Bigos najczęściej przygotowujemy na wigilię. Charakterystyczna potrawa kuchni polskiej nie wyjdzie nam smaczna, jeśli odejdziemy od sprawdzonych przepisów i uznamy, że do dania możemy wrzucić dowolne składniki. Największym błędem będzie dodanie chudego mięsa, które spowoduje, że stanie się sucha. Sprawdźcie czego jeszcze powinniście unikać. Jeżeli unikamy tłustego mięsa, zdecydowanie lepszym pomysłem jest przygotowanie wegańskiej wersji bigosu. Tradycyjny sposób przyrządzania bigosu nie służy bowiem produktom, które nie mają w sobie zbyt wiele tłuszczu lub wody — mięsu również.
Lubicie krokiety, ale jecie je rzadko, bo wymagają zawijania? Zróbcie ten rarytas bez ciasta. Wystarczy kilka składników, a wyjątkowo pyszne i chrupiące z wierzchu pieczarkowe krokiety z jajkiem trafią na wasze stoły. Sprawdźcie tę recepturę już dziś. Krokiety bez zawijania przygotowywał nawet Robert Makłowicz. Ciasta nie uwzględniał też przepis na staropolskie krokiety dziadowskie. W obu tych przypadkach konieczne było jednak gotowanie ziemniaków czy kaszy. Tym razem prezentujemy wam jeszcze prostszy patent. Krokiety z pieczarek i jaj mają wyjątkowo pyszne wnętrze i rumianą oprawę. Nikt im się nie oprze.
Przygotowanie świątecznych potraw potrafi pochłonąć mnóstwo czasu i energii. Aby nie siadać do wigilijnej kolacji zmęczonym, warto przyrządzanie tradycyjnych specjałów podzielić na etapy i zacząć wcześniej. Dzięki takiemu podejściu ze wszystkim zdążymy i będziemy mieli siłę do świętowania. Sprawdźcie jakie dania możecie przyrządzić z wyprzedzeniem i zacznijcie już teraz. Pierwszym elementem dobrze zaplanowanego wigilijnego gotowania są zakupy. Wybierzcie się na nie już w ten weekend i zaopatrzcie się w produkty potrzebne do zrobienia potraw, które wymagają więcej czasu, by zachwycić smakiem podczas świątecznej kolacji.
Dziś na śniadanie jajecznica? Może przygotujesz ją według przepisu Magdy Gessler? Będzie lekka i puszysta niczym obłok. Znana restauratorka zna się na rzeczy i wie, w czym tkwi sekret niebywałego smaku tej prostej potrawy. A zatem zaczynamy.Jajecznica na śniadanie to naprawdę dobry pomysł. O tej porze dnia, ciepłe dania smakują lepiej niż zimne. Przyjemnie się je zjada, nie wychładzając przy tym rozgrzanego po spaniu organizmu. A jak już robić, to najlepiej pyszną wersję. Właśnie taką proponuje Magda Gessler. Do swojej jajecznicy dorzuca kurki, cebulę i koperek. Całość smakuje rewelacyjnie.
Barszcz z uszkami jest klasycznym, wigilijnym daniem. Uszka oczywiście można kupić, ale te zrobione własnoręcznie z pewnością będą smaczniejsze. Nadziej je kapustą i grzybami lub samymi grzybami. Dziś polecamy wam wyborne uszka wigilijne z dodatkiem aromatycznych pieczarek. Smakują rewelacyjnie.Uszka, choć takie małe, kryją w sobie dużo smaku. Składa się na to delikatne ciasto, a także aromatyczny farsz. Zwykle wigilijne uszka nadziewa się leśnymi grzybami lub farszem z grzybów i kiszonej kapusty. Jeśli jednak nie macie suszonych grzybów, bez problemu zastąpicie je pieczarkami. Przygotowany z nich farsz też potrafi być aromatyczny i pyszny. Przekonajcie się o tym sami.
