Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Mięso

Mięso

Bigos z miodem
13.04.2021 02:00 Przepis na nietypowy bigos z dodatkiem miodu

Bigos jest znanym i lubianym daniem kuchni polskiej, które wywodzi się z tradycji myśliwskiej. Dawniej łowcy potrzebowali ogromnych zapasów energii, aby móc tropić zwierzynę przez wiele godzin. Na podorędziu mieli zazwyczaj spore zapasy dziczyzny, która doskonale komponowała się ze smakiem kiszonej kapusty. Jak można się domyślić, ten myśliwski gulasz gotowany był nad ogniskiem w kociołku, a więc zdobywał dużo dymnego aromatu. Dzisiaj większość z nas nie ma takiej możliwości, dlatego wykorzystujemy wędzone kiełbasy i boczek, aby nie zabrakło tego uwielbianego smaku.

Pieczona karkówka w rękawie
11.04.2021 02:00 Jak upiec karkówkę w rękawie żeby była soczysta?

Karkówka jest drugim najpopularniejszym kawałkiem wieprzowiny zaraz po schabie. Kotlety schabowe ciągle zajmują pierwsze miejsce, lecz dobrze upieczona karkówka sprawia, że każdy w domu nie może się jej oprzeć i nakłada kolejną porcję zaraz po zjedzeniu pierwszej. Największym problemem jest jednak uzyskanie należytej soczystości i delikatności mięsa, co dla wielu jest ogromnym wyzwaniem. Często pieczeń wychodzi sucha i twarda - takiego mięsa nikt nie chce jeść. Poniżej prezentujemy przepis na najlepszą pieczoną karkówkę, która wyjdzie ci za każdym razem.

Pracownik McDonald's może mieć kłopoty
11.04.2021 02:00 Niepokojące nagranie z restauracji McDonald's

McDonald's można uznać za spory ewenement na skalę światową - lokale tej sieci można znaleźć w praktycznie każdym zakątku świata, a smak jedzenia oferowanego przez firmę, zna większość ludzi. Z tego powodu mało kto zastanawia się, jak wygląda przygotowywanie posiłków. W aplikacji TikTok wielu pracowników fast foodów zdradza tajniki gotowania kanapek i innych produktów "od kuchni" - takie nagrania są bardzo popularne i zdobywają wielu widzów. Jeden z tiktokerów pokazał nagranie, które jednak nie spodobało się użytkownikom Internetu, w końcu nikt nie chce jeść nadgryzionej kanapki.

Kurczak zakażony salmonellą
10.04.2021 02:00 Salmonella w polskim mięsie, Bułgaria musi zutylizować 10 ton

Polskie mięso z kurczaka, które zostało wysłane do Bułgarii, okazało się skażone bakterią salmonelli. 10 ton drobiu zostanie poddane utylizacji, aby mięso nie mogło dostać się na rynek. Poinformowana została także Unia Europejska o obecności salmonelli. Salmonella jest bakterią, która wywołuje nudności, wymioty, bardzo silne bóle brzucha, biegunkę, a także gorączkę. W ciężkich przypadkach, gdy chory ma znacznie obniżoną odporność, może dojść do zapalenia płuc, nerek, wsierdzia czy opon mózgowo-rdzeniowych.

Ozorki wieprzowe
06.04.2021 02:00 Jak usmażyć ozorki, żeby były miękkie?

Ozorki wieprzowe nie są produktem, który współcześni młodzi ludzie chcą jeść jak najczęściej. Dawniej dostępność mięsa nie była taka jak dzisiaj, więc musieliśmy radzić sobie w inny sposób. Ozorki stanowiły dobry substytut - były także bardzo zdrowe. Sporym problemem może się okazać ich twardość. Mięso z ozorków jest wyjątkowo twarde, zbite i sztywne, dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania. Wystarczy gotować je we wrzątku około 1 godziny, a mięso zmięknie i będzie wspaniale pyszne.

Bigos Magdy Gessler
06.04.2021 02:00 Kosztowne, gotowe dania od Gessler ocenione przez Youtubera

Magda Gessler należy do wyjątkowo przedsiębiorczych ludzi. Jej warszawska restauracja " U Fukiera" jest bardzo popularna, a goście tego lokalu zawsze wychodzą z niego z uśmiechem na ustach. Czy dania, które można kupić przez Internet, również go wywołają?Maciej z kanału YouTube Maciej je postanowił zamówić kilka produktów dostępnych w ofercie sklepu internetowego Magdy Gessler. Za całe zamówienie zapłacić 402 zł, co nie jest małą sumą, lecz jak sam mówi, duża liczba porcji jest mocną zaletą.

