Kotlet schabowy inaczej to pomysł na tradycyjne schabowe w nowej odsłonie. Kotlety mają niezwykle delikatną panierkę, są soczyste i wyraźne. Obtocz kotlety w musztardzie i dodaj śmietanę do jajek podczas panierowania, a odkryjesz ich wyjątkowy smak i aromat. Poznaj przepis na kotlet schabowy inaczej.Kotlety schabowe z musztardą to świetna alternatywa dla tradycyjnych schabowych przygotowywanych z solą i pieprzem. Musztarda nadaje kotletom charakterystycznego smaku z lekką goryczką i świetnie zmiękcza mięso, zapobiegając tym samym przesuszeniu podczas smażenia.Do kotletów schabowych inaczej przygotuj równie niecodzienną panierkę. Nie doprawiaj solą mięsa, sól dodaj do jajek i roztrzep je razem z łyżką śmietany, która doskonale spulchni panierkę. Dzięki mące natomiast panierka będzie dobrze trzymać się kotletów i nie odklei się podczas smażenia.Kotlety schabowe smaż na smalcu lub maśle klarowanym, takie są najsmaczniejsze. Przygotuj do nich domowe frytki lub ziemniaki pieczone, surówkę lub sos grzybowy i ciesz się ich wyjątkowym smakiem z całą rodziną.
Kotlety schabowe prawdopodobnie nigdy nie znudzą się fanom polskiej kuchni, jednak warto zadbać o odrobinę różnorodności. Schabowe po góralsku są wyjątkowo soczyste i chrupiące, a za smak odpowiada pokaźna ilość wędzonego sera. Podając obiad wedle poniższego przepisu, nie będziesz mógł odpędzić się od proszących o dokładkę domowników. Kotlety schabowe po góralsku nie są w żadnym wypadku przepisem wymagającym czy skomplikowanym i od klasycznych schabowych niewiele je różni. Trzeba mimo wszystko przyznać, że nawet niewielka zmiana receptury sprawia, że kotlety stają się czymś rewolucyjnym. Wędzony ser oraz dobrze zrumieniona kiełbasa są trzonem smaku poniższych schabowych. Aby danie było odpowiednio dobre, wybierz kiełbasę najlepszej jakości. Odpowiednie są kiełbasy wędzone i podsuszane, które zawierają w sobie najwięcej aromatu.
Jajka sadzone na szynce to pomysł na szybkie i smaczne śniadanie lub obiad. Jajka sadzone to świetna alternatywa dla tradycyjnej jajecznicy. Jajka podaj z pieczywem i ulubionymi dodatkami, np. pomidorkami koktajlowymi i szparagami. Sprawdź, jak przygotować jajka sadzone na szynce. Jajka sadzone na szynce mają doskonały smak. Podsmażone na oleju lub maśle mięso jest chrupiące i bardzo aromatyczne, jajka natomiast są delikatne, jednak również przechodzą mięsnym aromatem. Jajka dopraw solą i pieprzem, szczypiorek, pietruszka lub zioła prowansalskie również będą świetnie łączyć się z całym daniem.Jajka sadzone na szynce podaj z bagietką, pomidorkami koktajlowymi, szparagami, papryką, wybierz swój ulubiony dodatek i stwórz pyszne śniadanie. Jeśli chcesz przygotować jajka na obiad, podaj je z białą kaszą gryczaną, jest zdrowsza i smaczniejsza od tradycyjnej kaszy gryczanej, a z jajkami będzie tworzyć genialną potrawę.Masz więcej czasu z rana? Usadź jajko w domowych naleśnikach. Poznaj przepis na nietypowe naleśniki z sadzonym jajkiem, pieczarkami i serem i przygotuj mistrzowskie śniadanie dla całej rodziny.
