Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to postaw na ten przepis. Połącz ogórka ze szczypiorkiem i jeszcze kilkoma produktami. Zyskasz nie tylko pyszny smak, ale też zadbasz o sylwetkę.
Jarzynowa to przeżytek. W tym roku ta sałatka będzie prawdziwą bombą smaku. Zrób ją z tego przepisu, bo warto.
Ogórki kiszone stanowią ważny składnik polskiej kuchni. Są podstawą zupy ogórkowej, którą kochają wszyscy. Sprawdź, czy mętna woda w ogórkach powinna cię niepokoić.
Mizeria jest klasyczną surówką obiadową, która w moim domu ma wielu zwolenników. Zawsze dodaję do niej jeden dodatkowy składnik, który moim zdaniem znacznie poprawia smak. Bez niego jest bez wyrazu.
Czy robicie ogórki na zimę? Ja nastawiam je co roku. Dzięki doskonałemu przepisowi od cioci te przetwory cieszą się w mojej rodzinie dużym powodzeniem. Ich sekret tkwi w zalewie i użytych do jej zrobienia składnikach. Polecam przepis na pyszne ogórki konserwowe.
Czy robicie ogórki na zimę? Początek września to dobry czas, by przygotować smaczne przetwory. Te ogórki do słoików nie mają sobie równych. Polecam przepis na ogórki na zimę, które będziesz podjadać nawet podczas robienia. Naprawdę trudno im się oprzeć.
Czy lubicie smak mizerii? Ja za nią przepadam i dlatego przygotowuję mizerię do słoików na zimę. Sprawdza się o każdej porze roku i smakuje wybornie. Polubią ją nie tylko dorośli, ale też dzieci. W moim domu jest prawdziwym rarytasem.
Surówka z ogórków jest smacznym i zdrowym dodatkiem do obiadu. Pasuje idealnie do posiłków, gdy żar leje się z nieba. Ogórki orzeźwiają i nawadniają. Polecamy przepis Roberta Makłowicza na surówkę z ogórków. Znany kucharz dodaje do niej superzdrowy składnik.
Przepis na ogórki gyros zaskoczył mnie prostotą. Warzywa przyrządza się jeszcze łatwiej niż małosolne czy kiszone, a ich smak zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Cieszę się, że sąsiadka pokazała mi ten przysmak.
Zamiast kiszonych i konserwowych, robię sałatkę szwedzką z ogórków. Jest szybka, prosta i pasuje do każdego drugiego dania. Moja rodzina zawsze prosi, żebym zrobiła więcej niż jedną porcję. Ten przepis jest prawdziwym hitem w moim domu.
Mizeria była zawsze moją ulubioną surówką. Niedawno w jednej z książek kucharskich znalazłam ciekawy przepis na jej szwedzką wersję. Choć, nie mogłam w to uwierzyć w tej wersji smakowała mi jeszcze bardziej.
Ogórki można przygotować na wiele sposobów. Wszystkich, których znudziła już klasyka, mogą zainteresować proste pikle. Nieco zmodyfikowałam klasyczny przepis i wykonałam je jedynie z sezonowego warzywa. Są jednak równie smaczne i naprawdę warto spróbować.
Słoik z ogórkami się zepsuł, choć wyparzyliście naczynia? Ze sztuczką kuchenną, którą zdradziła mi moja babcia, już wam się to nie przytrafi. Nakrętki można bardzo skutecznie oczyścić, korzystając z prostego środka. Wcześniej na to nie wpadłam, ale efekty są tak dobre, że będę stosować ją przy każdej okazji.
Obierasz ogórki przed marynowaniem? Nie wyrzucaj ich skórek. Moja mama zawsze zachowywała je do zrobienia znakomitej alternatywy octu jabłkowego. Receptura jest tak prosta, że każdy sobie poradzi. Warto spróbować.
Mizerię można przygotować na wiele sposobów. Karol Okrasa w swojej wersji zaskakuje nietypowym dodatkiem, na który nie zdecydowałaby się żadna babcia. Do sosu oprócz octu wlewa olej słonecznikowy. Nie jest to jedyna modyfikacja oryginalnego przepisu.
Raptem dziś na jednym z kanałów w serwisie YouTube pojawił się wzruszający materiał. Jeden z twórców internetowych o pseudonimie Wojek postanowił uczcić 100 tysięcy subskrybcji, które udało mu się osiągnąć w krótkim czasie. Zamiast jednak świętować samodzielnie, postawił na podzielenie się swoim szczęściem z tymi, którym w życiu powiodło się mniej. Swoją niezwykłą misję rozpoczął od zakupu ponad setki bułek w Biedronce.
