Gotowanie rosołu nie dla każdego będzie proste. Doświadczone kucharki jednak często dzielą się radami, które pomagają uzyskać satysfakcjonujący smak zupy. Jedną z ważniejszych jest wskazówka dotycząca używania pokrywki. Wyjawiamy też inne tajniki przyrządzania tej potrawy.
Polacy kochają jeść rosół. Jednak, żeby wyszedł pyszny i aromatyczny warto wybrać odpowiednie mięsa do tej lubianej zupy. Magda Gessler zwraca uwagę na jeden rodzaj mięsa, na którym zwykle gotujemy tę zupę. Znana restauratorka alarmuje, że Polacy popełniają błąd podczas gotowania. Wybierają mięso, które nie nadaje się do gotowania tej zupy.
Rosół jest zupą, która gości na stołach Polaków na co dzień, ale też od święta. W większości domów podaje się go z makaronem. Niewiele osób pamięta o smacznym, choć nieco zapomnianym dodatku, który pokocha cała rodzina. Wypróbuj ten przepis w swojej kuchni.
Smakowity rosół można zrobić na wiele sposobów. Karol Okrasa stawia na zupę na kaczce i kurczaku. Te dwa mięsa sprawiają, że jest aromatyczna i pełna smaku. Wiemy, jak ją przygotować.
Rosół jest jedną z najbardziej lubianych zup przez Polaków. Cenimy go nie tylko za smak i aromat. Lubimy go jeść, bo rozgrzewa i ma właściwości lecznicze. Ewa Wachowicz gotuje rosół z pewnym modnym i aromatycznym dodatkiem. Czy spróbujesz jej przepisu na rosół?
Rosół może być jeszcze bardziej aromatyczny. Wystarczy, że przed gotowaniem oczyszczone warzywa i kurczaka upieczecie w piekarniku. Przyrządzanie będzie nieco dłuższe, ale smak nabierze głębi. Warto spróbować.
Choć maggi nie jest zdrowa, wiele osób wciąż ma ją w kuchni. Choć przyprawa w płynie stosowana jest, by dodawać daniom smaku, trudno w niej doszukać się dawnego aromatu. Kiedyś bazowała na naturalnych składnikach, po których prawie już nie ma śladu.
Dobry rosół skusi niejednego smakosza. Niedoświadczeni jednak często wybierają mięso, które powoduje, że zupa wychodzi mdła. Czego unikać i po co sięgać? Wyjaśniamy.
Od dziecka najlepszy rosół w rodzinie gotowała moja ciocia. Dzięki prowadzeniu gospodarstwa miała dostęp do świeżych i zawsze dobrej jakości składników. Swoją popisową zupę robiła jednak na produkcie, o którym wiele osób w dzisiejszych czasach nawet nie pomyśli. To właśnie jemu potrawa zawdzięczała intensywny smak.
Rosół w restauracji potrafi sporo kosztować. Autor youtubowego kanału Sprawdzam jak postanowił przekonać się, jak smakuje danie serwowane przez najdroższy hotel w Gdańsku. Czy był wart swojej ceny?
Rosół w każdym domu robi się nieco inaczej. Ewa Wachowicz stawia na wykorzystywanie nietypowych składników. Jej bulion gotowany jest bez mięsa i zawiera podpiekane ziemniaczane obierki. Smakuje tak dobre, że trzeba spróbować.
Wesele Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości odbyło się na Zamku Królewskim w Niepołomicach pod Krakowem. Para Młoda ugościła weselników dziczyzną i rosołem. Ta lubiana zupa zawierała dodatek, który może być zaskoczeniem.
Rosół po krakowsku różni się od dobrze nam znanej zupy z makaronem. Też przyrządza się go na mięsie, ale trudno w nim doszukać się domowych klusek z dodatkiem jajka. Jest za to wzbogacany o jedno sycące warzywo.
Rosół kochamy za jego smak i wyjątkowe właściwości. Rozgrzewa, leczy i jest bardzo pożywny. Ta jedna z ulubionych zup Polaków gości na naszych stołach nie tylko w niedzielę. Jednak z jakiego mięsa ugotować najlepszy rosół? Pewnie każdy ma swoje preferencje. W mojej rodzinie sprawdza się tylko jeden zestaw.
