Znudziły Ci się zwykłe, gotowane ziemniaki do obiadu? Zaskocz wszystkich zapiekanką z tartych ziemniaków. Zapiekanka z dodatkiem boczku wędzonego i podsmażonej cebuli będzie świetnym dodatkiem do pieczonych i duszonych mięs. Możesz ją też podać z surówką jako samodzielne danie. Poznaj przepis na ziemniaki po szwajcarsku.Ziemniaki do obiadu podajemy na wiele sposobów: gotujemy, pieczemy, robimy z nich puree, frytki, kluski śląskie, kopytka i wiele innych potraw. Popularne warzywo możemy przygotować również w formie pysznej zapiekanki. Ziemniaki po szwajcarsku są proste do zrobienia i posmakują wszystkim domownikom.Ziemniaki po szwajcarsku to nic innego, jak starte ziemniaki zapieczone z boczkiem wędzonym i cebulką. Co je wyróżnia? Ziemniaki na początku gotujemy w mundurkach, następnie trzemy na tarce i dopiero wtedy mieszamy z pozostałymi składnikami. To sekret doskonałego, pełnego smaku.Ziemniaki po szwajcarsku pasują do każdego dania obiadowego. Podajmy je z żeberkami, gulaszem mięsnym, kotletami, kurczakiem lub kaczką. Każda potrawa będzie smakować fantastycznie w połączeniu z aromatyczną zapiekanką. Zapiekane ziemniaki możemy też podać jako samodzielne danie.
Szukacie pomysłu na tani obiad? Zapiekanka ziemniaczana z jajkiem sadzonym sprawdzi się doskonale. Sycące ziemniaczane talarki przełożymy smacznym sosem i podpieczemy z jajkami. Prościej chyba się nie da. Spróbujecie?Jajka sadzone przygotowane w piekarniku doskonale pasują do ziemniaków i pieczarek duszonych z cebulką. Grzybowy sos wzbogacimy o dodatek śmietanki i posypiemy serem żółtym. Polecamy doprawić całość tymiankiem i czosnkiem — będzie jeszcze smaczniej.
Sosy są doskonałym dodatkiem do wielu dań. Dodają im smaku, wyrazu i soczystości. Jeśli chodzi o dania mięsne, doskonale pasują do nich pikantne sosy, takie jak klasyczny sos pieprzowy. Charakteryzuje się on kremową konsystencją oraz wyraźnie wyczuwalnym smakiem przyprawy. Taki sos podkręci niejeden mięsny posiłek.Sos pieprzowy oryginalnie podaje się do steków wołowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w jego towarzystwie zaserwować wieprzowinę, kurczaka lub rybę. Ten sos jest doprawdy uniwersalny w zastosowaniu.Sos pieprzowy możesz zrobić w rozmaitych wariantach. Przygotuj bardziej pikantną wersję z suszonych ziaren lub łagodniejszą z użyciem pieprzu marynowanego oraz mleka. Niezależnie, który wariant wybierzesz, gotowy sos pieprzowy będzie wyśmienitym dodatkiem.
Ania Starmach robi racuchy z jabłkami inaczej niż wszyscy. Do ciasta na słodkie placki dodaje proszek do pieczenia, a przed samym smażeniem dokłada również ubitą pianę z białek. I właśnie te składniki są sekretem niezwykle puszystych racuchów. Koniecznie przetestujcie recepturę Ani. Racuchy z jabłkami według przepisu Ani Starmach to pomysł na podwieczorek lub kolację dla całej rodziny. Placki są rumiane, lekko chrupiące i przede wszystkim bardzo puszyste. Racuchy przygotujemy błyskawicznie z kilku prostych składników.Racuchy z jabłkami podamy na wiele sposobów. Jesienią i zimą gorąco polecam owoce sezonowe i domowe konfitury, np. z gruszek, dyni, śliwek. Latem nie ma lepszych racuchów od placków z musem z truskawek lub świeżymi malinami, borówkami, jagodami.Tradycyjnie racuchy z jabłkami oprószamy cukrem pudrem. Cukier można zastąpić kwaśną śmietaną, polewą czekoladową, bitą śmietaną. Każda wersja racuchów będzie smakować fantastycznie, kiedy przygotujemy je według receptury Ani Starmach.
