Pierogi mogą być bardzo różne, a zmieniać się może znacznie więcej niż tylko farsz. Chińska pierogarka pokazała mi jak wykonać ten przysmak z ciasta innego niż znane w kuchni polskie. Wyszły bardziej niż pyszne. Musicie spróbować.
Pierogi z kapustą i grzybami zawsze gościły na moim świątecznym stole. Jednak pewien przepis sprawił, że zastąpiłam je pierogami z innym farszem. Ten jeszcze bardziej kojarzy się z Bożym Narodzeniem i nadaje daniu wyśmienity smak.
W Polsce gotujemy pierogi. Rzadko pieczemy, prawie nigdy nie podsmażamy (no, chyba, że przy odgrzewaniu). To błąd i zmarnowana szansa. Podsmażanie pierogów ma same plusy. Jakie?
Najlepsze polskie pierogi właśnie zostały wybrane. I to przez niezależne, międzynarodowe medium. Precyzyjnie rzecz biorąc, danie pochodzi jednak z innego regionu. Wiemy jak je przygotować i podajemy sprawdzony przepis.
Czy pierogi na jarmarku bożonarodzeniowym mogą być smaczne? Takie pytanie zadał sobie w tym roku KSIĄŻULO. YouTuber wybrał się do Gdańska i spróbował świątecznego klasyku. Wiemy, czy były warte ceny, którą zapłacił.
Dobrze to znamy. Czasem nawet drobna zmiana w przepisie albo mąka innej marki, niż używałyśmy dotychczas, może sprawić, że sklejanie pierogów sprawia trudności. Kiedy głodni jak wilki domownicy czekają na obiad, a spod moich rąk wychodzą nie takie jak zawsze pierogi, ratuję sytuację na kilka sposobów.
Pierogi na święta można zrobić z wyprzedzeniem. Co roku korzystam z przepisu mojej babci, który pozwala mi uzyskać znakomite rezultaty. Jeden dodatek sprawia, że danie zachwyca. Polecam spróbować.
Katarzyna Dowbor podzieliła się swoim sposobem na pierogi. Nie przypominają jednak żadnych innych, których kiedykolwiek kosztowaliście. Znana prezenterka wymyśliła bowiem pomysłowy farsz specjalnie dla swojej córki. Minimalna ilość składników tworzy apetyczną całość.
Pierogi smakują nie tylko w Boże Narodzenie. Warto je zrobić wcześniej i zamrozić, a potem odgrzać, gdy chcemy zjeść smaczny posiłek. Będą jak znalazł na szybki obiad. Przepis na delikatne pierogi jest wart polecenia.
W trakcie Targu Świątecznego będzie można zrobić przedświąteczne zakupy – na prezenty i do domu, rozgrzać się gorącymi napojami oraz spróbować przepysznych pierogów z różnych stron świata.
Wiedzieliście, że pierogi można zlepić aż na 3 sposoby? Byłam przekonana, że tylko orientalne wersje dania wyglądają inaczej, niż przygotowywane przez moją mamę i babcię frykasy. Jedno wideo zmieniło wszystko. Znalazłam w nim też znakomity przepis na ruski farsz.
Ten przepis zachwyci każdego miłośnika pierogów ruskich. Te kopytka smakują niemal identycznie, a przy tym nie musimy ich lepić. Podane z kleksem śmietany i podsmażonym boczkiem są rewelacyjną propozycją na szybki obiad.
Ciasto na pierogi nie wymaga wielu składników. Niewielu smakoszy wie jednak, że oprócz zachowania odpowiednich proporcji produktów, ważna jest jeszcze jedna czynność. Moja babcia wyjaśniła mi jakiś czas temu, co pomaga uzyskać znakomite efekty.
Przygotowanie jedzenia na Boże Narodzenie nigdy nie było tanie. Ostatnie lata, z uwago na rosnącą inflację, szczególnie dały nam w kość. W tym roku może być jednak jeszcze ciężej, niż do tej pory. Wszystko przez wysokie ceny składnika niezbędnego do świątecznych pierogów.
