Ziemniaki to podstawa polskiej kuchni. Dlatego też w większości domów przechowujemy je w dużych, czasem wręcz hurtowych ilościach. Pytanie, jak wydłużyć czas, kiedy można bezkarnie zużywać te zasoby.
Trudno się obyć w kuchni bez czosnku. Nadaje on smaku i aromatu rozmaitym potrawom. Jednak obieranie ząbków bywa kłopotliwe. Jak obierać czosnek? Jest na to sprawdzony trik. Warto wypróbować go w swojej kuchni.
Gulasz wyszedł ci za tłusty? Nie przejmuj się. Dzięki tej metodzie uratujesz go i już nikt nie będzie narzekał. Sprawdź, jak to zrobić.
Miód jest bez żadnych wątpliwości moim ulubionym dodatkiem do herbaty, kawy czy wody z cytryną. I choć wiem, że w wysokiej temperaturze jego prozdrowotne właściwości znikają, to zostaje przynajmniej jego smak - który uwielbiam.Niedawno pochyliłem się nad tematem przechowywania miodu i okazało się, że całe życie źle to robiłem. Mój błąd, i jak sądzę setek tysięcy innych Polaków, wytknął Pszczelarz z Wąchocka. Popularny twórca internetowy na pszczelarstwie zjadł zęby, dlatego ufam jego ocenie. Kuchenna szafka to jedno z najgorszych miejsc do trzymania słoika z tym pysznym i zdrowym produktem.
Każdy piekarnik łatwo się brudzi. Nie każdy jednak trudno się czyści. Nowe modele są wyposażone w funkcje wypalania brudu, który wystarczy zebrać mokrym ręcznikiem kuchennym. Nie każdy może się jednak cieszyć nowoczesnymi rozwiązaniami.Jeśli tak jak ja, masz piekarnik starszej daty, poniższy patent przypadnie ci do gustu. Znacząco ułatwia sprzątanie, a także oszczędza mnóstwo czasu.
Wrzesień sprzyja grzybobraniu. Grzybiarze chętnie ruszają do lasów i szukają smacznych okazów, które potem można suszyć. Jednak, jak suszyć grzyby, by nie pleśniały? Podpowiadamy, jakich błędów unikać podczas suszenia grzybów.
Faszerowana papryka to składnik jednego z moich ulubionych obiadów. Obok zawsze muszą znaleźć się chrupiące domowe frytki, a także sałatka grecka. Taki zestaw to gwarancja, że z mojego obiadu nikt od stołu głodny nie odejdzie.
Powoli zaczyna się sezon na dynię, którą osobiście uwielbiam. Najróżniejsze zupy, gulasze czy zapiekanki z tym warzywem smakują mi wybornie — szczególnie jesienią. Ciepło patrzę również na popularną kawę o smaku dyni z korzennymi przyprawami, która idealnie rozgrzewa w chłodne, jesienne poranki.W tym roku postanowiłem wykorzystać obecność tego produktu na straganach w inny sposób i zdecydowałem się sporządzić ketchup. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę i uważam nawet, że taki sos jest lepszy niż ten na bazie pomidorów.
Branża gastronomiczna nigdy nie stoi w miejscu – a Ty? Czy jesteś gotowy na rewolucję, która podniesie Twoją restaurację na wyższy poziom? Przyjdź na Wielką Konferencję Gastronomiczną 2024 i dowiedz się, jak przewodzić zmianom w dynamicznym świecie gastronomii!
Ruszył sezon na kiszonki, a to oznacza, że praca wre w kuchniach wielu smakoszy. Warto oprócz ogórków kiszonych, zamknąć w słoikach zupełnie inne warzywo. Na zimę będzie jak znalazł.
Dobre ziemniaki zawsze przydadzą się na zimę. Jednak zdarza się, że kiełkują. Jak przechowywać ziemniaki, by temu zapobiec? Jest na to sprawdzony sposób.
Gotowanie makaronu wydaje się proste, ale nawet najbardziej doświadczony kucharz może to zepsuć. Wyjaśnijmy raz na zawsze, czy makaron można płukać, czy nie. Przeczytaj i dowiedz się jak robić to dobrze.
Nasze kuchnie stały się jeszcze bardziej pełne niespodzianek odkąd przepisy, a także zwykła przyzwoitość, nakazują nam sortować śmieci. Kierunek słuszny, ale droga wyboista. Nieraz przyłapujemy się na domysłach, który odpadek należy do jakiej kategorii odpadów
Małe, uciążliwe stworzenia, które gromadzą się na owocach, to zmora naszych kuchni. Na szczęście są na nie sposoby. I choć zapobiegać lepiej niż leczyć, da się też pozbyć muszek owocówek. Poniżej zdradzamy jak.
Jesień wciąż sprzyja robieniu przetworów. O tej porze roku dojrzewają gruszki, które możemy przerobić na aromatyczny dżem. Będzie on idealny do ciast, naleśników, słodkich placuszków i racuchów. Dodatek uwielbianej przyprawy nadaje mu wyjątkowego aromatu.
