Kotlety schabowe są klasycznym daniem na polskim stole. Jak każdy klasyk, mają swoje tajemnice, które warto znać, aby za każdym razem wychodziły zaskakująco pyszne. Jeśli chcesz, aby Twoje kotlety schabowe były wyjątkowo delikatne, a zarazem soczyste, przed smażeniem namocz mięso w mleku.Kotlety schabowe powinny moczyć się w mleku przynajmniej 2 godziny, a najlepiej całą noc. Zaplanuj sobie przyrządzenie ich z odpowiednim, optymalnie jednodniowym wyprzedzeniem. Do mleka możesz dodać również pokrojoną w pióra cebule. Kotlety schabowe nabiorą dzięki temu ostrzejszego, bardziej wyrazistego smaku.Tradycyjnym tłuszczem do smażenia kotletów schabowych jest smalec. Dzięki temu ich smak jest głębszy a skórka idealnie zrumieniona. Jeśli nie przepadasz za posmakiem smalcu, możesz użyć masła klarowanego lub oleju rzepakowego.
Surówka z ogórków kiszonych jest soczystą i pełną smaku kompozycje, którą pasuje do niejednego obiadu. Przepis jest niezwykle prosty, a składniki dostaniecie w każdym sklepie spożywczym. Spróbujcie koniecznie — zachwyci całą rodzinę. Lekko kwaśny, wyrazisty i aromatyczny rarytas spodoba się nawet najbardziej wybrednym. Połączenie chrupiącego ogórka i delikatnego jabłka podkreśla pełna charakteru cebula. Tak znakomitej surówki dawno nie jedliście. Skusicie się?
Poznajcie przepis Ewy Wachowicz na aksamitną zupę ogórkową. Potrawa jest sycąca i pełna smaku, choć Wachowicz nie gotuje jej na mięsie. Przesmaża natomiast warzywa i kiszone ogórki na maśle, co wydobywa z nich więcej smaku i nadaje zupie doskonałej konsystencji. Zwykle zupę ogórkową gotujemy na wkładce mięsnej: na udku z indyka, kurczaka lub żeberkach. W ten sposób zyskujemy pełny smak. Ewa Wachowicz zdradziła zaś przepis na bezmięsną zupę ogórkową, która również jest wyraźna w smaku i bardzo aromatyczna.Wachowicz przygotowuje wywar na ogórkową nieco inaczej. Na początku przesmaża na maśle warzywa z suszonymi ziołami i na nich gotuje bulion, a następnie dodaje przesmażone ogórki kiszone. Do zupy wlewa też wodę po ogórkach. Tak przygotowana zupa ogórkowa smakuje wyśmienicie.Pamiętaj o zachowaniu kolejności podczas gotowania zupy. Jeśli najpierw dodasz ogórki kiszone i wodę po ogórkach, a dopiero później ziemniaki, ziemniaki będą twarde i niesmaczne. Zupę ogórkową dopraw świeżym koperkiem, zabiel śmietaną i od razu podawaj.
Szukacie pomysłu na dodatek do obiadu? Przygotujcie lekko pikantną surówkę z pora. Pasuje zarówno do dań mięsnych, jak i wegetariańskich. Ma doskonale wyważony smak, w czym pomaga dodatek selera korzeniowego. Koniecznie przetestujcie nasz przepis.Surówka z pora to niezwykle prosta surówka, którą przygotujemy w kilka minut. Oprósz pora i selera, znajdziemy w niej jabłko, szczypiorek i marchewkę. Całość uzupełniona jest niewielką ilością majonezu i jogurtu naturalnego. Surówka jest tak smaczna, że każdy poprosi o dokładkę.Przed dodaniem majonezu i jogurtu do surówki z pora, skrop ją sokiem z cytryny i dokładnie wymieszaj. Sok z cytryny zapobiega ciemnieniu jabłka i reszty składników, cała surówka wygląda więc bardzo apetycznie i świeżo. Surówkę z pora podaj od razu po przygotowaniu lub wstaw do lodówki, żeby się schłodziła. Druga opcja sprawia, że surówka staje się pełniejsza i wyraźniejsza w smaku. Surówka z pora może stać w lodówce maksymalnie do dwóch dni.
