Domowe masło ziołowe jest wyśmienitym dodatkiem do pieczywa, mięs i ryb. Świeża kromka chleba, grzanka, czy zapiekana bagietka będą smakować doskonale, kiedy posmarujemy je domowym masełkiem. Ziołowy przysmak doskonale sprawdzi się również jako dodatek do steków, pieczonych ryb i warzyw.Masło ziołowe jest jednym z tych produktów, które przygotowane w domu smakują o wiele lepiej niż gotowy produkt. Zrobienie pysznego smarowidła do chleba zajmuje dosłownie kilka minut. Gotowe masełko owijam folią spożywczą lub papierem do pieczenia i wstawiam do lodówki, żeby stwardniało.Do masła ziołowego dodaję posiekaną natkę pietruszki, oregano i tymianek. Świetnie sprawdzi się również szczypiorek, koperek, bazylia, majeranek. Przygotuj swoją ulubioną mieszankę świeżych ziół, a masło będzie smakować rewelacyjnie. Do domowego masła polecam dodać również czosnek i sól, masło jest wtedy jeszcze lepsze.Do przygotowania masła ziołowego wykorzystuję wyłącznie prawdziwe masło. Margaryna, czy mix maślany o zawartości tłuszczu mniej niż 82% nie nadaje się do domowego przysmaku. Składniki dobrze się nie połączą i smak już nie będzie taki sam, a Ty stracisz czas i pieniądze wydane na produkty.
Chleb z kaszą jaglaną jest świetną alternatywą dla wypieków z mąką pszenną i drożdżami. Prosty przepis na pełne smaku i zdrowych dodatków pieczywo spodoba się nie tylko osobom, które nie mogą sięgać po gluten. Przygotowanie chleba jest proste i nie zajmie dużo czasu. Spróbujecie?Zdrowy i pełen smaku chleb jest doskonałą bazą do przygotowania smacznych kanapek. Sycący wypiek z kaszą jaglaną zrobicie w kilka chwil, a po upieczeniu zachwyci was pięknym zapachem i bogatą strukturą. Warto się skusić.
Smalec z fasoli jest zdrową i niezwykle aromatyczną alternatywą dla klasycznego tłustego smarowidła do chleba. Zrobiony z dodatkiem wędzonych śliwek rarytas będzie dużo smaczniejszy niż tradycyjny. Koniecznie przetestujcie nasz przepis. Sycący i pełen smaku smalec z fasoli jest idealny do świeżego pieczywa. Wyrób ma delikatną, kremową konsystencję, a dzięki odpowiednim przyprawom znane warzywo smakuje obłędnie. Dodana tutaj wędzona śliwka pasuje doskonale, jeszcze uzupełniając kompozycję smakową o dymne nuty. Temu smakołykowi nie sposób się oprzeć.
Jajecznica po francusku to lekka wersja kultowego śniadania. Przygotujemy ją w kąpieli wodnej, będzie więc delikatna i dietetyczna bo bez grama masła. Jajecznicę doprawiamy posiekanym szczypiorkiem. Podana w ten sposób będzie pyszna i bardzo pożywna.Jajecznica jest zawsze dobrym pomysłem na śniadanie. Jest prosta w przygotowaniu, kremowa i bardzo pożywna. Do jajek możemy dodawać dowolne składniki, żeby wzmocnić jej smak. Jajecznicę zwykle smażymy na maśle, dodajemy boczek wędzony lub szynkę, przez co jest dość tłusta. Jajecznicę po francusku zrobimy bez grama tłuszczu, a jest równie smaczna, co klasyczna wersja dania.Jajecznica po francusku to idealne śniadanie nie tylko dla tych, którzy są na diecie. Jajecznica w kąpieli wodnej nie ma grama dodatkowego tłuszczu, jest bardzo kremowa, lekka i smakuje wyśmienicie. Do jej przygotowania potrzebujemy niewielkiego rondla i dopasowanej do niego miski z grubego szkła.Jajecznica bez tłuszczu to jajecznica na parze. Gotująca się woda równie dobrze ścina jajka, co masło, jednak zawiera o wiele mniej kalorii. Do jajecznicy możemy podać pomidory koktajlowe i kromkę razowego pieczywa lub grzankę, takie śniadanie będzie zdrowe, lekkie i bardzo pożywne.
