Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Rosół

Rosół

Bluszczyk kurdybanek wzbogaci rosół
25.01.2023 21:44 Polacy traktują go jak chwast, a jest niesamowicie cenny. Dodany do rosołu działa cuda z jego smakiem

Bluszczyk kurdybanek często traktowany jest jak chwast, choć jego walory są nieocenione. Roślina nie tylko nie kosztuje wiele, ale też świetnie podkreśla smak rosołu. Korzystali z niej nawet nasi przodkowie. Musicie choć raz spróbować.Mimo iż bluszczyk kurdybanek cieszy się mniejszą popularnością niż lubczyk czy natka pietruszki, warto go poszukać, bo doprawiony nim rosół z kury smakuje obłędnie. Zioło o pięknych szafirowych kwiatach wiosną często spotkać można na skrajach lasu i w zaroślach. Zimą bez trudu nabędziemy go w sklepach zielarskich.

Warzywa do rosołu według Gessler
24.01.2023 09:02 Gessler bije na alarm. Tego nie dodawaj do rosołu, zepsuje jego smak

Dobry rosół uzyskamy, korzystając z prawidłowo dobranych składników. Magda Gessler zdradziła, że jej zdaniem gotowe zestawy włoszczyzny nie powinny się trafiać do tradycyjnej zupie. Dla wielu z nas jej opinia może być zaskakująca. Wyjaśniamy, dlaczego gwiazda odradza drogę na skróty.Przygotowanie rosołu w każdym domu wygląda nieco inaczej. Dla wielu z nas jednak podstawą jest zakup włoszczyzny. Zdaniem Magdy Gessler dodawanie jej do dania stanowi błąd. Jakie ma argumenty?

Dodawanie jabłka do rosołu
21.01.2023 20:46 Dlaczego do rosołu warto dodać jabłko? Różnicę poczujesz od razu

Rosół jest lubianą zupą, którą każdy przyrządza nieco inaczej. Sekretem jej smaku jest odpowiednia kompozycja składników. Dodając do zupy jedno całe jabłko, przyjemnie wzbogacimy ulubiony wywar z makaronem. Wyjaśniamy, dlaczego warto spróbować.Dobrze przyprawiony i wyrazisty rosół jest marzeniem niejednego smakosza. W uzyskaniu satysfakcjonującego smaku zupy pomóc nam mogą liczne, często nietuzinkowe, dodatki. Jednym z nich jest popularny polski owoc, czyli jabłko. Produkt nada przyjemnej słodyczy.

Kiedy należy solić rosół?
19.01.2023 20:08 Kiedy należy solić rosół? Odpowiedni moment ma ogromne znaczenie

Czy wiecie, kiedy należy solić rosół? Doświadczone kucharki podpowiadają, że dodatek podstawowej przyprawy nie może nastąpić zbyt szybko. Inaczej wywar nie będzie miał pełnego smaku i aromatu. W przypadku tradycyjnej zupy sprawdzi się więc podejście polegające na doprawianiu dania pod koniec jego gotowania. Przyrządzanie rosołu wydaje się proste, ale jeden błąd może zaważyć na smaku zupy. Zbyt wczesne dodanie soli spowoduje, że uzyskamy nijaką i mdłą potrawę, która nikomu nie będzie smakowała. Dowiedzcie się, jak tego uniknąć.

