Magda Gessler podzieliła się patentem na świąteczny sernik. Ten prosty wypiek zawsze się udaje. Z jego wykonaniem poradzi sobie każdy, zaś smak dorówna wyrobom najlepszych cukierni.Sekretem udanego sernika Magdy Gessler jest odpowiednie przygotowanie masy na ciasto. Aby tego dokonać, wyjmij wszystkie składniki z lodówki godzinę wcześniej do ogrzania. Następnie wystarczy przygotować kruchy spód i masę serową. Taki sernik smakuje fenomenalnie.
Anna Lewandowska po raz kolejny pokazuje zdrową alternatywę dla tradycyjnej kuchni. Jej bezglutenowe lane kluseczki z powodzeniem zastąpią w barszczu czerwonym klasyczne dodatki, jak uszka czy kulebiaki. Wystarczą 3 produkty i kilka minut pracy.Swoje lane kluseczki do barszczu czerwonego znana sportsmenka robi na bazie mąki ryżowej oraz ziemniaczanej. Produkty te bez trudu możesz znaleźć w każdym większym sklepie. Do tego jajka, woda i odrobina soli. Czy dasz się skusić?
Do świątecznej sałatki jarzynowej dodaj musztardę. Wyrazisty dodatek jeszcze bardziej podkreśli smak wszystkich składników, a kultowe danie będzie absolutnym hitem na Boże Narodzenie. Poznaj przepis na sałatkę jarzynową na ostro. Sałatka jarzynowa jest kultową sałatką, która gości na naszych stołach w każde święta. Sałatka zrobiona z ugotowanych warzyw rosołowych, ziemniaków i jajek przełamana jest groszkiem, ogórkami kiszonymi i soczystym jabłkiem. W sałatce jarzynowej na ostro kluczowym składnikiem jest musztarda.Do przygotowania sałatki jarzynowej na ostro wykorzystaj swoją ulubioną musztardę. Polecam musztardę klasyczną, delikatesową lub musztardę francuską. Jeśli wolisz naprawdę pikantne dania, wybierz musztardę ostrą, np. sarepską. Do sałatki dodaj również odrobinę ulubionego majonezu.Do sałatki jarzynowej na ostro koniecznie dodaj również soczyste jabłko i białą część pora. Niektórzy sałatkę robią bez owocu i bez pora, dodają natomiast cebulę. Jabłko jest niezbędne, ponieważ rewelacyjnie przełamuje smaki i nadaje potrawie świeżości, a por jest o wiele delikatniejszy od cebuli. W sałatce nie może zabraknąć również ogórków kiszonych. Najlepsze będą te z domowej spiżarni, które zostały przygotowane latem. Jeśli nie posiadasz zimowych przetworów, przez zakupem zawsze zwracaj uwagę na skład. Dobre ogórki kiszone nie zawierają grama octu. Jeśli znajdziesz go w składzie, zrezygnuj z takiego produktu.
Krokiety z kapustą i grzybami są wyśmienitym dodatkiem do wigilijnego barszczu. Niestety naleśniki do krokietów często pękają podczas smażenia, przez co tracą kształt, rozwarstwiają się i wychodzi z nich farsz. Poznaj proste sztuczki, dzięki którym naleśniki do krokietów wyjdą za każdym razem.Sekretem doskonałych naleśników do krokietów jest ciasto oraz sposób smażenia. Ciasto musi być wyrobione bardzo dokładnie, nie mogą pływać w nim grudki mąki. Do ciasta koniecznie dodaj niewielką ilość tłuszczu. Naleśniki smaż do przyrumienienia. Jeśli je przypalisz, nie zawiniesz ich z farszem, ponieważ się pokruszą.Naleśniki do krokietów muszą być cienkie i delikatne. Farsz przygotuj tradycyjnie z kapusty kiszonej i suszonych grzybów. Składniki po ugotowaniu przesmaż na patelni z dodatkiem zeszklonej cebuli, listkami laurowymi i ziarnami jałowca. Nadzienie przyrządzone w ten sposób będzie bardzo smaczne.Po usmażeniu naleśników do krokietów odstaw je na chwilę, żeby odpoczęły. Naleśniki przełóż na ręcznik papierowy, żeby oddały nadmiar tłuszczu. Na zimne placki wykładaj farsz, zawiń dokładnie i panieruj w rozmąconym jajku i bułce tartej. Krokiety smaż kilka minut, do uzyskania złocistej, chrupiącej skórki.
