Owsianka jest znakomitym pomysłem na sycące śniadanie. Dodanie do niej kawy sprawi, że posiłek będzie również pobudzający. Pełna smaku i niezwykle aromatyczna propozycja skusi nie tylko amatorów małej czarnej.O poranku przyda nam się posiłek, który pobudzi nas do działania i doda energii na długi czas. Owsianka kawowa będzie idealna. W naszej propozycji łączymy pyszny smak owoców i orzechów z aromatem i moc kawy. Całość smakuje obłędnie. Spróbujecie?
Kotlety mielone często goszczą na naszych stołach. Kochamy je, za to, że szybko się je robi, a ich smak można urozmaicać na wiele sposobów. Dziś proponujemy Wam wersję z dodatkiem marchewki. Mielone wychodzą znakomite, bo warzywo dodaje im soczystości, lekkości i przyjemnego smaku. Koniecznie przetestujcie ten przepis. Lekkie i aromatyczne kotlety mielone uzyskać można na wiele sposobów. Dziś proponujemy wam dodanie do nich startej marchewki. Zdrowe warzywo sprawi, że danie wyjdzie soczyste i bardzo smaczne. Nawet wybredni domownicy zjedzą ze smakiem.
Zupa ogórkowa świetnie smakuje w chłodniejsze dni. Głęboki smak i aromat dania uzyskamy, stosując patent babci Zosi polegający na podsmażeniu kiszonki na maśle. Koniecznie spróbujcie — będziecie zachwyceni efektem.Kwaśny i pełen głębi smak zupy ogórkowej skusi nawet najbardziej wybrednych. Dzięki babcinemu trikowi bogate w cenne wartości odżywcze danie będzie jeszcze przyjemniejsze w odbiorze. Zrobicie je w kilka chwil, a rodzina zje ze smakiem.
Próbowaliście naleśników z bananem? Dodanie owocu do ciasta sprawia, że jest ono przyjemnie kremowe i słodkie. Tak skomponowana masa dobrze się też smaży i nie przywiera. Sprawdźcie prosty patent na niebanalny deser czy śniadanie.Dobre naleśniki na słodko spodobają się każdemu amatorowi słodkich ciepłych przysmaków. Proste w przygotowaniu ciasto, które podczas smażenia nie rwie się, tym razem przygotujemy z wykorzystaniem bananów. Jeśli macie dojrzałe owoce pod ręką, spróbujcie. Będzie pysznie.
Warzywa zwykle gotujemy w wodzie lub na parze. Często smażymy je również na maśle, oliwie lub dusimy pod przykryciem. Nie każdy jednak wie, że niektóre warzywa możemy przygotować poddając je blanszowaniu. Procesem tym warto też poprzedzić zamrażanie niektórych produktów. Sprawdźcie, na czym polega blanszowanie.Blanszowanie jest jedną z technik przygotowywania warzyw, która stosowana jest przez najlepszych kucharzy. Blanszowane warzywa zachowują smak, kolor, chrupkość, a przede wszystkim wszystkie wartości odżywcze. Dlatego też blanszowanie uważane jest za najlepszą formę obróbki termicznej.Blanszowanie to nie tylko sposób przygotowywania warzyw. To również prosty i skuteczny trik poprzedzający mrożenie produktów spożywczych. Dzięki niemu zachowują smak i świeżość przez wiele miesięcy. Blanszować możemy również produkty mączne, jak kluski i pierogi, a nawet grzyby, które chcemy zamrozić.Dzięki blanszowaniu warzywa i inne produkty spożywcze smakują rewelacyjnie, nawet po długim mrożeniu. Możemy więc przygotować domowe mrożonki, które wykorzystamy do ugotowania wyśmienitych potraw dla całej rodziny.
