Naleśniki lubi chyba każdy. Nic dziwnego skoro jest tak wiele opcji ich przyrządzenia. Tym razem proponujemy wam wyjątkowo pyszną kombinację Ewy Wachowicz. Połączenie ciągnącego się sera z sadzonym jajkiem skradnie wasze serca.Niejednokrotnie polecaliśmy wam sprawdzone i pyszne receptury Ewy Wachowicz. Ostatnio na naszej stronie pojawił się przepis na rosół z azjatycką nutą. Wcześniej pisaliśmy też o patencie na domowe gołąbki, który celebrytka zdradziła swoim fanom.
We Włoszech, w wieku 93 lat zmarł słynny restaurator, który był nazywany „ojcem tiramisu". Aldo Campeol, bo o nim mowa, był właścicielem restauracji Alle Beccherie w Treviso, która jako pierwsza zaoferowała klientom ten doskonały deser. Potem tiramisu poznały całe Włochy i zachwyciło cały świat. Restauracja Alle Beccherie została otwarta przez rodzinę Campeola w 1939 roku. Aldo przejął ją pod koniec II wojny światowej. To właśnie tam, w wyniku błędu szefa kuchni, Roberto Linguanotto, powstał ten pyszny deser. Otóż Roberto przygotowując lody waniliowe, dodał do nich mascarpone zamiast śmietanki. Gdy mieszanki spróbowała żona właściciela restauracji, Alba, uznała, że jest całkiem smaczna. Razem z kucharzem postanowili podać ją jako deser na biszkoptach nasączonych kawą i posypaną ciemnym kakao. Deser został nazwany Tireme Sù, co oznacza „podnieś mnie" czyli popraw mi humor.
Strucla drożdżowa jest wypiekiem, który możemy przygotować o każdej porze roku, używając sezonowych owoców lub sera. Z jabłkami wychodzi bardzo aromatyczna i pyszna. Zaskocz swoich gości wyjątkowo prostym, a przy tym efektownym deserem, który na długo pozostanie w ich pamięci. Ciasto drożdżowe wyrośnie o wiele szybciej, jeśli wcześniej wstawisz je do ciepłego piekarnika. Babcina sztuczka jest niezawodna. Prezentowaliśmy wam już niejednokrotnie przepisy na pyszne wypieki z dodatkiem jabłek. Sernik z prażonymi owocami oraz nadziane karmelizowanym jabłkiem rogaliki z pewnością skradły serca wielu smakoszy. Jabłkowa strucla ma szansę powtórzyć ich sukces. Koniecznie spróbujcie wspaniałego połączenia delikatnego drożdżowego ze słodyczą polskich jabłek.
Naleśniki są pysznym pomysłem na śniadanie. Zwłaszcza weekendowe, kiedy mamy trochę więcej czasu, bo nie spieszymy się do pracy. Dziś podajemy wam niezawodny przepis na puszyste amerykańskie naleśniki. Są smaczne, więc rodzina z pewnością będzie zadowolona. Sekret tkwi w dodatku dwóch łyżeczek proszku do pieczenia.Amerykańskie naleśniki są grube i puszyste. To zasługa dodanego proszku do pieczenia. Zawierają też dodatek stopionego masła, dlatego możesz je smażyć, nie używając już tłuszczu. Doskonale smakują polane np. miodem, syropem klonowym, polewą czekoladową czy owocową. Jednak możesz je też zjeść oprószone cukrem pudrem, czy posmarowane dżemem.
Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowe ciasto, mamy dla ciebie propozycję. Przygotuj jesienny sernik według przepisu siostry Anastazji. Ma dodatek śliwek, które kupisz teraz bez problemu. Jest puszysty, wilgotny i bardzo smaczny. Idealny na rodzinne spotkanie.Serniki należą do naszych ulubionych ciast. Nie są zbyt słodkie, za to bardzo pożywne. To dzięki dodatkowi białego sera, a także sporej ilości jajek. Można je przygotować na wiele sposobów i co ważne, doskonale smakują nawet po kilku dniach.
