Cebula w wielu odsłonach smakuje znakomicie. Marynowana wersja jednak jest o wiele lepsza niż warzywo pieczone bez dodatków czy smażone na rumiano. Przygotowanie pełnego aromatu zestawu przypraw jest niezwykle proste, więc warto spróbować.Cebula marynowana znajdzie wielu amatorów. Delikatne, aromatyczne i pięknie skarmelizowane warzywo z pieca będzie stanowiło znakomity dodatek do dań lub samodzielną przystawkę. Raz spróbujecie, a jeszcze nie raz przygotujecie.
Czy wiecie, jak smażyć cebulę, by wyszła miękka i słodka? Wielu z nas soli ją, by podkreślić naturalny smak warzywa. Nie jest to błąd, ale dodanie odrobiny cukru przyniesie o wiele lepsze efekty. Musicie spróbować.Delikatna, skarmelizowana cebula będzie świetnym dodatkiem do dań mącznych czy kanapek. Uzyskanie odpowiedniej konsystencji i smaku warzywa ułatwi nam dodanie odrobiny cukru. Zastąpcie nią sól i przekonajcie się sami, jak przyjemna w odbiorze stanie się smażona cebulka.
Zapomnij o kupnym smalcu. O wiele smaczniejsze smarowidło ze słoniny i boczku zrobisz w swojej kuchni. Do smalcu dodaj cebulę, czosnek i jabłko. Pamiętaj również o solidnej porcji majeranku. Domowy smalec będzie aksamitny i pyszny, kiedy dodasz do niego kilka łyżek mleka.Domowy smalec przyrządzony według babcinej receptury jest o wiele smaczniejszy niż kupny produkt. Oczywiście możemy trafić na dobry jakościowy smalec z marketu, jednak wtedy będzie on o wiele droższy i będziemy mieć go niewiele. W tej samej cenie zrobimy kilka słoiczków domowego smalcu. Do domowego smalcu zawsze dodajemy jabłko, cebulę, czosnek i majeranek. To dzięki tym składnikom, smarowidło jest przepyszne i nie smakuje jak sam tłuszcz. Babcie do smalcu dodają również mleko. Mleko wzmacnia kolor smarowidła, poprawia smak i konsystencję.Nie ma nic lepszego niż domowy smalec z mięsnymi skwarkami, świeżym chlebem i ogórkiem kiszonym. Smalec zrobimy błyskawicznie. Domowe smarowidło będzie gotowe tego samego dnia. Możemy wykorzystać je również do przygotowania jajecznicy.
Szukasz pomysłu na szybkie danie? Przygotuj pyszny obiad z patelni według przepisu Tomasza Strzelczyka. Kucharz najpierw podsmaża ziemniaki, potem dodaje pokrojoną kiełbasę i cebulę. Po podduszeniu całość zamienia się w wyśmienitą, sycącą potrawę.Tomasz Strzelczyk na swoim kanale na YouTube, Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA, dzieli się z fanami przepisami na kultowe dania w zupełnie nowej odsłonie. Zdradza również triki kulinarne, które warto stosować podczas gotowania. To właśnie z tego kanału pochodzi przepis na obiad z patelni, który został wykorzystany w artykule.Obiad z patelni z przepisu Strzelczyka jest daniem, które przygotujemy w dosłownie kilka minut. Jednogarnkowa potrawa z kiełbasy, ziemniaków i cebuli jest niezwykle aromatyczna i doskonale doprawiona. Znany kucharz dodaje do niej liście laurowe, ząbki czosnku i domowy bulion.Strzelczyk radzi, by kiełbasę ponacinać przed smażeniem. To świetny sposób, dzięki któremu wędlina ładnie się przyrumieni, a nadmiar tłuszczu wytopi się pod wpływem wysokiej temperatury. Ziemniaki również podsmażamy, nie gotujemy. Wtedy będą miały złocistą, chrupiącą skórkę.
Tomasz Strzelczyk bez ogródek stwierdził, że zna przepis na najpyszniejsze kotlety mielone na świecie. Jego pewność siebie bierze się z nietypowego składnika, który dodaje do mięsa. Okazuje się, że znany kucharz stawia na tarte jabłko. Soczysty owoc robi w tym daniu kolosalną różnicę.Dodajesz do kotletów mielonych tartą cebulę? Idź o krok dalej i zetrzyj dodatkowo kawałek jabłka. Tomasz Strzelczyk, którego powyższe zdjęcie pochodzi z kanału YouTube Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA, nie przyrządza kotletów w inny sposób. Przekonaj się, jak wspaniale smakują.
