Strzelczyk zdradził swój ciekawy przepis na fasolkę po bretońsku. Kucharz podsmaża osobno mięso, doprawia je cząbrem, majerankiem i podlewa czerwonym, wytrawnym winem. Dopiero później łączy z resztą składników. Fasolka przyrządzona w ten sposób smakuje fantastycznie.Tomasz Strzelczyk jest znanym kucharzem, który udziela się w mediach społecznościowych. Prowadzi również kanał na YouTube, Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA, w którym dzieli się z fanami przepisami na tradycyjne dania w nieco innej odsłonie. To właśnie z tego kanału pochodzi przepis wykorzystany w naszym artykule. Fasolka po bretońsku autorstwa Strzelczyka rozpływa się w ustach.Strzelczyk doprawia fasolkę po bretońsku dużą porcją suszonego majeranku, cząbrem i ostrą papryką mieloną. Dodaje również szklankę czerwonego wina wytrawnego, które rewelacyjnie podkręca smak całej potrawy. Podczas gotowania alkohol całkowicie wyparowuje, zostaje jedynie aromat wina. Fasolę namaczamy dzień przed przygotowywaniem potrawy i odstawiamy na całą noc. Jeśli do strączków dodamy łyżkę kminku, fasolka po bretońsku nie będzie ciężka i nie będzie powodować wzdęć i uczucia pełności. To najlepszy sposób na lekkie dania z fasoli i grochu.
Przygotowanie pysznych naleśników wcale nie jest trudne. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie produkty i połączyć je we właściwych proporcjach. Niektórzy uważają, że część mleka można zastąpić wodą, jednak wtedy naleśniki nie wyjdą tak miękkie i elastyczne. Łatwiej też będą się rwać. Jednym słowem w tym przypadku nie ma, jak mleko. Elastyczne naleśniki, które zachwycą miękkością, są na wyciągniecie ręki. Wystarczy odpowiednio przyrządzić ciasto. Największym błędem, który popełnia wielu smakoszy, jest zastępowanie mleka wodą, często gazowaną. Jeśli tak zrobicie, z pewnością wyjdą delikatne, lecz po usmażeniu mogą się rozrywać i nie będą, tak elastyczne.
Klasyczne naleśniki przygotowuje się z dodatkiem mleka. Nie jest to jednak jedyna metoda na przyrządzenie tych pysznych placuszków. Jeśli zastąpisz mleko jogurtem naturalnym, otrzymasz naleśniki delikatne i mniej kaloryczne. W smakowite ciasto możesz zawinąć dowolny rodzaj nadzienia.Naleśniki można podawać z rozmaitymi rodzajami farszu. Jedni preferują danie na słodko, inni w wersji wytrawnej. Ta prosta i smaczna potrawa jest uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Naleśniki sprawdzą się na posiłek o każdej porze dnia.
Tort urodzinowy powinien zrobić dobre wrażenie na gościach. Wie o tym doskonale Robert Lewandowski, który ostatnio wprowadził do menu swojej restauracji Nine's ofertę stworzoną z myślą o osobach, które chcą celebrować swoją rocznicę. Niestety nie należy ona do bardzo przystępnych. Pyszny tort urodzinowy z biszkoptem o smaku czekoladowym lub waniliowym, kremem śmietankowym, malinami i musem z białej czekolady spodobałby się niejednemu solenizantowi. Niestety w restauracji Lewandowskiego za taki frykas należy zapłacić niemałe pieniądze. Najskromniejszy wariant kosztuje 395 złotych.