Kotlety mielone z przepisu Jakuba Kuronia są świetnym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Sekretem idealnie soczystych kotletów jest mięso. Kuroń nie używa do ich przygotowania wieprzowiny, tylko mięsa z indyka. Dzięki temu kotlety są niezwykle delikatne i pełne smaku.Przepis Jakuba Kuronia na kotlety mielone nie ma sobie równych. Kotlety wychodzą bardzo soczyste, delikatne i dosłownie rozpływają się w ustach. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych kotletów z mięsa wieprzowego, a są od nich o wiele lżejsze i zdrowsze.Sekretem doskonałego smaku tej potrawy są przyprawy. Kuroń doprawia kotlety cebulą startą na tarce i czosnkiem. Nie zapomina również o suszonym majeranku i oregano. Zioła rewelacyjnie łączą się z mięsem i resztą składników.Kuroń kotlety mielone smaży na rozgrzanym oleju po kilka minut na stronę, na złoty kolor. Pamiętajmy, aby smażyć kotlety partiami, w przeciwnym wypadku zaczną się dusić na patelni, a więc nie będą mieć chrupiącej skórki. Kotlety po usmażeniu przełóżmy na chwilę na ręcznik papierowy, żeby oddały nadmiar tłuszczu.
Zapraszamy na pyszne kopytka z ziemniaków z poprzedniego dnia. Wykorzystajcie ugotowane warzywo, które pozostało Wam z obiadu, a nic się nie zmarnuje. Kopytka możecie podać jako samodzielne danie, a także jako dodatek do duszonych mięs czy sosu grzybowego. Pomysłów na wykorzystanie ugotowanych ziemniaków z poprzedniego obiadu jest naprawdę wiele. Jednak to właśnie kopytka są najbardziej uniwersalne. Podamy je z przeróżnymi dodatkami, np. z duszonym mięsem, sosami, cebulą, skwarkami. Kopytka możemy podać również na słodko, oprószając je cynamonem i cukrem lub polewając tartą bułką zrumienioną na maśle.Przygotowanie kopytek jest naprawdę proste, wystarczy zagnieść masę ziemniaczaną z jajkiem, solą, pieprzem i mąką pszenną. Kopytka po ugotowaniu i dokładnym odsączeniu możemy również przesmażyć na oleju lub maśle klarowanym. Zyskają wtedy chrupiącą skórkę.Ziemniaki, które wykorzystamy do kopytek, musimy wcześniej dobrze odcedzić i odparować. Wybierajmy również klasyczną odmianę, która nie zawiera ani za dużo, ani za mało wody. Ziemniaki wodniste nie będą się dobrze lepić, kopytka z ziemniaków mącznych mogą być twardawe.
Dynia jest pysznym i zdrowym warzywem, z którego przygotujemy wiele dań, a także ciasta, desery i przetwory. Dynia ma zazwyczaj twardą skórę, przez co ciężko ją obrać i oczyścić. Na szczęście mamy skuteczne sposoby na ułatwienie sobie zadania. Jednym z nich jest upieczenie warzywa.Sezon na dynię zaraz się rozpocznie, wykorzystaj go więc jak najlepiej i przygotuj wiele pysznych potraw, które będą totalnym hitem na Twoim stole. Poznaj sprawdzony sposób na pokrojenie i obranie dyni ze skóry. Miąższ będzie gotowy do dalszej obróbki w zaledwie 30 minut.Nie wyrzucaj pestek z dyni, możesz je wysuszyć i mieć pyszny dodatek do zup kremów i sałatek. Pestki opłucz z resztek miąższu i dokładnie osusz. Następnie rozłóż je równomiernie na blasze. Piecz około godzinę w 80 st. C, ostudź i przełóż do szklanego pojemnika.
