Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Grzyby

Grzyby

kotlety mielone
11.11.2022 20:25 Kotlety mielone z niespodzianką. Hit dla całej rodziny

Przygotuj zaskakujące kotlety mielone. Smakowity farsz z sera żółtego i pieczarek jest nie lada gratką. Dzięki dodatkowym składnikom mięso nabiera wyjątkowej soczystości oraz intensywnego smaku. Cała rodzina pokocha to danie.Poza serem i grzybami, do mięsnej masy dodaj odrobinę tartego chrzanu. Wyraźnie podkreśli on smak potrawy i sprawi, ze będzie bardziej wyrazista. Warto przygotować większą porcję kotletów. Ten specjał aż się prosi o dokładkę.

surówka z pora tadeusz muller
10.11.2022 18:06 Syn Gessler ma nietypowy patent na surówkę z pora. Położysz na stole i zaskoczysz bliskich

Tadeusz Muller podzielił się rewelacyjnym przepisem na surówkę z pora. Syn Magdy Gessler kulinarne wzorce czerpał od najmłodszych lat. Dzięki niebanalnym dodatkom, jego propozycja na surówkę jest niezwykle aromatyczna oraz sycąca. Domownicy będą zachwyceni.Tadeusz Muller, poza świeżymi warzywami, do swojej surówki dodaje ugotowaną wcześniej białą fasolę. Dzięki temu taką potrawą można się na prawdę najeść. Całość wieńczy kremowy dressing oraz grzybowy chrust. Ta surówka to prawdziwa eksplozja smaków.

bigos
10.11.2022 14:14 Dlaczego bigos wychodzi gorzki? Niestety wszystko przez nagminny błąd

Tradycyjny bigos wymaga poświęcenia mu odpowiedniego czasu oraz uwagi. Niestety zdarza się, że po wielu godzinach gotowania otrzymujemy danie z nieprzyjemnym gorzkim posmakiem. Winna temu wszystkiemu jest nieodpowiednio przygotowana kapusta. Dowiedz się więcej na ten temat. Bigos, według klasycznego przepisu, przygotowuje się z połączenia kapusty kiszonej oraz słodkiej. Obie postacie warzywa wymagają właściwego potraktowania, aby danie zrobione z ich udziałem miało odpowiedni smak. Poniżej przedstawiamy szczegóły w kwestii przygotowania bigosu.

Bosko aromatyczny obiad z 3 składników. Zrobisz go w 20 minut
09.11.2022 15:55 Bosko aromatyczny obiad z 3 składników. Zrobisz go w 20 minut

Makaron z pieczarkami jest świetną propozycją obiadową, kiedy nie masz czasu na gotowanie. Obiad z 3 składników zrobisz w zaledwie 20 minut. Makaron jest bardzo smacznym i pożywnym daniem, które posmakuje wszystkim domownikom.W tygodniu, kiedy jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na większe zakupy i gotowanie, warto przygotować na obiad coś naprawdę szybkiego i sycącego. Makaron z pieczarkami to obiad z 3 składników, który przygotujemy błyskawicznie nawet w najbardziej zabiegany i pracowity dzień.Makaron z pieczarkami doprawiamy do smaku solą, pieprzem i suszonym tymiankiem lub natką pietruszki. Do makaronu możemy dodać również trochę startego sera typu gouda lub parmezan. Jednak nie jest to konieczne. Obiad z 3 składników jest prostym daniem pełnym aromatu.Do obiadu z 3 składników nie dodajemy śmietany. Doskonały sos uzyskamy, kiedy do podsmażonych na cebuli grzybów wlejemy szklankę wody po gotowaniu makaronu. Na patelnię dodajemy również makaron i smażymy przez kilka minut, aż woda odparuje i powstanie zawiesisty sos.