Kotlety z jajek i pieczarek to prosty przepis na lekki i bezmięsny lunch, obiad lub kolację. Kotlety są delikatne, miękkie w środku i pasują doskonale do ziemniaków, frytek i ulubionych surówek. Poznaj przepis na wegetariańskie kotleciki, czyli kotlety z jajek i pieczarek.Kotlety wegetariańskie cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są lżejsze, zdrowsze i mniej kaloryczne od tradycyjnych kotletów mielonych czy schabowych. Kotlety z jajek i pieczarek to jedno z moich ulubionych, bezmięsnych dań obiadowych. Kotleciki są zwarte, idealnie doprawione i tak delikatne, że rozpływają się w ustach.Jajka po ugotowaniu rozgnieć tłuczkiem do ziemniaków, a później widelcem, dzięki czemu zrobisz to szybciej i dokładniej. Wymieszane jajka z pieczarkami na maśle łatwo formują się w małe kotleciki. Podsmażone z bułką tartą zyskują ładny, przyrumieniony kolor, pięknie pachną i jeszcze lepiej smakują.Jeśli szukasz pomysłu na wegetariańskie kotlety- tu poznasz przepis na kotleciki z kalafiora z dodatkiem kaszy jaglanej. Proste, smaczne i doskonałe na obiad dla całej rodziny.
Święta Bożego Narodzenia są okresem, kiedy większość z nas nie może powstrzymać się przed jedzeniem ogromnych ilości potraw. Portal Polska Times zapytał się dietetyków o to, które dania można jeść bez wyrzutów sumienia. Na liście znalazły się ryby, pozycje z kiszoną kapustą czy burakami. Święta Bożego Narodzenia, a szczególnie sama wigilia, to czas, kiedy możemy w końcu zrelaksować się po wielotygodniowych przygotowaniach do świętowania. Wtedy stół wręcz ugina się pod ciężarem jedzenia przeznaczonego dla całej rodziny i innych gości. Nie wszystkie dania są jednak zdrowymi opcjami dla naszych organizmów. W niektórych zawartość tłuszczu czy cukru jest bardzo duża. Z tego powodu niżej pokazujemy, które potrawy można jeść bez większych wyrzutów sumienia.
Czerwony barszcz pojawia się w Wigilię na większości polskich stołów. Zwykle serwuje się go z uszkami, jednak dobrym kompanem barszczyku są też paszteciki. Dziś zdradzimy wam przepis na boskie, wigilijne paszteciki z kapustą, grzybami i żurawiną. Ten ostatni składnik, choć dość niezwykły, dodaje farszowi delikatnego, przyjemnego smaku. Paszteciki to nic innego jak małe, bułeczki wypełnione wytrawnym farszem. Można je zrobić z ciasta kruchego, półkruchego, francuskiego czy najpopularniejszego — drożdżowego. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, bo łatwo się je zjada i zazwyczaj są bardzo smaczne. Zwłaszcza kiedy zestawimy je z nieco pikantnym, czerwonym barszczem.
Krokiety ziemniaczane są świetną alternatywą dla tradycyjnych, zawijanych kotletów z ciasta naleśnikowego. Aromatyczny, pieczarkowy farsz otulony ciastem ziemniaczanym w chrupiącej panierce to danie, którego musisz spróbować. Poznaj przepis na wyśmienite krokiety ziemniaczane z pieczarkami.Krokiety ziemniaczane są smacznym i bardzo pożywnym daniem obiadowym dla całej rodziny. Krokiety smakują podobnie jak placki ziemniaczane, jednak ciasto jest bardziej delikatne, a środek skrywa doskonały, pieczarkowy farsz, który podczas smażenia świetnie łączy się z całym daniem. Krokiety świetnie smakują podane z surówką lub sałatką ze świeżych warzyw. Do przygotowania krokietów, podobnie jak w przypadku placków ziemniaczanych, wykorzystaj ziemniaki zeszłoroczne o stosunkowo wysokiej zawartości skrobi, aby ciasto nie było za rzadkie i nie rozleciało się podczas smażenia. Takimi ziemniakami są odmiany takie jak: Irys, Sante i Orlik.Jeśli szukasz pomysłu na niecodzienne połączenie smaków- tu poznasz przepis od Roberta Makłowicza na krokiety ziemniaczane z orzechami włoskimi, pyszne, chrupiące, doskonałe.
