Dynia króluje obecnie w polskich kuchniach, gdzie możemy wykorzystać ją na wiele różnych sposobów. My proponujemy dziś zupę krem z dyni Magdy Gessler. Niebanalny dodatek gruszki i sera Gruyere sprawia, że ta zupa jest niepodobna do żadnej innej, którą jedliście do tej pory.Rozgrzewająca zupa krem z dyni Magdy Gessler, poza owocowym bonusem, zawiera także pomidory, które lekkim kwaskowatym smakiem uzupełniają dyniowa słodycz. Intensywny ser pleśniowy idealnie dopełnia aromatu całości.
Przechowywanie w chłodnym miejscu nie koniecznie służy naszym produktom spożywczym. Okazuje się, że niektórym z nich, np. papryce, olejowi rzepakowemu czy pieczywu, niska temperatura panująca w lodówce może wręcz zaszkodzić. Koniecznie dowiedz się więcej na temat tego, czego nie wstawiać do lodówki.Zwykło uważać się, ze przechowywanie w lodówce przedłuża przydatność jedzenia do spożycia. Zasady tej nie należy jednak stosować automatycznie do wszystkich zakupionych przez nas artykułów. Czego nie wstawiać do lodówki i dlaczego? Szczegóły poznasz w poniższym tekście.
Wszyscy kochamy pierogi, jednak nie każdy z nas ma odpowiednio dużo chęci czy cierpliwości, żeby samodzielnie je wykonać. Dla tych osób przedstawiamy nasz sposób na pierogi ruskie bez lepienia. Ziemniaczano-twarogowy farsz po prostu uformuj w kulki i usmaż na oleju. To takie proste.W przyrządzaniu pierogów ruskich największe problemy sprawia przygotowanie idealnego pierogowego ciasta. Z naszym przepisem możesz pominąć ten krok i cieszyć się pysznymi ruskimi zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę. Zapraszamy do sprawdzenia tej receptury.Na tę wersję pierogów ruskich należy wybrać ziemniaki typu C, czyli tzw. mączyste. Takie ziemniaki mają w sobie dużą zawartość skrobi, dzięki czemu ich miąższ po ugotowaniu niemal rozpada się na drobne kawałki. Odmianami mączystymi są np. Bryza czy Gracja.
Pomysł cioci Marzenki jest banalnie prosty, ale takie właśnie pomysły są najlepsze. Placki ziemniaczane z grzybami leśnymi są idealnym przepisem, który możemy wykorzystać jesienną porą. Wykorzystaj swoje grzybowe zbiory do usmażenia tych obłędnych faszerowanych placków i pozytywnie zaskocz swoich domowników.Do placków ziemniaczanych z grzybami leśnymi najlepiej użyć grzybów świeżych, ale ciocia Marzenka korzysta czasem również z tych suszonych. Jeśli korzystamy z suszonych zapasów pamiętajmy, że takie grzyby wymagają wcześniejszego namoczenia w wodzie. Niezależnie od wybranej opcji, placki ziemniaczane z grzybami leśnymi z przepisu cioci Marzenki wyjdą obłędnie pyszne.
Zupa cebulowa według przepisu Ani Starmach jest prostą, ale bardzo aromatyczną zupą, którą ugotujemy błyskawicznie. Jest więc świetnym pomysłem na szybki obiad. Podana z grzanką i serem prezentuje się na tyle elegancko, że można ją zaserwować nawet na rodzinnym obiedzie.Zupa cebulowa doskonale sprawdzi się jako codzienne danie, które jest nie tylko ekonomiczne, ale też łatwe i szybkie do przygotowania. Zupa ta jest tradycyjną zupą francuską, którą podaje się w najlepszych restauracjach. Spokojnie możemy więc ugotować ją na święta i większe uroczystości, a wszyscy będą zachwyceni. Do przygotowania zupy cebulowej potrzebujemy dosłownie kilku składników: cebuli, czosnku, bulionu lub rosołu, wina i grzanek. Zupę doprawiamy solą, pieprzem, cukrem i suszonym tymiankiem. To właśnie te przyprawy odpowiadają za wspaniały smak i aromat dania.Zupę cebulową koniecznie podajmy z domowymi grzankami. Ania Starmach grzanki przygotowuje z bagietki i żółtego sera, np. parmezanu, goudy. Wszystko zależy od tego, jaki ser akurat mamy w domu. Do grzanek możemy wykorzystać również czerstwe pieczywo, dzięki czemu nic w naszej kuchni się nie zmarnuje.