Jesteście wielbicielami pierogów leniwych? By wyszły zwarte, ale delikatne trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Ważny jest rodzaj użytego twarogu. Babcia Stefania zawsze robi kluski leniwe z półtłustego twarogu. Dzięki temu kluski wychodzą miękkie i rozpływające się w ustach. Koniecznie zwróćcie uwagę na ten składnik. Pierogi leniwe to szybkie kluski, które przygotujesz z twarogu, mąki, jajek i odrobiny soli. Leniwe robi się naprawdę łatwo. Pierogi są gotowe po kilku minutach gotowania, podasz je z ulubionymi dodatkami.Do pierogów leniwych gorąco polecam kwaśną śmietanę, owoce i cukier waniliowy. Kluski rewelacyjnie smakują również polane stopionym masłem i oprószone cukrem oraz mielonym cynamonem. Pierogi leniwe są daniem, które posmakuje nawet największym niejadkom.Pierogi leniwe wyjdą idealnie, kiedy zastosujesz rady babci Stefci. Zrezygnuj z chudego i tłustego twarogu, nie sprawdzą się do kultowych klusek. Bardzo istotna jest również sama mąka - zawsze pszenna i zawsze przesiana, żeby w masie nie było grudek, które zepsują smak.
Kotlety mielone z imbirem sprawdzą się jako obiad dla całej rodziny. Wyraziste w smaku danie przygotujecie w zaledwie kilka chwil. Wystarczy obrać i zetrzeć na tarce aromatyczną przyprawę i połączyć ją z mięsem oraz tradycyjnymi składnikami. Spróbujecie?Jeśli klasyczne mielone już wam się znudziły, wzbogaćcie masę o imbir. Bogaty w cenne składniki odżywcze, ostry korzeń znakomicie podkreśli smak mięsa i nada daniu charakteru. Kotlety będą aromatyczne i soczyste — każdy takie lubi.
Szukasz pomysłu na pożywny, jesienny obiad? Przygotuj podwójne kotlety schabowe według receptury Magdy Gessler. Kotlety z kawałków schabu bez kości i karkówki wieprzowej są soczyste, charakterne i zachwycają smakiem. Koniecznie przetestuj przepis, który był przebojem Kuchennych Rewolucji. Magda Gessler w jednym z odcinków popularnego programu kulinarnego pt. ,,Kuchenne Rewolucje" zdradziła przepis na podwójne kotlety schabowe. Kotlety z dodatkiem karkówki wieprzowej są jeszcze bardziej soczyste i niezwykle pożywne. To zupełnie nowa odsłona tej tradycyjnej potrawy.Jak zrobić podwójne kotlety schabowe? Plastry mięsa cienko rozbijamy, łączymy po dwa smarując musztardą. Potem obtaczamy je w panierce i smażymy. Dodatek musztardy jest tu bardzo istotny, bo nadaje potrawie charakteru.Magda Gessler kotlety schabowe smaży na domowym smalcu. Smalec jest doskonałym tłuszczem do smażenia, ma wysoką temperaturę dymienia i dodaje aromatu. Schabowe możemy usmażyć również na maśle klarowanym, ewentualnie na oleju rzepakowym.Kotlety schabowe możemy podać z wieloma dodatkami. Osobiście polecam ziemniaki pieczone i surówkę z kiszonej kapusty. Do schabowych doskonale pasuje również między innymi kapusta zasmażana z kminkiem, domowe ogórki kiszone, tarte buraki z chrzanem.