Kotlety mielone z kalafiora są pysznym pomysłem na lekki i sycący obiad na bazie warzyw. Proste w przygotowaniu danie syci na długo, a smakuje świetnie. Podajcie rodzinie, a z pewnością poproszą o dokładki. Szukacie alternatywy dla mięsnych kotletów? Mielone z kalafiora idealnie się sprawdzą. Delikatne w smaku warzywo ugotujemy, doprawimy kilkoma przyprawami i zrumienimy na patelni, tworząc znakomity i pełen aromatu posiłek. Jest idealny na każdą okazję. Spróbujecie?
Chińska surówka z białej kapusty jest świetnym pomysłem na pełen charakteru dodatek do obiadu. Sos z dodatkiem octu ryżowego sprawia, że warzywa są przyjemnie chrupiące i orzeźwiające, a smak niezwykle głęboki i wyrazisty. Koniecznie spróbujecie — będzie lepsza niż w niejednym „chińczyku".Prosta i pełna smaku surówka chińska świetnie pasuje do dań z ryżem i nie tylko. Jej przygotowanie nie jest trudne, a efekty będą zachwycające. Zróbcie od razu dla całej rodziny, a na pewno poproszą o dokładkę.
Kotlety schabowe doskonale smakują w tygodniu i w weekend. Soczyste mięso, chrupiąca panierka i smaczne dodatki sprawiają, że temu daniu trudno się oprzeć. Janka zdradziła nam sekret na jeszcze lepsze kotlety — zawsze doprawia je suszonym majerankiem. Są smaczniejsze, pachnące i lżejsze dla żołądka.Kotlety schabowe z przepisu Janki dosłownie rozpływają się w ustach. Wystarczy jedynie łyżeczka suszonego majeranku, aby znacznie podbić smak mięsa. Do smażenia schabowych Janka wykorzystuje zawsze domowy smalec, dzięki któremu kotlety są przepyszne i doskonale wysmażone.Sekretem soczystego i delikatnego mięsa jest odpowiednia panierka. Kotlety schabowe panierujemy zawsze najpierw w mące pszennej, a dopiero później w jajku i bułce tartej. Jeśli nie dodamy mąki, panierka może odkleić się od mięsa, a sam schab będzie wysuszony i dość twardy.Do przygotowania kotletów schabowych wykorzystajmy świeże mięso najwyższej jakości. Jak poznać w sklepie świeży schab? Będzie miał ładny, różowy kolor. Wybierajmy mięso, które ma również przerosty. Tłuszcz jest nośnikiem smaku, nie pozbywajmy się go.
Rosół z przepisu Magdy Gessler jest prawdziwą gratką dla każdego smakosza. Ma wyraźny smak i doskonały aromat. Znana restauratorka uzyskuje ten efekt, stosując jedną najważniejszą zasadę. Gotuje bowiem rosół na kilku rodzajach mięs. Dodaje też do niego sporą ilość warzyw i klasyczne przyprawy. Wywar ma doskonały, klasyczny smak. Gessler do rosołu dodaje również świeży lubczyk i natkę pietruszki, zioła są bardzo aromatyczne i świetnie podkreślają smak. Jeśli nie masz świeżego lubczyku, wykorzystaj lubczyk suszony. Gałązka lubczyku to łyżeczka suszonej przyprawy.Nigdy nie dodawaj soli do rosołu na początku gotowania, ponieważ wywar nie będzie miał smaku. Sól zamyka pory w mięsie, a rosół to przecież wywar z drobiu i wołowiny. Nie dodawaj również kostki rosołowej, zupę dopraw przed samym podaniem solą i pieprzem.Mięso i warzywa z rosołu możesz wykorzystać do przygotowania obiadów na kolejne dni, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Z mięsa zrobisz pyszny farsz do pierogów, krokietów, zrobisz również pyzy z mięsem. Z warzyw natomiast możesz przygotować wyśmienity pasztet.
