Jabłecznik jest smacznym deserem. Pełen aromatycznych owoców wypiek będzie idealny na pierwsze dni jesieni. Zaproponowana przez Ewę Wachowicz odsłona z dodatkiem delikatnego lukru na pewno spodoba się domownikom. Spróbujecie?Jabłecznik sprawi, że w waszych domach zrobi się przytulniej. Delikatny jabłkowy smakołyk złożony z obłędnego musu z dodatkiem cynamonu oraz lekkiego i rozpływającego się w ustach ciasta skradnie niejedno serce. Deser bije na głowę tradycyjną szarlotkę — musicie go skosztować.
Ciasto na biszkopcie można przygotować na wiele sposobów. Dziś proponujemy wam prosty przepis na deser Słoneczny Brzeg, który łączy w sobie puszysty biszkopt, wiśnie i kakao. Całość zwieńcza pyszny krem budyniowy. Smakołykowi mało kto się oprze. Słoneczny Brzeg jest pysznym ciastem na biszkopcie, które z pewnością przypadnie do gustu amatorom słodkości z owocami. Kwaskowe wiśnie (mogą być mrożone lub z konfitury) i kakao doskonale pasują do lekkiego, jajecznego wypieku i mlecznego budyniu. Musicie spróbować.
Unoszącego się w powietrzu zapachu świeżego, domowego chleba nie da się pomylić z niczym innym. Ten aromat stanowi zapowiedź delikatnego białego miąższu zamkniętego w chrupiącej, rumianej skórce. Taki przywilej nie jest już zarezerwowany dla nielicznych osób wyposażonych w odpowiednią wiedzę oraz sprzęt. Mamy recepturę, z którą w prosty sposób przygotujesz pieczywo we własnej kuchni.Do przygotowania domowego chleba nie potrzebujesz zakwasu ani specjalnej maszyny do pieczenia. Zaledwie kilka składników wystarczy do własnoręcznego wyczarowania smakowitych bochenków. Sprawdź ten przepis koniecznie i zaskocz domowników.
Na świątecznym stole nie może zabraknąć piernika. Choć do uroczystego dnia zostało jeszcze kilka tygodni, czas na przygotowanie korzennego ciasta nieubłaganie się kurczy. Prawdziwy piernik staropolski przed upieczeniem dojrzewa bowiem od 2 do nawet 6 tygodni. Nie przegap czasu przyrządzenia tego słodkiego specjału.Poza dojrzewaniem surowego ciasta na piernik staropolski, należy wziąć pod uwagę także czas jego leżakowania po pieczeniu. Kilka dodatkowych dni pozwoli ciastu nasiąknąć wilgocią, która pochodzi z jego owocowego przełożenia. Nie musisz martwić się datą przydatności do spożycia. Piernik staropolski nieprędko się psuje.
Ewa Wachowicz przygotowuje szarlotkę inaczej niż wszyscy. Do ciasta dodaje nie kwaśną śmietanę, a jogurt naturalny, dzięki któremu kruche ciasto jest delikatniejsze. Wachowicz do szarlotki przygotowuje również lekką piankę z białek. Całość doskonale łączy się z jabłkami i dosłownie rozpływa się w ustach. Kruche ciasto na szarlotkę i inne wypieki przygotowujemy głównie z mąki, zimnego masła, cukru i żółtek. Niektórzy do ciasta dodają całe jajka, inni kwaśną śmietanę. Ewa Wachowicz natomiast szarlotkę przygotowuje z dodatkiem gęstego jogurtu naturalnego. To sekret doskonałego ciasta kruchego.Wyrobione ciasto należy podzielić na dwie części i wstawić do lodówki na pół godziny. Ciasto kruche na szarlotkę musi być dobrze schłodzone, w przeciwnym wypadku po upieczeniu będzie twarde. Podczas wyrabiania ciasta ważny jest również czas. Nie należy zbyt długo łączyć wszystkich składników.Szarlotka z przesmażonymi jabłkami, pianką z białek i kruszonką smakuje rewelacyjnie. Jabłka w połączeniu z cynamonem i cukrem waniliowym zyskują niepowtarzalny aromat. Przysłowiową wisienką na torcie jest delikatna piana z białek oraz słodka kruszonka. Tak przygotowana szarlotka posmakuje wszystkim domownikom.