Klarowny rosół
18.01.2023 10:34 Dlaczego do rosołu warto dolać szklankę zimnej wody? Efekt zauważysz natychmiast

Rosół powinien być klarowny i aromatyczny. Wlanie do dania szklanki zimnej wody znacznie poprawi jego wygląd i sprawi, że jedzenie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Podpowiadamy, jak uzyskać zachwycającą wizualnie zupę. Dobry rosół będzie smakował każdemu. By był zachęcający, powinien pozostać klarowny. Jednym ze sposobów na uzyskanie zupy pozbawionej zmętnień jest wlewanie zimnego płynu w trakcie gotowania. Już jedna szklanka chłodnej wody potrafi poprawić wygląd dania. Dlaczego to działa?

rosół Ewy Wachowicz
16.01.2023 16:12 Nie do wiary, ile kosztuje rosół w restauracji Wachowicz. Ceny zaskakują

Czy znane nazwisko na szyldzie restauracyjnym zawsze oznacza wysokie ceny? Przybytek Ewy Wachowicz o wdzięcznej nazwie "Zalipianki" udowadnia, że wcale nie jest to regułą. Za rosół na bazie kaczki oraz kurczaka według menu na oficjalne stronie restauracji zapłacimy raptem 21 złotych. To o wiele mniej, niż w restauracjach innych gwiazd.Rosół jest bez wątpienia flagową zupą w polskiej kuchni. nic dziwnego, że pozycję tę możemy spotkać nader często w karcie dań różnych lokali. Cena tej zupy w restauracji Ewy Wachowicz jest więcej, niż rozsądna. Dla porównania, oficjalna karta na stronie słynnego "U Fukiera" należącego do Magdy Gessler, za talerz tej samej zupy podaje cenę 37 złotych. Trzeba przyznać, że różnica jest znacząca.

rosół
15.01.2023 11:53 Babcia Kazia ma patent na rosół na wyjątkowe okazje. Dwa rodzaje mięs i idealna kompozycja przypraw

Odświętna wersja rosołu babci Kazi charakteryzuje się pełnym, esencjonalnym smakiem i aromatem. Przygotowana jest na bazie mięsa drobiowego oraz wołowego. Dzięki starannie dobranym przyprawom danie zyskuje wykwintnego wyrazu. Tak przygotowany rosół uświetni każdą okazję.Sekretem przygotowania idealnego rosołu jest odpowiednio długie gotowanie. Rosół nie wybacza pośpiechu. Mistrzowie kuchni swój bulion warzą nawet przez kilkanaście godzin na wolnym ogniu. Finalny smak potrawy wart jest każdej chwili spędzonej na jej przygotowaniu.

rosół
13.01.2023 16:54 Co to jest rosół kolagenowy? Jak go przygotować?

Rosół kolagenowy znany jest od wielu pokoleń. W jego gotowaniu przodowały przede wszystkim nasze babcie. To nic innego, jak esencjonalny rosół przygotowany na bazie wywaru z kości. Warto sięgać po niego nie tylko podczas walki z grypą i przeziębieniem. Rosół kolagenowy to skuteczny środek na rozmaite dolegliwości. Pomaga przy problemach żołądkowych, a ze względu na wysoką zawartość kolagenu, również przy bólach stawów. Na jego bazie można przygotować sos do pizzy, dressing czy pożywny koktajl. Jego przyrządzenie jest proste i wymaga użycia zaledwie kilku niedrogich składników.Rosół kolagenowy wymaga długiego gotowania na małym ogniu. Na jego przyrządzenie zaplanuj minimum 4 godziny. W tym czasie wszystkie ścięgna i chrząstki zawarte w kościach mają możliwość się rozpuścić, dzięki czemu ich wartościowe składniki trafią do wywaru.

rosół
12.01.2023 21:46 Dodaj do rosołu popularny owoc. Nic tak nie podkreśli głębi jego smaku

Rosół drobiowy cieszy się popularnością nie tylko u nas. Zupę tę można spotkać również w odległych krajach, choć oczywiście w nieco innej postaci. Grecy ukochali sobie rosół z dodatkiem cytryny. Orzeźwiająca wersja zupy zapewne znajdzie wielu zwolenników także w Polsce.Grecki rosół z cytryną nosi nazwę "avgolemono". Z języka greckiego znaczy to dosłownie "jajko-cytryna", gdyż również jajka dodaje się tam do wywaru. Tradycyjny grecki rosół podaje się z makaronem orzo, czyli takim w kształcie ziarenek ryżu. Czy dasz się skusić jego smakowi?