Ziemniaki z mięsem mielonym zapiekane w piekarniku to pomysł na szybki obiad dla całej rodziny. Zapiekanka jest bardzo aromatyczna, sycąca i pełna smaku. Sekretem są przyprawy, w tym ajwar, czyli pasta z pieczonej papryki.Ziemniaki z mięsem mielonym zapiekane w piekarniku to niezwykłe danie, które posmakuje każdemu miłośnikowi zapiekanek. Potrawa jest prosta w przygotowaniu, sycąca i doskonale doprawiona, prośby o dokładkę są więc pewne.Do przygotowania ziemniaków z mięsem mielonym zapiekanych w piekarniku wykorzystaj młode ziemniaki i świeżą, soczystą paprykę. Mięso mielone wybierz najlepiej z łopatki lub karczku. Wieprzowina musi być najwyższej jakości, wtedy będzie soczysta i delikatna.Mięso mielone w zapiekance podsmaż z przyprawami i cebulą, następnie dodaj bulion, śmietankę i pastę ajwar. To właśnie doskonale dobrana mieszanka składników nadaje ziemniakom z mięsem mielonym zapiekanym w piekarniku niezwykłego, pełnego smaku i aromatu.
Surówka z kapusty z dodatkiem miodu, sezamu i sosu sojowego będzie pysznym dodatkiem do obiadu, azjatyckich potraw, a także do dań z grilla. Surówka jest kolorowa i pełna smaku. Doprawiona szczypiorkiem lub świeżą kolendrą dosłownie rozpływa się w ustach.Surówka azjatycka zachwyca smakiem i charakterem. Orientalne dodatki świetnie łączą się z biała kapustą, marchewką i porem. Surówka jest prosta w przygotowaniu i tak smaczna, że każdy będzie prosił o dokładkę.Do surówki koniecznie dodajmy kawałek świeżego imbiru. Imbir wzmocni smak całego dania. Przysłowiową wisienką na torcie jest sezam, który dodaje orzechowej, słodkiej nuty. Cała surówka jest doskonale wyważona i smakuje jak z chińskiej lub tajskiej restauracji.Kuchnia azjatycka słynie z wyraźnie dobrawionych, często pikantnych dań. Jeśli również lubimy pikantne potrawy, do surówki dodajmy posiekaną papryczkę chili. Surówkę po przygotowaniu podajmy od razu. Możemy przechowywać ją również w lodówce, jednak po czasie będzie o wiele pikantniejsza.
Niektórzy mrożą koperek, inni go suszą. Okazuje się, że najlepszą metodą przechowywania koperku jest mrożenie. Odpowiednio przetworzony koperek zimą smakuje jak świeży, zerwany prosto z ogródka. Jest idealny do posypania ziemniaków czy zupy. Sprawdź, w jaki sposób najlepiej utrwalić koperek.Latem możemy cieszyć się smakiem świeżych i soczystych owoców, warzyw i ziół. O tej porze roku smakują najlepiej. O ile z owoców i warzyw przygotowujemy przetwory do słoików na zimę, tak większość z nas zapomina o koperku, szczypiorku i innych ziołach, którymi doprawiamy dania.Świeży koperek jest świetnym dodatkiem do ziemniaków, surówek, sosów i zup. Ma charakterystyczny smak i nadaje potrawom niezwykłego aromatu. Koperek i inne zioła możemy przechowywać w bardzo prosty sposób — mrożąc je, dzięki czemu również zimą wzbogacimy nimi nasze ulubione potrawy.Przed mrożeniem koperku musimy go jednak oczyścić i oddzielić stare, podniszczone gałązki, ponieważ zaczną się szybko psuć. Do mrożenia wykorzystujemy wyłącznie świeże, zdrowe gałązki.
