Ryby są pyszne i zdrowe, warto więc o nich pamiętać, planując obiad. Do jednych z najsmaczniejszych należą z pewnością ryby smażone w panierce. Zobacz jak przygotować obłędnie chrupiącą, grubą panierkę do ryby. Dodaje jej niepowtarzalnego smaku i nigdy nie odpada. Dla wielu osób najsmaczniejszą rybą obiadową jest ta smażona w panierce. Sztuką jest jednak takie przygotowanie ryby i panierki, by po usmażeniu tworzyły pyszną całość. Postaramy się pomóc ci w tym wyzwaniu.Niezależnie czy smażysz rybę w całości, w dzwonkach czy w postaci filetów przed smażeniem obficie skrop ją sokiem z cytryny. Dzięki temu nabierze wyraźniejszego smaku, ale też panierka będzie do niej lepiej przylegać. Wcale nie będziesz potrzebować już jajka.
Jeśli na szybko chcesz przygotować na śniadanie coś smacznego, mamy dobry pomysł. Ugotuj jajka, zetrzyj ser i zrób najszybszą pod słońcem pastę jajeczną z serem. Zobacz, co jeszcze warto do niej dodać, by była pyszna i smarowna.Pasty do pieczywa są świetnym pomysłem nie tylko na śniadanie. Robi się je bardzo szybko i w zasadzie z tego, co ma się pod ręką. Może to być biały ser, wędzona ryba, ugotowane warzywa czy jajka. Łączy się je z dodatkami wzbogacającymi ich wartość odżywczą, smarowność i smak.Jajka w paście można połączyć np. z posiekaną zieleniną, startą rzodkiewką czy ulubionym rodzajem sera. Dla związania składników zwykle dodaje się majonez, można też połączyć go ze śmietaną, jogurtem, odrobiną musztardy czy chrzanu.
Planujesz, co dziś zrobisz na obiad lub kolację? Zawsze możesz wziąć pod uwagę placki ziemniaczane. Zdradzimy ci na nie patent Magdy Gessler. Dzięki niemu placki ziemniaczane wychodzą obłędnie pyszne. Koniecznie przetestuj ten przepis, a z pewnością wrócisz do niego jeszcze nie raz.Placków ziemniaczanych nie da się nie lubić, wszak mają same zalety. Szybko się je robi, są pożywne, tanie i smaczne. No, może mają jeden minus — chłoną sporo tłuszczu. Na szczęście też są na to rozwiązania. Po usmażeniu placki wystarczy osączyć z nadmiaru tłuszczu na papierowych ręcznikach. Można też upiec je, zamiast smażyć. Na placki ziemniaczane każdy ma swój sposób. Jedni ścierają je na tarce o drobnych oczkach, inni na większych. Jedni dodają do nich startą cebulę, Magda Gessler zaś wzbogaca je czosnkiem. Dzięki czosnkowi placki ziemniaczane zyskują naprawdę niepowtarzalny smak. Przekonajcie się o tym sami.
Kochamy pierogi. Ruskie, z kapustą i grzybami, z mięsem, z serem, po prostu każde. Choć kosztują trochę pracy, każdy zawsze chętnie zje je na obiad. Dziś przedstawimy wam babciny sposób na soczysty i delikatny farsz mięsny do pierogów. Jak zawsze, tajemnica tkwi w małym szczególe.Pierogi z mięsem należą do klasyki pierogów. Zwykle robi się je z mięsa gotowanego, do którego dodaje się cebulkę, jajko i przyprawy. Czasami jednak farsz potrafi wyjść zbyt suchy i zwarty. Na szczęście babcie mają na to swój sposób. Dodają do niego namoczoną bułkę. Dzięki niej mięsna masa nabiera delikatniejszej struktury i jest bardzo soczysta.
