Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Obiad

Obiad

Kotlety mielone faszerowane pieczarkami i serem. Każdy kęs smakuje niebiańsko
29.08.2022 21:43 Kotlety mielone faszerowane pieczarkami i serem. Każdy kęs smakuje niebiańsko

Kotlety mielone z farszem z pieczarek i żółtego sera to świetny pomysł na szybki, rodzinny obiad. Kotlety są niezwykle soczyste, smaczne, a suszony majeranek i świeża natka pietruszki nadają im wyjątkowego aromatu.Kotlety mielone z farszem z pieczarek i żółtego sera przygotujesz naprawdę szybko. Najlepszy smak uzyskasz, kiedy samodzielnie zmielisz kawałek karkówki wieprzowej. Gotowe mięso mielone jest bardzo często przygotowywane z mięsa słabej jakości, przez co kotlety nie będą soczyste.Kotlety mielone mają doskonałą, chrupiącą skórkę i są bardzo soczyste w środku. Kotlety zawsze smaż partiami, mięso musi się smażyć, nie dusić. Zbyt duża ilość kotletów na patelni przyczyni się do tego, że mięso nie będzie miało chrupiącej skórki, a ta jest najlepsza w całym daniu.Do kotletów mielonych z farszem z pieczarek i sera koniecznie dodaj czerstwą kajzerkę, wcześniej namoczoną w mleku. Mięso wyrabiaj ręcznie przez kilka minut, dodając bułkę, jajko, przyprawy. Tak przygotowane mięso rewelacyjnie połączy się z farszem, a kotlety błyskawicznie znikną z talerzy.

Jak usunąć goryczkę z gotowanej brukselki? Mamy niezawodny patent
29.08.2022 17:57 Jak usunąć goryczkę z gotowanej brukselki? Mamy niezawodny patent

Brukselka jest zdrowym i smacznym warzywem. Niestety często podczas gotowania warzywo gorzknieje i staje się niejadalne, są jednak na to skuteczne sposoby. Dowiedz się, jak gotować brukselkę, żeby nie była gorzka.Gotowana brukselka jest świetnym dodatkiem do obiadu. Pasuje zarówno do dań mięsnych, wegetariańskich i ryb. Brukselka bardzo często staje się gorzka podczas gotowania, jednak wystarczy niewielka ilość cukru, aby zachować jej smak. Jak gotować brukselkę?Niektórzy gotują brukselkę na parze, inni w garnku pod przykryciem, brukselkę zawsze gotuj bez przykrycia, w ten sposób zapach i większość enzymów odpowiedzialnych za smak ulotni się. Odpowiednio ugotowana brukselka posmakuje każdemu.Jak gotować brukselkę? Brukselkę możemy gotować zarówno świeżą, jak i mrożoną. O ile mrożonka nie będzie miała już tak intensywnego smaku i aromatu, tak musi być gotowana nieco dłużej. Świeżą brukselkę musisz jednak odpowiednio przygotować.

Dlaczego do rosołu warto dodać kapustę włoską? Powód odbiera mowę
28.08.2022 16:50 Dlaczego do rosołu warto dodać kapustę włoską? Powód odbiera mowę

Rosół z kapustą włoską nie ma sobie równych. Wywar jest bardzo aromatyczny, doskonale doprawiony i ma delikatną, orzechową nutę. Wystarczy niewielki kawałek kapusty, a każdy od razu poczuje różnicę. Domowy rosół z kapustą to absolutny hit kulinarny.Rosół z kapustą gotują najlepsze kucharki, to sekret doskonałego smaku i aromatu. Tak ugotowany rosół zachwyci wszystkich i każdy będzie prosił o dokładkę. Do rosołu dodaj również warzywa, dwa lub trzy rodzaje mięsa i świeże zioła.Do rosołu z kapustą wykorzystaj kawałek kury, szponder wołowy i udko z indyka. Trzy rodzaje mięsa to sekret pełnego smaku. Wywar gotowany na sporej ilości mięsa i warzyw nie będzie miał sobie równych. Bardzo ważne są również zioła i przyprawy, jak lubczyk, natka pietruszki i kurkuma.Nigdy nie doprawiaj rosołu z kapustą kostką rosołową. Kostki to sama chemia i sztuczne składniki, które psują smak. Najlepszy efekt uzyskasz, kiedy doprawisz wywar wyłącznie solą, pieprzem i suszonymi i świeżymi ziołami.

