Pieczony schab zrobiony w dobry sposób jest wyjątkowy - soczysty i delikatny, a zarazem bardzo intensywny w smaku. Łatwo można jednak zepsuć tę pieczeń, ponieważ schab szybko ulega wysuszeniu, jeśli piecze się go błędnie. Poniżej pokazujemy najlepszy przepis, dzięki któremu każdy pieczony schab będzie smakował idealnie. Pieczony schab jest dla wielu najlepszą pieczenią, jaką można sobie wyobrazić. Aby sprostać tak wygórowanym oczekiwaniom, warto znać dobry przepis umożliwiający zachwycenie wszystkich smakoszy. Kluczem do uzyskania delikatności jest zamarynowanie całego kawałka mięsa. Marynowanie nie tylko wpływa na ogólny smak i aromat mięsa. W tej marynacie znajduje się niewielka ilość octu, który zmiękcza strukturę mięsa i nadaje mu większej soczystości. Z tego powodu nie należy przyspieszać procesu marynowania ani całkowicie go pomijać.
Kotlety mielone to pomysł na szybki i wyjątkowo smaczny obiad dla całej rodziny. Mięso wieprzowe lub wieprzowo-wołowe jest delikatne w środku, ale chrupiące na zewnątrz. Kotlety można jednak przypalić lub sprawić, że zaczną się dusić na patelni. Jak długo smażyć kotlety mielone, aby wyszły idealnie?Kotlety mielone przygotujesz w kilka chwil, z bardzo prostych składników, takich jak jajko, czerstwa bułka, zioła prowansalskie i oczywiście mięso. Do kotletów mielonych zawsze wybieraj mięso najwyższej jakości o dużej zawartości tłuszczu. Może to być mięso wieprzowe lub wieprzowo-wołowe.Nie kupuj gotowego mięsa mielonego garmażeryjnego z marketu, ponieważ zawiera dużo wody i kotlety będą się dusić, a nie smażyć na patelni, przez co zmieni się ich smak i z pewnością przypalą się na patelni. Do kotletów najlepszy jest kawałek łopatki wieprzowej lub wołowiny bez kości, którą zmielisz samodzielnie w domu.Kotlety mielone smakują doskonale z tłuczonymi ziemniakami oraz burakami. Tu poznasz przepis na domowe buraczki zasmażane z jabłkiem przepisu Jacka Kuronia.
Zupa chrzanowa z jajkiem jest zupą przygotowywaną głównie na Wielkanoc. Gęsta, mięsna zupa z jajkiem i chrzanem smakuje równie dobrze nie tylko na świąteczne śniadanie czy obiad, jest idealna w chłodne, zimowe dni, ponieważ jest pożywna i rozgrzewająca. Poznaj przepis na wyśmienitą zupę chrzanową z jajkiem.Zupa chrzanowa gotowana na wywarze warzywnym z boczkiem, chrzanem a później i białą kiełbasą jest wyraźna w smaku i bardzo aromatyczna. Chrzan, podobnie jak cebula i czosnek, wykazuje silne działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, więc zupa jest nie tylko smaczna i pożywna, ale i chroni też przed chorobami i przeziębieniem.Zupa chrzanowa z jajkiem to pomysł na pyszne śniadanie lub obiad wielkanocny, a także proste i szybkie danie w tygodniu lub w weekend dla całej rodziny. Zupę koniecznie dopraw majerankiem, liśćmi laurowymi i zielem angielskim, aby wydobyć z niej doskonały smak.Jesienią i zimą najlepszymi, rozgrzewającymi i pożywnymi zupami są zupy gotowane na mięsie. Przygotuj również wyśmienitą zupę ogórkową na żeberkach i odkryj jej niezwykły, mocny smak.