Keks jest klasycznym,, świątecznym wypiekiem, za którym przepada cała rodzina. Ucierane ciasto wypełnione smakowitymi bakaliami jest niezwykle smaczne i przyjemnie wilgotne. Robi się je naprawdę szybko, a smakuje doskonale nawet kilka dni po upieczeniu. Do przyrządzenia świątecznego keksu potrzebujesz zaledwie kilku podstawowych składników. Wystarczy zmiksować je i pyszne ciasto jest niemal gotowe. Ilość oraz rodzaj bakalii w deserze możesz dobierać wedle własnego gustu. Już dziś ciesz się smakiem tego domowego wypieku.
Zastanawiacie się jaki majonez wybrać do świątecznych potraw? Jeśli co roku w waszych domach trwa dyskusja o tym, czy lepszy jest Winiary, czy Kielecki, nasz poradnik z pewnością okaże się pomocny. Porównujemy w nim skład produktów najczęściej spotykanych w polskich sklepach spożywczych i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.Na wielu świątecznych stołach pojawi się sałatka jarzynowa, którą w zdecydowanej większości przypadków podaje się z majonezem. Decydując się na dodatek gotowego sosu jajecznego, warto dokładnie sprawdzić jego skład i kupić możliwie najzdrowszy produkt.
Jak uratować mętną galaretę? To pytanie przynajmniej raz zadał sobie każdy, kto mierzył się z klasycznym świątecznym przepisem na karpia. Na szczęście jest na to łatwy sposób. Z przyjemnością podpowiemy, jak sklarować wywar na galaretę za pomocą octu i jajka.Płyn, w którym gotuje się rybę, często robi w czasie obróbki mętnieje. Warto znać wtedy sposób, jak sklarować wywar na galaretę. Szczególnie przy świątecznym stole zależy nam na estetycznym wyglądzie każdej potrawy. Jak uratować mętną galaretę?
W wielu regionach Polski wigilijną wieczerzę zaczyna się od podania uszek do barszczu. Niezwykle ważne jest, aby w tym wyjątkowych dniu smakowały one bez zarzutu. Na szczęście z przepisem, który otrzymaliśmy od babci, przygotowanie tego specjału nie sprawi nikomu żadnej trudności. Uszka do barszczu są nieco pracochłonną potrawą. Lepienie malutkich pierożków wymaga czasu i cierpliwości. Uszka z przepisu babci są jednak warte każdej minuty przygotowania. Przekonajcie się o tym sami z okazji nadchodzących świąt.Podobnie jak inne przepisy, tak też uszka do barszczu wymagają wcześniejszego namoczenia grzybów. Składnik ten najlepiej zostawić do namaczania na całą noc. Pamiętaj, aby nie wylewać wody po moczeniu grzybów, gdyż będzie ona potrzebna do ich ugotowania.
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jeśli na pierwsze danie planujesz podać barszcz czerwony z uszkami, już teraz przygotuj uszka z suszonymi grzybami. Uszka możesz zamrozić. W ten sposób zaoszczędzisz w Wigilię sporo czasu, a cała rodzina będzie zachwycona ich pełnym, grzybowym smakiem i cienkim ciastem.Uszka do barszczu wigilijnego możemy przygotować z kilkoma rodzajami farszu. Najbardziej popularne są uszka z pieczarkami, kapustą i suszonymi grzybami. Moim zdaniem te ostatnie są najsmaczniejsze i najlepiej łączą się z wigilijnym barszczem na zakwasie. Wiele osób kupuje gotowe uszka, które jednak często są twarde po ugotowaniu lub słabo doprawione. Najlepsze uszka do barszczu przygotujemy w bardzo prosty sposób z kilku podstawowych składników. Wtedy będziemy mieć pewność, że dodatek do barszczu będzie idealny.Ciasto na uszka do barszczu przygotowujemy podobnie jak na pierogi. Ciasto musi być cienkie, elastyczne, delikatne i dobrze wyrobione. Sam farsz przygotujmy natomiast z cebuli podsmażonej na maśle, suszonych grzybach i czerstwej kajzerce namoczonej w mleku. Farsz będzie bardzo aromatyczny.
