Paszteciki do barszczu dla wielu smakoszy są obowiązkowe. Małgorzata Ostrowska zdradziła ostatnio świetny przepis na ten przysmak. Receptura, którą pokazała swoim obserwatorom, pochodzi z należącego do jej mamy zeszytu z przepisami i jest bardzo prosta. Z pewnością przyda wam się podczas tegorocznych przygotowań. O sposób przygotowania pasztecików do barszczu z grzybowym nadzieniem artystka była wielokrotnie pytana. Kilka dni temu opublikowała post, w którym załączyła zdjęcie strony z zeszytu z przepisami. Dawniej właśnie w ten sposób zbierano domowe receptury. - Kochani, w związku z pytaniami o przepis na paszteciki... proszę, to rękopis mojej mamy, z którego korzystam - napisała na swoim Instagramie. Jeśli więc tym razem macie ochotę, zamiast uszek podać delikatne i puszyste drożdżowe paszteciki z grzybami, korzystajcie. Są wyśmienite.
Bez drożdży, bez proszku do pieczenia, bez sody i bez grama mąki. Racuchy z kaszy manny są niezwykle puszyste, lekkie i pełne smaku. Puszystość zawdzięczają pianie z białek, którą dodaje się do reszty składników. Zachwyty przy tej oryginalnej kolacji lub podwieczorku są gwarantowane.Racuchy tradycyjnie smażymy na oleju. Do ciasta dodajemy mąkę, jajka, proszek do pieczenia, i starte jabłko. Wiele osób placuszki przygotowuje z dodatkiem sody lub rozczynu drożdżowego. Jednak otrzymasz o wiele lepszy efekt, kiedy ciasto na racuchy zrobisz w zupełnie inny sposób.Racuchy z kaszy manny są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków. Są delikatne i bogate w błonnik. Bezpośrednio do ciasta dodaj niewielką ilość roztopionego masła, a unikniesz smażenia placków na oleju. Placki nie będą wtedy tłuste.Racuchy podaj z ulubionymi dodatkami. Syrop klonowy, cukier puder, owoce, konfitura to tylko niektóre z opcji podania. Jesienią i zimą gorąco polecam racuchy z orzechami, migdałami, pokrojoną gruszką, śliwkami lub prażonymi jabłkami z cynamonem i kardamonem. Placki posmakują każdemu.
Bez rozczynu, bez czekania, bez wyrabiania. Paszteciki z ciasta francuskiego do barszczu przygotujesz błyskawicznie. Podsmaż na maśle pieczarki, dodaj cebulę i natkę pietruszki. Farsz przełóż na ciasto i wstaw do piekarnika. Paszteciki zachwycają smakiem.Paszteciki zwykle robimy z ciasta drożdżowego. Samo przygotowanie ciasta jest jednak czasochłonne i wymaga uwagi. Składniki muszą być w odpowiedniej temperaturze, musimy przygotować rozczyn, później ciasto i czekać, aż podwoi swoją objętość. Paszteciki z ciasta francuskiego do barszczu zrobimy znacznie szybciej.Paszteciki z ciasta francuskiego do barszczu wigilijnego będą absolutnym hitem na świątecznym stole. Sekretem jest pyszny farsz. Nadzienie przygotowane z pieczarek, cebuli i natki pietruszki jest niezwykle aromatyczne. Paszteciki przed pieczeniem smarujemy jajkiem i posypujemy czarnuszką lub kminkiem.
Niesmaczne ciasto może skutecznie zepsuć rodzinną uroczystość. Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki? Produkt ten wymaga odpowiedniego sparzenia i późniejszego gotowania. Z przyjemnością dzielimy się sprawdzonym sposobem.Ziarenka maku mają charakterystyczną, gorzkawą nutę. To właśnie ona może zniweczyć nasze próby przygotowania apetycznego ciasta. Koniecznie dowiedz się, co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki i ciesz się przyjemnie słodkim smakiem swojego wypieku.