Rosół - jak go nie gotować?
06.04.2021 02:00 Czy można gotować rosół na zamrożonym mięsie?

Gotowanie rosołu jest dla Polaków prawdziwą tradycją - wokół tej zupy narosła ogromna ilość mitów i legend, a każdy dom gotuje ją inaczej. Mimo wielu pokoleń, które przygotowują rosół, dalej mnóstwo ludzi nie wie czy można gotować go na mrożonym mięsie. Ci, którzy nie są zaznajomieni z przygotowywaniem rosołu, mogą myśleć, że wystarczy włożyć do wody składniki, poczekać kilka godzin i już można się zajadać. Niestety cały proces nie jest tak banalny, a kilka niuansów i zagadnień ciągle nie jest szeroko znanych.

Dieta w Wielkanoc
04.04.2021 02:00 Jakie potrawy wielkanocne są najbardziej kaloryczne?

Tradycja wielkanocna nakazuje, aby o poranku całą rodziną zasiąść do stołu i rozpocząć uroczyste śniadanie. Niestety, ogromna kaloryczność potraw, które tego święta najczęściej spożywamy, sprawia, że można nabawić się sporych problemów zdrowotnych. Większość osób nie przejmuje się kalorycznością dań, które jedzone są w czasie Wielkanocy. Oczywiście okazjonalne zjedzenie dużych ilości jedzenia nie powinno zaszkodzić - mimo to warto spróbować ugotować jedzenie, które nie jest tak ciężkostrawne.

Chrzan
03.04.2021 02:00 Niesamowite właściwości chrzanu

Historia chrzanu jest bardzo długa - nasi przodkowie znali go i cenili głównie z powodu właściwości konserwujących. Substancje zawarte w chrzanie mają działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze, dlatego bardzo często stosowano go do przechowywania mięsa. Dzisiaj używamy go w naszych kuchniach jako przyprawę. Pieczona golonka czy grillowana kiełbasa nabierają zupełnie nowej jakości, gdy obok nich podaje się również miseczkę z chrzanowym sosem, lub zwykłym tartym korzeniem chrzanu.

Parówki należy przygotowywać zupełnie inaczej
03.04.2021 02:00 Największy błąd w gotowaniu parówek wg Roberta Makłowicza

Parówki są wyjątkowo popularnym produktem, który Polacy najczęściej konsumują w porze śniadaniowej oraz na kolację. Pozwalają na przygotowanie szybkiego posiłku, a w połączeniu z pieczywem i warzywami doskonale sycą i smakują praktycznie każdemu. Do tej pory większość ludzi z pewnością gotuje je zgodnie z instrukcjami na opakowaniach - po zdjęciu celulozowej osłonki parówki wkładane są do wody, a następnie gotowane przez kilka minut. Taka metoda jest łatwa, jednak nie można nazwać ją najlepszą.

Co wstawiać do wielkanocnej święconki?
03.04.2021 02:00 Czego nie powinniśmy umieszczać w święconce?

Święta Wielkanocne są niezwykle istotne dla katolików, którzy w ten sposób celebrują zmartwychwstanie. Związane są z nimi różne obyczaje, które wraz z upływem lat znacząco ewoluowały. Niektóre z nowych nawyków nie są akceptowane przez kościół.

Mięso w Wielki Piątek
02.04.2021 02:00 Czy katolicy mogą jeść mięso w Wielki Piątek?

Mięso w naszej diecie pojawia się bardzo często. Ciężko nam sobie wszak wyobrazić pełnoprawny obiad bez kotleta, gulaszu czy zupy, ugotowanej na kurczaku lub wołowinie. Zazwyczaj przynajmniej jeden posiłek zawiera w sobie produkty mięsne. Dzisiaj, to jest 2 kwietnia 2021 roku, wypada Wielki Piątek - zgodnie z prawem kanonicznym obowiązuje dzisiaj ścisły post, nie wolno także spożywać mięsa oraz słodyczy. W niektórych regionach panują jednak odrobinę luźniejsze zasady, które pozwalają na jedzenie mięsa ptaków wodnych oraz innych istot, które przebywają w wodzie.