Cebula zazwyczaj jest przez nas smażona i dodawana do dań. A gdyby tak upiec ją i zjeść z odrobiną soli? Receptura ze starej książki kulinarnej nie ma sobie równych. Pełne smaku i przyjemnie rozpływające się w ustach warzywo z pewnością was zachwyci. Dobrze przyrządzona cebula będzie pełna smaku i aromatyczna. Upieczenie jest świetnym sposobem na zachowanie wszystkiego, co w niej najlepsze wewnątrz. Kierując się prostymi wskazówkami z początków XIX wieku, przygotujemy wspaniały rarytas, który skradnie niejedno serce.
Cebula jest jednym z często wykorzystywanych w naszej kuchni warzyw. W ostatnim czasie niestety znacznie zdrożała. Z czego wynika taka sytuacja i czy należy obawiać się całkowitego braku popularnego składnika? Wyjaśniamy. Sytuacja ekonomiczna na świecie jest złożona i trudna. Pandemia, wojna w Ukrainie i zeszłoroczne susze dość mocno wpłynęły na ceny i dostępność wielu produktów. Podwyżki nie ominęły też warzyw. Jak podali eksperci, znacznie wzrósł eksport świeżych polskich warzyw. Efektem jest między innymi wyższy koszt nabycia cebuli.
Ewa Wachowicz podzieliła się swoim nietuzinkowym przepisem na śledzie. Zapomnij o przygotowywaniu ich w śmietanie. Znana dziennikarka swoje śledzie przyrządza na wzór ryby po grecku. Musimy przyznać, że to rewelacyjny pomysł.Do przygotowania śledzi po grecku Ewy Wachowicz potrzebujesz zaledwie kilku składników. Przyrządzenie potrawy jest banalnie proste. Takie śledzie z pewnością pozytywnie zaskoczą niejednego gościa. Ewa Wachowicz słynie z doskonałego wyczucia smaku.
Tomasz Strzelczyk pokazał przepis na surówkę idealną. Jest doskonałym dodatkiem do rozmaitych dań obiadowych. Możesz przyrządzić ją o każdej porze roku, a koszt niezbędnych produktów jest niewygórowany. Czyż można oczekiwać od surówki czegoś więcej?Surówka Tomasza Strzelczyka, którego powyższe zdjęcie pochodzi z kanału YouTube Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA, przygotowana jest na bazie kiszonych ogórków. Ich kwaskowaty smak równoważy słodka biała kapusta. Do tego nieco czerwonej cebuli i oszałamiający sos. Będziecie totalnie zaskoczeni tym smakiem.
Wątróbka jest jednym z najpopularniejszych podrobów. Żeby jednak smakowała, jak należy, trzeba ją odpowiednio przyrządzić. Dziś powiemy Wam, jak smażyć wątróbkę, by nie była twarda. Warto poznać najważniejsze zasady jej przyrządzania.Wątróbkę zawsze smaż na mocno rozgrzanym tłuszczu i bez dodatku soli. To właśnie ta przyprawa sprawia, że mięso staje się twarde. Wątróbkę dopraw solą i pieprzem po wyłożeniu na talerz. Jeśli nie lubisz charakterystycznej goryczki, możesz się jej pozbyć. Wystarczy, że mięso namoczysz wcześniej w maślance lub mleku.Aby wątróbka była soczysta i doskonale usmażona, musisz pokroić ją na kawałki podobnej wielkości. To bardzo ważne, ponieważ mięso powinno być poddane obróbce termicznej nie dłużej niż 5 minut na stronę. Jak smażyć wątróbkę? Jeśli kawałki wątróbki nie będą podobnej wielkości, niektóre będą przesmażone i twarde, a inne jeszcze krwiste w środku.Przed smażeniem wątróbki, zeszklij na oleju posiekaną cebulę i pokrojone w plasterki jabłko. Solidnie oprósz majerankiem i przełóż na talerz. Na tej samej patelni usmaż wątróbkę. Gdy już będzie gotowa, dodaj cebulę z jabłkiem, wymieszaj i podsmaż jeszcze chwilę. Całość oprósz solą i pieprzem.
