Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Grzyby

Grzyby

Maślaki
09.09.2021 02:00 Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Maślaki są według znawców grzybów uznawane za jedne z najsmaczniejszych. Bez problemu poddają się procesom marynowania, suszenia, smażenia czy duszenia. Można z nich przygotować wiele dań, takich jak krokiety, sosy, zupy czy pierogi. Maślaki stanowią wyjątkowo duży procent zbieranych przez ludzi grzybów w czasie sezonu. Ciężko pomylić je z trującymi okazami, a ich wspaniały smak i aromat zachęcają do zajadania się. W Internecie jest wiele przepisów, których głównym składnikiem są właśnie te grzyby, dlatego łatwo się pogubić. Niżej zbieramy najlepsze pomysły, które sprawdzą się w domu każdego smakosza. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Projekt bez tytułu - 2021-09-09T210922.702
09.09.2021 02:00 Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

GIS dba o wszystkich Polaków, aby ich zdrowie nie było zagrożone poprzez spożywanie niebezpiecznych produktów. Dlatego wydano ostrzeżenie skierowane do grzybiarzy. Nie wszystkie grzyby są jadalne, a niektórzy w ogóle nie powinni ich jeść. GIS jest instytucją, która ma wiele obowiązków, jednak jednym z najważniejszych jest dbanie o to, aby produkty spożywcze dopuszczone do sprzedaży spełniały wszystkie należyte normy i kryteria. Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na grzybobranie - wrzesień jest w końcu początkiem sezonu na grzyby, a więc ich fani chcą wykorzystać go w największym stopniu. Nie każdy jednak może jeść grzyby. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Grzyb Lejkowiec dęty
08.09.2021 02:00 Jak kulinarnie wykorzystać lejkowce?

Grzyby przybierają nierzadko niesamowite formy, które zachwycają grzybiarzy oraz smakoszy. Lejkowce dęte, nazywane również kominkami czy wronimi uszami, stanowią doskonałą bazę do farszu na pierogi. Podając je, wywołasz ekstazę u wszystkich fanów pierogów z grzybami. Lejkowce dęte są grzybami, które zarówno w smaku, jak i wyglądzie przypominają kurki. Najczęściej można znaleźć je w lasach liściastych, pod dębami oraz bukami. Mają przyjemny delikatny smak. Świetnie komponują się w krokietach, wspomnianym pierogach, zupach, sosach, a także na kanapkach. Można je wysuszyć i sproszkować, aby następnie korzystać z nich jako przyprawy, wzmacniającej smak dań mięsnych. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

mrożone grzyby
06.09.2021 02:00 Największy błąd popełniany podczas mrożenia grzybów

Mrożenie jest jednym z lepszych sposobów przetwarzania grzybów. Czy wiesz jak należy je wcześniej przygotować by nie stały się szkodliwe? Co może wpłynąć na pogorszenie ich walorów? Zdradzamy wam, jaki jest największy błąd popełniany przy mrożeniu grzybów. Do mrożenia najlepiej nadają się grzyby o zwartym miąższu, np. podgrzybki, prawdziwki, koźlaki, maślaki, kurki, rydze. Grzyby blaszkowe przed mrożeniem lepiej jest zblanszować. To zapobiegnie gorzknieniu grzybów. Podgrzybki czy prawdziwki można mrozić bez wcześniejszego obgotowywania. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

grzyby
05.09.2021 02:00 Jak powinno się przechowywać grzyby?

Grzyby leśne to doskonały dar natury. Można je zebrać przy okazji przyjemnego spaceru, a potem przerobić na aromatyczne pyszności. A czy wiesz jak powinno się przechowywać grzyby? Ile czasu masz na przetworzenie świeżych? Oto ważne informacje. Grzyby leśne są bardzo smaczne, ale też nietrwałe. Tak naprawdę w czasie przechowywania świeżych grzybów widoczne gołym okiem zmiany nie następują błyskawicznie. Jednak grzyby szybko mogą ulec samozagrzaniu, co może skutkować wytworzeniem się w nich szkodliwych substancji. Dlatego dobrze jest wiedzieć jak je przechowywać. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Grzyby
04.09.2021 02:00 Gdzie na grzyby we wrześniu?