Pasta z wątróbki jest prostą i szybką do zrobienia potrawą, która oczaruje każdego smakosza. Jest aksamitna, a smaku dodają jej podsmażona cebulka oraz imbir i rozmaryn. Posmaruj nią pieczywo, a przyznasz, że tak dobrego smarowidła jeszcze nie jadłeś. Pasta z wątróbki drobiowej smakuje lepiej niż niejeden pasztet. Jest delikatna i doskonale doprawiona. Pasztety często są niestety przesuszone. Pastę zaś charakteryzuje przyjemna wilgotność oraz delikatność i smarowność.Pastę kanapkową z wątróbki drobiowej wykorzystamy nie tylko do pieczywa. Pasta rewelacyjnie łączy się z pieczonymi warzywami, np. cukinią, dynią, papryką, pomidorami, a także z ogórkami kiszonymi. Pastę przygotujemy z kilku prostych składników, jest szybkim, lecz bardzo smacznym daniem.Pastę kanapkową przełóżmy do umytego i wyparzonego słoika ze szczelną zakrętką. Pasta może być przechowywana w lodówce przez kilka dni od przygotowania. Do podsmażenia cebuli i mięsa koniecznie wybierzmy masło klarowane, które nada paście przyjemnego aromatu.
Próbowaliście kiedyś przygotować zakwas na chleb? Jeśli nie, ale macie ochotę na domowy wypiek chleba, musicie zgłębić te tajniki. Prosty starter do upieczenia domowego przysmaku zrobicie bez problemu, jeśli posłużycie się naszą prostą instrukcją. Efekty przyjemnie was zaskoczą. Chleb przyrządzony na żytnim zakwasie jest cennym elementem diety. Warto po niego również sięgać ze względu na wyjątkowy smak. Uzyskanie aromatycznego, zdrowego bochenka w domu będzie możliwe, jeśli przygotujemy zakwas. Wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.
Chleb bez wyrabiania jest chrupiący i niezwykle smaczny. Jest również bardzo prosty w przygotowaniu, wystarczy wymieszać wszystkie składniki. Chleb bez wyrabiania będzie świetnym pomysłem na dobry początek dnia, podajmy go z ulubionymi dodatkami.Przygotowanie chleba kojarzy nam się głównie z długim wyrabianiem ciasta, przez co wielu z nas rezygnuje z domowego wypieku. Mamy na to skuteczny sposób- chleb bez wyrabiania. Chleb z dodatkiem pestek słonecznika jest niezwykle chrupiący i pyszny.Chleb bez wyrabiania przygotujmy z trzech rodzajów mąki: mąki pszennej, żytniej, orkiszowej. Dzięki temu domowy chleb będzie pełen smaku, delikatny i bardzo chrupiący. Chleb przygotujmy z dodatkiem świeżych drożdży, nie jest jednak potrzebny rozczyn.Świeże drożdże wystarczy połączyć z resztą składników. Ciasto na chleb wyrabiamy przy pomocy specjalnych mieszadeł hakowych. Chleb musi rosnąć dwa razy: zaraz po wyrobieniu i po przełożenia do foremki, przed pieczeniem. Chleb oprószmy pestkami słonecznika.
Chlebek bananowy jest świetnym zamiennikiem tradycyjnego pieczywa. Jest idealny na śniadanie, podwieczorek i coś słodkiego do kawy. Puszysty, wypieczony chlebek z bananami i ulubionymi bakaliami rozpływa się w ustach.Słodki, delikatny, wypieczony, puszysty, taki właśnie jest chlebek bananowy, który przygotujesz błyskawicznie w zaciszu swojego domu. Pieczywo posmarowane płynnym miodem lub ulubionym dżem smakuje rewelacyjnie.Do chlebka wybieraj dojrzałe banany. Po czym je poznać? Mają żółty kolor i na skórce zaczynają pojawiać się ciemniejsze plamki. Takie banany są najsłodsze, miękkie i do ciasta nadają się idealnie.Chlebek bananowy upiecz z dodatkiem ulubionych bakalii. Gorąco polecam orzechy włoskie, wiórki kokosowe, daktyle lub suszoną żurawinę, są idealne do słodkiego, delikatnego pieczywa. Jeśli chcesz zmniejszyć kaloryczność chlebka, zamień cukier na ksylitol.Skorzystaj z sezonu i przygotuj domowy dżem rabarbarowy. W ten sposób zachowasz smak wiosny na wiele miesięcy, a domowy chlebek z tym słodkim dodatkiem zimą smakuje jeszcze lepiej.
