Krokiety z kapustą i grzybami to jedna z najbardziej lubianych potraw wigilijnych. Ze względu na czas niezbędny do jej wykonania, warto krokiety przygotować wcześniej, a następnie zamrozić. Jak to zrobić, aby po rozmrożeniu danie nadal zachwycało swoim smakiem?Dzięki mrożeniu krokietów możemy zaoszczędzić sporo czasu na święta. Wiele osób ma jednak wątpliwości, w jaki sposób dokładnie to zrobić. Jak zamrozić krokiety i jak je odgrzać, aby nadal zachwycały swoim smakiem? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Sałatka z kiszonego ogórka i groszku konserwowego jest szybkim dodatkiem do obiadu. Przygotujesz ją w zasadzie z 3 składników, bo warto też dorzucić cebulkę dla smaku. Warzywa doprawione aromatycznym sosem z oliwy z oliwek, czosnku i natki pietruszki fantastycznie łączą się z każdym głównym daniem.Sałatka z kiszonego ogórka i groszku konserwowego jest łatwa do zrobienia i wyborna w smaku. Robi się ją w kilka minut, więc zawsze można podać do obiadu. A pasuje do wielu dań, zwłaszcza tych mięsnych. Ale nie tylko.Do sałatki wykorzystaj ogórki kiszone, najlepiej domowej roboty. Przed kupieniem ogórków w słoiku zawsze sprawdzaj ich skład. Jeśli znajdziesz w nim ocet, takie ogórki nie będą smaczne.Sekretem doskonałego smaku sałatki jest sos. Kwaśne ogórki, słodki groszek i ostra cebula doskonale łączą się z aromatycznym sosem z czosnku i świeżej natki pietruszki. Sałatkę przygotujesz w kilka minut, jest jedną z szybszych potraw tego typu.
Śmietana zwarzyła się w zupie? Najprawdopodobniej popełniłaś błąd podczas zabielania. Śmietanę zawsze należy zahartować przed wlaniem jej do wywaru. Warto dodać do niej również szczyptę cukru, dzięki składniki lepiej się łączą. Sprawdź, jak prawidłowo zabielać zupę.Zupa pomidorowa, kalafiorowa, jarzynowa, ogórkowa i wiele innych smakują jeszcze lepiej, kiedy pod koniec gotowania zabielimy je śmietaną. Produkt ten może się jednak zwarzyć i zepsuć wygląd dania. Jak więc prawidłowo zabielać zupę?Zupy zabielamy zahartowaną śmietaną. Oznacza to, że zimną śmietanę należy połączyć z ciepłym płynem. Osobiście polecam niewielką ilość wywaru, zupa ma wtedy pełniejszy smak. Jak zabielać zupę? Do hartowanej śmietany polecam wsypać również niewielką ilość cukru.Cukier dodany do śmietany i wywaru szybciej połączy składniki, a zupa będzie jeszcze smaczniejsza. Cukier jest obowiązkowym dodatkiem do zupy pomidorowej lub innych dań na bazie pomidorów. Słodki produkt doskonale neutralizuje cierpkość koncentratu pomidorowego i warzyw.
Koncentrat pomidorowy jest uniwersalnym dodatkiem do wielu dań. Wzmacnia ich smak i aromat, dodaje koloru. Niestety produkt po otwarciu może stać w lodówce tylko kilka dni, później zaczyna pleśnieć. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie przed pleśnią niezużytego w całości produktu jest olej oraz przechowywanie go do góry dnem.Koncentrat pomidorowy jest uniwersalnym dodatkiem do wielu dań. Dodajemy go do zupy pomidorowej, sosów, fasolki po bretońsku i innych potraw. Otwarty koncentrat należy szybko wykorzystać, ponieważ zaczyna pleśnieć już po kilku dniach. Jest na to jednak skuteczny sposób.Niektórzy zamrażają koncentrat pomidorowy. To dobry sposób na przedłużenie jego trwałości, jednak wtedy produkt jest twardy i zabiera nam miejsce w zamrażarce. Najlepszym trikiem na zachowanie smaku i świeżości koncentratu jest oliwa z oliwek lub olej rzepakowy.Tłuszcz doskonale zabezpiecza koncentrat pomidorowy przed szkodliwym wpływem różnych czynników i pleśnieniem. Słoiczek z produktem może stać w lodówce, więc nie zmieni swojej tekstury, a będzie smaczny i świeży przez wiele tygodni.