Nie masz pomysłu na szybki obiad lub kolację? Przygotuj błyskawiczny sos pomidorowy do makaronu według patentu najlepszych kucharzy. Blendują oni wszystkie składniki, a potem je podgrzewają. Sos pomidorowy jest gotowy w 15 minut. Dodaj tylko do niego makaron, całość podgrzej i serwuj najbliższym pyszne danie, niczym z włoskiej restauracji. Sos do makaronu z pomidorów, czosnku i bazylii to pomysł na pyszne i szybkie danie. Wystarczy, że wszystkie składniki zblendujesz, a potem usmażysz na oliwie z oliwek. Potem tylko dodasz do sosu ugotowany makaron i całość podgrzejesz, mieszając. Makaron przesmażony z aromatycznym sosem będzie wyglądał i smakował jak z włoskiej restauracji. Przed podaniem całe danie oprósz startym parmezanem i udekoruj świeżą bazylią, a cała rodzina będzie zachwycona. Sos do makaronu z pomidorów będzie hitem Twojej kuchni.Przed przygotowaniem sosu do makaronu umyj i sparz pomidory. Sparzona skórka o wiele szybciej odchodzi od całego warzywa. Pomidory zblenduj na gładką masę i dopiero wtedy zacznij je smażyć z innymi składnikami. Latem koniecznie wykorzystajmy świeże, soczyste pomidory, które wygrzane w pełnym słońcu są aż słodkie. Zimą natomiast, kiedy mamy dostępne wyłącznie pomidory szklarniowe, wykorzystajmy gotową passatę lub pomidory z puszki. Pomidory szklarniowe zimą nie mają smaku, przez co zepsują całe danie.
Przygotowanie placków ziemniaczanych nie musi oznaczać spędzenia połowy dnia w kuchni. Od teraz możesz przygotować ich "leniwą" wersje. Zamiast trzeć lub mozolnie mielić ziemniaki w maszynce, wystarczy włożyć je do blendera. Dzięki temu możesz szybko przygotować placki ziemniaczane, kiedy tylko masz na nie ochotę.Placki ziemniaczane przygotowane w blenderze mają nieco inną konsystencję niż te tradycyjne. Są bardziej napowietrzone, przez co po usmażeniu wychodzą puszyste, a zarazem chrupiące. Po zblendowaniu należy odcedzić nieco wody, która wytrąciła się z ziemniaków, dodać kilka prostych składników i mamy gotową do smażenia masę.
Pierogi to jedno z dań, które można jeść dziennie i nigdy się nie znudzą. O ile pierogi z mięsem, czy ruskie, znają wszyscy, tak niewiele osób słyszało o pierogach z letnim przysmakiem z grilla- kaszanką. Poznaj przepis na niezwykłe pierogi z kaszanką, każdy będzie prosił o dokładkę.Pierogi z kaszanką to pomysł na oryginalny obiad dla całej rodziny. Pierogi podajmy z okrasą z masła i cebuli, będą rewelacyjne. Farsz na pierogi z kaszanką bije na głowę farsz na pierogi ruskie i z mięsem, koniecznie musisz ich spróbować.Farsz na pierogi z kaszanką przygotujemy błyskawicznie: wystarczy zeszklić cebulę na oleju i podsmażyć na niej mięso wyjęte wcześniej z osłonki. Pierogi z farszem z kaszanki są wyraźne, charakterne i pełne aromatu, pokocha je każdy miłośnik mięsnych potraw. Sekretem doskonałych pierogów jest również ciasto- musi być dobrze wyrobione i rozwałkowane, w przeciwnym razie pierogi będą twarde i stracą smak. Jeśli chcemy zamrozić pierogi, pamiętajmy, aby mrozić je surowe. Pierogi po ugotowaniu nie nadają się do przechowywania w zamrażalniku.
Surówka z białej kapusty i pomidorów jest pysznym i oryginalnym dodatkiem do obiadu. Będzie gotowa błyskawicznie, a jej smak zachwyci wszystkich domowników. Surówka pasuje zarówno do dań mięsnych, wegetariańskich i ryb.Obiad bez surówki nie będzie kompletny. Surówkę przygotujemy z każdego warzywa sezonowego, doprawimy świeżymi i suszonymi ziołami, oliwą, majonezem, ulubionym sosem. Surówka z białej kapusty i pomidorów to absolutny hit, jest prosta, lekka i bardzo smaczna.Do surówki nie potrzebujemy wielu składników, wystarczy kapusta, pomidory, cebula, szczypiorek lub koperek i oliwa z oliwek. Surówka jest delikatna, lekko słodka i wygląda bardzo apetycznie, koniecznie musisz jej spróbować.Surówkę doprawiamy solą, pieprzem i szczyptą cukru. Cukier jest ważnym dodatkiem, ponieważ dzięki niemu posiekana cebula nie będzie aż tak intensywna i ciężka. Cukier dobrze wpłynie również na smak pomidorów i wydobędzie z nich to, co najlepsze.
