Nie śmietana, nie mleko, nie majonez. Aksamitną jajecznicę przygotujesz dzięki prostej sztuczce. Nie potrzebujesz żadnych dodatków. Wystarczy, że dwa wbite na patelnię żółtka rozmieszasz dopiero pod koniec smażenia. Jest wiele trików na pyszną i puszystą jajecznicę. Nie każdy jednak wie, że nie trzeba dodawać do niej śmietany i innych składników. Jajecznicę jak z najlepszej restauracji przygotujesz w bardzo prosty sposób. Usmażone jajka koniecznie podaj z kromką świeżego, chrupiącego chleba. Będzie pysznie.Jajecznicę smaż na rozgrzanym maśle. Na początku podsmaż na nim ulubione składniki, a dopiero później wlej jajka. Jakie dodatki do jajecznicy? Cebula, boczek, kiełbasa, pomidory, papryka, kurki, pieczarki. Nigdy nie wbijaj jajek bezpośrednio na patelnię. W ten sposób unikniesz żmudnego wyławiania fragmentów skorupek, jeśli przedostałyby się na patelnię. Niezależnie od składników, na jajecznicę zawsze przeznaczaj świeże jajka ze sprawdzonego źródła. Jajecznica z marketowych jajek od kur z chowu klatkowego będzie blada i niezbyt smaczna.
Magda Gessler w jednym z odcinków popularnego programu MasterChef, pokazała uczestnikom, jak przygotować najlepsze ciasto na naleśniki. Dzięki kilku prostym trikom naleśniki wychodzą za każdym razem i zachwycają wyjątkowym smakiem. Poznaj przepis na ciasto na naleśniki Magdy Gessler.Wiele osób popełnia duży błąd podczas przygotowywania naleśników. Na początku zwykle zaczynamy od wlania do miski mleka, wody i dopiero później dodajemy mąkę, jajka i inne składniki. Znana restauratorka ciasto przygotowuje zupełnie inaczej. Ciasto na naleśniki Magdy Gessler ma idealną konsystencję, a placki są cienkie i pełne smaku.Ciasto na naleśniki Magdy Gessler ma idealną konsystencję, którą zawdzięcza składnikom dodawanym w odpowiednim momencie. Gessler wodę dodaje na samym końcu w takiej ilości, żeby delikatnie je rozrzedzić. Do ciasta dodaje również masło klarowane, dzięki któremu naleśniki mają wspaniały, maślany posmak.Magda Gessler do ciasta dodaje również solidną szczyptę brązowego cukru. Cukier sprawi, że naleśniki będą słodsze i będą miały piękny, brązowy kolor. Naleśniki podajemy z ulubionymi dodatkami. Jesienią i zimą polecam domowe konfitury z owoców i serek waniliowy.
Zapomnij o drożdżach i proszku do pieczenia. Puszyste racuchy przygotujesz bez grama spulchniaczy i wyrabiania rozczynu. Spraw najbliższym słodką niespodziankę i przygotuj placuszki korzenne na śniadanie lub podwieczorek. Poznaj przepis na świąteczne, puszyste racuchy bez drożdży i proszku do pieczenia.Puszyste racuchy bez drożdży i proszku do pieczenia wychodzą za każdym razem. Sekretem jest piana z białek dodana do masy. Ciasto przed smażeniem musi odpocząć 15 minut. Przykryj je ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce. Placuszki smaż na mocno rozgrzanym oleju. W przeciwnym razie będą chłonąć tłuszcz.Do puszystych racuchów bez drożdży i proszku do pieczenia w świątecznej wersji koniecznie dodaj przyprawę do piernika, skórkę kandyzowaną, cukier z wanilią i miód. Te składniki podkręcą smak kultowych placuszków i dodadzą im zimowej nuty. Do racuchów zamiast jabłka dodaj gruszkę. Wszyscy będą zachwyceni.Puszyste racuchy bez drożdży i proszku do pieczenia podasz z ulubionymi dodatkami. Może to być cukier puder, syrop klonowy. Świeże owoce, ulubiona konfitura, czekolada, sosy, orzechy, owoce kandyzowane. Każdy składnik wzbogaci smak słodkich placuszków i sprawi, że danie błyskawicznie zniknie z talerzy.
