Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Grzyby

Grzyby

Zupa grzybowa na święta
20.12.2021 01:00 Zupa grzybowa na święta

Zupa grzybowa na święta z grzybów leśnych to pomysł na wyjątkową potrawę wigilijną. Zupa gotowana na świeżych i suszonych grzybach z dodatkiem warzyw rosołowych, makaronem i ziemniakami jest niezwykle esencjonalna i smaczna. Poznaj przepis na zupę grzybową na święta dla całej rodziny.Na Wigilię przygotowujemy barszcz czerwony z uszkami lub właśnie grzybową bez wkładki mięsnej. Zupa grzybowa z kilku rodzajów grzybów leśnych i suszonych ma jeszcze bardziej wyraźny smak niż danie przygotowane wyłącznie z grzybów suszonych, a jej zapach rozniesie się po całym domu już podczas gotowania. Przed przygotowaniem zupy dokładnie oczyść świeże grzyby, suszone natomiast namocz w gorącej wodzie, aby szybciej zmiękły. Wodę z grzybów wlej do zupy, aby podbić jej smak. Zupę pod koniec gotowania zabiel kwaśną śmietaną i oprósz natką pietruszki. Z grzybów leśnych ugotujesz równie pyszny barszcz grzybowy z uszkami, który zachwyci całą rodzinę przy świątecznym stole.

Zupa grzybowa - ideał na święta
20.12.2021 01:00 Wyjątkowa wigilijna zupa z suszonych grzybów

W wielu domach zamiast barszczu na stole pojawia się grzybowa. Ta aromatyczna zupa jest naprawdę prosta w przyrządzeniu. Najtrudniejszym etapem jest namoczenie grzybów. W naszej recepturze zdradzamy sekret, dzięki któremu danie zawsze się uda. Spróbujcie koniecznie.Używanie suszonych grzybów wymaga nieco wprawy. Z naszymi wskazówkami dotyczącymi moczenia i gotowania tego specjału z pewnością sobie poradzicie i zrobicie grzybową tak pyszną, że wasi goście będą domagać się dokładek.

Bezmięsny bigos z boczniakami
20.12.2021 01:00 Niezwykła bezmięsna wersja bigosu. Główny składnik zaskakuje

Bigos często gości na świątecznych stołach. Tradycyjnie danie to przygotowuje się z mięsem, lecz w wersji roślinnej smakuje równie dobrze. Do kapusty dodajemy boczniaków, pysznych i dobrze zastępujących wiele mięsnych produktów grzybów, które z pewnością pokochacie w tym daniu. Tradycyjny bigos — np. staropolski czy szlachecki — choć pyszny, na wigilii zagościć nie może, bo nie jest postny. Nie każdy też będzie chciał jeść potrawy mięsne. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest przyrządzenie wegańskiego bigosu. Danie będzie pełne smaku i tekstur. W przepisie inspirowanym recepturą Jadłonomii wykorzystujemy mnóstwo aromatycznych przypraw i aż dwa rodzaje kapusty. Koniecznie spróbujcie, a pokochacie tę wersję znanej potrawy kuchni polskiej.

Kapusta z grochem
19.12.2021 01:00 Dlaczego podajemy na Wigilię kapustę?

Potrawy wigilijne nie są dziełem przypadku. Wiele z nich podawanych jest ze względu na symboliczny wymiar. Tradycyjną kolację wigilijną często uświetniają dania z kapusty. Dowiedzcie się, jaka jest jej symbolika i skuście się na te specjały. Z kapusty zazwyczaj przyrządzamy bigos. Na świątecznym stole ląduje ona jednak o wiele częściej w towarzystwie grochu, stanowiąc proste, a przy tym sycące danie. Równie popularne jest dodawanie jej do farszu pierogowego. Zastanawialiście się kiedyś może dlaczego?