Kotlety schabowe moczone w mleku i cebuli są niezwykle delikatne i soczyste. Prosta marynata powoduje, że schab mięknie i wprost rozpływa się w ustach po usmażeniu. Koniecznie spróbujcie — danie spodoba się nawet wybrednym.Marynowanie schabu sprawi, że po usmażeniu będzie kruchy i przyjemnie wilgotny. Takie mięso idealnie komponuje się z chrupiącą panierką z bułki tartej. Spróbujcie zanurzyć wieprzowe kotlety w mleku z dodatkiem cebuli, a na pewno będziecie zachwyceni.
Smażona cebula jest świetnym dodatkiem do dań. Można nią wzbogacić farsz, ale też okrasić pierogi czy kluski. Cebula nabierze jeszcze więcej aromatu i smaku, gdy przygotujemy ją z odrobiną wina i przypraw. Przepis jest prosty, a zachwyty rodziny niemalże gwarantowane. Spróbujecie? Smażona cebula potrafi być na tyle smaczna, że bez jej dodatku danie jest niepełne. My proponujemy poddusić ją z odrobiną wina, które tak naprawdę wyparuje w czasie smażenia. Cebula uzyska jednak dzięki niemu niepowtarzalny smak.
Syrop z cebuli pamiętamy z czasów dzieciństwa jako remedium na ból gardła i kaszel. Dziś możemy łatwo wzbogacić uzdrawiającą moc warzywa przez dodatek odpowiednich przypraw. Obecność w syropie aromatycznych goździków pomaga zlikwidować stan zapalny i wzmaga działanie antyseptyczne. A jak wybornie to smakuje.Syrop z cebuli, dzięki właściwościom wykrztuśnym, z powodzeniem wspomaga leczenie zarówno suchego jak i mokrego kaszlu. Zasypana cukrem cebula ma działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Zastosuj podwójne uderzenie anty chorobowe przez dodanie do warzywa kilku goździków. Syrop z cebuli możesz wzbogacić również cynamonem i kurkumą.
Kiedy brak jest pomysłu na obiad, a w lodówce są same podstawowe produkty, z pomocą przychodzi patent na smażone placki z kapusty. Wykonanie ich jest bardzo łatwe a rezultat wprost zachwyca. Do tego prosty jogurtowy sos i pyszna zdrowa przekąska jest gotowa.Placki z kapusty robi się podobnie do tych z ziemniaków, jednak wykonanie ich zajmuje dużo mniej czasu. W przypadku kapusty odchodzi żmudny proces obierania i tarcia ziemniaków, gdyż to warzywo wystarczy jedynie posiekać. Te placki z kapusty zaspokoją głód nie tylko w domowym zaciszu, ale są świetną przekąską do szkoły czy pracy.
Poznaj tradycyjny przepis na bigos według Tomasza Strzelczyka. Aromatyczna i bogata w mięsny dodatek kapusta, jest niezwykle sycąca i idealnie wpisuje się w chłodną jesienną aurę. Dodatek grzybów i suszonych śliwek dopełnia jej fantastycznego smaku.Bigos nie lubi pośpiechu. Jeśli okażesz mu wystarczająco dużo cierpliwości przy przygotowaniu, otrzymasz rozgrzewające danie o wspaniałym aromacie wędzonki. Pamiętaj, że bigos zyskuje z każdym kolejnym podgrzaniem. Tomasz Strzelczyk, którego powyższe zdjęcie pochodzi z kanału Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA w serwisie Youtube, doskonale wie co robi.
Udane kotlety mielone to takie, które nie rozpadają się podczas smażenia. Zazwyczaj dodajemy do nich w tym celu jajko, stanowiące swego rodzaju spoinę dla mięsa. Możemy jednak z powodzeniem usmażyć kotlety mielone bez jajek, dzięki zastąpieniu ich majonezem. Dzięki temu patentowi, mięso zyskuje także na delikatności.Kotlety mielone bez jajek, za to z dodatkiem majonezu są niezwykle soczyste. Dodatek tłuszczu zawartego w sosie jest też świetnym nośnikiem smaku i sprawia, że kotlety wychodzą zaskakująco dobre. Dla jeszcze lepszego efektu, warto do mięsa dodać startego surowego ziemniaka. Gwarantujemy, że już nigdy nie wrócisz do klasycznego przepisu.