Kotlet szwajcarski, inaczej nazywany również cordon bleu, może zrewolucjonizować przyszłe obiady, które przygotujesz dla swoich domowników. W środku panierowanego schabu schowany jest pyszny roztopiony ser oraz aromatyczna szynka szwarcwaldzka, dzięki czemu całe danie pięknie pachnie i smakuje. Niżej zdradzamy, jak wykonać je krok po kroku. Dużym atutem potrawy jest jej prostota i szybkość wykonania. Kotlety szwajcarskie mogą nie zdradzać zbyt wiele z samej nazwy, jednak wystarczy rozkroić niepozornie wyglądające schabowe, aby natychmiast zauważyć kolosalną różnicę. Rozpływający się po talerzu ser oraz intensywna szynka szwarcwaldzka sprawiają, że nie można oderwać od kotletów oczu. Klasycznie poniższe danie przygotowuje się z cielęciny, jednak mięso to jest dość drogie, a niektórzy nie przepadają za jego charakterystycznym zapachem. Dlatego w bardziej budżetowej wersji można z powodzeniem użyć schabu. Zalecamy podawać kotlety ze świeżo usmażonymi frytkami, aby doświadczenie było jeszcze przyjemniejsze.
Do zlewu kuchennego wpadają niekiedy najróżniejsze rzeczy i produkty, które nigdy nie powinny się w nim znaleźć. Aby zachować całkowitą drożność instalacji wodnej w kuchni, nie wolno wlewać do zlewu chociażby tłuszczu po smażeniu czy kawowych fusów. Poniżej ostrzegamy, co jeszcze należy trzymać z dala od odpływu, aby w rurach nie pojawił się trudny w usunięciu zator. Utrzymanie kuchni w całkowitej czystości wcale nie jest łatwym zadaniem - najróżniejsze kuchenne sprzęty, jak zlew czy piekarnik łatwo ulegają zabrudzeniom. Szczególną opieką warto obdarzyć zlew, gdyż ten w wyjątkowo szybkim tempie może się zatkać. Na szczęście można uniknąć konieczności udrożniania go środkami chemicznymi, czy wzywania hydraulika. Wystarczy powstrzymać się przed wrzucaniem do niego niektórych produktów, które najczęściej doprowadzają do zatykania się odpływu.
Szukasz pomysłu na nowe wydanie klasycznej jajecznicy? Przygotuj ją z boczniakami i szczypiorkiem. Boczniaki podsmażone na maśle z cebulką zyskują niezwykły, głęboki smak i aromat. Poznaj przepis na doskonałe śniadanie, czyli jajecznicę z boczniakami- sposób na grzyby poza sezonem.Boczniaki są wyjątkowo zdrowymi grzybami. Zawierają wszystkie witaminy z gruby B, magnez, fosfor, potas i żelazo. Boczniaki wspierają więc pracę układu nerwowego, regulują produkcję krwi, poziom cukru oraz ciśnienie i pracę serca. Boczniaki bogate są również w przeciwutleniacze, które opóźniają procesy starzenia i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.Boczniaki są grzybami uprawnymi, które rosną również na korach drzew w lasach liściastych. Boczniaki są bardzo popularnymi grzybami, które możesz kupić w sklepach przez cały rok. Jajecznicę z boczniakami przygotujesz także z suszonych grzybów. Wystarczy, że przed smażeniem namoczysz je w wodzie, aby zmiękły.Nie tylko boczniaki świetnie komponują się jajkami. Poznaj przepis na obłędną jajecznicę z rydzami i delikatną jajecznicę z kurkami. Jajecznica z grzybami doskonale smakuje z ciepłym, świeżym pieczywem.