Jak zrobić schabowe z kością? Krótki poradnik, który wszystko wyjaśnia
28.08.2022 15:24 Jak zrobić schabowe z kością? Krótki poradnik, który wszystko wyjaśnia

Kotlety schabowe z kością to świetna alternatywa dla tradycyjnych, cienko rozbitych schabowych. Mięso z kością smakuje jeszcze lepiej, a dzięki panierce jest soczyste w środku i chrupiące z zewnątrz. Takich schabowych jeszcze nie jadłeś. Kotlety schabowe z kością to pomysł na rodzinny obiad, a także danie podczas większych uroczystości. Niezwykle delikatny i soczysty schab smażony na maśle klarowanym, smalcu lub oleju zyskuje rewelacyjny smak. Sekretem jest zarówno panierka, jak i samo mięso i sposób jego przygotowania.Panierka do kotletów schabowych z kością musi zawierać mąkę pszenną, jajka i bułkę tartą. Mąka jest absolutnie niezbędna, ponieważ ochrania delikatny schab przed wysuszeniem, a także scala panierkę, dzięki czemu nie odrywa się podczas smażenia.Bardzo ważny jest odpowiedni wybór mięsa na kotlety schabowe z kością. Schab musi być najwyższej jakości, dzięki czemu kotlety będą soczyste i pełne smaku. Mięso pakowane i kupione w markecie nie nadaje się do przygotowania kotletów z kością.

 Kotlety schabowe bez smażenia, wychodzą chrupiące jak nigdy dotąd. Zrobisz je bez dużej ilości tłuszczu
27.08.2022 21:53 Kotlety schabowe bez smażenia, wychodzą chrupiące jak nigdy dotąd. Zrobisz je bez dużej ilości tłuszczu

Kotlety schabowe bez smażenia to pomysł na wyśmienity, rodzinny obiad. Kotlety pieczone z piekarnika są jeszcze bardziej chrupiące, a przy tym o wiele mniej tłuste niż klasyczne mięso smażone na głębokim oleju.Klasyczne kotlety schabowe smażymy zwykle na sporej ilości oleju roślinnego, maśle klarowanym lub smalcu. Smażone mięso jest bardzo smaczne, ale ciężkie, tłuste, a i często panierka odkleja się od kotletów. Jest na to jednak prosty sposób- kotlety schabowe bez smażenia.Kotlety schabowe bez smażenia nie dość, że są bardziej chrupiące, to jeszcze nie ociekają tłuszczem jak smażone mięso, przez co są o wiele lżejsze. Kotlety z piekarnika zachwycą każdego niezwykle soczystym mięsem i totalnie chrupiącą panierką.Kotlety schabowe bez smażenia przed wstawieniem do piekarnika koniecznie posmarujmy niewielką ilością oleju. Ten prosty trik sprawi, że skórka będzie doskonale chrupiąca, a i kotlety się nie spalą. Kotlety po 10 minutach pieczenia musimy przewrócić na drugą stronę, dzięki czemu upieką się równomiernie.

Ile czasu gotować fasolkę szparagową? Wszystko zależy od jej koloru
27.08.2022 15:35 Ile czasu gotować fasolkę szparagową? Wszystko zależy od jej koloru

Fasolka szparagowa jest prosta w przygotowaniu, jednak wystarczy chwila nieuwagi, a strączki będą twarde lub rozgotowane. Fasolka, w zależności od rodzaju, potrzebuje od 4 do nawet 12 minut od momentu wrzenia, aby była idealna. Ile czasu i jak gotować fasolkę szparagową?Fasolka szparagowa jest rewelacyjnym dodatkiem do obiadu w letnie, upalne dni. Zarówno żółtka, jak i zielona fasolka doskonale pasuje do dań mięsnych, wegetariańskich i ryb. Możemy ją również marynować do słoików, aby cieszyć się jej smakiem już po sezonie.Fasolka szparagowa wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, czasu gotowania i przypraw. Konieczna będzie sól i cukier. Sól doprawi strączki, a cukier dodatkowo podkreśli ich smak. Obie przyprawy są absolutnie niezbędne, żeby ugotować najlepszą fasolkę szparagową do obiadu.Strączki, w zależności od koloru, będą gotować się określoną ilość czasu. Zielona fasolka szparagowa jest twarda, dlatego też musi gotować się nieco dłużej. Fasolkę po ugotowaniu odcedźmy z wody i podajmy z ulubionymi dodatkami, możemy polać ją również roztopionym masłem i oprószyć bułką tartą.

Dlaczego warto dodać jajko do farszu na gołąbki?
26.08.2022 14:46 Dlaczego warto dodać jajko do farszu na gołąbki? Korzyści nie mieszczą się w głowie

Wasz farsz na gołąbki jest mało zwarty i wypada z kapusty? Jeden prosty trik uchroni was przed kolejną kulinarną katastrofą. Dodanie jajka do masy sprawia, że nadzienie pozostaje na miejscu, a potrawa zachwyca wyglądem i smakiem. Sprawdźcie koniecznie.Dobry farsz do gołąbków powinien składać się ze smacznych i świeżych produktów. Ponadto jego formowanie i umieszczanie w liściach kapusty nie powinno sprawiać większych problemów. Jajko sprawi, że klasyczny miks mięsa, cebuli i ryżu będzie zamknięty w kapuście na stałe.Znana z przepisów na ciasta taktyka polegająca na wykorzystaniu jajka jako spoiwa dla pozostałych składników masy znajdzie zastosowanie również w przygotowywaniu gołąbków. Podpowiadamy, jak dobrze dobrać proporcje i sprawić, że farsz już nigdy dania nie opuści.

