Gołąbki nie muszą być czasochłonnym daniem. Skróć czas przygotowywania zawijanych gołąbków, stosując jednej z trzech sprawdzonych trików na sparzenie liści kapusty. Już po chwili będą idealnie miękkie bez gotowania. Jak ekspresowo sparzyć kapustę na gołąbki?Zawijane gołąbki to jedno z moich ulubionych dań. Aromatyczny farsz, miękkie liście kapusty i gęsty sos pomidorowy lub grzybowy to doskonałe połączenie. Gołąbki smakują wybornie zarówno z mięsem mielonym i ryżem, jak i kaszą, pieczarkami i grzybami suszonymi. Danie podaj z chlebem lub ugotowanymi ziemniakami, wszyscy będą zachwyceni.Sekretem idealnych gołąbków, które błyskawicznie znikną z talerzy, jest właśnie kapusta. Liście muszą być miękkie i elastyczne, dzięki czemu szybko zawiniemy w nie przygotowany wcześniej farsz. Tradycyjne parzenie kapusty zajmuje dość sporo czasu i uwagi, jednak możemy znacznie przyspieszyć ten proces.
Co dziś ugotować? A może obłędne gołąbki ziemniaczane w sosie pieczarkowym? By przygotować ten idealny jarski obiad, zamiast mięsa i ryżu użyj ziemniaków. Niecodzienne nadzienie zachwyci wszystkich domowników. Do gołąbków możesz podać sos grzybowy — pasuje wyśmienicie.Choć gołąbki nadziewamy zwykle mięsem lub mięsem i ryżem, to jarska wersja również jest bardzo smaczna. Z czego przygotować farsz do jarskich gołąbków? Można go zrobić np. z kaszy jęczmiennej lub gryczanej albo ziemniaków. Doskonałym dodatkiem aromatycznym będą zaś grzyby suszone lub pieczarki, a także podsmażona cebulka.
Poznajcie recepturę na proste i smaczne postne gołąbki z kaszą i grzybami. Prezentujemy przepis krok po kroku, dzięki czemu zrobicie tę potrawę bez większego trudu. Będzie doskonała na przykład na zbliżający się Wielki Piątek, a także na inne okazje, gdy nie będziecie chcieli jeść mięsa. Tradycyjne gołąbki z kapusty nadziewamy zwykle mięsem mielonym i ryżem. Są bardzo smaczne i pożywne. Jednak to samo można powiedzieć o jarskich gołąbkach, takich jak, chociażby nadziewanych kaszą i grzybami. Te składniki doskonale komponują się bowiem z kapustą. Do tych gołąbków warto podać sos grzybowy.
Przyzwyczailiśmy się, że gołąbki gotuje się ze zwykłej surowej kapusty, lecz Robert Makłowicz ma na nie inny pomysł. Znany krytyk kulinarny farsz umieszcza w liściach kiszonej kapusty, tworząc zupełnie nową kompozycję smakową. Niżej wyjawiamy przepis, dzięki któremu samodzielnie wykonasz to pyszne danie. Gołąbki w kiszonej kapuście Roberta Makłowicza wzorowane są na sarmie, czyli mięsnym farszu owiniętym kiszonymi liśćmi winogron. Sarma wywodzi się z tradycyjnej tureckiej kuchni. Propozycja Makłowicza pozwala spróbować zupełnie nowego smaku, bez konieczności szukania nieznanych składników. Co więcej, potrawa przygotowywana jest stosunkowo szybko, co jest dużą zaletą.
Gołąbki babci Reginy należą do najbardziej tradycyjnych sposobów przygotowania tej potrawy. Jeśli więc chcesz ponownie spróbować klasycznych gołąbków, sięgnij po poniższy przepis. Prezentujemy w nim krok po kroku przygotowanie najsmaczniejszych gołąbków, które zawsze idealnie wychodzą. Gołąbki według babci Reginy charakteryzują się smakiem, który każdy Polak doskonale zna i uwielbia. Dużą zaletą dania jest łatwa dostępność składników, których niska cena zachęca do gotowania.