Jajecznica na boczku ze szczypiorkiem to doskonały pomysł na smaczne i bardzo pożywne śniadanie. Podsmażony na cebulce boczek nadaje daniu wyjątkowego aromatu i dostarczy Ci energii na cały początek dnia. Sprawdź, jak przygotować wyśmienitą jajecznicę na boczku.Jajecznica na boczku to jedno z lepszych wersji tego popularnego śniadania. Już sam zapach podsmażanego na maśle z cebulką mięsa sprawia, że zaczynam być niezwykle głodna i z niecierpliwością czekam, aż jajka zetną się na patelni. Jajecznicę zawsze doprawiam solą, pieprzem i świeżym szczypiorkiem, który doskonale wzmacnia smak śniadania. Jajecznicę podaję z jeszcze ciepłym, świeżym chlebem. Do przygotowania jajecznicy na boczku zawsze wykorzystuję boczek wędzony, ponieważ jest o wiele smaczniejszy od surowego. Możesz go kupić w gotowych, cienkich plastrach lub całym kawałku. Pamiętaj jednak, że kawałek mięsa należy obrać ze skóry i usunąć ewentualne przerosty.Jajecznica jest bardzo uniwersalnym daniem, do którego możesz dodawać ulubione składniki. Wykorzystaj jeszcze ostatnie chwile sezonu na grzyby i przygotuj jajka z kurkami oraz z rydzami. Tak przygotowanie danie jest wprost idealne na chłodne, jesienne poranki.
Śniadanie nie musi być nudne. Dziś, zamiast kanapek z wędliną czy serem, proponujemy kanapki z pastą. Zrobisz ją w kilka minut, a wszyscy będą się nią zajadać. Oto jak przygotować obłędnie pyszną, zachwycającą pastę jajeczną od Ani Starmach. Jej sekretem jest dodatek musztardy. Pasty na kanapki są doskonałym urozmaiceniem codziennych posiłków. Pastę możesz zrobić z twarogu, wędzonej ryby czy szynki. My jednak postawiliśmy na jajka. Wystarczy ugotować je na twardo, rozdrobnić, wymieszać z kilkoma składnikami i gotowe.
A może tak kawałek sernika do kawy? Jeśli chodzi za tobą ochota na coś słodkiego, dłużej nie zwlekaj. Przygotuj niebywale puszysty i lekki sernik z rosą według przepisu siostry Anastazji. Jak ma być słodko i kalorycznie, to niech będzie maksymalnie pysznie. Sernik jest ciastem, które u wielu osób cieszy się taryfą ulgową. Sięgają po niego, tłumacząc się, że przecież sernik jest nie tylko słodki, ale też bardzo pożywny. I rzeczywiście, trudno temu zaprzeczyć. Sernik niewątpliwie jest jednym z najwartościowszych ciast.
Gofry kojarzą się z wakacjami i czymś bardzo smacznym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przygotować je na przykład dzisiaj. Poznaj błyskawiczny, najprostszy sposób na gofry bez gofrownicy i delektuj się nimi z najbliższymi. Idealne gofry powinny być puszyste, chrupiące z wierzchu i lekko wilgotne w środku. Doskonale smakują podane z bitą śmietaną, owocami i słodkimi sosami. Sprzętem, w którym się je tradycyjnie przygotowuje, jest gofrownica. Przypomina nieco patelnię ze specjalnie uformowanymi wkładami, na które wylewa się ciasto.
Racuchy często goszczą na naszych stołach. Jednak zwykle w słodkiej wersji, np. z owocami i cukrem pudrem. A dziś zapraszamy na wytrawne, lekkie racuchy z dodatkiem warzyw. Smakują idealnie o każdej porze dnia, można je nawet zabrać do pracy czy szkoły.Warzywa mają tę przewagę nad owocami, że nie są słodkie. A zatem są zdrowsze i mniej kaloryczne. W ich składzie można znaleźć dużo błonnika, beta-karotenu, a także innych witamin i soli mineralnych. Dlatego warto jeść ich jak najwięcej, można też dodać do racuchów.