Na obiad planujesz zrobić placki ziemniaczane? Do masy dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej. Produkt skutecznie spulchni ziemniaki i sprawi, że nie ściemnieją. Placki po usmażeniu będą jasne, puszyste i pełne smaku. Kultową potrawę podaj z ulubionymi dodatkami, a błyskawicznie zniknie z talerzy.Placki ziemniaczane są doskonałym pomysłem na bezmięsny obiad. Zrobisz je szybko i podasz tak, jak lubisz. Osobiście polecam kwaśną śmietanę, sos pieczarkowy lub sos węgierski z mięsa i papryki. Do placków ziemniaczanych wybieraj ziemniaki mączne, najlepiej typu B lub C. Odmiany te mają dużo skrobi i mało wody, dzięki czemu placki nie rozwarstwiają się podczas smażenia. Placki dopraw cebulą i suszonym majerankiem. Będą przepyszne.Aby nie zepsuć placków ziemniaczanych, zawsze smaż je na mocno rozgrzanym oleju. Nigdy nie dolewaj tłuszczu, kiedy placki są na patelni. Zimny olej jest błyskawicznie wchłaniany przez masę ziemniaczaną, a placki stają się ciężkie, tłuste i niesmaczne.
Suszony majeranek jest nieodzownym dodatkiem do wielu zup i pieczonych mięs. Nim jednak dodasz go do potrawy, najpierw rozetrzyj go w palcach. Dzięki temu popularne zioło uwolni jeszcze więcej aromatu i potrawa zyska na smaku. Suszony majeranek jest wyśmienitą przyprawą do zup, mięs i sosów. Dodaję go do żurku, zalewajki, zupy grochowej, ogórkowej, kapuśniaku. Majeranek wzbogaca również smak wieprzowiny i drobiu. Dodaję do do wielu marynat, duszonych mięs i sosów. Przed dodaniem majeranku do przyrządzanego dania, zawsze rozcieram przyprawę w dłoniach. To najlepszy sposób na uwolnienie całego smaku i aromatu. Majeranek i inne zioła suszone przechowuję w szklanych słoikach, żeby nie wywietrzały. Mało kto wie, że majeranek to nie tylko wspaniały smak. Przyprawa reguluje procesy trawienne i ułatwia przyswajanie warzyw strączkowych. Wystarczy groch czy fasolę namoczyć na noc z dodatkiem łyżki suszonego majeranku i kminku, a stracą wzdymające właściwości. Suszony majeranek wzmocni również odporność i zmniejszy katar.
Pomysł na szybką i pożywną sałatkę na lunch, podwieczorek lub imprezę? Przygotuj kultową sałatkę z kurczakiem, ananasem, kukurydzą i selerem konserwowym. Danie zachwyci każdego smakosza, a jest niezwykle łatwe do zrobienia. Do sałatki z kurczakiem i ananasem dodaję również seler konserwowy, kukurydzę i żółty ser. Sos przygotowuję z majonezu i gęstego jogurtu naturalnego. Jeśli chcesz zmniejszyć kaloryczność dania, zamień majonez na jogurt naturalny lub wymieszaj produkty w proporcji 1:1.Sałatkę doprawiam solą, pieprzem i posiekanym szczypiorkiem, który nadaje jej charakteru i doskonale łączy się z pozostałymi dodatkami. Sałata jest pożywna i bardzo smaczna. Jest również błyskawiczna w przygotowaniu.Do sałatki wykorzystuję pierś z kurczaka. Mięso obtaczam w papryce mielonej i czosnku granulowanym. Przed przygotowaniem sałatki smażę kurczaka na złoty kolor i odstawiam do całkowitego ostygnięcia. Nigdy nie dodaję ciepłego mięsa do reszty składników.
Śledzie sióstr benedyktynek są znakomite. Przygotowana w zalewie korzennej ryba zachwyca aromatem i jest niesamowicie delikatna. Receptura jest niezwykle prosta, a przysmak skusi nawet najbardziej wybrednych domowników. Spróbujecie? Jeśli nie wiecie jakie nietuzinkowe śledzie podać w te święta propozycja sióstr benedyktynek z Żarnowca, ma szansę wam się spodobać. Marynowane w aromatycznych przyprawach mięso ryby będzie mięciutkie i wyraziste w smaku. Lepszego nie jedliście.