Buraczki zasmażane na ciepło są tradycyjnym, domowym dodatkiem do obiadu. Nasz przepis na buraczki jest ich nieco unowocześnioną wersją z jesienną nutą. Prażone pestki dyni nadają buraczkom chrupkości i przyjemnego smaku, zaś dodatek soku z pomarańczy i cytryny przyjemnie odświeża całość.Buraczki zasmażane z pestkami dyni wyśmienicie komponują się z daniami obiadowymi. Idealnie uzupełnią smak np. pieczonego kurczaka lub dań z wołowiny. Klasyczne kotlety mielone także zyskają dzięki nim nowego blasku. Wypróbuj ten przepis koniecznie.
Nie masz pomysłu na szybkie danie dla najbliższych? Przygotuj faszerowane ziemniaki z kiełbasą i pieczarkami. Ziemniaki z aromatycznym farszem zapieczone z żółtym serem i podane z ziołami oraz kwaśną śmietaną posmakują całej rodzinie.Faszerowane ziemniaki to świetny pomysł, kiedy nie wiesz, co przygotować na szybki obiad, podwieczorek lub kolację na ciepło. Ziemniaki pieczone z kiełbasą, pieczarkami i serem posmakują całej rodzinie, a Ty zrobisz je w kilka chwil. Ziemniaki koniecznie ugotuj przed pieczeniem. Warzywa polecam ugotować w mundurkach. Skórka nadaje smaku jak z ogniska. Faszerowane ziemniaki będą smakować obłędnie, kiedy podasz je z posiekanym koperkiem lub natką pietruszki i kleksem kwaśnej śmietany.Jeśli lubisz bardziej pikantne dania, klasyczną kiełbasę zamień na kiełbasę chorizo. To hiszpańska kiełbasa z mięsa wieprzowego z dodatkiem ostrej papryki i czosnku. Do faszerowanych ziemniaków możesz podać również lekką sałatkę z pomidora i ogórków.
Nachosy i chipsy najlepiej smakują podane z sosem. Domowa, pikantna salsa jest pomysłem na pyszny sos rodem ze słonecznego Meksyku. Jest o wiele smaczniejsza i przede wszystkim zdrowsza od gotowego produktu. Przygotujesz ją błyskawicznie.Organizujesz przyjęcie dla znajomych? A może masz ochotę na coś do pochrupania do filmu lub w czasie oglądania meczu? Chipsy i nachos będą smakować jeszcze lepiej, kiedy przygotujesz do nich pikantna salsę. Domowy sos będzie strzałem w dziesiątkę.Do przygotowania pikantnej salsy potrzebujesz kilku podstawowych składników. Większość z nich z pewnością masz w swoim domu. Sekretem smaku są marynowane papryczki jalapeño, które dodają charakteru całej potrawie.Bazą pikantnej salsy są pomidory. Sos koniecznie dopraw cukrem i octem spirytusowym. Pod koniec gotowania zagęść go mąką ziemniaczaną. Salsę podaje się z posiekaną, świeżą kolendrą. Jeśli nie przepadasz za jej smakiem, zamień ją na natkę pietruszki.
Zastanawialiście się kiedyś, czym tak naprawdę jest awokado? Zielona roślina coraz częściej gości w naszej kuchni. Ze względu na brak zawartości cukrów prostych, charakterystycznych dla owoców, niektórzy mogą mieć wątpliwości co do tej usystematyzowania. Wyjaśniamy tę kwestię raz na zawsze- awokado jest owocem.Chociaż może się to wydawać mało intuicyjne, awokado, podobnie jak pomidor czy cukinia, pod względem botanicznym zalicza się do owoców. W przeciwieństwie do swoich słodkich krewniaków, awokado wykorzystujemy raczej w potrawach wytrawnych. Niezależnie jednak od klasyfikacji warto je jeść, gdyż jest bardzo zdrowe. Przyjrzyjmy się bliżej temu zielonemu smakołykowi.