Karp w galarecie jest tradycyjną i bardzo efektowną potrawą świąteczną. Cały jej urok jednak pryśnie, jeśli podczas przygotowywania zmętnieje wywar. Na szczęście jest prosty sposób, jak temu zaradzić. Winę za zmętnienie wywaru do karpia ponosi zbyt gwałtowne gotowanie go. Także zalanie mięsa ciepłą, zamiast zimną wodą skutkuje tym nieprzyjemnym objawem. Mętnego wywaru z karpia nie musisz jednak wylewać. Podpowiadamy, jak uratować to danie.Idealnie przeźroczysta galareta do karpia wymaga sklarowania wywaru. W tym celu przecedź i ostudź bulion, a następnie na każde 2 l płynu dodaj 3 białka i 3 łyżki octu. Wywar z takimi dodatkami ponownie podgrzej i usuń z niego powstałą pianę. Na koniec bardzo starannie przecedź go przez kilkukrotnie złożoną na sicie gazę, aby otrzymać idealnie przejrzystą galaretę.
Przygotowanie domowych uszek do barszczu czerwonego jest pozornie prostą sprawą. Aby jednak te świąteczne pierożki wyszły idealne, wymagają delikatnego i cienkiego ciasta. Takie właśnie ciasto otrzymacie z naszego świątecznego przepisu. Dzięki niemu ulepienie uszek stanie się formalnością.Świąteczne uszka zwyczajowo nadziewa się farszem z suszonych grzybów. Coraz popularniejsze jednak staje się nadzienie z pieczarek, które jest nieco delikatniejsze w smaku. Wybierz swój ulubiony wariant i zamknij go w naszym aksamitnym cieście. Domownicy będą zachwyceni tym smakiem.
Magda Gessler zdradziła przepis na tradycyjny makowiec zawijany. Restauratorka do masy makowej, oprócz orzechów, rodzynek i skórki z pomarańczy, dodaje również syrop migdałowy. Mak jest wtedy o wiele smaczniejszy i aromatyczny, a całe ciasto znika błyskawicznie.Makowiec na święta przyrządzamy w różnych formach. Niektórzy pieką go na kruchym spodzie, inni przygotowują masę makową bez pieczenia. Tradycyjnie jednak makowiec przyrządzany jest z ciasta drożdżowego w formie rolady. Makowiec zawijany będzie jeszcze smaczniejszy, kiedy przygotujesz go według przepisu Magdy Gessler.Przed przygotowywaniem masy makowej, zrób rozczyn drożdżowy i wyrób ciasto. Ciasto powinno stać przez około godzinę w ciepłym miejscu, żeby podwoiło swoją objętość. Wszystkie składniki do ciasta muszą mieć temperaturę pokojową, mleko powinno być ciepłe. Inaczej drożdże nie ruszą.Sekretem doskonałej masy makowej są nie tylko orzechy, rodzynki i skórka tarta z pomarańczy. Gessler do maku dodaje również syrop migdałowy, który wzmacnia smak i nadaje wspaniałego aromatu. Do masy makowej nie dodawaj cukru. Jeśli uznasz, że jest mało słodka, dodaj odrobinę miodu.
Krokiety ziemniaczane bez zawijania są niezwykle prostym i pomysłowym daniem. Przy minimalnej ilości składników otrzymujemy maksymalnie pyszne danie. Przygotowanie krokietów jest bajecznie proste i nie zajmuje wiele czasu. Czy można chcieć czegoś więcej?Krokiety ziemniaczane bez zawijanie doskonale sprawdzą się jako dodatek obiadowy zamiast tradycyjnych ziemniaków. Stanowić mogą również pyszną przekąskę na ciepło. Podane z grzybowym sosem zmieniają się pożywny bezmięsny posiłek. Ten jeden prosty przepis daje ogrom możliwości.
Sekretem doskonałych naleśników jest ciasto. Jeśli nie przesiejemy mąki i nie dodamy do ciasta składników w odpowiedniej kolejności, naleśniki porwą się na patelni, będą ciężkie i znajdziemy w nich mączne grudki. Grudki można jednak w prosty sposób wymieszać z ciastem przy pomocy blendera.Większość z nas ciasto na naleśniki przygotowuje ,,na oko". Dodajemy mąkę, jajka, mleko i dopiero mieszamy, aż z produktów uzyskamy ciasto o odpowiedniej konsystencji. Przygotowywanie ciasta w ten sposób niesie ryzyko powstawania mącznych grudek, które psują smak całej potrawy. Jest na to jednak sprawdzony sposób.Grudek w cieście naleśnikowym pozbędziemy się przy pomocy blendera. Ciasto na naleśniki przygotujmy w odpowiedni sposób i zachowajmy odpowiednie proporcje składników, a grudki w cieście naleśnikowym nie pojawią się. Słodkie, cienkie placki wyjdą obłędnie.Do ciasta naleśnikowego z 300 g mąki, dodajemy 2 jajka, 280 ml mleka i 120 ml wody gazowanej. Dodajemy również opakowanie cukru z wanilią i łyżkę oleju lub roztopionego masła. Naleśniki będą cienkie i niezwykle puszyste. Naleśniki podane z ulubionymi dodatkami błyskawicznie znikną z talerzy.