Przyrządziliście gołąbki i została wam jeszcze kapusta? Jest wiele potraw, które możecie z niej przygotować. Wyjątkowo smaczna będzie zupa na bazie delikatnego bulionu warzywnego. Lekki specjał jest zdrowy i z pewnością spodoba się tym z was, którzy chcą zadbać o linię. Sprawdźcie też pozostałe nasze propozycje. Gołąbki są jedną z popularniejszych potraw przyrządzanych z kapusty. Co jednak zrobić, gdy warzywa mamy więcej niż farszu, a dorobienie nadzienia nie wchodzi w grę? Możliwości jest naprawdę dużo i wybór zależy w zasadzie jedynie od naszych preferencji. Sprawdźcie jak zagospodarować nadmiar warzywa.
- 600 g mięsa mielonego wołowego- pół główki kapusty- 100 g surowego ryżu- 2 cebule- 2 jajka- sól- pieprz- papryka mielona ostra- olej do smażeniaGołąbki bez zawijania to szybsza propozycja dla fanów tego właśnie dania. Jest to również połączenie kapusty z mięsem mielonym, ale w formie kotletów, które można podać razem z ziemniakami lub innym dodatkiem skrobiowym. Gołąbki bez zawijania mają dość mało kalorii dzięki czemu możemy zjeść ich więcej, a w ten sposób na dłużej zachowamy ich pyszny smak!Gołąbki bez zawijania i ich składniki:Przede wszystkim zadbaj o dobrą jakość mięsa, jeśli chcesz możesz kupić kawałek całej łopatki i zmielić ją samemu, ale równie dobrze nada się do gołąbków bez zawijania już wcześniej zmielone mięso.
Zupa gołąbkowa to prosty przepis na obiad inspirowany klasycznymi gołąbkami z kapustą. Jest to danie sycące, a produkty do jego przygotowania dostaniesz w każdym sklepie spożywczym. Co ważne, nie zapłacisz też za nie dużo – to składniki tanie i sezonowe.Taki obiad przyrządzisz już w 1,5 godziny, z czego przez większość czasu zupa po prostu gotuje się na ogniu, a Ty nie musisz ingerować w jej przygotowywanie. To znacznie szybciej niż robiąc klasyczne gołąbki zawijane w kapuście.Przepisów na tę zupę jest bardzo dużo, ponieważ nie trzeba sztywnie trzymać się gramatury i składników, aby danie wyszło pyszne. Poza tym tak jak gołąbki, każdy przyprawia ją według własnych preferencji. Poniżej w składnikach nie znajdziesz np. ostrej papryki, którą jednak, jeśli lubisz pikantne dania, również z powodzeniem możesz dodać. Aby uzyskać większą kremowość i przełamanie smaku możesz zupę zagęścić śmietanką, dodając kilka łyżek do garnka. My polecamy jednak dodać ją dopiero po wyłożeniu zupy na talerz.
Gołąbki są tak często przez nas gotowane w taki sam sposób, że łatwo można poczuć znużenie. Aby urozmaicić sobie to danie, polecamy wykonać je wedle poniższej receptury. Gołąbki z serem feta i kaszą jęczmienną są idealne w każdym kęsie, a mnogość przypraw nadaje im wyjątkowego aromatu. Gołąbki z serem feta i kaszą jęczmienną są niecodzienną propozycją, która przypadnie do gustu poszukiwaczom nowych smaków. Mało kto miał bowiem szansę spróbować tak ciekawie smakującej wersji.
Gołąbki lubi wielu smakoszy. Tradycyjnie przyrządza się je, zawijając farsz w kapuściane liście. Wymaga to nieco wprawy i odpowiedniego przygotowania kapusty. Tym razem mamy dla was przepis, w którym nie będzie to konieczne. Zamiast formować zgrabne rulony, posiekamy kapustę pekińską i wyrobimy kotlety z jej dodatkiem. Będzie równie smacznie i dużo szybciej. Gołąbki w każdym domu przyrządza się nieco inaczej. Jedni serwują mięsny specjał z sosem pomidorowym, podczas gdy inny preferują wersję jarską. Receptura bez zawijania również pozwoli wam przyrządzić niezwykle aromatyczne i sycące danie. Spróbujcie koniecznie.