Pasztet Ewy Wachowicz
18.12.2021 01:00 Idealny i rozpływający się w ustach pasztet wigilijny od Ewy Wachowicz

Wigilijny pasztet zachwyca głównie fanów intensywnego grzybowego smaku, ponieważ to właśnie one stanowią najważniejszy składnik. Ewa Wachowicz ma własny przepis na tę świąteczną klasykę, dzięki czemu jego przygotowanie jest proste i intuicyjne. Niżej wyjawiamy tajniki receptury oraz przeprowadzamy krok po kroku przez cały proces. Pasztet na Wigilię nie powinien zawierać żadnego mięsa, jeśli chce się zachować świąteczną tradycję. Głównym produktem, który odpowiada zarówno za smak, jak i konsystencję pasztetu, są grzyby. Mnóstwo intensywnego aromatu, połączonego z innymi składnikami sprawiają, że nie można przejść obojętnie obok tego dania. Ewa Wachowicz znana jest ze swojego zamiłowania do klasycznej polskiej sztuki kulinarnej, dlatego można mieć pewność, że pasztet posmakuje każdemu. Aby faktura potrawy byłą puszysta i delikatna, do surowej masy dodaje się ubite na sztywną pianę białka.

Gotowanie grzybów suszonych
18.12.2021 01:00 Jak długo powinno się gotować suszone grzyby?

Suszone grzyby wymagają odpowiedniej obróbki przed spożyciem. Uważać powinniśmy zarówno mocząc je, jak i potem gotując już skarby lasu. Na każdym etapie nietrudno o bolesny w skutkach błąd, który może zepsuć smak i humor jedzących. Dowiedzcie się jak długo gotować suszone grzyby, by nie zaszkodziły. Ostatnio radziliśmy jak suszone grzyby poprawnie namoczyć. Tym razem wracamy ze wskazówkami, które pomogą wam w zagotowaniu tego specjału. Dzięki nim zachwycicie swoich gości pysznymi specjałami takimi jak uszka czy pierogi. Sprawdźcie koniecznie, jak się zabrać do dalszej obróbki zasuszonych zbiorów z lasu.

Gotowanie pierogów to sztuka
18.12.2021 01:00 Jak gotować mrożone pierogi, żeby się nie rozpadły?

Chcecie zjeść zamrożone wcześniej pierogi? Ugotowanie ich nie będzie trudne, jeśli będziecie trzymać się pewnych zasad. Sprawdźcie, co należy zrobić, by danie zachwyciło smakiem i wyglądem. Poradnik dotyczący mrożenia lepionych wyrobów już wam prezentowaliśmy. Czas teraz na garść porad dotyczących ich odgrzewania. Jeżeli zrobiliście dobre, elastyczne ciasto, nic was nie powinno zaskoczyć.

krokiety pieczone
17.12.2021 01:00 Rewolucyjne, nietłuste krokiety wigilijne bez smażenia

Co w tym roku podasz do barszczu? Uszka, paszteciki, a może krokiety? Jeśli unikasz krokietów, bo w czasie smażenia chłoną dużo tłuszczu, tym razem nie będziesz mieć tego problemu. Przygotuj je tylko według naszego przepisu na rewolucyjne, nietłuste krokiety wigilijne bez smażenia. Krokiety są bardzo smaczne, ale zwykle też bardzo tłuste. W czasie obsmażania chłoną bowiem dużo oleju, jeśli obtoczysz je w panierce. Dlatego znaleźliśmy zdrowszą alternatywę dla wszystkich wielbicieli krokietów. Dziś nasze krokiety będziemy piec, a nie smażyć, a zamiast tradycyjnej panierki użyjemy zmielonych orzechów.

Sałatka z pieczarkami i jajkiem
16.12.2021 01:00 Sałatka z pieczarkami i jajkiem

Sałatka z pieczarkami i jajkiem to pomysł na prostą, ale pyszną sałatkę na kolację, spotkanie z przyjaciółmi lub większą uroczystość. Sałatkę przygotujesz w dosłownie kilku minut z podstawowych składników. Poznaj przepis na błyskawiczną sałatkę z pieczarkami i jajkiem.Sałatka z pieczarkami i jajkiem to sałatka o niezwykle bogatym smaku. W połączeniu z cebulką dymką, szczypiorkiem, ogórkiem kiszonym i majonezem tworzy doskonałą potrawę, którą pokochają wszyscy smakosze. Sałatkę dopraw wyłącznie solą i pieprzem.Wszystkie składniki sałatki są sycące, aromatyczne i zawierają wiele niezbędnych składników odżywczych, między innymi białko, witaminy z gruby B, witaminę C, wapń, potas. Sałatka jest więc bombą witaminową, a jeśli chcesz przygotować ją w wersji light, zastąp majonez jogurtem greckim lub naturalnym.Jeśli szukasz pomysłu na inną sałatkę z grzybami- koniecznie przygotuj lekko ostrą sałatkę z pieczarkami i porem, doskonałą jako dodatek do zimnej płyty i do obiadu.