Gołąbki na obiad? Czemu nie, są pożywne, bardzo smaczne i mogą zastąpić cały posiłek. Dziś prezentujemy wam przepis na gołąbki w kapuście włoskiej z dodatkiem orzechów. Są delikatne, lekko orzechowe w smaku, z przyjemnie chrupiącymi kawałkami. Jesteśmy przekonani, że ta wersja gołąbków przypadnie ci do gustu. Gołąbki można robić z kapusty białej, czerwonej i włoskiej. Pierwsze są nieco trudniejsze do zrobienia na etapie przygotowania liści. Główki kapusty białej i czerwonej o tej porze roku, są bowiem mocno zwarte i trudniej oddzielać z nich pojedyncze liście. Kapusta włoska ma luźniej ułożone liście, dzięki czemu łatwiej je ściągać. Szybciej też je się sparza i są delikatniejsze. Orzechy włoskie są dodatkiem kojarzonym raczej z ciastami i deserami. Jednak ich smak doskonale harmonizuje też z potrawami wytrawnymi. Wnoszą do potraw przyjemny smak i chrupkość. Poza tym wzbogacają danie w cenne oleje i witaminy.
Kotlety mielone są równie popularne co schabowe, jednak przygotowuje się je odrobinę rzadziej - wymagają bowiem więcej pracy. Karol Okrasa zaprezentował własny przepis, dzięki któremu można zrobić wyjątkowo puszyste kotlety mielone. Kucharz dodaje do nich ugotowaną kaszę jęczmienną, która nadaje mielonym wyjątkowej delikatności. Karol Okrasa jest jednym z najlepszych szefów kuchni w Polsce, dlatego jego rozwiązania i pomysły zawsze przyciągają mnóstwo uwagi. Jednym z nich jest dorzucanie kaszy jęczmiennej do mięsnej masy na kotlety mielone. Taka decyzja skutkuje uzyskaniem bardzo puszystej i kremowej wręcz konsystencji gotowej potrawy. Do kotletów polecamy podawać klasyczne dodatki. Świetnie komponują się ubite ziemniaki z odrobiną masła i świeżych ziół, a także mizeria, lekko zakwaszona sokiem z cytryny. Taki obiad z pewnością nasyci każdego fana polskiej kuchni.
Krokiety, czyli naleśniki w panierce z farszem są doskonałym daniem zarówno na obiad, jak i ważniejszą uroczystość, jak święta, przyjęcia weselne, urodziny. Krokiety z mięsem mielonym wieprzowym, pieczarkami i pietruszką są wyjątkowo smaczne i z pewnością pokochają je wszyscy miłośnicy dobrego jedzenia. Poznaj przepis na krokiety z mięsem mielonym.Krokiety są daniem, które przygotujesz na wiele sposobów. Farsz warzywny, z kaszy, kapusty, pieczarek, czy z mięsem zawsze smakuje doskonale. Delikatne ciasto naleśnikowe w złocistej panierce dobrze łączy się z każdym nadzieniem i za każdym razem oczarujesz potrawą całą rodzinę i gości.Farsz do krokietów przygotuj z mięsem mielonym, natką pietruszki, cebulką i pieczarkami, a uzyskasz najlepszy smak. Mięso z pieczarkami przełamane jest również słodką, czerwoną papryką mieloną i ziołami prowansalskimi. Naleśniki smaż na małej ilości oleju, aby ciasto nie było ciężkie i tłuste.Krokiety, niezależnie od farszu, smakują rewelacyjnie, kiedy podasz do nich barszcz czerwony. Tu poznasz przepis na ekspresowy barszcz od Ani Starmach.
Esencjonalny i gęsty rosół pozwala choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia doczesnego - jego smak i rozgrzewające właściwości są nieocenione. Po ugotowaniu wywaru pozostaje jednak sporo resztek, z których można zrobić jeszcze smaczniejsze dania. Poniżej zdradzamy dania, które jedynie zyskują po dodaniu do nich mięsa z rosołu, dlatego nigdy go nie wyrzucaj. Podczas gotowania rosołu, składniki oddają dużą część swoich wartości odżywczych do wody. Dzięki temu bulion wypełniony jest minerałami, białkiem czy tłuszczem, z czego ochoczo korzystamy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Niestety niektórzy spotykają się z problemem, jaki pojawia się zaraz po ugotowaniu zupy - co zrobić z mięsem i warzywami? O ile warzywa można wykorzystać do zrobienia sałatki jarzynowej, tak mięso jest bardziej wymagające. Dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić kilka pysznych propozycji, dzięki którym już nigdy nie wyrzucisz mięsa po zupie.
Kotlety schabowe sprawiają Polakom mnóstwo radości, więc odgłosy uderzania tłuczka do mięsa nie są niczym niespotykanym. Magda Gessler zachwyciła wszystkich swoją wersją tego dania, prezentując podwójne kotlety schabowe. W jej przepisie panierowany zostaje podwójny kawałek mięsa złożony ze schabu oraz karkówki. Kotlety schabowe są każdemu doskonale znane, wszak praktycznie każdy Polak przynajmniej raz miał okazję ich spróbować. Znacznie mniej osób zdołało zjeść podwójnego kotleta schabowego od Magdy Gessler, który nie ma sobie równych. Jest wyjątkowo soczysty i delikatny, a intensywność smaku jest idealna. Przygotowanie kotletów Magdy Gessler nie jest wymagające, gdyż cały trik polega na połączeniu dwóch kawałków mięsa. Karkówka nadaje schabowemu ogromnej soczystości, a kawałek schabu dopełnia całość swoim charakterystycznym smakiem. Niżej prezentujemy krok po kroku, jak je wykonać.
GIS często wydaje specjalne ogłoszenia, w których najczęściej ostrzega polskich konsumentów przed groźnymi produktami spożywczymi czy kuchennymi. Tym razem ostrzeżenie dotyczy partii kiełbasy surowej, w której wykryto obecność bakterii Salmonella spp. Spożycie takiego produktu może grozić zakażeniem bakteriami i wystąpieniem salmonellozy. GIS w swoich komunikatach nie przedstawia pozytywnych informacji, w końcu jednym z jego zadań jest kontrolowanie produktów dostępnych na rynku w całym kraju. Dzięki temu konsumenci mogą bezpiecznie kupować swoje ulubione jedzenie bez większego ryzyka. Niestety normy i przepisy nie są w stanie w 100% wykluczyć zanieczyszczenia żywności czy innych produktów substancjami i patogenami groźnymi dla człowieka. Dzisiaj wydano ogłoszenie dotyczące kiełbasy, w której wykryto pałeczki bakterii Salmonella spp. w jednej partii wędliny.
Kotlet schabowy z pieczarkami to pomysł na proste i smaczne danie obiadowe dla całej rodziny. Delikatne mięso w chrupiącej, złocistej panierce i podsmażonymi na maśle pieczarkami posmakują wszystkim domownikom. Poznaj przepis na wyśmienity kotlet schabowy z pieczarkami.Kotlety schabowe możesz przygotować na wiele sposobów. Jednym z moich ulubionych są kotlety w chrupiącej panierce zapiekane w piekarniku z pieczarkami i żółtym serem. Kotlety są bardzo delikatne i soczyste, wprost idealne na rodzinny obiad. Sekretem najlepszych schabowych jest panierka z mąki, jajka i bułki tartej.Do kotletów schabowych z pieczarkami koniecznie przygotuj kapustę zasmażaną z kminkiem, jest genialna do schabu i mielonych. Kotlety schabowe podaj z tuczonymi ziemniakami z koperkiem lub frytkami. Jeśli szukasz pomysłu na mięsny obiad z pieczarkami- tu poznasz przepis na soczysty schab duszony w aromatycznym sosie pieczarkowym.
Świeży chleb posmarowany aromatycznym smalcem, obłożony plasterkami kiszonego ogórka. Masz na niego ochotę? Jeśli tak, powiemy ci, jak przyrządzić aksamitny domowy smalec. Jego przygotowanie nie jest trudne, a kluczem do puszystości jest odrobina mleka. Smalec z pewnością nie jest zdrowy, za to jaki smaczny. Czasami ma się po prostu na niego ochotę. A jeśli je się go sporadycznie, z całą pewnością nie zaszkodzi. W ostatnich latach smalec przeżywa swoiste odrodzenie. Kiedyś uznawany był za tanią omastę do chleba, dziś uchodzi za oryginalne smarowidło. Często jest serwowany w najlepszych restauracjach jako czekadełko. Dziś takie wyborne smarowidło możecie przygotować sami. A więc do dzieła.
Miłośników kotletów schabowych zapraszamy dziś na ten tradycyjny specjał w nowej odsłonie. Przygotujemy schabowe w orzechowej panierce. Są niewiarygodnie chrupiące i pyszne, i co by nie mówić, duży udział mają w tym właśnie orzechy. Przekonajcie się o tym sami. Klasyczna panierka składa się z mąki, jajka i tartej bułki. Jednak nie uchodzi za najzdrowszą, bo tarta bułka wchłania dużo tłuszczu. Warto więc nieco zmodyfikować jej skład. Dzięki dodatkowi posiekanych orzechów kotlety schabowe nabiorą ciekawego smaku i wyjątkowej chrupkości. Wchłoną też mniej tłuszczu w czasie smażenia.
Może i jest tłusta i kaloryczna, ale jak smakuje. Mowa o golonce, na której widok poleci ślinka nie jednej osobie. A dziś będziemy kusić golonką z bosko chrupiącą skórką. Taki efekt uzyskujemy dzięki gęstej, aromatycznej marynacie. Jesteśmy pewni, że wy też zachwycicie się jej smakiem.Choć golonkę można rozmaicie przyprawiać, ogólna zasada jej przygotowania jest jedna. Najpierw trzeba ją ugotować, a gdy już zmięknie piec do zrumienienia skórki. Proces przypiekania skórki można przyspieszyć, smarując golonkę przeróżnymi marynatami, miodem czy piwem. W ten sposób golonka zyska też na smaku, bo gdy ją ponacinamy, składniki marynaty wnikną też do środka mięsa. A jeśli ktoś chce, żeby ta potrawa nie była dla niego zbyt kaloryczna, może zrezygnować z jedzenia skórki. To właśnie w niej kryje się bowiem najwięcej tłuszczu. Chociaż oczywiście proces gotowania i pieczenia sukcesywnie wytapia ze skórki tłuszcz.
Gołąbki mają zazwyczaj stosunkowo delikatny smak, jednak Ewa Wachowicz postanowiła to zmienić. W jej przepisie na gołąbki zawarty został bowiem żur, który nadaje im intensywnie kwaśnego smaku, a także tworzy gęsty sos. Receptura na jej wersję gołąbków jest banalnie prosta i nie wymaga praktycznie żadnych zdolności gotowania - wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami. Gołąbki klasycznie gotowane są w pomidorowym sosie, który jest raczej słodki w smaku. Farsz oraz kapusta również nie mają wyjątkowo intensywnego smaku, dlatego Ewa Wachowicz wprowadziła dużą rewolucję do tej potrawy. Jej gołąbki są jedyne w swoim rodzaju.
Po całym dniu pracy jesienią, gdy za oknem ciemno robi się bardzo wcześnie i panują nieprzyjemne chłody, żeberka pieczone w kapuście kiszonej będą idealne. Łatwe w przygotowaniu danie smakuje wybornie i doskonale rozgrzewa zziębnięte ciało. Mięso samo odchodzi od kości, a kwaśność kapusty równoważona jest słodkimi suszonymi śliwkami. Pieczone żeberka są jednym z najsmaczniejszych sposobów na obiad, który nie wymaga zbyt wielu przygotowań. Mięso samo dochodzi w piekarniku i wystarczy podać je z kilkoma kromkami świeżego chleba, aby cieszyć się sycącym oraz rozgrzewającym posiłkiem. Żeberka zawdzięczają swoją soczystość głównie dzięki dużej zawartości tłuszczu, który podczas pieczenia wytapia się i nawilża mięso. Kość także przyczynia się do poprawy smaku i delikatności mięsa dzięki temu, że równomiernie rozprowadza temperaturę do każdego zakamarka żeberek.
Wielogodzinne trzymanie mięsa na kotlety w mleku z dodatkiem cebuli i przypraw odejdzie w zapomnienie. Teraz możemy szybko i bez większego wysiłku przygotować schabowe na niedzielny obiad. Kluczem będzie masa, do której plastry schabu włożymy na kilkanaście czy kilkadziesiąt minut. Spróbujcie i przekonajcie się jak pyszne wam wyjdą z naszego przepisu. W czasie, gdy kotlety będą namaczane, z powodzeniem przyrządzimy surówkę czy sałatkę lub ugotujemy ziemniaki na purée. Spróbujcie podać te kotlety z pyszną marchewką oraz czosnkowymi ziemniaczkami Magdy Gessler. Gwarantujemy, że kompozycja ta na długo skradnie wasze serca i przypadnie do gustu domownikom.
Zupa meksykańska jest pyszną, sycącą i rozgrzewającą zupą z mięsem mielonym, czerwoną fasolą, kukurydzą i dużą ilością świeżej kolendry i aromatycznych przypraw. Zupa meksykańska jest świetnym pomysłem na szybki, rodzinny obiad rodem ze słonecznego Meksyku. Poznaj przepis na aromatyczną zupę meksykańską z mięsem mielonym.Kuchnia meksykańska słynie z pikantnych i doskonale doprawionych dań. Kolendra, czosnek, chili i kmin rzymski to przyprawy, które są podstawą każdej meksykańskiej potrawy. Kuchnia meksykańska jest kuchnią, w której króluje również mięso, fasola, ryż i oczywiście lokalne placki z mąki kukurydzianej- tortilla.Zupa meksykańska jest zupą, w której kmin rzymski jest najważniejszą przyprawą. Kmin ma bardzo intensywny aromat, jest pikantny i gorzkawy, doskonale komponuje się z mięsem i warzywami, nadając im wyraźnego smaku. W zupie meksykańskiej nie może zabraknąć również ostrej papryczki chili oraz świeżej, posiekanej kolendry.Jeśli szukasz pomysłu na pyszny obiad jak z Meksyku- tu poznasz przepis na quinoę po meksykańsku, czyli proste, ale bardzo aromatyczne danie jednogarnkowe.
Gołąbki są pyszne, jednak jest przy nich trochę pracy. Niektórych zniechęca samo sparzenie kapusty. I tu mamy dla was dobrą wiadomość. Możecie przygotować ekspresowe gołąbki w kapuście pekińskiej. Jej główka bez problemu da się podzielić na pojedyncze liście, wystarczy je chwilę sparzyć i już można zawijać w nie farsz. Przygotowanie gołąbków składa się z kilku etapów. Pierwszym jest parzenie liści kapusty, tak by stały się elastyczne i dało się w niej zawijać farsz. Drugim jest przygotowanie samego farszu, trzecim formowanie gołąbków, ostatnim ich gotowanie lub pieczenie. Pierwszy etap robienia gołąbków zwykle jest najtrudniejszy i najbardziej zniechęcający. Główkę kapusty trzeba bowiem kilkakrotnie sparzać i ściągać z niej elastyczne liście. Tu niestety łatwo się oparzyć, a czynność zajmuje trochę czasu. Jeśli zaś sięgniesz po kapustę pekińską, ominą cię największe wyzwania przy robieniu gołąbków. A potrawa wyjdzie tak samo smaczna.
Niewielu smakoszy oprze się soczystym wieprzowym kotlecikom. Mielone nabiorą nowego charakteru, gdy podacie je z ryżem. Tym razem jednak nie kładźcie go obok mięsa na talerzu. Ugotowany dodatek zmielcie razem z mięsem i uformujcie kulki. Kotlety wyjdą lekkie niczym chmurka i będą bardzo sycące. Wyjątkowe receptury na mielone nie raz gościły na naszym portalu. Proponowaliśmy wam już, by przyrządzić je z serem i pieczarkami, a nawet z chrzanem. Naszym zdaniem warto czasem postawić na jeszcze bardziej klasyczne dodatki. W gołąbkach ryż sprawdza się doskonale, więc i kotleciki wyjdą pyszne. Przekonajcie się sami.
Wątróbka wieprzowa jest mięsem, które wymaga szczególnej uwagi podczas smażenia. Jest doskonała w smaku, ma wyraźny aromat, jeśli jednak posolimy ją przed smażeniem lub przeciągniemy na patelni, uzyskamy twarde, niesmaczne mięsno. Jak długo smażyć wątróbkę wieprzową?Wątróbka, niezależnie od tego, czy wieprzowa, czy drobiowa, jest mięsem bogatym w żelazo, czyli pierwiastek odpowiedzialny na produkcję oraz transport krwi. Wątróbka szczególnie zalecana jest osobom cierpiącym na anemię oraz po wszystkich urazach i zabiegach operacyjnych, aby przyspieszyć powrót do zdrowia.Wątróbka wieprzowa jest znacznie większa od drobiowej, dlatego też przed smażeniem dokładnie ją oczyść i pokrój na mniejsze kawałki. Wątróbkę dopraw pieprzem i obtocz w mące pszennej, następnie smaż. Sól zamyka pory w mięsie i sprawia, że wątróbka twardnieje, dlatego też posól ją dopiero po usmażeniu.Wątróbka doskonale smakuje z cebulką i jabłkiem lub gruszką i żurawiną. Słodkie dodatki świetnie łączą się z wyraźnym w smaku mięsem, nadając mu genialnego aromatu.
Bigos jest jedną z często jadanych potraw na bazie kapusty. Popularne danie kuchni polskiej nabiera aromatu dzięki grzybom. Jednak nie zawsze mamy je pod ręką. Zastępując suszone skarby lasu pieczarkami, uzyskamy równie smaczną potrawę. Przekonajcie się sami, jak wyśmienita jest kapusta z ich dodatkiem. Szybko zniknie z talerzy. Receptury na bigos bywają różne. Niektórzy smakosze rezygnują z mięsa na rzecz soczewicy czy kabaczka, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie tego dania bez dodatku aromatycznej kiełbasy i mięsa wieprzowego. Mięsna wersja będzie wyśmienita z dodatkiem pieczarek. Są łatwiej dostępne niż grzyby leśne, a ich przygotowanie jest błyskawiczne. Spróbujcie, a zakochacie się w tym smaku.
Panierka odpada od schabowego? To dlatego, że w jaju i bułce obtaczaliście zbyt wilgotne mięso. Jest wiele innych błędów, które mają o wiele gorsze skutki niż nieatrakcyjny wizualnie kotlet schabowy. Sprawdźcie, jak je wyeliminować i zrobić pyszny, a przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia obiad. Pyszne schabowe skuszą wielu smakoszy. Na nic jednak zda się kreatywność i wybieranie sprawdzonych przepisów — takich - takich jak na przykład schabowy w musztardzie czy kotlet w panierce z sezamem — jeśli popełnimy szereg błędów podczas przygotowania dania. Dowiedzcie się, jakie są najpopularniejsze wpadki, prowadzącego do uzyskania kotletów, które nie są tak dobre, jak byśmy oczekiwali.
Mało kto zdaje sobie sprawę, ale kotlety schabowe można jeszcze bardziej usprawnić - wystarczy odrobina czasu i kilka składników. Jakub Kuroń na swojej stronie internetowej zaprezentował przepis, w którym moczy surowy schab w mleku i cebuli, co zmiękcza mięso i nadaje mu obłędnego smaku. Jeśli chcesz zachwycić swoich domowników pysznym obiadem, poniższa receptura jest idealna dla ciebie. Kotlety schabowe mogą sprawiać wrażenie czegoś banalnie prostego i wręcz powszedniego. Oczywiście jedzenie ich regularnie może przyczynić się do usunięcia magii z tego kawałka mięsa - na szczęście istnieje banalnie prosta metoda, która wydobywa z niego zupełnie nowy smak. Jakub Kuroń nie jest jedynym kucharzem, który poleca moczenia schabu w mleku, gdyż to samo stosuje Magda Gessler. Mleko, dzięki enzymom tenderyzującym mięso, zmiękcza włókna mięśniowe, a cebula aromatyzuje kotlety, nadając im znacznie większej głębi.
Rozmrażanie mięsa z zamrażalnika jest czasochłonne, na co wiele osób nie ma zwyczajnie czasu. Najbezpieczniejszą formą rozmrażania jest zostawienie kawałka na talerzu w lodówce na całą noc, gdzie powoli uzyska wyższą temperaturę. Jeśli jednak spieszy ci się i nie możesz sobie pozwolić na całonocne czekanie, wykorzystaj mikrofalówkę. Mrożenie mięsa jest najlepszą formą konserwowania tego produktu. Bardzo niskie temperatury hamują rozwój bakterii i grzybów, dzięki czemu produkt nie zepsuje się nawet po wielu miesiącach przechowywania. Czasem zdarza się jednak, że zapomni się o wyjęciu mięsa z zamrażalnika przed gotowaniem obiadu, więc jest zamrożone na kość. Poniżej prezentujemy najlepsze metody na uratowanie głównego posiłku dnia, który będzie smaczny i bardzo pożywny.
Bigos jest dobry na wiele okazji. Stawiamy go na świątecznym stole, serwujemy na uroczystościach, chętnie jadamy na co dzień. Doskonale syci i rozgrzewa. Dziś podamy wam babciny przepis na bigos, który jest idealny na zimę. Ugotujcie go w większych ilościach, bo szybko zniknie. Wielką zaletą bigosu jest to, że doskonale nadaje się do odgrzewania. Co więcej, im częściej go podgrzewamy, tym robi się smaczniejszy. Jego składniki bowiem coraz bardziej się przenikają, tworząc przepyszną całość. Ważnym elementem dania jest oczywiście suszona śliwka, która doskonale wpływa na smak bigosu. Ewentualnie możemy ją zastąpić rodzynkami.Bigos warto więc gotować nie tylko od święta. Jest to też dobre danie dla zabieganych. Jak ugotujesz go w weekend, rodzina może się nim cieszyć przez kilka dni. Wyjątkowy przepis na bigosSkładniki:1 kg kapusty kiszonejgarść suszonych grzybówpół niedużej główki kapusty świeżej2 cebule2 łyżki oleju1 kg mieszanych mięs, np. wieprzowiny, wołowiny20 dag kiełbasy10 dag suszonych śliwek3-4 listki laurowepo 4-5 ziaren ziela angielskiego i pieprzukminekmajeraneksól, pieprz
Kochamy kotlety, a najbardziej schabowe i mielone. Te drugie robi się chyba na więcej sposobów, bo też mięso mielone stwarza więcej możliwości. Dziś przedstawiamy wam niezwykłą, lwowską wersję kotletów mielonych. Zobacz jaki dodatek sprawia, że mielone są tam bardzo smaczne.Podstawą kotletów mielonych jest oczywiście dobrej jakości mięso. Najlepiej nadaje się wieprzowe z łopatki lub karkówki. Dzięki zawartemu w nim tłuszczykowi kotlety są bardzo soczyste. Jednak we Lwowie mają jeszcze jeden patent na zwiększenie soczystości mielonych. Dodają do nich trochę startego, żółtego sera. Wtedy można użyć nawet chudszego mięsa, np. drobiowego. Sami sprawdźcie, jak smakują takie kotlety.
Placki ziemniaczane z gulaszem wieprzowym to świetny pomysł na prosty, ale genialny, rodzinny obiad. Placki są miękkie w środku, chrupiące w środku, a gęsty gulasz ze schabu nadaje im rewelacyjnego smaku i aromatu. Sprawdź, jak przygotować placki ziemniaczane z gulaszem.Placki ziemniaczane to już tradycyjna, polska potrawa, którą wszyscy uwielbiamy. Podawane na słono, słodko, z jogurtem, śmietaną zawsze smakują doskonale i błyskawicznie znikają z talerzy. Placki ziemniaczane z gulaszem to genialne połączenie, które pokochają wszyscy miłośnicy mięsa. Gulasz wieprzowy ma mocny, wyraźny smak, idealny do chrupiących, domowych placuszków. Placki ziemniaczane przygotuj z mącznych ziemniaków typu B lub C, takich jak Orlik, Sante, Irys. Ziemniaki zawierają dużo skrobi i stosunkowo mało wody, dzięki czemu placki będą zwarte i nie rozlecą się podczas smażenia. Masę ziemniaczaną warto docisnąć przez tetrę, aby oddała całą wodę. Schab do gulaszu możesz oprószyć przyprawami dzień wcześniej i wstawić na całą noc do lodówki, aby zyskał jeszcze lepszy smak.Poznaj inną odsłonę placków ziemniaczanych- przygotuj placki z pieczarkami i serem, które skradną Twoje serce już po pierwszym kęsie.
Planujecie, co zrobicie dziś lub jutro na obiad? Proponujemy wam żeberka duszone w aksamitnym sosie. Są idealne na jesienny obiad, bo doskonale sycą i świetnie rozgrzewają. Podajcie je z ugotowaną kaszą lub ziemniakami, posmakują całej rodzinie. Żeberka wieprzowe można przygotować na kilka sposobów. Jednak duszone z całą pewnością wyjdą miękkie i soczyste. Ich przygotowanie zacznij od obsmażenia, a potem podlej je gorącym bulionem lub wodą i duś do miękkości. Do duszących się żeberek dodaj też podsmażoną cebulę, kilka suszonych grzybów i ulubione przyprawy.