Warstwowa sałatka z pieczarkami marynowanymi jest świetnym pomysłem na kolację, imprezę lub spotkanie w większym, rodzinnym gronie. Sałatka jest smaczna, kolorowa, estetyczna, a dzięki zawartości ryżu, kurczaka i jajek także bardzo pożywna. Poznaj przepis na pyszną sałatkę z pieczarkami marynowanymi.Sałatka z pieczarkami marynowanymi jest sałatką warstwową, którą przygotujesz błyskawicznie. Kukurydza, papryka, szczypiorek, grzybki marynowane to tylko niektóre ze składników, które sprawią, że sałatka nabiera doskonałego smaku, a układana warstwowo wygląda zjawiskowo.Gotowe grzyby w słoiku zwykle zalewane są marynatą z tak dużą ilością octu, że aż są ostre i niesmaczne. Dzieje się tak dlatego, że ocet, podobnie jak sól, dobrze konserwuje i przedłuża datę ważności produktu. Pieczarki w prosty sposób przygotujesz samodzielnie, do czego gorąco zachęcam, ponieważ domowe, marynowane pieczarki są doskonale doprawione i nie są cierpkie.Jeśli szukasz pomysłu na pyszną, tradycyjną sałatkę- tu poznasz przepis na sałatkę jarzynową z koperkiem, doskonałą na rodzinną kolację.
Wigilijny barszcz z uszkami jest często pierwszą potrawą, którą jada się podczas świątecznego posiłku. W uszkach zwyczajowo farsz składa się z suszonych grzybów, jednak nie zawsze ma się do nich dostęp. W takim wypadku można przygotować farsz ze świeżych pieczarek, który smakuje równie wybornie. Poniżej zdradzamy krok po kroku całą procedurę gotowania. Barszcz czerwony z uszkami, gdy tylko ktoś o nim wspomni, natychmiast przywołuje ciepłe wspomnienia świąt i pysznej uczty. O ile zrobienie samej zupy nie jest zbytnio wymagające, tak uszka mogą niektórym sprawiać całkiem duże kłopoty. Jeszcze więcej problemów pojawia się, gdy w kuchni zabrakło suszonych grzybów, z których robi się klasyczne nadzienie do uszek. Można je jednak zamienić farszem grzybowym ze świeżych pieczarek, który smakuje bardzo podobnie.
Zupa grzybowa ugotowana z grzybów leśnych jest niezwykle aromatycznym daniem dla całej rodziny. Zupa ma doskonały smak, aromat i ciemny, grzybowy kolor. W sezonie grzybowym zupa z grzybów leśnych jest potrawą niemal obowiązkową. Poznaj przepis na klasyczną zupę grzybową i odkryj jej niezwykły smak.Jesień to sezon na grzyby leśne. Niezależnie od tego, czy zupę grzybową przygotujesz z kozaków, podgrzybków, czy innych grzybów, danie będzie niezwykle aromatyczne, zdrowe, pożywne i doskonałe w smaku. W sezonie warto również suszyć leśne grzyby, aby cieszyć się ich smakiem do kolejnej jesieni i przygotować z nich np. farsz do pierogów lub grzybową zupę wigilijną.Zupę grzybową koniecznie przygotuj na prawdziwym, domowym wywarze warzywnym lub drobiowym. Bulion ugotuj dzień wcześniej, możesz również wykorzystać rosół z poprzedniego obiadu. Zupa grzybowa na kostce rosołowej nie będzie miała już tak pełnego smaku i przede wszystkim nie będzie już tak zdrowa.
