Szukasz pomysłu na obiad w azjatyckim stylu? Ugotuj zupę z kurczakiem, pieczarkami, makaronem ryżowym i mlekiem ryżowym. Azjatycka zupa dzięki orientalnym przyprawom, takim jak imbir, kolendra, sos rybny i sojowy ma doskonały smak i aromat. Poznaj przepis na zupę azjatycką z kurczakiem.Kraje azjatyckie, jak Tajlandia, Indonezja, Bali słyną z przepięknego krajobrazu i doskonałej kuchni. Sekretem dań jest bogactwo orientalnych ziół i przypraw, które sprawiają, że każda potrawa zyskuje doskonały smak i aromat. W kuchni azjatyckiej wyznaje się zasadę, że każdy smak ma być wyczuwalny. Taka też jest zupa azjatycka z kurczakiem. Jest pikantna, słona, słodka, kwaśna i z lekką goryczką. Jest doskonała.Do przygotowania zupy potrzebujesz sosu rybnego, sojowego, imbiru, chili, kolendry, mleka kokosowego i soku z limonki. To niezbędne składniki każdej orientalnej zupy i wielu dań. Jeśli nie przepadasz za smakiem kolendry, zastąp ją posiekanym szczypiorkiem. Bulion do zupy przygotuj dzień wcześniej, aby miał wyraźny smak i aromat. Jeśli szukasz pomysłu na zupę rodem ze słonecznej Tajlandii - tu poznasz przepis na tajska zupę rybną z owocami morza. Orientalną, rozgrzewającą, i pyszną.
Krokiety z pieczarkami i jajkiem to pomysł na szybki obiad lub ciepłą kolację. Krokiety mają delikatny, pieczarkowo-jajeczny farsz i złocistą, chrupiącą skórkę. Są lekkie i doskonałe w smaku. Podane z barszczykiem czerwonym tworzą genialne danie dla całej rodziny. Poznaj przepis na krokiety z pieczarkami i jajkiem.Krokiety to naprawdę proste danie, które przygotujesz szybko i z ulubionymi dodatkami. Wszyscy dobrze znamy krokiety z kapustą, mięsem i grzybami, jednak mało kto słyszał o krokietach z pieczarkami i jajkiem, a szkoda. Farsz z pieczarek podsmażonych na maśle i jajek na twardo jest genialną alternatywą dla tradycyjnych krokietów i z pewnością posmakują wszystkim smakoszom.Wytrawne ciasto naleśnikowe w złocistej panierce, oprószone szczypiorkiem i niezwykle smacznym farszem to połączenie, którego musisz spróbować. Do krokietów przygotuj również domowy barszczyk czerwony, doskonały do pierogów, krokietów i uszek.
Sałatka z pieczarkami i porem to ekspresowa sałatka na kolację lub jako dodatek do dań mięsnych, w tym potraw z grilla. Sałatka jest lekka, o wyraźnym, porowo-pieczarkowym smaku. Sałatka jest również bardzo pożywna, a sos majonezowy z koperkiem nadaje jej ładnego wykończenia. Poznaj przepis na pyszną i prostą sałatkę z pieczarkami i porem.Sałatka z pieczarkami i porem to lekka i doskonała w smaku propozycja na szybką kolację lub dodatek do grilla. Lekko podgotowane grzyby są miękkie i bardzo wyraźne w smaku. Por nadaje jej ostrości, a jajka i kukurydza- słodkiej nuty. Cała sałatka otulona jest majonezem z koperkiem. Por dodaję niemal do każdej sałatki. Jest niezwykle smacznym warzywem o bardzo wyraźnym smaku. Por świetnie komponuje się z warzywami i mięsem, dodając im charakteru. Por zawiera przeciwutleniacze, które oczyszczają organizm z toksyn i opóźniają procesy starzenia, jest więc zarówno smaczny, jak i bardzo zdrowy. Z pora przygotujesz również pyszny krem. Jeśli szukasz pomysłu na świeżą i pyszną sałatkę- tu poznasz przepis na obłędną sałatkę jarzynową z koperkiem.
