Najlepsze kucharki zdradziły, jaką przyprawę dodają do tradycyjnych placków ziemniaczanych. Placki są chrupiące z zewnątrz, delikatne w środku i smakują wyśmienicie. Poznaj przepis na kultowe placki ziemniaczane z lubczykiem.Niektórzy do placków ziemniaczanych dodają wyłącznie sól i pieprz. Inni podkręcają smak majerankiem, oregano, czy natką pietruszki. Okazuje się, że najlepszym dodatkiem do kultowej potrawy jest lubczyk, czyli przyprawa do rosołu. Placki ziemniaczane z lubczykiem zachwycają niepowtarzalnym smakiem.Placki ziemniaczane z lubczykiem są daniem, które przygotujemy w bardzo prosty sposób. Do placków koniecznie wykorzystajmy ziemniaki mączne typu B lub C, które zawierają dużo skrobi i mało wody. Z wodnistych odmian placki nie będą chrupiące i mogą rozwarstwić się na patelni podczas smażenia.Placki ziemniaczane z lubczykiem podamy z kwaśną śmietaną i szczypiorkiem. Polecam również aromatyczny sos z grzybów leśnych. Do placków sprawdzi się również gulasz węgierski z mięsa, papryki czerwonej i pieczarek.
Magda Gessler przez lata doświadczenia wypracował przepis na idealne kotlety mielone. Cały sekret tkwi w odpowiednim doborze mięsa. Znana restauratorka nie ma wątpliwości, że najlepiej sprawdza się mięso z szynki wymieszane z wołowiną. Smak jej kotletów mielonych jest nie do podrobienia.Przy przyrządzaniu kotletów mielonych nie należy zapomnieć o odpowiednich proporcjach użytego mięsa. Wołowiny powinno był o 1/3 mniej, niż wieprzowiny. Stąd już niedaleka droga do usmażenia wyśmienitych mielonych według Magdy Gessler. Warto zdać się na jej wiedzę w tym zakresie.Do przygotowania kotletów mielonych lepiej nie używać gotowego mięsa mielonego. Magda Gessler poleca zakupić mięso w kawałku i zmielić je samodzielnie w domu. Dzięki temu mamy całkowitą kontrolę nad jakością produktu oraz zawartością tłuszczu w kotletach.
Pomidorówka jest jedną z najbardziej lubianych w Polsce zup. Często przerabiamy na nią rosół, który został z poprzedniego dnia. I rzeczywiście potrawa wychodzi bardzo smaczna. My mamy jednak nieco inny, równie szybki sposób na pyszną zupę pomidorową. Gotujemy ją na bazie gęstego soku pomidorowego. Jest pyszna i świeżutka. Rosół z poprzedniego dnia możemy wykorzystać w kuchni na wiele sposobów. Z mięsa i warzyw przygotujemy farsz do pierogów lub pasztet do chleba. Sam wywar będzie doskonałą bazą do wielu zup i sosów, w tym do zupy pomidorowej. Pomidorówka na rosole smakuje doskonale i jest bardzo aromatyczna.Zupę pomidorową na rosole z poprzedniego obiadu ugotujemy w zaledwie 10 minut. Jeśli jednak mamy ochotę na pomidorówkę, a nie mamy rosołu, równie szybko możemy ją zrobić na bazie soku pomidorowego. Wystarczy go wymieszać z gorącą wodą i pogotować z suszonymi warzywami. Potem doprawić do smaku. Niektórzy pomidorówkę jedzą wyłącznie z makaronem, inni podają ją z ryżem. Dodatek śmietany do zupy również uzależniony jest ściśle od preferencji smakowych domowników. Zawsze jednak do pomidorowej dodajmy świeżą natkę pietruszki i doprawmy ją cukrem. Cukier neutralizuje cierpkość pomidorów, przez co zupa staje się łagodniejsza.