Nie wiecie, jak wykorzystać czerstwy chleb? Zamiast go wyrzucać, zróbcie smaczną zapiekankę. Kilka prostych dodatków wystarczy, by wyczarować smakowite i sycące danie. Przepis jest prosty, a efekty zachwycają. Koniecznie spróbujcie.Zapiekanka z czerstwego chleba pozwoli wam zużyć pieczywo, z którego nie da się już zrobić kanapek. Prosta receptura i duża swoboda w dobieraniu dodatków sprawiają, że za każdym razem możecie uzyskać zupełnie nowe danie. Śmiało dorzućcie to, co wam zalega w lodówce. Niech nic się nie marnuje.
Prażone jabłka to jedne z lepszych przetworów na zimę. Soczyste jabłka prażone z cukrem, cukrem wanilinowym, cynamonem i goździkami będą doskonałym dodatkiem do szarlotki, jabłecznika i innych ciast. Podamy je również z naleśnikami i racuchami, wszyscy będą zachwyceni.Latem przygotowujemy wiele przetworów, aby cieszyć się ich smakiem w chłodne, zimowe dni. Oprócz warzyw w słoikach zamykamy także owoce, robimy dżemy, konfitury, soki. Prażone jabłka to jedne z moich ulubionych przetworów, które robię od lat w każde wakacje.Jabłka na zimę sprawdzą się doskonale jako dodatek do ciast i dań na słodko. Smakują rewelacyjnie również zapieczone z ryżem, z kromką świeżego chleba, z jogurtem naturalnym, owsianką. Prażone jabłka z dodatkiem aromatycznych przypraw zimą smakują fenomenalnie.Do prażenia jabłek wykorzystajmy wyłącznie zdrowe owoce, których skóra nie ma żadnych przebarwień. Bardzo ważne jest również przygotowanie słoików i zakrętek- muszą być dokładnie umyte i wyparzone, aby nie było w nich żadnych bakterii, które mogą zepsuć przetwory.Jabłka na zimę musimy poddać procesowi pasteryzacji, w przeciwnym wypadku będą świeże przez około dwa miesiące. Po pasteryzowaniu będziemy cieszyć się smakiem prażonych jabłek aż do następnego sezonu. Słoiki wstawmy do spiżarni, otwarty słoik przechowujmy w lodówce.
Interesuje cię prosty pomysł na szybkie śniadanie? Zapraszamy na jajka sadzone na tostach. Ich przygotowanie zajmie ci mniej czasu, niż ugotowanie jajek, a całość będzie naprawdę pyszna. Potrawę możesz zrobić na kilka sposobów — wybierz najwygodniejszą dla siebie.Jajka są bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Ważnym, bo pożywnym i wartościowym. Mają jednak też wiele innych zalet i dlatego często po nie sięgamy. Doskonale spajają składniki, więc dodajemy je do farszów, nadają puszystości, dlatego nie wyobrażamy sobie bez nich ciast. Są też po prostu smaczne, więc chętnie je smażymy i gotujemy. Nie ma wątpliwości, że jajka najbardziej kojarzą nam się z porannym posiłkiem. Szybko i łatwo można je zamienić w coś pysznego i ciepłego, a takie śniadania zjadamy bardzo chętnie. Dziś powiemy wam, jak zrobić superproste jajka sadzone na tostach. Z pewnością wam posmakują.