Sernik jest jednym z częściej wybieranych świątecznych ciast. Robert Makłowicz pokazał ostatnio swój patent na zachowanie wilgoci. Podobnie, jak niejedna dawna kucharka, dodaje do masy trochę purée ziemniaczanego. Dzięki temu ciasto wychodzi delikatne. Spróbujecie?Dodawanie ziemniaków do sernika może wydać się dziwne. Robert Makłowicz wyjaśnił jednak dlaczego zdecydował się na nietypowy składnik:- Ziemniaki sprawiają, że rzecz, do której są dodane, zachowuje wilgoć. Więc to będzie wilgotny, puszysty sernik - wyjawia Robert Makłowicz w materiale wideo.Ciasto, które pysznie rozpływa się w ustach zawsze znajdzie amatorów. Zwłaszcza gdy zaserwujemy je z pysznym musem wiśniowym zaproponowanym przez kucharza. Nikt się nie oprze takiej słodyczy.
Wilgotny piernik z powidłami skusi niejednego łasucha. Śliwkowy rarytas dodany do masy sprawia, że jest ona niesamowicie smaczna i przyjemnie rozpływa się w ustach. Ciasto przygotujecie w zaledwie kilka chwil. Musicie spróbować. Znakomity patent na wigilijny piernik, który dziś wam prezentujemy, spodoba się tym z was, którzy nie lubią spędzać zbyt wiele czasu w kuchni. Tę odsłonę wigilijnego deseru przyrządza się niemal ekspresowo. Wystarczy połączyć wszystkie składniki w odpowiedniej kolejności i upiec. Prościej się nie da.
Pomysł na pyszne śniadanie lub podwieczorek dla całej rodziny? Puszyste racuchy bez drożdży i sody. Sekretem puszystych placków z gruszką i cukrem z wanilią jest piana z białek. Racuchy podane z ulubionymi dodatkami dosłownie rozpływają się w ustach.Bez sody, bez proszku do pieczenia, bez rozczynu z drożdży. Racuchy z gruszką przygotujesz na bazie jogurtu naturalnego. Do masy dodaj również odrobinę kardamonu. Korzenna przyprawa podkreśli smak całej potrawy. Jest idealna do kawy i słodkich dań. Poznaj prosty przepis na puszyste racuchy bez drożdży i sody.Zwykle racuchy podaje się z cukrem pudrem. Warto wypróbować również inne składniki. Puszyste racuchy bez drożdży i sody podaj z ulubionymi dodatkami. Polecam domowe konfitury, świeże owoce, syrop klonowy, sos czekoladowy. Jesienią i zimą doskonałym dodatkiem do racuchów są orzechy włoskie i suszone daktyle.Słodkie i puszyste racuchy bez drożdży i sody uzyskasz dzięki prostej sztuczce. Wystarczy, że ubijesz pianę z białek i dodasz do niej resztę składników. Lekka piana jest świetną bazą do racuchów. Dodaje się nią również do wielu ciast i masy makowej. Piana z białek spulchnia wypieki i inne dania.
Siostra Anastazja od lat znana jest ze swoich niezwykłych dań i wypieków. Tym razem podzieliła się sposobem na kakaowe ciasto z dodatkiem kokosa. Taki deser doskonale sprawdzi się na co dzień i od święta.Najpyszniejsze przepisy wcale nie muszą być trudne w wykonaniu. Takie właśnie jest ciasto kokosowe siostry Anastazji. Jedyne czego wymaga, to staranne wymieszanie składników. Smaczny kakaowo-kokosowy deser zawsze się udaje.
Kulebiak jest niczym innym, jak nadziewanym pierogiem przygotowywanym z ciasta drożdżowego. Najbardziej znanym farszem do niego jest kapusta z grzybami. Ewa Wachowicz postanowiła przełamać tradycję i wypełnić popularne danie czymś zupełnie innym. Poznajcie jej niezwykły przepis na kulebiak z dorszem.Nadzienie do kulebiaka Ewy Wachowicz kryje w sobie rozmaite smakowitości. Poza dorszem nie może w nim zabraknąć aromatycznej cebulki podsmażonej razem z pieczarkami. Ciekawą nutę smakową dodaje również ugotowane na twardo jajko. Przy takim specjale nikt nie poprzestanie na jednej porcji.
Idealne ciasto na pierogi powinno być miękkie, a jego rozwałkowanie bardzo proste. Tylko odpowiednio dodając wodę, czyli wlewając ją porcjami i mieszając z niewielkimi ilościami mąki pszennej, uzyskamy zadowalające efekty. Płyn musi być ciepły. Spróbujcie patentu wprawnych kucharek, a wasze pierogi będą wyśmienite. Elastyczne i delikatne ciasto na pierogi można przygotować bardzo sprawnie. Dzięki prostej taktyce gospodyń domowych, polegającej na stopniowym dodawaniu ciepłej wody i łączeniu jej z niewielkimi porcjami mąki, masa jest tak, że aż rozpływa się w ustach. Pierogi z takim ciastem zje każdy smakosz.