Placki ziemniaczane zwykle wychodzą Ci ciężkie i tłuste? Dolej do ciasta 1 łyżeczkę octu, a ograniczysz problem chłonięcia oleju. Dzięki temu potrawa będzie bardziej chrupiąca, smaczniejsza i lżejsza dla żołądka. Zamiast octu sprawdzi się też inny płyn. Placki ziemniaczane podawane są na wiele sposobów. Niektórzy preferują placki na słodko z cukrem, inni ze śmietaną i szczypiorkiem. Do placków można przygotować również aromatyczny sos grzybowy lub gulasz węgierski z mięsa wieprzowego, papryki i pieczarek. Nie wszyscy jednak wiedzą, że placki ziemniaczane wymagają odpowiedniego przygotowania, żeby były miękkie i delikatne w środku, a chrupiące z zewnątrz. Placki nie mogą być również opite tłuszczem, ponieważ wtedy są bardzo ciężkie i tracą smak. Jest na to jednak skuteczny sposób.Najlepsze placki ziemniaczane przygotujesz z odpowiedniej odmiany ziemniaków. Zawsze wybieraj ziemniaki mączne typu B lub C. Ziemniaki te zawierają dużo skrobi, a mało wody, dzięki czemu są zwarte, chrupiące i nie rozwarstwią się podczas smażenia. Najlepsze kucharki stosują również sprawdzony trik, żeby placki nie były nasiąknięte tłuszczem i żeby nie ciemniały.
Łazanki z kapustą są kultowym daniem. Jednak mało kto wie, że makaron z pysznymi dodatkami można zapiec. Prosta czynność sprawi, że potrawa będzie miała pełniejszy smak. Podduś więc kapustę z grzybami, wymieszaj z makaronem i wstaw do piekarnika. W ten sposób przygotujesz prosty obiad, a nawet świąteczną potrawę. Łazanki zapiekane z dodatkiem kapusty kiszonej i surowej oraz grzybami i kminkiem są prostym daniem, które wychodzi za każdym razem. Makaron z piekarnika z aromatyczną mieszanką smakuje fantastycznie i jest doskonałym pomysłem na szybki i pożywny obiad dla całej rodziny.Do przygotowania łazanek zapiekanych wykorzystuję kapustę białą i kiszoną. Kiszonka doskonale wzmacnia smak całej potrawy. Kapustę łączę z suszonymi grzybami przesmażonymi z cebulą. Dodaję również solidną porcję kminku. Ugotowane łazanki mieszam z dodatkami i zapiekam w piekarniku. To najsmaczniejsza wersja kultowej potrawy.Dzień przed przyrządzaniem łazanek zapiekanych moczę suszone grzyby, żeby zdążyły zmięknąć. Wodę po moczeniu przelewam do pojemnika na lód, w ten sposób otrzymuję naturalne kostki smakowe, które wykorzystuję do wzmocnienia smaku zup, sosów i potraw mięsnych.
Przygotowałaś wcześniej kotlety schabowe lub zostały Ci z poprzedniego obiadu? Teraz wystarczy je podgrzać i podać. Nigdy nie stosuj do tego celu mikrofalówki, bo schabowe staną się twarde i stracą smak. Do podgrzewania schabowych najlepiej sprawdzi się piekarnik, możesz wykorzystać również suchą patelnię.Wiele osób korzysta w mikrofalówki do podgrzewania dań oraz rozmrażania ryb i mięs. Urządzenie nie sprawdza się jednak tak dobrze, jak tradycyjne metody. Jeśli odgrzejesz kotlety schabowe w mikrofalówce, po kilku sekundach będą twarde i niesmaczne.Do podgrzewania kotletów schabowych wykorzystaj piekarnik. To najlepsza metoda, ponieważ dzięki niej zachowasz smak i soczystość mięsa oraz chrupiącą panierkę. Schabowe możesz podgrzać na suchej patelni, jednak mięso nie zawsze wyjdzie tak, jak z piekarnika.Najlepsze kotlety schabowe przyrządzisz dzięki kilku prostym trikom. Schab mocz w mleku z cebulą, następnie panieruj a mące, jajkach i bułce. Mąka jest bardzo ważnym składnikiem panierki, nie rezygnuj z niej. Schabowe zawsze smaż na mocno rozgrzanym tłuszczu. Zimny olej sprawi, że mięso będzie bardzo tłuste i niesmaczne.