Czyszczenie kurek jest banalnie proste
25.08.2022 10:42 Jak oczyścić kurki? Wyjaśniamy krok po kroku. Masa Polaków popełnia fatalny błąd

Kurki są grzybami, po które chętnie sięgamy na przełomie lata i jesieni. Wiele osób jednak myje grzyby pod zimną, bieżącą wodą, przez co kurki tracą cały smak, a nawet stają się gorzkawe. Najlepszym sposobem mycia jest zalanie grzybów wrzątkiem.Sezon na kurki trwa w najlepsze. Wiele osób zamiast kupować, wybiera się do lasu, aby je zebrać i przy okazji spędzić miło czas. Masa Polaków popełnia jednak fatalny błąd podczas czyszczenia i mycia tych pysznych i delikatnych grzybów, płucząc je pod bieżącą wodą. Jak oczyścić kurki?Kurki, podobnie jak inne grzyby leśne, należy czyścić na sucho przy pomocy pędzelka. Jeśli są jednak mocno ubrudzone mchem, piaskiem, ziemią, należy potraktować je niewielką ilością soli i zalać wrzątkiem. To najskuteczniejsza metoda na dokładne oczyszczenie grzybów.Z kurek przygotujemy wiele pysznych dań. Musimy pamiętać jednak o odpowiednim przechowywaniu grzybów. Jeśli zostawimy je w foliowym worku lub reklamówce i wstawimy do lodówki, niemal od razu zaczną się psuć.

Zastanawiasz się co ugotować na obiad? Boska zupa serowa zachwyci całą rodzinę, mamy przepis
24.08.2022 19:23 Zastanawiasz się co ugotować na obiad? Boska zupa serowa zachwyci całą rodzinę, mamy przepis

Zupa serowa to pomysł na wyśmienity obiad dla całej rodziny. Zupa jest błyskawiczna w przygotowaniu. Wystarczy podsmażyć warzywa i zblendować je z bulionem i serkami. Do zupy serowej koniecznie przygotuj grzanki czosnkowo- ziołowe, wszyscy będą zachwyceni.Zupa serowa z dodatkiem cebuli, czosnku i korzenia pietruszki jest niezwykle aromatycznym i pożywnym daniem dla każdego smakosza. Warzywa podsmażone na oliwie i ugotowane w bulionie będą dobrze komponować się z delikatnym smakiem serków topionych.Do zupy serowej przygotujmy grzanki. Gęsta zupa z dodatkiem grzanek będzie smakować jeszcze lepiej. Danie podajmy z posiekaną natką pietruszki lub szczypiorkiem, świeże zioła podkreślą smak całej potrawy i nadają jej wspaniałego aromatu.Do zupy serowej możemy ugotować bulion, możemy również wykorzystać rosół z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic w kuchni się nie zmarnuje. Zrezygnujmy natomiast z kostek rosołowych, które ani nie poprawiają smaku, ani nie są zdrowe. Dania doprawiajmy solą, pieprzem i ziołami.

Uwielbiasz placki ziemniaczane? 1 czynność podczas ich przygotowywania jest całkowicie zbędna
24.08.2022 18:42 Uwielbiasz placki ziemniaczane? 1 czynność podczas ich przygotowywania jest całkowicie zbędna

Czy wiesz, że odciskanie startych ziemniaków podczas przygotowywania placków ziemniaczanych jest zupełnie zbędną czynnością? Dodatkowo gdy odciskasz ziemniaki, oprócz wody, tracą również skrobię, a bez niej placki nie będą chrupiące.Placki ziemniaczane możesz podać z wieloma dodatkami. Wiele osób lubi placki oprószone cukrem, inni wolą wytrawne dodatki, jak kwaśna śmietana ze szczypiorkiem, sos kurkowy, sos pieczarkowy, czy gulasz mięsny z papryką. Każda wersja dania smakuje wyśmienicie, kiedy placki są chrupiące.Chrupiące placki ziemniaczane uzyskasz, kiedy zrezygnujesz z odciskania startych ziemniaków. Z ziemniaków wytrąca się skrobia, która jest odpowiedzialna za chrupkość całego dania. Nie ma więc sensu odciskać warzyw, ponieważ pozbawisz placków tego, co najlepsze.Placki ziemniaczane smaż na rozgrzanym oleju rzepakowym. Wystarczy niewielka ilość. Nigdy nie dolewaj również oleju, kiedy placki są jeszcze na patelni. Zimny olej jest błyskawicznie wchłaniany, przez co placki będą bardzo tłuste.