Orzechowiec bez pieczenia jest prostym ciastem z kremem. Łącząc ze sobą herbatniki, masę budyniową, kajmak i orzechy uzyskamy znakomity deser, który z powodzeniem podamy na rodzinnym spotkaniu. Składniki znajdziemy w każdym sklepie. Warto spróbować — przygotowanie zajmie tylko kilka chwil.Tradycyjny orzechowiec wymaga pieczenia. Zamiast miodowych blatów można jednak wykorzystać herbatniki maślane. Przełożone delikatną budyniową masą z pysznymi orzechami włoskimi smakują znakomicie. Aromatyczne ciasto bez pieczenia prezentuje się doskonale — wystarczy spojrzeć na zdjęcie, które pochodzi z filmu na kanale Kuchnia Marioli, gdzie również znajdziecie przepis na podobny rarytas. Gościom na pewno się spodoba.
Anna Lewandowska słynie ze swoich nowatorskich i zdrowych przepisów. Tym razem postawiła na pyszne ciasto z ciecierzycy. Dodatek słodkich daktyli oraz intensywnej gorzkiej czekolady gwarantuje obłędny smak deseru. Ten pomysł jest w sam raz na święta.Zarówno ciecierzyca jak i daktyle przed użyciem do ciasta wymagają namoczenia. O ile suszonym owocom wystarczy zaledwie kwadrans, tak ciecierzyca potrzebuje na kąpiel ok. 12 godzin. Przygotowanie niezwykłego ciasta Anny Lewandowskiej warto wobec tego zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Makowa panienka jest znakomitym ciastem przekładanym przygotowanym z delikatnego biszkoptu, kremowej masy budyniowej i kwaskowej konfitury żurawinowej. Elegancki i wyjątkowo smaczny wypiek będzie idealny na spotkanie przy świątecznym stole. Zachwyci nawet najbardziej wybrednych domowników.Szukacie alternatywy rolady makowej a bakaliami? Przygotujcie makową panienkę. Przełożone delikatnym maślanym kremem i posmarowane konfiturą żurawinową blaty biszkoptowe pokryjemy polewą czekoladową. Deser skusi niejednego łasucha. Spróbujecie?
Naleśniki lubi wielu smakoszy. Ale niewiele osób wie, że zdrową i bezglutenową wersję rarytasu można przygotować, sięgając po mąkę gryczaną. Ciasto wychodzi mięciutkie i delikatne. Będzie pasowało do niejednego farszu. Przetestujcie ten przepis choć raz, a z pewnością jeszcze do niego wrócicie. W przygotowaniu naleśników od wyboru dodatków ważniejsze jest dobrze przyrządzone ciasto. Zamieniając mąkę pszenną na gryczaną, uzyskamy nieco inne, ale też zadowalające efekty. Gryka zaś jest ziarnem zdrowszym niż pszenica i korzystnie wpływa na układ trawienny, jednocześnie dostarczając więcej białka. Jednym słowem warto się skusić.
Pierogi z makrelą wędzoną są proste w przygotowaniu, a smakują o niebo lepiej niż tradycyjna opcja z kapustą i grzybami. Farsz z aromatycznej ryby przygotowuje się bardzo prosto, a zamknięty w delikatnym cieście zachwyca od pierwszego kęsa. Spróbujecie? Pyszny farsz na pierogi można zrobić z różnych składników. Wigilijny rarytas z makrelą jest nietypową alternatywą tradycyjnego dania z kapustą i grzybami. Równie aromatyczna propozycja z pewnością niejednemu amatorowi świątecznych przysmaków przypadnie do gustu. Warto skosztować.
Świąteczny makowiec zagości w niejednym domu. Z przepisem babci Basi przygotujecie go bez trudu. Sekretem niesamowitej konsystencji ciasta jest ucieranie żółtek na kogel-mogel. Dzięki temu doskonale łączą się z pozostałymi składnikami, a makowe rolady nie pękają. Spróbujecie? Makowca nie może zabraknąć na świątecznym stole. Babcia Basia na swoim kanale YouTube podzieliła się przepisem, który w jej domu przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Receptura opiera się o wysokiej jakości składniki i uwzględnia przydatne wskazówki, które sprawią, że pyszny deser na pewno wam się uda.