Domowy dżem z aronii wedle receptury siostry Anastazji bije na głowę wszystkie inne. Siostra Anastazja dodaje do dżemu gruszki i jabłka winne, przez co przetwory mają doskonały smak, są słodkie i pozbawione cierpkiej nuty. Już niedługo zacznie się sezon na aronię. Owoce idealnie nadają się do przygotowywania dżemów, konfitur, soków, nalewek. O ile sama aronia jest cierpka i kwaśna, tak zimowe przetwory z niej zrobione smakują wyśmienicie. Jednym z moich ulubionych jest domowy dżem z aronii przepisu siostry Anastazji.Siostra Anastazja domowy dżem z aronii przygotowuje z dodatkiem jabłek winnych i gruszek. Owoce aronii przed gotowaniem zalewą wrzącą wodą, następnie gotuje syrop, dodaje owoce, aronię i odstawia na całą noc, żeby wszystkie składniki zaczęły naturalnie gęstnieć bez sztucznych dodatków i zagęszczaczy.Domowy dżem z aronii jest pysznym i zdrowym dodatkiem do kanapek, grzanek, naleśników. Możemy przełożyć nim ciasta, dodać odrobinę do herbaty zimowej, dodać do gofrów, podać z omletem na słodko. Aronia zawiera solidną dawkę witaminy C, która szczególnie jest dla nas ważna w okresie zimowym.
Pewnego dnia, mistrz patelni robiąc chleb w jajku, dorzucił kilka nieoczywistych składników. Wśród nich była posiekana cebula, papryka i plasterki sera camembert. Wyszło naprawdę wybitnie smaczne i apetyczne danie. Musicie je przygotować, bo jest proste i szybkie do zrobienia. Chleb w jajku znacie pewnie z dzieciństwa. W ten sposób często odświeżało się chleb i zamieniało się go w niezwykłe i pożywne danie. Mistrz patelni postanowił je wzbogacić kilkoma dość prostymi dodatkami. Dzięki temu wyszło bardzo smaczne i apetyczne danie. Jak wygląda? Spójrzcie na zdjęcie w naszym materiale. Jest ono screen'em z filmu na kanale Gotowanie jest proste na YouTube. Potem dwie kromki chleba trzeba złożyć w całość i powstaje wyjątkowa kanapka. Macie już na nią ochotę?
Przepis na domowy chleb bez wyrabiania jest absolutnym hitem. Wystarczy lekko wymieszać składniki i odstawić ciasto, a po upieczeniu otrzymasz wyśmienity chleb. Cała foremka zniknie jeszcze tego samego dnia.Uwielbiam świeży, domowy, jeszcze ciepły chleb z masłem i pomidorem. To smak wakacji i mojego dzieciństwa. Domowy chleb bez wyrabiania jest o wiele smaczniejszy od kupionego w sklepie, a za sprawą prostego przepisu będzie gotowy bez większego nakładu pracy.Chleb bez wyrabiania będzie jeszcze smaczniejszy, kiedy dodasz do niego ulubione ziarna. Gorąco polecam słonecznik, siemię lniane, kminek, pestki dyni. Bardzo dobrze sprawdzi się również suszona żurawina. Chleb ma rewelacyjny smak i chrupiącą skórkę, jest przepyszny.Składniki na chleb bez wyrabiania wystarczy delikatnie wymieszać i odstawić na jakiś czas w suche, ciepłe miejsce. Miskę koniecznie przykryj ściereczką, żeby drożdże mogły ruszyć. Ciasto przełóż do foremki keksowej i upiecz. Chleb będzie gotowy po godzinie.
Chleb z patelni uratuje nas, gdy nie mamy w domu pieczywa, a szybkie jego kupienie będzie niemożliwe. Prosty i zaskakująco smaczny wypiek przygotujecie niemalże ekspresowo. Będzie chrupiący i aromatyczny. Spróbujecie? Przyrządzony w domu chleb nierzadko smakuje lepiej niż niejeden bochenek zakupiony w piekarni. Czasami jednak pieczywo kończy się, nim zdążymy je przygotować, a sklepy też nie zawsze są otwarte. W takiej sytuacji z pewnością przyda się nasza receptura na pieczywo z patelni.
Poznajcie nasz najnowszy hit — chlebki z grilla. Podamy wam na nie przepis, dzięki czemu nie będziecie musieli kupować żadnego pieczywa, tylko zrobicie je sami. Chlebki wychodzą miękkie i chrupiące, więc jesteśmy pewni, że goście wręcz nie będą mogli się ich nachwalić.Dziś proponujemy wam przygotowanie na grillu chlebków pita. Jednak nie chodzi o podpieczenie gotowych, ale o zrobienie chlebków od początku. Upieczone na grillu chlebki są delikatniejsze niż te z piekarnika, choć robi się je w zasadzie tak samo. Przygotujcie je raz, a z pewnością jeszcze do nich wrócicie tak jak my.