Zupa krem z mrożonych grzybów to doskonały pomysł na rodzinny obiad w chłodne, jesienne i zimowe dni. Zupa jest gęsta, bardzo aromatyczna o mocnym, wyraźnym smaku grzybów leśnych. Poznaj przepis na zupę grzybową z mrożonych grzybów, którą pokochają wszyscy domownicy.Zupa grzybowa z mrożonych grzybów leśnych jest rozgrzewająca i bardzo aromatyczna, jest idealna na chłodne pory roku i zdrowa, ponieważ gotowana na bulionie, nie na kostce. Zupa ma wyraźny, grzybowy smak z wyczuwalną nutą białego, wytrawnego wina, tymianku i rozmarynu.Grzyby koniecznie rozmroź dzień przed przygotowaniem zupy. Nie rozmrażaj grzybów w mikrofalówce, ponieważ stracą smak i aromat. W dniu, w którym przygotowujesz grzyby ugotuj również bulion. Do kremu polecam bulion wołowy, ponieważ ma najbardziej wyraźny smak i jest genialną bazą do zupy.Doskonałą zupę przygotujesz również z suszonych grzybów. Tu poznasz przepis na aromatyczną grzybową z suszonych grzybów z makaronem.
Kotlet schabowy z pieczarkami to pomysł na proste i smaczne danie obiadowe dla całej rodziny. Delikatne mięso w chrupiącej, złocistej panierce i podsmażonymi na maśle pieczarkami posmakują wszystkim domownikom. Poznaj przepis na wyśmienity kotlet schabowy z pieczarkami.Kotlety schabowe możesz przygotować na wiele sposobów. Jednym z moich ulubionych są kotlety w chrupiącej panierce zapiekane w piekarniku z pieczarkami i żółtym serem. Kotlety są bardzo delikatne i soczyste, wprost idealne na rodzinny obiad. Sekretem najlepszych schabowych jest panierka z mąki, jajka i bułki tartej.Do kotletów schabowych z pieczarkami koniecznie przygotuj kapustę zasmażaną z kminkiem, jest genialna do schabu i mielonych. Kotlety schabowe podaj z tuczonymi ziemniakami z koperkiem lub frytkami. Jeśli szukasz pomysłu na mięsny obiad z pieczarkami- tu poznasz przepis na soczysty schab duszony w aromatycznym sosie pieczarkowym.
Są tacy, którzy uważają, że do bigosu można wrzucić niemal wszystko, bo i tak będzie smaczny. Jednak jest to lekka przesada, zwłaszcza jeśli jesteśmy zwolennikami jego tradycyjnego smaku. Zobacz czym i jak najlepiej doprawić bigos, by smakował wszystkim biesiadnikom. Podstawą bigosu jest oczywiście kiszona kapusta. Niektórzy dodają do niego też kapustę świeżą, by przełamać jego kwaśność. W dobrym bigosie nie może zabraknąć różnych gatunków mięs i wędzonych wędlin. To one stanowią o jego pożywności i wybornym smaku. Większość osób nie wyobraża sobie też bigosu bez suszonych grzybów. I rzeczywiście, zapewniają one tej potrawie niezwykły smak i nieco ciemniejszy kolor. A co z przyprawami?
Już niedługo Wigilia, czas więc zaplanować menu. Jeśli chodzi o zupy, na wieczerzy zwykle podaje się zupę grzybową lub barszcz czerwony. A może w tym roku przygotujecie zachwycający barszcz grzybowy od samej Gessler? Znamy jego recepturę i można się spodziewać, że będzie smakował obłędnie.Przygotowując wigilijne potrawy, korzystamy z darów pól, jezior i lasów. Z całą pewnością na stole nie powinno zabraknąć leśnych grzybów. Dodają potrawom niepowtarzalnego aromatu, a i dom pachnie dzięki nim bardzo odświętnie. Magda Gessler na prawdziwkach i podgrzybkach gotuje grzybowy barszcz. Lubi barszcz czysty, który podaje z łazankami i bitą śmietaną. Z pewnością warto wypróbować jej recepturę, bo kto jak kto, ale znana restauratorka zna się na rzeczy. Prezentujemy przepis pochodzący z kanału Magdy Gessler na YouTube.