Zupa grzybowa z suszonych grzybów jest doskonałym pomysłem na zdrowy i rozgrzewający obiad. Podsmażone, następnie długo gotowane grzyby z włoszczyzną i przyprawami mają intensywny smak i doskonały aromat. Poznaj przepis na pyszną zupę grzybową z suszonych grzybów.Suszone grzyby leśne zachowują swój kolor, intensywny smak, aromat i wszystkie wartości odżywcze. Grzyby suszone są łatwo dostępne, ale możesz również ususzyć je w domu i cieszyć się ich smakiem przez wiele miesięcy. Tu sprawdzisz, jak suszyć grzyby, aby nie spleśniały.Zupa z suszonych grzybów leśnych jest doskonałą zupą o znacznie intensywniejszym smaku i aromacie niż zupa z pieczarek. Zupa ma ciemny kolor i doskonale pachnie już podczas gotowania. Przed przygotowaniem grzybowej zawsze namocz suszone grzyby w zimnej wodzie, aby zmiękły. Wodę z grzybów dodaj do wywaru, aby jeszcze bardziej wzmocnić jej smak.Z suszonych grzybów przygotujesz również doskonały sos do polędwiczek wieprzowych. Tu poznasz przepis na polędwiczki z grzybami leśnymi, czyli pomysł na wyśmienity, rodzinny obiad.
Krokiety z pieczarkami i serem to proste danie na ciepło zarówno na obiad, kolację, jak i święta lub większe uroczystości. Wytrawne ciasto naleśnikowe z aromatycznym farszem i złocistą skórką doskonale łączy się z domowym barszczem z buraków. Poznaj przepis na wyśmienite krokiety z pieczarkami i serem.Krokiety z pieczarkami i serem nie są trudnym i czasochłonnym daniem. Wystarczy, że podsmażysz pieczarki, dodasz ser i całość zawiniesz w naleśniki z domowego ciasta, a następnie usmażysz w panierce. Krokiety są delikatne w smaku, a ciasto naleśnikowe w złocistej panierce wprost rozpływa się w ustach.Do krokietów z pieczarkami i serem przygotuj również barszcz czerwony, który doskonale komponuje się z krokietami, smażonymi pierogami i uszkami z farszem. Pieczarki podsmażone na maśle z cebulką i pietruszką są bardzo aromatyczne i wyraźne w smaku, ser natomiast dobrze łączy farsz z całym ciastem.Krokiety przygotujesz na wiele sposobów. Koniecznie wypróbuj również lekkie i pożywne krokiety z soczewicą.
Zupa grzybowa z suszonych grzybów leśnych jest doskonałą zupą w jesienne i zimowe dni. Zupa gotowana jest z dużą ilością warzyw, dzięki czemu bulion ma wyraźny smak. Grzyby suszone natomiast nadają daniu doskonałego, głębokiego aromatu. Zupę przygotuj z natką pietruszki i lubczykiem. Poznaj przepis na przepyszną zupę grzybową.Grzyby leśne mają pełny, wyraźny smak i aromat i przede wszystkim są bardzo zdrowe. Zawierają witaminy z grupy B i przeciwutleniacze, które wykazują działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i opóźniają procesy starzenia. Grzyby leśne suszone mają równie intensywny smak, aromat i zachowują wszystkie wartości zdrowotne.Do zupy grzybowej koniecznie dodaj natkę pietruszki i świeży lubczyk. Możesz posiekać zioła i dodać je do zupy lub związać pęczki gumką recepturką i zanurzyć je liśćmi w zupie, aby oddały swój smak i aromat. Zupa grzybowa smakuje doskonale z ziemniakami, jeśli jednak wolisz makaron, dodaj do gotującego się wywaru makaron jajeczny lub kluseczki typu muszelki.