Błyskawiczne ciasto bez pieczenia z 3 składników jest wybawieniem, kiedy spodziewamy się gości lub zwyczajnie mamy ochotę na coś słodkiego. Z pomocą herbatników, bananów oraz tabliczki czekolady z łatwością wyczarujesz ten zaskakujący deser. Daj się rozpieścić obłędnemu smakołykowi.Przygotowanie ciasta bez pieczenia z 3 składników, którego powyższe zdjęcie pochodzi z kanału Cookrate-Cake w serwisie YouTube, jest dziecinnie proste. Herbatnikowo- bananową masę wystarczy zamknąć między dwiema warstwami czekoladowej polewy i schłodzić w lodówce. Ten deser znakomicie pasuje do filiżanki aromatycznej kawy lub gorącej herbaty.
Czy wiesz, kiedy przygotować piernik na święta? Odpowiedź może zaskoczyć. Prawdziwy staropolski piernik dojrzewający zaczyna przyrządzać się nawet do 6 tygodni przed świętami. Absolutne minimum leżakowania piernika przed pieczeniem to 2 tygodnie. Tradycyjne ciasto najlepiej zacząć planować już teraz.Aby przygotować piernik dojrzewający, należy wymieszać składniki na ciasto w odpowiedniej kolejności, a następnie odstawić je w chłodne do leżakowania. Idealnie nada się do tego dolna szuflada lodówki, piwnica, a nawet balkon. W tym czasie ciasto nabiera gęstości oraz przenika aromatem korzennych przypraw.Wiesz już, kiedy przygotować piernik na święta, a jak się ma sprawa z pierniczkami? Ich pieczenie również zaplanuj zawczasu. Pierniczki staropolskie i bakaliowe można z powodzeniem przygotować już w listopadzie, natomiast wersję szwedzką i alpejską w połowie grudnia. Aby pierniczki zachowały świeżość aż do świąt, przechowuj je w szczelnie zamkniętym pojemniku. Do ciasteczek możesz wsadzić kawałek jabłka, z którego wypieki będą chłonęły wilgoć. Pamiętaj jedynie, aby owoc regularnie wymieniać na świeży.
Fit ciasto z owocami jest świetną alternatywą dla klasycznego brownie. Zamiast cukru wykorzystamy daktyle, które doskonale komponują się z kakaową masą, nadając jej przyjemnej słodyczy. Musicie go spróbować — każdy poprosi o dokładkę.Jeśli lubicie brownie, nasza lekka wersja klasyka z pewnością przypadnie wam do gustu. Jest niezwykle aromatyczna i pełna smaku, a nie zawiera nawet grama cukru. Zrobienie jej zajmuje zaledwie kilka chwil. Spróbujecie?
Deser z jabłkami według przepisu Katarzyny Cichopek jest deserem, który zrobisz w kilka chwil. To świetna alternatywa dla tradycyjnego ciasta, kiedy goście wpadną z niezapowiedzianą wizytą lub kiedy masz ochotę na coś słodkiego do kawy.Domowe ciasta z jabłkami, śliwkami i orzechami to desery, bez których nie wyobrażam sobie kawy w chłodny, jesienny dzień. Nie zawsze jednak jest czas na pieczenie, dlatego wtedy sięgam po desery, których przygotowanie trwa dosłownie kilka chwil. Takim deserem jest właśnie deser z jabłkami według przepisu Katarzyny Cichopek.Kasia Cichopek zdradziła przepis na rewelacyjny deser z jabłkami, którego przygotowanie jest o wiele łatwiejsze niż pieczenie tradycyjnej szarlotki. Ciasto francuskie zapieczone z prażonymi z cynamonem jabłkami to połączenie, które smakuje całej rodzinie. Gotowe ciastka znikają w mgnieniu oka.Do przygotowania deseru z jabłkami potrzebujemy ciasta francuskiego, jabłek, cukru i cynamonu. Jabłka przesmażamy na maśle, a gotowe już ciastka smarujemy rozmąconym jajkiem i oprószamy cukrem waniliowym. Przygotowane w ten sposób wstawiamy do piekarnika.