Używasz tylko jasnej części pora? Wielki błąd - ciemna jest cenniejsza i ma mnóstwo zastosowań
12.01.2023 13:55 Używasz tylko białej części pora? Wielki błąd - zielona jest cenniejsza i ma mnóstwo zastosowań

Biała część pora jest świetnym dodatkiem do rosołu i wielu innych dań. Zielona część natomiast często trafia do kosza. Okazuje się, że zielone liście pora są o wiele zdrowsze od białego kawałka warzywa. Wyróżnia je wyrazisty smak, mają też szerokie zastosowanie w kuchni.Wykorzystujesz w kuchni wyłącznie białą część pora, a zielona ląduje w koszu? Liście warzywa są nie tylko jadalne, ale też bardzo smaczne i zdrowe. Badania wykazują, że zielona część pora jest bogatsza w siarkę, witaminy i beta-karoten. Regularnie spożywanie warzywa zmniejsza ponadto ciśnienie krwi i ryzyko zachorowania na nowotwory. Por bogaty jest również w witaminę C, witaminy z grupy B i kwas foliowy. Włączenie warzywa do diety wzmacnia więc odporność, poprawia koncentrację i dba o nasz układ nerwowy, sercowy i mięśniowy. Por wspomaga także odchudzanie, oczyszczanie organizmu i poprawia kondycję skóry.Zieloną część pora wykorzystasz w kuchni do przygotowania naprawdę wielu dań. Liście dodawane są między innymi do rosołu i do wywarów na zupę. Wzmacniają również smak mięs i mięsnych sosów.

rosół z goździkami
11.01.2023 20:57 Gessler dodaje do rosołu składnik znany z zimowych herbat. Korzyści nie da się opisać

Domowy rosół jest idealnym sposobem na jesienno-zimowe infekcje. Skutecznie rozgrzewa, stawia na nogi i wykazuje lecznicze działanie. Idąc za radą Magdy Gessler warto do garnka z zupą dorzucić kilka goździków. Dzięki zawartemu w nich eugenolowi gotowy wywar staje się prawdziwym remedium na rozmaite dolegliwości.Goździki kojarzymy głównie z piernikiem czy zimową herbatą. Dodawanie tej przyprawy do rosołu zdaje się być pomysłem iście szalonym. Gwarantujemy jednak, że goździki nie tylko zaskakująco podbijają smak bulionu, ale także oddają mu swoje cenne składniki. Magda Gessler już to wie, a Wy?

Znany kucharz porównał maggi i sos sojowy. Wnioski nie zostawiają żadnych złudzeń
09.01.2023 16:11 Znany kucharz porównał maggi i sos sojowy. Wnioski nie zostawiają żadnych złudzeń

Piotr Ogiński porównał sos sojowy i uwielbianą przez Polaków przyprawę maggi. Sos sojowy jest o wiele zdrowszy, ma dużo lepszy skład i wzmacnia smak i aromat rosołu, sosów i innych dań. Zdrowszym zamiennikiem maggi jest również świeży lub suszony lubczyk.Piotr Ogiński jest kucharzem znanym z popularnych programów kulinarnych TopChef i Hell's Kitchen. Ogiński udziela się w mediach społecznościowych. Jego kanał Kocham Gotować znajdziemy na platformie YouTube, Instagramie, Facebooku i TikToku. Kucharz dzieli się przepisami i kulinarnymi ciekawostkami.Niedawno Ogiński udostępnił na Instagramie film, w którym porównuje sos sojowy i przyprawę maggi. Przyprawa ta jest bardzo popularna w Polsce i wiele osób dodaje ją do rosołu, sosów i innych dań. Kucharz zwrócił uwagę na jakość, skład i aromat przygotowywanych potraw z dodatkiem obu przypraw w płynie.Sos sojowy dodajemy zwykle do dań kuchni azjatyckiej. Mamy do wyboru sos sojowy jasny, ciemny, grzybowy. Każdy z nich różni się nieco intensywnością. Jasny sos sojowy, czyli najbardziej popularny jest o wiele smaczniejszy i zdrowszy, niż przyprawa maggi. Ogiński wyjaśnia, dlaczego.