Chleb czosnkowy jest pomysłem na pyszną przekąskę i dodatek do wielu dań, np. potraw z grilla. Chrupiący chlebek wysmarowany masłem z dodatkiem ziół dosłownie rozpływa się ustach, a przygotujesz go błyskawicznie. Jak zrobić chleb czosnkowy?Chleb i bagietki czosnkowe kupimy w każdym sklepie, możemy jednak przygotować go samodzielnie w domu, będzie o wiele smaczniejszy i bez dodatku konserwantów. Jak zrobić chleb czosnkowy? Ania Bardowska na swoim kanale na YouTube zdradziła swój przepis.Chlebek czosnkowy przepisu Ani Bardowskiej nie wygląda jak tradycyjny chleb, jest pofałdowany i możemy go łatwo odrywać lub kroić. Chlebek wygląda zjawiskowo, a dodatek suszonej bazylii, oregano i świeżej natki pietruszki sprawi, że każdy będzie zachwycony.Chleb z masłem czosnkowym jest świetnym dodatkiem do grillowanego mięsa, warzyw i ryb. Jest też świetną przekąską dla całej rodziny. Ciasto jest delikatne, rumiane i pełne smaku. Masło z dodatkiem ziół i czosnku rewelacyjnie nawilża chlebek i sprawia, że całe danie wprost rozpływa się w ustach.
Poznajcie przepis Olgi na chleb bez piekarnika, który robi furorę na całym świecie. Przygotowuje się go bardzo łatwo, a wychodzi miękki, chrupiący i bardzo smaczny. Gdy więc zabraknie ci pieczywa, nie musisz już biec do piekarni, tylko wystarczy zakasać rękawy. Chleb najsmaczniejszy jest, gdy jest świeży. Ma wtedy chrupiącą skórkę i miękki miękisz. Bochenek takiego świeżego chleba można zjeść z samym masłem. Do tego szklanka mleka i pyszna przekąska w dawnym stylu gotowa. Jeśli jednak nie macie takiego chleba pod ręką, ale chętnie byście go zjedli, to macie dwa wyjścia. Możecie wybrać się do piekarni, a jeśli macie ją daleko lub po prostu nie chce wam się wychodzić z domu, to możecie sami upiec chleb. Upiec, a w zasadzie ugotować, czy usmażyć, bo dziś polecamy wam przepis Olgi na chleb z patelni. W naszym materiale prezentujemy zdjęcia tego chleba, będące screen'ami z filmiku na kanale Przepisy od Olgi na YouTube. Przyznajemy, że od razu chce się go schrupać.
Domowe bułki poznańskie przygotujesz w bardzo prosty sposób, a efekt zachwyci całą rodzinę. Puszyste, miękkie, delikatne o pięknym, złotym kolorze, znikną w mgnieniu oka. Poznaj doskonały przepis na domowe bułki poznańskie, będą jak z piekarni. Pieczywo coraz bardziej drożeje, dobrym pomysłem jest więc pieczenie chleba i bułek w domowych warunkach. Przygotowanie pieczywa nie jest trudne, a nie ma nic lepszego od puszystej, jeszcze ciepłej bułki posmarowanej masłem.Do przygotowania bułek potrzebujesz kilku prostych składników. Pamiętaj, że drożdże potrzebują odpowiednich warunków, aby urosły. Zaczyn i ciasto rób zawsze z dodatkiem ciepłej wody i mleka. Zimne lub gorące produkty nie ruszą drożdży, a ciasto nam nie urośnie.Piekarnik nastaw na 220 stopni, na dół urządzenia koniecznie postaw naczynie żaroodporne z wodą, w ten sposób bułki wyjdą idealnie puszyste, miękkie i jednocześnie lekko chrupiące, ale się nie wysuszą.Wypróbuj również sprawdzony przepis na domowy chleb. Chrupiące, pachnące pieczywo smakuje jak z piekarni.