Barszcz czerwony z uszkami jest klasyką wigilijnego stołu. Jednak doskonale smakuje także na co dzień. Możesz go podać z krokietami czy pasztecikami na obiad lub ciepłą kolację. Skorzystaj z przepisu na ekspresowy barszcz czerwony od Ani Starmach, a z pewnością częściej będzie gościć w twoim menu. Barszcz czerwony jest jedną z tych potraw, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia. Jednak serwuje się go też na rodzinnych uroczystościach i przyjęciach. Tak naprawdę jedlibyśmy go częściej, gdyby nie fakt, że jest przy nim trochę pracy. Na szczęście my znamy przepis Ani Starmach, według którego można szybko przygotować smaczny, czerwony barszczyk.
Bigos wigilijny charakteryzuje się brakiem mięsa, z uwagi na świąteczny post - nie ma jednak powodu do smutków, ponieważ ta wersja jest równie pyszna. Aby idealnie wyrobić się ze wszystkimi zadaniami, warto zacząć gotować go już na tydzień przed świętami. Dzięki temu jego smak będzie znacznie bogatszy i nic nie będzie rozpraszać podczas świętowania. Bigos wigilijny niestety nie zawiera w sobie mięsa, więc trzeba wykorzystać inne składniki, aby nadać mu odpowiednio głęboki smak. Dobrym rozwiązaniem jest użycie suszonych grzybów, które dodadzą dużo smaku umami. Umami jest tym, co czuje się podczas jedzenia mięsa, więc ciężko będzie zauważyć różnicę. Po przygotowaniu całego garnka bigosu można część zamrozić, aby nie stracić cennej i smacznej potrawy. Każdego dnia należy podgrzewać go przynajmniej przez godzinę, co także korzystnie wpłynie na jego intensywny aromat.
Kapuśniaczki siostry Anastazji, czyli ciasto drożdżowe z grzybami i kapustą, to doskonały pomysł na pyszne danie obiadowe dla całej rodziny. Kapuśniaczki doskonale sprawdzą się również jako ciepła płyta podczas większych uroczystości i świąt. Poznaj przepis na obłędne kapuśniaczki siostry Anastazji.Kapuśniaczki to zapieczone ciasto drożdżowe z farszem z kapustą i pieczarkami. Ciasto drożdżowe odpowiednio przygotowane jest puszyste i bardzo delikatne. Posmarowanie kapuśniaczków przed pieczeniem sprawi, że danie będzie ładnie przyrumienione i lekko chrupiące. Kapuśniaczki możesz również posypać z wierzchu kminkiem. Przygotowanie idealnego ciasta drożdżowego wymaga kilku zasad: wszystkie składniki do wyrobienia ciasta muszą mieć temperaturę pokojową. Dodanie zimnej margaryny lub śmietany sprawi, że ciasto nie urośnie. Przed przygotowaniem ciasta zalej pokruszone drożdże ciepłym, nie gorącym mlekiem. Gorące mleko zabije drożdże.Kapuśniaczki siostry Anastazji koniecznie przygotuj z barszczem czerwonym. Tu poznasz przepis na domowy barszcz z pieczonych buraków bez zakwasu. Szybki i doskonały w smaku.
Zupa pieczarkowa z pulpetami to pomysł na wyjątkowo pożywną zupę dla całej rodziny. Aromatyczny wywar i doskonałe, delikatne mięso to połączenie, które posmakuje nawet największym niejadkom. Poznaj przepis na zupę pieczarkową z pulpetami, idealną na rodzinny obiad.Zupa pieczarkowa z pulpetami jest bardzo sycącą i aromatyczną zupą. Sekretem doskonałego, mocnego bulionu jest podsmażenie na maśle z cebulką wszystkich warzyw, aby oddały swój smak i aromat, dopiero później warzywa zalej wodą i gotuj na wolnym ogniu, aż będą miękkie. Dobry i wyraźny bulion jest podstawą każdej zupy.Pulpety są bardzo delikatnym mięsem. Obsmażone na oleju, następnie gotowane w wywarze warzywnym są wyjątkowo smaczne i tak miękkie, że rozpływają się w ustach. Pulpety doskonale smakują również gotowane w domowym rosole. Najlepsze pulpety uzyskasz z mięsa mielonego z łopatki wieprzowej.Jeśli szukasz pomysłu na pyszny obiad dla całej rodziny- tu dowiesz się, jak przygotować pulpety w aksamitnym sosie koperkowym.
