Ogórki kiszone są smaczne i zdrowe. Jednak w ostatnim czasie w Internecie zaczęły pojawiać się instrukcje, które mają pomóc nam przygotować specjał w plastikowych butelkach. Tanie naczynie niestety nie będzie równie dobrym wyborem co słoiki czy kamionkowe beczki. Wiemy dlaczego.
Ogórki małosolne są nie lada przysmakiem. Przygotowanie chrupiących warzyw jest bardzo proste, a ich smakiem cieszyć będziemy się już po niecałej dobie. Gotowanie zalewy wcale nie będzie konieczne. Spróbujecie?
Idealne ogórki kiszone pozbawione są pustych przestrzeni w środku. Defekt najczęściej pojawia się, gdy do przyrządzenia przysmaku wybierzemy zbyt duże sztuki. Podpowiadamy, co jeszcze można zrobić, by uzyskać znakomity smak i wygląd kiszonki.
Zrezygnuj z sałatki jarzynowej. Zamiast niej na Wielkanoc przygotuj warstwową sałatkę z tuńczykiem. Danie jest o wiele szybsze w przygotowaniu od jarzynowej. Zrobisz je z kilku składników, których nie trzeba gotować i obierać. Wszyscy będą zachwyceni.
Pomysł na pyszną sałatkę na kolację lub wielkanocny stół? Szybka sałatka śledziowa zachwyci smakiem każdego. Rączka do śledzi dodaje kilka prostych składników i zalewa je olejem lnianym. Na drugi dzień całe danie zachwyci każdego smakosza.
Ogórki kiszone pleśnieją, ponieważ przedostało się do nich powietrze już na wstępnym etapie fermentacji. Piotr Ogiński z kanału Kocham Gotować na YouTube wyjaśnia, dlaczego środowisko beztlenowe jest tak istotne w całym procesie kiszenia. Proponuje również świetną alternatywę dla tradycyjnej kamionki do przetworów.
Ceny ogórków są dużo wyższe, niż można by się spodziewać. Przyczyną drożyzny jest jednak nie tylko rosnąca inflacja. Eksperci wskazują, że na wzrosty wpływ ma też koncentracja rolników na uprawach polowych.
Zupa ogórkowa z dodatkiem mleka będzie lepsza niż danie serwowane w niejednej restauracji. Szklanka nabiału wlana pod koniec gotowania sprawi, że ogórki będą smakowały nieco delikatniej, a jej konsystencja stanie się przyjemnie kremowa. Musicie spróbować.
Ceny warzyw w ostatnim czasie wołają o pomstę do nieba. Niektóre z nich są nawet kilkukrotnie wyższe, niż przed rokiem. Producenci żywności o takim zjawisku ostrzegali od dawna. Brak rządowej reakcji na czas, odbije się na nas wszystkich.
Prezentujemy zupełnie nowe oblicze zupy ogórkowej. Niezwykła receptura wyszła spod ręki najlepszej kucharki. Babcinym sposobem na nadanie popularnej zupie niezwykłej kremowej konsystencji jest dodanie do niej awokado. Pozornie kontrowersyjny pomysł skutkuje wyjątkowym smakiem.
Mizeria jest znakomitym dodatkiem do niejednego obiadu. Popularna surówka z ogórków będzie smakowała fantastycznie, gdy oprócz śmietany doprawimy ją cukrem i octem. Oba dodatki świetnie podkreślają delikatny smak szklarniowego warzywa. Musicie spróbować.Tradycyjna mizeria przyrządzana jest z ogórków gruntowych, o które zimą już trudno. Jednak warzywo sałatkowe, uprawiane w szklarniach też będzie dobre do jej zrobienia. Podkreślone delikatnie słodkim i lekko kwaśnym sosem ze śmietanki z odrobiną octu z pewnością przypadnie do gustu niejednemu smakoszowi.