Zupa ogórkowa będzie miała pełny smak, kiedy dodasz do niej podsmażone na maśle ogórki kiszone. Ani olej, ani oliwa nie wydobędą takiego aromatu jak masło. Do zupy dodaj również wodę po ogórkach kiszonych. Płyn wzmocni smak całego dania.Zupa ogórkowa na wywarze z kurczaka i warzyw jest jedną z moich ulubionych zup. Ogórkowa jest świetnym pomysłem na obiad w okresie jesienno-zimowym. Doskonale syci i rozgrzewa. Ogórki kiszone i woda po ogórkach są bogatym źródłem witaminy C, która wzmacnia odporność.Niektórzy do zupy ogórkowej dodają bezpośrednio starte ogórki, inni podsmażają je wcześniej na oliwie lub oleju. Ogórki kiszone najlepiej jednak przesmażyć na maśle, wtedy wydobędziemy z nich najlepszy smak. Smak zupy ogórkowej zawsze wzmacniam również wodą po kiszonce. Ogórki do zupy ogórkowej zawsze dodaję pod sam koniec gotowania, kiedy ziemniaki są już miękkie. Ziemniaki nie ugotują się w kwaśnym wywarze. Zupę dodatkowo zabielam kwaśną śmietaną i doprawiam świeżym koperkiem. Ugotowana w ten sposób błyskawicznie znika z talerzy.
Ciasto na kopytka i kluski śląskie przygotujesz z ziemniaków, jajka, mąki i soli. Koniecznie unikaj jednak długiego wyrabiania tych składników. Błąd, ten popełnia wiele osób. Sprawia, że masa robi się coraz bardziej kleista i trudno uformować z niej kluski. Gdy zaś dodasz więcej mąki, kopytka lub śląskie wyjdą twarde i niesmaczne. Kluski śląskie i kopytka są doskonałym dodatkiem obiadowym. Podane z pieczenią, zrazami wołowymi czy inną potrawą, zamieniają się w pyszny posiłek. Żeby jednak kluski wyszły jak należy, trzeba przestrzegać kilku zasad. Do przygotowania ciasta na kluski śląskie i kopytka wykorzystasz ziemniaki, które zostały z poprzedniego obiadu, dzięki czemu nic w Twojej kuchni się nie zmarnuje. Do ciasta dodaj jajko, mąkę i sól, a będzie elastyczne i delikatne. Jest jednak pewien warunek. Masy z ziemniaków nie należy wyrabiać zbyt długo.To podstawowy błąd, przez który ciasto na kopytka i kluski śląskie jest kleiste i trudne do uformowania. Takie ciasto straci również swój smak, a przygotowane kluski najprawdopodobniej rozpadną się w czasie gotowania.
Szukasz pomysłu na szybki, rodzinny obiad? Przygotuj kotlety a'la gołąbki według przepisu siostry Anastazji. Siostra do mięsa mielonego dodaje poszatkowaną kapustę, cebulę i przyprawy. Kotlety dusi w rosole i domowym sosie pomidorowym ze śmietaną, nie ma lepszego dania na obiad.Siostra Anastazja zdradziła swój przepis na niezwykle soczyste kotlety mielone z dodatkiem kapusty białej. Kotlety a'la gołąbki są o wiele smaczniejsze i lżejsze od tradycyjnego dania i zachwycają doskonałym smakiem. Kotlety podane z sosem pomidorowym błyskawicznie znikają z talerzy.Kotlety z kapusty i mięsa na początku musimy obsmażyć na maśle klarowanym lub oleju, żeby nie rozwarstwiły się podczas duszenia. Siostra Anastazja na początku dusi danie w rosole, a pod koniec wlewa na patelnię przygotowany, prosty sos z koncentratu, mąki i kwaśnej śmietany.Kotlety a'la gołąbki są proste w przygotowaniu. Kotlety doprawiamy również startą na tarce cebulą i suszonym majerankiem. Majeranek jest przyprawą, która doskonale podkreśla smak zarówno wieprzowiny, jak i kapusty. Cebula natomiast nadaje kotletom charakteru.