Pierogi ze zwykłego ciasta z niezwykłym nadzieniem. Gęsina to nie tylko całe fragmenty drobiu, mielona smakuje równie dobrze. Mielone gęsie mięso nadaje tej potrawie zaskakujący smak a kurki znakomicie do niej pasują.
Pierogi z grzybami i kapustą zna każdy smakosz. Są pyszne, ale kwaśne warzywo możemy zastąpić zupełnie innym składnikiem. Uzyskamy farsz tak smaczny, że szansa na powrót do klasyki będzie niewielka. Koniecznie wypróbujcie to połączenie w tym sezonie.
Dobrych pierogów mało kto odmówi. Znajoma opowiedziała mi ostatnio o szybkim przepisie na danie z nadzieniem zrobionym z zaledwie dwóch łatwo dostępnych produktów. Zrobiłam dla moich bliskich i byli zachwyceni. Z przyjemnością dzielę się tym przepisem.
W farszu do pierogów z kapustą nie muszą wylądować grzyby. Z warzywem jeszcze lepiej skomponuje się zupełnie inny produkt. Znajdziecie go w lodówce każdego sklepu spożywczego.
Pierogi ruskie doczekały się już wielu interpretacji. O wersji, którą zawsze podawała moja babcia, jednak nikt mi nie wspominał. Przyprawa, którą wzbogaca farsz, moim zdaniem jest obowiązkowa. Bez niej ziemniaczano-serowa kompozycja nie smakuje, aż tak dobrze.
W jaki sposób robicie pierogi? Pewnie je lepicie, prawda? Jednak teraz pierogi robi się zupełnie inaczej. Roluj pierogi i zrób potrawę jak z Bałkanów. Smak tych wyjątkowych pierogów was zachwyci. Polecamy przepis na pyszne rolowane pierogi rodem z Chorwacji i Słowenii.
Dobre pierogi ruskie skuszą niejednego smakosza. Czy takie danie można znaleźć na półce z gotowcami? Para YouTuberów postanowiła się przekonać. Odwiedzili Żabkę i kupili opakowanie rarytasu. Jak im smakowało?
Pierogi ruskie można przygotować w inny sposób. Ostatnio znalazłam przepis, w którym nie używa się w ogóle ziemniaków. Od razu go wypróbowałam, a smak okazał się nieziemski. Sekretny składnik kosztuje grosze.
Pieczone pierogi nie są dla mnie niczym nowym. Jednak przepis sprzed ponad wieku zaskakuje nietypowym farszem i sposobem przygotowania ciasta. Masę zanurza się w tłuszczu na długi czas, co nadaje jej niesamowitej delikatności. Warto podjąć wysiłek — danie smakuje obłędnie.
Pierogi ze śledziem wprawiły moich bliskich w osłupienie. Początkowo sceptyczni względem mojego pomysłu, spróbowali i zmienili zdanie. Smakowało im, a na drugi dzień nic nie zostało.
Pierogi z jagodami mogą smakować jeszcze lepiej. O nietypowym dodatku, który doskonale pasuje do borówek leśnych opowiedziała mi ostatnio siostra. Czym prędzej wypróbowałam i byłam zachwycona. Ten przepis zdecydowanie warto wypróbować.
Ciasto na pierogi o Ewy Wachowicz może podzielić Polaków. Gwiazda postępuje według dawnej receptury, w której zaparza się mąkę i wbija jajko. Mimo to masa wychodzi nad wyraz elastyczna i wcale się nie rozpada w czasie gotowania. Warto spróbować.
Wesele Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości odbyło się na Zamku Królewskim w Niepołomicach pod Krakowem. Para Młoda ugościła weselników dziczyzną i rosołem. Ta lubiana zupa zawierała dodatek, który może być zaskoczeniem.
Pierogi są uwielbianym daniem posiej kuchni. Niewiele osób jednak lubi spędzać czas na ich żmudnym lepieniu. Wszystkim, którzy nie lubią marnować cennych minut, polecamy poniższy przepis na pierogi rolowane. Ten patent robi wśród gospodyń domowych furorę.