Zapach smażonej cebulki momentalnie rozbudza nasz apetyt. Trzymane na patelni warzywo roztacza wokół siebie niezapomniany aromat. Sprawdź, jak zeszklić cebulę, aby idealnie podkreślić jej smak. Tak naprawdę wystarczy dodać do niej odrobinę soli.Podsmażona cebulka jest wspaniałym dodatkiem do rozmaitych dań. Warzywo w takiej formie powszechnie możemy spotkać w przepisach kuchni polskiej i nie tylko. Dowiedz się, jak zeszklić cebulę, żeby za każdym razem zachwycała smakiem. Ta pozornie banalna czynność ma kilka zasad.
Kapusta zasmażana babci Kazi od lat jako pierwsza znika z obiadowych talerzy. O jej wyjątkowym smaku możesz przekonać się, odtwarzając jej przepis w swojej kuchni. Cała tajemnica tego dania tkwi w początkowym podsmażeniu warzywa na złoty kolor. Spróbujcie raz, a już nigdy nie przyrządzicie kapusty inaczej.Babcia Kazia starannie dobiera przyprawy do swojej kapusty zasmażanej. Do potrawy dodaje zarówno kminek, jak i kmin rzymski. To połączenie stało się prawdziwym hitem podczas rodzinnych uroczystości. Smak kapusty jest nie do opisania.
Łupiny cebuli nie muszą trafiać do kosza. Zewnętrzną część warzywa w prosty sposób przekształcić w aromatyczną przyprawę i jeszcze nie raz wykorzystać w kuchni. Patent jest bardzo prosty, a efekty oszałamiające. Spróbujecie? Jeśli do tej pory wyrzucaliście łupiny z cebuli, czas najwyższy skończyć z marnowaniem resztek. Z tego niepozornego składnika można bowiem przygotować świetną przyprawę, która podniesie walory smakowe niejednego dania.
Nic tak nie stawia na nogi, jak pożywne śniadanie. Rozgrzewający i sycący posiłek zapewnia doskonały początek dnia. Wszystkie kryteria idealnego śniadania bez wątpienia spełnia jajecznica po góralsku. Dzięki dodatkowi boczku oraz oscypka smakuje obłędnie.Jajecznica po góralsku to prawdziwa uczta. Poza boczkiem i oscypkiem, zawiera w sobie również aromatyczną cebulkę i podsmażony razowy chleb. Tą jajecznicą może najeść się nawet największy pasibrzuch. Koniecznie wypróbuj ten przepis.
Cebula jest świetnym materiałem na pyszną, sylwestrową przekąskę. Przyrządzone z niej krążki za sprawą wędzonej papryki dodanej do ciasta nabiorą aromatu i charakteru. Musicie spróbować — ich przygotowanie jest niesamowicie proste. Jeśli szukacie pomysłu na tani i efektowny przysmak, sięgnijcie po cebulę. Nie kosztuje wiele, a jej kawałki obtoczone w aromatycznym cieście po usmażeniu nabierają niesamowicie przyjemnej konsystencji. W smaku są znakomite. Każdy ich spróbuje.
Ziemniaki duszone w śmietanie z cebulą i czosnkiem są rewelacyjnym dodatkiem do obiadu, który przygotujesz w dosłownie 20 minut. Ziemniaki dopraw gałką muszkatołową, suszonym rozmarynem i świeżą natką pietruszki, będą smaczne i bardzo aromatyczne.Znudziły Ci się zwykłe ziemniaki z wody? Przygotuj ziemniaki duszone w śmietanie. Ten aromatyczny dodatek do obiadu będzie pasował do każdego dania, jakie przyrządzisz. Ziemniaki doskonale łączą się z każdym rodzajem mięsa, rybami i potrawami wegetariańskimi.Ziemniaki duszone w śmietanie swój wyjątkowy smak zawdzięczają aromatycznym dodatkom. Cebula przesmażona z czosnkiem na maśle, gałka muszkatołowa, suszony rozmaryn i świeża natka pietruszki sprawią, że już nigdy nie przygotujesz uniwersalnych warzyw obiadowych w inny sposób.Do przygotowania ziemniaków duszonych w śmietanie wykorzystaj ziemniaki z jasną skórką. Ziemniaki pokrój na mniejsze kawałki, posól i zalej wrzątkiem. Nie gotuj ich jednak do miękkości. Warzywa staną się miękkie, kiedy poddusisz je w aromatycznym sosie.