Jajecznica nie jedno ma imię. Choć jej podstawą zawsze są jajka, jej smak można zmieniać rozmaitymi dodatkami. Można je mieszać bezpośrednio z jajkami lub na podsmażyć na patelni przed dodaniem jajek. Dziś proponujemy przepyszną jajecznicę z majonezem — będzie w sam raz na śniadanie.Jeśli pomysł dodania majonezu do jajecznicy wydaje wam się dziwny, to przypominamy, że mają ze sobą dużo wspólnego. Majonez zawiera bowiem jajka, a dokładniej żółtka. To one łączą pozostałe składniki, dają mu smak i kremową konsystencję. Gdy zaś wymieszamy majonez z jajkami, otrzymamy pyszną, kremową jajecznicę.
Choć ceny rosną, w wielu sklepach można trafić na atrakcyjne promocje. Dzięki nim da się zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zobacz, co od dzisiejszego poniedziałku czeka na nas w Lidlu. Poniższa oferta trwa do środy 27.10 włącznie.Sieć sklepów Lidl co i rusz kusi nas swoimi promocjami i atrakcyjnymi cenami. Jeśli więc planujesz większe zakupy, przygotuj sobie ich listę i wybierz się do Lidla. Z pewnością zaoszczędzisz trochę pieniędzy.
Po jajka często sięgamy, chcąc przygotować pyszne i rozgrzewające śniadanie. Zwykle przyrządzamy z nich jajecznicą lub gotujemy je na miękko. Tymczasem pasta jajeczna sprawdzi się równie dobre. Proponujemy wam wykonać ją z dodatkiem kiszonego ogórka -ten smak was zachwyci. Połączenie lekko kwaśnego i chrupiącego ogórka z delikatnością ugotowanego na twardo jaja i ostrością szczypiorku skradnie serce każdego smakosza. Całości dopełni świeże pieczywo — jeśli wybierzemy takie z ziarnami, dodamy tej kompozycji jeszcze dodatkowych chrupiących akcentów. Temu zestawieniu nie można się oprzeć.
Jajkami zajadamy się bardzo często, jednak gdy widzimy w ich wnętrzu czerwoną plamkę, ochota na posiłek szybko mija. Nie ma się jednak czego obawiać, gdyż nie jest to zarodek, jak głosi popularny mit. To zwykła kropelka krwi, która przedostała się do jajka podczas jego formowania. Jajka zawierają ogromną ilość najróżniejszych witamin, minerałów oraz makroelementów, które konieczne są do odpowiedniego funkcjonowania ludzkiego organizmu - dlatego jada się je na całym świecie. Niestety czasem zdarza się, że po rozbiciu skorupki widać w jajku czerwoną plamkę. Od razu po jej zauważeniu wiele osób myśli, że jest to nierozwinięty zarodek kury, co mija się z prawdą.
Jajka z płynnym żółtkiem i ściętym białkiem są pyszne i idealnie pasują na weekendowe śniadanie. Nie zawsze jednak wychodzą takie, jak byśmy chcieli. Podpowiadamy co zrobić, by za każdym razem osiągnąć zadowalający efekt. Zdradzaliśmy wam już jak przygotować idealne jajko poszetowe. Pisaliśmy też o tym, co zrobić, by sadzone się udało, gdy będziemy smażyć je bez tłuszczu. Czas na wskazówki dotyczące przygotowania jaj na miękko.
Ciepłe śniadanie o poranku jesienią sprawdzi się idealnie. Przygotujcie omlet, który nie wymaga wiele wysiłku, a zachwyci was smakiem. Proponujemy prosty przepis z dodatkami, które na pewno znajdziecie w swoich lodówkach. Dania z jaj często trafiają na nasz stół o poranku. Pokazywaliśmy Wam już przepis na szakszukę oraz zdradzaliśmy patent na pyszny omlet staropolski z włoską kapustą. Tym razem sięgamy po klasykę czy omlet jajeczny. Dodamy do niego składniki, które każdy z was z pewnością ma w lodówce.