Pomysł na pożywne i szybkie śniadanie, które przygotujesz w kilka minut? Pasta z kiszonych ogórków i twarogu. Zrobisz ją błyskawicznie, jest pyszna i dostarczy Ci energii na wiele godzin. Pastę wymieszaj z posiekanym koperkiem i podaj z pieczywem. Pasta z ogórków kiszonych jest jedną z lepszych past śniadaniowych, jaką jadłam. Ma kremową konsystencję, jest pełna smaku, lekka, a zarazem bardzo pożywna. Podana z kromką świeżego, chrupiącego pieczywa smakuje rewelacyjnie.Do przygotowania pasty z kiszonych ogórków wykorzystałam twaróg półtłusty. Chudy ser nie kruszy się tak dobrze i nie ma tak kremowej konsystencji. Niewielka ilość tłuszczu jest więc niezbędna. Wszystkie składniki połączyłam niewielką ilością jogurtu naturalnego.Pastę z kiszonych ogórków robię z domowych kiszonek, które przygotowuję każdego lata. Jeśli nie masz swoich przetworów, wybieraj w sklepie ogórki z beczki lub w opakowaniu, jednak zawsze sprawdź skład. Ogórki kwaszone to ogórki z dodatkiem octu i nie smakują już tak dobrze.
Sałatka meksykańska jest świetną alternatywą dla jarzynowej. Jest kolorowa, pożywna i smakuje fantastycznie, a jej przygotowanie zajmie Ci dosłownie chwilę. Sałatka będzie doskonałym pomysłem na podwieczorek, przekąskę lub na domowe spotkanie w gronie znajomych.Sałatkę meksykańską przygotujesz błyskawicznie. Wystarczy, że odsączysz z zalewy fasolę i kukurydzę i pokroisz kilka innych składników. Do sałatki koniecznie dodaj posiekaną natkę pietruszki, która wzmocni smak całej potrawy i doda jej lekkości.Podczas przygotowywania składników do sałatki meksykańskiej, szczególną uwagę poświęć jednemu produktowi, a mianowicie porowi. Por będzie o wiele smaczniejszy i delikatniejszy, kiedy posiekasz go, oprószysz solą i zgnieciesz kilkukrotnie w dłoni. Od razu poczujesz różnicę w smaku.W przepisie na sałatkę wykorzystany został majonez. Jeśli wolisz lżejszą wersję, do sałatki dodaj gęsty jogurt naturalny lub przygotuj sos z jogurtu i majonezu połączonych w proporcjach 1:1. Sałatkę przechowuj w lodówce, żeby dłużej zachowała świeżość i smak.
Nie dodawaj jabłka do sałatki jarzynowej. Zamiast niego, dodaj 3 łyżki musu jabłkowego do majonezu i wymieszaj. Tak przygotowany sos doskonale doprawi kultową sałatkę. Będzie pyszna, lekka i każdy będzie prosił o dokładkę.Sałatkę jarzynową możemy przygotować na wiele sposobów. Niektórzy dodają do niej por, inni cebulę. Jedni wolą sałatkę z jabłkiem, inni bez. Sałatki różnią się również sosami. Są zwolennicy majonezu, śmietany lub gęstego jogurtu naturalnego. Do sałatki można dodać również śledzie lub wędzoną makrelę.Sałatka jarzynowa z musem jabłkowym jest wyśmienitym pomysłem na przekąskę lub kolację. Jest prosta w przygotowaniu, a jej smak zachwyci każdego. Do sałatki zamiast jabłka dodaj mus z jabłek. Mus przygotujesz samodzielnie, możesz dodać również gotowy przecier jabłkowy ze słoika.Mus z jabłek wymieszany z majonezem i dodany do sałatki jarzynowej wzmacnia jej smak. Dodaje jej kwaskowości i słodyczy jednocześnie. Łączy również wszystkie przygotowane warzywa. Sałatka jest niezwykle delikatne, ale i wyraźna.