Gotowanie kalafiora
24.08.2022 14:30 Najlepszy patent na gotowanie kalafiora. Wychodzi delikatny i aksamitny

Gotowanie kalafiora w teorii jest bardzo proste. Często jednak po ugotowaniu warzywo traci kolor i smak. Do gotującej się wody wystarczy jednak wlać mleko w tych samych proporcjach, aby kalafior zachował wszystkie walory smakowe i wspaniały kolor.Kalafior jest popularnym dodatkiem do obiadu. Gotowane różyczki dodajemy również do sałatek. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak ugotować kalafiora, żeby nie stracił koloru, nie pachniał intensywnie i zachował najlepszy smak.Gotowanie kalafiora kojarzy nam się przede wszystkim z nieprzyjemnym zapachem, który roznosi się po całej kuchni i pokojach. Mleko nie tylko wzmacnia kolor i smak, sprawia, że warzywo nie pachnie już tak mocno i gotowanie kalafiora nie jest już tak uciążliwe. Kalafiora możemy podać z wieloma dodatkami. Warzywo pasuje do każdego dania obiadowego, możemy dodać go do ulubionej sałatki, zrobić z niego przetwory na zimę, upiec, ugotować zupę. Kalafior jest bardzo uniwersalnym i zdrowym warzywem, które powinno znaleźć się w naszej diecie.

Dawna receptura na ziołowy rosół. Każdy będzie błagał o dokładkę
24.08.2022 13:46 Dawna receptura na ziołowy rosół. Każdy będzie błagał o dokładkę

Ziołowy rosół to pomysł na rodzinny obiad. Wywar z dodatkiem ziół jest o wiele smaczniejszy od tradycyjnego. Wystarczy niewielka ilość świeżych i suszonych składników, aby od razu poczuć różnicę. Poznaj przepis najlepszych gospodyń na ziołowy rosół, lepszego nie jadłeś. Rosół jest popularnym daniem, gotowanym zwłaszcza w niedziele, święta i większe uroczystości. Mało kto wie, że nie tylko mięso i warzywa są ważne podczas gotowania wywaru. Kluczowe są również świeże i suszone zioła, które wpływają na jego smak i aromat. Jakie zioła do rosołu? Najlepsze gospodynie do rosołu dodają świeżą szałwię, melisę, natkę pietruszki, a także suszony lubczyk i cząber. Połączenie świeżych i suszonych ziół wpływa rewelacyjnie na smak i aromat rosołu. Wystarczy kilka listków, aby na nowo odkryć tradycyjny rosół. Rosół gotujmy na najmniejszym ogniu. Wywar musi się pyrkać, nie może wrzeć, ponieważ wtedy nie wydobędziemy z niego całego smaku. Rosół zawsze gotujmy na kurze i wołowinie. Możemy dodać również mięso indycze. Wywar gotowany na kilku rodzajach mięsa będzie miał wyraźny smak.

Zapiekanka ziemniaczana według przepisu Tomasza Strzelczyka. Sekret tkwi w 1 dodatku
24.08.2022 12:01 Zapiekanka ziemniaczana według przepisu Tomasza Strzelczyka. Sekret tkwi w 1 dodatku

Zapiekanka ziemniaczana według przepisu Tomasza Strzelczyka to pomysł na tani obiad dla całej rodziny. Ziemniaki, szynka, cebula i ser zapieczone z aksamitnym sosem beszamelowym to rewelacyjne połączenie, którego musisz spróbować. Z pewnością nie pożałujesz. Tomasz Strzelczyk dzieli się z fanami świetnymi pomysłami na proste i pyszne dania. Niedawno na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA na YouTube opublikował przepis na zapiekankę ziemniaczaną z dodatkiem szynki parzonej, cebuli, sera. To właśnie z tego kanału pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule.Tomasz Strzelczyk wyjaśnił krok po kroku, jak przygotować zapiekankę ziemniaczaną na obiad. Danie jest gotowe błyskawicznie- kiedy ziemniaki się gotowały, kucharz przygotował resztę składników i sos. Strzelczyk zaznaczył również, żeby czosnek dodać do cebuli z szynką pod sam koniec smażenia, w przeciwnym razie będzie gorzki i straci aromat.Przysłowiową wisienką na torcie w zapiekance ziemniaczanej jest aromatyczny sos beszamelowy. Tomasz Strzelczyk sos przygotował z kilku składników: masła, mąki, mleka i przypraw. Sos jest gęsty, kremowy i świetnie łączy się z ziemniakami i szynką.