Jak zrobić marynowane grzyby?
16.12.2021 01:00 Jak zrobić marynowane grzyby?

Marynowane grzyby to świetny dodatek do sałatek i zimnej płyty, nie tylko na święta i większe uroczystości. Grzyby leśne i pieczarki są delikatne, wyraźne w smaku i pięknie pachną. Jak zrobić marynowane grzyby?Do marynowania wykorzystaj kilka rodzajów grzybów, np. kozaki, borowiki, pieczarki, rydze lub inne. Wszystkie dobrze łączą się z rozmarynem, majerankiem i tradycyjnymi przyprawami do marynowania, czyli liśćmi laurowymi, zielem angielskim i pieprzem ziarnistym. Grzyby koniecznie pasteryzuj, aby zachowały świeżość przez wiele miesięcy.Grzybki marynowane są pyszną przekąską i dodatkiem do zimnej płyty, mięs, wędlin. Grzyby dodasz również do wielu sałatek, np. sałatki jarzynowej. Grzybki mają wyraźny smak i doskonały aromat, są lekko octowe, ale i słodkie i z wyczuwalną nutą ziół i przypraw.Grzyby leśne możesz również samodzielnie wysuszyć i wykorzystać je np. do zupy grzybowej lub farszu do pierogów wigilijnych. W tym artkule dowiesz się, jak suszyć grzyby leśne, aby nie spleśniały.

Zupa grzybowa przepis Magdy Gessler
15.12.2021 01:00 Zupa grzybowa wg. przepisu Magdy Gessler

Zupa grzybowa przepisu Magdy Gessler to tradycyjna grzybowa w zupełnie nowej odsłonie. Wywar z suszonych grzybów uzupełniony jest lokalnym serem korycińskim z czarnuszką. Poznaj zupę grzybową przepisu Magdy Gessler i ugotuj pyszny obiad dla całej rodziny. Zupa grzybowa przepisu Magdy Gessler jest sycącą i pyszną zupą. Suszone grzyby, warzywa rosołowe, kapusta i ser koryciński tworzą gęstą, pożywną zupę o zupełnie nowym, wyraźnym smaku. Zupę ugotuj na mocnym bulionie wołowym lub rosole na wołowinie z poprzedniego dnia, który najlepiej pasuje do grzybowej z suszonych grzybów.Ser koryciński to biały ser podpuszczkowy produkowany w Korycinie na Podlasiu, stąd jego nazwa. Ser przygotowywany jest z czosnkiem, oliwkami i ziołami, takimi jak czarnuszka. Zioło ma lekko pikantny smak, orzechową nutę i jest świetnym dodatkiem do serów, zup i sosów, działa również oczyszczająco i przeciwzapalnie.

paszteciki
15.12.2021 01:00 Błyskawiczne paszteciki z ciasta francuskiego. Zawiń, upiecz i gotowe

Martwisz się, że nie zdążysz przygotować wszystkich wigilijnych potraw? Postaw na proste przepisy i półprodukty, które ułatwią ci pracę. Jeśli masz w planach paszteciki, błyskawicznie zrobisz je z ciasta francuskiego. Wystarczy, że zawiniesz w nie przygotowany farsz i całość upieczesz. Paszteciki będą gotowe w 30 minut.Czerwony barszcz zwykle podaje się z uszkami. Jednak doskonale smakuje też z krokietami czy pasztecikami. Jeśli chcesz więc podać proste i niebywale smaczne danie, postaw na paszteciki. Możesz je zrobić z ciasta kruchego lub drożdżowego. Jednak jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, postaw na gotowe ciasto francuskie. Takie paszteciki zrobisz w mig.Nadzienie do pasztecików wigilijnych możesz zrobić z kapusty i suszonych grzybów, szpinaku czy pieczarek. My postawiliśmy na te ostatnie, bo mają bardziej tradycyjny smak niż szpinak, a są szybsze w przygotowaniu niż nadzienie z kapusty i leśnych grzybów. Farsz oczywiście możesz przygotować dzień wcześniej. Paszteciki doskonale smakują odgrzane w piekarniku.

Suszone grzyby
14.12.2021 01:00 Jak długo powinno się moczyć suszone grzyby?