Ania przygotowuje sałatkę gyros z zupełnie nowym dodatkiem. Do kurczaka, sosów i warzyw dodaje makaron z zupki chińskiej. Sałatka jest jeszcze smaczniejsza niż tradycyjna. Znika z talerzy jako pierwsza i każdy prosi o przepis i dokładkę.Sałatka gyros zwykle kojarzy nam się z warstwowo układanymi warzywami, sosami i mięsem. Danie jest idealne na każdą okazję. Sałatka z makaronem z zupki chińskiej jest jeszcze smaczniejsza, bardziej pożywna i szybsza w przygotowaniu.Sałatki gyros z makaronem z zupki chińskiej nie układamy warstwowo. Smażymy kurczaka, kroimy warzywa, moczymy makaron i wszystkie składniki mieszamy w jednej misce z dodatkiem pikantnego ketchupu i majonezu. Na wierzch układamy liście sałaty lodowej.Do przygotowania sałatki gyros potrzebujemy kukurydzy, papryki, cebuli i ogórków konserwowych. Sałatka jest więc naprawdę tanią opcją na szybki lunch, podwieczorek lub imprezę oraz spotkania z rodziną. Sałatka za każdym razem znika z talerzy jako pierwsza.
Sałatka jarzynowa jest gwoździem programu, jeśli chodzi o świąteczne potrawy. Bez jej niezapomnianego smaku niektórzy nie wyobrażają sobie uroczystego posiłku. Czy wiecie jednak, że można z powodzeniem przygotować sałatkę jarzynową bez majonezu? Ta lekka jej wersja z pewnością zachwyci niejedną osobę.Sałatka jarzynowa bez majonezu, wbrew pozorom jest nie mniej pyszna, niż jej bardziej klasyczna wersja. Za odpowiednią wilgotność oraz konsystencję odpowiadają tutaj ocet oraz olej rzepakowy. Sałatka jarzynowa bez majonezu jest ponadto wyjątkowo kolorowa i aż zachęca do pałaszowania. Ten sposób pozytywnie Cię zaskoczy.
Kiedy solić mizerię? Od razu po poszatkowaniu ogórków, czy może razem ze śmietaną? Okazuje się, że przez jeden błąd kultowy dodatek do obiadu będzie wodnisty, rzadki i pozbawiony smaku. Mizerię zawsze solimy na początku i odstawiamy na kilka minut.Mizeria jest świetnym dodatkiem do obiadu. Pasuje do kotletów mielonych, schabowych i innych dań. Poszatkowane ogórki ze śmietaną są lekkie i pełne smaku. Niestety wystarczy jeden błąd, a mizeria będzie wodnista i rozleje się po talerzu. Kiedy solić mizerię?Wiele osób mizerię przyrządza nie tylko z ogórków. Do warzyw dodają np. posiekany koperek lub szczypiorek, aby wzmocnić smak potrawy. Mało kto wie jednak, że samą śmietanę również można doprawić. Śmietana z cukrem, sokiem z cytryny lub octem sprawi, że mizeria nabierze charakteru.Kiedy solić mizerię? Jedni solą ogórki zaraz po szatkowaniu, inni dopiero po wymieszaniu ze śmietaną. Mizeria może być rzadka i lejąca, a może być gęsta, wyraźna i bardzo aromatyczna. Wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania i przypraw.
Sałatka jarzynowa króluje nie tylko na polskich stołach. Nasi bliscy sąsiedzi także zajadają się tym specjałem. Poszli oni jednak o krok dalej i do gotowanych warzyw postanowili dodać szynkę. Trzeba przyznać, że takie połączenie w sałatce czeskiej jest wyjątkowo udane.Jarzynowa sałatka czeska swoje miejsce znajdzie nie tylko na świątecznym stole. Doskonale sprawdzi się także jako przekąska do pracy lub poczęstunek podczas imprezy. Sałatkę czeską najlepiej podawać w towarzystwie świeżego pieczywa. Nie sposób tez nie zauważyć, że ta potrawa jest wyjątkowo sycąca.