Ewa Wachowicz rosół podaje inaczej niż wszyscy. Nie gotuje makaronu, nie robi grysiku. Aromatyczny wywar z kurczaka, wołowiny i cielęciny podaje z ugotowanymi ziemniakami i usmażoną wątróbką drobiową. Danie jest niezwykle esencjonalne i posmakuje każdemu.Na stronie Ewy Wachowicz, znajdziemy wiele ciekawych przepisów i kulinarnych inspiracji. Wachowicz podzieliła się niedawno recepturą na rosół królewski z niecodziennym dodatkiem. Przepis wykorzystany w artykule pochodzi właśnie z jej oficjalnej strony.Rosół królewski gotowany na kilku rodzajach mięsa i smażonych warzywach ma ciemniejszy kolor i jest bardzo aromatyczny. Wachowicz rosół podaje z ugotowanymi ziemniakami i usmażoną wątróbką drobiową. Mięsno- warzywny wywar przyrządzony w ten sposób posmakuje całej rodzinie.Do ugotowania rosołu wykorzystaj ćwiartkę z kurczaka, kawałek cielęciny oraz kawałek mięsa wołowego z kością, np. szpondru lub pręgi. Rosół zawsze doprawiaj solą pod sam koniec gotowania, kiedy mięso odda cały swój aromat. W przeciwnym razie wywar nie będzie smaczny.
Naleśniki z kaszy gryczanej są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków z mąki. Naleśniki są lekkie i pełne smaku. Podasz je zarówno na słodko, jak i z wytrawnymi dodatkami. Wyśmienity obiad dla całej rodziny przygotujesz w kilka chwil.Naleśniki przyrządzamy z mąki, mleka, wody gazowanej, cukru i jajek. Placki są cienkie, słodkie, smaczne, ale niestety dość kaloryczne. Mało kto wie, że naleśniki możemy przygotować wyłącznie z jednego składnika. Placki są lekkie, mają mało kalorii i zachwycają smakiem.Przepis na naleśniki z kaszy gryczanej jest przepisem podstawowym. Jeśli chcesz, aby placki były słodsze, dodaj do masy opakowanie cukru z wanilią, miód lub kakao. Tak przygotowane naleśniki będą smakować obłędnie z dżemem, cukrem pudrem, owocami, orzechami i ulubionym sosem. Naleśniki z kaszy gryczanej możesz podać również z wytrawnymi dodatkami, np. ze szpinakiem i serem feta. Doskonale sprawdzi się również kurczak, pieczarki i inne warzywa. Jeśli chcesz, żeby naleśniki były grubsze, do kaszy wlej 2 szklanki wody. Cienkie placki uzyskasz, dolewając więcej wody.
Zobaczyłeś pianę po otwarciu słoika z ogórkami kiszonymi? Piana jest wynikiem procesu fermentacji, jest więc zupełnie naturalnym zjawiskiem. Jeśli jednak piana jest twarda i robi się z niej kożuch, należy ją usunąć, ponieważ za jakiś czas na kiszonkach może pojawić się pleśń.Ogórki kiszone są świetnym dodatkiem do zimnej płyty i do sałatek. Przygotujemy z nich również smaczną pastę kanapkową, ugotujemy zupę. Ogórki świetnie pasują także do dań głównych, np. kultowych schabowych, żeberek, czy duszonej wołowiny. Najlepsze kiszonki przygotujemy samodzielnie w domu. Podczas kiszenia ogórków zachodzi proces fermentacji, w którym wytwarzany jest kwas mlekowy i dwutlenek węgla. Kwas odpowiedzialny jest za mętny kolor wody i pianę, która pojawia się w słoiku. Dzięki bakteriom kwasu mlekowego ogórki są idealnie kwaśne i bardzo zdrowe. Ogórki kiszone zawierają duże ilości witaminy C, a kwas mlekowy pozytywnie wpływa na cały układ trawienny.Ogórki kiszone należy przechowywać w chłodnym i zacienionym pomieszczeniu. Zbyt wysoka temperatura i promienie słoneczne mogą źle wpłynąć na proces fermentacji, a ogórki szybciej się zepsują. Przed wstawieniem ogórków do spiżarni lub piwnicy, zawsze upewnij się, że zakrętki szczelnie przylegają do słoika. Dopływ świeżego powietrza również zepsuje kiszonki.