Szukasz pomysłu na tani, pożywny obiad na dwa dni? Ugotuj fasolkę po bretońsku z kiełbasą, wędzonym boczkiem i pomidorami. Nie zapomnij też odpowiednio jej przyprawić, dzięki czemu danie stanie się smaczniejsze i lżejsze dla żołądka. Do potrawy doskonale pasuje majeranek i kminek, możesz też użyć nieco ostrej papryki.Do fasolki po bretońsku wykorzystaj suchą fasolę białą. Namocz ją w zimnej wodzie dzień wcześniej, żeby zmiękła. Do wody dodaj kminek i suszony majeranek. Zioła zneutralizują enzymy odpowiedzialne za wzdęcia, dzięki czemu fasolka nie będzie ciężkostrawna. Tymi samymi ziołami warto też doprawić gotującą się potrawę. W fasolce po bretońsku bardzo ważne są dodatki: kiełbasa, boczek, pomidory i aromatyczne przyprawy. Pomidory koniecznie oprósz cukrem, to prosty trik na pozbycie się cierpkości warzyw. Pod koniec gotowania dodaj trochę koncentratu pomidorowego, żeby wzmocnić smak.Fasolki po bretońsku nie zagęszczaj mąką. Długo gotowana fasola naturalnie zagęści cały sos. Danie gotuj na małym ogniu przez około 2 godziny. Po tym czasie ziarna fasoli będą idealnie miękkie i delikatne, a sos zredukowany i gęsty. Fasolkę dopraw do smaku kminkiem, suszonym majerankiem i papryką mieloną.
Zimne nóżki z golonką są jednym z dań z czasów PRL-u, po które do tej pory często sięgamy. Wytrawna galareta jest smaczną i pożywną przekąską i dodatkiem do zimnej płyty. Podana z octem lub cytryną błyskawicznie znika z talerzy.Jeszcze 30-40 lat temu zimne nóżki były obowiązkowym daniem podczas spotkań w większym gronie, świąt, wesel i przyjęć. Mięsna, wytrawna galareta z marchewką i groszkiem podana z octem lub cytryną była serwowana jako zimna przystawka. Kultowe danie możemy przygotować w bardzo prosty sposób. Zimne nóżki to nic innego, jak galareta z mięsno-warzywnego wywaru. Do zimnych nóżek dodajemy golonkę wieprzową i warzywa rosołowe, niektórzy dodają również jajka ugotowane na twardo.Sekretem doskonałych zimnych nóżek jest długie gotowanie mięsa na bardzo małym ogniu. Golonka i nogi muszą gotować się przez nawet 5 godzin, dzięki czemu mięso będzie tak miękkie, że aż zaczyna się rozpadać i odchodzić od kości.
Kotlety z dyni i kaszy jaglanej są świetnym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Lekkie, zdrowe i pełne smaku danie z powodzeniem zastąpi tradycyjne mielone. Ich przygotowanie jest niezwykle proste, a sycą na bardzo długo. Spróbujecie?Jeśli szukacie pomysłu na jarskie kotlety z sezonowych warzyw — ten przepis jest dla Was. Wyraziste kotlety z dyni i kaszy jaglanej mogą z powodzeniem zastąpić mięsne mielone. Ziarno zawiera dużo białka i podobnie jak dynia, jest skarbnicą witamin. Całość syci i przyjemnie rozgrzewa, a zrobienie zajmuje zaledwie kilka chwil. Nie sposób sobie odmówić.
Przepisów na racuchy powstało wiele, ale z poniższym żaden nie może się równać. Prezentujemy fantastyczny sposób na racuchy jogurtowe. Te puszyste placuszki przygotujesz błyskawicznie, a jeszcze szybciej poznikają z talerzy.Racuchy jogurtowe przygotujesz z łatwością. Do wyrobienia ciasta nie potrzeba miksera, wiec ten przepis wykonają także osoby, które nie mają tego urządzenia na wyposażeniu swojej kuchni. Racuchy możesz przygotować same, z dodatkiem jabłek lub ze śliwkami. Niezależnie od wybranej opcji będą wprost zniewalać swoim smakiem.
Zwykle zagęszczasz sosy mąką? Zamień ją na inne produkty, a będzie smaczniej i zdrowiej. Poznaj trzy składniki, dzięki którym zagęścisz sos, a nawet zupę. Danie nie zmieni smaku, nie przypali się, a w sosie nie będzie grudek. Fasola, chleb razowy i ugotowany ziemniak spiszą się w tej roli znakomicie. Sosy mięsne przeważnie zagęszczamy zwykłą mąką. Musimy jednak dobrze ją rozmieszać z wodą, a następnie pilnować, żeby nie powstały nieapetyczne grudki. Zagęszczanie sosu będzie o wiele prostsze, kiedy zamienimy mąkę na inne składniki. Do zagęszczania sosu wybierzmy fasolę białą lub czerwoną, ziemniaki albo razowe pieczywo. Składniki błyskawicznie zagęszczają całe danie, a sos staje się aksamitny. Fasola i ziemniaki są doskonałym zamiennikiem mąki, gdy musimy uważać na gluten. Chleb potrafi też dodać potrawie smaku.Fasola, chleb razowy i ziemniaki nadaje się nie tylko do zagęszczania sosu. Produktami możemy równie dobrze zagęścić każdą zupę. Pamiętajmy, że sosy i zupy z dodatkiem mąki są ciężkostrawne i bardziej kaloryczne. Wybierajmy więc jej zdrowsze zamienniki.