Ciasto na pierogi według przepisu z XIX wieku zachwyca sprężystością, delikatnością i smakiem. Ciasto przygotowane z trzech składników nie zawiera ani jajek, ani tłuszczu. Nasze prababki wykorzystywały wyłącznie mąkę, wodę i sól.Odpowiednio przygotowane ciasto na pierogi jest sekretem doskonałego dania. Nawet najlepszy farsz nie obroni pierogów, jeśli ciasto wyjdzie grube, mączne lub twarde. Ciasto musimy rozwałkować na stolnicy na placek o grubości 2 mm. Podczas rozwałkowywania podsypujemy ciasto mąką, żeby nie przyklejało się do wałka.Niektórzy do ciasta na pierogi dodają kilka rodzajów mąki, inni dodają jajko, jeszcze kolejni roztopione masło lub olej. Przepis na ciasto na pierogi z XIX wieku to wyłącznie trzy składniki: mąka pszenna, ciepła woda i sól. Ciasto po wyrobieniu jest sprężyste, delikatne i łatwo się rozwałkowuje.Ciasto na pierogi przygotowane według receptury naszych prababek doskonale sprawdzi się zarówno do pierogów wytrawnych, podanych z okrasą z boczku i cebuli, jak i do słodkiego farszu z ulubionych owoców. Pierogi na słodko smakują fantastycznie oprószone cukrem i podane ze śmietaną. Ciasto po wyrobieniu musi odpocząć przez około 15- 20 minut, to sekret doskonale miękkich i delikatnych pierogów.
Pomysł na szybkie ciasto na niedzielę? Upiecz ciasto meksykańskie Ewy Wachowicz. Większość składników z pewnością masz w domu. Ciasto jest słodkie, mocno czekoladowe i skrywa pyszną niespodziankę- orzechy włoskie i rodzynki.Na stronie ewawachowicz.pl znajdziemy wiele ciekawych przepisów na ciasta, desery i dania obiadowe. To właśnie z tej strony pochodzi receptura wykorzystana w tym artykule. Ewa Wachowicz podzieliła się przepisem na rewelacyjne ciasto meksykańskie, które przygotujemy z kilku podstawowych składników.Ciasto meksykańskie Ewy Wachowicz jest puszyste i doskonale wyrośnięte. W środku jest wilgotne, mocno czekoladowe z wyraźną nutą orzechów i rodzynek. Ewa Wachowicz do ciasta dodaje pianę z białek, to sekret doskonałego deseru. Ciasto dosłownie rozpływa się w ustach i będzie pysznym dodatkiem do kawy.Do ciasta meksykańskiego Ewy Wachowicz nie musimy przygotować dodatkowej polewy. Ciasto jest już wystarczająco słodkie i wygląda bardzo apetycznie. Ciasto pieczemy do suchego patyczka, koniecznie z opcją grzania góra- dół, termoobieg wysuszy czekoladowy placek.
Naleśniki są świetnym pomysłem na obiad lub podwieczorek dla całej rodziny. Słodkie, delikatne ciasto z cukrem waniliowym i płynnym miodem będzie o wiele delikatniejsze i puszyste, kiedy dodamy do niego wrzącą wodę. Naleśniki na słodko podaję z różnymi dodatkami. Jesienią sięgam po czekoladę i domowe dżemy i konfitury, głównie konfitury ze śliwek, brzoskwiń, truskawek. Latem natomiast stawiam na świeże owoce sezonowe, mus owocowy i serek waniliowy, naleśniki podane w ten sposób smakują całej rodzinie.Ciasto naleśnikowe przygotowuję nieco inaczej niż wszyscy. Zamiast zimnej lub gazowanej wody, dodaję wrzątek i odstawiam na 30 minut, żeby masa zgęstniała. Do ciasta dodaję również cukier waniliowy, miód i łyżkę oleju rzepakowego, dzięki któremu naleśniki nie przywierają do patelni podczas smażenia.Do naleśników nie dodaję również ani proszku do pieczenia, ani sody. Nie ubijam również piany z białek, żeby spulchniły ciasto. Wrzątek jest najlepszym sposobem na delikatne naleśniki. Masa naleśnikowa z początku jest bardzo rzadka, po 30 minutach natomiast ładnie gęstnieje i nadaje się do smażenia.