Zostały Ci obierki z pieczarek po przygotowaniu obiadu? Przenigdy ich nie wyrzucaj. Obierki będą świetnym dodatkiem do wielu dań. Ugotujesz na nich również niezwykle aromatyczny wywar na zupę i wzbogacisz nimi smak rosołu.O ile wszyscy wykorzystujemy w kuchni mięso i warzywa z rosołu lub z innej zupy, tak obierki z pieczarek zwykle lądują w koszu. Z mięsa i warzyw przyrządzamy pastę kanapkową, pasztet, farsz na pierogi czy do krokietów. Z obierek po pieczarkach możemy ugotować zaś wyśmienitą zupę i wzbogacić nimi wiele dań.Nie lubię wyrzucać żywności, więc staram się ją maksymalnie wykorzystać w kuchni. Obierki po pieczarkach są dla mnie totalnym hitem. Odkąd ugotowałam na nich pierwszy wywar, zawsze dodaję je do zup, rosołu i innych potraw.Pieczarki do obiadu dokładnie myję i czyszczę, żeby pozbyć się piasku. Obierki z pieczarek również muszą być idealnie czyste, żeby można było dodać je do dań. Jeśli zostanie mi wywar z obierek, którego nie wykorzystam w najbliższych dniach, przecedzam go przez sito, przelewam do woreczków na lód i mrożę. W ten sposób otrzymuję domowe kostki rosołowe bez grama chemii.
Nie na udku z kurczaka, czy żeberkach. Anna Lewandowska gotuje kultową ogórkową na piersi z kurczaka. Wywar z dodatkiem warzyw rosołowych jest bardzo aromatyczny i stanowi świetną bazę do zupy. Lewandowska do ogórkowej dodaje również wodę z kiszonki dla wzmocnienia smaku. Poznaj przepis na lekką, lecz aromatyczną zupę ogórkową.Anna Lewandowska na swojej oficjalnej stronie hpba.pl podzieliła się przepisem na zupę ogórkową w nieco innej odsłonie. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule. Zupa ogórkowa Anny Lewandowskiej jest wyraźna w smaku, kwaśna i bardzo aromatyczna.Ogórkowa Anny Lewandowskiej jest wyśmienitym pomysłem na rodzinny obiad. Zupę na piersi z kurczaka ugotujesz o wiele szybciej niż na tradycyjnym wywarze, który musi gotować się przez ponad godzinę. Do zupy dodaj również wodę z ogórków kiszonych. Ten składnik wzmocni smak i doda potrawie charakteru.Lewandowska nie zabiela ogórkowej śmietaną. Wykorzystuję natomiast kremowy jogurt naturalny. Produkt miesza wcześniej z odrobiną ostudzonego wywaru i dodaje do zupy. To prosty trik, żeby produkty mleczne nie zwarzyły się w garnku i nie zepsuły całego dania.
Szukasz pomysłu na lekkie i pożywne śniadanie? Przygotuj bagietkę z pieczonymi pomidorkami koktajlowymi i kremową burratą. Oczywiście składniki możesz zastąpić tymi, które właśnie masz pod ręką. Wyjątkowy posiłek przygotujesz w 30 minut. Będzie lepszy niż z restauracji. Przepis wykorzystany w artykule pochodzi z profilu lilmasti na TikTok-u. Znana celebrytka zdradziła swój patent na śniadanie w prawdziwie włoskim stylu. Zapieczoną bagietkę podaje z pieczonymi warzywami i kremowym serkiem burratą. Śniadanie jest lekkie, pożywne i przepyszne.Burrata jest włoskim, białym serem. Z wierzchu ma twardszą skórkę, po przekrojeniu natomiast wylewa się z niej kremowa śmietanka o konsystencji serka wiejskiego. Burrata jest delikatna w smaku i świetnie komponuje się z warzywami, pieczywem i włoską pizzą. Śniadanie z kremowym serkiem zachwyci każdego.Do przygotowania włoskiego śniadania potrzebujesz burraty, pomidorków koktajlowych, papryki, czosnku i bagietki. Jeśli jednak nie masz burraty pod ręką, możesz sięgnąć po ricottę, białą mozzarellę czy kremowy twarożek. Pomidorki koktajlowe bez problemu zastąpisz plastrami zwykłych, a bagietkę inną bułką. Danie dopraw posiekanym szczypiorkiem i świeżą kolendrą. Jeśli jednak nie przepadasz za smakiem kolendry, zamień ją na natkę pietruszki. Danie będzie gotowe w 30 minut.