Wiecie, jak zrobić obłędnie soczysty farsz do gołąbków? To proste — wystarczy do ryżu i mięsa dodać wyjątkowy składnik. Nie tylko zwiększy on soczystość farszu, ale też poprawi jego smak i aromat. Od dzisiaj serwowane przez ciebie gołąbki, będą po prostu przepyszne.Gołąbki z kapusty są niezwykle smacznym, lubianym daniem. Choć na pozór ich przygotowanie wydaje się pracochłonne, tak naprawdę wystarczy rozłożyć sobie pracę na etapy. Na przykład jednego dnia sparzyć kapustę i przygotować farsz, drugiego zawinąć gołąbki i je upiec lub ugotować.Niektórzy mają jednak problem z przygotowaniem odpowiednio soczystego farszu. Problem pojawia się zwłaszcza przy gołąbkach pieczonych. Podpowiemy wam, że do mięsa i ryżu warto dodać podsmażone pieczarki. Smażymy je krótko, tak by tylko podkreślić ich aromat i smak. Po dodaniu do farszu oddadzą mu resztę pysznego soku.
Kapusta zazwyczaj wykorzystywana jest do przyrządzenia gołąbków. Potrawa ta wymaga rozdzielenia liści warzywa. Jeśli posiadamy mikrofalówkę, czynność tą wykonamy niemalże ekspresowo. Sprawdźcie ten doskonały patent. Kapustę lubi wielu smakoszy. Mało kto bowiem oprze się zjedzeniu smacznego bigosu, surówki colesław czy wspomnianych już gołąbków. Przyrządzanie faszerowanej ulubionymi dodatkami wersji kapusty będzie o niebo prostsze i bezpieczniejsze, gdy wykorzystamy do tego celu mikrofalówkę.
Poznajcie zapomniany sposób naszych babć na pyszne gołąbki. W roli głównej potłuczone talerze. Do czego babcie ich używały? Dowiecie się z naszego przepisu. A swoją drogą, dziś też możecie skorzystać z tego pomysłu. Obędziecie się wtedy bez drogiego sprzętu.Gołąbki z liści kapusty najlepiej smakują, gdy są nagotowane lub odpowiednio długo pieczone. Wtedy bowiem kapusta robi się miękka, a jej smak doskonale przenika smakiem farszu i odwrotnie. Tu jednak łatwo o przypalenie, dlatego dobrze jest ugotować gołąbki na parze.
Co zrobić na obiad? Może delikatne gołąbki według przepisu Anny Lewandowskiej? Możecie je jeść bez wyrzutów sumienia, bo zawierają delikatne, chude mięso, a poza tym moc warzyw. Pracę przy gołąbkach warto sobie rozłożyć na dwa dni. Jednego dnia sparzyć liście kapusty i zrobić farsz, drugiego uformować gołąbki i je upiec lub ugotować. Gołąbki są niezwykle smacznym daniem. Nic dziwnego, wszak łączą w sobie kilka składników, które doskonale ze sobą harmonizują. Zwykle farsz do gołąbków robi się z mielonej wieprzowiny i ryżu. Jednak Anna Lewandowska stawia na mięso z indyka, a zamiast ryżu dodaje warzywa. Zresztą sami zobaczcie.
Dla wielu gołąbki z ryżem i mięsem są niezastąpione, lecz czasem warto dać szansę nowym smakom. Dzisiaj pokazujemy przepis na gołąbki, w których nie ma mięsa, a zamiast niego postawiono na kaszę gryczaną i ziemniaki. Wywodząca się z Mazur receptura zachwyca także pysznym śmietanowym sosem, którym polewa się gotowe danie. Gołąbki z ziemniakami i kaszą gryczaną mogą ucieszyć szczególnie ludzi, którzy nie przepadają za intensywnie mięsnym i pomidorowym smakiem klasycznej wersji. W tym wydaniu ich nie uświadczysz. Jeśli nie jesz mięsa, zmodyfikuj nieco poniższą listę i wykreśl z niej smalec. Zamiast smalcu wykorzystaj zwykły olej roślinny lub masło. W przypadku bulionu użyj gotowanego na warzywach i grzybach.