Żeberka wyjdą idealnie
31.03.2021 02:00 Jak upiec żeberka, żeby mięso odchodziło od kości?

Nie da się ukryć, że żeberka są wyjątkowym smakołykiem. Wyborne danie niejednokrotnie przyprawiało nas o szybsze bicie serca. Kilka prostych sztuczek sprawi, że żeberka wyjdą znacznie lepiej. Każdy powinien o nich pamiętać.

Przepyszny mięsny specjał
31.03.2021 02:00 Przepis na faszerowany boczek według Tomasza Strzelczyka

Boczek często gości na naszych stołach. Nietrudno natknąć się na wielbicieli tego wyrobu mięsnego. Okazuje się, że wyborny boczek może być jeszcze lepszy. Wystarczy przygotować go w odpowiedni sposób. Tym razem spowije on przepyszny farsz.

Podatek na mięso możliwy?
30.03.2021 02:00 Czy wejdzie w życie podatek od mięsa?

Produkcja mięsa nie jest neutralna dla środowiska. Wielu ekspertów wskazuje, że hodowla zwierząt odpowiada za ok. 18 procent gazów cieplarnianych, jakie generuje nasza cywilizacja. Najgorsza pod względem ekologicznym, jest produkcja wołowiny. Mimo wszystko Polacy uwielbiają jeść mięso - duża część Polaków nie wyobraża sobie, że w ciągu dnia nie zjedzą przynajmniej jednego posiłku z mięsem. Czy czeka nas kolejna podwyżka cen, spowodowana wprowadzeniem zupełnie nowego podatku od mięsa?

Wątróbka z kurczaka
30.03.2021 02:00 Jak smażyć wątróbkę, żeby nie pryskała na patelni?

Odpowiednio wysmażona wątróbka jest pysznym produktem, który podczas jedzenia wręcz rozpływa się w ustach. Aby to osiągnąć, trzeba jednak znać dobrą technikę, która pozwoli ugotować ją tak, aby ta była w środku soczysta. Mało kto mimo wszystko wie co zrobić, aby po włożeniu na patelnie nie pryskała gorącymi kropelkami. Pryskanie spowodowane jest niewielką ilością wody, jaka znajduje się na powierzchni wątróbki. Wilgoć ta może sączyć się z samego podrobu, może być także dostarczona podczas płukania pod kranem. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, dokładnie osusz wątróbkę przed posypaniem mąką.

Kotlety schabowe będą znacznie lepsze
30.03.2021 02:00 Przepis na kotlet schabowy w majonezie

Schab jest jednym z najcięższych w obróbce mięs. Niska zawartość tłuszczu międzymięśniowego sprawia, że po usmażeniu kotlet może być suchy, żylasty i twardy jak podeszwa. Dlatego podczas gotowania należy odpowiednio się z nim obchodzić. Doskonałym sposobem wprowadzenia odrobiny soczystości, jest posmarowanie surowego jeszcze mięsa odrobina majonezu. Poza uzyskaniem delikatnego mięsa majonez pozwala zwiększyć chrupkość panierki. Dzięki temu każdy kęs będzie wyjątkowo satysfakcjonujący i pyszny.

Biała kiełbasa
29.03.2021 02:00 Na co zwrócić uwagę kupując białą kiełbasę?

Historia białej kiełbasy rozpoczyna się w XVII wieku - wtedy też zaczęła pojawiać się na stołach najmożniejszych Polaków. Z kolei w książkach kucharskich jej obecność notowana jest na początek XX wieku, kiedy wielu przedstawicieli klasy robotniczej mogło sobie pozwolić na większą ilość mięsa. Wtedy też kiełbasa była przygotowywana najczęściej własnoręcznie, z własnej trzody chlewnej. Dzięki temu można było mieć pewność, że jakość surowców jest na najwyższym poziomie. Niestety, dzisiaj niewiele ludzi może pozwolić sobie na taki luksus, więc kupują ją w sklepach spożywczych.

pieczeń
29.03.2021 02:00 Jak przedłużyć świeżość pieczeni?