Przygotowanie sałatki jarzynowej wiąże się ze sporym nakładem czasu i energii. Co zrobić, aby gotowa potrawa nie podeszła wodą? Jest kilka kroków, które pomogą nam uniknąć tego zjawiska. Liczy się odpowiednie przygotowanie składników, dodawanie ich w stosownym czasie, a także właściwy ich dobór.Pływająca sałatka jarzynowa to nie jest coś, co chcemy widzieć na swoich talerzach. Tę prostą potrawę łatwo zepsuć przez pozornie nieistotne błędy. Najlepsze kucharki wiedzą, co robić a czego unikać podczas jej przyrządzenia. Teraz także Ty możesz posiąść tę umiejętność.
Zobaczyłeś pianę po otwarciu słoika z ogórkami kiszonymi? Piana jest wynikiem procesu fermentacji, jest więc zupełnie naturalnym zjawiskiem. Jeśli jednak piana jest twarda i robi się z niej kożuch, należy ją usunąć, ponieważ za jakiś czas na kiszonkach może pojawić się pleśń.Ogórki kiszone są świetnym dodatkiem do zimnej płyty i do sałatek. Przygotujemy z nich również smaczną pastę kanapkową, ugotujemy zupę. Ogórki świetnie pasują także do dań głównych, np. kultowych schabowych, żeberek, czy duszonej wołowiny. Najlepsze kiszonki przygotujemy samodzielnie w domu. Podczas kiszenia ogórków zachodzi proces fermentacji, w którym wytwarzany jest kwas mlekowy i dwutlenek węgla. Kwas odpowiedzialny jest za mętny kolor wody i pianę, która pojawia się w słoiku. Dzięki bakteriom kwasu mlekowego ogórki są idealnie kwaśne i bardzo zdrowe. Ogórki kiszone zawierają duże ilości witaminy C, a kwas mlekowy pozytywnie wpływa na cały układ trawienny.Ogórki kiszone należy przechowywać w chłodnym i zacienionym pomieszczeniu. Zbyt wysoka temperatura i promienie słoneczne mogą źle wpłynąć na proces fermentacji, a ogórki szybciej się zepsują. Przed wstawieniem ogórków do spiżarni lub piwnicy, zawsze upewnij się, że zakrętki szczelnie przylegają do słoika. Dopływ świeżego powietrza również zepsuje kiszonki.
Nie na udku z kurczaka, czy żeberkach. Anna Lewandowska gotuje kultową ogórkową na piersi z kurczaka. Wywar z dodatkiem warzyw rosołowych jest bardzo aromatyczny i stanowi świetną bazę do zupy. Lewandowska do ogórkowej dodaje również wodę z kiszonki dla wzmocnienia smaku. Poznaj przepis na lekką, lecz aromatyczną zupę ogórkową.Anna Lewandowska na swojej oficjalnej stronie hpba.pl podzieliła się przepisem na zupę ogórkową w nieco innej odsłonie. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule. Zupa ogórkowa Anny Lewandowskiej jest wyraźna w smaku, kwaśna i bardzo aromatyczna.Ogórkowa Anny Lewandowskiej jest wyśmienitym pomysłem na rodzinny obiad. Zupę na piersi z kurczaka ugotujesz o wiele szybciej niż na tradycyjnym wywarze, który musi gotować się przez ponad godzinę. Do zupy dodaj również wodę z ogórków kiszonych. Ten składnik wzmocni smak i doda potrawie charakteru.Lewandowska nie zabiela ogórkowej śmietaną. Wykorzystuję natomiast kremowy jogurt naturalny. Produkt miesza wcześniej z odrobiną ostudzonego wywaru i dodaje do zupy. To prosty trik, żeby produkty mleczne nie zwarzyły się w garnku i nie zepsuły całego dania.
