Placki ziemniaczane budzą zachwyt zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Poza oczywistymi produktami bazowymi, warto dodać do ciasta łyżkę majonezu. Dzięki temu zabiegowi to danie zyska coś więcej, niż niezwykły smak.Ziemniaki na placki ziemniaczane z dodatkiem majonezu proponujemy zetrzeć na grubszych oczkach. Dzięki temu masa będzie bardziej zwarta, a usmażone już placki zachwycą nas przyjemną teksturą. Ponadto dodatek majonezu sprawi, że placki ziemniaczane podczas smażenia nie będą wchłaniać tyle tłuszczu, co ich bardziej tradycyjna odmiana.Dobór majonezu do placków ziemniaczanych zależy od Twoich upodobań. Możesz wybrać bardziej kremowy i delikatny, lub ten o zdecydowanym, ostrzejszym posmaku. Niezależnie na co się zdecydujesz, rezultat przekroczy Twoje najśmielsze oczekiwania.
Sałatka jarzynowa z majonezem to już kultowa sałatka, którą często przygotowujemy w domach, nie tylko na święta i większe uroczystości. Sałatka jest prosta w przygotowaniu i pełna smaku. Nie wszystkie warzywa jednak nadają się do potrawy, ponieważ mogą zepsuć jej smak. Takim warzywem jest cebula.Sałatkę jarzynową przygotowujemy głównie z ugotowanych warzyw. Gotowane ziemniaki, marchewka, pietruszka, por i seler smakują wyśmienicie z dodatkiem ugotowanych na twardo jajek i zielonego groszku. Niektórzy zamiast groszku dodają kukurydzę z puszki.Marchewkę, pietruszkę, seler i ziemniaki zawsze gotujmy w skórkach w osolonej wodzie. Wszystkie warzywa mogą gotować się w jednym garnku, nawet jajka. Pamiętajmy jednak, żeby wyjąć je po około 8- 10 minutach od momentu wrzenia. Do sałatki jarzynowej koniecznie dodajmy również kilka ogórków kiszonych i średniej wielkości jabłko, ogórki i jabłko kroimy w kostkę. To właśnie te składniki świetnie łączą się z resztą warzyw i nadają całej sałatce wspaniałego smaku.
Zapiekanka proboszcza według przepisu Tomasza Strzelczyka to pomysł na tani, sycący i smaczny obiad dla całej rodziny. Zapiekankę przygotujesz z kilku prostych składników, a każdy będzie prosił o dokładkę.Na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA możemy poznać wiele ciekawych i prostych przepisów na wyśmienite dania. To właśnie z tego kanału pochodzi przepis i zdjęcie wykorzystane w artykule. Tomasz Strzelczyk dzieli się z fanami swoimi patentami na szybkie obiady, kolacje i dania na większe uroczystości, w tym właśnie na pyszną zapiekankę.Zapiekanka proboszcza przepisu Tomasza Strzelczyka jest bardzo prosta w przygotowaniu. Jest również naprawdę tania. Potrzebujemy kilograma młodych ziemniaków, kilku plastrów ulubionej szynki, cebulę, czosnek i kawałek żółtego sera. Możemy dodać również posiekany szczypiorek dla podbicia smaku.Przysłowiową wisienką na torcie jest aksamitny sos beszamelowy, który z zapiekanką łączy się doskonale. Sos na bazie masła, mąki i mleka koniecznie doprawmy gałką muszkatołową, solą i pieprzem, w ten sposób nadamy mu charakteru. Zapiekanka będzie gotowa po 25 minutach pieczenia.