Bitki wołowe są pysznym daniem, które może jednak budzić pewne obawy w amatorach gotowania. Istnieje ryzyko, że mięso wyjdzie twarde, gumowate i zwyczajnie niesmaczne. Jak zatem przyrządzić idealnie miękkie bitki wołowe? Sekretem jest odpowiednio długie duszenie oraz właściwy wybór mięsa.Aby móc przyrządzić miękkie bitki wołowe, należy zacząć od umiejętnego wyboru mięsa. Upewnij się, że wybrany kawałek na miękkie bitki wołowe jest jasnoczerwonej barwy, ma przyjemny zapach oraz jest sprężysty. Ciemnoczerwone mięso z żółtym tłuszczem pochodzi ze starych zwierząt i skutecznie uniemożliwi poprawne wykonanie przepisu.Aby zrobić miękkie bitki wołowe, najlepiej postawić na mięso pochodzące z udźca. Będąc w sklepie mięsnym zapytajmy o krzyżową lub zrazową. Mięso najlepiej kupić w jednym dużym kawałku.Kluczem do sukcesu w kwestii otrzymania miękkich bitek wołowych jest także odpowiedni czas ich duszenia. Mięso powinniśmy trzymać a małym ogniu przez ok. 3 godziny. Czas może wydawać się długi, ale rozpływające się w ustach bitki wynagrodzą każdą minutę oczekiwania.
Krokiety bez zawijania możesz podać na obiad lub kolację. Ich przygotowanie jest szybkie i proste, a krokiety z pieczarek i jajek posmakują z pewnością nawet miłośnikom mięsnych dań. Z zewnątrz są chrupiące, w środku natomiast delikatne i idealnie doprawione.Klasyczne krokiety naleśnikowe to pyszne danie, jednak dość czasochłonne. Najpierw musimy przygotować ciasto, później farsz, usmażyć naleśniki, zawinąć w nie nadzienie, następnie panierować i smażyć w panierce. Alternatywą są wyśmienite krokiety bez zawijania, które przygotujemy błyskawicznie. Nie trzeba smażyć naleśników, ani ich nadziewać i zwijać. Na krokiety bez zawijania wystarczy przygotować prostą masę. Odpowiednio ją uformować, obtoczyć w jajku i tartej bułce i usmażyć. Masę na krokiety bez zawijania doprawmy solą, pieprzem i posiekaną zielenią. Najlepiej sprawdzi się natka pietruszki i szczypiorek. Zioła doskonale wzmacniają smak i aromat jajek oraz pieczarek. Krokiety bez zawijania możemy podać z klasycznymi dodatkami, np. z ziemniakami i surówką. Doskonale pasuje też do nich barszcz czerwony. Każda wersja podania będzie smakować wyśmienicie.
Cebula nadziewana jest wyśmienita. Pełne charakteru warzywo podane z nadzieniem z grzybów i ryżu stanowi doskonałą przekąskę, która oczaruje waszych gości. Przyrządźcie ją według dawnej receptury z Poradnika Gospodyni, a zbierze same zachwyty. Spróbujecie? Cebula nadziewana ryżem i grzybami jest niezwykła. Danie pięknie pachnie, a wyrazisty smak warzywa przyjemnie kontrastuje z delikatnością skarbów lasu. Sos z dodatkiem pomidorów wspaniale dopełnia kompozycji. Skusicie się?
Danie jak z chińskiej restauracji oczaruje smakiem i dodatkami każdego miłośnika azjatyckiej kuchni. Omlet w chińskim stylu z papryką, cebulą i przyprawami to pomysł na sycący i pyszny posiłek dla całej rodziny. Omlet z papryki, cebuli, jajek i mąki jest prosty i szybki w przygotowaniu. Omlet doprawiony sosem sojowym, sezamem, szczypiorkiem, podany z kiełkami fasoli mung to danie jak z chińskiej restauracji. Wygląda bardzo orientalnie i smakuje rewelacyjnie.Danie jak z chińskiej restauracji będzie gotowe w 20 -30 minut, jest więc naprawdę szybkim posiłkiem dla każdego amatora azjatyckich smaków. Omlet w chińskim stylu jest bardzo puszysty i pożywny. Do przygotowania dania jak z chińskiej restauracji wykorzystajmy paprykę żółtą i zieloną, a także sporą ilość cebuli. Cebulę pokrójmy na mniejsze kawałki i podgotujmy chwilę w gorącej wodzie. To prosty trik, dzięki któremu warzywo będzie miękkie i łagodniejsze w smaku.