Czym zwykle nadziewasz knedle? Z pewnością ich wnętrze wypełniają owoce. My jednak dzisiaj zapraszamy Was na knedle z bryndzą. Są prostym, szybkim i przepysznym daniem obiadowym, które zrobisz z kilku podstawowych składników. Jeśli jednak nie masz bryndzy, kluski możesz nadziać farszem z ostrzej doprawionego twarogu. Bryndza to podhalański ser produkowany z mleka owczego o słonym, nieco pikantnym smaku. Bryndza jest serem doskonałym do sałatek, np. z łososiem lub rukolą. Świetnie łączy się również z mięsem i pieczywem. Bryndzę wykorzystasz także do farszu na pierogi lub do knedli.Knedle z bryndzą zachwycą smakiem całą rodzinę. Delikatne, ziemniaczane ciasto i wyraźny w smaku ser to doskonałe połączenie. Knedle podasz na kilka sposobów: możesz przygotować do nich podsmażoną na maśle bułkę tartą, możesz zeszklić na maśle cebulę, a także zrobić skwarki z wędzonego boczku. Samo ciasto na knedle jest niezwykle proste w przygotowaniu. Knedle możesz zrobić również z ziemniaków z poprzedniego dnia, żeby nic w kuchni się nie zmarnowało. Jeśli jednak będziesz robić knedle od początku, ziemniaki koniecznie ugotuj w mundurkach.
Prezentujemy dziś rewelacyjny, sezonowy przepis na duszoną karkówkę. Delikatny sos z duszonych warzyw przełamany charakterystycznie słodkim smakiem śliwki zachwyci Was smakiem. Przepis jest banalnie prosty do wykonania. Wystarczy pokroić wszystkie składniki, ustawić je na małym ogniu i dać im nieco czasu.Sezon na śliwki jeszcze trwa, warto więc spożywać te owoce. Kruche ciasto to nie jedyny specjał, w którym śliwka świetnie się odnajduje. Jej smak idealnie komponuje się też z daniami mięsnymi.
Staropolski rosół drobiowo-wołowy z dodatkiem suszonych grzybów zachwyca aromatem. Rosół jest o wiele ciemniejszy od wywaru drobiowego i zyskuje niepowtarzalny smak. Do rosołu przygotuj również domowy makaron jajeczny. Cała rodzina zje jesienny obiad ze smakiem.Niektórzy rosół gotują wyłącznie na porcji z kury, inni dodają indyka, kaczkę, a nawet podroby. Moją ulubioną wersją tradycyjnej zupy jest rosół drobiowo-wołowy, gotowany na ćwiartkach z kurczaka i prędze. Zamiast pręgi w przepisie możesz wykorzystać również szponder lub łatę wołową.Do staropolskiego rosołu, oprócz dwóch rodzajów mięsa, dodaję również sporą ilość warzyw korzeniowych, lubczyk i natkę pietruszki. Składnikiem nietypowym są suszone grzyby. To właśnie one odpowiedzialne są za niepowtarzalny smak, kolor i aromat wywaru. Suszone grzyby do rosołu zalewam zimną wodą i odstawiam do namoczenia.Odciśnięte grzyby kroję i dodaję do rosołu z resztą składników. Nie wylewam wody z moczenia grzybów. Wodę przesiąkniętą aromatem grzybów przelewam do woreczków na lód i mrożę. W ten sposób otrzymuję domowe, naturalne kostki do zup i sosów. Z warzyw i mięsa po rosole natomiast przygotowuję pasztet lub farsz do pierogów.
Kotlety jaglane z grzybami są lekkie i pięknie pachną. Zdrowe danie fantastycznie komponuje się z prostą surówką z dyni. Razem stanowią pyszną jesienną kompozycję. Koniecznie spróbujcie — idealny jako posiłek dla całej rodziny.Kotlety jaglane z grzybami i surówka z dyni stanowią idealne połączenie. Aromatyczne danie ma iście jesienny charakter — do kotletów dodamy kurki, a w surówce pierwsze skrzypce zagra ulubione słodkie warzywo. Bardziej sezonowego posiłku nie można sobie wyobrazić. Musicie spróbować.
Z tym, że kotlety schabowe przyrządzamy ze schabu nie należy dyskutować. Niekiedy jednak zapominamy, że popularny schab środkowy to nie jedyny rodzaj tego mięsa. Wypróbuj poniższy przepis na rewelacyjne kotlety z karkówki. Dzięki uprzedniemu zamarynowaniu w maślance z cebulą, usmażony specjał wprost rozpływa się w ustach.Kotlety schabowe z karkówki są niebywale apetyczne przez smakowitą zawartość tłuszczyku w tej części tuszy. Dodatkowa kąpiel w maślance powoduje, że mięso jest jeszcze delikatniejsze i bardziej soczyste. Marynowanie w nabiale powinno trwać przynajmniej 3-4 godziny. Przyrządzenie tych obłędnych kotletów schabowych zaplanuj sobie wobec tego z odpowiednim wyprzedzeniem.