Zetrzyj na tarce i dodaj do kotletów mielonych. Wyjdą cudownie soczyste i obłędnie pyszne
24.08.2022 08:55 Zetrzyj na tarce i dodaj do kotletów mielonych. Wyjdą cudownie soczyste i obłędnie pyszne

Kotlety mielone z cukinią to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów. Mięso z dodatkiem warzywa startego na tarce jest bardziej soczyste i o wiele smaczniejsze. Kotlety mielone doprawione cebulą, czosnkiem i świeżymi ziołami to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny.Kotlety mielone z cukinią posmakują każdemu miłośnikowi mięsnych dań. Kotlety są wyraźne w smaku, ale i lżejsze i niezwykle soczyste. Do kotletów dodaję również posiekaną natkę pietruszki i koperek. Świeże zioła dodają fantastycznej nuty.Kotlety mielone smażę na maśle klarowanym lub na oleju rzepakowym. Zawsze smażę kotlety partiami, żeby nie stykały się na patelni. Kiedy kotletów będzie za dużo, zaczną się dusić, a nie smażyć, przez co nie będą miały chrupiącej skórki.Kotlety mielone z cukinią podaję z różnymi dodatkami. Doskonale sprawdza się puree ziemniaczane, puree z kalafiora, z bobu, a także ziemniaki gotowane. Przysłowiową wisienką na torcie jest surówka z warzyw sezonowych lub z kapusty. Do kotletów mielonych z cukinią będzie pasować również mizeria, ogórki kiszone i buraki z chrzanem.

Surówka z pora - prosty przepis
23.08.2022 22:21 Najprostsza na świecie surówka z pora. Ideał do obiadu

Surówka z pora i jabłka jest prostym, lekko słodkim i wyrazistym dodatkiem do obiadu. Pasuje do wielu dań, a spodoba się zwłaszcza amatorom nieco ostrzejszych smakołyków. Jej przygotowanie nie wymaga wiele wysiłku. Koniecznie spróbujcie.Pełna charakteru surówka jest obowiązkowym elementem drugiego dania. Proste połączenie pora i jabłka po dodaniu delikatnego sosu majonezowego nabierze smaku i stanie się przyjemnie świeże w odbiorze. Warto dać mu szansę.

Najdelikatniejsze żeberka w miodzie, mięso samo odchodzi od kości. Sekretem jest rękaw do pieczenia
23.08.2022 20:35 Najdelikatniejsze żeberka w miodzie, mięso samo odchodzi od kości. Sekretem jest rękaw do pieczenia

Pomysł na pyszny i pożywny obiad? Żeberka w miodzie. Mięso dzięki marynacie i pieczeniu w rękawie dosłownie odchodzi od kości, jest delikatne, soczyste i pełne smaku. Żeberka są proste w przygotowaniu, a efekt zachwyci każdego.Wieprzowina jest twardym i zbitym mięsem, jednak możemy przygotować ja w taki sposób, aby była miękka i niezwykle delikatna. Bardzo ważna jest marynata z dodatkiem musztardy- ocet zawarty w produkcie dosłownie rozpuszcza twarde włókna, przez co żeberka z rękawa stają się niezwykle delikatne.Żeberka w miodzie marynujmy przez dobę w miodzie, sosie sojowym, musztardzie i innych składnikach marynaty. Żeberka przed pieczeniem odstawmy na 20 -30 minut, żeby się lekko ogrzały. Zimne mięso może się skurczyć, przez co stanie się twardawe.Bardzo istotna jest również obróbka termiczna- żeberka w miodzie pieczemy w rękawie, koniecznie bez termoobiegu. Po 40 minutach pieczenia należy przeciąć rękaw i dopiec mięso jeszcze chwilę, aby nabrało chrupiącej skórki.

Niepotrzebna czynność i wątróbka wyjdzie twarda jak podeszwa. Unikaj go jak ognia
23.08.2022 19:07 Niepotrzebna czynność i wątróbka wyjdzie twarda jak podeszwa. Unikaj jej jak ognia

Smażona wątróbka to prawdziwy rarytas dla miłośników mięsa i podrobów. Wątróbka musi być jednak odpowiednio przygotowana i smażona, w przeciwnym razie będzie gorzka, twarda i niesmaczna. Kluczowe jest również doprawianie jej solą- wątróbkę zawsze solimy po usmażeniu.Przygotowanie wątróbki smażonej teoretycznie jest proste i szybkie, w praktyce jednak mięso po usmażeniu często staje się niesmaczne lub tak twarde, że nie da się go zjeść. Często dochodzi również do poparzenia osoby przygotowującej przysmak.Musimy pamiętać, żeby nigdy nie nakłuwać widelcem wątróbki podczas smażenia, ponieważ będzie bardzo pryskać i istnieje wysokie ryzyko poważnego poparzenia wrzącym olejem. Wątróbkę smażoną zawsze obracamy przy pomocy szczypiec, nigdy widelcem.Wątróbka smażona będzie przepyszna i delikatna, kiedy usmażymy ją na oleju rzepakowym z dodatkiem cebuli, plasterków jabłka i solidnej porcji suszonego majeranku. To najlepszy przepis na wyśmienite mięso.Nigdy nie sól wątróbki przed lub w trakcie smażenia, ponieważ zepsujesz całe danie. Kluczowe jest również dokładne oczyszczenie mięsa przez smażeniem, umycie i osuszenie. Jeśli położymy mokrą wątróbkę na patelni z olejem, również możemy się poparzyć.