Na dzisiejszy, leniwy podwieczorek proponujemy przygotować coś wyjątkowego. Słodkiego, pożywnego, a przede wszystkim pysznego, jednym słowem racuchy z brzoskwiniami. Przygotujcie je według naszego przepisu — wyjdą puszyste i chrupiące.Racuchy można robić i jeść w nieskończoność. Oczywiście są kaloryczne, ale trudno sobie odmówić przyjemności ich jedzenia. Kuszą swą chrupkością, a wilgotne wnętrze w połączeniu z owocowym smakiem jest naprawdę pyszne. Dziś dla odmiany, zamiast nieco już oklepanych racuchów z jabłkami, przygotujcie racuchy z brzoskwiniami. Owoce mogą być świeże lub z puszki — jedne i drugie nadadzą racuchom wyjątkowego smaku.
Przygotowanie naleśników nie jest trudne. Jednak nie za każdym razem wychodzą tak idealne, jakbyśmy chcieli. Dlatego zdradzamy wam prosty przepis na delikatne i cienkie naleśniki. Będą puszyste i smaczne, dokładnie takie jak lubicie. Ciasto naleśnikowe powinno być gładkie. By takie było, mąkę przed dodaniem można przesiać i najpierw dodać tylko część płynu przewidzianego w przepisie. Jeśli mimo to powstaną grudki, można je zlikwidować blendując lub miksując ciasto. Wymieszane ciasto należy odstawić na kilkanaście minut, dzięki czemu mąka nabierze odpowiedniej kleistości. To z kolei zapobiegnie rozrywaniu się naleśników.
Jajecznica jest daniem idealnym na śniadanie. Pożywna i prosta do przygotowania smakuje dzieciom i dorosłym. Każdy robi ją nieco inaczej, pod swoje upodobania. Dziś podpowiemy wam, jak usmażyć puszystą jajecznicę.Niektórzy lubią jajecznicę tylko lekko zamieszaną i delikatnie ściętą. Wiele osób preferuje jednak dobrze wymieszane jajka, które po usmażeniu są ścięte i puszyste. I właśnie dla nich mamy super rozwiązanie.Jajek nie wybijajcie od razu na patelnię tylko do shakera. Gdy wstrząśniecie nim energicznie kilka razy, jajka doskonale się ubiją. Dzięki temu jajecznica będzie idealnie napowietrzona, lekka i puszysta. Oczywiście, zamiast shakera możecie też użyć zwykłego słoika.
Pańska skórka jest słodkim przysmakiem znanym w Warszawie i w okolicach. Można ją kupić na przycmentarnych straganach i na odpustach. Była znana już przed wojną, a receptura na nią była strzeżona. Dziś możecie ją przygotować sami, dzięki naszemu przepisowi na pańską skórkę. Pańska skórka jest zwykle sprzedawana w postaci białej, różowej lub biało-różowej kostki zawiniętej w kawałek pergaminu. Jest bardzo słodka, twarda, ale ciągnąca. Konsystencją przypomina nieco rozpuszczalną gumę. Według zaleceń powinna być na tyle miękka, aby wbić w nią zęby, ale na tyle twarda, by nie udało się jej odgryźć.
Mamy dla was smaczną propozycję na podwieczorek, kolację, śniadanie, a nawet obiad. Przygotujcie obłędnie pyszne racuchy ze śliwkami i cynamonem. Doskonale smakują na ciepło, ale też na zimno. Są chrupiące, puszyste i sycące. Puszyste racuchy potrafią skusić nawet największego niejadka. Zachęcają swoim wyglądem, a po spróbowaniu jednego, trudno nie sięgnąć po następnego. Proponujemy przygotować racuchy z owocami, bo są o wiele smaczniejsze i wartościowsze niż te w wersji podstawowej. Możecie dodać do nich pokrojone jabłka, ale racuchy ze śliwkami z pewnością was zachwycą.
Jajka gotuje się praktycznie każdego dnia, dlatego warto znać odpowiednią technikę, pozwalającą zrobić je bez pękającej skorupki. Aby osiągnąć ten cel, można zastosować kilka metod. Jedną z nich jest zwykłe wyjęcie jajek na 30 minut z lodówki przed wrzuceniem do wody, co uchroni je przed szokiem termicznym. Niżej pokazujemy inne sposoby. Gotowaniu jajek na twardo często, niezależnie od naszych chęci, towarzyszy pękanie skorupki. Dzieje się tak głównie przez wysoką różnicę temperatur, gdy jajka są prosto z lodówki i wrzuca się na bulgocący wrzątek. Choć oczywiście pęknięcie skorupki i wylanie odrobiny białka do wody w żaden sposób nie niszczy wartości odżywczych jajek, niektórym może się wydawać ich wygląd mało apetyczny. Zdradzamy więc. co należy zrobić, aby uniknąć tego przykrego widoku.