Łazanki zapiekane z kapustą i grzybami
07.11.2022 09:52 Łazanki zapiekane z kapustą i grzybami. Proste, szybkie, smakują każdego dnia

Łazanki z kapustą są kultowym daniem. Jednak mało kto wie, że makaron z pysznymi dodatkami można zapiec. Prosta czynność sprawi, że potrawa będzie miała pełniejszy smak. Podduś więc kapustę z grzybami, wymieszaj z makaronem i wstaw do piekarnika. W ten sposób przygotujesz prosty obiad, a nawet świąteczną potrawę. Łazanki zapiekane z dodatkiem kapusty kiszonej i surowej oraz grzybami i kminkiem są prostym daniem, które wychodzi za każdym razem. Makaron z piekarnika z aromatyczną mieszanką smakuje fantastycznie i jest doskonałym pomysłem na szybki i pożywny obiad dla całej rodziny.Do przygotowania łazanek zapiekanych wykorzystuję kapustę białą i kiszoną. Kiszonka doskonale wzmacnia smak całej potrawy. Kapustę łączę z suszonymi grzybami przesmażonymi z cebulą. Dodaję również solidną porcję kminku. Ugotowane łazanki mieszam z dodatkami i zapiekam w piekarniku. To najsmaczniejsza wersja kultowej potrawy.Dzień przed przyrządzaniem łazanek zapiekanych moczę suszone grzyby, żeby zdążyły zmięknąć. Wodę po moczeniu przelewam do pojemnika na lód, w ten sposób otrzymuję naturalne kostki smakowe, które wykorzystuję do wzmocnienia smaku zup, sosów i potraw mięsnych.

Kremowy sos grzybowy - prosty przepis
06.11.2022 21:53 Jedwabiście kremowy sos grzybowy. Wielki przysmak z darów lasu

Czy wiecie, jak zrobić kremowy sos grzybowy? Pyszny i pełen aromatu dodatek bez trudu wykonacie w domu. Potrzebować będziecie tylko świeżych leśnych grzybów i kilku innych składników, które z pewnością znajdziecie w każdym sklepie. Koniecznie spróbujcie — tak aksamitny sos dawno nie gościł na waszym talerzu.Domowy sos grzybowy jest świetnym dodatkiem do wielu dań. Sprawdzi się zarówno w kombinacji z pieczonym mięsem, jak i delikatnymi kluskami ziemniaczanymi czy makaronem. Zrobienie go jest niezwykle proste i wymaga zaledwie kilku produktów.

zupa pieczarkowa magdy gessler
06.11.2022 19:13 Kremowa zupa pieczarkowa Magdy Gessler. Prosta, tania i smaczna

Wyborna kuchnia nie musi być ani droga, ani skomplikowana. Najlepiej wie o tym znana restauratorka Magda Gessler, która podzieliła się przepisem na kremową zupę pieczarkową. Kilka prostych produktów zamienia w nim w pożywną i smaczną potrawę. Będziecie zaskoczeni jej wybornym smakiem.Sekretem tej wyśmienitej zupy pieczarkowej jest esencjonalny bulion gotowany na dużej ilości warzyw. Nie musisz jednak przygotowywać go wcześniej. Wywar robi się na bieżąco podczas przygotowywania zupy. Koniecznie sprawdź ten prosty i tani przepis.

Ryż z podgrzybkami we włoskim stylu
03.11.2022 19:50 Znakomity ryż z podgrzybkami we włoskim stylu. Jesienne danie zachwyci amatorów leśnych skarbów

Ryż z podgrzybkami jest pysznym daniem. Pełną aromatu potrawę inspirowaną kuchnią włoską przygotujecie szybko, a nasyci na długo. Ma niezwykle kremową konsystencję i przyjemnie rozgrzewa, co czyni ją idealną na jesienne chłody. Spróbujecie?Risotto grzybowe skusi każdego, kto z chęcią sięga po skarby lasu. Kremowe i rozpływające się w ustach danie kuchni włoskiej można przygotować w domowym zaciszu, wybierając ulubione składniki.Zamiast podgrzybków, do dania trafić mogą pieczarki czy przesmażone borowiki. Oryginalnie na koniec dodaje się parmezan, ale nieco tańsze, twarde sery też się sprawdzą. Najważniejsze bowiem jest odpowiednio długie, wolne gotowanie i smakowity bulion, który stanowi bazę dania.