Jeden błąd i suszone grzyby spleśnieją. Zdradzamy, jak go uniknąć
23.08.2022 16:56 Jeden błąd i suszone grzyby spleśnieją. Zdradzamy, jak go uniknąć

Suszone grzyby to rewelacyjny dodatek do wielu dań, nie tylko tych świątecznych. Grzyby możemy wysuszyć samodzielnie, musimy pamiętać jednak, że wystarczy tylko jeden błąd, a grzyby spleśnieją. Podczas suszenia grzybów kluczowa jest odpowiednia temperatura. Przełom lata i jesieni to idealny czas na pojawienie się grzybów w lasach. Z prawdziwków, borowików i innych odmian przygotujemy wiele przepysznych dań, grzyby możemy również wysuszyć i dodać je później do zupy, farszu na pierogi, bigosu. Jak suszyć grzyby?Do suszenia grzybów możemy wykorzystać specjalną suszarkę do produktów spożywczych, jednak zwykły piekarnik również pozwoli nam na przygotowanie suszonego przysmaku. Piekarnik powinien mieć termoobieg, gdyż w ten sposób o wiele przyspieszymy cały proces.Suszone grzyby muszą być również odpowiednio przechowywane, w przeciwnym razie bardzo szybko spleśnieją, nawet, jeśli były wcześniej suszone w odpowiedniej temperaturze. Pojemniki z suszonymi grzybami przechowujmy w zacienionych, suchych miejscach.

Znudziły Ci się zwykłe schabowe? Amerykański patent nie ma sobie równych. Cały sekret tkwi w panierce
23.08.2022 13:45 Znudziły Ci się zwykłe schabowe? Amerykański patent nie ma sobie równych

Kotlety schabowe w panierce z ketchupu, majonezu i innych dodatków to pomysł na obiad w amerykańskim stylu. Kotlety schabowe są jeszcze smaczniejsze, bardziej soczyste i mają wyśmienitą, chrupiącą panierkę. Amerykański patent na kotlety podbije serce każdego smakosza.Kotlety schabowe to tradycyjne danie, które zwykle przygotowujemy w panierce z jajka, mąki i bułki tartej. Kotlety w stylu amerykańskim są bardziej wyraźne w smaku, bardziej soczyste i z pewnością każdy będzie prosił o dokładkę. Panierka z majonezu, ketchupu, papryki mielonej i oregano nie ma sobie równych.Kotlety schabowe przed panierowaniem i smażeniem zamarynujmy w przyprawach i odstawmy do lodówki na godzinę, aby mięso naszło ich smakiem. Schabowe smażymy na oleju roślinnym lub maśle klarowanym. Możemy wykorzystać również domowy smalec, który również ma wysoką temperaturę dymienia.Do kotletów schabowych w amerykańskim stylu podajmy ulubione dodatki. Doskonale sprawdzą się gotowane lub pieczone ziemniaki z kminkiem, bukiet surówek z warzyw sezonowych lub zasmażana, młoda kapusta.

Placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem. Nowa wersja klasyki
23.08.2022 11:49 Placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem. Nowa wersja klasyki

Placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem to niezwykła odsłona tradycyjnych placków. Danie jest bardzo aromatyczne, chrupiące i pełne smaku. Do placków dodaj również czosnek i suszone oregano, a każdy będzie prosił o dokładkę.Do przygotowania placków ziemniaczanych z pomidorem i szczypiorkiem potrzebujemy wyłącznie kilku składników, placki są więc pomysłem na tani i przede wszystkim pyszny obiad dla całej rodziny, nawet w najbardziej zabiegane dni. Placki są prostym i szybkim daniem.Najsmaczniejsze placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem uzyskamy, kiedy dodamy soczystego, dojrzałego, słodkiego pomidora. Do placków dodajmy również czerwoną cebulę, czosnek i oregano, gdyż świetnie podkreślą smak całej potrawy. Placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem podajmy z ulubionymi dodatkami, np. z kwaśną śmietaną, gulaszem lub ulubionym sosem. Placki smażmy na oleju roślinnym, a zaraz po usmażeniu przełóżmy je na chwilę na ręcznik papierowy, aby oddały nadmiar tłuszczu.