Moczysz bułkę do kotletów wodzie? Popełniasz duży błąd. Kotlety będą idealnie soczyste i nie rozpadną się podczas smażenia, kiedy kajzerkę namoczysz w mleku. To trik stosowany przez wszystkie babcie. Mielone przygotowane według tradycyjnej receptury są świetnym pomysłem na obiad i posmakują każdemu.Niektórzy do kotletów mielonych dodają suchą bułkę tartą, inni moczą czerstwą kajzerkę w wodzie lub mleku. Trzeci sposób jest najlepszym wyborem, stosowanym przez babcie. Bułka moczona w mleku nie dość, że dodaje kotletom smaku i soczystości, to jeszcze scala całą masę na mielone, przez co nie rozpadają się na patelni podczas smażenia.Babcie samo mięso na kotlety mielone podlewały niewielką ilością wody i wyrabiały, żeby spulchnić twardą wieprzowinę. To również doskonały patent na najlepsze mielone, które zachwycają soczystością, delikatnością i smakiem. Kotlety smaż na rozgrzanym oleju rzepakowym o wysokiej temperaturze dymienia.Do kotletów mielonych podaj ziemniaki z koperkiem lub szczypiorkiem. Nie zapomnij również o warzywach. Buraki zasmażane, mizeria, ogórek kiszony, czy kapusta zasmażana z kminkiem to dodatki, które doskonale łączą się z soczystym mięsem.
Zrazy wołowe według przepisu Danuty Martyniuk są świetnym pomysłem na pożywny, niedzielny obiad dla całej rodziny. Zrazy z dodatkiem wędzonego boczku, grzybów i ogórków kiszonych będą smakować jeszcze lepiej, kiedy przygotujemy je w aromatycznym sosie.Wołowina jest twardym mięsem, które wymaga odpowiedniego przygotowania. W przeciwnym wypadku będzie twarda i mało soczysta. Zrazy za każdym razem wyjdą perfekcyjnie, kiedy przygotujesz je według receptury Danuty Martyniuk.Wołowinę rozbij na cienkie plastry, następnie koniecznie nasmaruj musztardą i dodaj wędzony boczek. Musztarda sprawi, że twarde mięso będzie o wiele delikatniejsze. Boczek natomiast doda zrazom soczystości i wspaniałego aromatu. Danuta Martyniuk zrazy przygotowuje z ogórkiem kiszonym i leśnymi grzybami lub pieczarkami.Zrazy wołowe duszone z cebulą i czosnkiem będą idealnie miękkie i soczyste. Zrazy podaj z domowymi kluskami śląskimi i czerwoną kapustą. Kapustę możesz podać na ciepło, możesz również przygotować z niej surówkę, dodając starte jabłko i marchewkę.
Rosół jest klasyczną zupą, która za każdym razem powinna być idealnie przyrządzona. Aby uniknąć podania mdłego bulionu bez wyrazu, do wywaru podczas gotowania dodaj nieco sosu sojowego. Przyprawa ta ma charakterystyczny, słony smak, który odpowiednio podkręci Twoje danie oraz nada mu intensywnego koloru.Kluczem do sukcesu przy gotowaniu rosołu jest przestrzeganie kilku zasad. Mięso na rosół zalewaj zawsze zimną wodą. Użyj możliwie różnorodnych części, zarówno drobiowych jak i wołowych. Na rosół wybieraj mięso z kością, np. udko z kurczaka czy wołowy szponder.Rosół kojarzy nam się z długim gotowaniem, pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Optymalny czas gotowania wywaru to ok. 2,5-3 godziny na małym ogniu. Aby warzywa nie rozgotowały się oraz zachowały cenne witaminy, dodaj je do garnka z rosołem na ok. godzinę przed planowanym wyłączeniem kuchenki.