Jeśli myślisz o smacznym, niezwykłym posiłku, wykorzystaj nasz przepis. Proponujemy przygotować placki ziemniaczane ze słodkim wnętrzem. Są idealne na śniadanie, na przekąskę, a nawet na obiad. Możesz je też zabrać na drugie śniadanie do pracy.Placki ziemniaczane zwykle przyrządzamy na wytrawnie, lecz często podajemy posypane cukrem. Rzeczywiście, ten smakowy balans bardzo dobrze się sprawdza. Dlatego pokusiliśmy się o słodki dodatek do ciasta ziemniaczanego. Wsypujemy do niego rodzynki, które nadają plackom bardziej śniadaniowego charakteru. Nasze placki robimy z ugotowanych ziemniaków. Możesz tu więc wykorzystać ziemniaki, które pozostały z obiadu z poprzedniego dnia. Jeśli nie wytłukłaś ich od razu, teraz wstaw je do mikrofalówki lub podgrzej krótko w garnku. Dzięki temu łatwiej będzie je rozgnieść.
Racuchy są doskonałe na podwieczorek, ale są też tacy, co mogą je jeść na obiad, śniadanie i kolację. Trudno się dziwić, smakują wybornie, a robi się je bardzo szybko. Dziś zapraszamy was na racuchy bez drożdży i proszku do pieczenia. Są lekkie, wyrośnięte i kuszą wyglądem.Dużą zaletą racuchów jest fakt, że robi się je z prostych, podstawowych składników. Wystarczy mąka, jajko i mleko. By były puszyste, trzeba też do nich dodać drożdże lub proszek do pieczenia. Można też sodę oczyszczoną, której dziś właśnie użyjemy. Do ciasta warto też dorzucić pokrojone owoce, np. jabłko, śliwki lub rodzynki. Dzięki nim racuchy nabiorą ciekawszego smaku i przyjemniejszej konsystencji. Gotowe racuchy warto oprószyć cukrem pudrem. Można go wymieszać z cukrem waniliowym, dzięki czemu nabiorą przyjemnej nuty smakowej.
Jajecznica jest jedną z najlepszych propozycji śniadaniowych. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią sięgają po nią w trakcie pierwszego posiłku. Podczas przygotowań warto zmieszać jajka z odrobiną mleka. Natomiast w trakcie smażenia do mieszanki należy zetrzeć trochę masła. Dzięki temu jajecznica wyjdzie lekka i puszysta. Nie da się ukryć, że jajecznica zalicza się do kulinarnych klasyków, które często goszczą na naszych stołach. Dziś sięgniemy po niezawodny sposób, dzięki któremu specjał wyjdzie jeszcze bardziej puszysty. Śniadanie w tym wydaniu na długo pozostanie w pamięci.
Jajecznica z bananem i masłem orzechowym jest delikatną, dietetyczną propozycją śniadaniową dla wszystkich miłośników słodkości, a także dla osób będących na diecie. Jest delikatna, puszysta i zawiera wyłącznie zdrowe kalorie. Poznaj przepis na delikatną jajecznicę z bananem- idealną na smaczne i pożywne śniadanie. Banan jest owocem, którego nie powinno zabraknąć w naszej diecie. Banan bogaty jest w potas, który reguluje ciśnienie krwi i pracę serca, a także pektyny skutecznie zmniejszające ilość złego cholesterolu. Regularne spożywanie owocu zapobiega więc powstawaniu groźnych dla zdrowia i życia chorób układu sercowego i naczyniowego, w tym zawału i miażdżycy.Dobrej jakości masło orzechowe zawiera dużą ilość tłuszczy roślinnych, błonnika oraz magnezu i witamin z grupy B. W połączeniu z jajkami, bananem i miodem otrzymamy więc bardzo sycącą i pyszną bombę witaminową, która doda nam energii na wiele godzin i uzupełni zapotrzebowanie na mikroelementy. W zdrowym, śniadaniowym menu nie może zabraknąć również jajecznicy z awokado oraz owsianki. Tu poznasz przepis na pyszną owsiankę z dynią, idealną na jesień.