Sezon na małosolne trwa. Aleksandra wyjawiła rodzinny przepis na ogórki małosolne. Jej mama dodaje na wierzch słoja skórkę chleba. Dzięki temu ogórki szybciej zaczynają kisnąć. Może i wy przetestujecie ten patent? Sprawdźcie, bo dzięki niemu szybciej będziecie mogli się cieszyć smakiem tego letniego przysmaku.Ogórki małosolne w niektórych domach nastawiane są regularnie, gdy tylko pierwsze ogórki gruntowe pojawią się w sprzedaży. Wiadomo, najsmaczniejsze małosolne są 3-4 dnia po nastawieniu. Potem robią się już mocniej kwaśne. Dlatego najlepiej nastawiać je w takich ilościach, by dość szybko zostały zjedzone. Na małosolne każdy ma z pewnością już jakiś swój sposób. Niektórzy zalewają je zimną solanką, inni letnią, a jeszcze inni gorącą wodą. Każdy bowiem chce, by były jak najszybciej i jak najsmaczniejsze. Mama Aleksandry w tym celu kładzie na wierzchu ogórków skórkę chleba. Dzięki niej szybciej zaczynają fermentować.
Chleb w jajku jest kultową przekąską, którą wszyscy doskonale znamy. Jeśli jednak do jajek dodamy mleko, które jest kluczowym dodatkiem i odpowiednie przyprawy, smażony chleb będzie jeszcze smaczniejszy. Jak zrobić chleb w jajku?Chleb w jajku jest pomysłem na szybką przekąskę dla całej rodziny. Przekąska jest tania i przygotujemy ją z kilku podstawowych składników. Jak zrobić chleb w jajku? Wystarczy wymieszać jajka z mlekiem i przyprawami, które mamy w domu, obtoczyć w nich chleb i usmażyć na głębokim oleju.Jak zrobić chleb w jajku? Jedni robią go wyłącznie z jajek, inni dodają przyprawy. Mało kto jednak wie, że do masy jajecznej należy dodać kilka łyżek mąki, aby chleb był jeszcze smaczniejszy i delikatniejszy. Mleko sprawi również, że jajka łatwiej przykleją się do chleba.Chleb w jajku zróbmy z dodatkiem przypraw- osobiście polecam suszone oregano, paprykę mieloną i czosnek granulowany. Przyprawy to świetnie podkreślają smak, nadają również ładnego aromatu i lekkości całej przekąsce.
Wiecie, jak mrozić chleb, żeby zachował jędrność i świeżość? Jeden trick bije inne na głowę. Chleb wystarczy bowiem wcześniej pokroić na kawałki. Po rozmrożeniu będzie dokładnie taki, jak przed włożeniem do zamrażarki. W ten sposób możesz mieć na śniadanie świeże pieczywo, nawet bez wychodzenia z domu. Mrożenie chleba jest bardzo dobrą metodą utrwalania go. W ten sposób można przechować nadmiar pieczywa lub przedłużyć jego świeżość do następnego dnia lub dłużej. Pieczywo po upieczeniu dość szybko traci świeżość i chrupkość. Jednak, gdy zamrozimy je jeszcze świeże, dokładnie takie samo będzie po rozmrożeniu.
Odpowiedź na pytanie, gdzie przechowywać chleb wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Pieczywo zazwyczaj trafia do chlebaka lub papierowego woreczka, ale czy to najlepsze rozwiązanie? Jedno jest pewne - wybrane przez nas miejsce musi być suche. Podpowiadamy jak je znaleźć. Wielu z was z pewnością zastanawia się jak przechowywać chleb. Okazuje się, że łatwo popełnić na tym polu błąd. Wiemy, jak przedłużyć świeżość zakupionych w piekarni wyrobów i uniknąć szybkiego pleśnienia chleba.