Szukacie pomysłu na tani obiad? Jeśli macie pod ręką kiełbasę, ziemniaki oraz puszkę fasolki w sosie pyszne danie wyczarujecie w zaledwie kilka minut. Rodzina zje ze smakiem, a wy mniej czasu spędzicie w kuchni. Same plusy. Prosty i szybki obiad z kilku składników jest idealnym pomysłem na weekend, kiedy zamiast gotowaniu czas chce się poświecić rodzinie. Na szczęście są dania i triki, które sprawiają, że przygotowanie posiłku nie jest żmudne i długie.Mając pod ręką strączki w puszkach - np. fasolkę w sosie - kiełbasę lub inną wędlinę i ziemniaki, zrobienie taniego i pysznego jedzenia dla wszystkich domowników będzie kwestią kilku chwil. Warto zadbać o pełna spiżarkę, by ułatwić sobie gotowanie.
Późnym latem i jesienią zaczynamy przygotowywać przetwory na zimę, często kupujemy również ziemniaki w większych ilościach. Dobre, zdrowe ziemniaki zachowają świeżość i smak pod warunkiem, że będą przechowywane w odpowiedni sposób. Jak wybrać i przechowywać ziemniaki na zimę? Na pewno nie kupuj bulw zapakowanych w folię. Tak przechowywane ziemniaki szybko się popsują.Wiele osób kupuje jesienią większe ilości ziemniaków na zimę. Ziemniaki muszą być jednak przechowywane w odpowiedniej temperaturze z dostępem do świeżego powietrza i w pomieszczeniu, w którym nie jest wilgotno, w przeciwnym razie szybko się zepsują. Jak przechowywać ziemniaki na zimę?Jeśli chcesz kupić kilka worków ziemniaków, upewnij się, że warzywa nie są przenawożone. Ziemniaki muszą wyglądać zdrowo, jeśli więc zauważysz zielonkawą skórkę lub dziury, uszkodzenia, ciemniejsze plamy, takich warzyw nie kupuj, ponieważ bardzo szybko się zepsują.Ziemniaki są bardzo popularnym dodatkiem do obiadu, z którego przygotujemy również wiele pysznych potraw. Na zimę najlepiej kupić uniwersalną odmianę, czyli typ B. Ziemniaki te nie są ani zbyt wodniste, ani zbyt mączne, a w odpowiednich warunkach będą świeże i smaczne aż do następnych wykopków.
Surówka z czerwonej kapusty będzie pasowała do niejednego obiadu. Doskonała kompozycja z marchewką, jabłkiem i porem spodoba się nawet najbardziej wybrednym. Dzięki dodatkowi octu warzywo ma świetną konsystencję, a kremowy sos z jogurtu i majonezu dopełnia smaku. Szukacie pomysłu na surówkę do obiadu? Sięgnijcie po czerwoną kapustę. Wystarczy dodać do niej kilka produktów, by uzyskać znakomity w smaku i niezwykle zdrowy rarytas. Zrobienie smakołyku nie zajmie wiele czasu, a rodzina zje ze smakiem. Skusicie się?
Gołąbki w sosie pomidorowym mogą się znudzić. Warto urozmaicić je o dodatek ostrej papryczki, która nada charakteru i sprawi, że danie będzie bardziej rozgrzewające. Pikantna odsłona klasycznego dania idealnie sprawdzi się w chłodne dni. Wasza rodzina ją pokocha. Pomidorowy sos, który jest częstym dodatkiem do gołąbków z mięsem i ryżem, można wzbogacić, korzystając zarówno z aromatycznych ziół, jak i z bardziej wyrazistych przypraw takich jak cynamon, imbir czy ostra papryka. Tym razem stawiamy na tę ostatnią i proponujemy podanie faszerowanej kapusty z pełnym charakteru przecierem z nutą chili.
Żurek jest tradycyjną zupą przyrządzaną na żytnim zakwasie. Smakowite kwaskowe danie zazwyczaj podaje się z kiełbasą i jajkiem. Daria Ładocha stawia jednak na inny składnik i do posiłku proponuje makaron pełnoziarnisty. Spróbujecie? Przygotowany na domowym zakwasie żurek skusi niejednego smakosza. Daria Ładocha podaje tę zupę z nieoczywistym dodatkiem — makaronem pełnoziarnistym. Świetnie zastąpi on chleb i wzbogaci smak dania. Warto skosztować. Będziecie zaskoczeni, jak dobrze smakuje.