Naleśniki pyszna rzecz. Nieraz robimy je w sytuacji awaryjnej, kiedy nie mamy innego pomysłu na danie. A co, gdy właśnie zabraknie nam mąki? Czy da się bez niej zrobić naleśniki? Okazuje się, że bez problemu. Zobaczcie, jak zrobić chrupiące i lekkie naleśniki bez mąki. Naleśniki to proste danie, które na dodatek stwarza nam duże pole do popisu. W najprostszej wersji smarujemy je dżemem lub polewamy miodem. Możemy też nadziać je twarożkiem z dodatkiem szczypiorku i warzyw. Naleśniki mogą też być podstawą bardziej wymyślnych dań. Chociażby takich jak krokiety, zapiekanki czy tort.Choć podstawowymi składnikami ciasta naleśnikowego jest mąka, jajka i mleko, to jak się okazuje, są one zastępowalne. Można bowiem zrobić ciasto naleśnikowe bez dodatku jajka, mleko zastąpić wodą, mleczkiem roślinnym lub sokiem. Zastąpić da się też mąka.
Zupy są pożywne, rozgrzewające i smaczne. No, chyba że zdarzy nam się potrawę mniej lub bardziej przesolić. Wtedy potrafi stać się nawet niezjadliwa. Na szczęście, nie wszystko stracone, bo nadmiar soli da się usunąć. Zobacz, jak uratować przesoloną zupę. Nasze życie mija w ciągłym pośpiechu. Zwykle robimy kilka rzeczy naraz. Nie trudno wtedy o pomyłkę i niedopatrzenie. Czasami zdarzy nam się na przykład dwa razy posolić zupę albo po prostu sypnie nam się za dużo soli. Zamiast się denerwować, lepiej znaleźć wyjście z tej sytuacji. I właśnie podajemy kilka możliwości ratowania przesolonej zupy. One naprawdę działają.
Uwaga łasuchy, będziemy kusić. Czym? Cudownymi rogalikami od siostry Anieli, które wychodzą delikatne i puszyste. Zachwycają też doskonałym nadzieniem. Przygotowanie rogalików zajmie oczywiście trochę więcej czasu niż upieczenie drożdżowego placka. Jednak wasza praca zostanie pysznie wynagrodzona. Lubimy ciastka i bułeczki za ich smak i wygodę jedzenia. Nic nie trzeba kroić, rzadko kiedy się kruszy i jest często porcją na jeden kęs. Dodatkową zaletą małych form jest też to, że dłużej zachowują świeżość niż upieczone w blasze ciasto. Ich powierzchnia jest bowiem zapieczona i trudniej wyparowuje przez nią wilgoć. Na dodatek takie ciastka bez problemu można przechowywać np. w puszce czy specjalnym pojemniku. Wszystkie te zalety mają też rogaliki od siostry Anieli. Choć do ciasta dodaje się drożdży, wcale nie trzeba długo czekać na jego wyrośnięcie. Siostra Aniela zaleca bowiem topienie ciasta. Po zarobienie trzeba je włożyć do wody, co znacznie przyspiesza rośnięcie ciasta. Gdy ciasto wypłynie na wierzch, można formować rogaliki.
Racuchy są uwielbiane przez liczne grono smakoszy. Zazwyczaj ciasto na specjał wzbogaca się o jajko. Jednak równie dobrze można wykluczyć je z listy składników. Racuchy zaskoczą Cię chrupkością i puszystym wnętrzem.Racuchy bez dodatku jajek mogą wydawać się dosyć kontrowersyjnym pomysłem. Warto czasem pokusić się na odrobinę ekstrawagancji w kuchni. Smakołyk jest bardzo prosty w przygotowaniu. Każdy poradzi sobie z poniższą recepturą.