Właśnie możemy obserwować prawdziwy wysyp grzybów, ponieważ warunki atmosferyczne są wyjątkowo sprzyjające. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Grzybiarze relacjonują, że bardzo dobrymi lokalizacjami są lasy na północy i wschodzie Polski. Właśnie tam znajdziemy okazałe grzyby.W tym sezonie zewsząd słychać przechwałki grzybiarzy, którzy chwalą się pełnymi koszykami leśnych specjałów. Nie każdy jednak ma takie szczęście i niektórzy twierdzą, że w ich lasach tak dobrze nie ma. W wielu miejscach możemy natknąć się na wspaniałe grzyby. Trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać.Ci, którzy nie są w stanie znaleźć dobrych miejsc, mogą być spokojni, ponieważ synoptycy grzybowi uspokajają - w tym roku mamy lepszą sytuację niż w ostatnim sezonie.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa grzybowa
03.09.2021 02:00 Tradycyjna zupa grzybowa według przepisu babci Helenki

Zupa grzybowa babci Helenki smakuje identycznie jak dania sprzed dziesiątek lat, dlatego tak wiele osób ją kocha. Wystarczy ją powąchać, aby natychmiast powrócić w myślach do przeszłości. Ciężko znaleźć tak pyszny, a zarazem banalnie łatwy przepis. Zupa grzybowa najczęściej gości na naszych stołach jesienią, kiedy lasy wypełnione są pysznymi prawdziwkami czy maślakami. Ciężko powstrzymać się wtedy od wykorzystania jeszcze świeżych zbiorów. Jeśli więc masz w domu zapas soczystych grzybów, z którymi nie masz pomysłu co zrobić, wykonać zupę babci Helenki. Jej receptura daje kremowe danie, które rozgrzewa i syci na długie godziny. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Marynowane grzyby
03.09.2021 02:00 Smakowite marynowane grzyby leśne w pikantnej zalewie

Marynowane na ostro grzybki doskonale współgrają smakowo z najróżniejszymi daniami. Poniżej prezentujemy wam wspaniały przepis na marynowane grzybki z chili, które idealnie sprawdzą się jako dodatek do tatara, sałatek czy na imprezę. Za smak odpowiada ostra papryczka, która wywołuje przyjemne ciepło podczas jedzenia. Marynowane grzyby lądują na naszych stołach przez cały rok, jednak jesień jest zdecydowanie okresem, gdy jemy ich najwięcej - wtedy też wystarczy wyjść do lasu i w kilka godzin można wrócić z ogromnymi siatkami prawdziwków, borowików czy maślaków. Marynowanie grzybów jest najlepszym sposobem na konserwacje, ponieważ zachowują w znacznym stopniu swój smak oraz właściwości. Aby wytrwały jeszcze więcej czasu nie zapomnij o pasteryzacji po przełożeniu ich do słoików. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

krokiety
02.09.2021 02:00 Prosty przepis na krokiety z leśnymi grzybami

Lubisz naleśniki? A chcesz je zamienić w pyszne, pożywne danie? Proponujemy przygotować z nich krokiety z leśnymi grzybami. Będzie to potrawa sezonowa, ale przy niedostępności świeżych, leśnych grzybów możesz je zastąpić mrożonymi lub pieczarkami. Krokiety są doskonałe na obiad. Warto je podać z gorącym, czerwonym barszczem albo surówką. Nasze przygotowaliśmy w panierce, ale jeśli chcesz ograniczyć nieco ich kaloryczność, możesz z niej zrezygnować. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jajecznica
02.09.2021 02:00 Najlepszy początek dnia - jajecznica smażona na boczniakach