Gołąbki skuszą każdego smakosza. Kiedyś potrawa ta przyrządzana bez mięsa. Przepis z 1914 roku wskazuje, że w kapuściane liście zawijało się aromatyczne grzyby wymieszane z ryżem i tak przyrządzone roladki podawało się z sosami. Koniecznie spróbujcie tego dania — będzie miłą odmianą od mięsnego rarytasu. Sposobów na gołąbki jest wiele. Niektórzy kapustę faszerują jedynie mięsem, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie, by w farszu, zabraknąć mogło ryżu. Bezmięsna receptura z 1914 roku ujawnia jeszcze inny, pyszny dodatek wykorzystywany do przyrządzenia tej potrawy — grzyby. Sprawdźcie jak zrobić taką wersję klasycznego dania kuchni polskiej.
Gołąbki nie są znane jedynie w Polsce - ludzie z wielu zakątków świata uwielbiają cieszyć się ich smakiem. Dzisiaj pokazujemy zupełnie nową odsłoną tego dania z Turcji, w której kapustę parzy się, wlewając do niej mieszankę wody i mleka. Dzięki temu liście nabierają łagodnego smaku i jeszcze większej delikatności. Klasyczne polskie gołąbki zna każdy Polak. Mięsno-ryżowy farsz, zawinięty w liście białej kapusty, duszone i podane w gęstym, aromatycznym pomidorowym sosie są w końcu idealnym obiadem - szczególnie, jeśli połączy się gołąbki z ziemniakami lub świeżym pieczywem. Czasem warto wyjść poza strefę swojego komfortu i przetestować nowe smaki oraz metody gotowania. Tureckie gołąbki, dzięki nowatorskiemu sposobowi gotowania kapusty z mlekiem, zachwycają każdego smakosza, nawet najbardziej wybrednego.
Wszyscy dobrze znamy tradycyjne gołąbki duszone w sosie pomidorowym, którymi zajada się cała Polska. Dzisiaj jednak prezentujemy genialny babciny patent na gołąbki bez sosu, które podsmaża się na smalcu. Taka technika pozwala skarmelizować kapustę, dodając jej więcej smaku, a także zachować soczystość i delikatność farszu. Klasyczne gołąbki, które dusi się w sosie pomidorowym, są codziennością, która niektórym mogła się już dawno znudzić. Aby temu zaradzić, warto eksperymentować w kuchni i sprawdzać nowe pomysły. Babcine gołąbki bez sosu, za to smażone na smalcu, szybko odświeżą twój jadłospis. Mimo iż receptura wymaga włożenia nieco wysiłku, każda chwila spędzona w kuchni jest warta smaku, jaki można później poczuć. Przepis na gołąbki bez sosu pomidorowego Składniki:1 główka kapusty 500 g mielonej wieprzowiny 100 g ryżu 1 jajko 1 cebula 3 ząbki czosnku 2 łyżeczki majeranku 1 łyżeczka słodkiej papryki 1 łyżeczka tymianku 1 łyżeczka oregano 2 liście laurowe 3 ziarna ziela angielskiego 4 ziarna pieprzu sól smalec Ryż gotuj w osolonym wrzątku przez 10 minut. W drugim garnku zagotuj wodę i wstaw do niej główkę kapusty oczyszczoną z brzydkich wierzchnich liści i z wyciętym głąbem. Po kilku minutach parzenia odrywaj miękkie liście i układaj je na talerzu. Do miski włóż mięso, posiekaną drobną cebulę, siekany czosnek, ryż, jajko oraz wszystkie sypkie przyprawy. Wymieszaj masę, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Na liście kapusty nakładaj porcje farszu i zawijaj gołąbki. Na dnie dużego garnka ułóż brzydkie wierzchnie liście, a na nich połóż gołąbki. Zalej je wodą po gotowaniu kapusty, dodaj liście laurowe, ziele angielskie i ziarna pieprzu. Duś całość przez 60 minut. Przed podaniem podsmaż każdego gołąbka na smalcu, aż z każdej strony ładnie się zrumienią. Smacznego. Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić jarskie gołąbki według Magdy Gessler. Ten tekst wyjawia przepis na gołąbki z farszem ziemniaczanym.Źródło zdjęcia: canva/despotodstiga, Getty Images Artykuły polecane przez Redakcję SmakoszyCo zrobić, żeby placki ziemniaczane nie były zbyt tłuste? Prosty przepis na pierogi ruskie bez lepieniaŹródło: domowe-potrawy.plZapraszamy na nasz Instagram
Ogromną zaletą gołąbków jest ich duża uniwersalność, która pozwala przygotowywać je na wiele różnych sposobów. Tym razem prezentujemy przepis na gołąbki z ziemniakami i wędzonym boczkiem, które zachwycają kremowym farszem i intensywnym smakiem. Podanie ich do stołu wywoła pozytywną reakcję wśród domowników. Do gołąbków zwykle wkłada się farsz złożony z ryżu oraz wieprzowego mięsa mielonego i do takiego połączenia większość Polaków jest przyzwyczajona. Nie warto jednak ograniczać się tylko do jednej wersji. Gołąbki z ziemniakami i wędzonym boczkiem poza pysznym smakiem i aromatem, mogą pochwalić się wyjątkowo niewielkim kosztem. Obiad oparty na poniższych gołąbkach pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy.