Magda Gessler w jednym z odcinków popularnego programu MasterChef, pokazała uczestnikom, jak przygotować najlepsze ciasto na naleśniki. Dzięki kilku prostym trikom naleśniki wychodzą za każdym razem i zachwycają wyjątkowym smakiem. Poznaj przepis na ciasto na naleśniki Magdy Gessler.Wiele osób popełnia duży błąd podczas przygotowywania naleśników. Na początku zwykle zaczynamy od wlania do miski mleka, wody i dopiero później dodajemy mąkę, jajka i inne składniki. Znana restauratorka ciasto przygotowuje zupełnie inaczej. Ciasto na naleśniki Magdy Gessler ma idealną konsystencję, a placki są cienkie i pełne smaku.Ciasto na naleśniki Magdy Gessler ma idealną konsystencję, którą zawdzięcza składnikom dodawanym w odpowiednim momencie. Gessler wodę dodaje na samym końcu w takiej ilości, żeby delikatnie je rozrzedzić. Do ciasta dodaje również masło klarowane, dzięki któremu naleśniki mają wspaniały, maślany posmak.Magda Gessler do ciasta dodaje również solidną szczyptę brązowego cukru. Cukier sprawi, że naleśniki będą słodsze i będą miały piękny, brązowy kolor. Naleśniki podajemy z ulubionymi dodatkami. Jesienią i zimą polecam domowe konfitury z owoców i serek waniliowy.
Warto czasem zaeksperymentować z tradycyjnymi przepisami. Z tej właśnie przyczyny powstała receptura na niezwykły świąteczny makowiec. Masa makowa z dodatkiem soczystych jabłek wprost rozpływa się w ustach. Każdy poprosi o dokładkę tego niebanalnego ciasta.Wierzch świątecznego makowca pokrywa smakowita kruszonka. Dzięki zawartości mączki orzechowej, ciasto roztacza nieziemski wręcz aromat. Mączkę tę z łatwością przygotujesz w domu z pomocą blendera lub młynka do kawy. Gorąco zachęcamy do wypróbowania tego przepisu.
Śnieżny puch nie występuje jedynie za oknem. Pod tą typowo zimową nazwą kryje się smakowite ciasto bez pieczenia. Sernik na zimno z nutką cytryny oraz wiórkami kokosowymi idealnie osłodzi chłodne wieczory. Jago przyrządzenie jest przy tym banalnie proste.Zimowe ciasto bez pieczenia przygotujesz z kilku prostych składników. Bitą śmietanę, twaróg i owocowe galaretki wystarczy starannie ze sobą zmiksować. Spód z maślanych herbatników pozwala przygotować ten deser błyskawicznie. Potem wystarczy schłodzić całość i cieszyć się obłędnym smakiem ciasta.
Pierniczki są pysznymi, świątecznymi ciastkami o korzennym smaku. Niestety ciasto piernikowe dość szybko zaczyna twardnieć. Z pomocą przychodzi jednak skórka chleba i jabłko. Dowiedz się, jak zmiękczyć pierniczki i w jaki sposób je przechowywać, żeby nie stwardniały. Domowe pierniczki w wielu domach są obowiązkowym elementem Bożego Narodzenia. Słodkie, korzenne ciasteczka dekorujemy lukrem, kolorowymi posypkami, cukrem plastycznym, czekoladą. Część pierników przeznaczamy na dekorację choinki i stołu, resztę musimy przechowywać w odpowiedni sposób, aby nie stwardniały.Jeśli jednak już tak się stanie, nie musimy wyrzucać ciastek. Są proste sposoby na ich zmiękczenie. Wystarczy zastosować sztuczkę z chlebem lub obierkami z jabłka. To skuteczne sposoby na twarde ciasteczka świąteczne. Już po kilku godzinach zrobią się miękkie.