Kalafior czosnkowy jest bardziej aromatyczny i smakowity niż zwykłe ugotowane różyczki. Przygotowanie jest równe proste, a kilka dodatków sprawi, że zachwyci nawet sceptyków. Spróbujcie koniecznie — znika z talerzy ekspresowo.Szukacie proste pomysłu na przyrządzenie kalafiora? Podsmażcie go na patelni i połączcie z czosnkiem i ziołami. Nabierze charakteru i przyjemnego aromatu. Taki przysmak spodoba się nawet dzieciom. Spróbujecie?
Szukasz pomysłu na tani i pożywny obiad? Przygotuj makaron z serem, danie będzie gotowe błyskawicznie i cała rodzina zje je ze smakiem. Do makaronu z serem potrzebujesz dodatkowo mleka, oliwy z oliwek, soli i pieprzu. Poznaj przepis na tani obiad z 3 składników.Sosy do makaronu przygotowujemy głównie z pomidorów lub śmietany. Dodajemy również warzywa, ser, czasem mięso i oczywiście przyprawy. Makaron z serem z 3 składników jest prostym daniem bez grama śmietany i pomidorów. Aromatyczny sos zrobimy z mleka.Makaron z serem na mlecznym sosie jest naprawdę błyskawicznym daniem, które przygotujemy na jednej patelni. Makaronu nie gotujemy wcześniej, będzie gotował się z resztą składników. Do dania polecam makaron świderki, kokardki lub penne. Makaron spaghetti wymaga pokruszenia, żeby zmieścił się na patelni.Makaron z serem solidnie oprószamy startym parmezanem lub goudą. Polecam dodatkowo oprószyć danie świeżą natką pietruszki, która wzbogaci smak potrawy. Do obiadu z 3 składników dodajemy również oliwę z oliwek, dzięki której sos nabierze odpowiedniej konsystencji.
Zapomnij o maśle i oleju rzepakowym. Szefowie kuchni do smażenia kotletów schabowych używają wyłącznie smalcu. Ten rodzaj tłuszczu jest najlepszy do przyrządzenia idealnych kotletów z patelni. Raz spróbujesz i nie usmażysz już mięsa na niczym innym.Kotlety schabowe to pomysł na rodzinny obiad, który przygotujesz w kilka chwil. Kultowe kotlety z mięsa wieprzowego w złocistej panierce będą smakować rewelacyjnie z ziemniakami pieczonymi, gotowanymi, ogórkiem kiszonym, kapustą kiszoną lub innymi dodatkami.Żeby kotlety schabowe za każdym razem wychodziły idealnie, oprócz smalcu do smażenia, wykorzystaj również inne przydatne triki. Rozbite na kotlety mięso mocz przez kilka godzin w mleku lub jogurcie naturalnym z dodatkiem pokrojonej cebuli. To prosty sposób na pyszne mięso.Do przygotowania kotletów schabowych wybieraj wyłącznie świeże mięso najwyższej jakości i bardzo dokładnie rozbij je tłuczkiem. Kotlety smaży się kilka minut, jeśli niedokładnie je rozbijesz, będą niedosmażone w środku lub twarde jak podeszwa. Kluczowa jest również sama panierka. Najpierw obtocz je w mące, by dobrze trzymały się jej pozostałe warstwy.
Lubicie racuchy? Babcia Mirka robi je inaczej niż wszyscy. Nie sięga po mąkę, tylko po twaróg i kaszę mannę. Słodkie placki pięknie rosną podczas smażenia, są puszyste i delikatne, a nie ma w nich drożdży, sody, ani proszku do pieczenia. Racuchy są idealne na kolację lub sycący podwieczorek.Racuchy zwykle robimy z mąki, jajek, mleka i spulchniacza. Babcia Mirka z powyższych składników wykorzystuje tylko jajko. Mimo to jej racuchy są wyrośnięte i smaczne. Jak to możliwe?Babcia Mirka robi racuchy z twarogu i kaszy manny. Składniki te zapewniają plackom wilgotność i lekkość. Przed smażeniem placków koniecznie odstaw przygotowaną masę na pół godziny. Wszystkie składniki na racuchy powinny mieć temperaturę pokojową.Racuchy z twarogu i kaszy manny po usmażeniu oprósz cukrem pudrem i podaj z owocami. Latem gorąco polecam truskawki, maliny, jagody, jeżyny. Jesienią postaw na śliwki, gruszki i domowe konfitury z owoców. Tak podane danie posmakuje całej rodzinie.