Modra kapusta z jabłkiem
23.08.2022 08:13 Babcia Stasia wiedziała jak zrobić idealną modrą kapustę. Zawsze dolewała do niej 1 łyżkę wyrazistego dodatku

Modra kapusta jak u babci uświetni niejeden obiad. Miękka, soczysta i pełna smaku obiadowa klasyka wzbogacona o odrobinę octu spodoba się każdemu. Warto spróbować — ten smak na długo zostanie w waszej pamięci. Dobrze przyrządzona kapusta modra skusi nie tylko amatorów smakowitych dań regionalnych. Pasuje nie tylko do śląskiego obiadu, ale też do pieczonej kaczki czy gęsi. Wersja z dodatkiem chrupiącego boczku i odrobiny octu, którą dziś wam proponujemy, jest wyrazista i pełna aromatu.

Okrasa zdradził kiedy jest idealny moment na posolenie ryby. Wielu popełnia poważny błąd
22.08.2022 20:40 Okrasa zdradził kiedy jest idealny moment na posolenie ryby. Wielu popełnia poważny błąd

Ryba to świetny pomysł na rodzinny obiad. Karol Okrasa zdradził, kiedy solić rybę, jak ją przygotować, na czym smażyć i czym doprawić, żeby była idealnie soczysta, delikatna i jednocześnie pełna smaku i aromatu.Karol Okrasa zdradził swój patent na przygotowanie filetów rybnych. Mistrz kulinarny wyjawił proste triki na doprawienie i smażenie ryby, dzięki którym cała rodzina będzie zachwycona. Okrasa podkreślał, że kluczowym elementem jest posolenie ryby w odpowiednim momencie.Okrasa zasygnalizował, abyśmy nigdy nie kładli mokrej ryby na patelni. Smażona ryba będzie pryskać po całej kuchni, a co gorsze, straci chrupkość. Rybę przed smażeniem należy dokładnie osuszyć ręcznikiem papierowym.Karol Okrasa zdradził również, jak należy przygotować zamrożony filet. Nigdy nie rozmrażajmy ryby w mikrofalówce. Gwałtowna zmiana temperatury wysuszy i skurczy mięso. Pozwólmy filetom rozmrozić się w temperaturze pokojowej.

Jak zmiękczyć kapustę na gołąbki bez gotowania? Potrzebujesz jedynie piekarnika, nie da się łatwiej
22.08.2022 18:48 Jak zmiękczyć kapustę na gołąbki bez gotowania? Potrzebujesz jedynie piekarnika, nie da się łatwiej

Gołąbki to jedno z tych dań, które można jeść dziennie i się nie znudzą. Miękka, jędrna kapusta, doskonały farsz i domowy sos to połączenie idealne, które smakuje wszystkim. Niezależnie od tego, jaki farsz i sos chcemy przygotować, musimy sparzyć kapustę. Jak zmiękczyć ją bez gotowania?Do przygotowania gołąbków wykorzystajmy kapustę białą, włoską lub holenderską. Te odmiany najlepiej sprawdzą się do gołąbków, ponieważ liście są elastyczne i delikatne, idealne do zawijania farszu. Parzenie kapusty tradycyjnym sposobem jest dość czasochłonne, mamy jednak równie dobry i szybszy sposób.Kapusta na gołąbki musi być miękka, jędrna i elastyczna. Taki właśnie efekt uzyskamy, kiedy sparzymy liście w piekarniku. Do zawijania gołąbków wykorzystajmy ładne liście. Wierzchnie są zwykle bardzo twarde, ale i one sprawdzą się podczas przygotowywania dania.Gołąbki możemy przygotować na wiele sposób. Możemy zrobić je klasycznie z mięsem, ryżem i sosem pomidorowym. Możemy zrobić farsz z kaszy, mięsa i grzybów i podać je z sosem pieczarkowym. Możemy przygotować farsz z mięsa, warzyw i każde danie będzie smakować fenomenalnie.

Kiedy powinno się mrozić pierogi — surowe czy po ugotowaniu? Odpowiedź zaskakuje
22.08.2022 17:49 Kiedy powinno się mrozić pierogi — surowe czy po ugotowaniu? Odpowiedź zaskakuje

Domowe pierogi są wyśmienitym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Aromatyczny farsz, delikatne, elastyczne ciasto i dodatki, np. śmietana, czy cebula z masłem to doskonałe połączenie. Jak i kiedy mrozić pierogi, jeśli przygotujemy ich za dużo?Niezależnie od tego, czy wolimy pierogi z owocami i śmietaną, czy z wytrawnym farszem, np. z kapusty, grzybów, ziemniaków, czy mięsa, pierogi należy mrozić w ten sam sposób, dzięki czemu będą tak smaczne, jak świeże. Kiedy mrozić pierogi?Sekretem doskonałych pierogów jest ciasto. Musi być dobrze wyrobione, aby nie było mączne, nie miało grudek i było elastyczne i delikatne. Musi być również odpowiednio rozwałkowane, żeby było cienkie. Kiedy mrozić pierogi? Po ulepieniu pierogów możemy część ugotować, a resztę zamrozić, mrożone pierogi są równie pyszne i delikatne.Kiedy mrozić pierogi? Niektórzy mrożą pierogi surowe, inni blanszowane lub gotowane. Mamy najlepszy sposób na mrożenie pierogów tak, aby nie były posklejane i były wciąż elastyczne i smaczne. Jak długo możemy przechowywać mrożone pierogi?