Znudziły Ci się klasyczne kotlety? Koniecznie przygotuj schabowe z orientalną nutą. Mięso jest doprawione pieprzem i sosem sojowym, a panierka z płatków jaglanych, przyprawy curry i papryki mielonej nie ma sobie równych.Kotlety schabowe z orientalną nutą to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Schabowe z dodatkiem sosu sojowego i przyprawy curry będą hitem na Twoim stole i każdy zje je ze smakiem. Do schabowych podaj ulubione dodatki, a danie błyskawicznie zniknie z talerzy.Do przygotowania kotletów schabowych wybieraj wyłącznie świeże, różowe mięso. Zrezygnuj z kupowania gotowych plastrów pakowanych próżniowo. Schab musi być najwyższej jakości, będzie wtedy bardzo delikatny i niezwykle smaczny.Kotlety schabowe z orientalną przyprawą smaż na średnim ogniu na mocno rozgrzanym oleju rzepakowym lub maśle klarowanym. Nigdy nie dolewaj tłuszczu, kiedy na patelni są kotlety, ponieważ schabowe będą bardzo tłuste. Zimny tłuszcz jest błyskawicznie wchłaniany przez mięso.
Zasmażana kalarepa to pomysł na pyszny dodatek obiadowy. Pasuje zarówno do dań mięsnych i wegetariańskich i świetnie urozmaica każdy posiłek. Zasmażana kalarepa jest pyszną alternatywą dla kapusty.Kalarepa jest warzywem sezonowym, z którego gotujemy głównie zupy, przygotowujemy surówki, smażymy lekkie placki. Nie wszyscy wiedzą jednak, że kalarepę możemy również podsmażyć na maśle i przygotować do niej zasmażkę, wtedy smakuje wyśmienicie.Zasmażaną kalarepę podamy do każdego dania. Jest delikatna i bardzo aromatyczna. Podana na ciepło z dodatkiem masła i mąki zyskuje wspaniały smak, a jej przygotowanie zajmie nam dosłownie kilkanaście minut.Jak zrobić zasmażaną kalarepę? Wystarczy ją obrać, pokroić i podsmażyć na maśle, a następnie dodać mąkę, sól, pieprz. Nie zapominajmy również o koperku, który wzmacnia smak i aromat całego dania.
Kluski śląskie są rewelacyjnym dodatkiem do obiadu, np. rolady wołowej, zrazów, pieczeni. Niestety często kluski wychodzą bardzo twarde, przez co psują całe danie. Jak zrobić miękkie kluski śląskie? Znamy najlepszy patent.Sekretem idealnych klusek śląskich są składniki i proporcje. Jak zrobić miękkie kluski śląskie? Kluski przygotowujemy z ziemniaków klasycznych, a więc ani za bardzo wodnistych, ani zbyt mącznych. Z wodnistych odmian ciasto nie będzie zwarte, z mącznych natomiast kluski wyjdą twarde.Jak zrobić miękkie kluski śląskie? Bardzo ważne jest odmierzenie kluczowych składników, czyli ziemniaków i mąki ziemniaczanej. Idealnie proporcje to sekret najlepszego smaku i delikatnego ciasta. Nie róbmy więc klusek "na oko", skorzystajmy z wagi kuchennej.Do klusek śląskich możemy wykorzystać również ziemniaki z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic w naszej kuchni się nie zmarnuje. Jeśli przygotowaliśmy więcej klusek, możemy je zamrozić i zjeść później. Mrozimy wyłącznie surowe kluski, ugotowane nie nadają się do długiego przechowywania w zamrażalniku.
Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy? Najlepsi kucharze mają sprawdzony patent. Wystarczy mocno schłodzić warzywo po obraniu ze skóry i włączyć okap podczas krojenia. Te proste triki sprawią, że już nigdy nie uronisz ani jednej łzy podczas krojenia.Cebula jest uniwersalnym dodatkiem do każdego, wytrawnego dania. Niezależnie od tego, czy gotujemy zupę, rosół, przyrządzamy mięso na obiad, czy placki i inne dania wegetariańskie, cebula zawsze jest jednym z podstawowych składników. Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy?Każda cebula zawiera enzymy i kwas siarkowy, które powodują łzawienie i są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Wystarczy jednak zastosować prostą sztuczkę, a substancje nie będą drażnić oczu. Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy? Każdy ma na to swój sposób, my znamy patent najlepszych kucharzy.Cebula ma w kuchni uniwersalne zastosowanie. Dodajemy ją praktycznie do każdego dania, jajecznicy, zup, sosów, mięsa i dań wegetariańskich. Cebula jest nie tylko smaczna, ale też bardzo zdrowa, jest naturalnym antybiotykiem i działa antyoksydacyjnie. Jak kroić cebulę, żeby nie szczypała w oczy? Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z rąk po krojeniu?
Jajka sadzone na śmietanie według przepisu Ewy Wachowicz to pomysł na świetny początek dnia. Jajka podane z pieczywem i ulubionymi warzywami są pysznym śniadaniem dla całej rodziny. Jajka przygotujesz bez grama oleju, czy masła. Ewa Wachowicz na swojej stronie ewawachowiczgotuje.pl zdradza swoim fanom najlepsze przepisy na dania główne, ciasta, desery. Ostatnio zdradziła świetny patent na jajka sadzone w śmietanie. Raz spróbujesz i już nigdy nie usadzisz jajek na oleju czy maśle.Do sadzenia jajek wykorzystaj śmietanę, która nie zważy się pod wpływem wysokiej temperatury. Najlepiej sprawdzi się śmietana 30%, która nadaje się również do zup i sosów. Jajka sadzone oprósz solą, pieprzem i ulubioną zieleniną: koperkiem, szczypiorkiem lub natką pietruszki.Jajka sadzone według przepisu Ewy Wachowicz są kremowe, delikatne i pełne smaku. Nie są również tak ciężkie jak te sadzone na oleju. Jajka sadzone na śmietanie to absolutny hit, którego należy spróbować.
Ugotowałeś domowy kompot i nie wiesz, co zrobić z owocami? Owoce z kompotu wykorzystasz do wielu świetnych deserów, przekąsek i dań obiadowych na drugi dzień. Owoce możesz również zapiec pod słodką kruszonką, będą idealne do kawy.Wielu z nas nie wyobraża sobie drugiego dania w weekend bez domowego kompotu przygotowanego z owoców sezonowych lub w syropie. Nie każdy jednak wie, że truskawki, maliny, jabłka i inne owoce możemy ponownie wykorzystać do przygotowania deserów i pysznych dań.Owoce z kompotu wykorzystamy w kuchni na naprawdę wiele sposobów. Naleśniki z musem, kisiel, owoce zapieczone pod kruszonką, pierogi to tylko niektóre propozycje, których warto spróbować. Owoce będą smakować wyśmienicie w każdej wersji i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.Kompot ugotujemy z jabłek, truskawek, gruszek, śliwek, malin. Możemy dodać również rabarbar, śliwki. Im więcej świeżych owoców, tym kompot będzie smaczniejszy. Owoce z kompotu warto odrobinę dosłodzić cukrem lub naturalnym słodzikiem, np. ksylitolem lub stewią.