Jarskie krokiety z kaszy gryczanej bez zawijania. Szybko i smacznie
02.11.2022 12:46 Jarskie krokiety z kaszy gryczanej bez zawijania. W sam raz na obiad

Krokiety z kaszy gryczanej są pomysłem na pyszny i pożywny obiad, bez ciasta naleśnikowego, bez zawijania i bez grama mięsa. Do krokietów potrzebujemy świeżych lub mrożonych grzybów, żółtego sera, cebuli i kilku podstawowych składników.Zwykle krokiety przygotowujemy z kapustą lub mięsem. Farsz zawijamy w upieczone, wytrawne naleśniki, obtaczamy w jajkach, bułce tartej i smażymy na rozgrzanym oleju. Krokiety z kaszy gryczanej to krokiety, które przygotujemy o wiele szybciej, a ich smak zachwyci całą rodzinę.Do krokietów z kaszy gryczanej wykorzystajmy świeże lub mrożone grzyby leśne. Mrożonkę wyjmijmy wcześniej z zamrażalnika, żeby rozmroziła się w temperaturze pokojowej. Do przygotowania krokietów możemy ewentualnie wykorzystać pieczarki, jednak wtedy danie nie będzie tak aromatyczne.Grzyby do krokietów z kaszy gryczanej nie przesmażamy od razu z cebulą i czosnkiem. Na początku gotujemy je w całości, dopiero później siekamy i chwilę obsmażamy. Nie wylewamy wody z grzybów- w tej samej wodzie ugotujemy kaszę.

jak długo pasteryzować grzyby
01.11.2022 17:30 Jak długo pasteryzować grzyby? Podajemy dokładną instrukcję

Aby smakiem grzybów cieszyć się przez cały rok, należy je dobrze zakonserwować. Jedną ze sprawdzonych metod jest pasteryzacja, dzięki której grzyby przetrwają w spiżarni długie miesiące. Jak długo pasteryzować grzyby? Niezbędny do tego czas to po 60 minut w trzech cyklach.Pasteryzacja może potrwać nawet kilka dni, ale jest warta zachodu. Dzięki temu zabiegowi będziemy mogli cieszyć się grzybami, których można używać dokładnie tak samo, jak ich świeżej postaci. Żelazną zasadą jest to, że grzyby pasteryzujemy trzykrotnie. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko późniejszej niestrawności lub wręcz zatrucia pokarmowego wywołanego przez zepsute grzyby.

marynowane grzyby bez octu
31.10.2022 21:11 Marynowane grzyby bez dodatku octu. Receptura bije na głowę tradycyjną

Marynowanie grzybów jest popularną metodą na zagospodarowanie tych leśnych zbiorów. Najbardziej znana jest marynata na bazie octu, której smak jednak nie każdemu musi pasować. Z tego względu przedstawiamy sprawdzony przepis na marynowane grzyby bez octu. Prosta marynata na bazie wody i soli, z dodatkiem smakowitych warzyw to strzał w dziesiątkę.Ocet charakteryzuje się nie tylko ostrym, nieco nieprzyjemnym smakiem. Nie jest też zbyt korzystny dla naszego zdrowia. Spożywanie octu w nadmiarze może podrażniać żołądek, zaburzać skład krwi a nawet odwapniać kości. Marynowane grzyby bez octu są zatem nie tylko pyszne, ale i zdrowsze, niż te tradycyjne.

Jak długo gotować suszone grzyby?
29.10.2022 18:02 Jak długo gotować suszone grzyby? Rozwiewamy wątpliwości co do minuty