Placki z kapusty zrobisz szybko i za nieduże pieniądze. A możesz je podać nawet na obiad. Uwielbiane warzywo w połączeniu z mąką i jajkami zamieni się w smaczne danie. Zaserwuj je na przykład z sosem jogurtowo-czosnkowym, a wszyscy się nim najedzą. Kapuściane placki są ciekawą alternatywą dla popularnych placków ziemniaczanych.Wszyscy uwielbiamy placki ziemniaczane, jednak warto również próbować nowych potraw. Jednym z lepszych warzyw do przygotowania placków jest kapusta. To właśnie dzięki niej i kilku dodatkom przygotujemy pożywne danie dla całej rodziny.Placki zrobimy z kapusty, jajek i mąki. Małe placki możemy smażyć partiami albo całą masę przełożyć na patelnię i smażyć pod przykryciem, aż otrzymamy duży, puszysty placek o wyśmienitym smaku.Placki z kapusty możemy podać np. z kwaśną śmietaną, szczypiorkiem, koperkiem lub natką pietruszki. Możemy przygotować również do nich ulubiony sos. Placek będzie nie tylko doskonałym daniem obiadowym. Sprawdzi się też jako pożywny podwieczorek lub ciepła kolacja.
Gulasz jest popularnym daniem, które występuje w rozmaitych wersjach. Niezależnie jednak od wybranych dodatków, bazę gulaszu stanowią soczyste mięsne kawałki w pysznym gęstym sosie. Idealną gęstość sosu możemy uzyskać za pomocą redukcji wody lub poprzez dodatek gęstej, tłustej śmietany.Kluczową kwestią dla końcowego efektu naszego gulaszu jest dobór składników do jego przygotowania. Gulasz ugotowany na mięsie czerwonym będzie dużo bardziej treściwy, niż jego drobiowy odpowiednik. Również smak gulaszu wołowego czy jagnięcego jest zupełnie odmienny od smaku gulaszu z indyka czy kurczaka.Niebanalny wpływ na gulasz ma także dodatek warzyw. Duża ilość papryki, cebuli czy ziemniaków ubogaci tę potrawę. Dodatkowo długo duszone warzywa niejako rozpadają się w sosie. Gulasz z dużą ilością warzyw będzie więc bardziej gęsty, niż ten z mniejszą ich zawartością. Co jednak zrobić, kiedy sam dobór składników nie daje nam zadowalającego efektu?
Wątróbka jest chyba najczęściej wybieranym produktem, jeśli chodzi o podroby. Zdarza się jednak, że gotowe danie nabiera nieprzyjemnego, gorzkiego posmaku. Jakub Kuroń zdradził sposób, jak temu zaradzić. Wystarczy, że przed smażeniem namoczysz wątróbkę w mleku z przyprawami. To takie proste!Przepis na wątróbkę jest klasyczny i przy tym nietrudny do wykonania. Sama wątróbka wyśmienicie łączy się smakami z podsmażoną cebulką oraz soczystym jabłkiem. Ten szybki smaczny obiad przekona każdego.
Zasmażane buraczki, podawane na ciepło do obiadu, są tradycyjnym i pysznym dodatkiem. Warzywa przed przygotowaniem sałatki można ugotować w wodzie, lub tak jak proponujemy w poniższym przepisie- upiec. Do tego wystarczy dodatek podsmażonej cebulki i kilku przypraw, aby pyszne zasmażane buraczki były gotowe do podania.Aby przygotować składniki na zasmażane buraczki, należy najpierw upiec bulwy. Dzięki pieczeniu, w warzywach zostają cenne witaminy i składniki mineralne. Ponadto upieczone buraki są intensywniejsze w smaku, niż te gotowane w wodzie, przez co gotowe zasmażane buraczki smakują wręcz wyśmienicie.