W pierwszy dzień świat warto podać uroczysty obiad. Pieczeń wieprzowa w pysznej glazurze z dodatkiem miodu, musztardy i dobrze znanego napoju gazowanego sprawdzi się doskonale. Danie jest czasochłonne, lecz efekt zachwyci nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Wielu z nas nie obraża sobie świątecznego obiadu bez kawałka pieczystego. To miła odmiana od kotletów schabowych czy wieprzowo-wołowych mielonych. W przepisie korzystamy z cudownych korzennych przypraw, które wraz z miodem i coca-colą zbudują wyjątkowy smak. Jeśli jadacie mięso, spróbujcie koniecznie.
Policzki wieprzowe w sosie grzybowym to pomysł na wykwintne, delikatne i bardzo aromatyczne danie. Policzki przygotujesz zarówno na rodzinny obiad, jak i potrawę na ważniejsze spotkania i uroczystości i z pewnością oczarujesz nimi wszystkich gości. Poznaj przepis na policzki wieprzowe w sosie grzybowym.Policzki to najdelikatniejsze mięso wieprzowe, jest soczyste, pełne smaku i aromatu. Policzki nie mają przerostów, nie są łykowate, przygotowujesz czysty kawałek delikatnej wieprzowiny. Policzki przez smażeniem i duszeniem w sosie zawsze obtocz w mące pszennej, aby zachowały swoją delikatną strukturę.Policzki w sosie z suszonych grzybów to prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników mięsa. Doskonała wieprzowina w aromatycznym sosie smakuje wybornie w towarzystwie ziemniaków w mundurkach lub kaszy, podanych z surówką, kalafiorem lub szparagami. Przygotuj równie delikatne i aromatyczne policzki wołowe- tu poznasz przepis Karola Okrasy na wyśmienite policzki wołowe w sosie własnym z kardamonem i czerwonym winem.
Jeśli kupujecie kiełbasę, pewnie nie raz zdarzyło się, że po przechowywaniu w lodówce pojawił się na niej nalot. A wiecie, co oznacza biały nalot na kiełbasie? Czy jest ona zepsuta, czy można ją nadal jeść? Spieszymy z wyjaśnieniami, byście nie mieli więcej wątpliwości. Niektórzy w pierwszym odruchu, gdy zobaczą podejrzanie wyglądającą żywność, od razu ją wyrzucają. I z jednej strony jest zachowanie słuszne, bo jeśli nie mamy pewności co do jakości i świeżości produktu spożywczego, lepiej go nie jeść. Wszak o zatrucie pokarmowe nietrudno. Jednak czasami może się zdarzyć, że wyrzucimy coś, co jednak wcale nie było zepsute. Produkt tylko w wyniku przechowywania nieco zmienił swój wygląd. A jak jest z nalotem na kiełbasie?
Szybka zupa meksykańska to pomysł na smaczną, pożywną i niezwykle aromatyczną zupę, idealną w chłodne i zabiegane dni. Zupa meksykańska z wieprzowiną, fasolą, kukurydzą, papryką i wieloma przyprawami smakuje doskonale. Poznaj przepis na szybką zupę meksykańską.Zupa meksykańska jest pyszną zupą rodem ze słonecznego Meksyku. Jest pikantna, prosta, pożywna, a kmin rzymski i majeranek doskonale ją uzupełniają. Zupę możesz ugotować na wodzie lub na rosole, który został z obiadu z poprzedniego dnia. Zupa meksykańska, mimo, iż zawiera fasolę i kukurydzę, jest lekkostrawna, właśnie za sprawą kminu i majeranku, które nie dość, że genialnie podbijają jej smak, to pozbywają się ciężkostrawnych związków zawartych w strączkach. Zupę podaj z bagietką lub nachosami. Meksyk słynie z pikantnych i mocno doprawionych dań. Przygotuj również domowe tacos z kurczakiem, idealne na pyszną i pożywną przekąskę.