Warto czasem zaeksperymentować z tradycyjnymi przepisami. Z tej właśnie przyczyny powstała receptura na niezwykły świąteczny makowiec. Masa makowa z dodatkiem soczystych jabłek wprost rozpływa się w ustach. Każdy poprosi o dokładkę tego niebanalnego ciasta.Wierzch świątecznego makowca pokrywa smakowita kruszonka. Dzięki zawartości mączki orzechowej, ciasto roztacza nieziemski wręcz aromat. Mączkę tę z łatwością przygotujesz w domu z pomocą blendera lub młynka do kawy. Gorąco zachęcamy do wypróbowania tego przepisu.
Masz w domu pieczarki marynowane, ogórki konserwowe i jajka? Przygotuj z nich prostą i błyskawiczną sałatkę tatarską. Sałatka z domowymi przetworami jest bardzo smaczna i aromatyczna. Doprawiona musztardą i majonezem znika z talerzy błyskawicznie.Na zimę przygotowujemy wyśmienite przetwory. Marynowane grzyby, ogórki, kapusta, papryka i inne warzywa w zalewach są doskonałymi dodatkami do sałatek, past kanapkowych i innych dań. Jedną z moich ulubionych sałatek z produktów, które mam w spiżarni, jest sałatka tatarska.Sałatkę tatarską przygotowuję na kolację, szybki podwieczorek lub kiedy goście wpadną z wizytą. Danie jest błyskawiczne i bardzo smaczne. Wszystkie składniki doskonale się ze sobą łączą. Przysłowiową wisienką na torcie jest szczypiorek, majonez i musztarda. Te produkty dodają potrawie charakteru.Jeśli nie masz w tym roku przetworów na zimę, kup ogórki i pieczarki sprawdzonej firmy. Zawsze zwracaj uwagę na skład. Im jest krótszy, tym lepiej. W gotowych przetworach, jakie możemy kupić w sklepie, jest niestety sporo konserwantów.
Choć przygotowanie biszkoptu niektórym spędza sen z powiek, nie musi być to karkołomne zadanie. Do upieczenia tego ciasta potrzebujesz jedynie 2 rodzajów mąki, jajek oraz cukru. Ten prosty sposób jest niezawodny.Poza właściwym doborem składników na biszkopt, warto znać również kilka sztuczek w jego przyrządzeniu. Upuszczenie formy z ciastem po wyjęciu z piekarnika zapobiegnie opadnięciu ciasta. Biszkopt powinien także stygnąć w temperaturze pokojowej, a nie w wyłączonym piecyku. Sprawdź jak proste może być stworzenie idealnego wypieku.
Przygotowanie naleśników nie musi spędzać snu z powiek. Teraz smaczne placki możesz usmażyć prościej, niż kiedykolwiek wcześniej. Do przygotowania tych obłędnych naleśników z dwóch składników potrzebujesz jedynie jajek i kremowego serka. Łatwiej być już nie może.Nasze proste naleśniki z dwóch składników idealnie sprawdzą się na diecie ketogenicznej. Zasmakują w nich jednak również osoby nie mające żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o spożywane produkty. Przepis ten możesz wykorzystać do przygotowania pożywnego śniadania lub popołudniowej przekąski. Niezależnie od pory dnia, naleśniki z dwóch składników smakują rewelacyjnie.
Słyszeliście kiedyś o jajkach po turecku? Jajko ugotowane w koszulce, podane na jogurcie z dodatkiem ziół i czosnku wprost rozpływa się w ustach. Choć przygotowanie ich może wydawać się trudne, przy odrobinie wprawy poradzi sobie z nimi każdy amator gotowania. Kluczem do sukcesu jest dodanie odrobiny octu do wody, w której je przyrządzamy.Jajka po turecku podaje się polane apetyczną mieszanką masła i oliwy. Posypana dodatkowo płatkami chili potrawa nabiera wyjątkowego, nieco pikantnego wyrazu. Takie śniadanie jest idealnym pomysłem na początek dnia. Musisz go spróbować.
