Idealny sernik musi charakteryzować się puszystą i wilgotną konsystencją oraz pysznym smakiem. Przepis Ewy Wachowicz na sernik z budyniem nie ma sobie równych - wszystko dzięki dodaniu proszku budyniowego do ciasta. Ten niecodzienny składnik sprawia, że całość obłędnie smakuje, a także minimalizuje szansę na opadnięcie sernika po upieczeniu i daje wyjątkowo aksamitny efekt. Sernik Ewy Wachowicz z budyniem robi się z wielką łatwością, dlatego dosłownie każdy może się za niego zabrać. Podając takie ciasto do stołu, wszyscy goście zakrzykną z zachwytem i będą błagać cię o recepturę. W budyniu znajduje się bardzo dużo skrobi ziemniaczanej, która działa jako swojego rodzaju rusztowanie dla reszty składników. Łącząc go z jajkami oraz tłustym twarogiem uzyskuje się wypiek o niesamowicie kremowej konsystencji, która na zawsze zostanie w twoich wspomnieniach.
Nie ma nic lepszego niż chrupiący i świeży chleb pełnoziarnisty. Ewa Wachowicz wypieka go, używając maślanki, dzięki czemu staje się niezwykle delikatny. Dodatek chrupiących ziaren dopełni całości. Skusicie się? Wypieki Ewy Wachowicz nie mają sobie równych. Z pewnością próbowaliście już wyjątkowej szarlotki gwiazdy i jej wybitnego sernika ze śliwkami. Tym razem proponujemy wam wykonanie pysznego chleba z dodatkiem delikatnej mlecznej maślanki. Jego przyjemna struktura was zachwyci.
Ewa Wachowicz w czasie całej swojej kariery opracowała wiele pysznych przepisów, z czego jej ciasta często wywołują największe emocje. Herbatnikowy deser bez pieczenia w wykonaniu Wachowicz ma delikatną konsystencję, robi się z wielką łatwością i smakuje praktycznie każdemu. Idealnie sprawdzi się w przypadku przyjścia nieoczekiwanych gości. Zdecydowanie największą zaletą ciasta bez pieczenia Ewy Wachowicz jest fakt, że praktycznie każdy może bez przeszkód zabrać się za jego przygotowanie. Nie potrzeba do niego bowiem nawet piekarnika czy lodówki. Przysmak składa się głównie z herbatników, masy krówkowej oraz masy budyniowej. Takie połączenie gwarantuje doskonały, słodki smak oraz delikatną i kremową konsystencję, której brakuje wielu innym ciastom.
Przepisów na makowca z pewnością jest wiele, jednak jednym z najlepszych jest ten opracowany przez Ewę Wachowicz. Prezenterka opisała go na swojej internetowej, gdzie zamieszcza wiele innych pysznych receptur. Makowiec w jej wersji jest tak dobry, że ciężko powstrzymać się przed zjedzeniem tylko jednego kawałka, dlatego warto zrobić zapas ciasta. Makowiec jest wyjątkowym wypiekiem, którego smak i zapach mają mnóstwo wielbicieli w całej Polsce. Bez pokaźnej porcji makowca na świątecznym stole nie może obejść się żadna Wigilia. Ewa Wachowicz, jako znawczyni polskiej kuchni, stworzyła makowiec, który zachwyca każdego fana słodkich wypieków. Z pozoru może zdawać się, że receptura jest długa i skomplikowana, w praktyce jednak można łatwo ją opanować. Wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami, a każda próba pieczenia makowca zakończy się całkowitym powodzeniem.
Placki są jednym z prostszych do przyrządzenia dań, które sprawdza się przy różnych okazjach. Ewa Wachowicz podzieliła się swoją recepturą na wyborne placki z nietypowego składnika. Zamiast ziemniaków użyła bowiem brokuła, a danie podała z pysznym sosem z leśnych grzybów. Nikt się nie oprze tej wspaniałej kompozycji. Przepisy Ewy Wachowicz nie mają sobie równych. Wystarczy wspomnieć jej niezawodny sposób na delikatny rosół z kaczki czy gołąbki w żurku. Placki z brokuła również zachwycą was smakiem. W połączeniu z aromatycznym sosem stanowią nie lada rarytas. Skusicie się?