Domowa zupa pieczarkowa z makaronem jest prosta do przygotowania, a jednocześnie bardzo smaczna. Stanowi też doskonałą odmianę od tradycyjnych, polskich zup. Świetnie nadaje się do odgrzewania, najlepiej smakuje podana z makaronem. Musisz ją ugotować. Domowe zupy są zawsze dobrą opcją obiadową. Doskonale rozgrzewają, są pożywne i zdrowe. Łatwo też je przygotować. Nigdy nie doprawiam zup kostką rosołową, ponieważ to sama sól i konserwanty. Wywar gotowany odpowiednio długo i z odpowiednimi przyprawami, będzie smakował o wiele lepiej, niż zupa z kostki.Zupę pieczarkową gotuję na bulionie lub rosole, który został z obiadu z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic w mojej kuchni się nie marnuje. Gdy wywar ma już smak i aromat, dodaję do niego podsmażone na maśle klarowanym pieczarki. Tak ugotowana zupa zachwyci każdego pełnym smakiem.Do zupy pieczarkowej gotuję makaron, najczęściej łazanki lub świderki. Makaron nie może być rozgotowany, ponieważ straci smak i apetyczny wygląd. Domową zupę pieczarkową posypuję posiekanym koperkiem lub natką pietruszki i zabielam kwaśną śmietaną.
Odkąd pamiętam zawsze marzyłam o własnej restauracji. Uwielbiałam oglądać programy kulinarne i po cichu zazdrościłam ich uczestnikom umiejętności „wyczarowania” pięknych i apetycznych potraw. Urządzając kuchnię przyjaciele namówili mnie na zakup piekarnika Haier I-Message 2 HWO60SM2B9XH. Od tego momentu wiele się zmieniło. Każde spotkanie z rodziną i przyjaciółmi stało się dla mnie okazją do doskonalenia swoich kulinarnych umiejętności. Uwielbiam testować nowe przepisy i wyjątkowe funkcje piekarnika. Gdy opowiadam o nich moim bliskim, wręcz nie kryją oni zaskoczenia niepozorny sprzęt może ułatwić życie. Z radością zaczęłam eksperymentować w kuchni. Nie ważne, czy słodko czy słono, zawsze wyjątkowo apetycznie. Zyskałam nie tylko ważny element wyposażenia kuchni, ale również wsparcie swoich marzeń. Wszystko za sprawą kilku innowacyjnych funkcji.Domowa piekarnia jak marzenieCiepłe świeże bułeczki do pracy? Zawsze kupowałam je w piekarniach i nie sądziłam, że ich przygotowanie może okazać się tak proste. A wszystko za sprawą funkcji SOFT +, która tworzy delikatny klimat dla idealnego wypieku. Dzięki niej z łatwością piekę domowy chleb, bułki lub bajgle o chrupiącej skórce i idealnie puszystym wnętrzu. Nie muszę rano wychodzić do piekarni, bo mam ją we własnym domu. Przygotowanie śniadania nigdy nie było przyjemniejsze zwłaszcza, kiedy towarzyszy temu ten niezwykły aromat świeżego wypieku. Pieczywo jest tak smaczne, że robię dodatkowe kanapki również do pracy, zwłaszcza, że moimi wypiekami zaczęli zajadać się już nawet koledzy z pracy. Obiady w najlepszym styluGdy pieczenie bułek opanowałam do perfekcji postanowiłam zaprosić na obiad rodzinę. Nigdy nie brakuje mi pomysłu na obiad, ponieważ mam do dyspozycji Cook with me i książkę kucharską w aplikacji hOn zawierającą ponad 350 przepisów. Podoba mi się, że każde danie ma uwzględniony czas przygotowania, poziom trudności, a także rodzaj diety na przykład: bezglutenowej lub wegetariańskiej. Dzięki temu zawsze wiem, które danie wybrać, bez względu na okazję. Na rodzinny obiad wybrałam potrawę z kurczakiem, a mój piekarnik zapewnił idealnie chrupiącą skórkę i soczystę wnętrze. Pomogła mi w tym funkcja Tailor bake, która wykorzystuje grzałki o pulsacyjnym działaniu. Brzmi niezrozumiale? Najważniejszy jest efekt! Mięso smakuje idealnie, a przy tym jest zdrowsze i zachowuje wszystkie właściwości odżywcze. Dzięki temu, że urządzenie posiada doskonałe oświetlenie na bieżąco mogę podglądać efekty pieczenia. Przydatna jest również termosonda, która umożliwia precyzyjne określenie temperatury wewnątrz przygotowanej