Suszone grzyby są rewelacyjnym dodatkiem do wielu dań. Grzyby musimy jednak odpowiednio przygotować przed połączeniem ich z resztą składników. Musimy je najpierw namoczyć, a następnie ugotować. Jak długo gotować suszone grzyby?To ostatni dzwonek na wybranie się do lasu w poszukiwaniu grzybów. Część z nich wykorzystajmy do ugotowania zupy, sosu lub przyrządzenia jajecznicy. Resztę grzybów wysuszmy, będą doskonałym dodatkiem do farszu na pierogi, do gołąbków, zup i wielu innych dań. Suszone grzyby są niezwykle aromatyczne i wyraźne w smaku, a żeby dodać je do przygotowywanej potrawy, musimy je wcześniej odpowiednio przyrządzić. Jak długo gotować suszone grzyby? Grzyby gotujemy około 40- 60 minut na małym ogniu. Przed gotowaniem jednak musimy je namoczyć.Namoczone grzyby kroimy i dopiero przystępujemy do gotowania. Zarówno wywar, jak i woda po moczeniu grzybów doskonale nadaje się do wzmocnienia smaku innych potraw, nigdy jej nie wylewajmy. Dowiedz się, jak długo gotować suszone grzyby, jak je moczyć i jak zatrzymać smak wywaru po moczeniu grzybów na wiele miesięcy.

leniwe z kurkami
29.10.2022 12:25 Wyborne kluski leniwe w delikatnym sosie. Jesienny dodatek gwarantuje im niezwykły smak

Kluski leniwe nie musza występować jedynie w słodkiej odsłonie. Prezentujemy dzisiaj ich wytrawne oblicze. Delikatne kluski leniwe w aksamitnym sobie kurkowym są smacznym i prostym pomysłem na obiad. Dzięki temu przepisowi zrobisz doskonały użytek z zebranych leśnych skarbów.Do przygotowania klusek leniwych w sosie kurkowym wykorzystujemy więcej twarogu, niż w innych przepisach tego typu. Dzięki temu danie dostarcza większą ilość białka, a także zapewnia długotrwałe uczucie sytości. Wystarczy ulepić proste kluseczki z zaledwie 3 składników i podać je z wyśmienitym grzybowym sosem. Efekt "wow" gwarantowany.

jak przyrządzać grzyby
28.10.2022 22:50 Jak najlepiej przyrządzać grzyby? Jesienny rarytas niektórym zupełnie nie służy

Któż z nas nie kocha grzybów? W sezonie jesiennym wprost prosi się, aby dodawać je do różnych potraw. Okazuje się jednak, że nie każdy sposób ich przyrządzenia jest tak samo dobry dla naszego zdrowia. Dowiedz się więcej o powodach, dla których smażenie grzybów lepiej zastąpić innymi metodami obróbki.Grzyby, mimo swoich niewątpliwych walorów smakowych, mogą powodować problemy żołądkowe. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, warto przyjrzeć się bliżej temu, jak najlepiej przygotować je do jedzenia. Niestety istnieją grupy osób, które nie powinny spożywać grzybów niezależnie od tego czy są smażone, duszone czy gotowane. Powinny one zniknąć z jadłospisu osób zmagających się z chorobami nerek i wątroby, osób wykazujących reakcje uczuleniowe, kobiet w ciąży a także osób starszych oraz dzieci poniżej 12 roku życia.

pierogi z grzybami i twarogiem
26.10.2022 21:33 Do farszu na pierogi z grzybami dodajesz kapustę? Zapomnij o niej, teraz szał robi inne nadzienie

Lepienie pierogów jest niemal naszym sportem narodowym, a różnorodność farszu sprawia, że trudno się tym daniem znudzić. Dziś proponujemy niezwykłą odsłonę pierogów z grzybami. Zamiast zwyczajowej kapusty stawiamy na kaszę gryczaną, oraz aromatyczny wędzony twaróg.Jeśli nie masz dostępu do wędzonego twarogu, to nic straconego. Możesz użyć klasycznego sera białego. Pierogi z grzybami będą smakować nieco inaczej od oryginału, niemniej nadal będą wyjątkowo pyszne.

Dlaczego warto włożyć liście laurowe do suszonych grzybów?
25.10.2022 10:00 Dlaczego warto włożyć liście laurowe do suszonych grzybów? Korzyści są ogromne

Liście laurowe mają wiele zastosowań w kuchni. Niektórzy dodają kilka sztuk do przechowywania suszonych grzybów. Przyprawa ma za zadanie odstraszać mole spożywcze. Patent jest niezwykle skuteczny. Dobrze wysuszone grzyby warto chronić nie tylko przed ponownym wchłonięciem wilgoci. Ich zapach kusi niestety nie tylko smakoszy. Rarytas nierzadko staje się przysmakiem dla moli. Na szczęście jest sposób, by cenny produkt skutecznie zabezpieczyć.