Mamy patent na wyjątkowo smaczne racuchy. Do ich przygotowania używa się skyru, czyli islandzkiej wersji jogurtu naturalnego. Placuszki z jego udziałem są błyskawiczne w przygotowaniu oraz wyjątkowo pyszne. Już nigdy nie przygotujesz ich w inny sposób.Skyr jest wyjątkowo gęstym wariantem jogurtu o dużej zawartości białka. Możesz bez trudu kupić go w większych sklepach spożywczych. Może być określany także mianem jogurtu typu islandzkiego. Racuchy na skyrze to istne niebo w gębie.
Ciasto orzechowiec jest jednym z najlepszych ciast z dodatkiem orzechów włoskich. Robi się je dość szybko, świetnie wygląda, a jeszcze lepiej smakuje. Można je przygotować na leniwy weekend do kawy, jak i na wizytę gości. Najlepiej w większych ilościach, bo znika błyskawicznie. Jesienią, kiedy na dworze robi się coraz chłodniej, lubię przygotować domowe ciasto z dodatkiem sezonowych owoców, orzechów, miodu i korzennych przypraw. Ciasto orzechowiec z masą budyniową jest szybkim ciastem, które często piekę do kawy w weekend.Ciasto orzechowiec jest bardzo proste w przygotowaniu. Ciasto dzielę na dwie części. Pierwszą zapiekam bez żadnych dodatków, to będzie spód. Drugą część ciasta natomiast piekę z przygotowaną masą orzechową. Dwa blaty ciasta przekładam kremem budyniowym i w zasadzie gotowe.Zwróć uwagę na odpowiednie przygotowanie masy budyniowej do orzechowca. Masło musi mieć temperaturę pokojową, a budyń musi być zupełnie zimny, w przeciwnym razie krem się zwarzy. Do ucieranego masła dodaję stopniowo budyń, w ten sposób nie robią się grudki i krem ma aksamitną konsystencję.
Wiele osób zastanawia się, czy na drożdżach instant ciasto na placek drożdżowy, czy chleb wyrośnie tak, jak powinno. Suszone drożdże nie tylko nadają się do każdego rodzaju ciast, ale mają o wiele więcej zalet niż świeży produkt. Warto zdawać sobie z nich sprawę. Ciasto drożdżowe, pączki, pieczywo, pizza, racuchy, kluski na parze, drożdżówki z owocami. To tylko niektóre przykłady produktów spożywczych, które wymagają użycia drożdży. Każde ciasto drożdżowe jest dość czasochłonne przez przygotowywanie rozczynu, który nie zawsze wychodzi. Rozczyn musi mieć odpowiednią temperaturę, żeby delikatne, świeże drożdże zaczęły rosnąć i tym samym zwiększyły później objętość ciasta. Pączki, chleb, czy inne smakołyki możemy jednak przygotować o wiele szybciej, bo bez rozczynu. Wystarczy tylko zamienić świeże drożdże na drożdże instant.Drożdże instant są stosunkowo nowym produktem na rynku, przez co wiele osób w dalszym ciągu stosuje świeży produkt. Suszone drożdże nie tylko nadają się do każdego rodzaju ciast, ale są również o wiele łatwiejsze w przygotowaniu. I co bardzo ważne - ich termin ważności jest sporo dłuższy od świeżych.