Szukasz pomysłu na sałatkę na imprezę lub pyszną i pożywną przekąskę? Koniecznie przygotuj sałatkę makaronową z sosem czosnkowym i prażonymi płatkami migdałów. Sałatka z makaronem orzo jest sycąca, kolorowa i pełna smaku.Do sałatki makaronowej wykorzystuję makaron orzo. Makaron jest w kształcie długich ziaren ryżu. Po ugotowaniu jest delikatny, sycący i świetnie łączy się z pozostałymi składnikami. W sałatce nie może zabraknąć również ogórka zielonego, różyczek brokuła, kukurydzy konserwowej i czerwonej papryki.Sałatkę makaronową doprawiam domowym sosem czosnkowym. Nie robię go wyłącznie z majonezu i świeżego czosnku. Dodaję również jogurt grecki, który sprawia, że sos jest gęsty, ale bardziej kremowy i ma obniżoną kaloryczność. Do sałatki dodaję również posiekany szczypiorek i natkę pietruszki.Do sałatki makaronowej dodaję również płatki migdałów. Płatki prażę na suchej patelni teflonowej do uzyskania złotego koloru. Przekładam je na wierzch sałatki. Płatki nie dość, że rewelacyjnie wyglądają, tak wzmacniają smak całej potrawy. Sałatka zawsze błyskawicznie znika z talerzy.
Planujesz imprezę sylwestrową? Przygotuj dla gości warstwową sałatkę gyros. Kultowa sałatka z kurczakiem, kapustą pekińską i innymi składnikami jest lekka, orzeźwiająca i pełna smaku. Sałatkę dopraw pikantnym ketchupem i majonezem. W sałatce nie może zabraknąć kurczaka. Filety natrzyj gyrosem. To mieszanka aromatycznych przypraw, między innymi kolendry, jałowca, majeranku, gorczycy, rozmarynu, chili. Mięso marynowane w przyprawie ma wyraźny smak. Do sałatki dodaj również świeże warzywa, kukurydzę i ogórki konserwowe.Sałatkę gyros dopraw pikantnym ketchupem i majonezem. Sałatka będzie lekka i bardzo aromatyczna. Przygotowanie kultowej potrawy zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy usmażyć mięso i poukładać je warstwowo z sosami i pokrojonymi warzywami.Sałatkę gyros udekoruj posiekanym szczypiorkiem, który dodatkowo wzmocni jej smak. Dodaj również dużą cebulę czerwoną. Sałatka jest orzeźwiająca, ale i lekko pikantna i sycąca. Zachwyca również fantastycznym wyglądem. Sałatkę koniecznie podaj w dużej, szklanej misce.
Sałatkę jarzynową przygotowujemy najczęściej w hurtowych ilościach. Co zrobić z nadmiarem potrawy? Czy można mrozić sałatkę jarzynową? Odpowiedź brzmi "tak", o ile nie wymieszamy ze sobą wcześniej wszystkich jej składników.Sałatkę jarzynową powinno się spożyć po 1-2 dniach od jej przygotowania. Nie zawsze ta sztuka się udaje. Podpowiadamy, czy można mrozić sałatkę jarzynową i w jaki sposób to zaplanować.
Sałatka jarzynowa jest świąteczną klasyczną potrawą, której na pewno nie zabraknie na naszych stołach. Zazwyczaj spora jej porcja zostaje do zjedzenia po świętach. Jak długo można bezpiecznie przechowywać sałatkę jarzynową? Trzymana w lodówce wytrzyma nawet do 3-4 dni.Sałatkę jarzynową najlepiej zjeść od razu po przyrządzeniu lub na następny dzień. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Na szczęście istnieje kilka prostych zasad, dzięki którym maksymalnie wydłużymy zdatność tej potrawy do spożycia. Przedstawiamy je w poniższym materiale.