Pieczeń jest obowiązkowym punktem świątecznego obiadu. Każda gospodyni ma na niego swój własny wyjątkowy sposób. Często przyrządza się duże ilości mięsa, aby każdy domownik mógł się nim delektować. Niestety, nadmiar wielkanocnych smakołyków może sprawić, że po świętach zostaniemy ze sporą ilością pieczeni. Jeśli ją odpowiednio przechowamy, to spokojnie będziemy mogli wykorzystać za kilka dni.Jak przedłużyć świeżość pieczeni?Jeśli zostanie nam kawałek pieczeni, to musimy ją koniecznie odpowiednio zabezpieczyć przed włożeniem do lodówki. Najlepiej owinąć ją w folię aluminiową lub włożyć do dużego plastikowego pojemnika. Tak zabezpieczone mięso może leżeć w lodówce nawet cztery dni. Możemy również z powodzeniem zamrozić pieczone mięso i po prostu wykorzystać je za jakiś czas. Jak to poprawnie zrobić? Poniżej tłumaczymy krok po kroku, w jaki sposób poprawnie wykonać tę czynność.Jak zamrozić pieczeń?Na początek musimy podzielić mięso na mniejsze porcje i przełożyć do specjalnych plastikowych woreczków. Najlepiej naklejmy na nie karteczkę z nazwą mięsa, podpisem oraz datą. Tak, aby dokładnie wiedzieć, co się w nim znajduje.Duszone mięsa powinniśmy przełożyć do specjalnych pojemników, a następnie zalać je sosem. Należy pamiętać o tym, że powinno się je zamrażać w poziomie. Powód? Mamy wtedy pewność, że sos się nie wyleje.Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób przygotować soczystą pieczeń. Z pewnością pomocne będą w tym sprytne tricki, które przedstawiamy poniżej.Sposób na soczystą pieczeńAby cieszyć się pyszną pieczenią, musimy postawić na wysokiej jakości świeże mięso. Powinno pochodzić ono od sprawdzonego producenta. W przeciwnym razie możemy trafić na niemal "naszpikowany" chemią produkt, którego nie uratują żadne nawet najbardziej wymyślne sposoby.Ważne jest również, aby sięgnąć po niezbyt chude mięso. Tłuszcz jest nośnikiem smaku i gwarancją soczystości naszej pieczeni. Wcześniej powinniśmy je odpowiednio zamarynować. Dzięki temu mięso stanie się kruche, aromatyczne i wilgotne.Polecamy również szybki przepis na schab pieczony w rękawie.Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Czego nie może zabraknąć w zupie szczawiowej?Czy targowiska mogą być zamknięte?Jak zachować czystość piekarnika?undefinedźródło: kobiece inspiracje/rodzice.pl/wp.Zapraszamy na nasz Instagram

Koszyczek wielkanocny
28.03.2021 01:00 Co powinno znaleźć się w święconce?

Święconka jest tradycją, która wyewoluowała z obyczaju święcenia całego wielkanocnego pokarmu. Włodarze przywozili cały pokarm w Wielką Sobotę furmankami do kościołów, aby w nich kapłan mógł je poświęcić. Z powodu wygody zdecydowano się jednak, że całość zostanie zmniejszona do symbolicznego koszyczka. Od tego czasu co roku katolicy udają się do swoich kościołów całymi rodzinami, aby poświęcić pokarmy, które będą spożywane następnego dnia. Nikt nie zapomina o włożeniu do święconki jajek czy wędlin - są jednak produkty, o których mało kto by pomyślał.

Jak upiec najlepszego kurczaka?
27.03.2021 01:00 Sprytny sposób na chrupiącą skórkę kurczaka

Kurczak jest wspaniałym składnikiem dobrze zbilansowanej diety. Niska zawartość tłuszczu i bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka sprawiają, że dietetycy zachęcają do większego spożycia mięsa drobiowego. Jeśli najbardziej smakuje ci kurczak pieczony, poniżej pokazujemy co zrobić, aby był jeszcze smaczniejszy.Uzyskanie chrupiącej skórki i soczystego wnętrza jest celem, do którego dąży każdy kucharz, piekąc kurczaka. Dlatego tak ważna jest odpowiednia glazura i czas gotowania - glazura nada chrupkości, a idealnie wyliczony czas pieczenia sprawi, że całość wyjdzie bardzo delikatna i soczysta.

Czego w polskiej kuchni nie lubią cudzoziemcy?
27.03.2021 01:00 Jakich polskich potraw nie cierpią obcokrajowcy?