Ciasto ze śliwkami nasączonymi rumem jest świetnym deserem do kawy. Ciasto jest mocno czekoladowe, puszyste i wilgotne. Wyraźny smak czekolady, śliwek i rumu przełamany jest delikatnym kremem z budyniu waniliowego. Koniecznie przygotuj, a wszyscy dorośli goście będą zachwyceni. Ciasto ze śliwkami w jesiennej wersji zachwyca smakiem. Słodkie owoce, czekolada, puszysty biszkopt i rum to połączenie, któremu nie oprze się żaden łasuch. Ciasto w wersji z alkoholem jest deserem wyłącznie dla dorosłych. Smakuje rewelacyjnie z filiżanką mocnej, czarnej kawy.Jesienią ciasto ze śliwkami koniecznie przygotujmy ze świeżych, dojrzałych owoców. Śliwki przesmażamy z cukrem, następnie wlewamy rum i gotujemy jeszcze chwilę i odstawiamy na czas przygotowywania biszkoptu i masy budyniowej. Poza sezonem do ciasta wykorzystajmy śliwki suszone. Śliwki suszone kroimy i moczymy od razu w rumie, nie przesmażamy ich z cukrem. Biszkoptowy blat zawsze nasączamy rumem, w którym moczymy owoce, dzięki czemu ciasto ze śliwkami będzie wilgotne i aromatyczne.
Ciasto bez pieczenia "Jajko sadzone" bez wątpienia oczaruje całą rodzinę i wszystkich gości. Szybkie ciasto zachwyca puszystością, smakiem i niecodziennym wyglądem. "Jajko sadzone" z brzoskwiniami sprawdzi się jako deser i dodatek do popołudniowej kawy. Przygotujcie je raz, a nie pożałujecie. Ciasto bez pieczenia "Jajko sadzone" jest jednym z tych deserów, do których chętnie się wraca. Jest proste w przygotowaniu, bardzo puszyste i delikatne. Owoce z syropu doskonale łączą się z kremową masą serową.Nasze ciasto bez pieczenia robi się z twarogu, serka mascarpone i słodkiej śmietanki. Masa jest niezwykle puszysta, słodka, z waniliową nutą. Spód ciasta przygotowałam z biszkoptów, możesz jednak wykorzystać również herbatniki.Galaretkę do ciasta bez pieczenia przygotowuję z galaretek krystalicznych, które rozpuszczam w zalewie z brzoskwiń w puszce z dodatkiem wrzątku. W ten sposób galaretka będzie miała owocowy smak i ładniejszy kolor. Do ciasta możesz wykorzystać również klasyczną galaretkę cytrynową.
Straszne muffinki na Halloween spodobają się nie tylko najmłodszym. Pyszny czekoladowy przysmak udekorujemy maślanym kremem i jadalnymi ozdobami. Nabierze charakteru i zachwyci wyglądem. Spróbujecie? Prosty i smaczny deser, jakim są muffiny, bez trudu przekształcicie w rarytas w klimacie Halloween. Wystarczy odrobina pysznego kremu na bazie masła i dodatków, nawet gotowych. Dzieci będą zachwycone i zjedzą ze smakiem.
Jabłka w szlafroczkach są prostym i smacznym deserem. Jesienny owoc zamknięty jest w przyjemnie miękkim cieście z dodatkiem drożdży i doprawiony dwiema wspaniałymi przyprawami korzennymi — cynamonem i kardamonem. Nadają mu one nieco pikanterii i niesamowitego aromatu. Nikt się nie oprze.Jabłka w szlafroczkach najkrócej opisać można jako szarlotkę zamkniętą w formie niewielkiego ciastka. Taka porcja idealnie pasuje do popołudniowej herbaty czy kawy. Pięknie pachnące owoce otulone delikatnym ciastem drożdżowym skuszą nawet wybrednych smakoszy. Spróbujecie?
W polskiej kulturze chleb zajmuje szczególne miejsce. Z tego względu wiele osób za wszelką cenę stara się unikać wyrzucania tego produktu, wynajdując dla nieświeżego pieczywa coraz to nowe zastosowania. Mamy dla Was dziś rewelacyjny sposób na to, co zrobić z czerstwego chleba. Za pomocą kilku podstawowych składników łatwo zamienisz go w pyszne ciasto.Z pieczywa drugiej świeżości nie musisz już robić zapasów bułki tartej lub grzanek. Ciasto z czerstwego chleba jest bardzo smaczne, przez co ucieszy domowników bardziej, niż kolejny słoik składnika do panierowania. Zarezerwuj sobie czas na schłodzenie ciasta a potem ciesz się jego smakiem bez żadnych ograniczeń.