Wachowicz nie podaje rosołu królewskiego z makaronem. Wybiera składnik, który budzi emocje
07.01.2023 17:04 Wachowicz nie podaje rosołu królewskiego z makaronem. Wybiera składnik, który budzi skrajne

Ewa Wachowicz rosół podaje inaczej niż wszyscy. Nie gotuje makaronu, nie robi grysiku. Aromatyczny wywar z kurczaka, wołowiny i cielęciny podaje z ugotowanymi ziemniakami i usmażoną wątróbką drobiową. Danie jest niezwykle esencjonalne i posmakuje każdemu.Na stronie Ewy Wachowicz, znajdziemy wiele ciekawych przepisów i kulinarnych inspiracji. Wachowicz podzieliła się niedawno recepturą na rosół królewski z niecodziennym dodatkiem. Przepis wykorzystany w artykule pochodzi właśnie z jej oficjalnej strony.Rosół królewski gotowany na kilku rodzajach mięsa i smażonych warzywach ma ciemniejszy kolor i jest bardzo aromatyczny. Wachowicz rosół podaje z ugotowanymi ziemniakami i usmażoną wątróbką drobiową. Mięsno- warzywny wywar przyrządzony w ten sposób posmakuje całej rodzinie.Do ugotowania rosołu wykorzystaj ćwiartkę z kurczaka, kawałek cielęciny oraz kawałek mięsa wołowego z kością, np. szpondru lub pręgi. Rosół zawsze doprawiaj solą pod sam koniec gotowania, kiedy mięso odda cały swój aromat. W przeciwnym razie wywar nie będzie smaczny.

jak przechowywać rosół
05.01.2023 21:27 Jak przechowywać rosół? Nie każdy wie, ile może stać w lodówce

Gotowanie rosołu jest niemal naszym sportem narodowym. Królową polskich zup przyrządzamy z najlepszych składników z należytą troską. Czy wiesz, jak przechowywać rosól, aby zachował swój smak i aromat? Przybliżymy tę kwestię, od lodówki zaczynając, a na zamrażaniu kończąc.Nawet najlepsza potrawa może się znudzić. Jedzenie rosołu przez wiele dni z przyjemności zamieni się w przymus. Jeśli macie nadmiar tej, możecie z łatwością zachować ją na później. Zachęcamy do zapoznania się ze skutecznymi metodami przechowywania rosołu.

rosół
03.01.2023 15:32 Gotujesz rosół? Sprawdź, na jakim mięsie najlepiej go przygotować

Smak domowego rosołu nie ma sobie równych. Nie bez powodu zupa ta od lat króluje na naszych stołach. Odpowiedni smak rosołu uzyskujemy poprzez staranne dobranie mięsa oraz innych składników. Im więcej gatunków mięsa użyjemy, tym smaczniejszy wyjdzie wywar. Rosół z powodzeniem można uwarzyć na jednym rodzaju mięsa. Wybór jest szeroki, od drobiu, aż po dziczyznę. Zdaniem wielu smakoszy znacznie lepiej jednak wymieszać różne gatunki. Najpopularniejsze połączenie mięsne to kurczak i wołowina.

Czym doprawić rosół?
01.01.2023 15:31 Najlepsi kucharze zdradzili, czym doprawić rosół. Te przyprawy wydobędą głębie jego smaku

Czy wiecie, czym doprawić rosół, by był aromatyczny? Kilka przypraw świetnie wpłynie na smak tradycyjnej zupy niezależnie od tego, na jakim mięsie ją przygotujemy. Sprawdźcie, w co warto się zaopatrzyć, nim zaczniecie gotować.Sekretem dobrego rosołu jest nie tylko odpowiednio długie gotowanie mięsa w minimalnej ilości wody, ale też właściwe doprawienie. Poza solą i pieprzem trafić do niego powinny również zioła i wyraziste warzywa. Podpowiadamy, co się sprawdzi.

barszcz czerwony
30.12.2022 18:39 Imprezowy, pikantny barszcz czerwony. Błyskawicznie rozgrzeje i doda energii

Imprezowy barszcz czerwony w mgnieniu oka postawi Cię na nogi. Filiżanka aromatycznej zupy dostarczy energii niezbędnej do przetańczenia całej nocy. Pikantna nuta rozgrzeje i doda animuszu. Ten przepis sprawdzi się na każdej domówce.Imprezowy barszcz czerwony przygotowuje się na mięsnym wywarze. Swój wyśmienity smak zawdzięcza także dodatkowi warzyw i pieczołowicie dobranych przypraw. Zupę możesz przygotować wcześniej, a następnie odgrzać ją, gdy przyjdą goście. Każdy będzie wdzięczny za filiżankę ciepłego, smakowitego barszczu.

zupa dyniowa
28.12.2022 13:10 Szybka zupa dyniowa. 2 dodatki zaskakują i zapewniają doskonały smak

W sieci znaleźć można rozmaite przepisy na popularną zupę dyniową. Założymy się jednak, że takiej, jak nasza jeszcze nie jedliście. Jej wyjątkowy smak jest zasługą dodatku imbiru oraz soku z pomarańczy. To połączenie jest doprawdy intrygujące.Nasza zupa dyniowa jest aksamitna i delikatna w smaku. Te cechy nadaje jej śmietankowy serek, którym jest zabielona. Zupa doskonale smakuje podana ze spłatkowanymi migdałami. Możesz ją jednak z powodzeniem serwować z dodatkiem pestek lub chrupiących ziołowych grzanek.

zupa-krem z pora
26.12.2022 09:48 Zapomnij o rosole. Elegancką zupę-krem z pora zrobisz w pół godziny

Przygotowanie eleganckiej potrawy nie musi oznaczać spędzenia całego dnia w kuchni. Apetyczną i wykwintną zupę-krem z pora przygotujesz nawet w 30 minut. Dzięki temu danie stanowi poważną konkurencję dla bardziej wymagających zup. Daj temu przepisowi szansę, a z pewnością się nie zawiedziesz.Zupę-krem z pora łatwo przygotujesz z zaledwie kilku składników. Najprawdopodobniej większość z nich masz już w swojej kuchni. Do przyrządzenia tej potrawy przyda się również esencjonalny bulion. Warzywny czy mięsny - każdy sprawdzi się wyśmienicie.

rosół
25.12.2022 08:03 Babcia Hania na święta gotuje wyjątkowy rosół. Dorzuca do niego kilka mięs i 1 aromatyczny składnik

Swój słynny rosół babcia Hania przygotowuje jedynie na specjalne okazje. Wyjątkowej potrawy nie może zabraknąć na stole podczas nadchodzących świąt. Niepowtarzalny aromat zupa zawdzięcza dodatkowi suszonego grzybka. A bogactwo mięs i podrobów sprawia, że wywar jest niesamowicie esencjonalny.Babcia Hania niezmiennie powtarza, że najlepszy rosół powstaje z różnorodnych składników. Dlatego do swojego wywaru, poza rozmaitymi mięsami dorzuca drobiowe podroby. Smak jej rosołu rozpamiętuje się przez cały rok. Teraz możesz przygotować go we własnym domu.

barszcz bez zakwasu
20.12.2022 16:42 Najprostszy barszcz bez mięsa i zakwasu. Dorzuć do niego tylko 2 dodatki, zyska cudowny smak i aromat

Ekspresowy barszcz bez zakwasu uratował już niejedne święta. Błyskawiczne przygotowanie można zaplanować nawet w dzień podania tej potrawy. Klarowny buraczany wywar cieszy swoim smakiem i aromatem.Barszcz bez zakwasu idealnie komponuje się z suszonymi grzybami. Nie warto ich w tym przepisie pomijać. Ekspresową zupę przygotowuje się na bazie wywaru warzywnego. Dzięki temu jest pyszna i esencjonalna.

Rosół babci Irenki
18.12.2022 10:34 Cudowny rosół babci Irenki. Uwagę zwracają 2 dodatki. Co za pomysł, co za efekt!

Rosół można przygotować na wiele sposobów, a niektóre jego składniki potrafią zaskoczyć. Babcia Irenka do tradycyjnej zupy wrzuca śliwki suszone i kapustę włoską. Danie dzięki nim nabiera lekko słodkiej, orzechowej nuty. Koniecznie musicie spróbować pysznej wersji klasycznej zupy. Dobry rosół wyjdzie nam tylko wtedy, gdy będzie długo gotowany na małym ogniu. Trzeba też pamiętać, by sól wsypać dopiero na koniec gotowania — wtedy wszystkie smaki przejdą do płynu i uzyskamy esencjonalną zupę. Za radą babci Irenki w połowie gotowania dodamy też śliwki suszone i włoską kapustę. Będzie pysznie.

Dlaczego warto dodać ocet do rosołu?
09.12.2022 22:30 Dlaczego najlepsi kucharze dodają do rosołu ocet? Nie uwierzysz, jaką ten płyn ma moc

Dobry rosół musi być aromatyczny i esencjonalny. Najlepszym sposobem na przyrządzenie dania smacznego, pełnego cennych składników odżywczych jest wlanie do gotującego się wywaru niewielkiej ilości octu. Trik szefów kuchni jest niezawodny. Zdradzamy, jak działa. Sekretem idealnego rosołu nie są odpowiednie proporcje warzyw, mięsa i wody. One są podstawą, lecz o wiele ważniejszym składnikiem, o którym wie być może tylko część szefów kuchni, jest ocet spirytusowy. Jaka jest jego funkcja? Wyjaśniamy.

zupa ogórkowa roberta makłowicza
08.12.2022 21:34 Bez żeberek, bez ziemniaków. Makłowicz zaskoczył wszystkich swoją wersją zupy ogórkowej

Robert Makłowicz przeszedł samego siebie. Tym razem uraczył nas zupą ogórkową inną, niż wszystkie. Jej podstawę stanowi rosół, a dodatek drobiowe żołądki i kluseczki z kaszy manny. Takiej wersji zupy ogórkowej z pewnością jeszcze nie jedliście. Koniecznie przetestujcie ten ciekawy przepis. Wołowo-drobiowy wywar do zupy ogórkowej najlepiej przygotować dzień wcześniej. W rosole należy też zawczasu ugotować drobiowe żołądki. Prawdziwym sekretem tej potrawy są grysikowe kluseczki. Prosty, acz genialny patent wprawi domowników w zachwyt.

Rosół podajesz zwykle z krajanką? Tym razem zaserwuj go z innym dodatkiem. Będzie smaczniejszy
04.12.2022 12:12 Rosół podajesz zwykle z krajanką? Tym razem zaserwuj go z innym dodatkiem. Posmakuje jak u babci

Rosół zwykle serwujemy z makaronem krajanką. Jednak bardzo dobrym dodatkiem są też kluski lane. Przygotowane z mąki i jajek mają doskonały, domowy smak. Warto choć raz spróbować rosołu w takiej wersji, zwłaszcza jeśli zabraknie Wam tradycyjnego makaronu. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz wrócicie do rosołu z kluskami lanymi. Rosół zawsze gotuję na dwóch rodzajach mięsa, dzięki czemu jest niezwykle aromatyczny i pełniejszy w smaku. Ma również piękny, złoty kolor. Do wywaru, oprócz ćwiartek z kurczaka, dodaję również kawałek wołowiny z kością, np. pręgę lub szponder. Do rosołu możesz dodać również kawałek indyka lub kaczki.Rosół gotuję na najmniejszym ogniu przez około 3 godziny. Wywar doprawiam liśćmi laurowymi, zielem angielskim i lubczykiem. Sól i pieprz dodaję pod sam koniec gotowania, kiedy mięso odda cały swój smak i aromat. Do rosołu wsypuję również szczyptę kurkumy i dodaję solidną porcję świeżej natki pietruszki.Rosół podaję z domowymi, lanymi kluskami. Są o wiele smaczniejsze od kupionego makaronu. Kluseczki gotowane bezpośrednio na wywarze są delikatne i doskonale łączą się z aromatycznym bulionem. Mięso i warzywa z rosołu wykorzystuję ponownie, np. do przygotowania pasztetu na kanapki lub farszu na pierogi.

rosół
03.12.2022 13:29 Mistrzowie kuchni zawsze dodają do rosołu 1 składnik. Dzięki niemu zupa jest bardziej aromatyczna

Gotowanie rosołu odbywa się z udziałem znanych i sprawdzonych przypraw. Obecność liścia laurowego i ziela angielskiego jest w tym wywarze wręcz obowiązkowa. Niewiele osób jednak wie, że warto dodać również goździki do rosołu. Ich aromat nadaje popularnej zupie niezwykłego wyrazu.Aby dodać goździki do rosołu, wystarczy kilka ich sztuk wbić w cebulę i opalić całość nad palnikiem. Tyle wystarczy, żeby zupa nabrała większej mocy i intensywnego smaku. Przeciwwirusowe i antybakteryjne działanie przyprawy również nie pozostaje bez znaczenia. Rosół z goździkami nie tylko wyśmienicie smakuje, ale także rozgrzewa i pomaga wzmocnić nasz organizm.

Przepis na rosół Magdy Gessler
30.11.2022 11:58 Jak Magda Gessler robi rosół? Jej sekret tkwi w 1 zasadzie. Koniecznie zapamiętaj

Przepis na rosół Magdy Gessler jest prosty — nie można oszczędzać na mięsie. Gwiazda zdradziła, że największym błędem podczas przyrządzania tradycyjnej zupy jest użycie zbyt dużej ilości wody w stosunku do pozostałych składników. Wiemy, jakie są właściwe proporcje. Podczas jednego z wystąpień Magda Gessler wyjaśniła, na czym polega podstawowy błąd podczas przygotowywania rosołu. Okazuje się, że masa Polaków używa zbyt dużo wody. Najsmaczniejszą zupę uzyskamy, jeśli na każde 1,5 litra wody użyjemy 3 kilogramów mięsa i podobnej ilości jarzyn. Powinniśmy też powstrzymać się od dolewania płynu w trakcie gotowania. Te dwie zasady uchronią nas przed przygotowaniem pozbawionej smaku zupy.

Rosół z wątróbką
29.11.2022 13:21 Babcia Marysia dorzuca do rosołu 1 nieoczywisty składnik. Wywar zyskuje na smaku i pożywności

Rosół jest jedną z ulubionych, polskich zup. Zwykle gotuje się go na drobiu, wołowinie i warzywach. Babcia Marysia dorzuca jednak jeszcze drobiową wątróbkę. Smak wywaru robi się ciekawszy, a skład bogatszy. Warto przetestować tę recepturę, zwłaszcza jeśli należycie do wielbicieli podrobów. Pyszny rosół można przygotować na wiele sposobów. Prosty i pełen smaku wariant uzyskacie, korzystając z przepisu babci Marysi. Stawia ona na nietypowy dodatek drobiowej wątróbki. Będziecie zaskoczeni, jak dobrze podroby wzbogacają to tradycyjne danie.