Jajka sadzone są jednym ze śniadaniowych klasyków. Pyszny kurzy nabiał z płynym żółtkiem można przygotować nie dodając na patelnię ani kropli tłuszczu. Zastąpimy go wodą w odpowiednich proporcjach. Będzie lekko i smacznie. Spróbujecie? Chcąc przygotować jajka sadzone, wcale nie trzeba ich smażyć na tłuszczu. Wyjątkowo smaczną wersję przygotujecie, korzystając z wody. Właściwa ilość płynu i wykorzystanie pokrywki sprawią, że śniadanie zrobicie w kilka chwil. Zachwyci smakiem i konsystencją.
Prezentujemy błyskawiczny i sprawdzony przepis na makowiec. Ta wersja wersją pełna jest smakowitych bakalii oraz owoców. Makowiec japoński, o którym mowa, nie potrzebuje pieczenia spodu, dzięki czemu jego przygotowanie zajmuje minimalną ilość czasu. To idealne ciasto na nadchodzące święta.Makowiec japoński zawsze wychodzi bajecznie wilgotny. Cała w tym zasługa jabłek, które w naturalny sposób nawilżają ciasto. Dzięki użyciu gotowej masy makowej możesz skrócić czas przygotowania do minimum. Z pewnością docenisz szybkość pieczenia makowca podczas przedświątecznej gorączki.
Ciocia Mariola sałatkę jarzynową przygotowuje inaczej niż wszyscy. Dodaje do niej filety śledziowe, które wzmacniają smak całej potrawy. Kultowa sałatka jarzynowa ze śledziem jest świetnym pomysłem na Boże Narodzenie i inne uroczystości, goście będą zachwyceni.Do sałaki jarzynowej ze śledziem wykorzystaj filety śledziowe w oleju. Filety opłucz pod bieżącą wodą, żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Jeśli ryba jest zbyt słona, namocz ją w zimnym mleku i odstaw na kilka godzin. To prosty sposób na złagodzenie wyraźnego smaku i pozbycie się nadmiaru soli.Wszystkie warzywa rosołowe do sałatki jarzynowej ze śledziem gotuj w mundurkach. Jeśli je obierzesz, sałatka nie będzie już tak aromatyczna. Warzywa gotowane w skórkach mają wyraźny smak, który jest sekretem doskonałej potrawy świątecznej.W sałatce jarzynowej ze śledziem nie może zabraknąć soczystego jabłka. Owoc podkreśla smak wszystkich warzyw i filetów rybnych. Smak podkreślają również ogórki kiszone, najlepiej te z domowej spiżarni. Jeśli chcesz kupić ogórki, zwróć uwagę na skład. Kiszonki z dodatkiem octu nie nadają się do sałatki, nie są kwaśne, a przesolone.
Kawa z koglem moglem w wielu krajach jest bardzo popularnym napojem. Jej miłośnicy zachwalają ją za jej kremową konsystencję, piękny kolor i łagodniejszy smak. Zapomnij o zwykłym mleku i cukrze. Kawa z jajkiem jest słodsza, a pianka bardziej aksamitna. Kawa jest napojem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie dnia. Kawa z rana doskonale pobudza i dodaje energii. Niektórzy preferują napój bez żadnych dodatków. Inni lubią kawę z mlekiem, miodem, cukrem, syropami i innymi składnikami, które wzmacniają smak. Mało kto słyszał jednak o kawie z jajkiem.Kawa z koglem moglem jest bardzo popularna w Azji i krajach skandynawskich. Napój z dodatkiem żółtka jest kremowy, łagodniejszy, delikatnie słodszy i zachwyca wspaniałym, bursztynowym kolorem. Taką kawę z łatwością zrobisz w domu. Potrzebujesz jedynie jajka i mleka skondensowanego.Do przygotowania kawy z koglem moglem wykorzystaj swoją ulubioną kawę. Zaparz ją w ekspresie, kawiarce lub zalej ziarna wrzątkiem i odstaw na chwilę, żeby się zaparzyła. Pianka z żółtka i mleka kondensowanego sprawia również, że kawa parzona jest bardziej przejrzysta, a fusy szybciej opadają na dno.