potrawy. Z takim sprzętem po prostu ryzyko kulinarnej wpadki jest bliskie zeru. Nie jest to oczywiście koniec zalet mojego kuchennego pomocnika. Dzięki funkcji Multi-lever mogę przygotowywać różne potrawy w tym samym czasie, na różnych poziomach wnętrza piekarnika, ponieważ gorące powietrze jest równomierne rozprowadzane, a zapachy nie mieszają się zwłaszcza, że przy zachowaniu standardowych wymiarów zmieści się w nim więcej naczyń. Natomiast prowadnice teleskopowe zagwarantują stabilne, komfortowe i co najważniejsze bezpieczne wysuwanie się naczyń, które znajdują się w piekarniku. A najlepsze zostawiam na koniec! Mycie piekarnika nigdy nie było takie proste.Piekarnik, który czyści się samPo każdej uczcie przychodzi moment na sprzątanie. W pełni dotykowy wyświetlacz cyfrowy pozwala na wygodną i intuicyjną nawigację oraz łatwe zarządzanie wszystkimi trybami pracy urządzenia, w tym również czyszczenie piekarnika. Wystarczy wybrać funkcję autoczyszczenia pyrolicznego eco +, a system aktywuje eliminację wszelkich osadów tłuszczu i pozostałości po pieczeniu, spalając je w temperaturze 430°C. Wówczas wystarczy już tylko zebrać popiół miękką ściereczką.Piekarnik Haier I-Message 2 HWO60SM2B9XH zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcą cieszyć się wyjątkowymi potrawami i realizować swoje kulinarne marzenia - jak ja - i tworzyć dania niczym z 5-gwiazdkowej restauracji!
Kotlety mielone goszczą na naszych stołach bardzo często. Aby nie popaść w monotonię, warto mięsną masę urozmaicać coraz to nowymi dodatkami. Specjalnością cioci Wiesi są kotlety mielone z jarmużem. Zielone listki niesamowicie podkręcają smak dania.Jarmuż jest charakterystyczną odmianą kapusty. Jego smak można określić jako nieco pikantny, z lekką nutką goryczki. Ciocia Wiesia podgotowuje go lekko przed dodaniem do mięsa. Dzięki temu listki w kotletach mielonych z jarmużem są miękkie i dobrze współgrają z całością.
Znudziły Ci się tradycyjne mielone? Babcia Teresa zdradziła swój patent na soczyste kotlety z niecodziennym dodatkiem. Mielone smaży bez panierki, ale owija je plastrami wędzonego boczku. Po usmażeniu są pełne smaku i aromatu i błyskawicznie znikają z talerzy. Kotlety mielone przygotowujemy głównie z mięsa mielonego, cebuli, kajzerki i jajka. Dodajemy również podstawowe przyprawy, jak sól i pieprz. Niektórzy mielone doprawiają ziołami prowansalskimi, oregano, suszonym majerankiem lub natką pietruszki.Kotlety mielone zwykle panierujemy w bułce tartej. Babcia Teresa pomija jednak panierkę, a w zamian za to mięso zawija w plastry wędzonego boczku. Po usmażeniu na rozgrzanym tłuszczu robią się niezwykle smaczne i pełne aromatu. Tłuszcz jest bowiem doskonałym nośnikiem smaku.
Surówka z dyni nie należy do najpopularniejszych, ale z pewnością jest godna polecenia. Wymieszajcie dynię z jabłkiem, marchewką i orzechami włoskimi, a uzyskacie pyszny i zdrowy dodatek do wielu dań. Surówka jest słodkawa i delikatna, doskonale komponuje się z drobiem i wieprzowiną.Sezon na dynie w pełni, wykorzystajmy go więc jak najlepiej i przygotujmy wiele prostych i wyśmienitych potraw. Nie musimy wyłącznie piec dyni lub gotować z niej zupy. Dynię możemy również jeść na surowo, np. w formie doskonałej surówki obiadowej.Sekretem surówki jest dressing przygotowany z wyciśniętego soku z pomarańczy i płynnego miodu. Te dwa składniki to doskonałe połączenie, świetnie podkreślają smak dyni, jabłka, orzechów i marchewki, a także doskonale łączą się z delikatnym mięsem.Orzechy włoskie przed prażeniem obierzmy z gorzkiej skórki. W tym celu zalejmy orzechy wrzątkiem na kilka minut. Po tym czasie skórka sama zacznie odchodzić, a my błyskawicznie przygotujemy orzechy do przepysznej surówki z dyni.