Po suszone grzyby z pewnością sięgniemy przy przyrządzaniu świątecznych potraw. Będziemy je z pewnością gotować, jednak większość dań wymaga też namoczenia skarbów lasu. Jeśli zastanawialiście się, czy jest to konieczne i jak właściwie należy to zrobić — ten artykuł jest dla was. Z suszonymi grzybami z powodzeniem przygotujecie bigos czy uszka do barszczu. Przed dodaniem ich do potrawy poświęćcie jednak chwilę na ich obróbkę. Niestety nie można ich tak po prostu wrzucić i liczyć, że danie się uda. Twarde grzyby nie zaszkodzą zdrowiu, ale smakowi dania już tak.

Sos grzybowy
14.12.2021 01:00 Przepis na świąteczny sos grzybowy

Sos grzybowy zachwyca swoim silnym aromatem oraz kremowością, a także uniwersalnością - można polać nim wiele dań. Przygotowując go, warto używać suszonych grzybów, gdyż już jedna garść wystarcza, aby nadać całości odpowiedniego smaku. Wigilijny stół nie może obejść się bez tego elementu, a goście, którzy go spróbują, od razu się zachwycą. Sos grzybowy z suszonych grzybów ma ogromną przewagę nad sosem ze świeżych grzybów. Suszone kapelusze posiadają znacznie więcej smaku, dlatego wystarczy użyć dosłownie kilku sztuk, aby uzyskać ten sam efekt. Idealnie pasuje z wigilijnymi pierogami, które zyskają na aromacie.Niewielka liczba potrzebnych składników sprawia, że większość z nich i tak ma się pod ręką w kuchni, nie trzeba więc wychodzić na żadne zakupy. Ogromną zaletą poniższego sosu jest szybkość i łatwość przygotowania, dlatego można zabrać się za niego nawet na ostatnią chwilę, a i tak będzie przepyszny.

Zupa grzybowa bez mięsa
13.12.2021 01:00 Zupa grzybowa bez mięsa

Zupa grzybowa bez mięsa to pomysł na niezwykle aromatyczne i smaczne danie w chłodne, jesienne i zimowe dni. Zupa grzybowa bez mięsnej wkładki gotowana z grzybów leśnych i warzyw rosołowych jest lekka, gęsta i bardzo pożywna. Poznaj przepis na zupę grzybową bez mięsa.Jesień to doskonała pora na grzyby, dynie, gruszki, śliwki i wiele innych pyszności. Wykorzystaj więc sezon i ugotuj pyszną i aromatyczną zupę grzybową, takiej zupy nie ugotujesz z klasycznych pieczarek. Grzyby leśne mają ciemny kolor, głęboki smak i pachną niesamowicie już podczas krojenia, doskonale nadają się do zup i aromatycznych sosów do makaronu, mięsa, kaszy. Zupa grzybowa bez mięsa jest lekka i rewelacyjna w smaku. Przed gotowaniem podsmaż wszystkie warzywa rosołowe na maśle, dzięki czemu wydobędziesz z nich jeszcze więcej smaku i przygotujesz bazę do wyraźnego bulionu. Pod koniec gotowania zupę zabiel śmietaną i dodaj odrobinę mąki, aby zupa nabrała kremowej konsystencji.Leśne grzyby możesz również zamarynować lub ususzyć, aby cieszyć się ich smakiem przez cały rok. Sprawdź, jak marynować grzyby i jak je suszyć, żeby nie spleśniały.

gołąbki
13.12.2021 01:00 Wigilijne gołąbki z kaszą i grzybami

Jeśli chcesz pysznie zaskoczyć najbliższych, przygotuj wigilijne gołąbki z kaszą i grzybami. Gołąbki są jedynym z ulubionych dań naszej kuchni, a te z bezmięsnym farszem doskonale sprawdzą się w czasie wieczerzy. Z pewnością przyciągną wszystkich swoim aromatem i ciekawością, co kryją w środku.Najpopularniejszą wersją gołąbków z kapusty są te nadziewane mielonym mięsem i ryżem. Jednak pomysłów na farsze do gołąbków jest co najmniej kilka. Niektórzy w liście kapusty kładą nadzienie z gotowanym ziemniaków, inni z kaszy czy samego mięsa. Wigilijne gołąbki powinny być postne, a żeby były aromatyczne, warto dodać do nich leśne grzyby.

Projekt bez tytułu - 2021-12-13T114807.823
13.12.2021 01:00 Jak przygotować tradycyjną kapustę z grzybami?

