sernik czarno biały siostry Anastazji.Sernik na kakaowym, kruchy spodzie wygląda ślicznie, a smakuje tak, że za każdym razem cała blacha znika w jeden dzień. Delikatna masa serowa w połączeniu z kakaowym, kruchym ciastem tworzą doskonały wypiek dla całej rodziny. Sernik jest również bardzo prostym deserem, który przygotujesz w niecałą godzinę.Sernik, mimo, iż prosty, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, aby wyszedł puszysty, delikatny i rozpływał się w ustach. Ciasto na spód i kruszonkę zawsze musi być dobrze schłodzone przed pieczeniem. Zimna kula ciasta dobrze rozprowadzi się na blasze i łatwo zrobisz z niej kruszonkę.Pamiętaj również, aby piany z białek nigdy nie łączyć z całą masą mikserem, użyj drewnianej lub silikonowej łyżki. Sernik zostaw w piekarniku na godzinę, półtorej po upieczeniu. Uchyl jedynie drzwi, aby stopniowo się chłodził. Nagła zmiana temperatury podczas wyjęcia ciepłego ciasta z piekarnika spowoduje, że sernik popęka i opadnie. Pyszny sernik z kruszonką zrobisz również z ulubionymi owocami. W tym artykule dowiesz się, jak upiec doskonały sernik ze śliwkami przepisu Ewy Wachowicz.