Tort makowy według przepisu Marioli Bojarskiej-Ferenc będzie wyśmienitym deserem dla całej rodziny. Tort przełożony kremem czekoladowym lub orzechowym wygląda bardzo apetycznie i doskonale sprawdzi się na Boże Narodzenie. Każdy będzie prosił o dokładkę, a potem o przepis.Mariola Bojarska-Ferenc na swoim Instagramie, mariola_bojarska_ferenc, podzieliła się prostym przepisem na wyśmienity tort makowy. Tort jest prosty w przygotowaniu, wilgotny i zachwyca smakiem. Przepis wykorzystany w artykule pochodzi z oficjalnego konta Bojarskiej- Ferenc na Instagramie.Mariola Bojarska- Ferenc do tortu makowego nie dodaje proszku do pieczenia. Sekretem puszystego ciasta jest piana z białek dodana pod sam koniec, kiedy masa makowa jest już gotowa. Do maku koniecznie dodaj posiekane orzechy włoskie i ulubione bakalie, np. morele, żurawinę i rodzynki.Tort makowy po upieczeniu i ostudzeniu przekrój na dwa blaty i przełóż kremem. Gorąco polecam krem orzechowy lub czekoladowy. Krem śmietanowy i kawowy równie dobrze podkreślą smak domowego wypieku. Gotowe ciasto udekoruj orzechami, będzie prezentować się rewelacyjnie.
Ciasteczka cynamonowe są już tradycyjnymi wypiekami na Boże Narodzenie. Ciasteczka są proste w przygotowaniu, kruche i pełne smaku. Cynamon i dekoracje z lukru, masy cukrowej i innych, jadalnych elementów, nadają im świątecznego charakteru. Ciasteczka cynamonowe to jedne z tych wypieków, które muszą znaleźć się na świątecznym stole i na choince. Gotowe ciasteczka prezentują się przepięknie. Po upieczeniu są kruche, chrupiące i znikają błyskawicznie. Jeśli chcesz zawiesić ciastka na świątecznych drzewku, dziurkę na wstążkę zrób w cieście przed pieczeniem. W przeciwnym razie ciasteczko popęka i się pokruszy.Do przygotowania ciasteczek cynamonowych potrzebujesz kilku podstawowych składników: mąki, cukru, cynamonu, masła i jajek. Ciasto na ciasteczka wyrabiaj szybko, tak, jak ciast kruche. Przygotowaną masę wstaw do lodówki, żeby dobrze schłodziła się przed pieczeniem.Ciasteczka cynamonowe udekorujesz na wiele sposobów. Możesz przygotować zwykły lukier. Możesz udekorować ciasta plastyczną masą cukrową, cukierkami czekoladowymi, cukrowymi perełkami i innymi, jadalnymi elementami ozdobnymi. Ciastka dekoruj, kiedy dobrze ostygną.
Choć przygotowanie biszkoptu niektórym spędza sen z powiek, nie musi być to karkołomne zadanie. Do upieczenia tego ciasta potrzebujesz jedynie 2 rodzajów mąki, jajek oraz cukru. Ten prosty sposób jest niezawodny.Poza właściwym doborem składników na biszkopt, warto znać również kilka sztuczek w jego przyrządzeniu. Upuszczenie formy z ciastem po wyjęciu z piekarnika zapobiegnie opadnięciu ciasta. Biszkopt powinien także stygnąć w temperaturze pokojowej, a nie w wyłączonym piecyku. Sprawdź jak proste może być stworzenie idealnego wypieku.
Idealne upieczenie sernika może przysporzyć niemałych trudności, Najczęstszym problemem jest opadanie świeżo przyrządzonego ciasta. Co zrobić, żeby sernik nie opadł i był puszysty? Tajemnica udanego wypieku tkwi odpowiednim, niezbyt gwałtownym wystudzeniu go.Sernik jest uwielbianym deserem, zarówno przez starszych jak i młodszych. Tym ważniejsze jest, aby wiedzieć, co zrobić, żeby sernik nie opadł i był puszysty. Estetyczne i smakowite ciasto bez wątpienia ucieszy całą rodzinę. Na szczęście skuteczny sposób jest prostszy, niż myślisz.