Ciasto bez pieczenia zazwyczaj kojarzy nam się z prostotą przygotowania. Nie inaczej jest w przypadku deseru, który nosi nazwę Izera. Smakołyk idealnie sprawdzi się wówczas, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. Przepis nie powinien nikomu przysporzyć większych problemów. Ciasto zrobisz nawet w 15 minut. Smakowite ciasto bez pieczenia niejednokrotnie przyprawiało nas o szybsze bicie serca. Istnieje wiele przepisów na desery tego typu. Dziś sięgniemy po recepturę na Izerę. Deser w znacznej mierze składa się z masy budyniowej, brzoskwiń i herbatników.
Szukasz pomysłu na błyskawiczne i lekkie śniadanie, które doda Ci energii na cały poranek? Przygotuj delikatną jajecznicę z mlekiem. Jajka smażone na mleku są idealnie ścięte, wilgotne i puszyste. Poznaj przepis na jajecznicę z mlekiem- idealną na delikatne śniadanie.Jajecznica z mlekiem jest doskonałym pomysłem na szybkie śniadanie. Jest pożywna, ale jednocześnie bardzo lekka, ponieważ nie zawiera roztopionych tłuszczy. Jajecznicę zawsze smaż na wolnym ogniu i mieszaj delikatnie, aby otrzymać duże kawałki jajek. Energiczne mieszanie bardzo rozdrobni jajecznicę.Jajecznicę z mlekiem możesz przygotować na dwa sposoby. Możesz podgotować mleko i dodać jajka, wtedy białka będą wyraźnie oddzielone od żółtek lub dokładnie wymieszać jajka z mlekiem przed wlaniem na suchą patelnię. Drugi sposób pozwoli na usmażenie jajecznicy w jednolitym kolorze. Jeśli szukasz pomysłu na równie szybkie i delikatne śniadanie- tu znajdziesz przepis na genialną owsiankę ze śliwkami i kakao, idealną na jesienne dni.
Jajecznica z tofu wędzonym jest świetną alternatywą dla tradycyjnej jajecznicy. Tofu dostarcza białka i niezbędnych składników odżywczych i w smaku zbliżony jest do oscypka. Jajecznica z wędzonym tofu jest więc doskonałym pomysłem na pyszne i aromatyczne śniadanie dla całej rodziny. Poznaj przepis na jajecznicę z tofu. Tofu jest wegańskim serem produkowanym z mleka sojowego. Tofu ma bardzo delikatny, praktycznie niewyczuwalny smak, jednak świetnie przejmuje smak potrawy, z którą jest podawany. Wędzone tofu ma charakterystyczny dla wędzonek zapach i smak i jest świetnym dodatkiem do jajecznicy, curry z pieczarkami i wielu innych potraw.Tofu jest bardzo popularnym zamiennikiem mięsa. Zawiera duże ilości białka, dzięki czemu dostarcza niezbędnych dla organizmu składników. Wędzony i podsmażony na maśle z cebulką ser zyskuje genialny smak, przypominający oscypek. Pamiętaj, aby przed smażeniem dokładnie odsączyć tofu z wody i mleka sojowego.
Lubisz naleśniki? Szukasz inspiracji jak przygotować je w nowej odsłonie? Proponujemy zrobić budyniowe, śmietankowe naleśniki. Są obłędnie lekkie i pyszne. Zachwycają niezwykłym smakiem i puszystością. Podstawowymi składnikami naleśników jest mąka, jajka i mleko. Jeśli jednak dodasz do nich np. proszek budyniowy, naleśniki zmienią nieco swoją konsystencję, a także smak. Gdy zaś wsypiesz do ciasta trochę proszku do pieczenia, naleśniki wyrosną i będą bardziej puszyste.
Jeśli lubisz placki ziemniaczane, z pewnością pokochasz też ich nową wersję. Przygotuj placki ziemniaczane po góralsku. Smakują genialnie, a nie musisz trzeć na nie ziemniaków, unikasz więc tym samym bałaganu w kuchni. Możesz je przygotować nawet z ziemniaków z poprzedniego dnia.Gotowane ziemniaki z poprzedniego dnia niektórzy odsmażają i podają do obiadu. Inni przerabiają je na kopytka, jeszcze inni po prostu wyrzucają. Na to ostatnie, zdecydowanie się nie zgadzamy. Zwłaszcza że z gotowanych ziemniaków można przygotować przepyszne placki. Moskole, bo o nich mowa, wywodzą się z kuchni Podhala. Do ugotowanych i wytłuczonych ziemniaków dodaje się zwykle mąkę, sól i trochę wody, zagniata ciasto i formuje z niego placuszki. Placki te zwykle układa się na blasze i piecze w piekarniku na rumiano. Można je też jednak usmażyć na patelni.