Na wigilijnym stole stawiamy postne potrawy przygotowane z darów pól, lasów i wód. Nie może wtedy zabraknąć kapusty z grzybami. Dziś powiemy wam, jak przygotować tradycyjną kapustę z grzybami. Co do niej dodać i jak ją przyprawić, by smakowała wyśmienicie. Kapusta z grzybami potrafi doskonale smakować, choć zawiera w zasadzie samą kiszoną kapustę, leśne grzyby i trochę przypraw. Ważne są jednak ich proporcje, sposób i czas gotowania. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by to danie smakowało jak nigdy dotąd.

Bigos Roberta Makłowicza
12.12.2021 01:00 Staropolski bigos według przepisu Roberta Makłowicza

Bigos staropolski jest najlepszym wydaniem bigosu, ponieważ skumulowane są w nim ogromne ilości smaków. Robert Makłowicz podczas swoich podróży zaprezentował przepis na to esencjonalne danie. Prosta receptura, podstawowe składniki i łatwość przygotowania sprawiają, że bigos staropolski może ugotować praktycznie każdy. Jednym z kluczowych dodatków są kwaśne jabłka.Bigos staropolski wyróżnia się przede wszystkim wieloma rodzajami pieczonych mięs, wędzonymi wędlinami oraz użyciem czerwonego wina. Wino sprawia, że bigos nie tylko ma piękny i głęboki kolor - jego smak komponuje się z mięsem i kiszoną kapustą, dzięki czemu całość ma bardzo kompleksowy aromat. Bigos najlepiej smakuje nie od razu po przygotowaniu, lecz po jakimś czasie, gdy wszystkie produkty przeszły swoimi smakami. Obecnie wygodnie jest wystawić garnek na balkon, żeby nie zajmować miejsca w lodówce. Na zewnątrz jest w końcu na tyle chłodno, że istnieje mała szansa zepsucia się jedzenia. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, przechowuj go w lodówce.

zupa pieczarkowa
11.12.2021 01:00 Niezawodny przepis na zupę pieczarkową

Pieczarki są dostępne w sklepach przez cały rok. I możesz z nich przygotować wiele potraw, między innymi pyszną zupę. Zachwyci cię smakiem i aromatem, a gdy dodasz do niej ziemniaków, będzie też bardzo pożywna. Poznaj niezawodny przepis na zupę pieczarkową. Zupa pieczarkowa może być ciekawą odmianą od zupy pomidorowej czy krupniku. Możesz ją gotować przez cały rok, bo cały czas są w sprzedaży pieczarki. Ich cena jest całkiem przystępna, więc szkoda się nie skusić na tę smaczną potrawę. Gwarantujemy, że aromat gotujących się pieczarek będzie przyciągał domowników jak magnes.

Sałatka z ryżem i pieczarkami
10.12.2021 01:00 Sałatka z ryżem i pieczarkami

Sałatka z ryżem i pieczarkami to pomysł na wyjątkową kolację lub lunch dla całej rodziny. Dzięki zawartości ryżu, sałatka jest bardzo sycącą. Grzyby dodają jej wyraźnego aromatu, całość otulona jest szczypiorkiem i majonezem. Poznaj przepis na wyśmienitą sałatkę z ryżem i pieczarkami.Pieczarki są grzybami, które znalazły szerokie zastosowanie w kuchni, ponieważ łączą się niemal ze wszystkimi produktami, tworząc wyjątkowo smaczne dania. Jedną z takich potraw jest właśnie sałatka z ryżem, ogórkami, papryką i innymi składnikami. Do sałatki wykorzystaj ryż basmati lub jaśminowy, jest smaczniejszy ok klasycznego ryżu, a jego ziarna ładnie się prezentują.Do sałatki dodaję majonez, jeśli jednak chcesz przygotować potrawę w wersji ligt, zamień go na gęsty jogurt naturalny lub jogurt grecki. Możesz również wymieszać jogurt z majonezem. Używam także domowych ogórków konserwowych, które przygotowałam wcześniej.Jeśli lubisz sałatki na słodko- tu poznasz przepis na sałatkę z ryżem, kukurydzą i ananasem w majonezowym sosie, idealna na pyszny lunch lub kolację.