Jak mrozić grzyby?
24.10.2022 14:45 Jak mrozić grzyby? Jedna czynność ma kluczowe znaczenie

Zastanawiacie się jak mrozić grzyby leśne? Zebrane przysmaki trzeba starannie przygotować przed włożeniem do zamrażarki. Szczególnie istotne jest ich blanszowanie. Potraktowanie skarbów lasu wrzątkiem sprawi, że przy rozmrażaniu nie rozmiękną i nadal będą ładnie wyglądać. Mrożenie grzybów jest świetnym sposobem ich przechowywania. W ten sposób możemy zabezpieczyć skarby lasu nawet na kilka miesięcy. Wystarczy pamiętać o kilku prostych czynnościach.

Kozaki w occie
24.10.2022 11:57 Pyszne kozaki w zalewie octowej. Przebój wśród przetworów

Kozaki w occie smakują doskonale. Ich przyrządzenie nie wymaga wiele wysiłku, a z pewnością umilą wam długie zimowe dni. Pełne aromatu skarby lasu w prostej zalewie z naszego przepisu, a spodobają się nawet sceptykom. Spróbujecie? Aromatyczne kozaki w occie pasują zarówno do sałatek, jak i do tatara. Smaczne będą też z kawałkiem świeżego, chrupiącego pieczywa. Grzybki przygotowuje się bardzo prosto — wystarczy oczyścić, ugotować i zalać prostą marynatą. Resztę pracy wykona czas.

Jak należy czyścić grzyby? Wybierz najlepszą metodę
23.10.2022 09:25 Jak należy czyścić grzyby? Dobierz najlepszą metodę

Grzyby leśne powinniśmy przygotować zaraz po przyjściu do domu, najpóźniej następnego dnia. Wtedy będą smaczne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Przed obróbką musimy je jednak wyczyścić. Sposób czyszczenia grzybów uzależniony jest od tego, jak chcemy grzyby wykorzystać. Czy chcemy je wysuszyć, zamrozić, zamarynować albo zrobić z nich potrawę na już. Niektórzy grzyby moczą w słonej wodzie, inni płuczą pod bieżącą wodą lub czyszczą na sucho przy pomocy szczoteczki i nożyka. Jak należy czyścić grzyby? Okazuje się, że najlepsza metoda czyszczenia ściśle uzależniona jest od tego, co chcemy przygotować z leśnych przysmaków.Jak czyścić grzyby? Każda metoda czyszczenia jest dobra, jednak niekoniecznie sprawdza się do przygotowania np. grzybów suszonych i mrożonych. Zerwane grzyby chłoną wodę jak gąbka, przez co o wiele trudniej je wysuszyć i mrozić. Grzyby, które umyjemy pod bieżącą wodą, a następnie będziemy chcieli wysuszyć, zepsują się w piekarniku lub suszarce. A w najlepszym przypadku mocno wydłuży się czas ich obróbki.Do gotowania wybierajmy maślaki, kurki, opieńki i kanie. Te ostatnie rewelacyjnie nadają się do smażenia w panierce lub w cieście naleśnikowym. Do marynowania najlepiej sprawdzą się małe, zwarte grzyby jak kurki, podgrzybki, prawdziwki, rydze. Do suszenia natomiast wybierajmy grzyby średniej wielkości i twarde, np. borowiki, koźlarze, podgrzybki.

Jak suszyć grzyby, aby nie spleśniały?
22.10.2022 18:32 Jak suszyć grzyby, aby nie spleśniały? Koniecznie pamiętaj o 2 zasadach

Suszenie grzybów jest jednym z popularniejszych sposobów ich przechowywania. Dwie czynności dzielą nas od właściwego przygotowania skarbów lasu. Unikając mycia i nie zapominając o odpowiednim pokrojeniu, uzyskamy najlepsze efekty. Suszenie grzybów pozwala na wykorzystanie ich w potrawach długo po zbiorach. Aby z powodzeniem je przeprowadzić, trzeba jednak dopilnować kilka szczegółów. W przeciwnym wypadku produkt pokryje się pleśnią i będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia.