Czekoladowe powidła Małgorzaty Ostrowskiej smakują obłędnie z pieczywem, naleśnikami, racuchami czy goframi. Powidłami możemy również przekładać ciasta. Jesteśmy pewni, że słodkie przetwory na zimę ze śliwek, kakao i czekolady pokocha cała rodzina.Jesień to ostatni dzwonek na przygotowanie przetworów na zimę. Oprócz marynowanych warzyw i grzybów zróbmy również dżemy i powidła ze śliwek, gruszek i jabłek. Do słodkich przetworów możemy dodać miód, cynamon, imbir, goździki i czekoladę. Czekoladowe powidła ze śliwek, kakao i czekolady według przepisu Małgorzaty Ostrowskiej zachwycą każdego łasucha. Piosenkarka do powideł wybiera wyłącznie słodkie, dojrzałe owoce, dzięki czemu do przetworów nie dodaje już grama cukru. Przed przygotowaniem czekoladowych powideł musimy dokładnie umyć i wyparzyć słoiki oraz zakrętki. Słoiki muszą być sterylnie czyste, żeby powidła się nie zepsuły. Gotowe, gorące powidła przekładamy do słoików, zakręcamy i studzimy, nie pasteryzujemy. Słoiki przechowujemy w spiżarni lub w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Dzięki temu będą smaczne i świeże przez całą zimę.
Zupa z pora według przepisu Jakuba Kuronia zachwyci wszystkich zabieganych. Danie jest proste w przygotowaniu, tanie i smakuje rewelacyjnie. Zupę podajmy z domowymi grzankami czosnkowymi. Możecie być pewni, że wszyscy poproszą o dokładkę.Zupy-krem są niezwykle pożywnymi i zdrowymi zupami. Jesienią postawmy na dania rozgrzewające i wzmacniające odporność, np. zupę z dyni, czosnku, czy właśnie zupę z pora. Zupa z przepisu Jakuba Kuronia wychodzi niezwykle aromatyczna dzięki dodatkowi gałki muszkatołowej i świeżej zieleniny. Na stronie kuron.com.pl Jakub Kuroń publikuje wiele ciekawych przepisów na dania główne, ciasta i desery. To właśnie z tej strony pochodzi przepis na zupę z pora wykorzystany w artykule. Zupa krem z pora jest gotowa dosłownie po 30 minutach, a jej smak zachwyci każdego domownika.Do ugotowania zupy z pora potrzebujemy również kilku ziemniaków, masła, śmietany, bulionu i przypraw. Zamiast bulionu możemy wykorzystać również rosół z poprzedniego dnia. Zupę podajemy z grzankami czosnkowymi, kleksem kwaśnej śmietany i siekaną zieleniną. Wtedy smakuje najlepiej.
Jesienią możemy jeść wspaniałe śliwki, gruszki, jabłka, grzyby i dynie. W tym okresie rozpoczyna się również sezon na jarmuż. Krewny kapusty ceniony jest nie tylko za walory smakowe, ale również za nieocenione właściwości zdrowotne.Wiele osób zastanawia się, co można przygotować z jarmużu. Jarmuż, podobnie jak liście szpinaku, wykorzystamy praktycznie do każdego dania. Możemy zrobić z nim omlet, czy jajecznicę, dodać do ulubionej zupy, sosu do makaronu, a nawet przygotować z niego pesto.Jarmuż w każdej odsłonie smakuje rewelacyjnie, ponieważ dobrze łączy się z wieloma dodatkami. Jarmuż sprawi również, że każda potrawa będzie o wiele zdrowsza. Sprawdź, dlaczego warto włączyć jarmuż do diety.Jak przygotować jarmuż? Jarmuż powinniśmy gotować w gorącej, osolonej wodzie przez 3-6 minut. Jeśli chcemy przyrządzić warzywo do sosu lub wytrawnego dania, warto gotować go 1-2 minuty, a później podsmażyć na niewielkiej ilości oliwy z czosnkiem. Dzięki temu zyska wyraźny smak.