Przyzwyczailiśmy się, że kopytka zawsze robione są na podstawie ziemniaków, lecz Anna Lewandowska pokazała zupełnie nową recepturę. Poniżej pokazujemy przepis, w którym zamiast kartofli znajduje się kasza jaglana i mąka kukurydziana. Dietetyczka zaleca, aby podawać je z sosem z duszonych borowików, który nadaje całości niezwykłego, leśnego aromatu. Kopytka towarzyszą nam od wielu lat i w każdym domu podaje się je na swój sposób. Niektórzy preferują je z dodatkiem sosu mięsnego, inni polewają je po prostu roztopionym masłem i zajadają się kopytkami w czystej formie. Ania Lewandowska poszła o krok dalej i wymyśliła nowatorski przepis. Z uwagi na jej silną pro zdrowotną postawę i propagowanie zdrowego trybu życia, Lewandowska zajmuje się głównie kuchnią dietetyczną. Aby jedzenie nie było jednak nudne i pozbawione smaku, sportsmenka eksperymentuje z różnymi składnikami i dodatkami, które niekiedy tworzą tak pyszne potrawy, jak za ta receptury poniżej.
Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez jarzynowej. Tradycyjne danie kuchni polskiej nie będzie nudne, jeśli dodamy do niego marynowanych kurek. Grzyby pysznie wzbogacą kompozycję smakową i podniosą jej walory odżywcze. Skuście się na ten rarytas i zaskoczcie gości. Wariantów jarzynowej jest wiele. Przedstawialiśmy wam już wersję z koperkiem i z ogórkami konserwowymi. Podpowiadaliśmy również jak skutecznie przechować ją w lodówce. Tym razem mamy dla was przepis z dodatkiem pysznych marynowanych grzybów. Wybraliśmy kurki, ale inne też się sprawdzą.
Jeśli zastanawiasz się, co zaserwować rodzinie wieczorem, mamy pyszną propozycję. Przygotuj szybką zapiekankę z ciasta francuskiego i pieczarek. Jest idealna na ciepłą kolację. Nie ma przy niej dużo pracy, a po 30 minutach twoi bliscy będą mogli cieszyć się jej smakiem. Lubimy kolacje na ciepło, bo przyjemnie rozgrzewają i zjada się je ze smakiem. Wieczorem mamy zwykle trochę więcej czasu niż rano czy w ciągu dnia, by przygotować smaczny posiłek. Można więc wtedy pomyśleć o czymś ciekawszym niż tradycyjne kanapki. Zapiekanka z ciasta francuskiego jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Ciasto kupujesz bowiem gotowe, na wierzchu kładziesz ulubione składniki, zalewasz sosem, posypujesz serem, zapiekasz i gotowe.
Bigos jest jedną z często jadanych potraw na bazie kapusty. Popularne danie kuchni polskiej nabiera aromatu dzięki grzybom. Jednak nie zawsze mamy je pod ręką. Zastępując suszone skarby lasu pieczarkami, uzyskamy równie smaczną potrawę. Przekonajcie się sami, jak wyśmienita jest kapusta z ich dodatkiem. Szybko zniknie z talerzy. Receptury na bigos bywają różne. Niektórzy smakosze rezygnują z mięsa na rzecz soczewicy czy kabaczka, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie tego dania bez dodatku aromatycznej kiełbasy i mięsa wieprzowego. Mięsna wersja będzie wyśmienita z dodatkiem pieczarek. Są łatwiej dostępne niż grzyby leśne, a ich przygotowanie jest błyskawiczne. Spróbujcie, a zakochacie się w tym smaku.