Jeśli już wstaliście i zastanawiacie się, co zrobić na śniadanie, mamy pomysł. Skuście się na lekką jajecznicę z dodatkiem koperku. Ma wszystko, czego potrzebujecie w niedzielny poranek — prostotę przygotowania, pożywność i niezwykły smak. Jajecznica dla wielu osób jest daniem idealnym. Na patelnię wystarczy wybić kilka jajek, oprószyć przyprawami, usmażyć i gotowe. Ma też tę zaletę, że bardzo łatwo można modyfikować jej smak. Wystarczy tylko wzbogacić ją odpowiednim dodatkiem. Nasz dodatek, czyli koperek, nie tyle doda jajecznicy kalorii, ile wprowadzi do niej ciekawą nutę smakową. Będzie orzeźwiająca i aromatyczna. Da poczucie, że jecie coś niebywale lekkiego.
Jajecznica z awokado to pomysł na szybkie, lekkie i pełnowartościowe śniadanie. Jajecznica doskonale sprawdzi się zarówno dla osób będących na diecie ketogenicznej, paleo, wegetariańskiej, a także dla wszystkich miłośników jedzenia. Jajecznica z awokado jest niezwykle sycąca i doda Ci energii na wiele godzin. Poznaj przepis na jajecznicę z awokado- idealną na dobry początek dnia.Awokado, mimo, iż kaloryczne, zalecane jest w każdej diecie. Owoc zawiera duże ilości tłuszczy i błonnika, które zaspokajają uczucie głodu na wiele godzin. Tłuszcze roślinne rozkładają się wolniej, dzięki czemu dłużej czujemy się syci i rzadziej sięgamy po niezdrowe i szybkie przekąski. Awokado bogate jest również w potas i kwas foliowy. Potas obniża zły cholesterol i normuje ciśnienie i pracę serca. Kwas foliowy natomiast niezbędny jest do prawidłowego wzrostu i rozwoju płodu i dziecka już od pierwszych dni życia. Przed kupieniem awokado, zawsze zwracaj uwagę na jego odmianę, kolor i sprężystość. Dojrzałe awokado Fuerte ma mocno zieloną barwę, natomiast dojrzałe awokado Hass charakteryzuje ciemnofioletowy kolor. Owoc musi być na tyle miękki i sprężysty, że po naciśnięciu go palcem powstanie lekkie wgniecenie, które za chwilę powróci do pierwotnego kształtu. Awokado jest nie tylko doskonałym dodatkiem do jajecznicy. Przygotujesz z niego wiele pysznych dań, takich jak sałatka z tuńczykiem, makaron z pesto, czy doskonałe burgery z kurczakiem i guacamole.
Jeśli musisz szybko zjeść sycące śniadanie przed pracą, wybór jest chyba oczywisty. Przygotuj jajecznicę, a najlepiej wyjątkowo pożywną jajecznicę z żółtym serem. Dzięki niej zyskasz energię i siły na początek dnia. Przygotowanie tego ciepłego dania zajmie ci nie więcej niż 5 minut.Jajecznica jest niezwykle prostym, pożywnym i smacznym daniem. Doczekała się już wielu wersji, bo zmieniać jej smak jest bardzo łatwo. Jajka tak naprawdę doskonale komponują się z przeróżnymi składnikami — wytrawnymi, a nawet słodkimi. W jajecznicy doskonałe jest też to, że ona nie może się nie udać. Oczywiście może być mniej lub bardziej smaczna, ale tak czy siak, doskonale cię nasyci. Dziś proponujemy dodać do smażących się jajek trochę żółtego sera. Dodadzą one potrawie smaku i przyjemnej ciągliwości.