Krokiety z kapustą kiszoną i pieczarkami to proste, ale wyjątkowo smaczne danie. Pyszny farsz, delikatne ciasto i chrupiąca, złocista skórka to doskonałe połączenie. Krokiety z kapustą kiszoną i pieczarkami przygotujesz zarówno na obiad, ciepłą kolację dla najbliższych, jak i na święta lub ważną uroczystość. Koniecznie w towarzystwie domowego barszczu czerwonego. Poznaj przepis na pyszne krokiety z kapustą i grzybami.Krokiety z kapustą i pieczarkami to nie tylko świetny pomysł na świąteczne danie. Krokiety przygotujesz również na obiad lub kolację, ponieważ są wyjątkowo prostym i szybkim daniem. Farsz z kapusty kiszonej podsmażonej z cebulką na smalcu z dodatkiem pieczarek dosłownie rozpływa się w ustach i z pewnością skradnie serca wszystkim smakoszom.Krokiety, niezależnie, czy z kapustą, mięsem lub pieczarkami i serem, smakują doskonale w towarzystwie barszczu z pieczonych buraków. Barszcz ma wyraźny smak, który świetnie łączy się z całym daniem. Jeśli nie chcesz smażyć krokietów na oleju, możesz je również zapiec w piekarniku. Nagrzej piekarnik do 180 stopni i piecz krokiety na blaszce przez 10 minut.
Zupa pieczarkowa z makaronem jest pożywną, smaczną i mocno rozgrzewającą zupą, idealną na jesienny obiad. Mocny wywar z pieczarek z warzywami, koperkiem i kluseczkami skradnie serca wszystkim smakoszom, a jego przygotowanie zajmie Ci godzinę. Poznaj prosty i szybki przepis na zupę pieczarkową z makaronem.Pieczarki są bardzo uniwersalnymi grzybami hodowlanymi, które dostaniemy przez cały rok. Są tanimi i zdrowymi grzybami zawierającymi witaminy z gruby B oraz przeciwutleniacze o działaniu antynowotworowym, przeciwzapalnym i opóźniającym procesy starzenia. Pieczarki są mało kaloryczne i posiadają niski indeks glikemiczny, dlatego możemy je jeść, kiedy tylko mamy na nie ochotę. Zupa pieczarkowa na warzywnym wywarze z dodatkiem makaronu i koperku jest bardzo smaczną, aromatyczną i sycącą zupą. Zupę przygotowuję zawsze wtedy, kiedy chcę zrobić naprawdę szybki i lekki obiad lub kolację na ciepło. Do przygotowania zupy wykorzystuję głównie makaron do rosołu lub małe kluseczki typu muszelki.Z pieczarek możesz przygotować również pyszny krem- tu poznasz przepis na wyśmienitą zupę krem pieczarkową.
Zupa grzybowa, podobnie jak barszcz czerwony, jest tradycyjną zupą przygotowywaną na Wigilię. Zupa z suszonych grzybów jest bardzo aromatyczna i ma wyraźny, grzybowy smak. Jest doskonała. Zupa grzybowa gotowana jest na bulionie warzywnym, dzięki czemu jest bardzo sycąca. Poznaj przepis na wigilijną zupę grzybową.Wigilijna zupa grzybowa jest tradycyjną zupą pochodzącą z Mazowsza, jednak szybko rozpowszechniła się na cały kraj. Zupę grzybową przygotowuję co dwa lata, na zmianę z barszczem czerwonym z uszkami, ponieważ jedno i drugie danie smakuje wybornie i kojarzy mi się z Gwiazdką i uroczystą, rodzinną kolacją.Zupę grzybową wigilijną podaję bez śmietany, aby smak grzybów był bardzo mocno wyczuwalny. Danie musi być mocno aromatyczne i mieć wyraźny kolor. Grzyby suszone zawsze namaczam w zimnej wodzie, aby zmiękły, wodę z grzybów również wlewam do zupy. Zupę grzybową podaję z makaronem do łazanek lub drobnymi kluskami muszelkami.Suszone grzyby leśne dodaj do wigilijnej kapusty z grochem, a odkryjesz jej nowy, niepowtarzalny smak.
Krokiety z kapustą i grzybami to pyszne bezmięsne danie, które doskonale smakuje z barszczem czerwonym. Część z nas jednak nie chce lub nie może spożywać mleka czy jaj. Z myślą o takich osobach została opracowana receptura na ten specjał, która nie wymaga ich użycia. Przyrządźcie te krokiety nawet jeśli nie musicie stosować w diecie wykluczeń — są naprawdę lekkie i wyśmienite. Kiszona kapusta i grzyby to klasyczne połączenie cenione przez smakoszy na dietach bezmięsnych. Zawinięta w delikatne bezglutenowe ciasto — przygotowane bez dodatku jaj i mleka — będzie odpowiednia nawet dla wegan. Przyprawy zadbają o to, by danie było pełne smaku.