Barszcz czerwony jest jedną z popularniejszych wigilijnych potraw. Tym razem proponujemy wam smaczną odsłonę zupy zakwaszaną sokiem jabłkowym. Jej zrobienie jest niezwykle proste, a zaserwowana z dodatkiem grzybowych uszek jest wyśmienita. Waszej rodzinie na pewno się spodoba.Zakwaszany sokiem jabłkowym barszcz czerwony nie jest typowym daniem, lecz sezonowe polskie owoce pasują do niego nadzwyczaj dobrze. Jeżeli lubicie kulinarne przygody, możecie nie tylko wlać do zupy małą szklankę soku, ale też podać ja z dodatkiem grillowanych plastrów owocu. Wybierzcie tylko te bardziej kwaśne odmiany np. szarą renetę czy antonówkę.
Znudził Ci się klasyczny barszcz czerwony z ziemniakami lub uszkami? Ugotuj zupę z buraków w formie gęstego kremu. Krem jest niezwykle aromatyczny, a dzięki dodatkom ma niepowtarzalny smak. Zupa jest świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad.Zupę z buraków gotuję na bulionie warzywnym lub rosole, jeśli zostanie z poprzedniego obiadu. Dzięki temu w mojej kuchni nic się nie marnuje. Zupa gotowana na domowym bulionie jest aromatyczna i doskonale rozgrzewa. Będzie więc idealna na obiad w chłodne, jesienne dni.Do zupy z buraków dodaję również jabłko. Owoc ten wzmacnia smak warzyw i dodaje kwaskowego posmaku. Przesmażony na maśle z czosnkiem i cebulą jest niezbędnym dodatkiem do aromatycznego kremu z pieczonych buraków. Zupę podaję głównie z koperkiem i kleksem kwaśnej, gęstej śmietany.Czasem przygotowuję również domowe grzanki czosnkowo-ziołowe (w tym celu wykorzystuję lekko czerstwe pieczywo), groszek ptysiowy, prażone pestki słonecznika lub dyni. Zupa z buraków podana z każdym dodatkiem smakuje fantastycznie i błyskawicznie znika z talerzy. To jedna z naszych ulubionych, jesiennych zup.
Słowo "tort" kojarzy się nam ze słodkim wypiekiem. My łamiemy ten stereotyp i prezentujemy obłędny tort naleśnikowy w wytrawnej odsłonie. Kremowy sos z pieczarkami sprawia, że danie jest pyszne i wprost rozpływa się w ustach. Spróbuj raz, a będziesz wracać do tego przepisu wielokrotnie.Serce tortu naleśnikowego stanowi aromatyczny farsz na bazie pieczarek i kremowego serka. Nie może zabraknąć także słodkiej podsmażonej cebulki oraz aromatycznych ziół. Całość idealnie łączy smakowity tarty ser. Ten tort naleśnikowy to prawdziwa symfonia smaków.
Planujecie zrobić kopytka? Dodajcie do ziemniaków trochę puree z dyni, a odmienicie ich smak i wygląd. Złociste kopytka podane z okrasą z boczku i cebuli smakują znakomicie i są bardzo pożywne. W sam raz na szybki posiłek dla całej rodziny. Zapraszamy do kuchni. Klasyczne kopytka przygotowujemy włącznie z ziemniaków, jajka i mąki. Mało kto wie, że do masy możemy dodać również jesienny przysmak. Kopytka z puree z dyni są o wiele delikatniejsze, zachwycają kolorem i smakiem.Do przygotowania kopytek wykorzystaj ugotowane, mączne ziemniaki. Mogą być te z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic w kuchni się nie zmarnuje. Kluczowym składnikiem jest puree z dyni. Zrobisz je w bardzo prosty sposób. Dynię pokrój na mniejsze kawałki, oprósz solą, pieprzem i upiecz w piekarniku. Gdy dynia będzie miękka, łatwo zdejmiesz z niej skórę, a miąższ zblenduj na gładką masę. Do kopytek z jesiennym przysmakiem koniecznie dodaj również mieloną kurkumę, która podkręci kolor i smak potrawy.