Moja mama ma wyjątkowy sposób na ogórki kiszone. Ten patent dostała od swojej siostry. Dzięki jednemu prostemu dodatkowi otrzymuje za jednym zamachem 2 wyśmienite przetwory. Zajadamy się nimi aż do zimy.
Ostatnio jadłam u córki niezwykle smaczne ogórki. Jej odpowiedź, po pytaniu o przepis, bardzo mnie zaskoczyła. Okazuje się, że te warzywa nie są kiszone, a jedynie zalewane aromatyczną mieszanką przypraw. Tak właśnie powstają wybitne ogórki po koreańsku.
Ogórki po watykańsku z rodzynkami są niesamowicie smaczne. Słodko-kwaśny charakter dodatku sprawdzi się przy wielu okazjach i przypadnie do gustu nawet wybrednym domownikom. Byłam sceptyczna, ale już nie wyobrażam sobie bez nich lata.
Ogórki w zalewie ketchupowej są najlepsze. Od wielu lat już przygotowuję taki rarytas, a znika niemal w mgnieniu oka. Ich zrobienie jest bardzo proste i wymaga zaledwie kilku składników. Musicie spróbować.
Ogórki w tej zalewie królują na moim stole już od lat. Przepis otrzymałam od ciotki, która nie wyobraża sobie zwykłego kiszenia. Robi się je niemalże ekspresowo, a gorczycowy sos znakomicie podkreśla smak warzywa. Zimą zajada się nimi cała rodzina. Ogórki w zalewie musztardowej zasmakują każdemu.
Ogórki gruntowe kisimy, dodajemy do surówek, ale warto je też zamarynować. Polecam przepis na słodko-kwaśne, marynowane ogórki z dodatkiem curry. W zeszłym roku były one hitem w mojej rodzinie. Te przetwory są świetnym dodatkiem do dań obiadowych i kanapek i znikają w mgnieniu oka.
Czy Was też denerwuje krojenie ogórków? Plasterki warzywa przyklejają się do ostrza noża, co znacznie spowalnia pracę. Na szczęście odkryłam ostatnio przydatną sztuczkę, która sprawia, że ten problem znika bezpowrotnie. Wszystko, czego potrzebuję, to wykałaczka i kawałek taśmy klejącej.
Lubimy ogórki za ich smak i cenne wartości odżywcze. Można z nich przygotować mizerię i nastawić je do kiszenia. Jednak nawet ta ulubiona kiszonka Polaków, czy surówka z ogórków mogą w końcu się znudzić. Dlatego proponujemy ogórki z patelni. To prawdziwy hit sezonu. Spróbujcie koniecznie ogórków na ciepło.
Moja babcia zawsze miała piwniczkę pełną przetworów. Wśród nich królowały ogórki kiszone, które rozdawała, gdy ją odwiedzaliśmy. Każdy przyjmował je z wielką radością, bo tak dobrych ogórków nikt z nas robić nie umiał. Na szczęście zdradziła mi, w czym tkwił sekret ich smaku. Dzięki radom babci Julii moje ogórki też już nie wychodzą puste w środku.
Ogórki małosolne mają wielu zwolenników, a niemal każdy robi je inaczej. Małgorzata Pieczyńska pokazała ostatnio swój sposób na ten sezonowy rarytas. Jedna rzecz ogromnie zaskoczyła odbiorców. Aktorka zagotowała zalewę ze słoika i jeszcze wrzącą ponownie zalała warzywa. Dla wielu takie postępowanie jest pomyłką.
Byłam dziś zaproszona do mojej cioci na niezobowiązujący obiad. Jak zawsze posiłek spod jej ręki wyszedł doskonały w smaku. Tym jednak, co wzbudziło mój szczególny zachwyt, była doskonała surówka z ogórków. Klasyczna mizeria zupełnie nie ma do niej startu.
Ogórki kiszone są wszystkim doskonale znane. To pyszna i zdrowa kiszonka, która króluje na polskich stołach. Jednak my polecamy ogórki w pomidorach. Są wyjątkowo smaczne i warto je przyrządzić. Najlepiej od razu więcej, bo cieszą się ogromnym powodzeniem- są pyszne.