Jajecznica z cukinią jest wyjątkowo smaczną i lekką opcją śniadaniową. Jajecznica jest aromatyczna, zdrowa i bardzo pożywna. Śniadanie przygotujesz w kilka minut, doskonale sprawdzi się więc w nawet najbardziej zabiegany poranek. Poznaj prosty przepis na jajecznicę z cukinią, idealną na lekkie i sycące śniadanie. Cukinia jest warzywem dyniowatym, z którego przygotowujemy głównie leczo, cukinię faszerowaną, zupy kremy. Cukinia doskonale sprawdzi się również jako składnik śniadania, sprawiając, że danie jest pożywne i bardzo smaczne. Z cukinii możesz przygotować jajecznicę, omlet, a nawet słodką owsiankę, która doda Ci energii na cały poranek.Czosnek i cebulka świetnie komponują się z cukinią. Podsmażone na maśle warzywa pachną niesamowicie, a smakują jeszcze lepiej. Przed wbiciem jajek na patelnię wymieszaj je z odrobiną mleka, dzięki czemu jajecznica będzie doskonale ścięta, ale się nie wysuszy. Jajecznicę podawaj z kromką świeżego chleba lub jeszcze ciepłą bułką.
Swojska jajecznica z kiełbasą jest prostym i szybkim pomysłem na bardzo pożywne śniadanie. Podsmażone na maśle z cebulką mięso genialnie komponuje się z delikatnymi jajkami i szczypiorkiem. Jajecznica jest bardzo sycąca, doda Ci więc energii na wiele godzin. Poznaj przepis na swojską jajecznicę z kiełbasą.Jajecznica z kiełbasą to świetna opcja śniadaniowa dla całej rodziny. Jest niezwykle aromatyczna i smaczna. Jajecznicę zawsze podaję z grzankami lub świeżym, jeszcze ciepłym pieczywem, na którym masło delikatnie się rozpuszcza. Jajecznicę doprawiam delikatnie solą i pieprzem pod sam koniec smażenia.Do przygotowania dania wykorzystaj tradycyjną, śląską kiełbasę lub podsuszaną, np. żywiecką. Jajka przed dodaniem na patelnię wymieszaj z mlekiem i posiekanym szczypiorkiem, dzięki czemu jajecznica nie będzie sucha i się nie przypali. Mleko dodane do jajek dobrze je rozpulchnia i sprawia, że danie jest wilgotne i doskonałe w smaku.Jeśli szukasz pomysłu na równie smaczne śniadanie-tu poznasz przepis na doskonałą jajecznicę na boczku, idealnie ściętą i niezwykle aromatyczną.
Kalafior doskonale smakuje ugotowany i polany bułką zrumienioną na maśle. Dziś proponujemy wam jednak inny sposób przyrządzenia tego warzywa. Zdradzimy wam przepis na kalafiora smażonego w panierce. Przekonajcie się, jaki jest pyszny.Kalafior jest smaczny i zdrowy. Często dodajemy go do zupy jarzynowej czy podajemy ugotowanego. Jednak doskonale nadaje się też do smażenia. Nie polecamy jednak smażenia różyczek kalafiora, chyba że na głębokim tłuszczu. Inaczej trudno jest je równomiernie zrumienić, a najlepiej wcześniej je obgotować. Najlepiej kalafior pokrójcie wcześniej w grube plastry, po usmażeniu będą smakować jak kotlety.
Sernik uchodzi za jeden z najpopularniejszych deserów. Wszystko za sprawą jego walorów smakowych, obok których nie sposób przejść obojętnie. Dziś postawimy na przepis, w którym przygotowanie deseru zajmuje zaledwie 15 minut. Sernik idealnie sprawdzi się, jeśli nie masz zbyt wiele czasu.Przeważnie przyrządzanie deserów kojarzy nam się z dosyć czasochłonnym procesem. Wyjątkiem jest receptura na sernik z wiaderka. Wystarczy poświęcić mu 15 minut. Resztę czasu zajmie samo pieczenie.