Kotlety mielone pojawiają się w menu przeciętnego Polaka kilka razy w miesiącu. Lubimy je za smak i za to, że można je przygotować na wiele sposobów. Jedni dodają do nich jajko, podsmażoną cebulkę, a inni nie. A wiecie, w czym lepiej moczyć bułkę tartą do kotletów mielonych? W mleku czy w wodzie? Rozwiejemy wasze wątpliwości.Pewnie sposobów na przygotowanie kotletów mielonych jest prawie tyle, co osób je przyrządzających, jednak są też pewne fakty i standardy. Z doświadczenia swojego lub innych wiemy, co warto do nich dodać, a czego lepiej unikać. Podobnie jest z namaczaniem bułki do kotletów.
Krokiety są pyszną potrawą, idealną na obiad, kolację, święta lub większe uroczystości. Delikatne naleśniki z farszem mięsnym w chrupiącej, złocistej panierce smakują doskonale. Nieumiejętne zawijanie krokietów może spowodować wypłynięcie farszu lub popękanie naleśnika. Jak zawijać krokiety z mięsem?Krokiety z mięsem to smaczne, tradycyjne już danie, które wszyscy znamy i lubimy. Do krokietów zawsze gotuję domowy barszcz czerwony, który świetnie łączy się z farszem i naleśnikiem. Krokiety zawsze obtocz w jajku i bułce tartej, aby z zewnątrz były delikatnie chrupiące i miały piękny kolor.Krokiety są dość czasochłonnym daniem, jednak efekt zachwyci zarówno domowników, jak i gości, a Twoje krokiety będą kulinarnym hitem na stole. Na początku zawsze przygotuj farsz, aby zdążył całkowicie ostygnąć przed zawijaniem i smażeniem, dopiero później smaż naleśniki. Farsz na krokiety z mięsem przygotujesz na dwa sposoby. Zarówno farsz z mięsa z rosołu, jak i farsz z mięsa mielonego smakuje doskonale w naleśniku i chrupiącej panierce.
Dodawanie jajka do mięsnej masy na kotlety, wcale nie jest konieczne. Postaramy się was o tym przekonać stosownym przepisem. Przygotowane według niego kotlety mielone bez jajek, będą miękkie i aromatyczne. Bez problemu będą je mogli jeść nawet alergicy.Jajko dodane do masy na mielone kotlety ma przede wszystkim wiązać składniki. Jednak spokojnie da się pominąć jego udział. Wystarczy dodać trochę mąki ziemniaczanej a także dobrze wyrobić mięsną masę. Gdy zaś masa jest mało zwarta, dodaj do niej odrobinę zimnej wody. Po wyrobieniu całość będzie jednolita i puszysta.
Zupa fasolowa z boczkiem jest prostą i pożywną zupą, idealną na rodzinny obiad w chłodne dni. Fasolę namocz dzień przed gotowaniem, aby była miękka i smaczna. Zupę ugotuj na warzywach rosołowych, boczku i kiełbasie, a błyskawicznie zniknie z talerzy. Poznaj przepis na zupę fasolową z boczkiem.Fasola biała typu Jaś jest jednym z bardziej pożywnych strączków, ugotujesz z nich zupę, fasolkę po bretońsku, gulasz, potrawkę z pomidorami, a każde danie będzie niezwykle smaczne i sycące. Fasola biała należy jednak do ciężkostrawnych potraw, dlatego też podczas moczenia dodaj do niej kminek, który pozbawi nasiona wzdymających lektyn. Fasolę mocz w zimnej wodzie z kminkiem przez 6-8 godzin lub zostaw na całą noc, aby zmiękła, była dobrze przyswajalna i nie powodowała wzdęć. Fasolę ugotuj na wywarze warzywnym i smażonym na maśle boczku i kiełbasie, aby zupa miała wyraźny, mięsny smak. Dodaj do niej zioła prowansalskie, papryką słodką i koncentratem pomidorowym i odkryj jej niezwykły aromat.Jeśli szukasz pomysłu na pyszny, rodzinny obiad- tu poznasz przepis na żeberka zapiekane w kiszonej kapuście z boczkiem, idealne na jesienne, rozgrzewające i sycące danie.