Zupa krem pieczarkowa to doskonały pomysł na szybki i sycący obiad dla całej rodziny. Krem jest gęsty, mocno warzywny i bardzo wyraźny w smaku. Zupę przygotujesz w godzinę, a jej smak i aromat zachwyci nawet największego niejadka. Poznaj przepis na gęstą i pyszną zupę krem pieczarkową.Jesień to pora roku, w której wyjątkowo często sięgam po zupy kremy, ponieważ są gęste, pożywne i doskonale rozgrzewają w pochmurne, deszczowe i zimne dni. Krem z pieczarek jest jedną z moich ulubionych zup, jest prosty w przygotowaniu, doskonały w smaku i zdrowy, ponieważ bez kostki rosołowej. Sekretem doskonalej zupy krem z pieczarek jest podsmażenie grzybów i wszystkich warzyw na maśle, dzięki czemu zyskują bardzo wyraźny smak i pachną doskonale. Do garnka wlewam niecały litr wody i w razie potrzeby dolewam, aby nie rozrzedzić kremu. Zupa musi być gęsta.Jesień to również sezon na dynię. Przygotuj z niej doskonały krem z dyni. Zupa jest bardzo aromatyczna, zdrowa i rozgrzewająca.
Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy planują zrobić dziś placki ziemniaczane. Macie okazję zrobić je w niezwykłe smacznej i chrupiącej wersji. Skorzystajcie tylko z przepisu na mistrzowskie, obłędnie pyszne placki ziemniaczane z serem i pieczarkami. Poznacie zupełnie nowe oblicze tej popularnej potrawy.Pomysł na zrobienie placków ziemniaczanych przychodzi zwykle wtedy, gdy nie ma nic na obiad lub gdy po prostu uwielbiamy te placki. Zazwyczaj zawsze jesteśmy w stanie je przygotować, bo zawsze mamy w domu zapas ziemniaków. To proste i tanie danie potrafi doskonale smakować. Oczywiście pod warunkiem, że placki wyjdą chrupiące. Wpływa na to rodzaj ziemniaków — powinny być mączyste, dodatki — nie przesadzajmy z mąką i sposób smażenia — najlepiej na średnim ogniu.
Spośród wszystkich sałatek w Polsce najpopularniejsza jest sałatka jarzynowa. Przygotowujemy ją na święta, na różne domowe uroczystości, a także na co dzień. Jest zdrowa, tania i prosta do zrobienia. Dziś prezentujemy wam przepis na niezwykłą sałatkę jarzynową z dodatkiem pieczarek. Może warto nieco odświeżyć starą, domową recepturę?Podstawą sałatki jarzynowej są warzywa korzeniowe, a więc marchew, pietruszka, seler, ziemniak. Zwykle dodaje się do niej groszek z puszki, choć niektórzy wolą wersję z kukurydzą. Pozostałe dodatki, zależą od naszych upodobań. Jednak z pewnością do tej sałatki warto dodać kiszony ogórek i cebulę, które zaostrzą jej smak. Niektórzy dodają też jabłko, bo wprowadza przyjemną, słodką nutę. Bardzo smacznym dodatkiem jest ugotowane na twardo jajko, choć zmniejsza trwałość potrawy. Obowiązkowym łącznikiem wszystkich składników jest majonez. Spróbujcie jednak dodać do klasycznej sałatki jarzynowej marynowanych pieczarek. Potrawa nabierze ciekawego, wyraźnego smaku oraz przyjemnej konsystencji.