Rosół jest jedną z najbardziej lubianych zup przez Polaków. Kojarzy się z niedzielnym obiadem i wyjątkowym smakiem. Ma właściwości lecznicze. Na jakim mięsie gotujesz rosół? Ania Starmach stawia na klasykę. Wychodzi pysznie!
Rosół cieszy się dużą popularnością. Choć tradycyjna zupa przygotowywana jest na mięsie, są sposoby, by pominąć ten składnik. Tak robi Małgorzata Rozenek, a jej danie jest chwalone przez jej bliskich. Sprawdziliśmy, jak radzi sobie z nadaniem smaku potrawie.
Rosół powinien być aromatyczny i esencjonalny. Czasami jednak, mimo zachowania wszystkich reguł przyrządzania zupy, efekt może być rozczarowujący. Wystarczy bowiem, że zmienimy kuchenkę, na której gotujemy z gazowej na indukcyjną, by zauważyć sporą różnicę. To najwyraźniej dlatego tradycyjne danie w wykonaniu mojej mamy za każdym razem smakuje zdecydowanie lepiej niż moje.
Rosół z kury będzie idealny na niedzielny obiad. Przepis z 1871 roku, który przekazała mi moja babcia, do dziś zachwyca wiele osób. Wykonanie nie jest skomplikowane, a składniki można znaleźć w każdym sklepie spożywczym. Musicie spróbować.
Polacy uwielbiają jeść rosół. Ta zupa stała się już dawno kultowym daniem kuchni polskiej. Pyszna, zdrowa i rozgrzewająca. Karol Okrasa rosół gotuje nie z całego kurczaka. Znany kucharz jednej części pozbywa się. Jego patent zachwyci smakoszy.
Każdy choć raz w życiu gotował zupę pomidorową. Dla wielu osób oczywiste jest, że przyrządza się ją na wczorajszym rosole. Moja mama ma jednak na tę potrawę zupełnie inny patent i gotuje ją na wywarze wieprzowym. Smak jej zupy pomidorowej jest słynny w całej naszej rodzinie.
Gotowanie rosołu nie raz przysparzało mi problemu. Zupa, która wychodziła w smaku dobra, momentalnie kwaśniała. W końcu postanowiłam zapytać babci, jaką może mi dać radę w tym temacie. Nawet nie przypuszczałam, że winna okaże się cebula i por.
Rosół to najbardziej ulubiona zupa Polaków. Wielu z nas nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu właśnie bez rosołu. Jednak, co zrobić by ta pyszna i zdrowa zupa była klarowna? Warto wykorzystać do tego kostki lodu.
Każdy kucharz raz na jakiś czas sam musi załapać się na wyżerkę na weselu. Tak też zrobił prowadzący konto Akademicka Kuchnia. Włączył kamerę i zarejestrował całe jedzenie na weselu, którego udało mu się spróbować. Ilość potraw przyprawia o zawrót głowy
Rosół można przygotować na wiele sposobów. Anna Lewandowska stawia na danie inspirowane kuchnią pięciu przemian, której gotowanie jest długie i wymaga dodania wielu składników w odpowiednim momencie. Efekty jednak są warte wysiłku — mieszanka produktów dostarcza szereg cennych wartości odżywczych.
Polacy kochają rosół. Przepisy na przygotowanie tej pysznej i zdrowej zupy są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednak, co zrobić, by rosół nie skwaśniał? Sposób babć wciąż jest skuteczny. Po prostu to działa!
Rosół jest ulubioną zupą Polaków. Lubimy ją za aromat i smak. Gotowaniu rosołu towarzyszą też pewne przesądy. Mówi się, że nie należy gotować tej zupy podczas burzy. A może coś w tym jednak jest? Wyjaśniamy, jaki wpływ ma burza na gotowanie rosołu.
Dietetyk postanowił rozwiązać odwieczny spór. Powiedział, czy lepszy jest rosół, czy też pomidorowa. W swoim werdykcie nie opierał się jednak na osobistych preferencjach, takich jak smak. Po pod lupę wziął właściwości zdrowotne obydwu zup.
Mięso po rosole można wykorzystać do przygotowania kolejnego obiadu. Wystarczy połączyć je z warzywami i kaszą, by uzyskać smaczne i rozpływające się w ustach pulpety. Podane z koperkowym sosem spodobają się nawet najbardziej wybrednym. Spróbujecie?