Brukselka w cieście piwnym jest znakomitym pomysłem na przekąskę do meczu. Przygotowanie jest bardzo proste, a warzywny rarytas w chrupiącej otoczce spodoba się nawet największym sceptykom. Koniecznie spróbujcie. Sezon na brukselkę właśnie się rozpoczyna. Niezbyt popularne warzywo warto zaserwować w postaci niewielkich kulek w delikatnym cieście. Smażona przekąska jest idealną alternatywą chipsów. Podajcie ją podczas spotkania ze znajomymi, a zachwytom nie będzie końca.
Lubicie ryż na mleku? Przygotujcie go według przepisu babci Stasi, a zaskoczy was niezwykłym aromatem. Wystarczy, że pod koniec gotowania wsypiecie odrobinę cynamonu. Będzie smakował znakomicie. Spróbujecie? Jeśli nigdy nie próbowaliście ryżu na mleku, zachęcamy do zrobienia znakomitego śniadaniowego smakołyku. Dzięki dodatkowi jednej przyprawy — mielonego cynamonu — danie jest wyraziste. Dodane żółtko natomiast sprawia, że konsystencja zachwyca delikatnością. Z pewnością wam się spodoba.
Żurek gotowany na żeberkach, boczku i białej kiełbasie jest bardzo pożywnym i smacznym daniem, w sam raz na chłodniejsze pory roku. Łukasz Nowicki żurek przygotowuje na domowym zakwasie, zupa posmakuje wszystkim domownikom.Żurek na sporej ilości mięsa i domowym zakwasie jest zupą, która zachwyca niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Żurek dopraw suszonym majerankiem i zabiel kwaśną śmietaną pod koniec gotowania, a błyskawicznie zniknie z talerzy.Łukasz Nowicki do żurku dodaje solidną porcję majeranku. Zupę gotuje również na wywarze warzywnym. Przygotowuje również domowy zakwas, dzięki któremu danie smakuje rewelacyjnie. Żurek gotowany na żeberkach, kiełbasie i wędzonym boczku jest jedną z bardziej pożywnych zup.Żurek możesz ugotować na kupnym zakwasie, jednak ten własnoręcznie przygotowany ma o wiele lepszy smak. Zakwas na żurek przygotujesz z trzech składników: mąki, wody i razowego chleba. Zakwas będzie gotowy po 4- 5 dniach, więc naszykuj go wcześniej.
Naleśniki są nie lada rarytasem. Proste danie warto wzbogacić o kakao. Nabierze niesamowitego aromatu czekolady i będzie obfitowało w zdrowe składniki odżywcze. Przepis jest bardzo prosty, a przysmak szybko zniknie z talerzy. Spróbujecie?Smakowite naleśniki na słodko skuszą niejednego łasucha. Tym razem proponujemy wam wyśmienitą wersję z dodatkiem kakao. Delikatne ciasto o czekoladowym smaku świetnie komponuje się z białym serem, konfiturą i dżemami. Warto skosztować.
Paszteciki do barszczu według przepisu Karola Okrasy są proste w przygotowaniu i wyjątkowo smaczne. Okrasa paszteciki robi z ciasta drożdżowego, a farsz z grzybów leśnych i gotowanej soczewicy. Paszteciki według jego receptury błyskawicznie znikają z talerzy i każdy prosi o dokładkę.Paszteciki do barszczu możemy przygotować z dowolnym nadzieniem. Niektórzy przygotowują je z kiszoną kapustą, inni z pieczarkami lub suszonymi grzybami. Okrasa farsz robi zupełnie inaczej. Paszteciki z ciasta drożdżowego według jego przepisu zachwycą całą rodzinę.Na stronie kuchnialidla.pl możemy znaleźć wiele ciekawych przepisów i kulinarnych inspiracji znanych kucharzy, w tym Karola Okrasy. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule. Okrasa podzielił się recepturą na wyśmienite paszteciki do barszczu z grzybami leśnymi i soczewicą. Farsz bije na głowę wszystkie inne.Aby ciasto na paszteciki do barszczu ładnie urosło, koniecznie zadbaj o temperaturę wszystkich składników. Mleko musi być letnie, jajko i masło nie mogą być zimne, lepiej wyjmij je wcześniej z lodówki. Świeże drożdże są bardzo delikatne, zbyt wysoka i niska temperatura sprawią, że nie urosną, a ciasto nie podwoi swojej objętości.
Boczniaki à la śledź posmakują nawet zagorzałym mięsożercom. Grzyby marynowane w aromatycznym zestawie przypraw z dodatkiem nori i oleju lnianego smakują niczym tradycyjna wigilijna ryba. Przygotowanie jest proste i wymaga jedynie nieco cierpliwości. Spróbujecie?Boczniaki, które smakują jak ulubiona ryba, idealnie sprawdzą się jako danie na Wigilię, na której gościć będzie wegan i wegetarian. Są delikatne, aromatyczne i niemal do złudzenia przypominają słodkowodny rarytas z cebulką. Zrobienie zajmie wam chwilę, lecz zdecydowanie warto spróbować. Smakują obłędnie.
Ryba po grecku przygotowana według przepisu Magdy Gessler jest niesamowicie pyszna. Gwiazda dodaje do niej nietypowe warzywa, a rybę marynuje w cebuli i smaży w mieszance oliwy z oliwek i oleju rzepakowego. Całość zachwyca aromatem. Musicie spróbować. Bez ryby po grecku niektórzy smakosze nie wyobrażają sobie Wigilii. Najlepszy do tej potrawy będzie dorsz, a zwłaszcza jego polędwica, którą proponuje Magda Gessler. Z dodatkiem warzyw korzeniowych i kojarzących się z Grecją bakłażanów, papryk i pomidorów smakuje wyśmienicie.
Naleśniki z serem feta są świetnym pomysłem na szybki obiad lub wytrawną kolację na ciepło. Pyszne połączenie delikatnego ciasta ze słonym nabiałem skusi niejednego smakosza. Danie spodoba się zwłaszcza tym, którzy kochają ser, lecz nie przepadają za naleśnikami na słodko. Spróbujecie? Feta w połączeniu ze śmietaną staje kremowa i pyszna. Idealnie pasuje do naleśników przygotowanych z dodatkiem mleka. Prosty smakołyk skradnie serca nawet najbardziej wybrednych domowników, a jego zrobienie nie zajmie wiele czasu. Musicie skosztować.
Pasztet z drobiowych wątróbek jest prostym i smacznym smarowidłem do pieczywa. Domowa pasta z mięsa i warzyw doprawiona gałką muszkatołową, majerankiem i natką pietruszki smakuje o wiele lepiej niż gotowy produkt i jest o wiele zdrowsza i tańsza. Gotowe pasztety w puszkach czy słoikach nie są dobrym rozwiązaniem. W ich składzie znajdziemy między innymi duże ilości konserwantów i mięso oddzielone mechanicznie. Domowy pasztet z drobiowych wątróbek przygotujemy bardzo szybko i przede wszystkim ze składników, które doskonale znamy.Pasztet z drobiowych wątróbek nie wymaga pieczenia. Mięso i warzywa smażymy na rozgrzanym tłuszczu, a następnie blendujemy na gładką masę. W pasztecie domowej roboty nie może zabraknąć oczywiście przypraw. Gałka muszkatołowa, majeranek i natka pietruszki są absolutnie niezbędne.Przed przygotowaniem pasztetu z drobiowych wątróbek musimy oczyścić i usmażyć wątróbkę. Nigdy nie doprawiajmy jej solą i pieprzem przez smażeniem lub w jego trakcie, ponieważ mięso zrobi się twarde i zepsuje smak pasztetu. Smarowidło doprawiamy, gdy połączymy wszystkie składniki.