Z kulinarnej mapy Polski zniknął kolejny lokal. Tym razem chodzi o restaurację New Port z Gdańska. Przyczyną zamknięcia jest kosmiczny rachunek za gaz, jaki otrzymali właściciele z końcem ubiegłego roku. Kwota kilkukrotnie przewyższa założenia i wynosi ponad 72 tysiące złotych.Nastał ciężki czas dla branży gastronomicznej w Polsce. Najpierw lockdown spowodowany pandemią COVID- 19, teraz pędząca inflacja i gigantyczne ceny mediów, głównie prądu i gazu oraz produktów spożywczych. Coraz więcej restauracji ogłasza zamknięcie działalności gospodarczej.Podwyżki cen mediów i coraz wyższe koszty związane z prowadzeniem restauracji, doprowadzają do zamykania się kolejnych lokali gastronomicznych w Polsce. Dla wielu osób prowadzących restauracje, zapłacenie gigantycznych rachunków jest nieosiągalne. Właściciele restauracji New Port w Gdańsku zadecydowali o zamknięciu lokalu, kiedy otrzymali rachunek za gaz, który kilkukrotnie przewyższał założoną kwotę dopłaty. Tłumaczyli również, że musieliby znacznie podnieść ceny wszystkich dań w menu.
Kapuśniak na żeberkach jest chyba najbardziej klasyczną wersją tej lubianej zupy. Potrawa świetnie sprawdzi się jako obiad w chłodny dzień. Przygotowanie aromatycznej i pożywnej zupy na bazie żeberek nie jest trudne, a posiłek na długo nasyci. Musicie spróbować.Jeśli nie wiecie, co przygotować na pyszny, zimowy obiad, sycący kapuśniak na żeberkach będzie doskonałym wyborem. Dodamy do niego trochę wędzonego boczku i doprawimy majerankiem, co sprawi, że uzyskamy niesamowicie aromatyczny posiłek. Bliscy będą zachwyceni.
Pomysł na szybki obiad lub podwieczorek dla całej rodziny? Błyskawiczne racuchy z jabłkiem i sodą oczyszczoną. Racuchy są delikatne i bardzo puszyste. Zapomnij o drożdżach i przygotowywaniu rozczynu. Słodkie placuszki będą gotowe błyskawicznie.Racuchy możemy przygotować na wiele sposobów. Możemy przyrządzić je na drożdżach, z jabłkiem, bez jabłka, na jogurcie, kefirze, twarogu, kaszy. Jedną z moich ulubionych opcji są domowe racuchy z jabłkiem. Racuchy pięknie rosną podczas smażenia i smakują obłędnie.Racuchy z jabłkiem są proste w przygotowaniu i pyszne. Do ciasta dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej, dzięki której słodkie placuszki będą niezwykle puszyste. Racuchy po usmażeniu oprósz solidnie cukrem pudrem. Będą smakować jak u babci.Do racuchów dodaj również cukier z wanilią. Ciasto po wyrobieniu odstaw w ciepłe miejsce na kilka minut, żeby odpoczęło. Do przygotowania ciasta wykorzystaj składniki w temperaturze pokojowej. Mleko musi być letnie i jajko wyjęte z lodówki wcześniej.