Majonez jest jednym z najczęściej kupowanych, gotowych sosów. Wystarczy jednak zerknąć na etykietę, by przekonać się, że za jego smakiem nie stoją tylko naturalne produkty. Tymczasem przygotowanie domowego majonezu jest banalnie proste. Wystarczy sięgnąć po żółtka, olej, miód i sok z cytryny.Sklepowe, gotowe majonezy różnią się od siebie nie tylko smakiem i gęstością, ale również składem. W niektórych jest mniej octu, w innych więcej. Wszystkie produkty łączy jednak duża zawartość soli oraz polepszaczy i środków konserwujących. Dzięki konserwantom majonez ma długą datę ważności i może stać po otwarciu w lodówce przez wiele tygodni. Konserwanty nie są jednak naturalnymi produktami, a ich nadmiar szkodzi zdrowiu. Domowy majonez przygotujesz błyskawicznie z produktów, które z pewnością masz w domu. Zwyczajowo używany ocet zastąp sokiem z cytryny, a cukier miodem. Do majonezu wykorzystaj również olej rzepakowy najwyższej jakości.Domowy majonez wykorzystaj do sałatek, jajek faszerowanych i innych potraw w ciągu kilku dni od zrobienia. Przygotowany własnoręcznie majonez nie ma chemicznych środków konserwujących, a więc nie może stać w lodówce tyle, co kupny produkt. Domowy majonez zachwyci Cię konsystencją, pięknym kolorem i wspaniałym, delikatnym smakiem.
Grudzień nasycony jest aromatem grzybów, które zebraliśmy i ususzyliśmy jesienią. Dziś podsuwamy niecodzienny pomysł, jak wykorzystać leśne zbiory. Można z łatwością upiec z nich obłędny, wigilijny pasztet. Domownicy będą zachwyceni tym niepowtarzalnym rarytasem. Pasztet z suszonych grzybów smakuje i pachnie rewelacyjnie. Poza grzybami znaleźć w nim można także apetyczne orzechy laskowe. Przygotowanie tego pasztetu jest banalnie proste. Gwarantujemy, że ten przepis na stałe zagości w Twojej kuchni.Grzyby do przygotowania pasztetu najlepiej wstawić do namoczenia na dzień przed jego pieczeniem. W tym celu wystarczy zalać je niewielką ilością przegotowanej, ciepłej wody. Pamiętaj, aby wody z moczenia nie wylewać. Taki płyn idealnie nada się do ugotowania grzybów.
Seromakowiec jest ciastem, które zadowoli jednocześnie wielbicieli sernika i makowca. Wypiek składający się z dwóch uwielbianych mas jest szybki do przygotowania, elegancki i niezwykle smaczny. Warto przygotować go na Święta, zwłaszcza jeśli macie dylemat, które ciasto upiec. Seromakowiec najlepiej przygotować z domowej masy makowej. Taki wyrób gwarantuje najlepszy smak ciasta. Jeśli nie dysponujesz odpowiednią ilością czasu, możesz oczywiście wykorzystać do tego przepisu gotową, kupną masę makową.
Czy wiecie, na czym smażyć jajecznicę? Szefowie kuchni stawiają na wędzony boczek, który nadaje potrawie przyjemnej chrupkości i aromatu. Sycące i smaczne śniadanie ma jednak pewne wady i warto rozważyć inne sposoby jego przyrządzania. Podpowiadamy, jakie sposoby smażenia będą korzystniejsze dla naszego zdrowia. Mistrzowska jajecznica z boczkiem będzie świetnym pomysłem na sycące śniadanie. Jednak, choć niesamowicie pyszna, do lekkich nie należy. Częściej więc warto sięgnąć po inne sposoby jej smażenia.