Jeśli lubicie kotlety mielone, te z pewnością pokochacie. Oto prosty przepis Kuronia na rozpływające się w ustach kotlety mielone z pieczarkami. Są pełne smaku i aromatu, a ich przygotowanie zajmie wam niewiele więcej czasu niż zwykle. Zresztą przekonajcie się o tym sami.Kotlety mielone stwarzają przygotowującym duże pole do popisu. Ich smak można bowiem modyfikować na wiele sposobów. Po pierwsze wybierając rodzaj mięsa, po drugie przyprawy, po trzecie dodatki. Wybór tych ostatnich jest naprawdę duży. Masę mięsną można bowiem wzbogacić serem, warzywami, zieleniną czy grzybami. Jakub Kuroń proponuje właśnie dodać do mięsa podsmażone pieczarki.
Mało kto pomyślałby, żeby o tej porze roku wybrać się na grzybobranie. Tymczasem w polskich lasach pojawił się zaskakujący grzyb. Natrafili na niego leśnicy z województwa lubuskiego. Przypomina bardziej pomarańczowy kwiat, niż tradycyjny owocnik, ale co ciekawe — jest jadalny.Choć do lasu wybieramy się zwykle po prawdziwki, podgrzybki czy kurki, wiele mniej znanych gatunków grzybów również jest jadalnych. Ich mniejsza popularność zazwyczaj wynika z niższych walorów smakowo-zapachowych, jednak czasami warto nimi urozmaicić danie. Zwłaszcza o tej porze roku, gdy sezon grzybowy dawno się zakończył.
Do przygotowania bigosu potrzebna jest kiszona kapusta, mięso i wędliny. Pozostałe składniki zależą od uznania i gustu gotującego. Zobacz jak zrobić idealny bigos, co warto do niego dodać, a z czym lepiej nie przesadzać. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wzbogacanie bigosu o nadmierną ilość soli. Czasem lepiej nie dodawać jej w ogóle.Przepisów na bigos jest naprawdę dużo. Jedni uwielbiają bigos kwaśny, gotowany tylko na kapuście kiszonej. Inni wolą bardziej zrównoważony smak bigosu, dlatego dodają do niego też trochę kapusty świeżej. Co prawda kiszoną kapustę można wcześniej przepłukać, by uczynić ją mniej kwaśną i mniej słoną, ale czasami w ten sposób wymywa się z niej też zasadniczy, głęboki smak.
Niedługo będziemy gotować świąteczne potrawy. Do ich przyrządzenia często sięgamy po suszone grzyby. By pomóc wam zaplanować zakupy, sprawdziliśmy, w jakiej cenie można je dostać w delikatesach Magdy Gessler. Koszt was bardzo zaskoczy. Suszone grzyby do świątecznych potraw zdecydowanie warto kupić wcześniej. Taka strategia daje nam gwarancję, że będziemy je mieli na czas oraz umożliwia porównanie cen. W delikatesach Magdy Gessler niestety nie będzie najtaniej.
Grzyby odgrywają niezwykle istotną rolę w naszej rodzimej kuchni. Nietrudno natknąć się na osoby, które chętnie po nie sięgają. Liczne grono smakoszy decyduje się na marynowanie leśnych specjałów. Do klasycznej zalewy warto dodać pół łyżeczki soli. Właśnie dzięki niej nasze grzyby wyjdą jeszcze bardziej smakowicie. Oczywiście nie możemy zapomnieć o pozostałych przyprawach.Marynowane grzyby są niezwykle popularnym dodatkiem do dań. Rzecz jasna najlepiej smakują takie, które przygotujemy samodzielnie. W każdym domostwie korzysta się z zupełnie innych receptur. Tym razem zdradzimy przepis, który gwarantuje kulinarny sukces.
Choć sezon grzybowy dawno już za nami, w lasach można znaleźć jeszcze mniej popularne okazy. Lasy Państwowe na swoim profilu zamieściły nietypowe zdjęcie grzybów, które zauważono w polskich lasach. Wyglądające jak żelki czy też dzwoneczki grzyby to uszaki bzowe, zwane też grzybami mun. Idąc do lasu, z pewnością nikt u nas nie rozgląda się za uszakiem bzowym. Jednak wielbiciele kuchni azjatyckiej czasem kupują go w postaci suszonej. Uszak bzowy znany jest u nas bowiem pod nazwą grzybów mun. Uszak bzowy czy też ucho bzowe jest grzybem o dość nietypowym wyglądzie. Kształt owocników w połączeniu z ich chrząstkową teksturą przypominają małżowinę uszną, czemu grzyb zawdzięcza swoją nazwę.