Świąteczny keks jest niczym innym, jak ciastem drożdżowym najeżonym bakaliami. Jego wykonanie jest bardzo łatwe, a smak nieporównywalny z żadnym innym ciastem. Ten kolorowy wypiek uświetni niejeden świąteczny stół. Keks z pewnością zasmakuje wszystkim domownikom.Nasz świąteczny keks przygotowuje się z użyciem oleju rzepakowego. Ten niedoceniany tłuszcz doskonale sprawdza się przy wypiekach i cukiernictwie. Olej mieszamy z zaledwie kilkoma podstawowymi produktami oraz bakaliami. Keks nie tylko wyśmienicie smakuje, ale także pięknie prezentuje się na stole.
Nie ma świąt bez pierniczków świątecznych. Charakterystyczne ciasteczka cieszą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pierniczki z przepisu babci Tereski każdego roku radują wszystkich domowników. Teraz możesz przygotować je w swoim własnym domu.Pierniczki świąteczne babci Tereski swój niezwykły smak zawdzięczają starannie dobranej mieszance przypraw. Nie bez znaczenia pozostaje też dodatek posiekanych drobno bakalii. Ciasteczka przygotowane wedle tego przepisu można przechowywać nawet przez kilka tygodni. Trzymane w szczelnym metalowym pojemniku na długo zachowają swój aromat oraz świeżość.
Jajecznica z pieczarkami według przepisu Magdy Gessler jest aksamitna, kremowa i pełna smaku. Kultowe śniadanie w jesiennej odsłonie z dodatkiem kwaśnej śmietany i posiekanego szczypiorku dosłownie rozpływa się w ustach. Jajecznica z pieczarkami nie ma sobie równych.Jajecznica jest jedną z moich ulubionych opcji śniadaniowych. Jest prosta w przygotowaniu i mogę dowolnie łączyć jajka z innymi produktami, uzyskując pożywne i smaczne danie. Jesienią lubię sięgać po aromatyczne dodatki, jak grzyby. Jajecznica z pieczarkami i szczypiorkiem smakuje rewelacyjnie.Pieczarki są świetnym dodatkiem do smażonych jajek. Magda Gessler podzieliła się swoim przepisem na kultowe danie, które zachwyca konsystencją. Restauratorka do jajecznicy dodaje również odrobinę kwaśnej śmietany. Ten składnik sprawia, że jajecznica jest jeszcze bardziej puszysta, kremowa i aksamitna.Niektórzy najpierw podgrzewają śmietanę na patelni, dopiero później dodają jajka. Magda Gessler miesza produkt z jajkami i od razu smaży. To prosty trik, dzięki któremu jajka nie są przypalone i zbyt mocno ścięte.
Pasta jajeczna jest znanym wielu smakoszom dodatkiem do pieczywa. Ugotowane na twardo jajka w połączeniu z prostymi dodatkami smakują znakomicie, zwłaszcza ze świeżym, chrupiącym chlebem. Przygotowanie przysmaku jest dziecinnie proste. Spróbujecie?Jeśli nie wiecie, jakie kanapki przygotować, spróbujecie prostej pasty jajecznej. Pełne smaku, sycące smarowidło spodoba się nawet najbardziej wybrednym. Zrobienie go zajmuje kilka chwil, a przyjemnie urozmaici wspólne śniadanie.
Pasta śledziowa z jajkiem jest jedną ze smaczniejszych past do pieczywa. Pasta jest aksamitna i wyraźna w smaku. Jest również bardzo pożywna. Zrezygnuj z gotowych past kanapkowych. Pyszny dodatek do pieczywa zrobisz w kilka minut z prostych składników.Pasty kanapkowe z ryb, jajek i warzyw kupimy w każdym sklepie. Jeśli jednak zwrócimy uwagę na skład, okaże się, że oprócz podstawowych składników znajdziemy również sporą ilość octu, soli i konserwantów, które mają wzmocnić smak i przedłużyć termin ważności produktu.Domowe pasty kanapkowe są o wiele zdrowsze, a przygotujemy je w zaledwie kilka chwil. Jedną z lepszych past jest wyrazista pasta śledziowa. Pasta jest aksamitna, pożywna i nie zawiera żadnych sztucznych składników. Do jej przygotowania potrzebujesz wyłącznie filetów śledziowych, jajek i odrobiny musztardy i majonezu.Pastę śledziową możesz dodatkowo doprawić posiekanym szczypiorkiem. Pasta będzie rewelacyjnym pomysłem na śniadanie, podwieczorek lub kolację. Do przygotowania pasty wybierajmy śledzie w w oleju, następnie opłuczmy je z nadmiaru tłuszczu.