Kaszanka jest prostym wyrobem wędliniarskim, składającym się z kaszy z dodatkiem krwi oraz podrobów. Okazuje się jednak, ze ten niepozorny składnik możesz prosto przemienić w niebanalną ciepłą przekąskę. Kaszanka zapiekana z kapustą kiszoną i jabłkiem zawojuje każdą imprezą.Kaszanka wyśmienicie komponuje się zarówno z kapustą jak i z jabłkiem. A jeśli połączyć ze sobą wszystkie trzy składniki na raz? Rezultat przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wszystkie składniki na pieczoną kaszankę najłatwiej jest upiec w jednej dużej formie. Jeśli jednak posiadasz odpowiednią ilość mniejszych naczyń żaroodpornych, możesz porcje kaszanki zapiekać w nich indywidualnie. Egzamin zdadzą też łódeczki uformowane z papieru do pieczenia. Podana w indywidualnych porcjach kaszanka będzie estetyczną i oryginalną propozycją na niezobowiązujące spotkanie czy imprezę.
Zupa z pora jest prostym i tanim pomysłem na pożywny posiłek. Idealnie kremowa i gęsta, przyjemnie rozgrzewa od środka za sprawą niewielkiego dodatku chilli. Zupę z pora przygotujesz błyskawicznie, a jeszcze szybciej zniknie ona z talerzy.Zupę z pora możesz serwować na wiele sposobów. Podaj ją samodzielnie lub z dodatkiem grzanek. Dla zwolenników dodatków mięsnych świetnym uzupełnieniem będą plastry wysmażonego boczku. Na nieco mniejszy głód można wybrać posypkę z pestek dyni czy słonecznika. Niezależnie od tego, na który wariant postawisz, zupa z pora przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.
Nie musisz się już martwić, jeśli w ciągu dnia nie możesz poświęcić kilku godzin na przygotowanie obiadu. Smażone ziemniaki z patelni są potrawą, która jest szybka, tania i przede wszystkim pyszna. Wystarczą trzy proste składnik: ziemniaki, cebula i kawałek dowolnej kiełbasy, aby wyczarować ten zaskakująco prosty posiłek.Do przygotowania ziemniaków z patelni możesz użyć zarówno ziemniaków surowych jak i takich, które zostały z obiadu z dnia poprzedniego. Podsmażona na rumiano kiełbasa z cebulą utworzą pyszną bazę smakową. Dodaj do nich nieco czosnku i ulubione przyprawy. Takie ziemniaki z patelni nie mają sobie równych.
Cukinia kojarzy nam się raczej z warzywem idealnym do przyrządzania na ciepło. Warto jednak spróbować jej bez uprzedniej obróbki termicznej. Surówka z cukinii będzie doskonałą alternatywą dla swojskiej mizerii, a przy tym miłym zaskoczeniem przy rodzinnym stole. Wypróbuj ten przepis koniecznie.Na surówkę z cukinii najlepiej wybrać warzywa młode. Mają one delikatną skórkę oraz niewyczuwalne w zasadzie pestki. Jeśli masz dostęp tylko do dojrzałych egzemplarzy, nic straconego- po prostu obierz je ze skórki. Surówka nadal wyjdzie zaskakująco smaczna.
Robicie surówki z kapusty białej i pekińskiej? Skuście się na surówkę z czerwonej kapusty. Jest zasobniejsza w cenne składniki, a przy tym bardzo smaczna. Dziś proponujemy dodać do niej jabłko, marchew oraz cebulę i wymieszać całość z sosem i natką pietruszki. Powstanie pyszny i apetycznie wyglądający dodatek do niemal każdego obiadu.Surówka z czerwonej kapusty jest rewelacyjnym dodatkiem np. do pieczonego mięsa, rolad wołowych, pierogów, pyz, kopytek. Możemy podać ją również z plackami z ziemniaków i ulubionych warzyw, rybą pieczoną i każdym daniem, na jakie mamy ochotę.Do surówki koniecznie przygotujmy sos na bazie majonezu, oliwy z oliwek i octu. Doskonale podkreśli on smak całości i sprawi, że surówka nabierze charakteru. Po przygotowaniu surówki wstawmy ją do lodówki na godzinę. W tym czasie wszystkie smaki się poprzenikają i surówka będzie smaczniejsza. Mało kto wie, że czerwona kapusta nie dość, że ma mało kalorii, to jest również źródłem wielu witamin, między innymi witaminy C, K, witamin z grupy B, a także żelaza, magnezu i wapnia. Surówka jest szczególnie polecana w okresie jesienno- zimowym, żeby wzmocnić naszą odporność.