Sprawdźcie, jak Robert Makłowicz piecze idealnie chrupiący i delikatny w środku chleb. Dodaje do ciasta jeden składnik, a mianowicie maślankę, która sprawia, że pieczywo staje się doskonale wilgotne. Koniecznie przetestujcie jego prostą recepturę z dodatkiem drożdży. Świeży, chrupiący chleb potrafi być na tyle smaczny, że można go jeść posmarowanego jedynie masłem. Do tego kubek zimnego mleka i letnie śniadanie gotowe. Jeśli wciąż nie znaleźliście blisko swojego domu piekarni, czy sklepu, w którym można taki pyszny chleb kupić, pokuście się o własnoręczne jego przygotowanie. W domowym wypieku chleba pomoże wam przepis Roberta Makłowicza. Poniższy przepis bazuje na maślance. Dzięki niej chleb jest wilgotny i wyrośnięty. Dodatek kminku dodaje zaś wypiekowi niepowtarzalnego smaku. Przekonajcie się o tym sami.
Zapraszamy was dziś na tosty francuskie bez smażenia. Prostsza wersja kultowego dania robi się właściwie sama. Pieczywo wystarczy pokroić, namoczyć w mleku z jajkiem, wymieszać z kawałkami jabłek i upiec. Nasza zapiekanka smakuje naprawdę obłędnie. Będzie doskonała na śniadanie, ale też na podwieczorek czy kolację.Klasyczne tosty francuskie to nic innego jak kromki bułki maczane w mieszaninie jajek i mleka i smażone na patelni z tłuszczem. Są bardzo smaczne i chrupiące, ale za sprawą smażenia dość ciężkostrawne i kaloryczne. Nasza wersja tostów francuskich jest o wiele zdrowsza. Są one pieczone, więc nie trzeba tu używać tłuszczu. Nie wymagają też tyle naszej uwagi, co tosty smażone. Całość wystarczy wstawić do piekarnika i czekać, aż apetycznie się zrumieni.
Chleb tygrysi jest świetnym pomysłem na domowe pieczywo, które podane na śniadanie lub inny posiłek, oczaruje wszystkich domowników. Chleb smakuje jak marzenie i wygląda bardzo egzotycznie. Poznaj prosty przepis na chleb tygrysi, nie ma sobie równych.Domowe wypieki smakują rewelacyjnie, są doskonale wypieczone, chrupiące, delikatne. Chleb tygrysi przygotowany z mąki pszennej nie dość, że jest pyszny i delikatny, to jeszcze wygląda obłędnie. Takiego chleba nie kupimy w piekarni.Chleb tygrysi swoją nazwę zawdzięcza specjalnej paście, która pod wpływem wysokiej temperatury tworzy chrupiącą, rozwarstwioną masę, przypominającą właśnie tygrysie cętki. Pastę przygotujemy z drożdży, mąki ryżowej i oleju sezamowego.Do przygotowania chleba wykorzystajmy dobrze zmieloną mąkę, najlepiej typu 650. Mąka ta doskonale nadaje się do domowych wypieków na bazie drożdży. Wyrobione ciasto musi odpoczywać dwa razy, aby zwiększyło swoją objętość- to sekret puszystego chleba.
Chleb jest podstawowym produktem w naszym jadłospisie. Czasami jednak zdarza się, że zabraknie nam drożdży czy zakwasu do jego przygotowania, a sklepy będą zamknięte. Dzisiejszy przepis pomoże wam przygotować smaczny wypiek nawet wtedy. Sprawdźcie koniecznie. Domowy chleb na drożdżach może być naprawdę pyszny. Zwłaszcza gdy do jego przyrządzenia użyjemy miodu. Co jednak zrobić, gdy okaże się, że żadnego z tych składników nie mamy? Prosty patent na pieczywo na sodzie oczyszczonej sprawdzi się doskonale. Spróbujecie?
Chleb jest jednym z podstawowych produktów w kuchni. Większość z nas stara się kupować go tylko tyle, ile będziemy w stanie zjeść. Niestety nawet przy takim podejściu zdarza się, że pleśnieje. Część z nas wyrzuca wtedy fragmenty wypieku z widocznymi oznakami zepsucia i zjada pozostałą porcję. To ogromny błąd. Wyjaśniamy, dlaczego lepiej tak nie robić.Chleb pozwala nam przygotować niezwykle smaczne kanapki w wielu wariantach. Podpowiadaliśmy wam już jak przyrządzać smakowite pasty takiej jak np. jajeczny miks z suszonymi pomidorami czy smalec roślinny. Dziś wyjaśniamy jak uniknąć niebezpiecznego dla zdrowia błędu związanego z podawaniem pieczywa.