Zapraszamy na pyszne kopytka z ziemniaków z poprzedniego dnia. Wykorzystajcie ugotowane warzywo, które pozostało Wam z obiadu, a nic się nie zmarnuje. Kopytka możecie podać jako samodzielne danie, a także jako dodatek do duszonych mięs czy sosu grzybowego. Pomysłów na wykorzystanie ugotowanych ziemniaków z poprzedniego obiadu jest naprawdę wiele. Jednak to właśnie kopytka są najbardziej uniwersalne. Podamy je z przeróżnymi dodatkami, np. z duszonym mięsem, sosami, cebulą, skwarkami. Kopytka możemy podać również na słodko, oprószając je cynamonem i cukrem lub polewając tartą bułką zrumienioną na maśle.Przygotowanie kopytek jest naprawdę proste, wystarczy zagnieść masę ziemniaczaną z jajkiem, solą, pieprzem i mąką pszenną. Kopytka po ugotowaniu i dokładnym odsączeniu możemy również przesmażyć na oleju lub maśle klarowanym. Zyskają wtedy chrupiącą skórkę.Ziemniaki, które wykorzystamy do kopytek, musimy wcześniej dobrze odcedzić i odparować. Wybierajmy również klasyczną odmianę, która nie zawiera ani za dużo, ani za mało wody. Ziemniaki wodniste nie będą się dobrze lepić, kopytka z ziemniaków mącznych mogą być twardawe.
Kto nie lubi frytek? Chyba smakowo pasują każdemu, jednak niektórzy unikają ich, ponieważ są kaloryczne. Dlatego dziś powiemy wam, jak zrobić frytki ziemniaczane bez nadmiaru tłuszczu. Do wyboru macie dwa proste sposoby ich przygotowania. Wybierzcie ten, który wam bardziej odpowiada.Frytki są popularnym zamiennikiem gotowanych ziemniaków. Zwykle decydujemy się na nie, zamawiając jedzenie w restauracji lub po prostu mając wybór. Są o wiele smaczniejsze niż ziemniaki z wody, ale też niestety o wiele bardziej kaloryczne i niezdrowe. Podpowiemy wam więc, jak przygotować frytki, które nie są nasączone tłuszczem. Dzięki temu będą mniej kaloryczne, mniej tuczące i po prostu zdrowsze. Proponujemy wam dwa sposoby ich przygotowania.
Szukacie przepisu na knedle ze śliwkami? Babcia Kazia zna sekret miękkiego i rozpływającego się w ustach rarytasu. Odpowiednie i z umiarem dozowanie mąki pszennej sprawi, że ciasto nie wyjdzie twarde. Gdy już będzie gotowe, wypełnianie go śliwkami nie sprawi wam żadnych trudności. Spróbujecie? Miękkie i delikatne ciasto na knedle ze śliwkami uzyskamy tylko wtedy, gdy podczas przygotowania masy będziemy stopniowo wsypywać mąkę pszenną. Chodzi o to, by nie wsypać jej za dużo, a tylko tyle, ile jest niezbędne. Prosta taktyka, którą znała babcia Kazia, zawsze się sprawdza. Tak smacznego dania dawno nie jedliście.
Ziemniaki z mięsem mielonym zapiekane w piekarniku to pomysł na szybki obiad dla całej rodziny. Zapiekanka jest bardzo aromatyczna, sycąca i pełna smaku. Sekretem są przyprawy, w tym ajwar, czyli pasta z pieczonej papryki.Ziemniaki z mięsem mielonym zapiekane w piekarniku to niezwykłe danie, które posmakuje każdemu miłośnikowi zapiekanek. Potrawa jest prosta w przygotowaniu, sycąca i doskonale doprawiona, prośby o dokładkę są więc pewne.Do przygotowania ziemniaków z mięsem mielonym zapiekanych w piekarniku wykorzystaj młode ziemniaki i świeżą, soczystą paprykę. Mięso mielone wybierz najlepiej z łopatki lub karczku. Wieprzowina musi być najwyższej jakości, wtedy będzie soczysta i delikatna.Mięso mielone w zapiekance podsmaż z przyprawami i cebulą, następnie dodaj bulion, śmietankę i pastę ajwar. To właśnie doskonale dobrana mieszanka składników nadaje ziemniakom z mięsem mielonym zapiekanym w piekarniku niezwykłego, pełnego smaku i aromatu.
Przygotowanie placków ziemniaczanych nie musi oznaczać spędzenia połowy dnia w kuchni. Od teraz możesz przygotować ich "leniwą" wersje. Zamiast trzeć lub mozolnie mielić ziemniaki w maszynce, wystarczy włożyć je do blendera. Dzięki temu możesz szybko przygotować placki ziemniaczane, kiedy tylko masz na nie ochotę.Placki ziemniaczane przygotowane w blenderze mają nieco inną konsystencję niż te tradycyjne. Są bardziej napowietrzone, przez co po usmażeniu wychodzą puszyste, a zarazem chrupiące. Po zblendowaniu należy odcedzić nieco wody, która wytrąciła się z ziemniaków, dodać kilka prostych składników i mamy gotową do smażenia masę.