Sklepy oferują nam zazwyczaj dwa, a czasem trzy rodzaje płatków owsianych. Wyglądają one prawie identycznie. Jednak poza wyglądem są między nimi różnice, na które warto zwrócić uwagę.
Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Niemiłe niespodzianki czekają nas już po wakacjach. Więcej wydamy na artykuły spożywcze. To niestety dopiero początek podwyżek. Inflacja w przyszłym roku sięgnie zenitu.
Ugotowanie obiadu gdy nie ma się pomysłów ani czasu nie należy do prostych zadań. Zmagam się z tym problemem regularnie, dlatego zawsze w zanadrzu mam kilka przepisów, które ratują mnie z opresji.Jednym z nich jest banalny obiad z 3 składników, za którym moja rodzina szaleje. Niżej zdradzę wam jak się za niego zabrać, ale od razu uprzedzam - zrobicie raz i wasi bliscy już zawsze będą chcieli go jeść.
Fasolka szparagowa najlepiej smakuje latem. Zwykle podajemy ją na gorąco polaną masełkiem i bułką tartą. Jednak warto przyrządzić sałatkę z fasolki szparagowej na zimno. W takim wydaniu zachwyci wszystkich.
Pomidory to nieodzowny produkt w wielu potrawach — kładziemy je nawet na najzwyklejsze kanapki. Śmiało można więc stwierdzić, że warzywo to jadamy niemal codziennie. Największą przeszkodą, która powstrzymuje nas od kupowania pomidorków koktajlowych, jest niewygodny sposób krojenia. Malutkie owoce (tak, pomidory to tak naprawdę owoce) są mało przyjemne w obróbce, właśnie przez ich wielkość. Znam jednak sposób, dzięki któremu ta czynność będzie przyjemna, a nawet łatwiejsza do wykonania niż przy dużych gatunkach.
Rosół jest niekwestionowanym królem polskich zup. Każdy, kto zajmuje się kuchnią ma swój patent na ugotowanie tej smacznej zupy. Jednak, gdy do rosołu dodajmy koperek, musimy pamiętać o ważnej zasadzie. Inaczej rosół będzie do niczego.
Doskonały dżem na zimę przygotujesz z dyni. Składnik, choć zaskakujący w tym wydaniu będzie bardzo smaczny. Poznaj przepis na dżem z dyni i zaskocz rodzinę. Spodoba im się tak bardzo, że będziesz musiała przyrządzać go co roku.
Budyń to jeden z tych deserów, który na stałe wpisały się w kulinarną tradycję wielu polskich domów. Przyjemnie kremowe, delikatne i aromatyczne, stanowił idealną słodką przekąskę dla dzieci i dorosłych.Choć w dzisiejszych czasach wybór deserów w sklepach jest ogromny, wielu z nas z nostalgią wspomina smak domowego budyniu, który babcie i mamy przygotowywały z kilku prostych składników. Szczególnie zapadał w pamięć budyń z syropem malinowym, który dodawał mu wyrazistości i doskonale podkreślał jego aksamitną konsystencję.
Jajka można zrobić na setki różnych sposobów. Osobiście uważam, że najlepiej smakują sadzone, których białko jest chrupiące, a żółtko rozlewające. Niektórzy wolą jednak lżejszą wersję, w której cały produkt jest równomiernie ścięty.Istnieje bardzo prosty trik, dzięki któremu sadzone jajka zawsze wychodzą perfekcyjnie. Wiele bym zrobił, żeby ten trick wpadł w moje ręce wcześniej. Niżej zdradzam wszystkie szczegóły.
Na dzisiejszy obiad doskonale sprawdzi się dość nietypowa zupa. Choć nie jest tak popularna, jak pomidorowa czy ogórkowa, w niczym nie ustępuje im smakiem. Według samozwańczych krytyków jest od nich nawet lepsza. Poznaj łatwy przepis i ugotuj ją, a sprawdzisz, czy to prawda.
Zabrudzony blender to prawdziwe utrapienia niejednej gospodyni. Istnieje jednak prosta sztuczka kuchenna, dzięki której wyczyszczenie go stanie się drobnostką. Poznaj sposób, a już nigdy nie będziesz zastanawiała się, jak wyczyścić blender. Zadziała zawsze i przy każdym typie urządzenia.
Pomidory, które dojrzewają w letnim słońcu, są pyszne i dorodne. Jak wykorzystać je w kuchni? Od lat robię przecier z pomidorów, który wspaniale smakuje. Teraz każdemu polecam przepis babci, który warto wypróbować.
Zatrzymaj smak owoców i witaminy na zimę. Wystarczy, że przygotujesz z nich sok z tego przepisu. Wystarczy jeden łyk, aby polubić smak tego doskonałego napoju. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko czytaj dalej, a poznasz wszelkie szczegóły dotyczące przygotowań.