Sałatkę jarzynową przygotowujemy najczęściej w hurtowych ilościach. Co zrobić z nadmiarem potrawy? Czy można mrozić sałatkę jarzynową? Odpowiedź brzmi "tak", o ile nie wymieszamy ze sobą wcześniej wszystkich jej składników.Sałatkę jarzynową powinno się spożyć po 1-2 dniach od jej przygotowania. Nie zawsze ta sztuka się udaje. Podpowiadamy, czy można mrozić sałatkę jarzynową i w jaki sposób to zaplanować.
Krojenie cebuli nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Niemal za każdym razem możemy być pewni szlochania nad szatkowanym warzywem. Jak pokroić cebulę bez łez? Najlepiej wcześniej schłodzić ją w lodówce lub zamrażarce.Cebula to warzywo dodawane do rozmaitych potraw. Tym ważniejsza jest wiedza, jak pokroić cebulę bez łez. Dzięki naszym prostym poradom zaoszczędzicie sobie płaczu podczas przygotowywania warzywa. Szatkowanie cebuli już nigdy nie będzie problemem.
W przedświątecznym rozgardiaszu łatwo o czymś zapomnieć. Dla tych, którzy przegapili moment przyrządzenia świątecznego klasyka mamy przepis na ekspresowe śledzie w oleju. Proste przygotowanie idzie w parze z rewelacyjnym smakiem.Nasz przepis na ekspresowe śledzie w oleju wymaga zaledwie kilku prostych składników. Najprawdopodobniej większość z nich masz już w swojej kuchni. Jeśli chcesz skrócić czas przyrządzenia dania do minimum, przygotuj je z filetów matiasa. Ta ryba wymaga dużo krótszego czasu namaczania, niż zwykły śledź.
Ekspresowa ryba po grecku bez ryby stanowi doskonałą bezmięsną wersją popularnej wigilijnej potrawy. Jej przygotowanie jest wyjątkowo proste i szybkie. Rolę mięsa przejmują w tym wypadku soczyste kotlety sojowe. Sprawdź jakie to pyszne.Ekspresową rybę po grecku bez ryby najlepiej przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. Optymalny smak ta potrawa osiąga po 1-2 dniach w lodówce. W tym czasie wszystkie smaki mają szansę dobrze się przegryźć, a kotlety nasiąknąć smakowitym sosem. To danie pokochają nawet miłośnicy mięsa.
Wigilijny barszcz nie może obejść się bez aromatycznych uszek. Nie masz pod ręką suszonych grzybów? Nic straconego. Pyszne uszka do barszczu możesz przygotować również z nadzieniem z pieczarek.Przygotowanie farszu z pieczarek jest proste i bezproblemowe. W przeciwieństwie do grzybów suszonych, pieczarki nie wymagają wielogodzinnego namaczania. Dzięki temu uszka do barszczu możesz przyrządzić nawet na ostatnią chwilę. Ich smakowi nie sposób niczego zarzucić.
Różnorodność sposobów na przygotowanie śledzi nie przestaje zadziwiać. Nasza dzisiejsza propozycja wyraźnie jednak wyróżnia się spośród innych przepisów. Do tradycyjnego śledzia z cebulką zdecydowaliśmy się dodać rodzynki oraz apetyczny sos pomidorowy. Smak potrawy jest doskonale zbalansowany.Śledzie z rodzynkami i sosem pomidorowym mogą być niemałym zaskoczeniem. Idealnie balansują w sobie smak słony, słodki oraz kwaśny. Ich przygotowanie jest dziecinnie proste. Apetyczne śledzie wedle tego przepisu najlepiej przygotować na dzień poprzedzający ich podanie.
Śledzie w rozmaitych odsłonach skradły serca i podniebienia Polaków. Apetyczną przekąskę można jednak wynieść na zupełnie nowy poziom. Śledzie podane na chrupiących plackach ziemniaczanych są prawdziwym hitem. Smak ryby i ziemniaków idealnie się ze sobą łączy.Delikatny śledź w śmietanie jest faworytem wielu miłośników tej ryby. Takie wydanie komponuje się w plackami wprost rewelacyjnie. Ten specjał przygotujesz prosto i szybko. Śledzie w śmietanie na plackach ziemniaczanych warto zaserwować nie tylko od święta.