Ewa Wachowicz zdradziła przepis na wyśmienity piernik z suszonymi, orzechami i polewą czekoladową. Piernik zachowuje świeżość i smak przez wiele tygodni. Kultowe ciasto na Boże Narodzenie udekorowane polewą czekoladową błyskawicznie znika z talerzy.Na stronie ewachowicz.pl, możemy znaleźć wiele ciekawych przepisów na dania główne, zupy i ciasta na każdą okazję. Przepis wykorzystany w artykule pochodzi właśnie z oficjalnej strony Wachowicz. Piernik według jej receptury zachwyci każdego łasucha.Wszystkie składniki na piernik muszą mieć temperaturę pokojową. Wyjmij więc z lodówki jajka i piwo chwilę wcześniej, żeby zdążyły się ogrzać. Miód rozpuść w rondlu na najmniejszym gazie. Nie może się zagotować, ponieważ straci swoje cenne właściwości.Suszone owoce na piernik przepłucz pod bieżącą wodą i drobno posiekaj. Tak przygotowane dodatki do ciasta będą pozbawione konserwantów, które chronią przed zepsuciem. Gotowy piernik udekoruj polewą czekoladową. Świetnie sprawdzą się również słodkie perełki z cukru lub kandyzowana skórka z pomarańczy.
Szukasz pomysłu na szybki obiad lub pożywną kolację? Przygotuj wytrawne naleśniki z serem i ziołami prowansalskimi. Naleśniki wychodzą puszyste za każdym razem. Cienkie placki z żółtym serem podgrzane na patelni smakują naprawdę dobrze. Możesz je podać na przykład z ketchupem. Naleśniki zwykle podajemy na słodko, np. z owocami, konfiturą, serkiem waniliowym i innymi dodatkami. Jednak w wersji wytrawnej smakują równie dobrze. Naleśniki z serem i ziołami prowansalskimi są pożywne i sprawdzą się nawet jako danie obiadowe. Naleśniki z serem i ziołami są niezwykle aromatyczne. Ser do naleśników dodajemy na samym końcu. Nie wsypujemy go do ciasta, a oprószamy gotowe już naleśniki, składamy i dobrze podgrzewamy. Przygotowane w ten sposób cienkie placki z mąki i mleka zyskują rewelacyjny smak. Do przygotowania naleśników z serem wykorzystaj swój ulubiony ser. Gorąco polecam twardy ser bursztyn, cheddar lub parmezan. Sery te są bardziej intensywne od klasycznej goudy i mają wyraźny smak. Tak przygotowane naleśniki znikną z talerzy błyskawicznie.
Kulebiak z ciasta drożdżowego z kapustą i grzybami jest jedną z tradycyjnych potraw wigilijnych. Podany z aromatycznym barszczem czerwonym smakuje wyśmienicie. Kulebiak przed pieczeniem oprósz kminkiem. Przyprawa wzbogaci aromat całej potrawy. Zwykle do barszczu czerwonego na Wigilię przygotowujemy uszka lub paszteciki. Kulebiak z ciasta drożdżowego jest o wiele lepszym dodatkiem do wigilijnej potrawy. Niesamowicie podkreśla jej smak. Ciasto drożdżowe zapieczone z aromatycznym nadzieniem z kapusty i suszonych grzybów dosłownie rozpływa się w ustach.Ciasto drożdżowe wymaga odpowiedniego przygotowania, inaczej kulebiak nie urośnie w piekarniku. Wszystkie składniki na ciasto muszą mieć temperaturę pokojową, mleko natomiast powinno być lekko ciepłe. Wyrobione ciasto odstawiamy w ciepłe miejsce na godzinę. Kolejną godzinę ciasto musi odpoczywać zaraz przed pieczeniem, zawinięte z farszem. Niektórzy farsz do kulebiaka przygotowują wyłącznie z białej kapusty. Moim zdaniem wymieszanie warzywa z kiszoną kapustą, najlepiej domowej roboty, smakuje jeszcze lepiej. Farsz jest o wiele bardziej aromatyczny, a wymieszany z suszonymi grzybami i podsmażoną na maśle cebulą smakuje rewelacyjnie.
Przedstawiamy niebanalny przepis na maślane ciasteczka. Dzięki dodatkowi budyniu w proszku, zachwycają swoim aromatem i wprost rozpływają się w ustach. Przygotuj się na oblężenie kuchni, domownicy będą domagać się dokładek. Do przygotowania maślanych ciasteczek potrzebujesz jedynie kilku podstawowych składników. Intensywny, waniliowy aromat zapewni im budyń oraz cukier wanilinowy. Do tego odrobina cukru, mąki, masła, jajek i pyszny deser gotowy. Wypróbuj ten przepis koniecznie.