Ciasto Fale Dunaju w wykonaniu Ewy Wachowicz prezentuje się nader okazale i każdy po zobaczeniu go, będzie chciał spróbować kawałek. Pod ciekawą nazwą kryje się ciasto budyniowe z wiśniami i kakao, które ma kremową konsystencję i słodko-kwaśny smak, co jest zasługą wiśni. Wspaniale komponuje się z kubkiem ciepłej wieczornej herbaty. Ciasto Fale Dunaju może sprawiać wrażenie, że wymaga dużej ilości pracy i poświęconego czasu. W praktyce jednak włożony w przygotowanie wysiłek nie jest wcale wielki, a efekt, jakim będzie można się raczyć, wynagrodzi wszystko. Poza wiśniami w cieście pysznie komponują się także gruszki w syropie. Ich ogromna słodycz da przyjemny kontrast dla kwaśności wiśni, a także korzystnie wpłynie na ogólną strukturę ciasta. Wiśnie z kolei można zamienić na czereśnie.
Pasztety są doskonałym dodatkiem do chleba. Kanapki z warzywnym smarowidłem sprawdzają się świetnie zarówno jako sycące śniadanie, jak i pyszna kolacja. Wypróbujcie przepis Ewy Wachowicz na wyborny pasztet z cukinią, a już nigdy nie wrócicie do jedzenia chleba z wędliną. Zdradzaliśmy wam już przepis na pyszny pasztet z kaszą pęczak oraz recepturę na pasztet z soczewicy i żurawiny. Tym razem proponujemy wam delikatny warzywny dodatek do kanapek na bazie cukinii z dodatkiem marchewki i aromatycznych przypraw. Kompozycja Ewy Wachowicz zachwyci was smakiem.
Nie ma chyba domu, w którym nie gotuje się rosołu. Nic dziwnego — ta popularna zupa smakuje wyśmienicie. Ewa Wachowicz przyrządza ją z pieczonej kaczki, dzięki czemu danie nabiera niepowtarzalnego smaku. Skusicie się? Rosół najczęściej przygotowuje się z kury. Niektórzy dodają do niego nietypowych przypraw np. ostrej papryki czy imbiru. Ewa Wachowicz w swoim przepisie na tę delikatną zupę wykorzystuje mięsne resztki z kaczki. Danie wychodzi aromatyczne i niezwykle esencjonalne. Koniecznie go spróbujcie.
Ewa Wachowicz znana jest ze swoich fantastycznych kulinarnych przepisów. Jej córka — Aleksandra Osuchowska — nie poszła jednak w ślady mamy. Wiemy, czym zajmuje się 17-letnia córka Miss Polonia 1992. Przepisy Ewy Wachowicz skradła serca wielu Polaków. Wystarczy wspomnieć jej recepturę na klasyczny rosół czy placki ziemniaczane. Córka gwiazdy kulinariów — choć wystąpiła w 2016 roku w programie Top Chef — nie zdecydowała się jednak na karierę w show-biznesie.
Wigilijny pasztet zachwyca głównie fanów intensywnego grzybowego smaku, ponieważ to właśnie one stanowią najważniejszy składnik. Ewa Wachowicz ma własny przepis na tę świąteczną klasykę, dzięki czemu jego przygotowanie jest proste i intuicyjne. Niżej wyjawiamy tajniki receptury oraz przeprowadzamy krok po kroku przez cały proces. Pasztet na Wigilię nie powinien zawierać żadnego mięsa, jeśli chce się zachować świąteczną tradycję. Głównym produktem, który odpowiada zarówno za smak, jak i konsystencję pasztetu, są grzyby. Mnóstwo intensywnego aromatu, połączonego z innymi składnikami sprawiają, że nie można przejść obojętnie obok tego dania. Ewa Wachowicz znana jest ze swojego zamiłowania do klasycznej polskiej sztuki kulinarnej, dlatego można mieć pewność, że pasztet posmakuje każdemu. Aby faktura potrawy byłą puszysta i delikatna, do surowej masy dodaje się ubite na sztywną pianę białka.
Jak cynamon to jabłka? Niekoniecznie. Ewa Wachowicz wsypuje tę aromatyczną przyprawę wprost do ciasta. Szybkie ucierane ciasto maślane staje się niezwykle aromatyczne dzięki temu dodatkowi. Zrobicie je szybko i niemalże bez wysiłku. Koniecznie spróbujcie — ten smak was zachwyci i wprowadzi świąteczną atmosferę. Wypieki Ewy Wachowicz nie mają sobie równych. Kto spróbował jej szarlotki czy makowca z owocami, ten wie, że desery te charakteryzuje doskonały balans smaku. Cynamonowe ciasto wcale im nie ustępuje. Będzie doskonałym pomysłem na świąteczny deser.