Maślaki
22.10.2022 14:30 Znalazłeś w lesie maślaki? Zrób z nich wyborny przysmak. Bosko rozgrzewa w jesienne chłody

Co zrobić z maślaków? Istnieje wiele opcji. Znamy doskonały przepis na wykorzystanie znalezionych na spacerze maślaków. W prosty i szybki sposób wyczarujesz z nich aromatyczną zupę. Wystarczy zaledwie garść tych grzybów, aby uraczyć domowników rozgrzewającym jesiennym daniem. Do tego kilka prostych składników i zupa z maślaków jest gotowa.Maślaki kojarzą się przede wszystkim z grzybami do marynowania. Okazuje się jednak, że to nie jedyna metoda na ich zagospodarowanie. Co zrobić z maślaków? Najlepszym wyjściem będzie aromatyczna i pełna smaku zupa. Pamiętaj jedynie, aby obrać grzyby przed włożeniem ich do garnka. Aromatu zupy z maślaków nie zapomnisz przez długi czas.

Rydze z patelni zachwycają prostotą i smakiem
21.10.2022 16:49 Rydze z patelni zachwycają prostotą i smakiem. Majka Jeżowska jest ich wielką fanką

Rydze z patelni skuszą niejednego smakosza. Najlepsze wychodzą, gdy przyrządzi się je najprościej — z solą i odrobiną pieprzu. Taką wersję podaje Majka Jeżowska, która podzieliła się relacją z ich przygotowania na swoim Instagramie. Koniecznie spróbujcie — smakują nieziemsko. Rydze z patelni są jednym z tych przysmaków, które uwielbiają wytrawni grzybiarze. Podsmażone na maśle skarby lasu wystarczy tylko oprószyć odrobiną soli i pieprzu, by wydobyć ich smak. Jesienią nie można przepuścić okazji na ich przyrządzenie.

kotlety mielone
21.10.2022 10:04 Przepis na kotlety mielone w nietypowej odsłonie

Myśleliście, że kotlety mielone nie mogą już niczym zadziwić? Soczyste nadzienie z podsmażonych pieczarek z pewnością pozytywnie zaskoczy niejednego amatora klasycznej kuchni. To tylko kilka minut więcej spędzonych na przygotowaniu obiadu. Zapewniamy, że efekt końcowy wart jest każdej z nich.Kotlety mielone z pieczarkami to kotlety faszerowane. Porcję smakowitego nadzienia wystarczy zamknąć w dobrze przyprawionym mięsie, a następnie usmażyć tak, jak zazwyczaj. To prosty sposób na niezwykłe danie.

Bajeczne, duszone grzyby Marty Stewart. Na ich smak wpływają proste detale
20.10.2022 17:54 Bajeczne, duszone grzyby Marthy Stewart. Na ich smak wpływają proste detale

Jesienią koniecznie wybierzmy się do lasu na grzyby. Przygotujemy z nich wiele wyśmienitych dań, w tym grzyby duszone według przepisu Marthy Stewart. Stewart do grzybów dorzuca kilka dodatków, dzięki którym danie nabiera niezwykłego aromatu.Grzyby duszone możemy podać z kromką świeżego pieczywa, ziemniakami, kaszą, ryżem, makaronem lub ulubionym mięsem pieczonym. Tak przygotowane grzyby zachwycają smakiem i aromatem. Warto więc skorzystać z ich obfitości i pokusić się o przygotowanie grzybów z patelni. Sekretem smaku grzybów duszonych według Marthy Stewart są dodatki i odpowiednia długość smażenia. Na początku Martha smaży grzyby wyłącznie na maśle i oliwie, aż się zarumienią. Następnie dodaje do nich pozostałe składniki. Na samym końcu wlewa słodką śmietanę, żeby sos stał się gęsty i kremowy.Grzyby leśne przygotujmy jeszcze tego samego dnia, w którym je zebraliśmy, wtedy będą najsmaczniejsze. Grzyby dokładnie oczyścimy z igieł, piasku i ziemi przy pomocy szczoteczki. Potem opłuczmy je w letniej wodzie z dodatkiem soli, osączmy i pokrójmy.

