Smak buraczków na ciepło towarzyszy nam od dzieciństwa. Co jednak do nich dodać, aby dorównywały smakiem tym przygotowywanym przez babcie? Najbardziej zbalansowany smak zapewni dodatek octu winnego. Na tę potrawę znamy jednak więcej sposobów.
Racuchy to doskonały pomysł na podwieczorek lub kolację. Uwielbiają je dorośli i dzieci. Z dodatkiem jabłek, posypane cukrem pudrem smakują rewelacyjnie. By jednak były nie tylko smaczne, ale też wartościowe, proponujemy dodać do ciasta trochę rozgniecionego twarogu. Nie będzie wyczuwalny w plackach, a znacznie podniesie ich wartość odżywczą.
Niemal każda rodzina może pochwalić się kucharką, spod której ręki wychodzą najlepsze specjały. Jedną z takich właśnie czarodziejek jest ciocia Zosia. Jej naleśniki nie mają sobie równych pod względem delikatności ciasta. Ich sekret tkwi w dodatku skrobi do ciasta.
Idealne kluski śląskie gotuje się bez mieszania i z dodatkiem oleju. Dwie zaskakujące dla Tomasza Strzelczyka wskazówki od Ślązaczki, którą zaprosił do wspólnego gotowania, pomogą Wam przygotować danie pyszne i apetyczne, jak nigdy wcześniej.
Mniej świeży chleb można wykorzystać do przygotowania pysznej przekąski. Pizza z mikrofalówki pokazana przez jednego z TikTokerów świetnie sprawdzi się, gdy nagle dopadnie nas głód. Zrobienie smakołyku jest niemalże ekspresowe. Musicie spróbować.
Przy każdym gotowaniu rosołu pojawia się ten sam problem - jak zagospodarować składniki pozostałe po jego przyrządzaniu? Mamy dla Was 5 pomysłowych zastosowań dla mięsa po rosole. Koniecznie wypróbujcie każdy z nich.
Żurek jest jedną z tradycyjnych potraw w kuchni polskiej. Wielu z nas zabiela go przy pomocy śmietany. Anna Dymna pomija jednak ten dodatek, twierdząc, że psuje smak dania. Używa jednak wielu pysznych mięs, które sprawiają, że zupa wciąż smakuje fantastycznie — musicie jej spróbować.
Bigos wyszedł Wam za kwaśny? Jest kilka prostych sposobów na uratowanie tego dania. Jednym z nich jest wsypanie odrobiny sody oczyszczonej. Sztuczka często stosowana przez kucharzy jest niezawodna.
Już za miesiąc w Polsce nastaną Święta Wielkanocne Z tej okazji jak zwykle odbędzie się prawdziwa uczta. Jak zaimponować najbliższym swoimi kulinarnymi zdolnościami? Przygotuj pyszne i niezwykle efektowne galaretki drobiowe w kształcie jajka.
Mało kto wie, ale najstarsza restauracja w Europie znajduje się we Wrocławiu. Dwóch youtuberów odwiedziło lokal, by sprawdzić, jak smakują serwowane tam dania. Największe zastrzeżenia mieli do tatara, w którym mięso nie było starannie rozdrobnione. Jak wypadły inne dania?
Naleśniki każdy robi trochę inaczej. Anna Lewandowska do ciasta dodaje mleko kokosowe. Roślinny produkt nadaje masie delikatności i sprawia, że danie przyjemnie rozpływa się w ustach. Musicie spróbować — zachwyci was od pierwszego kęsa.
Myśleliście, że w klepach jest drogo? Na widok ceny ziemniaków w uznanej krakowskiej restauracji przetrzecie oczy ze zdumienia. 2 pieczone ziemniaki kosztują tam kilkanaście złotych. Znany YouTuber jednoznacznie określił ceny poszczególnych pozycji w karcie.
Naleśniki bez mąki też wyjdą. Smaczny rarytas wymaga użycia zaledwie dwóch produktów — jajek i śmietanki. Większość z was z pewnością ma je w swojej kuchni. Przygotowanie jest niesamowicie proste, więc będą idealne na śniadanie. Spróbujecie?
Kluski śląskie wyszły twarde i zbite? Najprawdopodobniej dodaliście zbyt dużo mąki ziemniaczanej do ciasta. Prawidłowe przygotowanie specjału wymaga zachowania odpowiednich proporcji składników. Wyjaśniamy, jak uniknąć kulinarnej wpadki.
Naleśniki można przygotować na wiele sposobów. Magda Gessler stawia na klasykę i do ciasta dodaje mleko. Jak twierdzi, żaden inny nabiał czy woda gazowana, nie nada mu takiej delikatności. Musicie spróbować — rodzina będzie zachwycona.