Jajecznica na boczniakach jest świetną alternatywą dla fanów klasycznej jajecznicy z grzybami. Najczęściej korzysta się w przypadku tej potrawy z kurek oraz pieczarek, lecz te mają swoje minusy. Kurki są rzadko dostępne, a także drogie - z kolei pieczarki są banalnym wyborem, który większości już dawno się przejadł. Dlatego zalecamy ciekawe i całoroczne boczniaki.Jajecznica na boczniakach to doskonałe źródło wysoko przyswajalnego białka, kwasu foliowego, aminokwasów, witamin z grupy B i soli mineralnych, dlatego warto jeść ją jak najczęściej na śniadanie lub kolację. W tym śniadaniowym daniu zazwyczaj znajdują się pieczarki lub kurki, jednak wiele osób takie połączenia nie przekonują. Z pieczarek skorzystać możemy przez cały czas, a kurki są z drugiej strony rzadkie i drogie. Dlatego boczniaki to znacznie smaczniejsza i ciekawsza opcja, a do tego dostępna przez cały rok. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

gotowanie leśnych grzybów
01.09.2021 02:00 Czy grzyby leśne trzeba gotować przed smażeniem?

Leśne grzyby można przerabiać na wiele sposobów. Są doskonałe do suszenia, mrożenia i marynowania. Doskonale nadają się też na aromatyczne potrawy. Zastanawiasz się, czy przed smażeniem grzyby należy obgotować? Zdania na ten temat są podzielone.Grzyby leśne różnią się od hodowlanych pieczarek czy boczniaków silniejszym aromatem. Ale nie tylko. Są też trudniej trawione, bo zawierają więcej chityny. Chityna to wielocukier, na którego nie działają nasze soki trawienne. By ułatwić trawienie grzybów należy je poddać właściwej obróbce. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Kanie
31.08.2021 02:00 Przepis na obłędne kotlety z kani

Kotlety wcale nie muszą być wykonywane tylko z mięsa - doskonale sprawdzają w tej roli także kanie. Co więcej, sezon na nie trwa przez praktycznie całą jesień. Z tego powodu przez dłuższy czas nie zabraknie grzybów do gotowania kotletów. Kotlety z kani są świetną alternatywą dla wegetarian, którzy nie chcą jeść mięsa, lecz mają ochotę na coś w panierce. Warto przy tym pamiętać, że przygotowanie ich jest szybkie i bardzo proste. Aby nadać grzybom większego smaku, można dodać do nich różne przyprawy. Świetnie sprawdza się majeranek czy wędzona suszona papryka w proszku, która doda jeszcze więcej smaku umami. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

grzyby suszone
31.08.2021 02:00 Jak suszyć grzyby leśne, żeby nie spleśniały?

Suszenie grzybów to jedna z najpopularniejszych i najlepszych metod ich przetwarzania. Jednak jak wysuszyć grzyby, żeby w czasie przechowywania nie pleśniały? Jak to zrobić, jeśli nie masz specjalnej suszarki? Spokojnie, wystarczy ci piekarnik. Nasze babcie suszyły wieńce grzybów rozwieszając je nad kuchnenką. Kuchnie opalane drewnem czy węglem emitowały dużo ciepła, więc rzeczywiście było to możliwe. Teraz jednak w dobie kuchenek indukcyjnych czy gazowych sprawa jest utrudniona. Na szczęście mamy piekarniki. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

placki z kurkami
30.08.2021 02:00 Fantastyczne placki ziemniaczane z kurkami

Jeśli nie masz pomysłu na smaczny obiad, zrób placki ziemniaczane z kurkami. Ziemniaki masz pewnie w domu, a z kupnem kurek w tym czasie nie będziesz mieć problemu. Warto z nich zrobić sos i podać go do placków — prawdziwe niebo w gębie.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

smażenie kotletów
30.08.2021 02:00 Musztardowe kotlety mielone z pieczarkami od Kuronia

Jeśli lubisz kotlety mielone, koniecznie spróbuj tych, z dodatkiem musztardy i startych pieczarek, polecanych przez Jakuba Kuronia. Sos doda kotletom ostrości, a grzyby soczystości i przyjemnego aromatu. Do przygotowania potrawy wystarczy 30 minut.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Łazanki z kiszoną kapustą
27.08.2021 02:00 Kultowe łazanki z kiszoną kapustą

Oczywiście potrawa na zdjęciu nie jest niczym innym jak kultowymi łazankami z kiszoną kapustą. Specjał dawniej cieszył się ogromną popularnością. Dziś jada się go raczej od święta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować go również dziś. Przepis jest niezwykle prosty.Łazanki z kiszoną kapustą niejednokrotnie przyprawiały nas o szczery zachwyt. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią by je spałaszowali. Z pewnością warto wypróbować sprawdzony przepis na wyborne łazanki z kapustą kiszoną.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

zbieranie grzybów
27.08.2021 02:00 Jak prawidłowo zbierać grzyby?