Sałatka jarzynowa z grzybami
10.12.2021 01:00 Sałatka jarzynowa z marynowanymi grzybami

Sałatka jarzynowa jest klasycznym daniem goszczącym na naszych stołach przy wielu okazjach. Sprawdzi się też podczas świąt. Zaskoczcie gości wyjątkowym dodatkiem — marynowanymi grzybkami. Taka jarzynowa spodoba się on nie amatorom leśnych skarbów. Liczne wersje jarzynowej na pewno już przetestowaliście. Polecaliśmy tę sałatkę z dodatkiem ogórków oraz w wersji bez jajek. Tym razem zdradzamy jak specjał przyrządzić z pysznymi marynowanymi grzybkami. Będziecie zachwyceni jego smakiem.

śledzie
09.12.2021 01:00 Nieziemsko pyszne śledzie wigilijne z suszonymi grzybami

Śledź na Wigilię musi być. Z cebulą, burakiem czy w śmietanie. My dziś nie dodamy do nich jednak ani jabłka, ani żurawiny, ani rodzynek. Przygotujemy bowiem śledzie wigilijne z suszonymi grzybami. Są nieziemsko pyszne i bardzo aromatyczne. Połączenie śledzi z suszonymi grzybami, nie jest oczywistością. Ta solona ryba zwykle bowiem jest zestawiana ze słodkawymi dodatkami. Jednak leśne grzyby też dobrze komponują się ze śledziem. A to połączenie jest nadzwyczaj bożonarodzeniowe. Koniecznie je przetestujcie.

Robert Makłowicz, barszcz czerwony
09.12.2021 01:00 Prawdziwy barszcz czerwony według Roberta Makłowicza

Barszcz czerwony jest obok zupy grzybowej najpopularniejszą, wigilijną zupą. Obie zupy łączy jednak doskonały aromat leśnych grzybów. Dziś przedstawimy wam przepis na prawdziwy barszcz czerwony według Roberta Makłowicza. Jest na tyle pyszny, że przekonało się do niego już wielu zwolenników grzybowej.Barszcz czerwony gotuje się z dwóch wywarów — jarzynowego i grzybowego. Obowiązkowym dodatkiem jest też buraczany zakwas. Nadaje zupie doskonałego smaku, aromatu i pięknego koloru. Dlatego właśnie przygotowanie barszczu wigilijnego zacznijcie kilka dni wcześniej od nastawienia zakwasu.

Zupa pieczarkowa z grzankami
09.12.2021 01:00 Zupa pieczarkowa z grzankami

Zupa pieczarkowa z grzankami to pomysł na szybki obiad dla całej rodziny. Zupę krem ugotuj z serkami topionymi, tymiankiem i podaj je z grzankami, a danie błyskawicznie zniknie z talerzy. Zupa jest bardzo smaczna, aromatyczna i pożywna. Poznaj przepis na zupę pieczarkową z grzankami.Zupa pieczarkowa z grzankami jest aromatyczną, sycącą i rozgrzewającą zupą, idealną na obiad lub kolację w mroźne i deszczowe dni. Serek topiony zagęszcza krem i nadaje jej delikatnego, śmietanowego smaku. Zupa krem pieczarkowa posmakuje wszystkim, a przygotowanie, razem z grzankami, zajmie Ci nie więcej jak 35-40 minut.Zupę krem ugotuj z dodatkiem suszonego tymianku, ponieważ podobnie jak natka pietruszki, dobrze łączy się pieczarkami i sprawia, że smak całej zupy jest jeszcze głębszy. Do zupy upiecz domowe grzanki, są proste w przygotowaniu i również świetnie łączą się z kremem.Pieczarki są grzybami hodowlanymi, dostępnymi przez cały rok. Po usmażeniu zyskują głęboki smak i aromat i są tak uniwersalne, że przygotujesz z nich wiele smacznych dań i przetworów. Aromatyczne sosy do mięs, ryb, kasz i makaronów, grzanki, jajecznicę. Pieczarki dodaj również do gołąbków zawijanych lub pierogów z kapustą, a ich smak zachwyci każdego.

Jak długo smażyć pieczarki?
08.12.2021 01:00 Jak długo smażyć pieczarki?