flaczki z kani
20.10.2022 09:31 Bezmięsne flaczki w nowej wersji. W roli głównej ukochane grzyby

Kiedy sezon na grzyby w pełni, warto poszukiwać nowych patentów na smaczne podanie leśnych darów. Dla tych, którym poszczęściło się podczas zbiorów mamy prawdziwą gratkę- przepis na flaczki z kani. Trudno wymyślić lepszy sposób na przyrządzenie tego niezwykłego grzyba.Przepis na flaczki z kani jest bardzo prosty i przy tym niezwykle szybki. To danie z grzybów przypadnie do gustu zarówno mięsożercom, jak i osobom na diecie wegetariańskiej. Flaczki z kani to idealna zupa na co dzień i od święta.Do flaczków z kani używa się jedynie kapeluszy. Ogonki z tego grzyba warto jednak wysuszyć i zachować do innych kulinarnych specjałów. Niezależnie od sposobu użycia grzyba pamiętaj, aby uprzednio dokładnie go oczyścić.

Risotto z leśnymi grzybami
19.10.2022 10:17 Nie wiesz co zrobić z zebranymi grzybami? Mamy najlepszy patent. W mig zrobisz wyżerkę

Nie wiecie co przygotować z zebranych grzybów? Połączenie ryżu, skarbów lasu i kilku przypraw, które wam dziś proponujemy, stanowi świetny pomysł na tani obiad, który cała rodzina zje ze smakiem. Spróbujecie?Grzyby leśne nie muszą lądować w ciężkim sosie na bazie śmietany. W towarzystwie ryżu i ziół również smakują fantastycznie, a są znacznie delikatniejsze. Warto zadbać o dobre doprawienie kompozycji, by w pełni wydobyć aromat dania. My proponujemy posypanie świeżą natką pietruszki, ale sprawdzi się tez tymianek, cząber i rozmaryn.

jak przechowywać suszone grzyby
18.10.2022 22:04 Jak przechowywać suszone grzyby? Koniecznie pamiętaj o ważnej czynności

Jak przechowywać suszone grzyby, aby długo cieszyć się ich niezwykłym aromatem? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak się wydaje. przechowywanie grzybów rządzi się określonymi zasadami, a ich zignorowanie może doprowadzić do zmarnowania naszych zbiorów. Warto zdobyć odpowiednią wiedzę na ten temat.Suszenie grzybów jest najbardziej popularną metodą ich konserwowania. Zdecydowanie wyprzedza mrożenie grzybów i deklasuje przetwory w słoikach. Jak przechowywać suszone grzyby w prawidłowy sposób?

Ile gotować maślaki do octu
18.10.2022 09:00 Ile gotować maślaki do octu? Babcia Stasia rozwiewa wszelkie wątpliwości

Czy wiecie ile gotować maślaki do octu? Babcia Stasia zdradziła sekret pysznego smaku grzybów ze słoika. Zawsze wrzuca je do wrzątku z sokiem z cytryny i przyrządza przez kwadrans. Dzięki temu leśne skarby są mięciutkie i mają piękny kolor. Sprawdźcie jej przepis, a na pewno się nie zawiedziecie. Maślaki są niezwykle smacznymi grzybami. Niektórzy amatorzy leśnych skarbów uważają, że idealnie nadają się do marynowania i to właśnie ich intensywnie poszukują podczas grzybobrania. Przygotowanie przysmaku ze słoika nie jest skomplikowane, jeśli zna się sztuczki, które pomagają wydobyć smak. Babcia Stasia robi jej bardzo prosto. Długo nie chciała wyjawić, w czym tkwi sekret pełnego aromatu rarytasu o cudownym lekko złocistym kolorze. W końcu udało nam się dowiedzieć co zrobić, by uzyskać najlepsze efekty. Na szczęście wyszukane dodatki nie będą konieczne.