Sezon grzybowy ruszył z kopyta. Nim jednak udasz się do lasu dowiedz się jak prawidłowo zbierać grzyby - czy je wykręcać czy wycinać? Sposób zbierania grzybów ma bowiem wpływ na grzybnię, a tym samym na ich przyszłą obfitość. Jedni zabierają na grzybobranie scyzoryk, bo uważają, że grzyby powinno się wycinać. Drudzy są zwolennikami ich wykręcania. Kto ma rację? Jak się okazuje, po trosze jedni i drudzy. Wyjaśniamy więc kiedy grzyb lepiej ściąć, a kiedy wykręcić.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

marynowane pieczarki
26.08.2021 02:00 Marynowane pieczarki o wyrazistym smaku - przepis krok po kroku

Marynowane pieczarki to przekąska, którą możesz kupić, ale też łatwo zrobić. Ten drugi sposób da gwarancję na to, że marynata będzie nie za ostra, nie za łagodna czyli dokładnie taka jak lubisz. Możesz je podać do obiadu, dodać do sałatki czy przystawek.Pieczarki to najpopularniejsze grzyby w naszej kuchni. Możesz je kupić niemal w każdym sklepie i po przystępnej cenie. Choć nie są tak aromatyczne jak grzyby leśne, to są dostępne przez cały rok. Dlatego potrawy z ich dodatkiem czy przetwory możesz zrobić kiedy chcesz. My zachęcamy do przygotowania przepysznych pieczarek marynowanych.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Gdzie znajdziemy grzyby?
26.08.2021 02:00 Gdzie znajdziemy grzyby w tym sezonie?

Czy byliście już w tym roku na grzybobraniu? Jeśli nie, najwyższy czas się udać, bo własnie teraz lasy obfitują w prawdziwki, podgrzybki, maślaki i kurki. Padające deszcze i w miarę ciepłe noce sprawiły, że wysyp grzybów jest naprawdę duży. Zobacz w jakich lokalizacjach jest największa szansa na udane zbiory. W tym roku sierpniowa pogoda sprzyja grzybiarzom. Jesienna aura, którą mamy właśnie za oknami, sprawiła, że w lasach, zagajnikach i na polanach zaroiło się od grzybów. Podpowiadamy, za portalem grzyby.pl, gdzie teraz można znaleźć najwięcej okazów. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Mrożone grzyby
26.08.2021 02:00 Jak powinno się mrozić grzyby?

Grzyby są bardzo delikatnym produktem, wobec którego nieumiejętne traktowanie może łatwo je zniszczyć. Dlatego mrożenie należy wykonywać wedle instrukcji dla danego grzyba. W innym wypadku szybko mogą ulec uszkodzeniom.Warto pamiętać, że mrożenie grzybów jest najlepszym sposobem na przechowanie ich przez długą zimę. Suszenie czy marynowanie zmienia jednak ich smak w znaczący sposób. Dlatego wiele osób powinno wybierać przechowywanie ich w zamrażalniku. Jak zrobić to najwygodniej oraz tak, aby żaden z grzybów się nie zepsuł? Wyjaśniamy niżej. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Maślaki
26.08.2021 02:00 Czy można jeść maślaki bez obierania?