Pomysł na niedzielny obiad? Pożywny rosół z dodatkiem dyni. Sezonowe warzywo doskonale smakuje z aromatycznym wywarem, a także wzmacnia jego prozdrowotne właściwości. Rosół w jesiennej wersji posmakuje całej rodzinie.Dynię głównie pieczemy z innymi warzywami lub mięsem w piekarniku. Gotujemy z niej również krem, przygotowujemy puree i przetwory na zimę. Mało kto wie, że jesienne warzywo możemy dodać również do tradycyjnego rosołu i podać z ugotowanym makaronem.Dlaczego warto dodać dynię do rosołu? Sezonowe warzywo nie dość, że dodaje smaku i aromatu, to jeszcze wzmacnia rozgrzewające i wzmacniające właściwości wywaru. Dynia jest źródłem wielu cennych witamin i minerałów, w tym witaminy C, witamin z grupy B, potasu, żelaza i magnezu.W rosole w jesiennej wersji nie może zabraknąć również lubczyku i kurkumy. Kurkumę dodajemy pod sam koniec gotowania, kiedy dynię ugotujemy z wcześniej przygotowanym wywarem. Złota przyprawa wzmocni kolor, smak i właściwości lecznice dania. Kurkuma jest uważana za jedną z najzdrowszych przypraw, które mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie.
Wszyscy uwielbiają dania jednogarnkowe. Są łatwe do przygotowania, zawierają proste składniki oraz doskonale sycą. I dokładnie te trzy cechy charakteryzują też proponowany przez nas, jednogarnkowy obiad. Poznajcie przepis na apetyczne danie z kiełbasą i ziemniakami.Do przyrządzenia naszego jednogarnkowego dania potrzebować będziesz warzyw, przypraw oraz oczywiście kawałka dobrej kiełbasy. Po pokrojeniu składników, danie z kiełbasą i ziemniakami robi się praktycznie samo. Taki posiłek idealnie smakuje od razu po przygotowaniu, jak również kolejnego dnia. Warto zrobić większą porcję na zapas.
Makaron z pieczarkami jest świetną propozycją obiadową, kiedy nie masz czasu na gotowanie. Obiad z 3 składników zrobisz w zaledwie 20 minut. Makaron jest bardzo smacznym i pożywnym daniem, które posmakuje wszystkim domownikom.W tygodniu, kiedy jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na większe zakupy i gotowanie, warto przygotować na obiad coś naprawdę szybkiego i sycącego. Makaron z pieczarkami to obiad z 3 składników, który przygotujemy błyskawicznie nawet w najbardziej zabiegany i pracowity dzień.Makaron z pieczarkami doprawiamy do smaku solą, pieprzem i suszonym tymiankiem lub natką pietruszki. Do makaronu możemy dodać również trochę startego sera typu gouda lub parmezan. Jednak nie jest to konieczne. Obiad z 3 składników jest prostym daniem pełnym aromatu.Do obiadu z 3 składników nie dodajemy śmietany. Doskonały sos uzyskamy, kiedy do podsmażonych na cebuli grzybów wlejemy szklankę wody po gotowaniu makaronu. Na patelnię dodajemy również makaron i smażymy przez kilka minut, aż woda odparuje i powstanie zawiesisty sos.