Do świątecznej sałatki jarzynowej dodaj musztardę. Wyrazisty dodatek jeszcze bardziej podkreśli smak wszystkich składników, a kultowe danie będzie absolutnym hitem na Boże Narodzenie. Poznaj przepis na sałatkę jarzynową na ostro. Sałatka jarzynowa jest kultową sałatką, która gości na naszych stołach w każde święta. Sałatka zrobiona z ugotowanych warzyw rosołowych, ziemniaków i jajek przełamana jest groszkiem, ogórkami kiszonymi i soczystym jabłkiem. W sałatce jarzynowej na ostro kluczowym składnikiem jest musztarda.Do przygotowania sałatki jarzynowej na ostro wykorzystaj swoją ulubioną musztardę. Polecam musztardę klasyczną, delikatesową lub musztardę francuską. Jeśli wolisz naprawdę pikantne dania, wybierz musztardę ostrą, np. sarepską. Do sałatki dodaj również odrobinę ulubionego majonezu.Do sałatki jarzynowej na ostro koniecznie dodaj również soczyste jabłko i białą część pora. Niektórzy sałatkę robią bez owocu i bez pora, dodają natomiast cebulę. Jabłko jest niezbędne, ponieważ rewelacyjnie przełamuje smaki i nadaje potrawie świeżości, a por jest o wiele delikatniejszy od cebuli. W sałatce nie może zabraknąć również ogórków kiszonych. Najlepsze będą te z domowej spiżarni, które zostały przygotowane latem. Jeśli nie posiadasz zimowych przetworów, przez zakupem zawsze zwracaj uwagę na skład. Dobre ogórki kiszone nie zawierają grama octu. Jeśli znajdziesz go w składzie, zrezygnuj z takiego produktu.
Sałatka jarzynowa z makrelą wędzoną według przepisu Jakuba Kuronia jest jeszcze smaczniejsza od tradycyjnej wersji potrawy. Kucharz oprócz wędzonej ryby do sałatki dodaje również fasolę konserwową, kukurydzę i musztardę. Sałatka będzie hitem na świątecznym stole.Na oficjalnej stronie Jakuba Kuronia, kuron.com.pl, kucharz dzieli się z fanami przepisami na kultowe dania w nieco innej odsłonie. Wystarczy kilka prostych dodatków, aby tradycyjna potrawa zyskała zaskakujący smak. To właśnie z tej strony pochodzi przepis na sałatkę wykorzystany w artykule.Do sałatki jarzynowej zwykle dodajemy gotowane warzywa rosołowe, jabłko, ziemniaki, ogórki kiszone, groszek konserwowy i doprawiamy majonezem lub gęstym jogurtem naturalnym. Jakub Kuroń kultowe danie przyrządza w nieco inny sposób. Sałatka jarzynowa z makrelą wędzoną posmakuje każdemu.Do sałatki jarzynowej z makrelą wędzoną znany kucharz groszek zamienia na białą fasolę konserwową. Dodaje również kukurydzę, rybę. W tej wersji sałatki nie również ma ziemniaków i jabłka. Kuroń sałatkę doprawia majonezem i ostrą musztardą. Jeśli wolisz łagodniejszy smak, wykorzystaj ulubioną musztardę.
Sałatka jarzynowa w Święta gości niemal na każdym stole. Gotowane warzywa, ogórki kiszone, jabłko i kilka innych dodatków tworzą prostą mieszankę, którą zjada się z przyjemnością. Jeśli jednak przeszkadza Ci ciężkość majonezu, przed dodaniem do sałatki rozprowadź go zalewą z użytego produktu.Marchewkę, pietruszkę, seler i ziemniaki ugotuj w mundurkach, dopiero później obierz warzywa. To prosty trik, dzięki któremu sałatka jarzynowa będzie pełna smaku. Warzywa gotowane w skórkach są smaczniejsze i wartościowsze, niż obrane. W sałatce jarzynowej nie może zabraknąć ogórków kiszonych i jabłka, które dodają świeżości i świetnie przełamują smak gotowanych warzyw. Jeśli w tym roku nie robiłaś zimowych zapasów i nie masz domowych kiszonek, wybieraj ogórki z jak najkrótszym składem.Sałatkę jarzynową połącz z majonezem wymieszanym z dwiema łyżkami zalewy z groszku konserwowego. Dzięki temu sos będzie nieco rzadszy, lżejszy, doda sałatce smaku i soczystości. Zamiast wody z groszku możesz użyć zalewy z kiszonych ogórków - smak sosu będzie wyraźniejszy.