Omlet z szynką będzie idealnym pomysłem na sycące śniadanie. Przykrywając patelnię w trakcie przyrządzania, nie będziemy musieli przewracać smażonego dania. Zachowa ono swoją strukturę, a my będziemy mogli spokojnie przygotować w tym czasie ciepły, poranny napój. Warto wypróbować ten prosty trik.Jeśli nie robiliście do tej pory omleta z obawy, że się rozpadnie podczas obracania, mamy dla was prosty przepis. Postawimy w nim na powolne smażenie pod przykryciem i nie będziemy zmieniać strony smażenia. Wierzch się zetnie dzięki gorącemu powietrzu, które pokrywka zatrzyma tuż nad omletem.
Masz ochotę na coś słodkiego? Skuś się na smakowity sernik gotowany. Można go zrobić z wykorzystaniem cienkich, pieczonych blatów ciasta. Jednak my proponujemy zastąpić je gotowymi herbatnikami. Dzięki temu szybko i prosto przygotujecie ciasto bez pieczenia, które rzeczywiście zachwyca smakiem.Gotowany sernik powstaje na bazie twarogu z wyraźnie wyczuwalną waniliową nutą. Do tego chrupiące herbatniki, polewa z mlecznej czekolady i doskonały deser jest niemal gotowy. Jak każde ciasto bez pieczenia, tak i nasz sernik wymaga kilku godzin chłodzenia w lodówce. Najlepiej zaplanuj jego przygotowanie z jednodniowym wyprzedzeniem.
Znane i lubiane racuchy mogą być jeszcze lepsze, niż zazwyczaj. Wystarczy dodać 1 niepozorny składnik, a zyskają zupełnie nowy wymiar. Mowa o waniliowym budyniu w proszku. Ten produkt poprawia nie tylko smak, ale i konsystencję placuszków.Budyniowe racuchy są banalnie proste do wykonania. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki na ciasto i usmażyć placki. Złociste racuchy podane z cukrem pudrem rozpływają się w ustach. Twoja rodzina je pokocha.
Czy wiecie, jak sprawdzić, czy jajka są świeże? Dokładne obejrzenie skorupki wystarczy. Chropowata i matowa powierzchnia otoczki świadczyć będzie o dobrym stanie produktu. To jeden z kilku testów, jakim poddać możemy jajo, by upewnić się, że jego zjedzenie będzie bezpieczne.Jajka często trafiają na nasze śniadaniowe talerze. Aby zjedzenie sadzonego czy jajecznicy nie skończyło się źle, warto zadbać o świeżość składników. Dobrą praktyką jest kupowanie mniejszych ilości produktów, by uniknąć ich zepsucia. Jak jednak zorientować się, czy do niego nie doszło? Podpowiadamy.
Smak własnoręcznie przygotowanego makaronu jest nie do podrobienia. Choć jego przygotowanie nie należy do trudnych zadań, może wymagać odrobiny czasu. Końcowy produkt odwdzięczy się za to niebywałymi doznaniami kulinarnymi. Zachęcamy do przygotowania domowych łazanek według sprawdzonego, staropolskiego przepisu.Makaron na domowe łazanki jak za dawnych lat możesz przygotować z wyprzedzeniem, a następnie wysuszyć. Dzięki temu w gorącym, przedświątecznym okresie zaoszczędzisz sporo czasu. Suszenie makaronu zajmuje od 24 do 48 godzin. W celu przyspieszenia tego procesu gotowe ciasto możesz też podsuszać w piekarniku w temperaturze 50 st. C przez ok. 60 minut.
Kluski śląskie są uwielbianym dodatkiem do obiadu. Doskonale pasują do mięs pieczonych i duszonych oraz wielu sosów. Jak przygotować idealne kluski śląskie? Żeby ładnie dały się formować i wyglądały elegancko na talerzach, warto zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę ziemniaczanego ciasta. Każda gospodyni ma swój sprawdzony przepis na kluski śląskie. Zdarza się jednak, ze mimo zachowanych dokładnie proporcji, ziemniaki nie chcą się formować w zgrabne kuleczki. Jak temu zaradzić?