Jajka są idealne na śniadanie, bo są pożywne, smaczne i szybkie do przygotowania. Możesz je ugotować na miękko lub twardo, zrobić z nich jajecznicę czy jajka sadzone. Dziś proponujemy właśnie te ostatnie. A wiesz, kiedy najlepiej solić jajka sadzone? Poznaj też inne wskazówki, dzięki którym przygotujesz doskonałe danie.Choć niektórzy na śniadanie jedzą kanapki czy płatki na mleku, to jednak jajko wydaje się bardzo dobrą propozycją. Jest niezwykle pożywne, bo kryje w sobie wszystkie składniki odżywcze. Potrafi też dodać nam energii na dłuższy czas. Poza tym jest smaczne, ma neutralny smak i szybko je przygotujesz.
Kotlety mielone średnio raz w tygodniu goszczą na naszych stołach. W sumie jesteśmy już mistrzami w ich przyrządzaniu. Jednak zawsze warto przetestować nowe pomysły i nowe dodatki. Być może kotlety wyjdą jeszcze smaczniejsze? Dlatego dziś proponujemy babcine kotlety mielone bez kajzerki, a z dodatkiem chałki. Choć w sklepach bez problemu można kupić gotowe mięso mielone, to jednak wiele osób uważa, że nie ma jak zmielić je własnoręcznie. Wtedy bowiem będzie pewność, że mięsna masa zawiera tylko mięso i że na przykład nie ma w niej chrząstek. Kotlety mielone można zrobić z różnego rodzaju mięsa. Jednak najsmaczniejsze wyjdą z wieprzowiny. Najlepsze na kotlety będą te tłuściejsze kawałki, np. z karkówki czy łopatki. Kotlety z szynki mogą wyjść za mało soczyste.
Śniadanie nie musi być nudne i nie musi oznaczać kanapek z wędliną czy serem. Dziś proponujemy wam pyszną pastę z makreli z dodatkiem suszonych pomidorów. Możecie przygotować ją wieczorem, w lodówce poleży nawet dwa dni. Jest smaczna i zdrowa, doskonała do smarowania pieczywa.Ryby dość rzadko goszczą w naszym menu, choć są bardzo wartościowe. Zwykle myślimy o nich przy okazji obiadu, jednak mogą nam towarzyszyć już od śniadania. Wędzone ryby doskonale nadają się na kanapki. Na pieczywie można kłaść po prostu kawałki ryby lub zrobić z nich pyszną pastę. Ta druga opcja jest o tyle dobra, że wzbogacając pastę o różne dodatki, wzbogaca się jej wartość odżywczą i odmienia smak. Na rybne pasty idealna jest zwłaszcza wędzona makrela. Jest to morska, tłusta ryba, a więc ta najwartościowsza, bo bogata w zdrowe tłuszcze i jod. Na dodatek należy do najtańszych i jest łatwo dostępna.
W wielu domach dzień zaczyna się jajecznicą. I jest to dobry pomysł na szybkie i pożywne śniadanie. A dziś zdradzimy wam jeszcze szybszy sposób na lekką jak chmurkę jajecznicę bez smażenia. Zrobicie ją bez użycia patelni, będzie delikatna i lekka dla żołądka. Niesamowite na ile sposobów da się przygotować jajecznicę. Nawet jeśli składa się z samych jajek. Jedni lubią tylko delikatnie przemieszaną, inni, gdy białka są idealnie połączone z żółtkami. Do wyboru jest też stopień ścięcia jaj i wymieszanie ich np. ze śmietaną, mlekiem czy majonezem. A gdy dodamy jeszcze możliwość wzbogacenia jajecznicy o dodatki typu boczek, cebula, pomidor wyjdzie nam krocie przepisów na to jakże proste danie.