Ania Starmach robi racuchy z jabłkami inaczej niż wszyscy. Do ciasta na słodkie placki dodaje proszek do pieczenia, a przed samym smażeniem dokłada również ubitą pianę z białek. I właśnie te składniki są sekretem niezwykle puszystych racuchów. Koniecznie przetestujcie recepturę Ani. Racuchy z jabłkami według przepisu Ani Starmach to pomysł na podwieczorek lub kolację dla całej rodziny. Placki są rumiane, lekko chrupiące i przede wszystkim bardzo puszyste. Racuchy przygotujemy błyskawicznie z kilku prostych składników.Racuchy z jabłkami podamy na wiele sposobów. Jesienią i zimą gorąco polecam owoce sezonowe i domowe konfitury, np. z gruszek, dyni, śliwek. Latem nie ma lepszych racuchów od placków z musem z truskawek lub świeżymi malinami, borówkami, jagodami.Tradycyjnie racuchy z jabłkami oprószamy cukrem pudrem. Cukier można zastąpić kwaśną śmietaną, polewą czekoladową, bitą śmietaną. Każda wersja racuchów będzie smakować fantastycznie, kiedy przygotujemy je według receptury Ani Starmach.
Jesteście wielbicielami pierogów leniwych? By wyszły zwarte, ale delikatne trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Ważny jest rodzaj użytego twarogu. Babcia Stefania zawsze robi kluski leniwe z półtłustego twarogu. Dzięki temu kluski wychodzą miękkie i rozpływające się w ustach. Koniecznie zwróćcie uwagę na ten składnik. Pierogi leniwe to szybkie kluski, które przygotujesz z twarogu, mąki, jajek i odrobiny soli. Leniwe robi się naprawdę łatwo. Pierogi są gotowe po kilku minutach gotowania, podasz je z ulubionymi dodatkami.Do pierogów leniwych gorąco polecam kwaśną śmietanę, owoce i cukier waniliowy. Kluski rewelacyjnie smakują również polane stopionym masłem i oprószone cukrem oraz mielonym cynamonem. Pierogi leniwe są daniem, które posmakuje nawet największym niejadkom.Pierogi leniwe wyjdą idealnie, kiedy zastosujesz rady babci Stefci. Zrezygnuj z chudego i tłustego twarogu, nie sprawdzą się do kultowych klusek. Bardzo istotna jest również sama mąka - zawsze pszenna i zawsze przesiana, żeby w masie nie było grudek, które zepsują smak.
Ciasto na kopytka i kluski śląskie przygotujesz z ziemniaków, jajka, mąki i soli. Koniecznie unikaj jednak długiego wyrabiania tych składników. Błąd, ten popełnia wiele osób. Sprawia, że masa robi się coraz bardziej kleista i trudno uformować z niej kluski. Gdy zaś dodasz więcej mąki, kopytka lub śląskie wyjdą twarde i niesmaczne. Kluski śląskie i kopytka są doskonałym dodatkiem obiadowym. Podane z pieczenią, zrazami wołowymi czy inną potrawą, zamieniają się w pyszny posiłek. Żeby jednak kluski wyszły jak należy, trzeba przestrzegać kilku zasad. Do przygotowania ciasta na kluski śląskie i kopytka wykorzystasz ziemniaki, które zostały z poprzedniego obiadu, dzięki czemu nic w Twojej kuchni się nie zmarnuje. Do ciasta dodaj jajko, mąkę i sól, a będzie elastyczne i delikatne. Jest jednak pewien warunek. Masy z ziemniaków nie należy wyrabiać zbyt długo.To podstawowy błąd, przez który ciasto na kopytka i kluski śląskie jest kleiste i trudne do uformowania. Takie ciasto straci również swój smak, a przygotowane kluski najprawdopodobniej rozpadną się w czasie gotowania.