Zapiekanka ziemniaczana z makrelą wędzoną jest pomysłem na szybki i tani obiad dla całej rodziny. Ziemniaki pieczone z rybą, gęstym sosem i żółtym serem smakują rewelacyjnie. Zapiekanka doprawiona świeżą natką pietruszki i szczypiorkiem błyskawicznie znika z talerzy.Z makreli wędzonej zwykle przygotowujemy pasty kanapkowe. Makrelę możemy jeść również na ciepło, jest jeszcze smaczniejsza. Przykładem szybkiego i bardzo prostego dania z wędzoną rybą jest zapiekanka ziemniaczana, którą przygotujesz z kilku składników.Zapiekankę ziemniaczaną przygotujesz bardzo szybko. Wystarczy, że pokroisz ziemniaki, obierzesz makrelę i wymieszasz dwa składniki na sos. Przed wyłożeniem ryby wędzonej do naczynia żaroodpornego dokładnie sprawdź, czy w mięsie nie ma ości. Z zapiekanki będzie trudno je wyjąć.Zapiekankę ziemniaczaną piecz około 30 minut, do miękkości warzyw, koniecznie pod przykryciem, żeby danie nie było przesuszone. Następnie całość oprósz serem i zapiecz już bez pokrywki. Tak przygotowany obiad błyskawicznie zniknie z talerzy i każdy będzie prosił o dokładkę.
Kotlety mielone z ziemniakami przygotowywane z mięsa wołowo-wieprzowego są soczyste i o wiele smaczniejsze od tradycyjnych mielonych z dodatkiem bułki tartej. Do kotletów nie potrzebujemy również ani jajka, ani czerstwej kajzerki. Kotlety mielone z ziemniakami będą wyśmienitym daniem na rodzinny obiad.Do mięsa na kotlety mielone zwykle dodajemy bułkę tartą, kaszę mannę lub namoczoną w mleku kajzerkę. Bułką dodatkowo obtaczamy wyrobione już kotlety i smażymy na rozgrzanym tłuszczu. Kotlety możemy usmażyć również bez tych dodatków. Czego użyć zamiast bułki tartej do mielonych?Kotlety mielone z ziemniakami przygotujemy bez grama bułki tartej i kajzerki. Nie dodamy do nich również jajka. Wszystkie składniki doskonale połączą się dzięki dzięki puree z ziemniaków. Wyrobione kotlety obtaczamy w mące pszennej i smażymy na maśle klarowanym lub oleju rzepakowym.Kotlety mielone z ziemniakami są bardzo soczyste i delikatne. Mięso doprawione ziołami prowansalskimi i świeżą natką pietruszki dosłownie rozpływa się w ustach. Przed przygotowywaniem kotletów wyrabiajmy samo mięso z odrobiną zimnej wody, w ten sposób szybko je spulchnimy, a kolety będą zachwycać smakiem.
Smażysz właśnie naleśniki? Wylewaj ciasto na mocno rozgrzaną patelnię, wykonując nią koliste ruchy. Dzięki temu naleśniki mają szansę wyjść idealnie cienkie. Oczywiście znaczenie ma też skład i konsystencja ciasta. Ze zbyt gęstego naleśniki wyjdą grube. Naleśniki możemy zaserwować na wiele sposobów. Wersja wytrawna będzie nadziana np. kurczakiem, szpinakiem czy fetą. Słodka - dżemem, konfiturą lub słodkim twarożkiem. Niezależnie od tego, jaki rodzaj nadzienia wybierzesz, ważne jest, by naleśniki były cienkie. Wtedy są bowiem najsmaczniejsze. Na grubość naleśników wpływa konsystencja ciasta oraz sposób ich wylewania na patelnię. Podczas smażenia naleśników kluczowa jest technika. Ciasto wylewaj więc małymi porcjami i wykonuj koliste ruchy patelnią, żeby równomiernie je rozprowadzić. Cienkie naleśniki już po chwili będą rumiane i gotowe do jedzenia.Do ciasta na naleśniki dodaj również wodę gazowaną. Proporcje są następujące: na szklankę mąki pszennej wlej szklankę mleka i pół szklanki wody gazowanej. Woda rewelacyjnie spulchnia ciasto, dzięki czemu naleśniki będą delikatne.
Popularne kotlety mielone mają wiele odsłon. Jedną z nich są kotlety z dodatkiem kaszy jaglanej. Dzięki temu zdrowemu składnikowi, do kotletów nie musisz dodawać namoczonej bułki. Kasza z łatwością połączy wszystkie składniki mięsnej masy i zapobiegnie rozpadaniu się jej podczas smażenia.Kasza jaglana jest jedną z najzdrowszych kasz. Zawiera m.in. witaminy z grupy B, żelazo a także dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Warto wprowadzić ją do swojego jadłospisu. Kotlety mielone z jej dodatkiem są ku temu doskonałą okazją.