Pieczarki to bardzo uniwersalne grzyby, za pomocą których stworzyć wiele wyjątkowych dań. Grzyby należy poddać odpowiedniej obróbce termicznej, aby zyskały intensywny smak i aromat, a niewłaściwe smażenie wysuszy je lub spali. Jak długo smażyć pieczarki?Pieczarki to hodowlane grzyby, które dostępne są w sklepach przez cały rok. Pieczarki są delikatniejsze w smaku od grzybów leśnych, jednak podsmażone zyskują wyraźny aromat i są przepyszne. Z pieczarek przygotujesz między innymi zupy, sosy, tarty. Grzyby świetnie łączą się z mięsem, makaronami i innymi warzywami. Jeśli chcesz usmażyć pieczarki i zrobić z nich sos lub zupę, zawsze smaż je na przykrytej patelni, aby puściły wodę i były miękkie. Jeśli natomiast szykujesz grzyby do zapiekanek, grzanek lub chcesz położyć je na mięso, smaż grzyby bez pokrywki, aby były bardziej suche, jednak stale kontroluj stopień wysmażenia.Grzyby leśne wymagają innego smażenia niż pieczarki. W tym artykule dowiesz się, jak długo smażyć grzyby, aby zachowały swoją strukturę i wyjątkowy smak.

Kapusta z grochem i grzybami
07.12.2021 01:00 Prosty przepis na kapustę z grochem i grzybami

Znacie z pewnością kapustę z grzybami, a także kapustę z grochem. A czy przygotowywaliście już kapustę z grochem i grzybami? Podajemy wam prosty przepis na to wigilijne i nie tylko wigilijne danie. Przekonacie się, że te trzy składniki dobrze ze sobą harmonizują, dając potrawę o doskonałym smaku. Kiszona kapusta jest podstawą tego dania, dlatego to właśnie jej trzeba użyć najwięcej. Gęstości i ciekawego smaku dodaje potrawie groch. Suszone, leśne grzyby stanowią zaś o jej niebywałym aromacie, dodają też potrawie ciemniejszej barwy.

Jak długo smażyć grzyby?
06.12.2021 01:00 Jak długo smażyć grzyby?

Grzyby, niezależnie od rodzaju, są rewelacyjnym dodatkiem do wielu dań, sprawiając, że potrawy są niezwykle smaczne i aromatyczne. Grzyby należy smażyć przez określoną ilość czasu, aby były najlepsze w smaku, nie przypiekły się i nie zaczęły dusić na patelni. Jak długo smażyć grzyby?Smażone grzyby są świetnym dodatkiem zarówno do dań mięsnych, jak i ryb i potraw wegetariańskich. Usmażysz z nich pyszną jajecznicę, pastę, a także aromatyczny sos. Sos z grzybów leśnych doskonale smakuje również z kaszą i makaronem.Jeśli chcesz podać grzyby jako dodatek do mięsa, na kanapkę czy przystawkę, wykorzystuj grzyby o mniejszej zawartości wody, jak podgrzybki, kurki, rydze. Po usmażeniu grzyby te są jędrne i nie rozlatują się, jak np. pieczarki.Masz więcej grzybów leśnych? Koniecznie ususz je w domu, będą doskonałym dodatkiem do zupy wigilijnej lub pierogów. W tym artkule dowiesz się, jak suszyć grzyby, aby nie spleśniały.

Paszteciki Tomasza Strzelczyka
05.12.2021 01:00 Paszteciki z kapustą i grzybami według Tomasz Strzelczyka

Paszteciki z kapustą i grzybami zazwyczaj przygotowuje się ze zwykłego ciasta drożdżowego. Tomasz Strzelczyk na swoim kanale poszedł o krok dalej i postanowił farsz zawijać w tak zwane "ciasto topione". Jest to rodzaj ciasta, które wyrasta w misce z wodą. Jego przepis prezentowany przez nas nie ma sobie równych i doskonale smakuje z czerwonym barszczem podczas Świąt. Paszteciki z kapustą i grzybami są klasyką, którą można kupić w praktycznie każdej piekarni. Warto przy tym pamiętać, że zrobione własnoręcznie będą znacznie smaczniejsze, a także doskonale wiadomo, co zostało do nich dodane. Tak eliminuje się obecność niechcianych dodatków, jak konserwanty czy wzmacniacze smaku. Paszteciki Tomasza Strzelczyka różnią się od tradycyjnej wersji jedynie ciastem. Strzelczyk wkłada je do zimnej wody, co ułatwia określenie dokładnego momentu wyrośnięcia ciasta - to po prostu wypływa na powierzchnie i unosi się na niej, gdy jest gotowe.