Szukasz pomysłu na szybki, rodzinny obiad? Przygotuj kotlety a'la gołąbki według przepisu siostry Anastazji. Siostra do mięsa mielonego dodaje poszatkowaną kapustę, cebulę i przyprawy. Kotlety dusi w rosole i domowym sosie pomidorowym ze śmietaną, nie ma lepszego dania na obiad.Siostra Anastazja zdradziła swój przepis na niezwykle soczyste kotlety mielone z dodatkiem kapusty białej. Kotlety a'la gołąbki są o wiele smaczniejsze i lżejsze od tradycyjnego dania i zachwycają doskonałym smakiem. Kotlety podane z sosem pomidorowym błyskawicznie znikają z talerzy.Kotlety z kapusty i mięsa na początku musimy obsmażyć na maśle klarowanym lub oleju, żeby nie rozwarstwiły się podczas duszenia. Siostra Anastazja na początku dusi danie w rosole, a pod koniec wlewa na patelnię przygotowany, prosty sos z koncentratu, mąki i kwaśnej śmietany.Kotlety a'la gołąbki są proste w przygotowaniu. Kotlety doprawiamy również startą na tarce cebulą i suszonym majerankiem. Majeranek jest przyprawą, która doskonale podkreśla smak zarówno wieprzowiny, jak i kapusty. Cebula natomiast nadaje kotletom charakteru.
Zrazy wołowe według przepisu Danuty Martyniuk są świetnym pomysłem na pożywny, niedzielny obiad dla całej rodziny. Zrazy z dodatkiem wędzonego boczku, grzybów i ogórków kiszonych będą smakować jeszcze lepiej, kiedy przygotujemy je w aromatycznym sosie.Wołowina jest twardym mięsem, które wymaga odpowiedniego przygotowania. W przeciwnym wypadku będzie twarda i mało soczysta. Zrazy za każdym razem wyjdą perfekcyjnie, kiedy przygotujesz je według receptury Danuty Martyniuk.Wołowinę rozbij na cienkie plastry, następnie koniecznie nasmaruj musztardą i dodaj wędzony boczek. Musztarda sprawi, że twarde mięso będzie o wiele delikatniejsze. Boczek natomiast doda zrazom soczystości i wspaniałego aromatu. Danuta Martyniuk zrazy przygotowuje z ogórkiem kiszonym i leśnymi grzybami lub pieczarkami.Zrazy wołowe duszone z cebulą i czosnkiem będą idealnie miękkie i soczyste. Zrazy podaj z domowymi kluskami śląskimi i czerwoną kapustą. Kapustę możesz podać na ciepło, możesz również przygotować z niej surówkę, dodając starte jabłko i marchewkę.
Barszcz czerwony skusi niejednego amatora tradycyjnych dań. Łotewska wersja przysmaku wzbogacona jest o mięsne kulki przygotowane z drobiu. Delikatny i soczysty dodatek sprawia, że czerwona zupa jest jeszcze smaczniejsza i bardziej treściwa. Koniecznie spróbujcie — wasi bliscy ją pokochają.Jeśli klasyczny barszcz czerwony z uszkami wam się znudził, sięgnijcie po łotewski patent na mięsną wersję znanego rarytasu. Delikatne mięso indycze ugotowane we wrzątku z przyprawami idealnie pasuje do wyrazistej zupy. Warto skosztować — na długo pozostanie w waszym kulinarnym repertuarze.
Wątróbka w cebuli jest jednym z klasyków polskiej kuchni. Tomasz Strzelczyk stawia na nietypowy sposób dodania cebulki do podrobów. Kucharz dusi charakterne warzywo na maśle z dodatkiem sody oczyszczonej, co sprawia, że staje się ono niesamowicie miękkie i osiąga piękny złocisty kolor. W tej postaci znakomicie komponuje się z podrobami. Mało kto oprze się pysznej wątróbce w cebuli zaserwowanej z zasmażanymi buraczkami i ziemniakami z wody. Tomasz Strzelczyk, stosując prosty trik, polegający na duszeniu cebuli z sodą oczyszczoną i dodaniu jej na sam koniec do podrobów, uzyskuje znakomite efekty. Tak delikatnej i smakowitej wersji dania jeszcze nie próbowaliście.