Placki ziemniaczane z aromatycznym sosem z pieczarek to prawdziwa uczta dla każdego smakosza. Miękkie, delikatne w środku placki z chrupiącą skórką polane sosem smakują doskonale. Zarówno placki, jak i sos są proste w przygotowaniu, a efekt zachwyci wszystkich domowników. Poznaj przepis na placki ziemniaczane z sosem z pieczarek.Wszyscy znamy i lubimy placki ziemniaczane. Miękkie i delikatne w środku z chrupiącą skórką smakują rewelacyjnie. Placki zwykle jemy z cukrem, śmietaną, jogurtem. Możemy również przygotować placki z gulaszem mięsnym lub sosem pieczarkowym i tym samym stworzyć niemal doskonałe danie dla całej rodziny.Do smażenia placków najlepiej sprawdzą się ziemniaki typu B i C, czyli ziemniaki mączne, np. Sante, Irys, Orlik. Do placków wybieraj również ziemniaki zeszłoroczne. Z młodych ziemniaków możesz upiec placki, ale wtedy należy dodać do nich sporą ilość mąki ziemniaczanej. Do placków z zeszłorocznych ziemniaków wystarczą dwie łyżki zwykłej mąki. Do placków możesz dodać również cukinię. Tu poznasz przepis na delikatne placki ziemniaczane z cukinią.
Zupa pieczarkowa jest genialnym sposobem na pyszny posiłek, który nie tylko nasyci, lecz również rozgrzeje w zimny zimowy dzień. Ania Starmach przedstawiła własny przepis na tę potrawę - wychodzi z niego delikatna i wyjątkowo aromatyczna zupa. Jeśli brakuje ci dobrej receptury, lub nigdy nie mogłeś zrobić pieczarkowej w odpowiedni sposób, przychodzimy z pomocą. Zupa pieczarkowa ma ogromną zaletę - grzyby te można kupić w praktycznie każdym sklepie i nie jest się ograniczonym do jednej pory roku jak w przypadku innych grzybów. Co więcej, pieczarki mają delikatny smak, który przypada do gustu większej ilości niejadków i wybrednych smakoszy. Ania Starmach, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych Polek zajmujących się gotowaniem zawodowo, zdaje sobie sprawę, jak ugotować pyszny obiad. Dlatego nie zawiedziesz się, jeśli skusisz się na jej prosty przepis.
Mielone są klasycznym daniem obiadowym kuchni polskiej. Warto je urozmaicić poprzez dodanie aromatycznych pieczarek i odrobiny sera. Ciągnący się ser i delikatne, smażone grzyby nadadzą daniu przyjemnej konsystencji. Ten sycący posiłek skradnie serca wielu smakoszy. Spróbujcie koniecznie. Wiele jest receptur na pyszne i soczyste kotlety. Proponowaliśmy wam już przepis, w którym delikatności nadawaliśmy przy pomocy majonezu i namaczanej bułki. Tym razem przedstawiamy recepturę, która wniesie to danie na jeszcze wyższy poziom.
Sałatka z pieczarkami, groszkiem konserwowym i jajkami jest pożywną i bardzo smaczną sałatką, doskonałą na lunch, kolację lub imprezę. Jest prosta w przygotowaniu, tania i pyszna. Do zrobienia dania potrzebujesz kilku podstawowych składników, które na pewno masz w domu. Poznaj przepis na obłędną sałatkę z pieczarkami, groszkiem i jajkami.Prosta sałatka z pieczarkami, groszkiem i jajkami jest królową niemal każdej imprezy. Jest sycąca i zawsze znika w błyskawicznym tempie. Sałatka doprawiona jest wyłącznie solą i pieprzem. Szczypiorek i majonez stanowią tutaj kluczową rolę, szczypiorek świetnie pasuje zarówno do pieczarek, groszku i jajek, majonez natomiast łączy wszystkie składniki. Możesz również zrobić sałatkę w wersji light, zamieniając majonez na jogurt naturalny. Przed przygotowaniem sałatki ugotuj pieczarki, aby były miękkie, ale się nie rozpadały. Jajka również ugotuj na twardo chwilę wcześniej, aby ostygły przed krojeniem. Groszek natomiast odcedź na sitku, aby nie był wodnisty. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalną, imprezową sałatkę- przygotuj sałatkę z makaronem i mięsem mielonym oraz sałatkę z tortellini.