Ciasto na placek drożdżowy z owocami i kruszonką wymaga odpowiedniego przygotowania. W przeciwnym razie nie podwoi swojej objętości i po upieczeniu nie będzie lekkie, ani puszyste. Ciasto drożdżowe potrzebuje około 2 godzin, żeby urosło. Ciocia Aniela zna jednak sposób, który znacznie przyspiesza ten proces.Ciasto drożdżowe jest jednym z lepszych, domowych wypieków. Jednak jego przygotowanie jest dość żmudnym procesem. Jeśli korzystamy ze świeżych drożdży, musimy zrobić rozczyn, czekać, aż urośnie. Następnie wymieszać go z pozostałymi składnikami i odstawić w ciepłe miejsce na około 2 godziny, żeby ciasto podwoiło swoją objętość.Ciocia Aniela ciasto na drożdżowy placek robi znacznie szybciej. Przygotowane ciasto faktycznie odstawia w ciepłe miejsce, jednak jest ono wyrośnięte już po niecałej godzinie. Sekretem cioci Anieli jest foliowa torebka, która przyspiesza wyrastanie ciasta.
Naleśniki są niezwykle proste do zrobienia. Co nie oznacza jednak, że za każdym razem wychodzą idealne. Marzeniem są cienkie i elastyczne placuszki, które bez problemu można składać na cztery czy rolować. Co zrobić, by takie wyszły? Otóż wystarczy dodać do ciasta trochę stopionego masła. Idealne naleśniki wymagają perfekcyjnie dopracowanej receptury. Prezentowany poniżej sposób pochodzi z Francji, która może pochwalić się jednymi z najlepszych naleśników na świecie. Teraz możesz samodzielnie usmażyć wyborne naleśniki godne kulinarnych mistrzów.
Maślankowe ciasto na pierogi jest niezwykle delikatne. Masa doskonale się formuje, a jej przygotowanie nie jest skomplikowane. Sekretem plastyczności ciasta jest stopniowe wlewanie maślanki, co pozwala dodać odpowiednią ilość składnika. Koniecznie wypróbujcie — będziecie zachwyceni.Zrobienie dobrego ciasta na pierogi jest pewnym wyzwaniem. Prosty przepis cioci Grażynki, który zakłada wykorzystanie maślanki zamiast wody czy mleka, pomoże wam zrobić niezwykle elastyczną i łatwą do sklejania masę, która pasuje do niejednego farszu.
Jeśli lubicie ciasto czekoladowe, pyszna wersja z dodatkiem buraka z pewnością też Was skusi. Jest prosta w przygotowaniu i ma głęboki smak. Zawdzięcza go zarówno dodatkowi zdrowego warzywa, jak i zastosowaniu bogatej w kakao czekolady. Koniecznie spróbujcie — tak wilgotnego i rozpływającego się w ustach deseru dawno nie jedliście. Dodatek warzyw do ciasta czekoladowego pozwala nadać mu przyjemnej konsystencji. Masę można łączyć m.in. z cukinią, dynią, fasolą czy marchewką. Dziś postawimy na nieco inny składnik — częściej kojarzony jednak z daniami wytrawnymi. Do naszego wypieku wrzucimy buraka. Jest słodki, więc świetnie wzbogaci smak ciasta. Kawałek ciasta czekoladowego będzie też znacznie zdrowszy. Burak zawiera bowiem szereg cennych składników odżywczych, wśród których wymienić można m.in. witaminy A, B6 czy K, wapń, żelazo oraz błonnik. Wykorzystane w deserze kakao dostarczy nam też sporo magnezu, potasu i polifenoli. Całość będzie więc przyjemna w odbiorze, a jednocześnie korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Takim ciastem możecie raczyć się bez wyrzutów sumienia.