Kotlety schabowe po góralsku
22.08.2022 14:34 Kotlety schabowe po góralsku zaskoczą zdetronizują klasyczną wersję dania. Hit nad hity

Próbowaliście kiedyś kotletów schabowych po góralsku? Panierowane mięso z pyszną pierzynką z sera i szynki smakuje obłędnie. Przyrządzenie dania jest bardzo proste. Zaskoczcie rodzinę tym przysmakiem, a obiad szybko zniknie z talerzy. Jeszcze nie raz u was zagości - tak jest pyszny. Wiele jest sposobów przygotowania kotletów schabowych. Proponowana przez nas odsłona z dodatkiem pysznego żółtego sera i wędzonej szynki ma szansę spodobać się nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Soczyste mięso przyjemnie komponuje się z topionym serem i delikatnie chrupiącą szynką. Skusicie się ?

Smaczna i prosta zapiekanka z cukinii i kurczaka
22.08.2022 08:39 Smaczna i prosta zapiekanka z cukinii i kurczaka. Tani pomysł na pyszny obiad

Zapiekanka z cukinią jest znakomitym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Danie przygotowuje się szybko, a zachwyca smakiem i syci na długo. Składniki nie zrujnują portfela i są dostępne w każdym sklepie. Koniecznie spróbujecie — szybko zniknie z talerzy. Szybki i tani obiad w postaci zapiekanki spodoba się każdemu. Tym razem proponujemy prostą kombinację z cukinią i kurczakiem. Doprawione ziołami prowansalskimi składniki doskonale komponują się z aromatycznym serem żółtym i lekką masą śmietanowo-jajeczną Całość smakuje obłędnie i jest prosta w przygotowaniu. Skusicie się?

Wystarczy 1 sprytny patent i kotlety mielone wyjdą znacznie zdrowsze. Koniecznie pamiętaj o odpowiednim mięsie
21.08.2022 15:02 Wystarczy 1 sprytny patent i kotlety mielone wyjdą znacznie zdrowsze. Koniecznie pamiętaj o odpowiednim mięsie

Pieczone kotlety mielone z indyka są jeszcze smaczniejsze od tradycyjnych mielonych smażonych na głębokim oleju. Mielone z piekarnika nie mają grama tłuszczu, przez co są o wiele lżejsze i zdrowsze, a również mają chrupiącą skórkę i są pełne smaku.Kotlety mielone z indyka to świetny pomysł na obiad dla całej rodziny. Przygotujemy je podobnie jak tradycyjne mielone: z czerstwą kajzerką, cebulą, przyprawami. Co jednak wyróżnia kotlety mielone z indyka? Ich wyjątkowy smak, który zawdzięczają solidnej porcji majeranku i kilku ząbkom czosnku.Kotlety mielone z indyka zapieczmy w piekarniku. To doskonały patent na lekkie mięso, które nie będzie opite tłuszczem. Mięso z indyka samo w sobie jest również lżejsze i zdrowsze od wieprzowiny, dlatego też kotlety mielone z piekarnika są o wiele mniej kaloryczne i mogą je jeść wszyscy.Kotlety mielone z piekarnika przygotowane z mięsa z indyka mają chrupiącą skórkę, w środku natomiast są o wiele bardziej soczyste, są smaczne i wyraźne. Kotlety będą gotowe po około 30 minutach, nie musimy ich pilnować, wystarczy, że podczas pieczenia obrócimy je na drugą stronę, żeby równomiernie się upiekły.

Smażona wątróbka drobiowa z cebulką
21.08.2022 12:03 Mistrzowie kuchni robiąc wątróbkę drobiową stosują genialny trik. Dzięki marynacie smakuje obłędnie

Wątróbka drobiowa z cebulką jest przysmakiem, którego nie odmówi sobie niejeden smakosz. Stosując prostą sztuczkę polegająca na moczeniu podrobów w mleku, uzyskamy delikatną i pełną aromatu potrawę, która będzie rozpływać się w ustach. Koniecznie spróbujecie — dawno tak dobrej nie jedliście. Sposobów na przyrządzenie wątróbki drobiowej jest kilka. Dziś proponujemy najprostszy — usmażenie podrobów z dodatkiem cebulki. Namoczymy je wcześniej w mleku, by nieco zmiękły i stały się bardziej kruche. Będą smakowały doskonale z wyrazistym warzywem. Skusicie się?