Sałatka „siódemka” skusi niejednego smakosza. Prosta w przygotowaniu, smaczna i efektowna kompozycja zrobiona według przepisu Ewy Wachowicz przyćmi nawet ukochaną jarzynową. Musicie spróbować.Jeśli nie lubicie sałatki jarzynowej, powinniście wypróbować „siódemkę". Nazwa rarytasu Wachowicz pochodzi od liczby warstw, jakie utworzymy podczas przyrządzania. Razem smakują i prezentują się naprawdę znakomicie. Mało kto im się oprze.
Kopytka są sycącym i pysznym dodatkiem do niejednego obiadu. A można je przygotować nawet z wcześniej już ugotowanych ziemniaków. Będą równie pyszne, a wykonanie wcale się nie skomplikuje. W ten sposób zaoszczędzimy czas i pieniądze. Jednym słowem same korzyści.Smaczne i rozpływające się w ustach kopytka z łatwością przygotujecie z ziemniaków z poprzedniego obiadu. Już ugotowane warzywa wystarczy jedynie dokładnie rozdrobnić. Nie poczujecie różnicy, a resztki się nie zmarnują. Warto spróbować.
Wątróbka jest jednym z najpopularniejszych podrobów. Żeby jednak smakowała, jak należy, trzeba ją odpowiednio przyrządzić. Dziś powiemy Wam, jak smażyć wątróbkę, by nie była twarda. Warto poznać najważniejsze zasady jej przyrządzania.Wątróbkę zawsze smaż na mocno rozgrzanym tłuszczu i bez dodatku soli. To właśnie ta przyprawa sprawia, że mięso staje się twarde. Wątróbkę dopraw solą i pieprzem po wyłożeniu na talerz. Jeśli nie lubisz charakterystycznej goryczki, możesz się jej pozbyć. Wystarczy, że mięso namoczysz wcześniej w maślance lub mleku.Aby wątróbka była soczysta i doskonale usmażona, musisz pokroić ją na kawałki podobnej wielkości. To bardzo ważne, ponieważ mięso powinno być poddane obróbce termicznej nie dłużej niż 5 minut na stronę. Jak smażyć wątróbkę? Jeśli kawałki wątróbki nie będą podobnej wielkości, niektóre będą przesmażone i twarde, a inne jeszcze krwiste w środku.Przed smażeniem wątróbki, zeszklij na oleju posiekaną cebulę i pokrojone w plasterki jabłko. Solidnie oprósz majerankiem i przełóż na talerz. Na tej samej patelni usmaż wątróbkę. Gdy już będzie gotowa, dodaj cebulę z jabłkiem, wymieszaj i podsmaż jeszcze chwilę. Całość oprósz solą i pieprzem.
Smażysz pączki, placki lub kotlety na obiad? Przenigdy nie wylewaj zużytego oleju do zlewu lub kanalizacji. Możesz uszkodzić lub zapchać rury, a z pewnością przyczynisz się do zanieczyszczenia środowiska. Zużyty olej zawsze więc utylizuj w odpowiedni sposób. Wiele osób zastanawia się, co zrobić ze zużytym olejem. Olej, na którym smażyłaś już mięso, pączki i inne dania nie nadaje się do ponownego smażenia. Nigdy więc nie pozostawiaj go do następnego użycia. Olej musisz zutylizować, jednak nie wylewaj go do kanalizacji, czy zlewu.Co zrobić z olejem pozostałym po smażeniu? Olej wlej do szklanej butelki lub słoika. Zakręć i wyrzuć do kosza na odpady zmieszane. To najlepszy sposób na pozbycie się zużytego produktu. Olej nie zanieczyści wtedy wody, a zostanie zutylizowany.
Miękkie i delikatne naleśniki skuszą każdego. Aby uzyskać rozpływający się w ustach przysmak, warto skorzystać z prostego patentu polegającego na dodaniu do ciasta piany z białek. Dzięki niej masa nabiera lekkości, a usmażone naleśniki są niezwykle elastyczne. Naleśniki w każdej wersji będą smaczne. Niezależnie od tego, czy wybierzecie słodki farsz, czy też postawicie na wytrawne nadzienie, ciasto musi być delikatne. Uzyskamy je, łącząc pozostałe składniki z ubitymi na pianę białkami. Prosty trik nie ma sobie równych.