Jajko po wiedeńsku jest jednym ze sposobów zaserwowania jajka na miękko. Metoda jest szybka i wyjątkowo apetyczna. Dzięki gotowaniu w szklance, mamy pełną kontrolę nad stopniem ścięcia zarówno żółtka, jak i białka. Tak przygotowane jajko kusi apetycznym wyglądem i zachwyca delikatnością. Jajko po wiedeńsku zwyczajowo podaje się z odrobiną masła, przyprawione solą i pieprzem. Można wzbogacić je również o inne dodatki. Ulubione zioła czy tarty ser żółty skomponują się z tym daniem idealnie.
Bez drożdży, bez proszku do pieczenia, bez sody i bez grama mąki. Racuchy z kaszy manny są niezwykle puszyste, lekkie i pełne smaku. Puszystość zawdzięczają pianie z białek, którą dodaje się do reszty składników. Zachwyty przy tej oryginalnej kolacji lub podwieczorku są gwarantowane.Racuchy tradycyjnie smażymy na oleju. Do ciasta dodajemy mąkę, jajka, proszek do pieczenia, i starte jabłko. Wiele osób placuszki przygotowuje z dodatkiem sody lub rozczynu drożdżowego. Jednak otrzymasz o wiele lepszy efekt, kiedy ciasto na racuchy zrobisz w zupełnie inny sposób.Racuchy z kaszy manny są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków. Są delikatne i bogate w błonnik. Bezpośrednio do ciasta dodaj niewielką ilość roztopionego masła, a unikniesz smażenia placków na oleju. Placki nie będą wtedy tłuste.Racuchy podaj z ulubionymi dodatkami. Syrop klonowy, cukier puder, owoce, konfitura to tylko niektóre z opcji podania. Jesienią i zimą gorąco polecam racuchy z orzechami, migdałami, pokrojoną gruszką, śliwkami lub prażonymi jabłkami z cynamonem i kardamonem. Placki posmakują każdemu.
Irena Santor jest znaną piosenkarką i legendą polskiej sceny. Gwiazda jakiś czas temu zwierzyła się ze swojej słabości do pewnej nietypowej potrawy. Okazuje się, że Pani Irena przepada za móżdżkiem wieprzowym. Dla niektórych takie danie jest niemałym zaskoczeniem.Móżdżek wieprzowy, dziś nieco zapomniany, kiedyś był serwowany w najlepszych lokalach i restauracjach. Nic dziwnego- ten rarytas jest niezwykle delikatny i wręcz rozpływa się w ustach. Stanowi również dobre źródło białka, witaminy B12 oraz fosforu. Móżdżek wieprzowy w dzisiejszych czasach możesz zakupić u dobrego rzeźnika.
Pomysł na pyszne śniadanie lub podwieczorek dla całej rodziny? Puszyste racuchy bez drożdży i sody. Sekretem puszystych placków z gruszką i cukrem z wanilią jest piana z białek. Racuchy podane z ulubionymi dodatkami dosłownie rozpływają się w ustach.Bez sody, bez proszku do pieczenia, bez rozczynu z drożdży. Racuchy z gruszką przygotujesz na bazie jogurtu naturalnego. Do masy dodaj również odrobinę kardamonu. Korzenna przyprawa podkreśli smak całej potrawy. Jest idealna do kawy i słodkich dań. Poznaj prosty przepis na puszyste racuchy bez drożdży i sody.Zwykle racuchy podaje się z cukrem pudrem. Warto wypróbować również inne składniki. Puszyste racuchy bez drożdży i sody podaj z ulubionymi dodatkami. Polecam domowe konfitury, świeże owoce, syrop klonowy, sos czekoladowy. Jesienią i zimą doskonałym dodatkiem do racuchów są orzechy włoskie i suszone daktyle.Słodkie i puszyste racuchy bez drożdży i sody uzyskasz dzięki prostej sztuczce. Wystarczy, że ubijesz pianę z białek i dodasz do niej resztę składników. Lekka piana jest świetną bazą do racuchów. Dodaje się nią również do wielu ciast i masy makowej. Piana z białek spulchnia wypieki i inne dania.
Siostra Anastazja od lat znana jest ze swoich niezwykłych dań i wypieków. Tym razem podzieliła się sposobem na kakaowe ciasto z dodatkiem kokosa. Taki deser doskonale sprawdzi się na co dzień i od święta.Najpyszniejsze przepisy wcale nie muszą być trudne w wykonaniu. Takie właśnie jest ciasto kokosowe siostry Anastazji. Jedyne czego wymaga, to staranne wymieszanie składników. Smaczny kakaowo-kokosowy deser zawsze się udaje.