Czy wiecie, jak zrobić karmelizowaną cebulę? Prosty i smaczny dodatek do wielu dań przygotujecie w zaledwie kilka chwil. Nasza sprawdzona receptura jest niezawodna. Polecamy przygotować większą ilość przysmaku — szybko znika.Cebula karmelizowana świetnie sprawdza się zarówno jako okrasa do pierogów, jak i urozmaicenie dań mięsnych. Można ją także dodawać do rozmaitych sosów czy dań smażonych na bazie ryżu lub makaronu. Opcji jest wiele, więc warto zrobić zapas. Spróbujecie?
Sałatka jarzynowa na stałe zagościła na polskich stołach. Do dobrze znanej i lubianej wersji bazowej warto dodać cebule. Podkręci ona smak sałatki i nada jej nieco ostrości i charakteru. Dla dobrze zbalansowanego smaku całości, postaw jednak na łagodniejsze odmiany tego popularnego warzywa.Podstawą sałatki jarzynowej są ugotowane warzywa korzeniowe w towarzystwie jajek i ogórków kiszonych. Pozostałe dodatki dobiera się wedle własnego gustu. Cebula, dzięki swoim właściwościom smakowym da sałatce nieco pikanterii i świeżości. Jeśli wybierzesz cebulę czerwoną lub szalotkę, będziesz mieć pewność, że sałatka jarzynowa nie wyjdzie przesadnie ostra.
Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy? Najlepsi kucharze mają sprawdzony patent. Wystarczy mocno schłodzić warzywo po obraniu ze skóry i włączyć okap podczas krojenia. Te proste triki sprawią, że już nigdy nie uronisz ani jednej łzy podczas krojenia.Cebula jest uniwersalnym dodatkiem do każdego, wytrawnego dania. Niezależnie od tego, czy gotujemy zupę, rosół, przyrządzamy mięso na obiad, czy placki i inne dania wegetariańskie, cebula zawsze jest jednym z podstawowych składników. Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy?Każda cebula zawiera enzymy i kwas siarkowy, które powodują łzawienie i są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Wystarczy jednak zastosować prostą sztuczkę, a substancje nie będą drażnić oczu. Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy? Każdy ma na to swój sposób, my znamy patent najlepszych kucharzy.Cebula ma w kuchni uniwersalne zastosowanie. Dodajemy ją praktycznie do każdego dania, jajecznicy, zup, sosów, mięsa i dań wegetariańskich. Cebula jest nie tylko smaczna, ale też bardzo zdrowa, jest naturalnym antybiotykiem i działa antyoksydacyjnie. Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy? Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z rąk po krojeniu?
Cebula karmelizowana to rewelacyjny dodatek do obiadu i zimnej płyty. Zrazy wołowe, pieczeń, kanapki, kluski śląskie i pyzy zyskają zupełnie nowy, niepowtarzalny smak. Cebulka będzie równie dobrze łączyć się z kromką pieczywa, grzankami i serem.Cebulkę karmelizowaną możemy kupić w każdym sklepie, gotowy produkt nie smakuje jednak jak potrawka z cebuli przygotowana samodzielnie. Tym bardziej, że cebula karmelizowana będzie gotowa dosłownie po godzinie smażenia i potrzebujemy kilku składników: octu, oleju, soli i pieprzu.Cebulę karmelizowaną zrobimy w prosty sposób. Cebulę wystarczy odpowiednio długo smażyć na patelni z rozgrzanym olejem, co jakiś czas ją przemieszać i dodawać odpowiednie przyprawy. Cebula już po 20- 30 minutach smażenia zmieni kolor na bardzo ciemny i zacznie uwalniać rewelacyjny smak.Karmelizowaną cebulę przełóżmy do umytego słoika, zakręć i wstawmy do lodówki. Przechowywana w ten sposób zachowa świeżość nawet do 2 tygodni. Do przygotowywania cebuli karmelizowanej wybierajmy zdrową, nieuszkodzoną i twardą cebulę. Warzywo, które zaczyna robić się miękkie, nie nadaje się już do jedzenia.