Gołąbki z kapusty można dusić lub zapiekać. Wcześniej zwykle zalewa się je bulionem, czasem z dodatkiem przecieru pomidorowego. Dziś zaprezentujemy wam jednak niesamowity przepis Ewy Wachowicz na gołąbki zalewane żurkiem. Są wyraziste w smaku i dosłownie rozpływają się w ustach.Jest co najmniej kilka sposobów przyrządzania gołąbków z kapusty. Po pierwsze są różne receptury na farsz. Druga, największa różnica dotyczy zwykle ich końcowej obróbki. Gołąbki można bowiem ułożyć w naczyniu do zapiekania, podlać odrobiną bulionu lub nie i piec je ok. godzinę, aż będą miękkie. Do tak przygotowanych gołąbków zwykle serwuje się sos pomidorowy.Innym sposobem przyrządzenia gołąbków jest zalanie ich bulionem lub sosem pomidorowym i duszenie ich, do czasu aż, będą miękkie. Przepis Ewy Wachowicz zaskakuje więc oryginalnym płynem, w którym zapieka się gołąbki.
W każdym domu gołąbki przygotowuje się nieco inaczej, najczęściej zgodnie z recepturą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Najważniejszym elementem tego dania jest farsz, dlatego warto znać przyprawy, którymi najlepiej się go doprawia. Aby uzyskać pyszny smak, dodaj do niego tymianek, oregano czy zioła prowansalskie. Gołąbki stanowią bardzo ważny element tradycyjnej polskiej sztuki kulinarnej i zajmują równie zaszczytne miejsce, co kotlety schabowe czy bigos. Wielu Polaków nie wyobraża sobie choćby jednego tygodnia bez gołąbków na swoim talerzu. Ogromna popularność tej potrawy sprawia, że opracowanych zostało mnóstwo pomysłów na jej doprawienie, co może wywoływać nieco zamieszania. Niżej zdradzamy jakie przyprawy najlepiej pasują do gołąbków.
Gołąbki jak za dawnych lat? Właśnie takie przygotujecie z ponad stuletnią recepturą. Pochodząca z książki kucharskiej z 1917 roku metoda znacznie dobiega od znanej nam techniki nadziewania kapusty mięsem i ryżem. Sprawdźcie ją koniecznie.Większość smakoszy przygotowuje gołąbki z mięsno-ryżowym nadzieniem, choć i wersje bezmięsne — np. ta z pieczarkami — są wyjątkowo smaczne. Receptura z 1917 roku zaskakuje brakiem węglowodanów — farsz robi się z samego mięsa, pomijając ryż czy kaszę.
Macie ochotę na nietypowe gołąbki wegetariańskie? Przepis Anny Lewandowskiej pozwoli wam przygotować pełną smaku w pełni roślinną wersję tej tradycyjnej potrawy. Zawinięta we włoską kapustę kasza gryczana z pieczarkami urzeknie wielu smakoszy. Spróbujecie? Receptury Anny Lewandowskiej zaskakują nietypowy składnikami. Wystarczy wspomnieć jej lekkie pączki czy placki ziemniaczane ze szpinakiem. Gołąbki w jej wykonaniu też będą niezwykłe. Celebrytka przygotowuje do nich wyborny farsz z kaszy gryczanej i pieczarek. Jest smacznie i zdrowo. Skusicie się?