Szukasz pomysłu na pożywne danie jednogarnkowe, które nie wymaga dużego nakładu czasu i pracy? Przygotuj schab duszony z grzybami i warzywami w aromatycznym sosie. Mięso z papryką, pieczarkami, ogórkami i sosem pomidorowym zniknie z talerzy błyskawicznie.Jednogarnkowe danie ze schabu jest bardzo proste w przygotowaniu. Jedyne, co należy zrobić, to pokroić mięso i warzywa i dodawać je na patelnię w odpowiedniej kolejności. Cała potrawa dosłownie robi się sama. Danie wystarczy doprawić suszonym majerankiem i słodką papryką mieloną. Będzie pyszne i bardzo aromatyczne.Do przygotowania jednogarnkowego dania ze schabu wybierz mięso najwyższej jakości. Jeśli kupujesz schab paczkowany, zwróć uwagę nie tylko na datę ważności. Bardzo ważny jest kolor mięsa. Schab musi być różowy. Na opakowaniu nie może skraplać się woda. To znak, że mięso zaczyna się psuć.Wszystkie składniki na jednogarnkowe danie ze schabu podsmażaj na niewielkiej ilości oleju rzepakowego, następnie duś na wolnym ogniu pod przykryciem. Schab będzie soczysty, delikatny i pełen smaku. To doskonałe danie na każdą okazję.
Kotlety warzywne są świetną alternatywą dla ciężkic,h mięsnych dań. Przygotowany na bazie ziemniaka rarytas wypełniony grzybowym farszem z pewnością spodoba się nawet wybrednym domownikom. Jest aromatyczny i sycący, a jego przygotowanie wyjątkowo proste. Musicie spróbować. Jeśli szukacie pomysłu na smaczną, roślinną odsłonę kotletów mielonych, ziemniaczane danie z farszem z pieczarek może wam się spodobać. Sycąca propozycja będzie idealna, by wykorzystać zalegające w lodówce ugotowane warzywa czy schowane na dnie szuflady grzyby. Kotlety są smaczne i pięknie pachną, wiec nikt się im nie oprze.
Nie z białej, nie z kiszonej. Najsmaczniejszą surówkę do dań mięsnych, ryb i potraw wegetariańskich zrobisz z kapusty czerwonej. Dodaj do niej suszone śliwki, jabłko, cebulę oraz miód. Surówka zachwyca doskonałym smakiem i urozmaica każdy posiłek.Surówkę z kapusty czerwonej możemy przygotować na wiele sposobów. Wiele osób przyrządza ją z rodzynkami, inni z marchewką, oliwą z oliwek, musztardą. Kapustę możemy również podać na ciepło, np. do klusek śląskich i rolad. Jedną z lepszych surówek obiadowych, jest surówka z dodatkiem suszonych śliwek, jabłka i miodu. Surówka z kapusty doskonale łączy się z każdym rodzajem mięsa. Podkreśla również smak pieczonych i smażonych ryb oraz dań wegetariańskich. Sekretem smaku są dodatki i aromatyczny sos, który przygotujesz z kilku podstawowych, ale wyraźnych składników.Słodki smak surówki zneutralizowany jest przez wyraźne składniki, czyli cebulę i ocet. Danie doprawione solą i pieprzem jest wyśmienitym dodatkiem do każdego obiadu. Surówka jest prosta w przygotowaniu, bardzo aromatyczna i posmakuje całej rodzinie.Surówka z kapusty czerwonej z suszonymi śliwkamiSkładniki:główka kapusty czerwonejjabłkokilka suszonych śliwekmała cebula czerwona2 łyżeczki miodułyżka octu winnego3 łyżki majonezusól, pieprz
Kwaśnica według receptury braci Golec jest zupą idealną na zimowe chłody. Mięsna zupa z kiszoną kapustą jest świetnym pomysłem na rodzinny obiad, jest pożywna i pełna smaku. Tradycyjna, góralska potrawa z dodatkiem aromatycznych przypraw błyskawicznie zniknie z talerzy.Bracia Golec w odcinku specjalnym na kanale Rączka Gotuje na YouTube, podzielili się przepisem na wyśmienitą, góralską kwaśnicę. Tradycyjna zupa gotowana na golonce i żeberkach wieprzowych jest bardzo aromatyczna, pożywna i doskonale rozgrzewa w mroźne, zimowe dni. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule.Do przygotowania kwaśnicy potrzebujesz również warzyw rosołowych, kiszonej kapusty, soku z kiszonki oraz aromatycznych przypraw, czyli liści laurowych, ziela angielskiego, kminku i majeranku. To te przyprawy doskonale wzmacniają smak mięsa, kapusty i innych składników.Kwaśnicę gotuj przez około 3 godziny na najmniejszym ogniu. Zupa musi się lekko pyrkać, podobnie jak tradycyjny rosół. Po tym czasie mięso i warzywa będą idealnie miękkie i oddadzą cały smak. Zupę dopraw solą i pieprzem dopiero po ugotowaniu.