Maślaki są łatwymi do znalezienia grzybami w polskich lasach, dlatego wielu decyduje się na ich zebranie. Czy można jeść je jednak bez obierania? Okazuje się, że niestety trzeba obrać je ze skórki - jest kwaśna i wytwarza śluz nie do strawienia przez człowieka. Maślaki nie są wybierane jednak jako pierwszy - najczęściej wkłada się je do koszyka wtedy, kiedy zabraknie w lesie lepszych gatunków. Mnóstwo innych grzybów jest po prostu smaczniejszych i łatwiejszych w obróbce od nich.Głównym powodem, dla którego ludzie nie chcą obierać maślaków, jest żmudna praca, jaką się wtedy wykonuje. Skórka jest lepka i przykleja się w niewygodny sposób. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

krokiety
25.08.2021 02:00 Szybkie, beztłuszczowe krokiety z piekarnika w orzechowej panierce

Krokiety są smaczne, ale można zarzucić im dużą zawartość tłuszczu, a przez to kaloryczność. Dlatego proponujemy je upiec zamiast smażyć. By zaś jeszcze bardziej je odmienić do panierowania użyjcie nie tartej bułki lecz zmielonych orzechów. Efekt będzie rewelacyjny. Jeśli macie ochotę na pyszne, wegetariańskie krokiety polecamy wam te z grzybowym farszem. Doskonałe będą grzyby leśne, jednak pieczarki w zupełności wystarczą. Idealnym uzupełnieniem potrawy będą orzechy włoskie użyte do panierowania. Po upieczeniu krokietów zyskają jeszcze wyraźniejszy smak. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

1024px-Calvatia gigantea DK19 (3)
25.08.2021 02:00 Nietypowe grzyby w polskich lasach

Sezon na grzybobrania trwa. W polskich lasach można spotkać wiele wspaniałych okazów od borowików, przed podgrzybki, czy maślaki. Niedawno jedno z Nadleśnictw opublikowało na swoim profilu na Facebooku zdjęcie zupełnie innego zaskakującego grzyba. Domyślacie się, o jaki gatunek chodzi?Nadleśnictwo Baligród opublikowało na swoim profilu na Facebooku zdjęcie niezwykłych grzybów. Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać! Wiele osób porównywało nietypowe znalezisko do wielkich kul mozzarelli! Jak nazywają się nietypowe grzyby? Czy są jadalne? Odpowiedź w dalszej części tekstu!Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:Zaskakujące grzyby w polskich lasachNietypowy grzyb to czasznica olbrzymia. Swoim wyglądem przypomina ogromną gradową kulę i może ważyć nawet kilkanaście kilogramów. Dawniej grzyby były pod ochroną, ale dziś już można śmiało je zbierać.źródło: wikipedia/maerianCo ciekawe jest on jadalny o można z niego przygotować m.in. pyszne kotlety a'la schabowe. Warto jednak pamiętać, aby zrywać tylko i wyłącznie białe i młode okazy grzybów, ponieważ te starsze, już pożółkłe nie nadają się do jedzenia. Jak możemy wykorzystać je w kuchni?Jak wykorzystać w kuchni czasznice olbrzymie?Czasznice olbrzymie są nie tylko smaczne, ale również proste w przygotowaniu. Nie należy spędzać zbyt wielu godzin na ich przebieraniu oraz oczyszczaniu. Można je przygotować w formie kotletów podobnie jak słynne kanie (przepis znajdziecie w w tym artykule).Ciekawą propozycją jest również przygotowanie pizzy na czasznicy. Grzyba należy pokroić w kilkucentymetrowe plastry, posmarować warstwą oleju i usmażyć. Gotowy spód doprawiamy solą i pieprzem i nakładamy na niego nasze ulubione składniki np. pomidory i świeże zioła, a następnie krótko zapiec w piekarniku nagrzanym do 200 stopni C. Smacznego!Na naszej stronie znajdziesz inne ciekawe potrawy z grzybami w roli głównej np. nuggetsy z żółciaka siarkowego.Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Zapiekanka rodem z PRL-u, mamy sprawdzony przepisWyborny panierowany kotlet z kalafiora, obiad w prostej odsłonieKiedy powinno się solić mizerię? Łatwo o duży błądźródło: newsy gotujmy/ hapsZapraszamy na nasz Instagram