Czas pieczenia świątecznych pierników zbliża się wielkimi krokami. Z tej niezwykłej okazji warto sięgnąć po sprawdzony przepis od kuchennego autorytetu. Siostra Anastazja dzięki wieloletniemu doświadczeniu opracowała mistrzowską wprost recepturę. Z jej wiedzą ten wypiek nie może się nie udać. Piernik siostry Anastazji idealnie sprawdzi się dla osób, które nie zdecydowały się na przyrządzenie piernika dojrzewającego. Ta receptura jest niezwykle prosta i szybka do wykonania. Podczas pieczenia piernika w domu panuje oszałamiający aromat korzennych przypraw. Siostrze Anastazji warto zaufać w tej kwestii.
Prezentujemy niebanalny sposób na niezwykle puszyste i delikatne naleśniki. Wystarczy dobrze znaną mąkę pszenną zastąpić mąką kokosową. Ten składnik, poza wpływem na konsystencję samego ciasta, niesie za sobą również szereg korzyści zdrowotnych.Mąka kokosowa nie zawiera w sobie glutenu, wobec czego jest odpowiednia dla osób cierpiących na jego nietolerancję. Ponadto pomaga obniżyć poziom cukru we krwi a także wpływa korzystnie na proces odchudzania. Naleśniki z mąki kokosowej przypasują niemal każdemu.Naleśniki z mąki kokosowej są nieco delikatniejsze niż ich pszenny odpowiednik. W związku z tym podczas smażenia należy uważać, aby nie rozerwać placuszków. Odrobina cierpliwości przy ich przyrządzaniu pomoże w przygotowaniu tych smakołyków.
Jajka po szkocku są jedną z bardziej popularnych potraw na wyspach. Ta obiadowa wersja jajek jest cenioną przekąską na wycieczkę lub piknik. Ich zjedzenie zapewnia solidną porcję białka oraz długotrwałe uczucie sytości.Tradycyjne jajka po szkocku przygotowuje się w otoczce z mięsa mielonego. Przy coraz większej popularności diety wegetariańskiej, równie łatwo obecnie spotkać wersję, gdzie mięso zastąpione jest cieciorką. Sprawdźcie sami, jak proste w przygotowaniu, a przy tym pyszne mogą być wegetariańskie jajka po szkocku.
Krokiety z kapustą i grzybami to jedna z najbardziej lubianych potraw wigilijnych. Ze względu na czas niezbędny do jej wykonania, warto krokiety przygotować wcześniej, a następnie zamrozić. Jak to zrobić, aby po rozmrożeniu danie nadal zachwycało swoim smakiem?Dzięki mrożeniu krokietów możemy zaoszczędzić sporo czasu na święta. Wiele osób ma jednak wątpliwości, w jaki sposób dokładnie to zrobić. Jak zamrozić krokiety i jak je odgrzać, aby nadal zachwycały swoim smakiem? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Beza jest rewelacyjnym dodatkiem do ciast i deserów. By jednak wyszła krucha i delikatna wymaga odpowiedniego przygotowania i suszenia. W przeciwnym wypadku wyjdzie ciągnąca i twarda. Kluczowa jest nie tylko temperatura pieczenia i czas, ale i rodzaj cukru.Do przygotowania bezy potrzebujesz białek i cukru. Na jedno białko z dużego jajka przypada 50 g cukru. To idealna proporcja, dzięki której zawsze przygotujesz smaczną bezę. Nie tylko dokładne oddzielenie białek od żółtek ma znaczenie. Bardzo dużą rolę odgrywa cukier. Beza będzie idealna, kiedy dodasz do niej drobny cukier do wypieków lub wymieszasz go z cukrem pudrem. Im większe kryształki, tym większe prawdopodobieństwo, że beza się nie uda.Kluczowy jest również czas przygotowywania oraz samo pieczenie. Przed ubiciem masy na bezę koniecznie nastaw piekarnik i przygotuj blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Samą bezę należy ubijać szybko, żeby jej nie przeciągnąć. Suszenie bezy w niskiej temperaturze to gwarancja doskonałego, białego wypieku.