Rosół będzie o wiele smaczniejszy i bardziej aromatyczny, kiedy dodasz do niego opaloną cebulę. Nie obieraj jej jednak ze wszystkich, złotych łupinek. Usuń jedynie wierzchnią warstwę, ponieważ właśnie łupinki kryją w sobie wiele dobrego. Żeby rosół miał złożony i pełny smak, zawsze gotuj wywar na kilku rodzajach mięsa. Oprócz kurczaka dodaj porcję wołowiny z kością. Szponder, łata, pręga, czy goleń to najlepsze kawałki mięsa wołowego na rosół. Do wywaru możesz dodać również kawałek indyka lub kaczki.Oprócz mięsa bardzo ważne są również warzywa i przyprawy, nadające smak i aromat. Rosół będzie zachwycał smakiem, kiedy dodasz do niego odpowiednio przygotowaną cebulę, marchewkę, korzeń pietruszki, seler, por. Niektórzy dodają do rosołu również kawałek kapusty włoskiej lub pekińskiej, a także suszone grzyby.Do rosołu koniecznie dodaj liście laurowe, ziele angielskie, gałązkę świeżego lubczyku i solidną porcję natki pietruszki. Możesz wykorzystać suszony lubczyk - wsyp łyżeczkę przyprawy do gotującego się wywaru. Pod koniec gotowania do rosołu możesz dodać również niewielką szczyptę kurkumy, która wzmocni smak i kolor.
Żołądki drobiowe w sosie curry są aromatyczną i smaczną propozycją na obiad. Do jego przygotowania potrzebujesz kilku niedrogich produktów. Jeśli masz więc ochotę na sycące i pomysłowe danie, które nie zrujnuje kieszeni, ten przepis jest jak znalazł dla Ciebie.Żołądki drobiowe, podobnie jak wszystkie podroby, są bogatym źródłem pełnowartościowego białka. Ich niska cena sprawia, że tym bardziej warto włączyć je do swojego jadłospisu. Wyśmienite żołądki w sosie curry są na tyle smaczne, że gdy raz ich spróbujecie, będziecie do nich wracać.
Surówka z selera i jabłka jest obiadowym klasykiem. Chrupiące i aromatyczne warzywo korzeniowe doskonale komponuje się ze słodyczą jabłka. Jeżeli szukacie smacznego i niewymagającego skomplikowanych przygotowań świeżego dodatku do dań — ten przepis jest dla was.Najprostsza surówka z selera łączy w sobie znany głównie z przyrządzania bulionów korzeń oraz jabłka. Niektórzy wzbogacają ją jeszcze o marchew i orzechy włoskie. Jeśli macie je pod ręką — warto dodać. Urozmaicą teksturę smakołyku.
Gotowanie kalafiora kojarzy Ci się wyłącznie z przykrym zapachem unoszącym się po całej kuchni? A może masz ochotę na warzywo w nowej odsłonie? Przygotuj duszony kalafior w mleku i aromatycznej przyprawie curry, nie ma lepszego dodatku do obiadu.Kalafior duszony w mleku i przyprawie curry smakuje o wiele lepiej, niż kalafior gotowany w wodzie z dodatkiem soli. Do duszenia dodajemy również czosnek i cukier. Zapomnij o gotowaniu kalafiora w wodzie, dzięki mleku i dodatku cukru warzywo nie będzie nieprzyjemnie pachnieć. Kalafior duszony będzie gotowy po około 20 minutach. Do przygotowania różyczek będziesz potrzebować garnka z grubym dnem lub głębokiej patelni, na której najpierw podsmażysz składniki, a później zalejesz je mieszanką mleka i wody.Już nikt nie gotuje kalafiora w wodzie. Podsmażona na oleju lub oliwie z oliwek przyprawa curry dodaje potrawie niepowtarzalnego smaku i aromatu. Kalafior duszony w mleku jest rewelacyjnym dodatkiem obiadowym, pasuje do każdego rodzaju mięs i dań rybnych i wegetariańskich.