Lubicie makowiec, ale obawiacie się, że nie uda wam się go dobrze zawinąć i rezygnujecie z jego pieczenia? Nigdy więcej. Z pysznym przepisem Ewy Wachowicz zrobicie makowe ciasto niemalże bez wysiłku. Do masy dodamy owoców, przez co stanie się przyjemnie wilgotna i słodka. Nie zapomnicie tego smaku i zachwycicie swoich gości oryginalnym deserem. Ciasta z makiem mają wielu fanów. Przedstawialiśmy wam już niezawodne receptury na korzenną wersję siostry Anastazji i puszysty makowiec wprost od Magdy Gessler. Ten rarytas możecie przygotować, nie martwiąc się o zwijanie czy o rozpadanie się masy makowej. Sprawdźcie koniecznie patent Ewy Wachowicz.
Gołąbki mają zazwyczaj stosunkowo delikatny smak, jednak Ewa Wachowicz postanowiła to zmienić. W jej przepisie na gołąbki zawarty został bowiem żur, który nadaje im intensywnie kwaśnego smaku, a także tworzy gęsty sos. Receptura na jej wersję gołąbków jest banalnie prosta i nie wymaga praktycznie żadnych zdolności gotowania - wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami. Gołąbki klasycznie gotowane są w pomidorowym sosie, który jest raczej słodki w smaku. Farsz oraz kapusta również nie mają wyjątkowo intensywnego smaku, dlatego Ewa Wachowicz wprowadziła dużą rewolucję do tej potrawy. Jej gołąbki są jedyne w swoim rodzaju.
Szare kluski są uwielbianym daniem, które wywołuje ogromną ilość wspomnień, szczególnie wśród starszych Polaków. Dawniej podawane były dzieciom, jako zamiennik obiadu czy kolacji. Ewa Wachowicz ma swój własny przepis na te pyszne ziemniaczane kluski. Jeśli chcesz powrócić do tamtych lat, niżej prezentujemy recepturę na jej wersję. Jak sama wspomina Ewa Wachowicz, w jej rodzinnym domu szare kluski bardzo często gościły na stole. Wtedy przygotowywała je mama Wachowicz, która najczęściej podawała je ze skwarkami lub z mlekiem na słodko. Jak wy preferujecie jeść szare kluski?Dzięki niewielkiej ilości łatwo dostępnych składników, a także wyjątkowo szybkiemu przygotowaniu, kluski stanowią idealny wręcz sposób na błyskawiczny obiad. W kilka minut można zrobić ciasto, dzięki czemu nie marnuje się zbyt wiele czasu na zbędną pracę w kuchni.
Serniki często goszczą na naszych stołach przy okazji świąt. Z owocami są jeszcze smaczniejsze. Sprawdźcie, jak dobrze smak sera komponuje się ze śliwkami i upieczcie sernik z węgierkami z przepisu Ewy Wachowicz. Zachwyci nawet najbardziej wybrednych smakoszy i szybko zniknie z talerzy.Wiele sposobów na serniki znajdziecie na naszym portalu. Wśród nich jest receptura siostry Anastazji na sernik wiedeński czy patent na ekspresowy wypiek z twarogu z wiaderka. Tym razem przedstawiamy wam pyszny pomysł Ewy Wachowicz na to tradycyjne ciasto. Dodaje ona do niego sezonowych owoców — śliwek węgierek. Przygotujcie ten deser, póki jeszcze są dostępne.
Mielone z filetów rybnych są idealnym pomysłem na postny obiad. Przygotujecie je prosto i szybko, a dzięki zaproponowanemu przez Ewę Wachowicz dodatkowi — białemu pieprzowi — ich smak będzie wyjątkowy. Spróbujcie nowej receptury, a pokochacie tą delikatnie pieprzną nutę. Przepisy Ewy Wachowicz zachwycają prostotą i smakiem. Wystarczy wspomnieć chrupiące placki ziemniaczane czy gulasz z dodatkiem curry. Tym razem zdradzamy wam, jak gwiazda przygotowuje idealne na piątkowy obiad kotlety rybne. Ten przepis zachwyci was smakiem. Do podkreślenia aromatu mięsa wykorzystamy tylko jedną przyprawę — biały pieprz.