Kluski leniwe z twarogiem smakują jeszcze lepiej bez gotowania. Sekretem smaku i chrupiącej skórki jest smażenie klusek na oleju lub maśle klarowanym. Kluski są pysznym pomysłem na obiad dla całej rodziny.Jeśli nie masz pomysłu na szybki posiłek, koniecznie przygotuj kluski leniwe inaczej. Kluski będą gotowe w dosłownie kilka chwil, a ich smak sprawi, że staną się absolutnym hitem na Twoim stole. Kluski podaj z cukrem i śmietaną. Możesz wykorzystać również owoce sezonowe.Do klusek leniwych wykorzystaj twaróg półtłusty, będzie najlepszy do scalenia ciasta. Ciasto możesz posłodzić klasycznym cukrem lub cukrem wanilinowym, jeśli chcesz, aby kluski leniwe miały delikatną, waniliową nutę.Kluski leniwe zwykle gotujemy w osolonej wodzie. Kluski wtedy są miękkie i delikatne. Bardziej charakterne będą jednak, kiedy usmażysz je na oleju lub maśle klarowanym. Mają ładny, rumiany kolor, a z zewnątrz zachwycą chrupiącą skórką.
Poznajcie przepis na schabowe inne niż wszystkie. Wyróżnia je fakt, że są chrupiące, a zarazem doskonałe do odgrzewania. Po usmażeniu obkłada się je kilkoma składnikami i zapieka. Dzięki temu nie wysychają i nie twardnieją i po podgrzaniu można je zaserwować nawet następnego dnia.Kotlety schabowe na stałe wpisały się w polskie menu. Choć jemy je często, mamy ochotę na więcej. Smakują bowiem doskonale i są łatwe do przygotowania. Jedynym ich mankamentem jest fakt, że następnego dnia nie smakują już tak dobrze. Na szczęście mamy proste rozwiązanie tego problemu. Po usmażeniu kotlety wystarczy obłożyć, np. plasterkami warzyw i sera, a potem zapiec. Schabowe pozostaną chrupiące, a składniki na wierzchu nie pozwolą im się wysuszyć i dodadzą im smaku.
Pierogi z rybą są pomysłem na wyśmienity obiad dla całej rodziny. Sekretem doskonałych pierogów jest delikatne i dobrze wyrobione ciasto oraz farsz, który bije na głowę wszystkie inne. Poznaj przepis na pierogi z farszem z pstrąga łososiowego z dodatkiem koperku.Pierogi z pstrągiem łososiowym zachwycą każdego niezwykłym smakiem. Ryba w smaku przypomina łososia, a jej mięso jest równie soczyste i delikatne. Do farszu potrzebujemy również koperku i soku z cytryny. To absolutnie niezbędne składniki, które wzmacniają smak pstrąga.Aby ciasto na pierogi z rybą było idealnie wyrobione, gładkie i elastyczne, na początku sparz je wrzącą wodą i zacznij delikatnie mieszaj przy pomocy widelca lub łyżki. Kiedy ciasto przestygnie, wyrabiaj je ręcznie przez kilka- kilkanaście minut, żeby wszystkie składniki dobrze się połączyły.Pierogi możemy podać z okrasą z masła i cebuli, możemy również ugotować aromatyczny bulion. Pierogi z rybą podane z rosołem smakują wyśmienicie. Jeśli przygotujemy więcej pierogów, możemy je zamrozić przed gotowaniem, dzięki czemu zachowamy smak i świeżość dania na wiele miesięcy.
Wiemy, dlaczego rosół kwaśnieje. Jedna prosta sztuczka pozwoli wam uniknąć kulinarnej wpadki. Wystarczy wyjąć z zupy warzywa, a przede wszystkim pora i cebulę, bezpośrednio po jej ugotowaniu. Sekret naszych babć sprawi, że danie będzie pyszne znacznie dłużej. Przyrządzanie rosołu potrafi zaskoczyć. Jeśli na czas nie wyjmiemy z dania pora i cebuli, zupa może się zepsuć. O tym szczególe pamiętały nasze babcie i dlatego potrawa w ich wykonaniu zawsze smakowała znakomicie. Co jednak dzieje się z rosołem, w którym warzywa pozostaną? Wyjaśniamy.