Jajka zajmują ważne miejsce w wielu kuchniach świata. Nic dziwnego, są pożywne i raz, dwa można z nich przygotować smaczną potrawę. Dziś przepis na jajka sadzone w stylu hiszpańskim zdradzi wam Robert Makłowicz. Jajka bardzo często spożywamy na śniadanie. Zazwyczaj gotujemy je na miękko lub twardo, robimy z nich jajecznicę lub sadzone. Te ostatnie są bardzo łatwe do przygotowania, ale też nieskomplikowane smakowo. Dlatego warto skorzystać z podpowiedzi Roberta Makłowicza i zamiast klasycznych jajek sadzonych przygotować sadzone na warzywach i kiełbasie.
Jajecznica jest idealnym pomysłem na śniadanie. Jest sycąca, zbilansowana, pyszna i zawsze wychodzi doskonale. Jajecznicę przygotujesz z ulubionymi dodatkami, które możesz dowolnie łączyć, komponując wyjątkowe danie. Poznaj przepis na jajecznicę z łosiem - wprost idealną na śniadanie.Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dostarcza nam odpowiedniego zapotrzebowania kalorycznego i dodaje energii na cały dzień. Jajecznicę przygotujesz w kilka minut, dzięki czemu zaoszczędzisz wiele czasu z samego rana. Na szybkie śniadanie doskonale sprawdzi się również owsianka ze śliwkami lub kanapki z jajkiem i awokado. Pamiętajmy, że pomijanie śniadania sprawia, że odczuwamy zmęczenie i znacznie więcej jemy w ciągu dnia, co jest pierwszym krokiem do nadprogramowych kilogramów i wielu chorób.Jajecznica z łosiem jest wprost idealna na śniadanie. Delikatna ryba nabiera podczas wędzenia genialnego smaku, który świetnie komponuje się z podsmażonymi na maśle jajkami. Do wykończenia jajecznicy wykorzystaj szczypiorek lub koperek, które nadają aromatu całemu daniu. Jajecznica z łosiem doskonale smakuje również w towarzystwie świeżych liści szpinaku. Podsmaż je razem z rybą przed wlaniem jajek na patelnię. Do jajecznicy gorąco polecam kromkę świeżego, jeszcze ciepłego chleba posmarowaną masłem.
Jajecznica z rydzami to doskonały pomysł na pożywny początek dnia. Jajka smażone z rydzami, oprószone szczypiorkiem smakują obłędnie w towarzystwie jeszcze ciepłego pieczywa. Danie jest wyjątkowo proste w przygotowaniu. Poznaj przepis na obłędną jajecznicę z rydzami.Jesień jest porą roku, w której możemy korzystać z dobrodziejstw naszych lasów. Szczyt sezonu na grzyby przypada na wrzesień i październik, spożytkuj więc go jak najlepiej i przygotuj wyjątkowo aromatyczne dania. Z rydzy możesz przygotować obłędną jajecznicę lub poddusić je w kremowym sosie pomidorowym. Grzyby zawsze suszę, aby dodać je do zupy i pierogów na Wigilię.Rydze są jednymi z najzdrowszych grzybów. Są bogate przede wszystkim w witaminy z grupy B, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Rydze to również źródło magnezu, potasu i żelaza, które wpierają pracę układu krwionośnego, serca i mózgu.Jajecznica z rydzami jest zbilansowanym posiłkiem, doskonałym na śniadanie. Jest lekka, ale bardzo pożywna, dostarcza również wielu niezbędnych witamin i przede wszystkim smakuje wyśmienicie.