Ciasto na pierogi według przepisu z XIX wieku zachwyca sprężystością, delikatnością i smakiem. Ciasto przygotowane z trzech składników nie zawiera ani jajek, ani tłuszczu. Nasze prababki wykorzystywały wyłącznie mąkę, wodę i sól.Odpowiednio przygotowane ciasto na pierogi jest sekretem doskonałego dania. Nawet najlepszy farsz nie obroni pierogów, jeśli ciasto wyjdzie grube, mączne lub twarde. Ciasto musimy rozwałkować na stolnicy na placek o grubości 2 mm. Podczas rozwałkowywania podsypujemy ciasto mąką, żeby nie przyklejało się do wałka.Niektórzy do ciasta na pierogi dodają kilka rodzajów mąki, inni dodają jajko, jeszcze kolejni roztopione masło lub olej. Przepis na ciasto na pierogi z XIX wieku to wyłącznie trzy składniki: mąka pszenna, ciepła woda i sól. Ciasto po wyrobieniu jest sprężyste, delikatne i łatwo się rozwałkowuje.Ciasto na pierogi przygotowane według receptury naszych prababek doskonale sprawdzi się zarówno do pierogów wytrawnych, podanych z okrasą z boczku i cebuli, jak i do słodkiego farszu z ulubionych owoców. Pierogi na słodko smakują fantastycznie oprószone cukrem i podane ze śmietaną. Ciasto po wyrobieniu musi odpocząć przez około 15- 20 minut, to sekret doskonale miękkich i delikatnych pierogów.
Anna Lewandowska zdradziła przepis na lekkie i bardzo smaczne gołąbki z mięsa mielonego z indyka. Lewandowska do farszu nie dodaje ani ryżu, ani kaszy. Nie dodaje również grama dodatkowego tłuszczu, a gołąbki gotuje na parze.Gołąbki są potrawą, którą każdy z nas gotuje nieco inaczej. Dodajemy do nich mięso mielone, ryż, kaszę, niekiedy również warzywa. Gołąbki możemy przygotować również w wersji bez zawijania. Niektórzy gołąbki pieką w piekarniku, inni duszą w większym garnku wyłożonym kapustą.Anna Lewandowska na stronie hpba.pl opublikowała swoją recepturę na gołąbki gotowane na parze. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule. Lewandowska przygotowuje również wyśmienity, pożywny, ale lekki farsz z mięsa mielonego z indyka, marchewki, pomidorów i kilku innych składników.Gołąbki z pary według przepisu Anny Lewandowskiej zachwycają lekkością i smakiem. Przygotujemy je bez grama dodatkowego tłuszczu. Farsz dzięki warzywom jest wilgotny i bardzo aromatyczny, dlatego też do gołąbków nie musimy przygotowywać dodatkowego sosu.
Krokiety z kaszy gryczanej są pomysłem na pyszny i pożywny obiad, bez ciasta naleśnikowego, bez zawijania i bez grama mięsa. Do krokietów potrzebujemy świeżych lub mrożonych grzybów, żółtego sera, cebuli i kilku podstawowych składników.Zwykle krokiety przygotowujemy z kapustą lub mięsem. Farsz zawijamy w upieczone, wytrawne naleśniki, obtaczamy w jajkach, bułce tartej i smażymy na rozgrzanym oleju. Krokiety z kaszy gryczanej to krokiety, które przygotujemy o wiele szybciej, a ich smak zachwyci całą rodzinę.Do krokietów z kaszy gryczanej wykorzystajmy świeże lub mrożone grzyby leśne. Mrożonkę wyjmijmy wcześniej z zamrażalnika, żeby rozmroziła się w temperaturze pokojowej. Do przygotowania krokietów możemy ewentualnie wykorzystać pieczarki, jednak wtedy danie nie będzie tak aromatyczne.Grzyby do krokietów z kaszy gryczanej nie przesmażamy od razu z cebulą i czosnkiem. Na początku gotujemy je w całości, dopiero później siekamy i chwilę obsmażamy. Nie wylewamy wody z grzybów- w tej samej wodzie ugotujemy kaszę.
Zapiekanka ziemniaczana jest prostym i wdzięcznym przepisem, z którem poradzi sobie każdy. Składniki wystarczy pokroić, zapiec pod aksamitnym sosem i pyszny obiad gotowy. Proponujemy nieco lżejszą wersję zapiekanki bez dodatku mięsa. Sytość zapewniają w niej ziemniaki oraz ciągnący się żółty ser.Warzywna zapiekanka ziemniaczana ma niezwykle bogaty smak. Ziemniaki idealnie łączą się z cukinią oraz soczystymi zielonymi pomidorami. Do tego odrobina czosnku, ziół i wyborne danie prawie gotowe. Nie zapomnijmy o pierzynce z zapieczonego żółtego sera.