Lubicie gołąbki? A znacie ich bezmięsną wersję? Jeśli nie, czas najwyższy — poznajcie najlepsze na świecie gołąbki po ukraińsku. Wszystko bez mięsa i ryżu, za to z innymi wspaniałymi dodatkami. Dzięki nim gołąbki są lekkostrawne i pożywne i z pewnością zrobią furorę wśród domowników. Koniecznie przetestujcie ten przepis.Gołąbki z kapusty są tą potrawą, którą zawsze chętnie zjemy, choć nie koniecznie chce się ją nam przygotowywać. Wiadomo, jest przy nich trochę pracy, więc nie zawsze znajdziemy wystarczająco dużo czasu, by je przygotować. Jednak naprawdę warto. Zwłaszcza że to danie doskonale nadaje się do odgrzewania. Możecie się więc nim żywić nawet przez 3 dni. Najbardziej znaną u nas wersją gołąbków, są te z dodatkiem ryżu i mięsa. Prawda, są smaczne, ale czasami warto spróbować czegoś nowego. I dla większości osób z pewnością taką nowością będą gołąbki bez dodatku mięsa. Miejsce tego składnika zajmą dziś ziemniaki, a ich dopełnieniem będą zdrowe kasze.
Jeśli podczas zawijania gołąbków w liście kapusty zauważyłeś, że farsz jest za mocno zbity i suchy, nie musisz się obawiać. Wystarczy wlać do niego nieco bulionu, aby nadać mu soczystości i lekkości. Po zapieczeniu lub uduszeniu gołąbki będą idealnie wilgotne, a podczas jedzenia będą rozpływać się w ustach. Przygotowanie gołąbków nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Najtrudniejsze jest umiejętne zawinięcie farszu w kapustę, aby liście nie rozpadły się w czasie gotowania. Czynność ułatwi również sposób na uzyskanie wilgotnego farszu. Dolanie do mięsnej masy bulionu spowoduje, że farsz będzie bardziej plastyczny, co przyczyni się do wygodniejszego zawijania. Polecamy wykorzystać wywar na bazie wielu rodzajów mięs, który ma intensywny aromat i nada gołąbkom głębokiego smaku.
Gołąbki są jedną z czołowych potraw polskiej kuchni, dlatego przykładamy do nich tak dużą wagę. Niestety pomimo dużej popularności potrawy, wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy, że nie należy przygotowywać jej na chudym mięsie. Zbyt mała zawartość tłuszczu spowoduje, że farsz będzie suchy, zbity i niesmaczny. Niżej wyjawiamy, jak przygotować idealne gołąbki.Gołąbki uznawane są za stosunkowo skomplikowany przepis, który wymaga dużego nakładu pracy i czasu. W praktyce wykonanie ich jest banalnie proste, lecz warto mieć w zanadrzu kilka trików, dzięki którym można ułatwić sobie zadanie. Podstawą większości gołąbków jest farsz, który zwykle składa się z mieszanki ryżu i mielonego mięsa wieprzowego. Co więcej, to właśnie od ich jakości zależy w większości efekt po duszeniu lub pieczeniu.
Nie ma chyba smakosza, który odmówiłby sobie przyjemności skosztowania gołąbków w sosie pomidorowym. Jarska wersja tej klasycznej potrawy z ryżem i pieczarkami zachwyci nawet najbardziej wybrednych. Będzie miała jeszcze jeden atut — niską cenę. W każdym domu przygotowanie gołąbków będzie odbywało się nieco inaczej. Jedni, zgodnie z tradycją, będą jedli kultową potrawę w wersji bezmięsnej, podczas gdy inni nie odmówią sobie tego dodatku i połączą go z ryżem — tak jak to robi np. Jakub Kuroń. Proponowana przez nas jarska wersja dania zaskoczy was bogactwem smaku.
Gołąbki uwielbia wielu smakoszy. Mięsno-ryżowy farsz w delikatnej kapuścianej otoczce potrafi jednak spędzić sen z powiek niejednej gospodyni domowej. Wszystko dlatego, że nawet najdrobniejszy błąd podczas przygotowania może doprowadzić do powstania nieatrakcyjnej wizualnie potrawy. Wiemy, jak temu zapobiec. Nieważne czy gołąbki nadziewacie mięsem, czy też przyrządzacie je w wersji wegetariańskiej — muszą być dobrze zawinięte, by można było je podać gościom. Z naszymi poradami na pewno wam się uda.