Zapiekanka warzywna z serem feta jest pomysłem na pyszny, rodzinny obiad lub ciepłą kolację. Kruche ciasto zapieczone z warzywami i sosem śmietanowo-jajecznym zachwyca smakiem. Stanowi też doskonałą odmianę od zwykle serwowanych dań. Naprawdę warto się na nią skusić. Zapiekanka warzywna na kruchym, wytrawnym cieście jest jednym z dań, które dość często przygotowuję na obiad. Ma same zalety, bo jest prosta, szybka i smakuje rewelacyjnie. Gotowa zapiekanka wygląda bardzo apetycznie, a jej zapach przyciąga wszystkich do kuchni.Ciasto na zapiekankę warzywną szybo nabiera odpowiedniej konsystencji. Musi być elastyczne, dzięki czemu z łatwością rozprowadza się po dużej, prostokątnej blasze. Ciasta nie obciążam grochem, nakłuwam jedynie widelcem, żeby się nie wybrzuszyło. Po około 15 minutach pieczenia ciasto na zapiekankę jest gotowe.Warzywa do zapiekanki przesmażam najpierw na oliwie z czosnkiem i cebulą, żeby miały pełniejszy smak i były idealnie miękkie. Warzywa przekładam na ciasto, polewam sosem z jajka i słodkiej śmietanki, dodaję fetę, pomidory, oliwki i wkładam do piekarnika. Zapiekanka za każdym razem znika z talerzy błyskawicznie.
Biszkopt jest klasykiem wśród wypieków. Do jego zrobienia wystarczą zaledwie 3 składniki i odrobina cierpliwości. Nasz prosty przepis pomoże wam przygotować znakomitą bazę do wielu deserów w niecałą godzinę. Spróbujecie? Przygotowanie biszkoptu wymaga nieco cierpliwości i precyzji. Jajka trzeba bowiem starannie ubić z cukrem, a potem ostrożnie połączyć je z mąką. Już upieczone ciasto należy także bardzo ostrożnie studzić. W przeciwnym wypadku na skutek gwałtownej zmiany temperatury może opaść.
Ciasto bez pieczenia z dynią jest znakomitym pomysłem na jesienny deser. Smakołyk zaproponowany przez Ewę Wachowicz spodoba się nie tylko amatorom słodkiego, pomarańczowego warzywa. Spróbujcie koniecznie — rodzina będzie zachwycona. Dynia pasuje nie tylko do dań wytrawnych. Przepis Ewy Wachowicz na znakomite ciasto bez pieczenia z jej dodatkiem pozwoli wam przyrządzić wspaniały deser dla całej rodziny. Mając pod ręką mus z dyni, zrobicie je w zaledwie kilka chwil. Skusicie się?
Szukasz pomysłu na szybką przekąskę na imprezę, podwieczorek lub dodatek do sałatki zamiast grzanek, czy pieczywa? Przygotuj ziołowe paluchy z ciasta francuskiego. Paluchy zrobisz błyskawicznie, a samo pieczenie trwa około 10 minut. Paluchy smakują rewelacyjnie zarówno na ciepło, jak i na zimno.Ciasto francuskie jest bardzo uniwersalnym ciastem, z którego przygotujemy zarówno przekąski na słono, wytrawne tarty, jak i słodkie ciasta i ciastka z kremem i owocami do kawy. Możemy zapiec je z ulubionym mięsem, a także z czekoladą, np. w formie rogalików. Jedną z moich ulubionych wersji są ziołowe paluchy z ciasta francuskiego, które są gotowe po kilku minutach.Ziołowe paluchy z ciasta francuskiego są nie tylko rewelacyjną przekąską na imprezy. Przygotowuję je również jako dodatek do sałatek lub kiedy mam ochotę na lekki, ale pożywny lunch lub podwieczorek. Paluchy często podaję również z domowym sosem pomidorowym i czosnkowym, za każdym razem znikają błyskawicznie.Ziołowe paluchy z ciasta francuskiego przygotowuję w dwóch wersjach. Czasem zapiekam ciasto wyłącznie z jajkiem, przyprawami i ziołami prowansalskimi. Czasem gotowe paluchy przed samym pieczeniem oprószam startym serem żółtym, np. parmezanem lub mozzarellą. Każda wersja smakuje rewelacyjnie.