Pierogi leniwe na słodko z cynamonem i cukrem są daniem w sam raz na lekki i szybki obiad, podwieczorek lub kolację. Delikatne kluski z twarogu podane z korzenną przyprawą i posypane cukrem błyskawicznie znikają z talerzy. Babcia Zosia leniwe robi wyłącznie z 4 składników i zawsze się udają. Wszyscy wiemy, że dania przygotowywane według babcinej receptury smakują najlepiej. Pierogi leniwe są jedną z ulubionych potraw z dzieciństwa. To szybkie kluski z twarogu, które podane na słodko z cukrem, masłem i korzenną przyprawą smakują obłędnie.Babcia Zosia pierogi leniwe przygotowuje wyłącznie z czterech składników: mąki, twarogu (koniecznie półtłustego lub tłustego), jajek i szczypty soli. Babcia oddziela żółtka od białek, z białek ubija pianę i dodaje pod sam koniec, kiedy reszta składników jest już połączona. Tak przygotowane pierogi leniwe są niezwykle delikatne i lekkie. Kluski możemy podać z klasycznym cukrem. Gorąco polecam jednak cukier brązowy lub waniliowy, które podkreślają smak mielonego cynamonu i samych pierogów.
Wątróbka drobiowa w sosie pomidorowym jest nietuzinkowym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Dodatek aromatycznego warzywa sprawia, że podroby stają się delikatne i soczyste. Są o niebo lepsze niż smażone z jabłkami czy gruszką. Musicie ich spróbować.Wątróbkę drobiową zwykle podaje się ze smażoną cebulką, czasem urozmaicając danie poprzez dodanie słodkich owoców takich jak jabłko czy gruszka. Nieco innym, lecz niesamowicie smacznym rozwiązaniem jest przyrządzenie podrobów w pomidorowym sosie.Bogata w szereg cennych składników odżywczych wątróbka świetnie komponuje się z dojrzałymi i doprawionymi odrobiną ziół pomidorami. Warto wybrać malinowe, żółte czy bawole serce, lecz jeśli nie mamy do nich dostępu, domowy przecier będzie pasował.
Rosół na kurze i kaczce smakuje wyśmienicie. Prosty przepis Ewy Wachowicz na rozgrzewającą i pełną aromatu zupę będzie w sam raz na chłodniejsze dni. Miss Polski podaje go z ziemniakami, ale z makaronem też będzie fantastyczny. Spróbujecie?Rosół z ziemniakami nie każdego przekona, lecz esencjonalna, pełna smaku zupa przygotowana na dwóch rodzajach pysznego mięsa z pewnością spodoba się niejednemu amatorowi kuchni polskiej.Kurczak i kaczka świetnie do siebie pasują, a ich smak uzupełnia dodatek delikatnych drobiowych podrobów. Ziemniaki także w tej kompozycji się odnajdą. Może skusicie się na nietypową wersję tradycyjnej zupy?
Jesienny bigos ze śliwką jest pełen smaku. Zaproponowany przez babcię Danusie dodatek sezonowego owocu świetnie wzbogaca danie, sprawiając, że nabiera ono jeszcze więcej aromatu. Warto spróbować, bo mało kto mu się oprze.Dobry bigos skusi niejednego smakosza. Aromatyczny i sycący przysmak przyrządzony według receptury babci Danusi zachwyci was słodyczą, zapachem ziół i bogatą teksturą. Jest przy tym prosty w przygotowaniu. Musicie go skosztować.
Jak przechowywać suszone grzyby, aby długo cieszyć się ich niezwykłym aromatem? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak się wydaje. przechowywanie grzybów rządzi się określonymi zasadami, a ich zignorowanie może doprowadzić do zmarnowania naszych zbiorów. Warto zdobyć odpowiednią wiedzę na ten temat.Suszenie grzybów jest najbardziej popularną metodą ich konserwowania. Zdecydowanie wyprzedza mrożenie grzybów i deklasuje przetwory w słoikach. Jak przechowywać suszone grzyby w prawidłowy sposób?
Kotlety mielone po kaszubsku są regionalnym przysmakiem łączącym delikatne mięso ryby z boczkiem. Przygotowanie dania jest bardzo proste, a podane z lekką surówką i ziemniakami zachwyca od pierwszego kęsa. Spodoba się nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Musicie spróbować.Jeśli macie ochotę przyrządzić mielone inaczej niż zwykle, postawcie na dorsza. Łączący pyszną rybę i boczek kaszubski rarytas jest soczysty i niezwykle aromatyczny. Przygotowanie nie zajmie wam wiele czasu, a bliscy zjedzą obiad ze smakiem. Spróbujecie?
Szukasz pomysłu na szybką i smaczną przekąskę? Może tym razem przygotujesz śledzie z kiszoną kapustą w sosie majonezowym? Kiszonka rewelacyjnie łączy się ze smakiem ryb, jabłka i reszty składników, tworząc pyszne danie dla całej rodziny. Koniecznie przetestuj ten przepis. Śledzie najczęściej przygotowujemy w śmietanie lub oleju i dodajemy różne warzywa, np. cebulę, buraki, pomidory. Śledzie z kiszoną kapustą w sosie majonezowym to niezwykłe połączenie o zniewalającym smaku. Spraw najbliższym pyszną niespodziankę idealną na jesienne dni. Śledzie z nadzieniem z kiszonej kapusty zawijaj w rulony i zepnij wykałaczką. Tak przygotowana przekąska wygląda bardzo apetycznie i jest tak smaczna, że nikt nie może się jej oprzeć. Do śledzi możesz wykorzystać wyłącznie majonez lub wymieszać go z jogurtem naturalnym, jak w przepisie. Do śledzi wybieraj wyłącznie kapustę kiszoną, najlepiej przygotowaną samodzielnie lub kupioną z drewnianej beczki. Jeśli chcesz kupić kapustę w wiaderku lub woreczku, zawsze dokładnie czytaj skład. Kapusta, która zawiera ocet, jest kapustą kwaszoną i zepsuje nam całe danie.
Kiełbasa smażona z cebulą jest prostym, smacznym daniem, które zwykle robimy na kolację. Będzie jeszcze smaczniejsza, kiedy doprawimy ją koncentratem pomidorowym i mieloną, ostrą papryką. Kiełbasa smażona podana z kromką świeżego chleba szybko nasyci nawet najbardziej głodnych. Kiełbasę smażoną z cebulą na oleju zna chyba każdy mięsożerca. To proste i bardzo pożywne danie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że gdy do kiełbasy dodamy również paprykę mieloną i koncentrat pomidorowy wymieszany z odrobiną wody, otrzymamy gęsty sos, który podkreśli smak popularnej potrawy.Koncentrat pomidorowy musimy wymieszać z niewielką ilością zimnej wody, maksymalnie pół szklanki, żeby nie stracić smaku pomidorów. Koncentrat jest dość cierpki, dlatego też polecam wsypać na patelnię szczyptę cukru, który złagodzi jego smak. Cebula również będzie nieco łagodniejsza.Kiełbasę smażoną z cebulą po przygotowaniu oprószmy solidnie natką pietruszki. Możemy doprawić ją również pieprzem lub większą ilością ostrej papryki, jeśli lubimy pikantne dania. Zrezygnujmy jednak z soli, ponieważ w kiełbasie jest jej naprawdę sporo.
Leśne grzyby często są robaczywe, musimy je więc dokładnie umyć i oczyścić. Najlepszym sposobem na pozbycie się robaków jest moczenie grzybów w wodzie z solą. Dowiedz się również, jak długo można przechowywać zerwane grzyby leśne, żeby nie spleśniały.Jesienią, kiedy dni są jeszcze ciepłe i słoneczne, warto wybrać się na dłuższy spacer do lasu w poszukiwaniu grzybów. Kozaki, maślaki, rydze, kanie, borowiki i inne gatunki są dosłownie na wyciągnięcie ręki i przygotujemy z nich wiele wyśmienitych potraw. Wiele zerwanych grzybów jest jednak robaczywa. Nie musimy wyrzucać takich okazów, wystarczy, że potraktujemy je wodą z solą, a robaki same wyjdą z kapeluszy. Grzyby, które przygotujemy w ten sposób wykorzystamy do ugotowania aromatycznej zupy, sosu do makaronu i mięs, a także omletów, jajecznicy i innych potraw.Bardzo ważne jest również samo przechowywanie grzybów po grzybobraniu. Musimy przygotować je tego samego dnia, najpóźniej dzień po zerwaniu, wtedy będą jeszcze smaczne i pełne aromatu. Grzyby przechowywane dłużej, nawet w lodówce, zepsują się i spleśnieją.
Kukutki, czyli ciasteczka z mąki i jajek podane z miodem i makiem są pomysłem na pyszny deser dla całej rodziny. Ciasteczka z pięciu składników według przepisu siostry Anastazji zachwycają prostotą i smakiem. Siostra Anastazja w jednej ze swoich książek kucharskich pt. ,,Siostra Anastazja - życie pełne smaku" zdradziła prosty przepis na domowe ciasteczka z pięciu składników. Ciastka przygotowane z mąki, jajek i letniej wody gotowane w osolonej wodzie są chrupiące i delikatne.Do kruchych ciasteczek siostra Anastazja podaje mak i płynny miód. Zmielony mak wymieszany z miodem i ugotowanymi i odcedzonymi ciasteczkami smakuje rewelacyjnie. Ciastka błyskawicznie znikają z talerzy. Przepis na ciasteczka z pięciu składników jest przepisem podstawowym. Mak możemy zmielić dodatkowo z rodzynkami, orzechami i ulubionymi bakaliami, żeby podbić jego smak. Ciastka gotujemy w wodzie przez kilka minut, do miękkości i mieszamy z podstawowymi składnikami.Szybkie ciasteczka z pięciu składników według przepisu siostry AnastazjiSkładniki na ciasto:250 g mąki pszennej125 ml letniej wody3 żółtkaDodatkowo:200 g zmielonego makupłynny miód
Strogonow jest daniem mięsnym podawanym w formie gulaszu. Smakowitą i dużo tańszą wersję potrawy można przygotować, korzystając z kotletów sojowych. Przepis jest niezwykle prosty, a smak do złudzenia przypomina oryginał. Koniecznie spróbujcie — spodoba się nawet największym sceptykom.Strogonow zwykle przyrządza się z krojonej w paseczki polędwicy wołowej. Przesmażone z cebulką i pieczarkami mięso w sosie z dodatkiem pomidorów jest pyszne, ale do najtańszych nie należy. Z tego powodu często z niego rezygnujemy.Dziś prezentujemy wam równie smaczną i dużo bardziej przystępną cenowo wersję roślinną. Mięso zastąpimy paczką kotletów sojowych. Nie kosztują wiele, a obfitują w białko i bardzo dobrze wchłaniają wszelkie marynaty. Wystarczy odpowiednia kompozycja przypraw, by nabrały niesamowitego smaku.
Naleśniki są przysmakiem, którego mało który smakosz sobie odmówi. Dziś proponujemy wam smaczną wersję z dodatkiem domowej przyprawy korzennej. Spodoba się nie tylko dzieciom. Spróbujecie?Ciasto na naleśniki korzenne przyrządza się prawie tak samo, jak klasyczne. Jedyną różnicę stanowi przyjemnie pachnący miks przypraw, który wsypiemy, by wzbogacić smak dania. Smakuje świetnie z wieloma dodatkami. Musicie skosztować.
Rosół na żołądkach jest już nieco zapomniany. Warto sięgnąć po sprawdzoną recepturę na specjał z dodatkiem kurzych podrobów i spróbować. Zupa jest delikatna i aromatyczna, a jej zrobienie nie jest skomplikowane. Podana najprościej — z makaronem i świeżą natką pietruszki — będzie doskonała. Sposobów na przyrządzenie rosołu jest bardzo dużo. Część smakoszy pamięta jeszcze czasy, gdy do tradycyjnej niedzielnej zupy dodawało się drobiowe żołądki. Dziś przypominamy recepturę na ten rarytas. Wcale nie jest skomplikowana. Skusicie się?
Puszyste naleśniki skuszą niejednego amatora słodyczy z patelni. Dodana do ciasta woda gazowana sprawi, że będzie miało ono lekką i przyjemną konsystencję, która po usmażeniu zachwyci nawet najbardziej wybrednych domowników. Spróbujecie?Puszyste i delikatne naleśniki skuszą każdego. Dziś proponujemy podanie ich z dodatkiem słodkiego serka, czekolady i owoców, lecz lekkie ciasto z dodatkiem wody gazowanej bez dodatku cukru świetnie komponuje się z wytrawnymi wersjami farszu. Wybierzcie swoją ulubioną. Będzie pysznie.
Zupa z dyni jest świetna na chłodne jesienne dni. Ania Starmach zaproponowała prosty przepis, który pozwala przyrządzić smaczne danie w zaledwie 20 minut. Wykorzystała tylko 5 produktów. Znajdziecie je w każdym supermarkecie. Spróbujecie? Aromatyczną zupę z dyni uzyskamy odpowiednio ją doprawiając. Prosty przepis Ani Starmach zakłada wykorzystanie czerwonej pasty curry, którą znajdziecie w dobrze zaopatrzonym supermarkecie lub z łatwością zastąpicie kilkom innymi produktami. Podpowiemy jakimi, lecz zacznijmy od receptury.