Jeśli masz już dosyć kotletów i dań mięsnych mamy dla ciebie ciekawą propozycję na dzisiejszy obiad. Przygotuj zachwycającą, błyskawiczną zapiekankę ziemniaczaną według Karola Okrasy. Nie potrzebujesz wielu dodatków, ani nawet grama mięsa, przy zapiekance nie ma też dużo pracy. Gwarantujemy, że ta potrawa będzie przyjemną odmianą dla domowników. Choć to dania mięsne uważane są za najbardziej pożywne, to jednak nie każdy za mięsem przepada. Zresztą ile można go jeść. Mięso nie jest ani zdrowe, ani nie powinniśmy spożywać go zbyt często. Dlatego od czasu do czasu warto zrobić sobie obiadową odmianę, nawet jeśli jest się mięsożercą.W zapiekance proponowanej przez Karola Okrasę nie ma krzty mięsa. Jej podstawą są ziemniaki, a ważnym smakowym dodatkiem pieczarki i suszone pomidory. Smak całości dopełniają przyprawy i aksamitna śmietanka.
Mrożenie grzybów jest nieco mniej popularne niż ich suszenie. Wynikać to może z faktu, iż ta forma obróbki pozwala na nieco mniejsze wydobycie aromatu skarbów lasu. Jeśli jednak chcemy mieć pod ręką grzyby w środku zimy, warto rozważyć utrwalenie ich w ten sposób. Podpowiadamy jak to zrobić poprawnie. Przedstawialiśmy wam już wiele receptur z udziałem grzybów. Zdradzaliśmy jak przygotować placki ziemniaczane nadziane aromatycznymi borowikami czy tradycyjną grzybową. Dzięki zamrożeniu zbiorów smakiem tych potraw będziecie mogli cieszyć się naprawdę długo.
Szukasz pomysłu na nowe wydanie klasycznej jajecznicy? Przygotuj ją z boczniakami i szczypiorkiem. Boczniaki podsmażone na maśle z cebulką zyskują niezwykły, głęboki smak i aromat. Poznaj przepis na doskonałe śniadanie, czyli jajecznicę z boczniakami- sposób na grzyby poza sezonem.Boczniaki są wyjątkowo zdrowymi grzybami. Zawierają wszystkie witaminy z gruby B, magnez, fosfor, potas i żelazo. Boczniaki wspierają więc pracę układu nerwowego, regulują produkcję krwi, poziom cukru oraz ciśnienie i pracę serca. Boczniaki bogate są również w przeciwutleniacze, które opóźniają procesy starzenia i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.Boczniaki są grzybami uprawnymi, które rosną również na korach drzew w lasach liściastych. Boczniaki są bardzo popularnymi grzybami, które możesz kupić w sklepach przez cały rok. Jajecznicę z boczniakami przygotujesz także z suszonych grzybów. Wystarczy, że przed smażeniem namoczysz je w wodzie, aby zmiękły.Nie tylko boczniaki świetnie komponują się jajkami. Poznaj przepis na obłędną jajecznicę z rydzami i delikatną jajecznicę z kurkami. Jajecznica z grzybami doskonale smakuje z ciepłym, świeżym pieczywem.
Wyglądają niepozornie, a smakują i kosztują nieziemsko. Właście zaczyna się sezon na cenne, białe trufle. W tym roku ich ceny są na tyle wysokie, że pojawią się tylko w najbardziej ekskluzywnych restauracjach. Jesień i zima to najlepszy czas na zbiory najwyżej cenionej trufli białej. Ten podziemny grzyb charakteryzujący się bulwiastym, nieregularnym kształtem i aksamitną skórką występuje głównie we włoskim Piemoncie. Ma kremowy, czasem zielonkawy kolor skórki ze sporą ilością bordowych plamek. Wnętrze jest białe, różowe lub szarożółte, gęsto poprzecinane żyłkami. Jednak tym, co przyciąga do nich ludzi, nie jest ich wygląd, a niezwykły zapach i smak. To za niego najbogatsi są w stanie zapłacić krocie. Płatki trufli serwuje się z makaronem, risotto czy sadzonymi jajkami. Jednak tylko nieliczni będą mieli zaszczyt kiedykolwiek ich spróbować.