Śledzie w śmietanie skuszą wielu smakoszy. Najczęściej rybę podaje się z dodatkiem cebuli, jednak z porem będzie smakowała jeszcze lepiej. Musicie spróbować — babciny przepis nie ma sobie równych.
Jajko sadzone lubi wielu smakoszy. Śniadaniowy klasyk można bez trudu przyrządzić w niesamowicie lekkiej wersji bez masła. Wystarczy wlać na patelnię wodę i wbić jajo. Efekt będzie zaskakująco dobry. Musicie spróbować.
Naleśniki można przygotować na wiele sposobów. Jednym z ciekawszych jest usmażenie ich tylko z jednej strony, które sprawia, że ich tekstura staje się bogatsza. Są przy tym bardzo przyjemne w odbiorze. Spróbujecie?
Czy wiecie, jaki jest najzdrowszy ryż? O czarnym ryżu, który — jak wskazał dietetyk — jest szczególnie cenny, wiele osób mogło nie słyszeć. Tymczasem przygotowanie jest bardzo proste, a korzyści niebagatelne. Jak udowodniono w badaniach, produkt wspiera wątrobę, nerki i mózg. Podpowiadamy, jak włączyć go do jadłospisu.
Środa Popielcowa jest dniem w kalendarzu katolickim, który wyznacza początek Wielkiego Postu. Dzień ten przypada na 46 dni przed Wielkanocą, czyli w tym roku 22 lutego. Czy można tego dnia jeść mięso i słodycze i czy wszyscy zobowiązani są do uszanowania narzuconych restrykcji? Okazuje się, że ze ścisłego postu zwolnione mogą zostać niektóre osoby ze względu na swój wiek.
Zachęcamy do ostatnich kulinarnych rozkoszy przed Wielkim Postem. Niezapomnianych wrażeń smakowych dostarczy przepyszna sałatka jarzynowa. Jej skład wzbogaca mięso z kurczaka oraz marynowane pieczarki. Każdy zapyta o przepis.
Liście laurowe są w przyprawą, której nie może zabraknąć w polskiej kuchni. Żadna szanująca się zupa, sos czy danie mięsne nie mogą się bez niej obyć. Pamiętaj jednak, że po zakończeniu gotowania przyprawę należy usunąć z garnka z potrawą. W przeciwnym razie powstaje ryzyko przypadkowego zjedzenia liścia, co może mieć poważne skutki.
Pierogi ruskie są sycącym daniem, po które wielu z nas chętnie sięga. Warto uprościć sobie przygotowanie przysmaku i zamiast lepić wypełnione farszem sakiewki, zrolować nadzienie w cieście. Danie wciąż będzie eleganckie, a zachwyci smakiem. Musicie spróbować.
Przenigdy nie wyrzucaj ziemniaków po obiedzie z poprzedniego dnia. Przygotujesz z nich wyśmienitą przekąskę dla całej rodziny. Wystarczy, że wyrobisz ciasto z ziemniaków, pokroisz je i wrzucisz na gorący olej. Po kilku minutach otrzymasz długie, chrupiące frytki.
Zimowa stolica Polski podczas ferii przeżywa prawdziwe oblężenie. Jak spośród setek ofert znaleźć miejsce z naprawdę dobrym jedzeniem? YouTuber z kanału Maciej je wytypował 4 najlepsze. Prawdziwą perełką jest lokal z obłędnym widokiem na góry.
Krupnik jest sycącą i prostą w przygotowaniu zupą. Bezmięsna wersja dania wykonana z przepisu Jolki będzie miała znakomity smak dzięki jednej prostej sztuczce — podsmażeniu warzyw na maśle klarowanym. Zabieg nada potrawie aromatu i sprawi, że bliscy zjedzą ją z zachwytem. Spróbujecie?
Do mięsa, ryb i dań wegetariańskich możesz podać buraczki na ciepło. Przygotuj je jednak w oryginalny sposób, a zachwycą smakiem. Proponujemy przesmażyć je z cebulą, jabłkiem i miodem, dzięki czemu zyskają niepowtarzalny, pełny smak.Buraczki na ciepło są pysznym dodatkiem obiadowym. Doskonale komponują się na przykład z soczystymi żeberkami wieprzowymi, kotletami mielonymi, schabowymi i pulpetami. Sekretem naszych buraczków są dodatki.
Racuchy z pieczarkami stanowią pyszną wytrawną wersję placków, wprost idealną na obiad czy wczesną kolację. Odpowiednie smażenie, podczas którego wyrób tylko raz obracamy, sprawia, że przysmak staje się puszysty i delikatny, a przy tym zachowuje piękny złocisty kolor. Musicie spróbować.