Już lada dzień na wielu polskich stołach pojawi się kapusta z grochem. Tradycyjna potrawa aż prosi się o pałaszowanie. Aby zapobiec ewentualnym problemom gastrycznym po jej konsumpcji, warto dodać do dania niewielką ilość kminku. Niepozorne ziarenka podkręcą smak i chronią nasz żołądek.Kminek znany jest ze swojego dobroczynnego działania. Przyprawa ta wspomaga procesy trawienne i zapobiega wielu dolegliwościom ze strony układy pokarmowego. Przy okazji nadaje kapuście z grzybami kuszącego smaku i aromatu. Warto mieć ją w swoim kuchennym arsenale.
Ewa Wachowicz zdradziła niezawodny patent na syrop z cebuli. Domowe lekarstwo na przeziębienie nie będzie już nieprzyjemnie pachnieć. Wystarczy, że do cebuli, czosnku i miodu dodasz kilka goździków.Na stronie ewawachowicz.pl znajdziemy wiele przepisów i kulinarnych inspiracji. Ewa Wachowicz podzieliła się również swoją recepturą na syrop z cebuli. Domowy syrop jest skutecznym lekarstwem na kaszel i przeziębienie. Przepis wykorzystany w artykule pochodzi z oficjalnej strony Wachowicz.Syrop z cebuli jest syropem, który przygotowywały nasze mamy i babcie. Domowe lekarstwo z dodatkiem cytryny i miodu miało bardzo intensywny smak i nieprzyjemny zapach. Wachowicz zdradziła, co dodać do syropu, żeby był o wiele smaczniejszy. Do cebuli, czosnku i miodu wystarczy dodać kilka goździków.Korzenna przyprawa nie dość, że neutralizuje intensywny zapach, to wzmacnia jeszcze lecznicze działanie syropu z cebuli. Goździki zwiększają odporność i rozgrzewają. Warto dodać je również do zimowej herbaty. Syrop będzie gotowy po 1 dniu. Pij go 3 razy dziennie po jednej łyżce.
W wielu regionach Polski wigilijną wieczerzę zaczyna się od podania uszek do barszczu. Niezwykle ważne jest, aby w tym wyjątkowych dniu smakowały one bez zarzutu. Na szczęście z przepisem, który otrzymaliśmy od babci, przygotowanie tego specjału nie sprawi nikomu żadnej trudności. Uszka do barszczu są nieco pracochłonną potrawą. Lepienie malutkich pierożków wymaga czasu i cierpliwości. Uszka z przepisu babci są jednak warte każdej minuty przygotowania. Przekonajcie się o tym sami z okazji nadchodzących świąt.Podobnie jak inne przepisy, tak też uszka do barszczu wymagają wcześniejszego namoczenia grzybów. Składnik ten najlepiej zostawić do namaczania na całą noc. Pamiętaj, aby nie wylewać wody po moczeniu grzybów, gdyż będzie ona potrzebna do ich ugotowania.
Bez sałatki jarzynowej nie sposób sobie wyobrazić tradycyjnego świątecznego stołu. Ta klasyka gatunku w każdym domu pokazuje nieco inne oblicze. Jest jednak jeden składnik, którego lepiej w sałatce unikać ze względu na jego intensywny smak i aromat. Mowa oczywiście o cebuli.Idealny smak sałatki jarzynowej wymaga sporych nakładów czasu i pracy. Z należytą starannością należy dobierać poszczególne jest składniki. Dowiedz się, czemu lepiej zastąpić cebulę innymi produktami.
Kapusta z grochem jest tradycyjnym daniem, które od lat pojawia się na wielu wigilijnych stołach. Do jej przygotowania potrzeba jedynie kilku składników, wśród których pierwsze skrzypce gra kiszona kapusta i groch łuskany. Aby potrawa miała idealną konsystencję, nie należy gotować jej zbyt długo. Rozgotowany groch spowoduje, że całe danie rozmięknie i stanie się papkowate.Przygotowanie tej potrawy, choć bardzo proste, jest jednak czasochłonne. Wszystko przez konieczność wielogodzinnego namaczania grochu. Przygotowanie kapusty z grochem warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Ponieważ danie doskonale się mrozi, możesz śmiało przyrządzić je nawet na kilka dni przez planowanym podaniem.