Kotlety schabowe wcale nie muszą być przygotowywane tylko wedle jednej receptury. Dzisiaj prezentujemy schabowe marynowane w kefirze, który nadaje im wyjątkowej kruchości, soczystości oraz intensywnego smaku. Obiad z takimi kotletami będzie smakował każdemu, kto jest fanem klasycznej polskiej kuchni. Istnieje mnóstwo trików i sposobów na kotlety schabowe, aby nabrały odpowiednich właściwości. Wiele osób decyduje się na marynowanie ich w mleku i cebuli, dzięki czemu mięso staje się delikatniejsze i bardziej przepełnione aromatem. Mało kto będzie mógł powstrzymać się przed poproszeniem o dokładkę, jeśli użyjesz poniższej metody. Kefir działa jednak znacznie sprawniej, ponieważ zawiera kwas mlekowy. Substancja ta rozluźnia włókna mięśniowe i powoduje kruchość kotletów. Z kolei wrzucenie cebuli do marynaty aromatyzuje schab, dodając mu specyficzne nuty smakowe, które przypadają do gustu praktycznie każdemu.
Ziemniaki są naszym ulubionym, obiadowym dodatkiem. Zwykle je gotujemy, jednak doskonale smakują też upieczone lub usmażone. Dziś podamy wam przepis na ziemniaki pieczone z boczkiem. Jest to doskonały patent na szybki i tani obiad. Przekonajcie się o tym sami. Pieczone ziemniaki mają zupełnie inną konsystencję niż gotowane. Zwłaszcza jeśli upiecze się je w skórce. Kto próbował, ten wie. Są bardziej wilgotne i zwarte. Zachowują też więcej składników odżywczych, bo nie wymywa ich woda. Jeśli zaś wzbogacisz je o dodatki smakowe, takie jak wędzony boczek, czosnek i cebulę, nabiorą doskonałego smaku i aromatu. Boczek sprawi też, że ziemniaki ładnie się przyrumienią i staną się chrupiące.
Zupa na żeberkach wędzonych to pomysł na mięsny, pożywny obiad dla całej rodziny. Zupa grochowa gotowana na wieprzowinie jest gęsta, aromatyczna i niezwykle sycąca, sprawdzi się więc doskonale jako danie główne w zimowe dni. Poznaj przepis na zupę na żeberkach wędzonych.Zupa na żeberkach wędzonych ma wyraźny, mięsny smak, jest naturalnie gęsta i wyjątkowo aromatyczna. Zupa gotowana na bulionie lub rosole drobiowym z poprzedniego dnia smakuje o wiele lepiej niż danie przygotowane na kostce rosołowej. Do zupy dodaj również sporą ilość majeranku, który doda zupie lekkości i genialnego smaku.Wiele osób rezygnuje z gotowania zupy grochowej, ponieważ groch działa wzdymająco i może wywoływać problemy trawienne, jednak z pomocą przychodzi kminek. Namocz groch w zimnej wodzie z dodatkiem kminku, a będzie on łatwo przyswajalny i nie spowoduje wzdęć.Jeśli szukasz pomysłu na zupę na mięsie- tu poznasz przepis na domową ogórkową na żeberkach.
Według najlepszych szefów kuchni schab z kością smakuje najlepiej - kość nadaje mięsu więcej smaku, a także zapewnia bardziej regularne gotowanie. Aby usmażyć je idealnie, przed położeniem na patelnie należy każdy kotlet dobrze oprawić. Podstawą jest, oczywiście poza doprawieniem solą oraz pieprzem, nacięcie mięsa przy kości, co pozwoli na równomierne wysmażenie. Kotlety schabowe z kością najczęściej można dostać w dobrych restauracjach, gdzie kucharze pracują z pasji i chęci przygotowania najsmaczniejszych potraw. W porównaniu do zwykłego schabu, kotlety z kością są znacznie intensywniejsze smaku, a także mają delikatniejszą fakturę. Klasyczne schabowe są daniem powszednim, który wiele osób robi wręcz z przyzwyczajenia. Jeśli chcesz poprawić sobie humor lub nakarmić czymś wyjątkowo pysznym swoją rodzinę, sprawdź, jak smakują schabowe z kością. Z pewnością nikt, kto spróbuje ich mięsa, nie będzie zawiedziony.
Jajka sadzone z ziemniakami i kiełbasą lub salami to nowa odsłona klasycznych jajek. Danie jest proste w przygotowaniu, usmażysz je na jednej patelni, a efekt zachwyci wszystkich domowników. Poznaj przepis na niecodzienne jajka sadzone z ziemniakami, czyli pomysł na szybki i sycący obiad lub kolację.Jajka sadzone już nie muszą być nudnym daniem przygotowanym z tłuczonymi ziemniakami i kefirem. Z jajek przygotujesz wiele doskonałych posiłków, które smakują i wyglądają rewelacyjnie. Ścięte białko i lejące żółtko, które otula talarki i mięso to prawdziwa uczta dla podniebienia.Jajka sadzone z ziemniakami i kiełbasą to bardzo smaczne i sycące danie dla całej rodziny. Podsmażone talarki ziemniaków z cebulką, kiełbasą lub salami są świetną bazą do sadzenia jajek, które przechodzą ich aromatem i są wyjątkowo smaczne. Całe danie koniecznie oprósz posiekaną natką pietruszki.Z jajek sadzonych przygotujesz również pyszne śniadanie rodem z Bliskiego Wschodu. Tu poznasz przepis na szakszukę, czyli jajka sadzone na pomidorach z orientalnymi przyprawami.
Farsz na krokiety z mięsem mielonym jest świetną alternatywą dla krokietów z mięsem z rosołu. Jest o wiele prostszy w przygotowaniu i równie smaczny, mięsny i wyraźny w smaku. Krokiety z farszem z mięsa mielonego usmażysz w błyskawicznym tempie, a efekt zachwyci wszystkich gości. Poznaj przepis na farsz na krokiety z mięsem mielonym.Krokiety to bardzo smaczne danie, idealne na rodzinny obiad, kolację, a także na większe uroczystości, jak święta, wesela, przyjęcia. Krokiety, niezależnie od tego, czy z mięsem, pieczarkami i serem, czy z kapustą, mają doskonale usmażoną, chrupiąca skórkę i smakują rewelacyjnie.Farsz na krokiety z mięsem mielonym jest najprostszym farszem na mięsne kotlety, bez długo gotowanego mięsa, bez wywaru. Wystarczy, że podsmażysz wieprzowinę z cebulką, dodasz kilka podstawowych składników i farsz gotowy. Krokiety przygotuj z domowym barszczykiem czerwonym.
Żeberka według Okrasy to pomysł na pieczone żeberka w nowej odsłonie. Mięso ma wyraźny, słodko-kwaśny smak i korzenną nutę. Dwufazowe pieczenie mięsa sprawia, że żeberka wprost rozpływają się w ustach i są również dobrze podpieczone. Poznaj przepis na żeberka według Okrasy, czyli pomysł na wyjątkowy obiad dla całej rodziny.Karol Okrasa słynie z odkrywania nowych smaków i przygotowywania tradycyjnych dań w nowej odsłonie. Żeberka pieczone w aromatycznym sosie na bazie pomidorów, skórki z limonki, syropu klonowego i sosu worcestershire to absolutny hit kulinarny, którego musisz spróbować. Żeberka podaj z limonką i grzankami oprószonymi majerankiem.Przyprawy, takie jak goździki i ziele angielskie nadają daniu lekko korzennego smaku. Syrop klonowy słodyczy, limonka lekkiej kwaśności, a sos worcestershire genialnie uzupełnia te smaki. Sos ma wyraźny słodko-kwaśny smak z mocno wyczuwalną, korzenną nutą, jest również cierpki, lekko gorzkawy i bardzo aromatyczny.Sos jest genialnym dodatkiem do dań mięsnych, ryb i potraw wegetariańskich. Przygotujesz z niego również aromatyczne sosy do sałatek, dodasz do zup. Najbardziej znaną sałatką, w której znajdziesz sos worcestershire jest sałatka Cezar, która słynie z prostoty, ale i wyjątkowego smaku.Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowy obiad- tu poznasz przepis na policzki wołowe według Karola Okrasy, jak z najlepszej restauracji.
Kotlety schabowe to nasz narodowy przysmak. Delikatne, dobrze rozbite mięso w chrupiącej i złocistej panierce jest już symbolem niedzielnego obiadu, świąt i większych uroczystości. Kotlety schabowe są bardzo smacznym i prostym mięsem, jednak łatwo można je spalić. Jak długo smażyć kotlety schabowe? Jak przygotować je do smażenia?Do kotletów potrzebujesz świeżego kawałku schabu bez kości, najlepiej bez przerostów i łykowatych części. Każdy kawałek mięsa musisz bardzo dokładnie rozbić tłuczkiem na cieniutkie kotlety. Im grubszy schab, tym większe prawdopodobieństwo, że kotlet będzie spalony z zewnątrz i surowy i twardy w środku.Aby bułka tarta dobrze trzymała się schabu, przygotuj panierkę nie tylko z jajka i bułki. Każdy kotlet obtocz kolejno w mące pszennej, roztrzepanym jajku i bułce, tak przygotowana panierka wychodzi za każdym razem, jest złocista, chrupiąca i nie odchodzi od mięsa.Kotlety przed panierowaniem dopraw z każdej strony solą i pieprzem. Możesz również dodatkowo zmiękczyć mięso. W tym celu kotlety umieść w misce, zalej je mlekiem z liściem laurowym i małym kawałkiem cebulki i wstaw do lodówki na 2-3 godziny, następnie osusz i przygotuj panierkę.Kotlety schabowe z ziemniakami z koperkiem i zasmażaną kapustą z kminkiem to doskonały zestaw obiadowy dla całej rodziny. Mięso równie dobrze smakuje z talarkami, ziemniakami opiekanymi i frytkami. Chcesz dowiedzieć się również, jak smażyć inne mięso? W tym artykule dowiesz się, jak długo smażyć mielone, aby wyszły idealnie.
Kotlet schabowy bez panierki to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów. Smażone na patelni grillowej są delikatne, smaczne i o wiele zdrowsze od panierowanych schabowych. Poznaj przepis na kotlet schabowy bez panierki. Tradycyjne kotlety schabowe są pyszne, ale i ciężkostrawne, tłuste i bardzo kaloryczne. Kotlety schabowe bez panierki są równie smaczne, lżejsze, a smażone na oliwie z oliwek nabierają genialnego aromatu. Kotlety dopraw solą, pieprzem, czosnkiem i papryką mieloną. Rozmaryn i zioła prowansalskie równie dobrze smakują z czerwonym mięsem. Przygotuj wyjątkowy obiad dla całej rodziny. Do kotletów schabowych bez panierki upiecz ziemniaki z ziołami, frytki, talarki, a także przygotuj surówkę ze świeżych warzyw lub podaj grillowaną cukinię, paprykę, pieczarki. Warzywa z grilla również oprósz solą i pieprzem.Jeśli szukasz pomysłu na przygotowanie schabu- tu poznasz przepis na kotlety w musztardowej panierce.
Mielone są szybkim, lecz trudnym w przygotowywaniu daniem obiadowym. Łatwo o błąd, który spowoduje, że wyjdą suche i będą się rozpadać. Jeżeli jednak do masy dodamy śmietanę, zwiększymy swoje szanse na uzyskanie delikatnych i soczystych kotlecików. Spróbujcie koniecznie i przekonajcie się, jak wspaniałą konsystencję możecie uzyskać dzięki temu składnikowi. Przepisów na mielone nie brakuje. Robiliście je już z pewnością z dodatkiem boczku czy aromatycznych pieczarek. Czas teraz na mniej oczywisty dodatek, który znakomicie wzbogaci smak, a przy tym pozytywnie wpłynie na teksturę kotletów. Śmietanę z pewnością macie w domu, więc nie zaszkodzi sprawdzić.
Placki ziemniaczane po zbójnicku to pomysł na obiad w prawdziwym góralskim stylu. Duży, chrupiący placek polany gęstym, aromatycznym sosem z mięsa wieprzowego dosłownie rozpływa się w ustach. Placki koniecznie podaj z posiekaną natką pietruszki i kwaśną śmietaną. Poznaj przepis na placki ziemniaczane po zbójnicku.Placki ziemniaczane to proste, genialne w smaku i niezwykle uniwersalne danie. Przygotuj je z gulaszem z łopatki wieprzowej i wędzonym boczkiem, dopraw majerankiem, a stworzysz danie jak z góralskiej restauracji. Placek jest pyszny, pożywny i doskonale rozgrzewa w zimowe dni. Do placków ziemniaczanych najlepsze są ziemniaki zeszłoroczne typu B i C, czyli typu mącznego. Odmiany te zawierają dużą ilość skrobi, a mało wody, dzięki czemu placki będą się dobrze smażyć, będą miękkie w środku, chrupiące na zewnątrz i nie rozpadną się na patelni.Z młodych ziemniaków również usmażysz wyśmienite placki, jednak wtedy musisz zmodyfikować przepis na masę ziemniaczaną. W tym artkule dowiesz się, jak usmażyć placki z młodych ziemniaków.
Golonka jest daniem, które do lekkich nie należy. Wielu smakoszy jednak nie wyobraża sobie, by od czasu do czasu nie skusić się na ten rarytas. Spróbujcie zamarynować mięso w piwie z dodatkiem sosu sojowego i pikantnych przypraw, a stworzycie danie w iście orientalnym stylu, które przyjemnie zaskoczy waszych gości.Polska kuchnia obfituje w dania, które świetnie sprawdzą się na rodzinnych obiadach. Golonka z pewnością uświetni wiele takich spotkań. Warto odejść jednak od znanych kombinacji z kapustą kiszoną czy z okrasą i podjąć gości daniem łączącym polskie smaki z ostrością azjatyckich przypraw.
Litewskie placki ziemniaczane z mięsem to pomysł na pyszny, rodzinny obiad. Placki smażone z mięsem mielonym są chrupiące, ale jednocześnie delikatne, a wieprzowo-wołowy farsz nadaje im wyraźnego smaku i sprawia, że danie jest niezwykle sycące i aromatyczne. Poznaj przepis na litewskie placki ziemniaczane z mięsem.Litewskie placki ziemniaczane przypominają trochę roladę, jednak bez zawijania. Podczas smażenia placków, kładziesz na nie kotleciki mięsne, następnie przykrywasz masą ziemniaczaną. Całość smażysz i pieczesz, aby placki dobrze połączyły się z mięsem i były idealnie przygotowane. Litewskie placki ziemniaczane są naprawdę wyjątkowe i tak też smakują.Placki ziemniaczane przygotuj z zeszłorocznych ziemniaków, najlepiej z takich odmian, jak Sante, Orlik, Irys. Ziemniaki te zawierają dużo skrobi, dzięki czemu świetnie sprawdzą się do smażenia chrupiących, ale jednocześnie delikatnych i miękkich placków. Z tych odmian ziemniaków przygotujesz również pyszne kopytka.Placki ziemniaczane są proste i wyjątkowo smaczne. Placki możesz podać z cukrem i śmietaną, szczypiorkiem, koperkiem, możesz również ugotować do nich gulasz mięsny. Tu poznasz przepis na placki ziemniaczane po węgiersku.
Kotlety schabowe swoją chrupkość zawdzięczają głównie panierce, która podczas smażenia ładnie się przysmaża. Bywa czasem tak, że panierka w czasie gotowania zaczyna odklejać się od mięsa, co nie jest ani estetyczne, ani przyjemne w jedzeniu. Aby tego uniknąć, należy obtoczyć mięso w panierce zaraz przed smażeniem. W innym wypadku panierka nasiąknie jajkiem i odpadnie. Kotlety schabowe są teoretycznie przez wszystkich tak dobrze znane, że nikt nie potrzebuje żadnych porad ani trików - w praktyce jest jednak całkowicie odwrotnie. Wielokrotnie można znaleźć pytania, w których ludzie proszą o pomoc z odpadającą panierką, czy kotletami przesiąkniętymi tłuszczem. Nasze babcie znały wiele metod, które ułatwiały podanie idealnych schabowych do stołu za każdym razem. Bez ich znajomości łatwo zaliczyć wpadkę, która, choć z pewnością nie zmarnuje pysznego mięsa, może negatywnie wpłynąć na całe doświadczenie. Niżej pokazujemy co robić, aby s smażeniu schabowych osiągnąć sukces.
Wątróbka wywołuje wiele emocji, które nie zawsze są pozytywne - niektórzy nie znoszą jej do tego stopnia, że nie chcą o niej nawet słyszeć. Jeśli jesteś jednak fanem wątróbki, warto znać sposób na to, aby nie była gorzka. Przed smażeniem należy wymoczyć ją przez kilka godzin w mleku z dodatkiem kilku plasterków cebuli. Nabiał wyciągnie gorycz, a cebula nada wątróbce niepowtarzalnego aromatu. Wątróbka z cebulką jest potrawą, która szczególnie wśród starszych Polaków, wywołuje uczucie nostalgii. Dawniej wątróbka była często podawana dzieciom, jako doskonałe źródło żelaza, dobrze przyswajalnego białka oraz wielu witamin. Dzisiaj nieco odeszło się od jedzenia podrobów, choć ich właściwości są na tyle dobre, że dobrze jest wprowadzić je od czasu do czasu do diety. Naturalnie wątróbka ma gorzki posmak, który na szczęście można w bardzo łatwy sposób zniwelować. Potrzeba do tego miski z mlekiem i jednej cebuli - wszystko wkłada się do miski i moczy wątróbkę. Po kilku godzinach mleko wyciąga gorycz i intensywny smak wątróbki, zostawiając delikatne mięso z posmakiem pysznej cebuli.
Bigos najczęściej przygotowujemy na wigilię. Charakterystyczna potrawa kuchni polskiej nie wyjdzie nam smaczna, jeśli odejdziemy od sprawdzonych przepisów i uznamy, że do dania możemy wrzucić dowolne składniki. Największym błędem będzie dodanie chudego mięsa, które spowoduje, że stanie się sucha. Sprawdźcie czego jeszcze powinniście unikać. Jeżeli unikamy tłustego mięsa, zdecydowanie lepszym pomysłem jest przygotowanie wegańskiej wersji bigosu. Tradycyjny sposób przyrządzania bigosu nie służy bowiem produktom, które nie mają w sobie zbyt wiele tłuszczu lub wody — mięsu również.
Pieczony schab zrobiony w dobry sposób jest wyjątkowy - soczysty i delikatny, a zarazem bardzo intensywny w smaku. Łatwo można jednak zepsuć tę pieczeń, ponieważ schab szybko ulega wysuszeniu, jeśli piecze się go błędnie. Poniżej pokazujemy najlepszy przepis, dzięki któremu każdy pieczony schab będzie smakował idealnie. Pieczony schab jest dla wielu najlepszą pieczenią, jaką można sobie wyobrazić. Aby sprostać tak wygórowanym oczekiwaniom, warto znać dobry przepis umożliwiający zachwycenie wszystkich smakoszy. Kluczem do uzyskania delikatności jest zamarynowanie całego kawałka mięsa. Marynowanie nie tylko wpływa na ogólny smak i aromat mięsa. W tej marynacie znajduje się niewielka ilość octu, który zmiękcza strukturę mięsa i nadaje mu większej soczystości. Z tego powodu nie należy przyspieszać procesu marynowania ani całkowicie go pomijać.