Placki ziemniaczane z kalafiorem to niebanalna odsłona dobrze znanego wszystkim dania. Są proste w przygotowaniu, a przy tym niedrogie. Placki ziemniaczane z kalafiorem możesz podawać jako samodzielne danie, z ulubionymi sosami, a nawet jako dodatek do obiadu.Placki ziemniaczane z kalafiorem, to danie wyjątkowo aromatyczne. Poza samym kalafiorem mają w sobie czosnek, cebulę oraz szczypiorek, tak bardzo lubiane w polskiej kuchni. Kasza manna to z kolei dodatek, dzięki któremu nasze placki wyjdą niezwykle chrupiące.
Gotowanie ziemniaków jest prostą czynnością. Wrzucamy warzywo do osolonego wrzątku i czekamy, aż zmięknie. Ania Starmach zamiast wody wybiera mleko kokosowe i aromatyczne przyprawy. Przygotujcie ziemniaki oraz kilka innych składników i koniecznie spróbujcie — smak jest nietuzinkowy. Smaczne ziemniaki gotowane w mleku kokosowym z pewnością pokochają amatorzy wyrazistych smaków i kuchni indyjskiej. Mieszanka ostrej papryczki, imbiru, czosnku i kokosa świetnie pasuje do miękkiego kremowego warzywa. Razem tworzą niezapomnianą kombinację, której trudno się oprzeć.
Każdy lubi placki ziemniaczane. Jednak najbardziej smakują nam wtedy, gdy są chrupiące i złociste. Wykorzystajcie mąkę ziemniaczaną, a masa po usmażeniu zachwyci was swoją konsystencją. Danie będzie rozpływało się w ustach. Spróbujecie? Dobre placki ziemniaczane wymagają odpowiedniego doboru użytych składników. Dodatek mąki ziemniaczanej sprawia, że masa dobrze się formuje, a uzyskane danie zachwyca chrupkością i miękkim wnętrzem. Mało kto się mu oprze.
Jakie ziemniaki na placki ziemniaczane? Pytanie z pozoru proste, a odpowiedź może zaskoczyć. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że znane są trzy typy warzywa, a różni je zawartość skrobi. Do przygotowania dania potrzebne są te najbardziej mączyste. Podpowiadamy, jak je wybrać. Placki ziemniaczane są kultowym daniem, po które każdy z nas czasem sięga. Bywa jednak, mimo starań, podczas smażenia rozpadają się lub wychodzą mało chrupiące. Warto wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i uniknąć podstawowych błędów.
Kopytka są świetnym dodatkiem do obiadu. Magda Gessler podzieliła się swoim przepisem na ziemniaczany rarytas i zdradziła, co robi, że zawsze wychodzą miękkie. Sekretem jej dania jest odpowiedni dobór ilości mąki. Spróbujecie koniecznie — kopytka będą tak pyszne, że aż rozpłyną się w ustach.W przygotowaniu delikatnych kopytek kluczowe są odpowiednie proporcje składników. Zbyt duży dodatek mąki sprawi, że będą zbite i twarde. Zbyt mały — że się rozpadną. Magda Gessler doskonale o tym wie. Zdradziła ostatnio, jak podchodzi do przyrządzania uwielbianego przez Polaków ziemniaczanego dodatku. Prostota receptury może zaskoczyć.
Czy można jeść ziemniaki z pędami? To pytanie często pojawia się na forach kulinarnych, my już znamy odpowiedź. Pędy są naturalnym zjawiskiem, jednak nie każdy ma świadomość, jakie substancje zawierają. Dowiedz się, czy można jeść kiełkujące bulwy i dlaczego ziemniaki są ważnym elementem naszej diety.Ziemniaki są bardzo uniwersalnym warzywem, z którego przygotujemy niezliczoną ilość dań. Pasują do każdego rodzaju mięsa, ryb, zrobimy z nich frytki, zapiekanki, zupy i wiele innych potraw. Doskonałym pomysłem na obiad są np. pieczone ziemniaki hasselback, pokochasz ich wygląd i smak.Ziemniaki po pewnym czasie zaczynają jednak robić się miękkie i puszczają pędy, które są zupełnie naturalnym zjawiskiem. Pędy to znak, że warzywo zaczyna kiełkować. Z biegiem czasu, ziemniaki będą coraz bardziej pomarszczone i miękkie, a pędy dłuższe i grubsze.
Marzą wam się placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków? Ich przygotowanie nie jest wcale trudne. Wystarczy, że do ugotowanych ziemniaków dodacie aromatyczny ser żółty, a uzyskacie smaczne, rozpływające się w ustach i sycące danie. Spróbujecie?Wielu smakoszy z chęcią sięga po placki ziemniaczane. Równie duża grupa z pewnością nie przepada za ścieraniem warzyw. Przygotowanie specjału jest jednak możliwe z pominięciem uciążliwej czynności. Wystarczy, że wykorzystamy ser żółty i ugotowane ziemniaki.
Czy wiesz, że odciskanie startych ziemniaków podczas przygotowywania placków ziemniaczanych jest zupełnie zbędną czynnością? Dodatkowo gdy odciskasz ziemniaki, oprócz wody, tracą również skrobię, a bez niej placki nie będą chrupiące.Placki ziemniaczane możesz podać z wieloma dodatkami. Wiele osób lubi placki oprószone cukrem, inni wolą wytrawne dodatki, jak kwaśna śmietana ze szczypiorkiem, sos kurkowy, sos pieczarkowy, czy gulasz mięsny z papryką. Każda wersja dania smakuje wyśmienicie, kiedy placki są chrupiące.Chrupiące placki ziemniaczane uzyskasz, kiedy zrezygnujesz z odciskania startych ziemniaków. Z ziemniaków wytrąca się skrobia, która jest odpowiedzialna za chrupkość całego dania. Nie ma więc sensu odciskać warzyw, ponieważ pozbawisz placków tego, co najlepsze.Placki ziemniaczane smaż na rozgrzanym oleju rzepakowym. Wystarczy niewielka ilość. Nigdy nie dolewaj również oleju, kiedy placki są jeszcze na patelni. Zimny olej jest błyskawicznie wchłaniany, przez co placki będą bardzo tłuste.
Zapiekanka ziemniaczana według przepisu Tomasza Strzelczyka to pomysł na tani obiad dla całej rodziny. Ziemniaki, szynka, cebula i ser zapieczone z aksamitnym sosem beszamelowym to rewelacyjne połączenie, którego musisz spróbować. Z pewnością nie pożałujesz. Tomasz Strzelczyk dzieli się z fanami świetnymi pomysłami na proste i pyszne dania. Niedawno na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA na YouTube opublikował przepis na zapiekankę ziemniaczaną z dodatkiem szynki parzonej, cebuli, sera. To właśnie z tego kanału pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule.Tomasz Strzelczyk wyjaśnił krok po kroku, jak przygotować zapiekankę ziemniaczaną na obiad. Danie jest gotowe błyskawicznie- kiedy ziemniaki się gotowały, kucharz przygotował resztę składników i sos. Strzelczyk zaznaczył również, żeby czosnek dodać do cebuli z szynką pod sam koniec smażenia, w przeciwnym razie będzie gorzki i straci aromat.Przysłowiową wisienką na torcie w zapiekance ziemniaczanej jest aromatyczny sos beszamelowy. Tomasz Strzelczyk sos przygotował z kilku składników: masła, mąki, mleka i przypraw. Sos jest gęsty, kremowy i świetnie łączy się z ziemniakami i szynką.
Placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem to niezwykła odsłona tradycyjnych placków. Danie jest bardzo aromatyczne, chrupiące i pełne smaku. Do placków dodaj również czosnek i suszone oregano, a każdy będzie prosił o dokładkę.Do przygotowania placków ziemniaczanych z pomidorem i szczypiorkiem potrzebujemy wyłącznie kilku składników, placki są więc pomysłem na tani i przede wszystkim pyszny obiad dla całej rodziny, nawet w najbardziej zabiegane dni. Placki są prostym i szybkim daniem.Najsmaczniejsze placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem uzyskamy, kiedy dodamy soczystego, dojrzałego, słodkiego pomidora. Do placków dodajmy również czerwoną cebulę, czosnek i oregano, gdyż świetnie podkreślą smak całej potrawy. Placki ziemniaczane z pomidorem i szczypiorkiem podajmy z ulubionymi dodatkami, np. z kwaśną śmietaną, gulaszem lub ulubionym sosem. Placki smażmy na oleju roślinnym, a zaraz po usmażeniu przełóżmy je na chwilę na ręcznik papierowy, aby oddały nadmiar tłuszczu.
Leczo często gości na naszych stołach latem. Pyszna i lekka wersja z batatem zamiast mięsa z pewnością przypadnie do gustu tym z was, którzy lubią słodkie warzywne kompozycje. Danie syci na długo, a jego przygotowanie jest niezwykle proste. Spróbujcie koniecznie — jeszcze nie raz je zrobicie. Warzywne leczo z batatem spodoba się nie tylko amatorom kuchni roślinnej. Sycący słodki ziemniak doskonale komponuje się z papryką i cukinią w lekkim i aromatycznym pomidorowym sosie. Tak smakowitego posiłku dawno nie jedliście.
Paluszki ziemniaczane są prostą i pełną smaku przekąską. Dodatek tartego sera żółtego sprawia, że smakołyk kusi nieziemskim aromatem. Jego przygotowanie jest bardzo proste, a jeszcze szybciej znika z talerzy. Spróbujecie? Smakowite i chrupiące paluszki ziemniaczane z serem są pełną aromatu i smaczną alternatywą dla kupowanych w sklepie przekąsek. Ich przygotowanie jest dziecinnie proste, a efekty zachwycą nawet największych miłośników potraw z ziemniaków. Skusicie się?
Wiecie, jak usmażyć idealne frytki? Chrupiące, złociste i niezbyt tłuste? Mistrzowie kuchni zawsze pamiętają o jednej istotnej sztuczce. Pokrojone ziemniaki moczą w zimnej wodzie, która wypłukuje z nich nadmiar skrobi. Dzięki temu frytki nie przypalają się, są smaczniejsze i zdrowsze. Frytki są bardzo lubianą formą ziemniaków. Usmażone na głębokim tłuszczu ziemniaczane słupki wyróżnia bowiem doskonały smak i chrupkość. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy, jak usmażyć takie idealne frytki. A wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Niektórzy uwielbiają frytki z sieciowych restauracji fast food, ale wiele osób uważa, że nie ma jak frytki domowej roboty. My też podzielamy to zdanie i dlatego podpowiemy wam, w jaki sposób usmażyć idealne frytki. Idealne, czyli ze złocistą, chrupiącą skórką, miękkim, puszystym wnętrzem i nienasączone tłuszczem.
Placki ziemniaczane są jednym z ulubionych sposobów na przyrządzenie tego warzywa. Mamy dla was szybki i banalnie prosty przepis, który sprawdzi się, gdy nie macie pod ręką mąki oraz jajek. Zastąpcie je śmietaną, a uzyskacie wyjątkowo chrupiące i złociste placki. Każdy się skusi. Placki ziemniaczane można przygotować z różnymi dodatkami. Zdradzaliśmy wam już recepturę wykorzystującą drożdże i niezawodny patent na ten rarytas z pieczarkami. Tym razem podpowiadamy jak je zrobić, gdy zabraknie wam mąki i jaj. Sprawdźcie koniecznie.
Zastanawialiście się jak przygotować smaczne szare kluski? Danie dobrze znane z obiadów u babci zrobicie zaledwie kilka chwil. Z prostą recepturą krok po kroku wyjdą delikatne i będą wprost rozpływać się w ustach. Rodzina je pokocha. Spróbujecie? Kluski są smakowitym mącznym dodatkiem do wielu dań obiadowych. Przyrządzone na bazie ziemniaków będzie jeszcze bardziej sycące, a ich konsystencja będzie jeszcze przyjemniejsza w odbiorze. Warto spróbować.
Przyrządzanie placków ziemniaczanych wydaje się proste. Jednak niektóre czynności — np. ścieranie warzyw — mogą mieć wpływ na efekty. Okazuje się, że taki szczegół jak wielkość oczek tarki może sprawić, iż konieczna będzie zmiana ilości dodanej mąki. Warto wiedzieć, jak dobrze dobrać proporcje składników.Smacznych placków ziemniaczanych nie odmówi sobie żaden smakosz. Aby takie przygotować, trzeba spełnić kilka warunków. Niektóre z nich są dość nieoczywiste, a mogą zaważyć o sukcesie dania. Tak jest właśnie w przypadku rozdrabniania ziemniaków.
Wiecie, że można przygotować pierogi bez lepienia? Zapomnijcie o żmudnym wałkowaniu, wycinaniu krążków z ciasta i zlepieniu go tak, by farsz nie wypadał. Tym razem po prostu zanurzymy kulki nadzienia w masie. Sprytny trik skróci czas przygotowania pierogów ruskich, a efekty z pewnością wam się spodobają. Spróbujecie? Pierogi bez lepienia — potocznie nazywane bezlepcami — przygotujecie niemalże ekspresowo. Wystarczy zrobić farsz jak do ruskich i połączyć ze sobą składniki ciasta tak, aby finalnie było gęste, lecz jego nadmiar sam spłynął z zanurzonej w nim kulki nadzienia. Po ugotowaniu uzyskamy zachwycające danie. Będzie prosto i smacznie.
Jedliście kiedyś placki ziemniaczane w pikantnej wersji? Naprawdę warto ich spróbować, bo zyskują niepowtarzalny charakter. My oprócz przypraw dorzuciliśmy do nich jeszcze jeden dodatek, którym jest czerwona fasola. Dzięki niej stały się pożywne jak nigdy. Ot taka nieco meksykańska wersja placków ziemniaczanych. Placki ziemniaczane pojawiają się w naszych domach w różnych sytuacjach. Niektórzy robią je na kolację, inni na przekąskę, ale większość jednak na obiad. Zwłaszcza jeśli nie ma innego pomysłu, a w zapasach jest trochę ziemniaków. Nasze dzisiejsze placki ziemniaczane są właśnie taką doskonałą wersją obiadową. Wzbogaciliśmy je bowiem w czerwoną fasolkę, która jest świetnym źródłem białka, podobnie jak mięso. Dosypaliśmy też trochę ostrej papryki, co zupełnie odmieniło klasyczny smak placków ziemniaczanych. I wyszło im to na dobre.
Zastanawiasz się, co podać do pieczonego mięsa? Naszą propozycją są krokiety ziemniaczane, które stanowią doskonały dodatek do obiadu. Wygrywają z frytkami i tradycyjnymi ziemniakami z wody. Ich przygotowanie jest bardzo proste — ziemniaki trzeba wytłuc, zagnieść z kilkoma dodatkami i usmażyć. Do mięsnych i nie tylko dań obiadowych najczęściej podajemy gotowane ziemniaki. Czasami też serwujemy frytki lub pieczone ziemniaki. A co powiecie na krokiety ziemniaczane do obiadu? Jeśli jeszcze ich nie robiliście, czas najwyższy się do nich przekonać. Krokiety ziemniaczane są niezwykle smaczne i proste do przygotowania. I co ważne, można je zrobić z gotowanych ziemniaków, które zostały z obiadu z poprzedniego dnia. Wystarczy je tylko wytłuc i zagnieść z kilkoma prostymi składnikami. Po usmażeniu zachwycicie się ich chrupiącą skórką i miękkim wnętrzem.
Pieczone ziemniaki są zdrową i wyjątkowo smaczną alternatywą frytek. Połączcie warzywo z mieszanką aromatycznych przypraw, a wyczarujecie pyszną przekąskę lub dodatek do obiadu. Przepis jest bardzo prosty — każdy sobie poradzi.Lekko chrupiące pieczone ziemniaki o nieziemskim, ziołowym zapachu skuszą niejednego smakosza. Świetnie smakują zarówno solo, jak i w towarzystwie ulubionych mięs czy warzywnych gulaszów bądź sosów. Podajcie je na spotkaniu ze znajomymi lub rodzinnym obiedzie. Zachwytom nie będzie końca.