Zostało Ci mięso i warzywa z rosołu? Tomasz Strzelczyk zdradził świetny patent na wykorzystanie resztki wywaru i innych składników. Przygotowana potrawka z kurczaka i marchewki z dodatkiem szparagów z puszki jest propozycją na sycący obiad dla całej rodziny.Tomasz Strzelczyk z prostych produktów potrafi ugotować rewelacyjne potrawy. Ostatnio podzielił się przepisem na obiad z resztek po rosole z dodatkiem szparagów z puszki. Przyrządzone danie podane z ugotowanym ryżem jest pożywne i pełne smaku. Na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARUCHA na YouTube znajdziemy wiele ciekawych przepisów i inspiracji kulinarnych, między innymi na dania główne i słodkie desery. To właśnie z tego kanału pochodzą zdjęcia i przepis na obiad z resztek po rosole wykorzystane w tym artykule.Danie z kurczaka i warzyw po rosole posmakuje całej rodzinie. Tomasz Strzelczyk gęsty sos przygotowuje na bazie wywaru i wody ze szparagów. Dodaje również warzywa, śmietanę, odrobinę mąki i całość doprawia gałką muszkatołową, pieprzem mielonym i natką pietruszki.
Kotlety schabowe w majonezie i koperku są o wiele smaczniejsze od kotletów moczonych w mleku. Wyjątkowa marynata nie dość, że zmiękcza twarde mięso, to jeszcze nadaje mu wyjątkowego smaku. Kotlety błyskawicznie znikną z talerzy. Niektórzy kotlety doprawiają i panierują od razu, inni maczają w mleku i cebuli. Okazuje się, że schabowe wyjdą jeszcze lepiej, kiedy zamarynujemy je w zupełnie innych składnikach. Kotlety schabowe w majonezie i koperku zachwycają soczystością, delikatnością i smakiem.Bardzo ważnym składnikiem marynaty na kotlety schabowe w majonezie i koperku jest sok z cytryny. Sok doskonale zmiękcza twarde włókna wieprzowiny, przez co schab staje się delikatny, miękki i niezwykle soczysty. Świeży koperek natomiast odpowiedzialny jest za fenomenalny smak.Kotlety schabowe w majonezie i koperku smażymy na mocno rozgrzanym oleju, maśle klarowanym lub smalcu. Letni tłuszcz jest momentalnie wchłaniany przez mięso, a kotlety wyjdą tłuste i ciężkie. Do smażenia osobiście polecam masło klarowane lub smalec, które dodatkowo dodają kotletom aromatu.
Makaron w sosie śmietanowym z wędzonym boczkiem jest pomysłem na tani obiad dla całej rodziny. Danie przygotujesz z kilku podstawowych składników w dosłownie 15 minut. Poznaj przepis na błyskawiczny posiłek, który zachwyca prostotą i smakiem.Dania z patelni z makaronem są prostymi daniami jednogarnkowymi, które przygotujesz w nawet najbardziej zabiegany dzień. Obiad będzie gotowy w 15 minut, nie musisz więc tracić czasu na długie gotowanie posiłku dla wszystkich domowników.Do przygotowania makaronu potrzebujesz boczku wędzonego, kawałka żółtego sera, kwaśnej śmietany. Całe danie doprawisz wyłącznie solą i pieprzem. Przed podaniem polecam oprószyć makaron posiekaną natką pietruszki, która wzmocni smak całej potrawy.Makaron koniecznie ugotuj al dente, przegotowane rurki stracą nie tylko odpowiednią strukturę, ale i cały smak. Nie polewaj makaronu sosem. Ugotowany makaron przesmaż na patelni z resztą składników. Przygotowane w ten sposób danie będzie niezwykle aromatyczne.