Krokiety bez zawijania są smaczne i proste w przygotowaniu. Na wigilijnym stole sprawdzą się doskonale. Rarytas przygotowany z pieczarek będzie dobrym towarzystwem dla aromatycznego świątecznego barszczu. Musicie spróbować — zniknie w mgnieniu oka.Przygotowanie dobrych krokietów nie musi zająć wiele czasu. Decydując się na wersję bez zawijania, ułatwimy sobie pracę, a smak nadal będzie fantastyczny. Składniki nie są wyszukane, ale do barszczu będą pasowały idealnie. Bliskim na pewno się spodobają.
Szybki piernik z powidłami, orzechami i żurawiną jest ciastem, którego nie musisz przygotowywać kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. Piernik będzie gotowy tego samego dnia. Po ostudzeniu przełóż go powidłami śliwkowymi i udekoruj polewą czekoladową. Piernik o korzennym aromacie zachwyci całą rodzinę. Piernik jest jednym z ciast, które powinny znaleźć się na każdym, świątecznym stole. Orzechy włoskie, suszona żurawina, skórka kandyzowana z pomarańczy, miód, cukier z wanilią, powidła śliwkowe i czekolada to połączenie, które smakuje za każdym razem. Piernik pięknie rośnie w piekarniku, jest puszysty, wilgotny i pełen smaku. Do ciasta dodaję również kakao i przyprawę do piernika. To mieszanka cynamonu, kardamonu, imbiru, goździków i wanilii. Przyprawa jest bardzo aromatyczna i wzmacnia smak świątecznego deseru. Piernik po upieczeniu przekładam domową konfiturą śliwkową, którą przygotowuję każdej jesieni. Piernik dekoruję polewą czekoladową, do której wykorzystuję czekoladę gorzką o wysokiej zawartości kakao. Jeśli wolisz słodsze polewy, udekoruj ciasto polewą z mlecznej czekolady.
Smaczna jajecznica powinna być wystarczająco dobrze ścięta i aromatyczna. Dodatek duszonych pieczarek doskonale poprawi konsystencję i smak śniadaniowej potrawy. Podczas smażenia w waszym domu pojawi się piękny zapach. Takiemu posiłkowi nikt się nie oprze. Jeśli klasyczna, puszysta jajecznica ze szczypiorkiem wam się znudziła, wersja z duszonymi pieczarkami może wam się spodobać. Jest aromatyczna, ma ciekawą teksturę i bogaty smak. Jeśli dodacie czosnek, będzie wyrazista i lekko pikantna. Pomoże idealnie rozpocząć dzień.
Omlet we francuskim stylu jest puszysty i bardzo aromatyczny. Warto przygotować go na pożywne śniadanie dla całej rodziny. Dorzuć do niego pomidorki koktajlowe, ser, ewentualnie szpinak czy paprykę. Wystarczy kilka minut, by cieszyć się oryginalnym, pysznym posiłkiem. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Musi być pożywne, żeby dostarczyć energii na cały poranek. Jedną z lepszych opcji śniadaniowych są jajka, podane w formie jajecznicy, pasty czy omleta. Omlet we francuskim stylu nie wymaga obracania na drugą stronę, co dla niektórych może być wielką zaletą. Do omleta potrzebujemy jajek, odrobiny mleka, mąki i masła. Jajeczne danie będzie o wiele smaczniejsze, kiedy usmażymy je z solidną porcją posiekanego szczypiorku. Omlet przełożony pomidorkami koktajlowymi jest pożywnym posiłkiem, który posmakuje całej rodzinie.Omlet we francuskim stylu możemy wzbogacić o ulubione składniki. Cebula czerwona, papryka, ser feta, rukola, awokado. To tylko niektóre produkty, którymi możemy przełożyć puszysty placek z jajek. Efekt zachwyci każdego.
Lukier stanowi idealne zwieńczenie domowego wypieku. Bez niego nie istnieje też tradycyjne dekorowanie świątecznych pierniczków. Tę słodką polewę możesz bez najmniejszego problemu przygotować w swojej kuchni. Poznaj niezawodny przepis na domowy lukier.Domowy lukier bije na głowę kupny odpowiednik. Dzięki własnoręcznemu przyrządzeniu możesz dobrać proporcje poszczególnych smaków wedle własnego uznania. Taką polewę bez trudu również zabarwisz na dowolny kolor za pomocą barwnika spożywczego. Już nigdy nie kupisz gotowego lukru w sklepie.