Nasza kuchnia obfituje w potrawy, które nawet dla Polaków zdarzają się być zbyt trudne do przełknięcia. Tak jest, chociażby z wątróbką z cebulką, która choć wyjątkowo zdrowa, zdaje się być koszmarem dla wielu niejadków. Turyści zza granicy mogą mieć z nią jeszcze więcej kłopotów. Ktoś, kto jest zupełnie nieprzyzwyczajony do danych smaków i aromatów, może nigdy ich nie polubić. Gusta tworzą się w bardzo młodym wieku i ciężko je, będąc w pełni dojrzałą osobą, zmienić na tyle, by ze smakiem zjeść znienawidzone przez siebie dania.

Mięso zostanie objęte podatkiem?
27.03.2021 01:00 Pojawił się pomysł na podatek od mięsa

Mięso z pewnością nie należy do najzdrowszych produktów spożywczych. Znajduje się ono niemal na samym końcu piramidy żywienia. Chów przemysłowy odbija się również negatywnie na środowisku. Jednak mało kto spodziewałby się, że pojawi się pomysł na jego dodatkowe opodatkowanie.

Schab pieczony
26.03.2021 01:00 Babciny patent na soczysty pieczony schab

Pomimo ogromnej popularności w naszym kraju, schab jest stosunkowo problematycznym mięsem. Niska zawartość tłuszczu sprawia, że po ugotowaniu istnieje ryzyko suchego mięsa, z którego większość płynów zwyczajnie wyparowało. Babciny patent przeciwdziała temu. Metoda ta jest banalnie prosta i wymaga jedynie podstawowych umiejętności kulinarnych. Potrzeba będzie dużej ilości wrzątku oraz oczywiście schabu przeznaczonego na pieczeń. Blanszowanie w gorącej wodzie sprawi, że pory na zewnątrz kawałka mięsa zamkną się i nie wypuszczą żadnych soków.

Kotlety mielone nigdy nie były lepsze
26.03.2021 01:00 Soczyste kotlety mielone według przepisu Kuronia

Kotlety mielone są daniem, który każdy z nas uwielbia i często smakuje. Mięsna masa z dodatkami, najczęściej panierowana i smażona lub pieczona - podaje się je najczęściej z ziemniakami i surówką lub sałatką. Taka kompozycja sprawia, że ślinka sama cieknie. Jeśli od lat przygotowujesz je wedle swojego własnego przepisu, daj szansę wersji Kuronia. Jego zmysł kulinarny pozwala stworzyć z tej polskiej klasyki coś niesamowitego - wnętrze jest soczyste i delikatne, a skórka chrupiąca i nadająca całości przyjemnej faktury.

Wątróbka z cebulką
25.03.2021 01:00 Jak usmażyć wątróbkę, żeby nie była sucha?

Wątróbka zawiera w sobie ogromne ilości substancji odżywczych, które ciężko znaleźć w innych produktach spożywczych z taką intensywnością. Dlatego często zaleca się ją rekonwalescentom czy anemikom, aby w krótkim czasie uzupełnili swoje niedobory. Niestety, sztuka odpowiedniego wysmażenia wątróbki nie jest wcale prosta. Jako jeden z podrobów, wątróbka jest wyjątkowo delikatna, a najmniejszy błąd podczas gotowania może sprawić, że wyjdzie bardzo sucha i twarda niczym gumowa podeszwa. Wiemy jednak co zrobić, aby uniknąć takiej wpadki.

Nóżki w galarecie
25.03.2021 01:00 Przepis na kultowe zimne nóżki

Nóżki w galarecie przeważnie kojarzą się z czasami PRL-u. Właśnie wtedy potrawa zyskała ogromną popularność, która sprawiła, że nawet dzisiaj nietrudno znaleźć wielbicieli tego specjału. Podczas przygotowań warto pamiętać o istotnym szczególe.

Mięso w Wielki Piątek
25.03.2021 01:00 Czy w Wielki Piątek można jeść mięso?

Polacy uwielbiają jeść mięso do tego stopnia, że często spożywane jest podczas każdego posiłku. Na śniadanie wybieramy kanapki z szynką, obiad to nieodzowne kotlety, a na kolację często zajadamy się jajecznicą na boczku. Bez wątpienia pałamy wielką miłością do tego produktu. Z tego też powodu wiele ludzi martwi się Wielkim Piątkiem - nie każdy wszak wie, czy tego dnia obowiązuje post, a jeśli tak, to jaki dokładnie. Jeśli należysz do grupy osób, które bez mięsa nie mogą wyobrazić sobie żadnego posiłku, lepiej miej się na baczności.