Pierogi z kurkami
24.08.2021 02:00 Obłędnie pyszne pierogi z kurkami

Pierogi z kurkami są świetnym sposobem na wykorzystanie zebranych podczas grzybobrania grzybów. Kolorowy farsz, który zachwyca smakiem, świetnie komponuje się z ciastem pierogowym. Niżej pokazujemy jak wykonać je krok po kroku. Pierogi z kurkami nie mają sobie równych - klasyczne pierogi z grzybami, które najczęściej robione są z pieczarek, nie dostarczają aż tak wielkiej przyjemności podczas jedzenia. Jeśli wróciłeś niedawno ze zbierania grzybów i zabierasz się za oporządzenie ogromnych ilości kurek, poniższa potrawa doskonale sprawdzi się w ich wykorzystaniu. Pierogi możesz zamrozić i odgrzać w każdej chwili. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

grzyby
24.08.2021 02:00 Czy można jeść robaczywe grzyby?

Koniec sierpnia to czas, kiedy w lasach pojawiają się grzyby. Warto więc wyruszyć na przyjemny spacer, a przy okazji przynieść do domu aromatyczne zbiory. By jednak grzyby wyszły nam na zdrowie trzeba pamiętać o kilku zasadach. Chociażby o tym, by nie zabierać ze sobą robaczywych okazów. Zbieranie grzybów to duża przyjemność, zwłaszcza gdy lasy obfitują w smaczne i zdrowe okazy. Robaczywe grzyby z pewnością nie są tym czego szukamy, ani tym co powinniśmy jeść. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Sałatka jarzynowa
24.08.2021 02:00 Sałatka jarzynowa z marynowanymi grzybami

Sałatka jarzynowa to standardowe danie świąteczne, bez którego wiele uroczystości nie byłoby takich samych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by raczyć się nią w zwykły dzień. Tym razem prezentujemy wersję z marynowanymi grzybkami. Dodatek ten nadaje jej ciekawego, lekko ostrego i kwaśnego smaku, który doskonale komponuje się z resztą składników. Ciężko znaleźć prostsze danie niż sałatka jarzynowa, która wymaga jedynie pokrojenia i połączenia wszystkich składników. Jej amatorzy jedzą ją od dziesiątek lat w praktycznie niezmiennej formie. Z tego też powodu warto wprowadzić niewielką modyfikację do klasycznego przepisu i dodać do niego kilka marynowanych grzybów. Jeśli masz ich zapas w swojej spiżarce, sięgnij po ulubiony rodzaj, a nie będziesz zawiedziony końcowym smakiem sałatki. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Promocje w Biedronce
23.08.2021 02:00 Biedronka ponownie zaskakuje promocjami

Biedronka nie przestaje organizować nowych promocji specjalnie dla swoich stałych, jak i nowych klientów. Od dzisiaj można kupić w niej świeże kurki w znacznie niższej niż zwykle cenie. Ten i wiele innych najciekawszych rabatów zdradzamy poniżej.Sieć sklepów Biedronka zdaje sobie sprawę z ogromnej konkurencji, jaka obecna jest na rynku sklepów spożywczych w Polsce. Dlatego każdego tygodnia wprowadza nowe akcje promocyjne, zachęcające klientów do robienia zakupów w jej sklepach. Jeśli jesteś fanem świeżych grzybów, a szczególnie kurek, z których można sporządzić pyszne sosy lub przetwory, wybierz się czym prędzej do najbliższej Biedronki. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Projekt bez tytułu - 2021-08-22T193558.672
22.08.2021 02:00 Najlepszy przepis na marynowane borowiki

Marynowane borowiki, podobnie jak inne grzyby poddane marynowaniu, są pysznym dodatkiem do posiłku. Szczególnie dużo emocji wywołują podane do stołu podczas imprezy. Zdradzamy jak wykonać je w najlepszy sposób. Marynowane borowiki są produktem, który już niedługo będzie zajmował większą część spiżarni w domach wielu z nas. Piklowanie grzybów stanowi bowiem jeden z najlepszych sposobów ich konserwacji. Lekko ostry smak oraz delikatna faktura powodują, że takie grzybki świetnie komponują się w sałatkach, czy jako składnik przystawek. Można jeść je oczywiście jako samodzielny produkt, który orzeźwia i dodaje apetytu. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem: