Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Zupa

Zupa

Rosół z kaczki
23.09.2021 02:00 Rosół z kaczki

Rosół jest uwielbianą przez Polaków zupą, która gości na stołach podczas większych uroczystości, świąt, a nawet zwykłej niedzieli. Rosół można przygotować między innymi z kurczaka, indyka, wołowiny, jednak gotowany na kaczce ma bardziej intensywny smak, kolor i aromat. Kaczka jest najszlachetniejszych mięsem drobiowym. Niezwykle delikatna, aromatyczna, doskonale nadaje się na rosół lub w towarzystwie kluseczek i buraków. Charakteryzuje się również dużo bardziej wyrazistym smakiem niż indyk czy kurczak. Rosół od lat uważany jest za zupę o prozdrowotnych właściwościach. Mięso oraz bogactwo warzyw i przypraw doskonale wzmacniają i rozgrzewają cały organizm. Rosół to sprawdzony, domowy sposób na walkę z przeziębieniem i grypą.

zupa ogórkowa
20.09.2021 02:00 Jak uratować zbyt kwaśną zupę ogórkową?

Zupa ogórkowa powinna zawierać kiszone ogórki, ziemniaki i powinna być kwaśna. Jeśli jednak jest już na tyle kwaśna, że wykrzywia, to warto coś z nią zrobić. Zobacz jak uratować zbyt kwaśną zupę ogórkową.Zupę ogórkową gotuje się na wywarze mięsno-warzywnym. To on wpływa na pożywność tej zupy, podobnie jak dodane do niej ziemniaki. Jednak o smaku zupy ogórkowej przesądzają starte, kiszone ogórki. I to od ich stopnia ukiszenia zależy smak ogórkowej. Jeśli są zbyt kwaśne i dodamy ich za dużo, zupa może być nieprzyjemnie kwaśna. Na szczęście mamy na to sposób. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Kapuśniak
20.09.2021 02:00 Przepis na prawdziwy kapuśniak z kiszonej kapusty

Kapuśniak jest prawdziwym uosobieniem zimowych ferii spędzonych u babci - to właśnie w takiej scenerii najczęściej przychodziło nam jeść tę pyszną zupę. Jeśli tęsknisz do tamtych lat, mamy dla ciebie przepis na oryginalny kapuśniak. Gdy podasz go do stołu, domownicy będą zachwyceni. Kapuśniak jest zupą, która z powodzeniem może zastąpić wszystkie inne dania podczas obiadu. Duża ilość warzyw oraz wędzonego mięsa sprawia, że wystarczą dwie pokaźne miski, aby być całkowicie najedzonym. Wielu osobom kojarzy się on z beztroskimi latami dzieciństwa, kiedy po zabawie na podwórku, przychodził czas na pokrzepiający talerz wyrazistego i kwaśnego kapuśniaku. Ciężko wyobrazić sobie lepszy sposób na ukojenie głodu. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

bluszczyk kurdybanek
19.09.2021 02:00 Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Rosół to jedna z często goszczących na polskich stołach zup. Doskonale sprawdza się wtedy, gdy chcemy szybko się rozgrzać lub wzmocnić nasz organizm w czasie przeziębienia czy grypy. Jego smak jest niezapomniany — w każdym domu nieco inny. Dziś proponujemy wam dodatek, który odmieni tę potrawę raz jeszcze.Dodając do zup zioła, zmieniamy charakter dania. Czas oderwać się od klasyki i, zamiast natki czy lubczyku, dodać do rosołu bluszczyk kurdybanek. Ta niezwykła roślina odkryta została podczas wykopalisk w Biskupinie. Wiemy, że stanowiła sekretny składnik wielu potraw z czasów dawnych. Z biegiem lat jednak inne zioła zaczęły odgrywać większą rolę w kuchennych eksperymentach i bluszczyk stał się niczym więcej jak zbędnym chwastem. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

rosół
18.09.2021 02:00 Jak ugotować idealnie złocisty rosół?

Zaprosiliście gości na niedzielny rosołek? Jeśli tak, to nie możecie ich zawieść. Wywar musi być esencjonalny, pyszny i apetyczny. A wiecie jak ugotować złocisty rosół? Zdradzimy wam tajemnicę wielu kucharzy.Rosół to klasyka polskiej kuchni. I, mimo że jemy go dość często, to nadal nam smakuje. Oczywiście pod warunkiem, że jest nagotowany, aromatyczny i apetyczny. Jeśli chodzi o wygląd rosołu, to oczekujemy, że będzie złocisty. Jak to osiągnąć? Bardzo prosto — wystarczy dodać szczyptę kurkumy. Kurkuma to przyprawa o charakterystycznym, żółtym kolorze. Wchodzi w skład mieszanki curry. Do potrawy wystarczy dodać szczyptę zmielonej kurkumy, aby nabrała apetycznego, złocistego koloru. Przyprawa ta ma lekko gorzkawy i pikantny smak, jeśli jednak dodasz jej odrobinę, nie wpłynie na smak rosołu.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

czernina
17.09.2021 02:00 Pełna smaku i charakteru czernina z dodatkiem wiśni

Czernina to jedno z tych dań, które budzi skrajne emocje. Jedni uważają ją za przysmak, inni tej zupy nie tkną. Jednak jeśli ktoś nie ma nic przeciwko kaszance, która też zawiera krew, to czerninę z pewnością polubi. Zapraszamy na pełną smaku i charakteru czerninę z dodatkiem wiśni.Czernina to staropolska zupa zwana też czarną polewką. Jej najistotniejszym składnikiem jest krew, zwykle kaczki lub gęsi, która przesądza o smaku zupy. Czernina jest pożywna, bo oprócz tego, że zawiera krew, gotuje się ją na rosole i wzbogaca w suszone owoce. My proponujemy dorzucić też wiśnie, które uatrakcyjnią jej słodkawy smak i ciemny kolor. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa skandynawska
16.09.2021 02:00 Przepis na zupę skandynawską - konkurencję dla polskiej grochówki

Zupa skandynawska jest silnym rywalem klasycznej polskiej grochówki. Dzięki użyciu sporych ilości ziemniaków, grochu oraz wędzonej szynki, zupa jest wyjątkowo sycąca i aromatyczna. Imbir dodatkowo rozgrzewa, więc danie idealnie pasuje do jesiennych chłodów. Zupa skandynawska to konkurencja dla znanej każdemu Polakowi grochówki. Nasza potrawa składa się głównie z grochu, lecz do północnej wersji dodawane są również ziemniaki, które zagęszczają wywar. Dzięki nim nie trzeba w żadnym stopniu dodatkowo wsypywać żadnej mąki, czy miksować grochu, ponieważ skrobia z kartofli jest zupełnie wystarczająca, aby stworzyć odpowiednio gęstą konsystencję. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

flaki
16.09.2021 02:00 Jak ugotować flaki, żeby nie wyszły gorzkie?

Tradycyjne flaki wołowe to potrawa budząca wiele kontrowersji. Nie wszystkim odpowiada jej smak, zapach czy konsystencja. Często jednak niechęć ta wynika z faktu, że w przygotowaniu potrawy popełnia się proste błędy, które wpływają na efekt.Prawidłowe przygotowanie flaków wołowych obejmuje nie tylko wykorzystanie dobrej jakości składników — czyli aromatycznego bulionu wołowego i odpowiedniej ilości przypraw — ale też odpowiedniego potraktowania samych flaków. Ta potrawa nie wyjdzie smaczna, jeśli pójdziemy na skróty. Aby uzyskać smaczne danie, nie wystarczy bowiem wrzucić wszystkiego do garnka, podsmażyć i zalać bulionem jak ma to miejsce na przykład w przygotowaniu gulaszu czy innej gęstej zupy. Wręcz przeciwnie, takie postępowanie spowoduje, że danie na pewno nie będzie smaczne. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa ogórkowa
16.09.2021 02:00 Czy zupę ogórkową można mrozić?

Zupę ogórkową niekiedy gotuje się w takich ilościach, że nie da się jej zjeść w ciągu 1-2 dni. Wtedy wielu z nas zastanawia się, czy można ją zamrozić, aby zachować jej wspaniały smak na dłużej. Ogórkowa nadaje się do mrożenia, lecz nie może zawierać śmietany - w innym wypadku zupa po prostu się zepsuje. Zupa ogórkowa to klasyka, którą zna i uwielbia mnóstwo smakoszy. Niektórzy darzą ją tak wielką sympatią, że przygotowywana jest co tydzień, dlatego warto znać dobry sposób, aby zachować jej większą ilość. Samo gotowanie ogórkowej nie sprawia zbyt dużo problemów, dobrze jest jednak poznać kilka metod, które pozwolą na wzmocnienie jej smaku. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Projekt bez tytułu - 2021-09-15T164336.878
15.09.2021 02:00 Jak ugotować domowy krupnik?

Krupnik to jedna z tych tradycyjnych, polskich zup, którą możemy jeść często i bez narzekania. Mnogość składników, które zawiera sprawia, że trudno się nią znudzić. Zwłaszcza że za każdym razem ma szansę smakować nieco inaczej. Zobaczcie jak ugotować domowy krupnik. Krupnik gotuje się na wywarze mięsnym, bo to właśnie on nadaje zupie smaku i pożywności. Tradycyjnie używa się mięsa wieprzowego, ale jeśli przygotować nieco lżejszą wersję tej zupy możemy sięgnąć po skrzydło indycze czy kawałek kurczaka. Inne, niezbędne składniki krupniku to warzywa. Te tradycyjne, korzeniowe, czyli marchewka, pietruszka i ziemniak oraz nieodzowna cebula. Dopełnieniem całości jest kasza jęczmienna. Może być mazurska, wiejska czy perłowa. Zależy jaką grubość kaszy preferujecie. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

zupa z soczewicy
14.09.2021 02:00 Prosty przepis na zupę z soczewicy

Lubicie grochówkę? A zupę fasolową? Jeśli tak, to z pewnością przypadnie wam do gustu zupa z soczewicy. Nie wymaga długiego gotowania, jest bardzo smaczna i pożywna. Prezentujemy prosty przepis na zupę z soczewicy. Soczewica należy do roślin strączkowych podobnie jak fasola, groch czy ciecierzyca. Stanowi doskonałe źródło wartościowego białka. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych, różniących się sposobem przygotowania i smakiem. Brązowa wymaga namaczania i nawet godziny gotowania, jest doskonała na kotlety. Zielona soczewica gotuje się szybciej, jest dobra na farsze i do sałatek. Czerwona nie wymaga namaczania i bardzo szybko się rozgotowuje, świetna do zup i na pasty. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa serowa
14.09.2021 02:00 Prosta, tania i pyszna zupa krem z serków topionych z szynką

Zupa serowa wcale nie musi być kosztowna, żmudna w przygotowaniu i skomplikowana. Ta wersja, zrobiona z topionych serków pokazuje, że można wykonać ją w kilka chwil za niewielkie pieniądze. Dodatek wędzonej szynki jeszcze bardziej podkręci jej smak. Zupa serowa wywodzi się oryginalnie z kuchni francuskiej, gdzie gotowana jest na bulionie wołowym, aby jeszcze bardziej uwypuklić jej walory smakowe. Nie każdy ma jednak czas i możliwości na taki obiad. Dlatego doskonałą alternatywą jest zrobienie jej z serków topionych, które są szeroko dostępne, tanie i smaczne. Pamiętaj, aby wędlinę podsmażyć na odrobinie masła, co doda faktury i koloru. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

zupa ogórkowa
13.09.2021 02:00 Jak zrobić bardzo gęstą i pożywną zupę ogórkową?

Gęsta zupa to pożywna zupa. Może zastąpić nawet całe danie obiadowe. A wiesz jak zrobić bardzo gęstą i pożywną zupę ogórkową? Zobacz co możesz do niej dodać i wybierz swój ulubiony sposób na tę gęstą zupę. Zupa ogórkowa tradycyjnie zawiera ziemniaki. Niektórzy jednak, by zwiększyć jej pożywność, zjadają ją z makaronem. Lecz ogórkową można też zagęścić. Zwykle zaprawia się ją mąką rozprowadzoną ze śmietaną, ale są też inne sposoby.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

rosół
12.09.2021 02:00 Dlaczego szefowie kuchni wlewają ocet do rosołu?

Rosół to zupa znana i lubiana. Każdy gotuje ją nieco inaczej, stosując ulubione składniki i domowe triki. Jednak mimo wszystko, w temacie rosołu jeszcze spróbujemy was zaskoczyć. Czy wiecie, dlaczego szefowie kuchni wlewają do niego ocet? Koniecznie przeczytajcie. Wiadomo, że nie byłoby rosołu, gdyby nie porządna porcja mięsa i warzyw. Jednak już na tym etapie jest kilka możliwości co i w którym momencie dodać. Jeśli chodzi o przyprawy, zdania również są podzielone. Jedni dorzucają lubczyk, inni listek laurowy, jeszcze inni kilka ziaren ziela angielskiego. Lecz czy przyszłoby wam do głowy, żeby do rosołu wlać ocet? Składnik tak kontrowersyjny i przez większość mało lubiany? Co prawda jabłkowy czy balsamiczny, w przeciwieństwie do spirytusowego, są nawet uważane za smaczne i zdrowe, ale po co wlewać je do rosołu?Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

barszcz czerwony
12.09.2021 02:00 Prosty przepis na barszcz czerwony

Barszcz czerwony to najpopularniejsza potrawa przyrządzana z ćwikłowych buraków. Ma piękną barwę, jest aromatyczny i rozgrzewający. Zwłaszcza jeśli odpowiednio się go doprawi. Podaj go do krokietów czy pasztecików, a domownicy będą zachwyceni. Czerwone buraki są nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Kryją w sobie sporo żelaza, witamin z grupy B, witaminy C i beta-karotenu. Mają działanie oczyszczające, wzmacniające i antyoksydacyjne. Z tego powodu warto by jak najczęściej trafiały na nasze talerze. Niektórzy, gdy mają ochotę na barszcz czerwony kupują gotowy w kartonie. Tymczasem przygotowanie domowego barszczyku jest naprawdę proste i nie trwa długo. Zobacz jak w prosty sposób możesz go przyrządzić.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa ze śmietaną
11.09.2021 02:00 Kiedy należy dodawać śmietanę do zupy?

Śmietana w wielu zupach stanowi istotny składnik. Dzięki niej potrawa nabiera odpowiednio gęstej konsystencji, a także w zależności od rodzaju śmietany, jej smak zostaje złagodzony lub uwypuklony. Warto pamiętać, że dodaje się ją pod sam koniec gotowania. Wybranie odpowiedniego momentu wlania śmietany do zupy może być podchwytliwym zadaniem. Gdy doda się ją zbyt wcześnie, ryzykuje się jej rozwarstwieniem. Za późno, a danie może mieć intensywny smak śmietany. Kuchenni amatorzy często popełniają również jeden, bardzo ogromny błąd. Nie hartują oni jej przed wlaniem do gorącego dania, przez co śmietana waży się i nie prezentuje się okazale. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

zupa ogórkowa
11.09.2021 02:00 Pyszna zupa ogórkowa z przepisu Kuronia

Zupa ogórkowa to jest to. Pożywna, wyrazista w smaku, zaostrzająca apetyt. Można ją przygotować na kilka sposobów, ale dobrze zainspirować się sprawdzonymi recepturami. Dziś zdradzimy wam jak pyszną zupę ogórkową gotuje Jakub Kuroń. Dobrej jakości kiszone ogórki to w tym przypadku klucz do sukcesu. Do zupy ogórkowej nie używaj ogórków małosolnych, bo są mało wyraziste w smaku. Kwaśność w tej zupie jest jak najbardziej pożądana. Możesz ją regulować ilością dodanych ogórków, ale dobrze kwaśnych. Pamiętaj też, by ziemniaki dodawać do tej zupy wcześniej niż ogórki. Kwas zawarty w ogórkach spowalnia bowiem gotowanie się ziemniaków. Zresztą ogórki też lepiej gotować krócej niż zbyt długo. Będzie to z korzyścią dla całej potrawy. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Flaki
09.09.2021 02:00 Czym najlepiej zagęścić flaczki?

Flaki są zupą wywołującą sporo emocji - niektórzy kochają jej smak, inni na samą myśl źle się czują. Jeśli należysz do pierwszej grupy, z pewnością chcesz przygotować ją, jak najlepiej. W tym celu zagęszczaj flaki zasmażką z dodatkiem słodkiej papryki w proszku, dzięki której zupa nabierze doskonałego koloru oraz aromatu. Niektórzy flaki zagęszczają śmietaną, jednak taka metoda ma swoje minusy. Zupa staje się wtedy delikatniejsza w smaku, a także znacznie bardziej ciężkostrawna, z uwagi na tłustą śmietanę. Lepszym wyborem jest prosta zasmażka, która nie wpływa na smak flaków, lecz doskonale je zagęszcza. Dodając do niej słodką paprykę, uzyskuje się także wspaniałą barwę oraz lekko słodkawy aromat dania. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

zupa z dyni
09.09.2021 02:00 Wyrazista zupa z dyni ze słodką niespodzianką

Zupa dyniowa to doskonały pomysł na szybką, prostą i zdrową zupę. Z dyni zazwyczaj robi się zupę-krem, którą można przygotować na wiele sposobów. O jej ostatecznym smaku decydują bowiem dodatki i przyprawy. Nasza zupa jest wyrazista i kryje w sobie słodką niespodziankę. Jedni wolą przyrządzać dynię na ostro, inni na słodko. Jeszcze inni łączą jednocześnie oba smaki. I trzeba przyznać, że w przypadku dyni, takie zestawienie jest chyba najtrafniejsze. My naszą zupę-krem doprawiliśmy ostrą papryką i sokiem z pomarańczy. Efekt jest przepyszny. Na zupę-krem najlepiej sprawdzą się mięsiste, mało wodniste odmiany dyni, np. hokkaido, piżmowa, makaronowa. Jeśli dynia jest mało słodka, do zupy warto dodać trochę cukru lub miodu. Nabierze pełniejszego smaku.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Grochówka
07.09.2021 02:00 Jak zrobić gęstą i pożywną grochówkę?

Grochówka należy do absolutnej klasyki polskiej kuchni. Zupa nie jest zaliczana do skomplikowanych dań, ale przed jej przygotowaniem warto zastosować się do kilku wskazówek. Najważniejsze są proporcje grochu do wywaru - nie wolno wlać zbyt dużo wody, aby zupa nie stała się za rzadka. Zupa grochowa kojarzy się najczęściej z daniem podawanym na festynach czy innych publicznych uroczystościach. Wielki gar grochówki zawsze stał na gazie, a głodni bawiący się mogli jej skosztować nawet w najzimniejsze dni. Jeśli zauważysz, że grochówka nie jest odpowiednio gęsta, jak powinna, odlej 2 szklanki zupy bez mięsa i zblenduj je w blenderze. Zmiksowany groch i warzywa zagęszczą ją i nie będzie konieczności dodawania do niej mąki. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

zupa z kapustą
05.09.2021 02:00 Pyszna zupa inspirowana kultowymi gołąbkami

Jeśli lubicie gołąbki, z pewnością posmakuje wam też gołąbkowa zupa. Ona również zawiera mięso, ryż, kapustę i pomidory. Jest smaczna, sycąca, a nie ma przy niej tyle pracy co przy gołąbkach. Zobacz jak przygotować pyszną zupę inspirowaną kultowymi gołąbkami.Wiele osób rezygnuje z przygotowania gołąbków, bo są dość pracochłonne. Po pierwsze trzeba sparzyć kapustę. Po drugie przygotować farsz. Po trzecie zrobić sos. Potem wszystko zapiec lub ugotować. Zupa gołąbkowa smakuje podobnie jak gołąbki, ale wszystkie składniki wrzucasz do garnka i gotujesz. Prawda, że proste?Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa pomidorowa od Kuronia
05.09.2021 02:00 Swojska zupa pomidorowa od Kuronia

Pomidorówka to jedna z najpopularniejszych w Polsce zup. Lubią ją wszyscy, niezależnie od wieku. Choć jej podstawą jest rosół i pomidory, to u każdego smakuje nieco inaczej. Koniecznie musicie spróbować pysznej, swojskiej zupy pomidorowej od Kuronia.Na smak zupy pomidorowej wpływa wiele składników. Przede wszystkim rodzaj mięsa, użytego do przygotowania rosołu. Ważne są też dodane do niego warzywa oraz przyprawy. Istotna jest też postać pomidorów użytych do zupy. Do wyboru są świeże, z puszki, przecier, pasatta czy koncentrat. Zobaczcie, jak pomidorową przygotowuje Jakub Kuroń.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Rosół Ewy Wachowicz
04.09.2021 02:00 Genialny trick Ewy Wachowicz na esencjonalny rosół

Rosół powinien być zawsze esencjonalny i aromatyczny, co zapewniają odpowiednie dodatki. W klasycznych przepisach niemal nic nas nie zaskakuje, lecz Ewa Wachowicz ma swój niecodzienny sposób. W jej przepisie dodaje się do wywaru jabłko, które podkreśla smak mięsa. Rosół gotujemy zwykle z przepisu, który poleciła nam mama lub babcia. W wielu domach od pokoleń przekazuje się dobrze znaną recepturę, która pozwala odtworzyć doskonale znany z domu rodzinnego smak. Czasem mamy jednak ochotę na coś zupełnie nowego. Jabłko sprawia, że rosół zyskuje delikatnego słodkiego posmaku, a smak mięsa jest znacznie bardziej pogłębiony. Poniżej pokazujemy, jak przygotować bardzo esencjonalną zupę o pięknym kolorze. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa grzybowa
03.09.2021 02:00 Tradycyjna zupa grzybowa według przepisu babci Helenki

Zupa grzybowa babci Helenki smakuje identycznie jak dania sprzed dziesiątek lat, dlatego tak wiele osób ją kocha. Wystarczy ją powąchać, aby natychmiast powrócić w myślach do przeszłości. Ciężko znaleźć tak pyszny, a zarazem banalnie łatwy przepis. Zupa grzybowa najczęściej gości na naszych stołach jesienią, kiedy lasy wypełnione są pysznymi prawdziwkami czy maślakami. Ciężko powstrzymać się wtedy od wykorzystania jeszcze świeżych zbiorów. Jeśli więc masz w domu zapas soczystych grzybów, z którymi nie masz pomysłu co zrobić, wykonać zupę babci Helenki. Jej receptura daje kremowe danie, które rozgrzewa i syci na długie godziny. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa ogórkowa
02.09.2021 02:00 Kiedy dodać ogórki do zupy ogórkowej?

Smakowita zupa ogórkowa niejednokrotnie przyprawiała nas o szybsze bicie serca. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią pałaszują ją na obiad. Okazuje się, że łatwo o niepozorny błąd, który może zrujnować nasz specjał. Mowa o dodawaniu ogórków w nieodpowiednim momencie. Najlepiej umieszczać je w zupie dopiero pod koniec gotowania.Zupa ogórkowa jest jednym ze szlagierów naszej rodzimej kuchni. Wszystko za sprawą jej walorów smakowych, które wynikają z dodatku startych ogórków kiszonych. Warto pamiętać, że wybranie złego momentu może wiązać się ze sporym rozczarowaniem.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

dynia
02.09.2021 02:00 W jaki sposób najszybciej wydrążyć miąższ z dyni?

Dynia potrafi cieszyć podniebienie i oczy. Jeszcze chwila i przed niektórymi domami pojawią się dyniowe lampiony. A wiesz, w jaki sposób najszybciej wydrążyć dynię? Oto prosty sposób z wykorzystaniem noża i łyżki.Dynia ma dość twardą skórkę, pod którą znajduje się zwarty miąższ. Jej wnętrze wypełnia gąbczasty miąższ, w którym jest mnóstwo pestek. Miękką część dyni usuwa się wraz z pestkami. Pestki oczywiście warto wysuszyć i zjeść. Natomiast wydrążoną czaszę dyni można łatwo pokroić na kawałki przeznaczone np. do pieczenia. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa pomidorowa
01.09.2021 02:00 Najlepszy przepis na klasyczną zupę pomidorową

Zupa pomidorowa była jedzona przez nas bardzo często w dzieciństwie. Wtedy była ona jednak gotowana na przecierach i koncentracie. Dlatego tym razem pokazujemy, jak wykonać ją ze świeżych pomidorów. Zupa pomidorowa jest wyjątkowo aromatyczną, pyszną i sycącą potrawą, która potrafi wypełnić żołądek na długie godziny. Aby przygotować ją w najlepszy sposób, należy wykorzystać świeże i pełne smaku pomidory. Gotowanie z przecieru i koncentratu jest wygodne, jednak ciężko uzyskać odpowiedni profil smakowy i konsystencję. Warto przy okazji pamiętać, że wcale nie zabiera taki sposób zbyt dużo czasu. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

zupa ogórkowa
31.08.2021 02:00 Zupa ogórkowa w formie kremu według Ewy Wachowicz

Wyraźna w smaku, kwaśna zupa ogórkowa to klasyka polskiej kuchni. Doskonale syci i zaostrza apetyt na drugie danie. Lecz czy kiedykolwiek jedliście ją w postaci kremu? Taką właśnie ogórkową proponuje Ewa Wachowicz. I trzeba przyznać, że zupa jest pyszna. Sezon na zupę ogórkową rusza razem z pojawieniem się dobrze ukiszonych ogórków. To właśnie one, kwaśne i wyraziste, decydują o charakterze tej potrawy. Zwykle ogórkową gotujemy na wieprzowinie. Ale jak się okazuje, można ją też przygotować w lżejszej, kremowej wersji. Zobaczcie jak ogórkową zupę-krem przyrządza Ewa Wachowicz. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem: