Wiesz, że na kluski nadają się nie tylko ziemniaki? Dziś proponujemy ci dyniowe kopytka. Są o niebo lepsze niż ziemniaczane, a do tego mają apetyczny, pomarańczowy kolor. Podaj je polane masłem, a jeszcze lepiej masłem podgrzanym z listkami świeżej szałwii lub tymianku. Prawdziwe niebo w gębie.Kopytka to kluski, które kojarzą się zwykle z ziemniakami z poprzedniego dnia. Gdy nam bowiem zostaną gotowane ziemniaki z obiadu, chętnie przerabiamy je właśnie na kopytka. Kluski te są proste do zrobienia i bardzo smaczne. Doskonałe do duszonych mięs i gulaszów. Dziś jednak proponujemy wam zrobienie kopytek z innego, mniej oczywistego warzywa. Jest nim dynia, która podobnie jak ziemniaki, ma kruchy miąższ idealnie nadający się na kluski. Oczywiście nie każda odmiana dyni jest dobra na kopytka. Najlepiej zrobić je z dyni odmiany Hokkaido.
Puszyste placki ziemniaczane spodobają się niejednemu smakoszowi. By zachwyciły smakiem i konsystencją, warto wykonać jeszcze jedną nieoczywistą czynność. Łącząc ziemniaczaną masę z pianą z białek, przygotujemy rarytas tak puszysty, jak nigdy wcześniej. Znany z przyrządzania wypieków patent sprawia, że danie wprost rozpływa się w ustach. Spróbujecie? Przyrządzając placki ziemniaczane, jaja po prostu wbijacie do masy? Warto porzucić ten nawyk i ubić białko na pianę. Chrupiące z zewnątrz i cudownie puszyste w środku placuszki są warte tego wysiłku. Różnica jest nie tylko zauważalna, ale też tak znaczna, że będziecie się zastanawiali, dlaczego wcześniej nie wpadliście na taki pomysł.
Kluski ziemniaczane pasują do wielu dań obiadowych. Wyjdą lekkie i niezwykle miękkie, gdy zamiast mąki dodamy do nich kaszy manny. Zdrowa i sycąca wersja rarytasu z pewnością spodoba się waszej rodzinie. Warto spróbować — zniknie w ekspresowym tempie. Ugotowane ziemniaki można wykorzystać na kilka sposobów. Jednym z nich jest przygotowanie klusek. Łącząc warzywne purée z kaszą manną i jajkami uzyskamy bardzo delikatne, rozpływające się w ustach danie. Będzie smaczne zarówno z sosem, jak i jako obiadowy dodatek. Skusicie się?
Czosnkowe placki ziemniaczane to świetna alternatywa dla tradycyjnych placków. Są równie chrupiące, a ich smak bije na głowę wszystkie inne. Do czosnkowych placków ziemniaczanych podaj śmietanę i posiekany szczypiorek, a wszyscy będą zachwyceni.Czosnkowe placki ziemniaczane są pomysłem na tani, szybki i wyjątkowo smaczny obiad. Placki z dodatkiem czosnku są wyraźne w smaku, chrupiące i pyszne. Placki dodatkowo doprawiam również szczyptą majeranku, który doskonale łączy się z innymi składnikami i nadaje piękny aromat.Placki ziemniaczane robię z młodych ziemniaków, dlatego też dodaję łyżkę mąki ziemniaczanej. Młode ziemniaki mają więcej wody, musimy je więc dobrze odcisnąć, żeby nie rozwarstwiły się podczas smażenia, czosnkowe placki ziemniaczane smakują wyśmienicie.Czosnkowe placki ziemniaczane smażę na niewielkiej ilości oleju, na złoty kolor, następnie przekładam je na chwilę na ręcznik papierowy. Nigdy nie dolewam oleju, kiedy placki są na patelni- zimny olej momentalnie wchłaniany jest przez placki, przez co będą opite tłuszczem i niesmaczne.
Jak zrobić chrupiące placki ziemniaczane? Doświadczone kucharki dodają do startych ziemniaków naturalną skrobię, dzięki której placki są nie tylko o wiele smaczniejsze, ale i doskonale chrupiące, cała rodzina będzie zachwycona.Placki ziemniaczane to pomysł na szybki i tani obiad. Niektórzy do startych ziemniaków dodają sporą ilość mąki pszennej, inni dodają mąkę ziemniaczaną. Jak zrobić chrupiące placki ziemniaczane? Okazuje się, że nie ilość i rodzaj mąki są najważniejsze. Najważniejsza jest naturalna skrobia.Po starciu ziemniaków wytrąca się woda i skrobia, która doskonale zagęści masę ziemniaczaną i sprawi, że placki będą doskonale chrupiące. Jak zrobić chrupiące placki ziemniaczane? Dodaj skrobię do reszty składników i smaż na rozgrzanym oleju, to sekret doświadczonych kucharek.Do masy na placki ziemniaczane dodaj również jajko, startą na tarce cebulę, sól, pieprz. Placki możesz wzbogacić również o kilka ząbków czosnku i suszony majeranek. Chrupiące placki ziemniaczane podaj z kwaśną śmietaną, szczypiorkiem lub gulaszem, czy sosem, będą bardziej treściwe.
Pierogi ruskie z dodatkiem wędzonego boczku to pomysł na pyszny, rodzinny obiad. Pierogi z boczkiem mają jeszcze lepszy, pełniejszy smak, a polane okrasą z masła i cebuli błyskawicznie znikają z talerzy. Poznaj prosty przepis na najlepsze pierogi ruskie z falbankami.Pierogi ruskie z farszem z ziemniaków i twarogu znamy wszyscy. Klasyczne pierogi mogą być jeszcze smaczniejsze, kiedy dodamy do nich boczek wędzony podsmażony na maśle z cebulą. Pierogi ruskie z falbankami i boczkiem to stary przepis dziadka, który aktualnie podbija Internet.Do farszu na pierogi ruskie możemy wykorzystać młode ziemniaki lub ziemniaki ugotowane poprzedniego dnia, które zostały po obiedzie. W ten sposób w naszej kuchni nic się nie zmarnuje. Młode ziemniaki po ugotowaniu odparujmy i ostudźmy, dopiero później możemy zmielić je z twarogiem.Ciasto na pierogi ruskie przygotujemy z kilku składników: mąki, oleju, wody i szczypty soli. Zagniecione, wyrobione, rozwałkowane ciasto jest elastyczne, delikatne i miękkie. Ulepione pierogi ruskie gotujmy w osolonej wodzie przez kilka minut, aż do wypłynięcia, będą wyśmienite.
Młode ziemniaki gotowane w mundurkach podane z ulubionymi produktami to pomysł na pyszny, pożywny obiad. Niestety niekiedy ziemniaki tracą smak, są przegotowane lub mają brzydki kolor. Kluczową zasadą jest zakup odpowiednich ziemniaków, nie mogą być miękkie. Jak ugotować młode ziemniaki?Młode ziemniaki to rewelacyjny dodatek do obiadu. Nie ma nic lepszego od świeżych, sezonowych warzyw, ryby, mięsa i dobrze ugotowanych ziemniaków z koperkiem lub szczypiorkiem. Poznaj sposób na zawsze doskonałe młode ziemniaki, ugotujesz je błyskawicznie. Młode ziemniaki nie wymagają obierania, smakują o wiele lepiej, kiedy ugotujesz je w mundurkach. Ziemniaki gotowane w osolonej wodzie, lekko odparowane są pełne smaku i będą pasować do każdego dania. Sama skórka ziemniaków zawiera wiele cennych witamin, dlatego też w sezonie nie powinniśmy jej obierać.Młode ziemniaki mogą być nawet samodzielnym daniem. Wystarczy podać je z kefirem lub maślanką. Do młodych ziemniaków możesz również usadzić jajko i ugotować fasolkę szparagową lub bób, będzie prosto, zdrowo i smacznie. Opcji jest naprawdę wiele, baw się smakami i poznaj swój ulubiony zestaw.
Krokiety ziemniaczane to pomysł na wyśmienity obiad dla całej rodziny. Krokiety z ziemniakami, twarogiem i cebulą smakują jak pierogi ruskie, jednak mają dodatkowo pyszną, chrupiącą panierkę. Krokiety posmakują każdemu miłośnikowi pierogów.Krokiety ziemniaczane są świetną alternatywą dla tradycyjnych pierogów ruskich. Smakują identycznie, a dodatkowo mają złotą, chrupiącą panierkę. Krokiety są proste w przygotowaniu, tanie i przede wszystkim przepyszne, będą totalnym hitem w Twojej kuchni.Do krokietów ziemniaczanych możesz wykorzystać ziemniaki z poprzedniego obiadu, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Ziemniaki wystarczy zmielić z twarogiem i zeszkloną na maśle cebulą i obtoczyć w jajku i bułce tartej. To naprawdę jedno z szybszych dań, jakie możemy przygotować na obiad.Do krokietów ziemniaczanych możesz podać kwaśną śmietanę, okrasę z cebuli lub z boczku, oprószyć posiekanym szczypiorkiem. Krokiety smakują fenomenalnie podane z domowym barszczem czerwonym. Krokiety smaż na rozgrzanym oleju lub maśle klarowanym na złoty kolor.
Placki ziemniaczane z ogórkiem kiszonym są doskonałym daniem do podania na obiad. Zrobicie je sprawnie, a domownicy będą zachwyceni. Zaproponowany przez babcię Marysię kwaśny dodatek nadaje im charakteru i sprawia, że mają przyjemne, soczyste wnętrze. Spróbujecie? Jeśli macie ochotę na nieco inne niż dotychczas placki ziemniaczane, ten przepis jest dla was. Dodanie do ziemniaczanej masy ogórka kiszonego sprawia, że smakołyk, mimo iż z zewnątrz jest chrupiący, pozostaje miękki w środku. Jest przy tym delikatnie kwaśny i pięknie pachnie. Skusicie się?
Zastanawialiście się, kiedy solić wodę na ziemniaki? A może dodajecie przyprawę wtedy, gdy sobie o niej przypomnicie? Okazuje się, że chcąc osiągnąć efekt w postaci dobrze doprawionego warzywa, trzeba wsypać sól tuż po tym, jak woda zawrze. W przeciwnym wypadku warzywo nie zdoła przejść smakiem dodatku.Solenie ziemniaków tylko pozornie jest czynnością prostą. Okazuje się bowiem, że dodanie soli w trakcie gotowania albo na sam koniec sprawi, że warzywo będzie niedoprawione. Dzieje się tak dlatego, że ziemniaki potrzebują czasu, by wchłonąć przyprawę z wody.
Nie macie pomysłu na obiad? Przygotujcie ekspresowe placki ziemniaczane bez obierania i tarcia ziemniaków. Jeden dodatek, którym jest śmietana, sprawi, że nie ściemnieją. Będą więc nie tylko smaczne i chrupiące, ale też apetycznie wyglądające. A zrobicie je bez większego wysiłku i straty czasu. Placki ziemniaczane są dobrym pomysłem na szybki i nieskomplikowany obiad. W ich przygotowaniu najwięcej czasu zajmuje obieranie i tarcie ziemniaków. Jednak dziś proponujemy zrobić placki z młodych ziemniaków, których nie trzeba obierać, bo mają cienką skórkę. Wystarczy je tylko dobrze wyszorować i opłukać. A zamiast tracić czas na tarcie ziemniaków, proponujemy rozdrobnić je przy użyciu blendera. Zajmie wam to dosłownie chwilę, a placki będą tak samo smaczne, jak zwykle.Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób uniknąć ciemnienia ziemniaczanego ciasta i całych placków, też mamy na to dobre rozwiązanie. Dodajcie do masy ziemniaczanej trochę kwaśnej śmietany. Spowolni ona znacznie proces ciemnienia ziemniaków.
Mamy świetny pomysł na tani obiad. Jest nim zapiekanka ziemniaczana z kurczakiem gyros. Zrobisz ją za grosze, a cała rodzina będzie mieć wielką wyżerkę. Do przygotowania zapiekanki potrzebujesz tylko kilku niewyszukanych składników — ziemniaków, mięsa z kurczaka i kilku warzyw. Zapraszamy do kuchni. Pomysły na tani, smaczny obiad zawsze są w cenie. A gdy jeszcze da się go przygotować szybko, ze składników, które są właśnie w zapasach i nasycić nim rodzinę, to już naprawdę rewelacja. Jednym z takich dań są zapiekanki. Dziś chcielibyśmy wam zaproponować przygotowanie zapiekanki ziemniaczanej z kurczakiem gyros. Jest ona pełna smaku, sycąca i prosta do zrobienia. Składniki wystarczy pokroić, ewentualnie podgotować, ułożyć w naczyniu żaroodpornym i zapiec.
Poznajcie przepis Roberta Makłowicza na wyjątkowy paprykarz. Kucharz stawia na niezwykły dodatek, którym są boczniaki. Dodają potrawie smaku, chrupkości i apetycznego wyglądu. Koniecznie wypróbujcie tę ciekawą recepturę na smaczne i proste danie obiadowe. Paprykarz większości z nas kojarzy się z konserwą, którą robi się z rybiego mięsa, ryżu i koncentratu pomidorowego. Kiedyś był to doskonały przysmak na kanapki. Jednak paprykarz to też obiadowe danie kuchni węgierskiej. Rodzaj gulaszu przyrządzanego z mięsa i papryki. I właśnie swój przepis na taki gorący, obiadowy paprykarz bez ryby zdradził Robert Makłowicz. Mięso nie jest dla niego koniecznym składnikiem, bo z powodzeniem zastępuje je boczniakami. Poza tym do paprykarzu dodaje ziemniaki i cebule. Koniecznie musicie spróbować tej wersji popularnego dania.
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zrobić placki ziemniaczane bez jajek, z naszym przepisem przygotujecie taki rarytas bez problemu. Wystarczy zaopatrzyć się w siemię lniane. Kleik, który z niego uzyskamy, doskonale sklei masę i sprawi, że rarytas nie rozpadnie się podczas smażenia. Sprawdźcie ten prosty trik, a już nigdy nie dodacie jaj.Jajka można zastąpić wieloma produktami. Lepkości przygotowywanym ciastom i masom nadadzą m.in. aquafaba, mąka ziemniaczana czy purée warzywne lub bananowe. Do placków ziemniaczanych najlepiej sprawdzi się dobrze nam znany kleik z siemienia lnianego. Jest tani i skuteczny. Koniecznie sprawdźcie go w działaniu.
Zapiekanka ziemniaczana z aromatycznym sosem z pieczarek, pora i świeżego tymianku to rewelacyjny pomysł na tani obiad, który zachwyci każdego smakosza. Zapiekanka jest bardzo sycącą i niezwykle aromatyczna, koniecznie musisz jej spróbować.Zapiekanki z kilku składników biją rekordy popularności, nic dziwnego, takie danie przygotujemy małym nakładem pracy i za niewielkie pieniądze. Jednym z ciekawszych propozycji obiadowych z piekarnika, jest zapiekanka ziemniaczana przepisu Tomasza Strzelczyka.Tomasz Strzelczyk na swoim kanale na YouTube dzieli się z fanami świetnymi przepisami. Niedawno pokazał, jak przygotować wyśmienitą zapiekankę ziemniaczaną polaną aromatycznym sosem z pieczarek, pora i świeżego tymianku.W sosie nie mogło oczywiście zabraknąć mleka, śmietany i gałki muszkatołowej, która rewelacyjnie wzmacnia smak wszystkich składników. Zapiekankę ziemniaczaną przygotujesz w dosłownie kilka minut, po godzinie pieczenia będzie gotowa do jedzenia.
Placki ziemniaczane bez mąki są świetną alternatywą dla klasycznych placków. Są lekkie, miękkie i delikatne w środku i mają chrupiącą, złocistą skórkę. Placki ziemniaczane bez mąki są doskonałym pomysłem na rodzinny obiad, podaj je z ulubionymi dodatkami, a błyskawicznie znikną z talerzy.Placki ziemniaczane to już klasyka polskiej kuchni, jednak cały czas możemy zmieniać i udoskonalać tradycyjny przepis. Placki ziemniaczane bez mąki, za to z dodatkiem kwaśnej śmietany smakują jeszcze lepiej i są bardziej puszyste i delikatne, koniecznie musisz ich spróbować.Do placków ziemniaczanych bez mąki najczęściej podaję kwaśną śmietanę i posiekany szczypiorek. Placki równie dobrze smakują z cukrem, gulaszem mięsnym, warzywnym i domowym sosem pieczarkowym, wszystko zależy od tego, na jakie danie akurat mam ochotę. Każda wersja podania zachwyca smakiem.Placki ziemniaczane bez mąki smażę na niewielkiej ilości mocno rozgrzanego oleju i nie dolewam go, kiedy placki są jeszcze na patelni. Zimny olej wchłaniany jest błyskawicznie przez placki, przez co są później tłuste i bardzo ciężkie, a takie już nie są smaczne.
Pieczone ziemniaki bez gotowania są niezwykle aromatyczne i sycące. Zrobicie je sprawnie, a z talerzy będą znikać w ekspresowym tempie. Sekretem ich wspaniałego smaku jest bułka tarta, która sprawia, że warzywa po upieczeniu pokrywają się pyszną, chrupiąca skorupką. Warto spróbować — jeszcze nie raz je zrobicie.Wydaje wam się, że ciężko jest zrobić pieczone ziemniaki bez gotowania? Nic bardziej mylnego. Warzywa wystarczy pokroić na nieco mniejsze kawałki i nasmarować oliwą z oliwek, by się nie przypaliły. Dodając aromatycznych przypraw i bułki tartej sprawimy, że smak i tekstura przekąski będzie doskonała. Spróbujecie?
Wiecie co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie piły tłuszczu? Zdradzamy najlepsze patenty rozwiązujące ten problem. Najlepsze kucharki zawsze dolewają do masy na placki łyżkę spirytusu. Dzięki temu są one mniej kaloryczne i lżejsze dla żołądka. Poznajcie też inne sprawdzone pomysły. Placki ziemniaczane potrafią być naprawdę pyszne. Zwłaszcza jeśli mają chrupiącą skórkę, jasny, puszysty miąższ i nie zawierają dużo tłuszczu. Chłonięcie tłuszczu to problem nie tylko placków ziemniaczanych, ale też wszelkiego rodzaju racuchów i pączków. Potrawy, które dosłownie piją tłuszcz, znacznie podnoszą swoją kaloryczność i jednocześnie stają się trudniej strawne. Warto więc spróbować ograniczyć ten problem.
Czy może być coś pyszniejszego niż tradycyjna babka ziemniaczana? Znakomity podlaski specjał swój wyjątkowy smak zawdzięcza dodatkowi boczku. Zazwyczaj serwuje się go jako dodatek do obiadu, lecz można go również podać solo. Koniecznie spróbujcie — domownicy będą zachwyceni.Tradycyjnej babki ziemniaczanej nie odmówi sobie chyba żaden amator pełnych smaku i sycących dań z ziemniaków. Pochodząca z Podlasia receptura zakłada, że w potrawie znaleźć musi się boczek. Nie można zaś jej podać z sosem z pieczarek — trzeba wykorzystać leśne grzyby. Zachęcamy do spróbowania.
Pierogi ruskie są prostym daniem, które przygotujemy błyskawicznie w domowym zaciszu. Czasem jednak, mimo starań i dodaniu wszystkich składników, farsz jest rzadki i mało wyraźny w smaku. Jak zrobić dobry farsz na pierogi ruskie? Pierogi ruskie to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny. Pierogi z aromatycznym farszem z gotowanych ziemniaków i sera, polane okrasą z masła i cebuli błyskawicznie znikają z talerzy. Farsz na pierogi ruskie wymaga jednak kilkugodzinnego chłodzenia w lodówce. Dzięki temu ma bardziej zwartą konsystencję, która potrafi przyprawić o zachwyt.Chłodzenie farszu na pierogi jest kluczowe dla jego konsystencji i smaku. Do farszu potrzebujemy również ziemniaków gotowanych i twarogu. Jeśli zostały nam ziemniaki z poprzedniego dnia z obiadu, wykorzystajmy je, dzięki czemu nic w naszej kuchni się nie zmarnuje.Do farszu na pierogi ruskie dodajmy także dużą cebulę, którą wcześniej zeszklijmy na sporej ilości masła. Tłuszcz jest nośnikiem smaku i to właśnie on sprawia, że farsz nie jest suchy. Nie zamieniajmy również masła na olej, cebula zeszklona na maśle smakuje najlepiej.
Placki ziemniaczane z kapustą kiszoną są pysznym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Soczyste placki doprawione majerankiem mają pyszną, chrupiącą skórkę i dosłownie rozpływają się w ustach. Kapusta kiszona niesamowicie podkręca smak całego dania.Przepisów na placki ziemniaczane jest bardzo wiele. Jedni robią je wyłącznie z ziemniaków, inni dodają marchewkę, cebulę, cukinię i inne warzywa. Moim absolutnym faworytem są natomiast placki ziemniaczane z kapustą kiszoną, koniecznie musisz ich spróbować.Placki ziemniaczane z kapustą kiszoną są bardzo proste w przygotowaniu, wystarczy 30 minut i kilka podstawowych składników, a danie będzie gotowe. Placki smaż na mocno rozgrzanym oleju, jeśli olej będzie za zimny, placki zaczną go wchłaniać i będą bardzo tłuste.Do placków ziemniaczanych z kapustą kiszoną wykorzystaj najlepiej domową kiszonkę. Jeśli chcesz jednak zrobić je z gotowego produktu, zawsze wybieraj kapustę z drewnianych beczek lub taką, która jest biała i ma mały skład. Jeśli kapusta ma ciemny kolor lub pachnie octem, nie kupuj jej, taki produkt zepsuje całe danie.
Jajecznica po chłopsku jest pysznym i niezwykle sycącym posiłkiem. Przyrządzona z dodatkiem ziemniaków i kiełbasy potrawa doda wam energii na dobry początek. Koniecznie spróbujcie. Domownikom będzie tak pasować, że jeszcze nie raz o nią poproszą.Wiecie, czym jajecznica po chłopsku różni się od klasycznej? Sekretem niezwykłego smaku są pyszne dodatki. Młode ziemniaki i wędzona kiełbasa dodają daniu charakteru i sprawiają, że syci na długo. Skusicie się?
Placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków są wyśmienitym pomysłem na błyskawiczny, rodzinny obiad. Placki z ugotowanych ziemniaków są równie chrupiące, smaczne i podamy je z ulubionymi dodatkami wszyscy będą zachwyceni.Tradycyjne placki ziemniaczane są przepyszne, ale i bardzo czasochłonne. Tarcie i odsączanie ziemniaków potrafią skutecznie zniechęcić do przygotowania dania. Placki ziemniaczane z ugotowanych ziemniaków to doskonała alternatywa, a zrobimy je w zaledwie kilka chwil.Placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków są chrupiące i równie smaczne. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania ziemniaków z poprzedniego obiadu, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Ugotowane, odparowane ziemniaki wystarczy wymieszać z resztą składników i usmażyć.Danie jest wyśmienitym pomysłem na obiad. Placki ziemniaczane z ugotowanych ziemniaków smakują wszystkim, są lekkie, chrupiące i pyszne. Do placków możemy przygotować wiele dodatków i stworzyć wyśmienitą potrawę. Błyskawiczne placki podajmy z kwaśną śmietaną i zieleniną, jeśli mamy więcej czasu, zróbmy sos pieczarkowy lub gulasz.
Szukacie pomysłu na tani obiad? Proponujemy przygotować zapiekankę po nelsońsku. Zrobicie ja z kilku niedrogich i niewyszukanych składników, a prośby o dokładkę są pewne. Zapiekanka z ziemniaków, boczku, grzybów i cebuli będzie pełna smaku i z pewnością zachwyci wszystkich domowników.Lubicie zapiekanki? Nie takie z bułki, sera i pieczarek, ale porządne, sycące, obiadowe? Jeśli tak, to mamy dla was smaczną i tanią propozycję na dzisiejszy obiad. Zróbcie zapiekankę po nelsońsku, czyli ziemniaczaną z dodatkiem boczku, cebuli i grzybów. Te smaki doskonale się ze sobą komponują, a nie są zbyt drogie.
Ziemniaki z piekarnika przyrządzone z dodatkiem ziół są prostą przekąską lub dodatkiem do obiadu. Pełne aromatu bulwy będą tak pyszne, że nikt im się nie oprze. Przygotujcie je, a zobaczycie, że bliscy będą prosić o dokładki.Ziemniaki można przygotować na wiele smacznych sposobów. Zapiekane w piekarniku warzywo warto wzbogacić o aromatyczne dodatki. Warto wybrać te najprostsze. My proponujemy świeży czosnek i rozmaryn. Będzie pysznie.
Wiecie, co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie ciemniały? Mamy najlepsze sposoby na uniknięcie tego popularnego problemu. Jednym z nich jest dodanie do startych ziemniaków odrobiny kwaśnej śmietany. Jednak możecie wybrać też inne, skuteczne rozwiązania. Placki ziemniaczane potrafią smakować naprawdę dobrze. Zwłaszcza jeśli wyjdą puszyste w środku i chrupiące na zewnątrz. Czasem jednak nie jesteśmy zadowoleni z ich koloru. Wychodzą ciemne, szarawe i mało apetyczne. Dlatego dziś powiemy wam, co zrobić, by placki ziemniaczane nie ciemniały.
Zapraszamy na obłędne kopytka z bobu. Są o niebo lepsze od klasycznych, ziemniaczanych i wyglądają bardzo apetycznie. Można je podać z duszonym mięsem, sosem grzybowym lub okrasić i zjeść, jako letnie danie obiadowe. Robi się je podobnie do kopytek ziemniaczanych — prosto i szybko.Kopytka najczęściej pojawiają się na naszych stołach, gdy zostały nam ziemniaki z wczorajszego obiadu. Wtedy wystarczy wytłuc ziemniaki, dodać kilka składników, zagnieść ciasto i pokroić je na kluski. W sumie tak samo robi się kopytka z bobu.Kopytka można robić z przeróżnych warzyw, najlepiej nieco mączystych po ugotowaniu. Oprócz ziemniaków doskonale nadają się bataty, dynia czy właśnie bób. Kopytka z bobu charakteryzują się zielonym kolorem i niepowtarzalnym smakiem. Przekonajcie się o tym sami.
Złociste placki ziemniaczane z żółtym serem są sycące i chrupiące. Niezwykłego aromatu dodaje im wyrazisty ser, który sprawia, że konsystencja i smak specjału są zachwycające. Przygotujcie od razu większą porcję, bo danie zniknie w mgnieniu oka. Mało kto oprze się chrupiącym plackom ziemniaczanym. Wzbogacając klasyczny przysmak o solidną porcję pełnego aromatu sera żółtego, przygotujecie danie, które spodoba się nawet najbardziej wybrednym amatorom potraw z ziemniaków. Warto skusić się na urozmaicenie dobrze znanego smaku — nowy zachwyci was od pierwszego kęsa.