Śledzie królują na polskich stołach w święta. Nie musicie jednak czekać, by delektować się wyjątkowym smakiem tej ryby. Przyrządźcie je już dziś w wersji po myśliwsku i zaskoczcie swoich gości tą pyszną przystawką z dodatkiem grzybów. Zdradzaliśmy wam jak przyrządzić smaczne śledzie w oleju. Prezentowaliśmy też już recepturę na te pod pierzynką, z dodatkiem soczystych, winnych jabłek. Dziś zachęcamy do odkrycia śledzi w połączeniu z pysznymi leśnymi grzybami. Smakują one idealnie ze świeżym pieczywem posmarowanym masłem.
Obłędnie pachnący sos grzybowy do mięs czy makaronów jest banalnie prosty w wykonaniu. Tym razem prezentujemy przepis na wersję zrobioną z suszonych grzybów. Co więcej, czas potrzebny na ten pyszny sos to tylko około 10 minut. Sos grzybowy przyrządzony z suszonych grzybów ma znacznie intensywniejszy zapach i smak w porównaniu do sosu ze świeżych grzybów. Dlatego zawsze w sezonie warto zasuszyć ich chociaż odrobinę. Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić smak sosu, zamień natkę pietruszki na tymianek. Zioło to wspaniale komponuje się nie tylko z mięsami, lecz również grzybami.
Trufle są wyjątkowo drogimi grzybami, których znalezienie w lesie jest wyjątkowo trudne. Jeden kilogram trufli potrafi kosztować nawet 30 tysięcy złotych. Najczęściej można spotkać je w lasach mieszanych w okolicy dębów, czy w miejscach, gdzie rosną storczyki z rodzaju buławnik. Trufle, nazywane również "czarnym złotem", są bardzo cenionymi przez smakoszy grzybami. Mają charakterystyczny, lekko orzechowy smak, który rozpala zmysły prawdziwych koneserów. Niestety zdobycie ich może być dla wielu ogromnym problemem z dwóch powodów. Po pierwsze są horrendalnie drogie, a po drugie rosną w niewielu miejscach.
Jajecznica z rydzami to doskonały pomysł na pożywny początek dnia. Jajka smażone z rydzami, oprószone szczypiorkiem smakują obłędnie w towarzystwie jeszcze ciepłego pieczywa. Danie jest wyjątkowo proste w przygotowaniu. Poznaj przepis na obłędną jajecznicę z rydzami.Jesień jest porą roku, w której możemy korzystać z dobrodziejstw naszych lasów. Szczyt sezonu na grzyby przypada na wrzesień i październik, spożytkuj więc go jak najlepiej i przygotuj wyjątkowo aromatyczne dania. Z rydzy możesz przygotować obłędną jajecznicę lub poddusić je w kremowym sosie pomidorowym. Grzyby zawsze suszę, aby dodać je do zupy i pierogów na Wigilię.Rydze są jednymi z najzdrowszych grzybów. Są bogate przede wszystkim w witaminy z grupy B, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Rydze to również źródło magnezu, potasu i żelaza, które wpierają pracę układu krwionośnego, serca i mózgu.Jajecznica z rydzami jest zbilansowanym posiłkiem, doskonałym na śniadanie. Jest lekka, ale bardzo pożywna, dostarcza również wielu niezbędnych witamin i przede wszystkim smakuje wyśmienicie.
Teleturniej Milionerzy przyciąga przed telewizorami tysiące oglądających, którzy czują podobne emocje co uczestnicy. We wczorajszym wydaniu programu padło pytanie o grzyby. Zgadłbyś, o którego chodziło?W Milionerach często można zauważyć pytania z dziedziny kulinariów. Jest to wszak element życia dotyczący każdego z nas, stąd taka popularność. Niestety nie każdy ma nieograniczoną wiedzę na temat kotletów schabowych, zup i pieczeni. Gdy gracz musiał odpowiedzieć na pytanie o grzybach, nie był do końca pewien swojej odpowiedzi.