Ewa Wachowicz jest jedną z najbardziej znanych osobistości ze świata kulinariów w Polsce, która w ciągu swojej kariery zdobyła wiele osiągnięć. Dla wielu dużą zasługą jest wygranie konkursu piękności Miss Polonia w 1992 roku. Od 2015 roku jest w związku z mężczyzną znanym przez niemal każdego Polaka - Sławomira Kowalewskiego. Kowalewski prowadził popularną audycję radiową "Byle do piątku" w RMF FM. Ewa Wachowicz nie bez powodu określana jest niekiedy mianem najpiękniejszej Polki - jedynie niewielki odsetek kobiet może bowiem pochwalić się choćby przejściem do finału konkursu Miss Polonia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak tak naprawdę wygląda jej prywatne życie, ponieważ ze swoim partnerem bardzo rzadko pojawia się na salonach, a w sieci ciężko znaleźć ich wspólne zdjęcia. Kim więc jest życiowy kompan Wachowicz?
Tatar jest przekąską, która cieszy się sporym uznaniem wśród wielbicieli swojskich smaków. Zazwyczaj przygotowuje się go z mięsa wołowego. Ewa Wachowicz proponuje wykorzystanie łososia. Efekt powali na łopatki nawet najbardziej wybrednych smakoszy.Smakowity tatar niejednokrotnie przyprawiał nas o szybsze bicie serca. Mięsny smakołyk dobrze sprawdza się w roli przekąski. Ewa Wachowicz w swojej książce „Ewa gotuje szybko” podzieliła się ekspresową wersją tatara, w której główną rolę gra łosoś.Ewa Wachowicz bez wątpienia jest jednym z tych osób, które można uznać za autorytet w kwestii kulinariów. Nie bez powodu z jej przepisów korzysta tak liczne grono smakoszy. Dziś sięgniemy po przepis na tatar z łososia.
Tradycyjne gołąbki dla wielu z nas są potrawą, bez której trudno wyobrazić sobie uroczysty niedzielny obiad. Będą idealne, jeśli zastosujesz jeden prosty trik, który swoim fanom zdradziła Ewa Wachowicz. Przygotuj się na pyszne doświadczenie kulinarne. Polecaliśmy wam już recepturę Ewy Wachowicz na chrupiące placki ziemniaczane, a także jej sposób na cudownie aromatyczną i ekspresową w przygotowaniu zupę z dyni. Tym razem podpowiadamy, co kulinarna celebrytka robi, by gołąbki wyszły wyśmienite.
Ciasto bananowe Ewy Wachowicz zaskakuje swoim wyglądem, kremową konsystencją oraz puszystością. Wachowicz zaprezentowała deser nadający się do jedzenia latem, jak i zimniejszą porą. Gdy już zaczniesz go jeść, ciężko się oderwać. Ciasto bananowe jest stosunkowo prostym deserem, które nie wymaga żadnych większych umiejętności, ani specjalistycznych sprzętów. Dlatego każdy może się zabrać za jego przygotowanie. Fundamentem bananowca jest biszkopt, którego jednak nie należy się obawiać. Jeśli znasz temperatury w swoim piekarniku, biszkopt będzie delikatny, wilgotny i dobrze wyrośnięty. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Zupy z sezonowych warzyw są najlepszym wyborem, jeśli chcemy zjeść sycący i rozgrzewający posiłek. Jesienią warto zrobić krem z dyni. Ewa Wachowicz poleca, by po smażeniu czosnku i cebuli przepłukać patelnię odrobiną bulionu. Mieszankę należy dodać do garnka z zupą. Sztuczka sprawi, że jej smak będzie bardziej wyrazisty, a aromat na długo pozostanie w pamięci.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Szarlotka zrobiona według przepisu prosto z programu Ewa Gotuje zachwyci nawet najbardziej wybrednych koneserów owocowych wypieków. Zaskocz swoich gości kompozycją pysznie kruchego ciasta z dodatkiem idealnie wyważonych w smaku jabłek i chrupiącej bezy.Nie ma ciasta bardziej pasującego do popołudniowej małej czarnej niż tradycyjna szarlotka z bezą. Przepis Ewy Wachowicz pozwoli Wam odkryć to ciasto na nowo. Będzie idealny dla tych z Was, którzy nie mają dużego doświadczenia w przygotowaniu wypieków w domowym zaciszu. Do przygotowania wypieku najlepiej skorzystać z kwaśnych jabłek takich jak antonówka czy szara reneta. Jeśli nie macie ich ręką, możecie wykorzystać gotowe musy ze słoika, dodatkowo je przyprawiając cynamonem czy kardamonem, jeśli okaże się to konieczne.