Planujesz na obiad schabowe lub golonkę? Koniecznie podaj ją z kapustą zasmażaną. Kapusta kiszona na ciepło z kminkiem i cebulą jest rewelacyjnym dodatkiem do kultowych dań. Jest prosta w przygotowaniu i bardzo aromatyczna.Kapusta zasmażana z kminkiem będzie o wiele smaczniejsza, kiedy doprawisz ją liśćmi laurowymi, zielem angielskim i cebulą zeszkloną na maśle. Sekretem jest również zasmażka. Zamiast masła, wykorzystaj domowy smalec. Tak przyrządzona kapusta jest totalnym hitem.Do kapusty zasmażanej wykorzystaj domową, kiszoną kapustę. Jeśli nie przygotowałaś kiszonki na zimę, wybieraj kapustę z beczki lub w opakowaniu. Zawsze jednak zwracaj uwagę na skład. Jeśli znajdziesz w nim ocet, taka kapusta nie nadaje się do jedzenia. Jest kwaszona, nie kiszona, więc nie ma smaku kiszonki. Kapusta zasmażana jest pysznym dodatkiem do każdego rodzaju mięsa. Najczęściej podaje się ją z kotletami schabowymi i golonką, ponieważ świetnie podkreśla smak całego dania. Kapusta zasmażana jest bardzo prosta w przygotowaniu i wszyscy zjedzą ją z przyjemnością.
Szukasz pomysłu na szybki i tani obiad? Babka ziemniaczana według przepisu Magdy Gessler zachwyci każdego smakosza. Do przygotowania dania potrzebujesz wyłącznie ziemniaków, cebuli, jajek i szczypiorku. Babka ziemniaczana będzie gotowa po około 60 minutach pieczenia.Magda Gessler zdradziła przepis na babkę ziemniaczaną z dodatkiem cebuli i szczypiorku. Babka jest daniem bezmięsnym, lekkim i bardzo pożywnym. Nie ma w niej grama mąki, bułki tartej i tłuszczu. Olej jest potrzebny wyłącznie do wysmarowania formy żaroodpornej do pieczenia.Dlaczego babka ziemniaczana jest puszysta i delikatna? Sekretem jest piana z białek. To dzięki niej danie pięknie rośnie w piekarniku, jest doskonale upieczone, złociste i wygląda bardzo apetycznie. Babkę ziemniaczaną podaj samodzielnie, możesz przygotować do niej również lekką sałatkę z pomidora i ogórka lub podać z kwaśną śmietaną bądź kefirem.Do przygotowania babki ziemniaczanej wybieraj ziemniaki mączne, najlepiej typu B lub C. Ziemniaki te mają mało wody, a dużo skrobi. Babka nie rozwarstwi się podczas pieczenia, masa będzie zwarta i jednolita. Ziemniaki po starciu odstaw na kilka minut i odlej z nich wodę.