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Ciasto Próżniak jest pysznym wypiekiem, który idealnie pasuje do wieczornej herbaty lub jako poobiedni deser. Ewa Wachowicz opracowała przepis, w którym łączą się słodkie jabłka z delikatnym i wilgotnym ciastem. Każdy fan łakoci będzie prosił o dokładkę. Ciasto Próżniak jest prawdopodobnie znane w każdym polskim domu. Delikatne i puszyste ciasto o wysokiej wilgotności zawiera w sobie kawałki jabłek, które po upieczeniu stają się miękkie i rozpływające w ustach. Dużą zaletą tego łakocia jest prostota wykonania. Wystarczy bowiem połączyć ze sobą składniki na ciasto, dodać do nich jabłka i upiec. Warto dobrze kontrolować temperaturę pieczenia, aby krawędzie ciasta nie przypaliły się. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Rosół powinien być zawsze esencjonalny i aromatyczny, co zapewniają odpowiednie dodatki. W klasycznych przepisach niemal nic nas nie zaskakuje, lecz Ewa Wachowicz ma swój niecodzienny sposób. W jej przepisie dodaje się do wywaru jabłko, które podkreśla smak mięsa. Rosół gotujemy zwykle z przepisu, który poleciła nam mama lub babcia. W wielu domach od pokoleń przekazuje się dobrze znaną recepturę, która pozwala odtworzyć doskonale znany z domu rodzinnego smak. Czasem mamy jednak ochotę na coś zupełnie nowego. Jabłko sprawia, że rosół zyskuje delikatnego słodkiego posmaku, a smak mięsa jest znacznie bardziej pogłębiony. Poniżej pokazujemy, jak przygotować bardzo esencjonalną zupę o pięknym kolorze. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Żurek benedyktyński jest inną wersją klasycznego żurku według Ewy Wachowicz. W jej przepisie zakwas wykonywany jest bowiem na płatkach owsianych. Taka zupa ma delikatniejszy smak, co może przekonać wielu smakoszy do spróbowania. Żurek w swojej zwykłej formie jest dość kwaśną zupą, przez co wiele osób nie chce jej spożywać. Na szczęście istnieje przepisy takie jak Ewy Wachowicz, które pozwalają ugotować delikatniejszą zupę. Zamiast zakwasu żytniego, Wachowicz korzysta z zakwasu na płatkach owsianych. Przed wlaniem go do zupy przelej go przez sitko, aby w daniu pływały płatki. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Gołąbki są jednym z najlepszych dań polskiej kuchni. Z pewnością cieszą się one sporym zainteresowaniem ze strony smakoszy. Tym razem wypróbujemy przepis od samej Ewy Wachowicz. Gwiazda dodaje do gołąbków szklankę żuru. Dzięki niemu specjał smakuje jeszcze lepiej.Gołąbki z dodatkiem żuru sprostają wymaganiom nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Danie jest proste w przygotowaniu. Ewa Wachowicz ponownie okazała się niezawodna.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Pampuchy są klasyką polskiej sztuki kulinarnej i podaje się je szczególnie do pieczonej kaczki. Ewa Wachowicz ma swój własny, jeden z najlepszych przepisów. Niżej zdradzamy jak je wykonać wedle jej pomysłu. Pampuchy to nic innego jak specyficzne bułki, które gotowane są na parze. W środku są delikatne niczym pianka, aczkolwiek cały czas są sprężyste - dlatego ich jedzenie jest tak przyjemne. Ewa Wachowicz zna się na gotowaniu, jak mało kto, więc warto wypróbować jej przepis. Dzięki niemu będziesz mógł cieszyć się tym kultowym smakiem bez konieczności wyjścia do drogiej restauracji. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Sernik jest absolutnym szlagierem, jeśli mowa o propozycjach deserowych. Ewa Wachowicz zdradziła swój przepis na ciasto z dodatkiem brzoskwiń i bezy. Specjał momentalnie zniknie z talerzy. Domownicy nie będą mogli się mu oprzeć.Pyszny sernik potrafi na długo pozostawać w pamięci. Nie bez powodu deser w takiej formie cieszy się ogromną popularnością. Tym razem wypróbujemy przepis od Ewy Wachowicz. Gwiazda ponownie okazała się niezawodna.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem: