Szukasz pomysłu na wyjątkowy deser do kawy? Przygotuj kultowy tort waflowy przepisu babci Ani Starmach. Piszinger z masą kajmakową i masą kakaową z dodatkiem koniaku to ciasto bez pieczenia, które rozpływa się w ustach.Ciasta bez pieczenia to świetna alternatywa dla tradycyjnych wypieków. Przygotujemy je błyskawicznie, a efekt zawsze zachwyci wszystkich gości. Jednym z moich ulubionych deserów jest kultowy piszinger. Piszinger przepisu babci Ani Starmach jest deserem perfekcyjnym i prostym. Torcik waflowy wychodzi za każdym razem, a przełożony dwiema pysznymi masami smakuje obłędnie. Masę kajmakową przygotujmy tradycyjnie z mleka skondensowanego.Masę kakaową również zróbmy według tradycyjnego przepisu, z dodatkiem żółtek, masła i oryginalnego kakao. Do ciemnej masy dodajmy odrobinę koniaku, który wzmocni smak czekolady i sprawi, że torcik będzie jeszcze lepszy.
Poznajcie recepturę na przepyszny i puszysty biszkopt bez dodatku jajek. By taki wyszedł, wystarczy użyć jednego banalnego tricku, a mianowicie zalewy z ciecierzycy. Zachwyty nad ciastem są gwarantowane, tak samo jak i to, że nikt się nie zorientuje, z jakich składników przygotowaliście biszkopt. Kiedy jest potrzeba przygotowania biszkoptu bez jajek? Ano wtedy, gdy zaplanowaliście sobie przygotowanie biszkoptu, ale zapomnieliście kupić jajka. Albo wtedy, gdy z powodów zdrowotnych, np. alergii, nie możecie jeść jajek lub z racji na swoje przekonania, nie spożywacie produktów pochodzenia zwierzęcego. Gdy więc znajdziecie się w takiej sytuacji, sprawdźcie, czy w waszych zapasach nie ma ciecierzycy w puszce lub słoiku. Jeśli tak, jesteście uratowani. Możecie bowiem użyć zalewy z ciecierzycy, podobnie jak białek. Jak smakuje biszkopt zrobiony bez jajek, lecz z dodatkiem ich zamiennika, czyli aquafaby? Aquafaba ma posmak ciecierzycy, jednak gdy upieczemy z jej dodatkiem ciasto, jego intensywność zmaleje. A wziąwszy pod uwagę fakt, że do biszkoptu dodamy np. trochę cukru wanilinowego, a tort poprzekładamy różnymi masami, smak ten zostanie niemal zupełnie zneutralizowany.
Szybkie ciasto bez pieczenia przygotujesz w zaledwie 5 minut. Kruchy spód z herbatników i masła, masa z kremem mascarpone i czekoladą to połączenie, którego trzeba spróbować. Ciasto przygotujesz z kilku składników, bez piekarnika, bez mąki, bez żelatyny. Przepisy na szybkie ciasta bez pieczenia podbijają Internet. Nic dziwnego, są proste w przygotowaniu i smakują rewelacyjnie. Ciasta bez pieczenia doskonale sprawdzą się w upalne dni jako pyszny deser do kawy. Jednym z moich ulubionych jest właśnie ciasto z masą mascarpone.Szybkie ciasto bez pieczenia po przygotowaniu wstaw do lodówki na 3 godziny, żeby wszystkie masy dobrze stężały. Ciasto zrobione jest na spodzie z herbatników i masła. Masę z mascarpone oraz masę czekoladową przygotujesz w zaledwie 5 minut, a już po kilku godzinach będzie gotowe do jedzenia.Do przełożenia szybkiego ciasta bez pieczenia potrzebujesz również banana skropionego sokiem z cytryny. Banan rewelacyjnie łączy się z resztą składników, a sok z cytryny delikatnie złagodzi słodycz. Ekspresowe ciasto bez pieczenia jest tak smaczne i tak proste, że będziesz je przygotowywał częściej.
Racuchy na maślance jak u babci to pomysł na pyszny podwieczorek lub obiad na słodko dla całej rodziny. Racuchy są doskonale puszyste i delikatne, a do ich przygotowania nie potrzebujesz ani mleka, ani świeżych drożdży. Wystarczy kilka podstawowych składników.Babcia Marysia zdradziła swój przepis na wyśmienite i puszyste racuchy bez grama drożdży. Zamiast mleka dodaje do ciasta maślankę, dzięki czemu racuchy po usmażeniu są lekkie jak chmurka i doskonałe w smaku. Racuchy na maślance jak u babci będą hitem w Twojej kuchni.Do przygotowania racuchów na maślance jak u babci potrzebujesz maślanki, jajek, cukru wanilinowego, odrobiny oleju, jajka i mąkę. Te wszystkie produkty niemal zawsze są w domu, więc podwieczorek lub obiad przygotujesz za grosze, a efekt zachwyci każdego łasucha.Racuchy na maślance jak u babci smaż partiami w taki sposób, żeby nie stykały się na patelni i nie posklejały. Ciasto urośnie delikatnie, dzięki czemu racuchy będą bardzo puszyste. Po usmażeniu przełóż na chwilę na ręcznik papierowy, żeby oddały nadmiar tłuszczu i podaj z ulubionymi dodatkami.
Masz dość wyrabiania ciasta drożdżowego? Przygotuj ciasto drożdżowe bez wyrabiania. Ciasto jest proste w przygotowaniu i bardzo puszyste. Ciasto zapiecz z ulubionymi owocami i słodką kruszonką, a cała rodzina będzie zachwycona.Sekretem ciasta drożdżowego bez wyrabiania jest zachowanie odpowiedniej kolejności dodawania składników. Składników nie mieszamy, a całą miskę wstawiamy na całą noc do lodówki. Następnego dnia wystarczy zmiksować masę, przygotować kruszonkę, owoce i mamy pyszne ciasto.Szybkie ciasto drożdżowe możemy zapiec z rabarbarem, truskawkami, śliwkami, wiśniami, porzeczkami, jagodami, możemy dowolnie łączyć owoce i stworzyć doskonały deser dla każdego łasucha. Moją ulubioną propozycją jest ciasto z wiśniami i kruszonką, to jedno z lepszych ciast do kawy.Kruszonka do szybkiego ciasta drożdżowego jest jeszcze szybsza w przygotowaniu. Wystarczy, że ręcznie utrzemy wszystkie składniki i ciasto wstawimy do lodówki na 15 minut, wtedy będzie się lepiej kruszyć.
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania Ewy Wachowicz zachwyca wszystkich swoim wyjątkowym smakiem i pięknym wyglądem. Ciasto zapieczone z kruszonką i owocami sezonowymi to pyszny dodatek do kawy w leniwy, upalny weekend.Ciasta drożdżowe zwykle są czasochłonne i dość wymagające- najpierw musimy przygotować zaczyn, następnie wyrabiać ręcznie przez kilkanaście minut i znowu czekać, aż ciasto urośnie. Ewa Wachowicz pokazała jednak patent na ciasto drożdżowe bez wyrabiania.Sekretem doskonale wyrośniętego ciasta drożdżowego bez wyrabiania jest wsypanie do miski składników w odpowiedniej kolejności i odstawienie jej na 3 godziny w suche, ciepłe miejsce. Ciasto po wyrośnięciu wystarczy przełożyć na blachę, dodać owoce i kruszonkę i zapiec.Do ciasta drożdżowego bez wyrabiania możemy dodać ulubione owoce, mogą to być truskawki, śliwki, maliny, wiśnie, porzeczki, agrest. Możemy również wymieszać wszystkie owoce, ciasto będzie smakować rewelacyjnie i zniknie w ciągu jednego dnia.
Jak zrobić ciasto na naleśniki? Niektórzy robią je na samym mleku, inni dodają proszek do pieczenia. Okazuje się jednak, że sekretem idealnych naleśników jest kolejność dodawania składników. Poznaj przepis na najlepsze naleśniki. Naleśniki to pomysł na pyszny obiad na słodko, przekąskę, śniadanie i kolację. Idealnie przygotowane naleśniki są puszyste i delikatne, a podane z owocami, musem, konfiturą lub innymi, ulubionymi dodatkami, błyskawicznie znikają z talerzy. Jak zrobić ciasto na naleśniki?Ciasto na naleśniki teoretycznie jest banalne w przygotowaniu, jednak wystarczy chwila nieuwagi, a ciasto będzie za gęste, za rzadkie i będzie dość zbite. Najlepsze naleśniki przygotujemy, kiedy zastosujemy wyłącznie jedną, prostą zasadę.Jak zrobić ciasto na naleśniki? Sekretem puszystych, delikatnych i smacznych naleśników jest odpowiednia kolejność- najpierw ucieramy jajka z solą, dodajemy cukier. Wodę i mleko natomiast mieszamy osobno i dopiero później dodajemy do reszty. Tak przygotowane ciasto na naleśniki wychodzi za każdym razem.
Sernik jest jednym z lepszych ciast, niestety często opada lub pęka podczas pieczenia, lub studzenia. Mariola pokazała jednak skuteczny patent na sernik, który nie opada i wychodzi za każdym razem. Podaj go z polewą czekoladową i wiórkami kokosowymi, będzie przepyszny.
Pomysł na słodkie przetwory na zimę? Przygotuj domowe brzoskwinie w syropie przepisu babci Ewy. Brzoskwinie będą pyszne i zachowają świeżość aż do następnego sezonu. Przygotujemy z nich wiele świetnych dań i ciast.Najwięcej owoców dojrzewa latem, a my możemy cieszyć się ich najlepszym smakiem. Lipiec to czas na dojrzałe, wygrzane w słońcu brzoskwinie, które smakują rewelacyjnie na surowo, ale możemy przygotować z nich również pyszne przetwory na zimę.Brzoskwinie w syropie możemy kupić w każdym sklepie, jednak owoce przygotowane samodzielnie są o wiele smaczniejsze i zdrowsze. Babcia Ewa zdradziła przepis na przepyszne brzoskwinie, które będą idealnym dodatkiem do domowych wypieków.Pamiętajmy, aby przed przygotowywaniem brzoskwiń w syropie dokładnie umyć i wyparzyć słoiki. Jeśli tego nie zrobimy, brzoskwinie mogą się zepsuć i będziemy musieli je wyrzucić. Bardzo ważna jest również pasteryzacja, aby brzoskwinie zachowały smak i świeżość aż do następnego sezonu.
Chleb czosnkowy jest pomysłem na pyszną przekąskę i dodatek do wielu dań, np. potraw z grilla. Chrupiący chlebek wysmarowany masłem z dodatkiem ziół dosłownie rozpływa się ustach, a przygotujesz go błyskawicznie. Jak zrobić chleb czosnkowy?Chleb i bagietki czosnkowe kupimy w każdym sklepie, możemy jednak przygotować go samodzielnie w domu, będzie o wiele smaczniejszy i bez dodatku konserwantów. Jak zrobić chleb czosnkowy? Ania Bardowska na swoim kanale na YouTube zdradziła swój przepis.Chlebek czosnkowy przepisu Ani Bardowskiej nie wygląda jak tradycyjny chleb, jest pofałdowany i możemy go łatwo odrywać lub kroić. Chlebek wygląda zjawiskowo, a dodatek suszonej bazylii, oregano i świeżej natki pietruszki sprawi, że każdy będzie zachwycony.Chleb z masłem czosnkowym jest świetnym dodatkiem do grillowanego mięsa, warzyw i ryb. Jest też świetną przekąską dla całej rodziny. Ciasto jest delikatne, rumiane i pełne smaku. Masło z dodatkiem ziół i czosnku rewelacyjnie nawilża chlebek i sprawia, że całe danie wprost rozpływa się w ustach.
Racuchy z jabłkami to pomysł na błyskawiczny obiad lub podwieczorek dla całej rodziny. Puszyste placuszki przygotowane bez dodatku drożdży przygotujemy w zaledwie kilkanaście minut. Poznaj przepis na ekspresowe racuchy z jabłkami bez drożdży.Racuchy z jabłkami zwykle robimy w tradycyjny sposób, czyli z dodatkiem świeżych drożdży. Ciasto jest delikatne i puszyste, jednak jego przygotowanie zajmuje sporo czasu. Musimy również zaczekać, aż drożdże ruszą i ciasto urośnie. Racuchy z jabłkami bez drożdży są równie puszyste, jednak ich przygotowanie trwa dosłownie chwilę.Racuchy z jabłkami bez drożdży z dodatkiem sody oczyszczonej są delikatne, puszyste i pełne smaku. Do ciasta dodaj cukier wanilinowy zamiast tradycyjnego cukru, a racuchy będą miały wyjątkową, waniliową nutę.Ciasto na racuchy z jabłkami bez drożdży przygotujemy z kilku podstawowych składników: mleka, mąki, cukru, sody i oczywiście jabłek. Jabłka po starciu na tarce odsączmy z nadmiaru soku. Jeśli go nie odlejemy, racuchy rozwarstwią się podczas smażenia, ponieważ ciasto będzie za rzadkie.
Ciasto na ptysie wyjdzie delikatne i smaczne, jeśli starannie je przyrządzimy. Bardzo istotny jest etap mieszania składników. Powinno ono odbywać się podczas gotowania, a mąkę warto dodatkowo przesiać, by pozbyć się grudek. Z naszą recepturą krok po kroku na pewno się uda. Sprawdźcie koniecznie. Przygotowania ciasta na ptysie nie będzie wyzwaniem, jeśli zadbacie o kilka szczegółów. Idealny materiał na ciastka powstanie, gdy margarynę połączymy z wodą oraz dodamy do nich przesianą mąkę. Potem wystarczy tylko ostudzić masę i wymieszać ją z jajkami. Po upieczeniu będzie lekka i rozpłynie się w ustach.
Naszą słodką propozycją na dziś jest ciasto bez pieczenia Burza Piaskowa. Ten prosty deser przygotujesz w mig z kilku dość popularnych składników i bez użycia piekarnika. Ciasto wygląda bardzo apetycznie, a jeszcze lepiej smakuje. Zresztą przekonajcie się o tym sami. Ciasto bez pieczenia to zwykle deser, który składa się z kilku warstw. Najczęściej stanowią go ciastka, np. herbatniki, krakersy, biszkopty przekładane kremem lub inną słodką masą. W podobny sposób zrobiliśmy też ciasto Burza Piaskowa. Nie wymaga ono pieczenia, a robi się je bardzo szybko.W naszym materiale prezentujemy zdjęcie ciasta Burza Piaskowa, które jest screenem z filmiku na kanale Prosty przepis na na YouTube.Receptura na ciasto bez pieczenia Burza PiaskowaSkładniki:1 duże opakowanie herbatników15 dag orzechów laskowych lub włoskich1 szklanka mleka1/4 szklanki cukru250 g miękkiego masła2 szklanki mleka w proszku400 g kremu czekoladowo-orzechowego100 g masła100 g białej czekoladyciemna polewa czekoladowa
Jak zrobić idealne naleśniki? Babcia Stasia zdradziła swój sekret. Zawsze pamięta o jednej zasadzie, a mianowicie dokładnie miesza wszystkie składniki ciasta i odstawia je na 30 minut. Gdy ciasto dojrzeje, bez problemu smaży się z niego cienkie, elastyczne naleśniki. Można je jeść ze słodkimi i wytrawnymi dodatkami. Zrobienie naleśników to niby nic trudnego, jednak często zdarza się, że wychodzą zbyt twarde i grube albo rozrywają się w czasie smażenia. Jak zrobić idealne naleśniki? Warto przestrzegać kilku zasad, a problem z pewnością już się nie powtórzy. Babcia Stasia podpowiada, by po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników, odstawić ciasto na pół godziny. W tym czasie ciasto odpocznie i dojrzeje i łatwiej da się z niego smażyć naleśniki. Trzeba też pamiętać o tym, że ciasto na naleśniki powinno mieć konsystencję gęstej, płynnej śmietany. Gdy będzie za gęste, naleśniki wyjdą grube, natomiast placki z rzadkiego ciasta mogą się rozrywać. Jak zrobić idealne naleśniki? Poniżej znajdziesz wszelkie odpowiedzi.
Przedstawiamy wam najlepszy przepis na ciasto z truskawkami. Nad jego wybornym smakiem czuwała sama siostra Anastazja. Jej łakoć składa się z biszkoptu, kremu budyniowego i masy truskawkowej. Łączy więc w sobie trzy warstwy, które różnią się smakiem, kolorem i konsystencją, ale doskonale ze sobą współgrają. Truskawki są owocami, które świetnie smakują jedzone bezpośrednio, ale też doskonale nadają się do ciast i deserów. Wykorzystajcie więc kończący się na nie sezon i przygotujcie wyborne i niepowtarzalne ciasto z truskawkami. Przepis na to wyśmienite ciasto z truskawkami zdradziła nam sama siostra Anastazja. Słynie ona z ze swoich kulinarnych zdolności i z niezawodnych przepisów. Przyrządzone przez nią potrawy i ciasta zawsze wszystkim smakują, choć często wymagają nieco czasu na przygotowanie.
Domowe bułki poznańskie przygotujesz w bardzo prosty sposób, a efekt zachwyci całą rodzinę. Puszyste, miękkie, delikatne o pięknym, złotym kolorze, znikną w mgnieniu oka. Poznaj doskonały przepis na domowe bułki poznańskie, będą jak z piekarni. Pieczywo coraz bardziej drożeje, dobrym pomysłem jest więc pieczenie chleba i bułek w domowych warunkach. Przygotowanie pieczywa nie jest trudne, a nie ma nic lepszego od puszystej, jeszcze ciepłej bułki posmarowanej masłem.Do przygotowania bułek potrzebujesz kilku prostych składników. Pamiętaj, że drożdże potrzebują odpowiednich warunków, aby urosły. Zaczyn i ciasto rób zawsze z dodatkiem ciepłej wody i mleka. Zimne lub gorące produkty nie ruszą drożdży, a ciasto nam nie urośnie.Piekarnik nastaw na 220 stopni, na dół urządzenia koniecznie postaw naczynie żaroodporne z wodą, w ten sposób bułki wyjdą idealnie puszyste, miękkie i jednocześnie lekko chrupiące, ale się nie wysuszą.Wypróbuj również sprawdzony przepis na domowy chleb. Chrupiące, pachnące pieczywo smakuje jak z piekarni.
Ciasto malinowa chmurka na biszkopcie to idealny deser do kawy w wiosenne i letnie dni. Puszysty biszkopt, pyszne maliny, masa z serka mascarpone i beza z migdałami to idealne połączenie, którego koniecznie musisz spróbować. Poznaj przepis na uwielbiane ciasto malinowa chmurka na biszkopcie.Malinowa chmurka jest jednym z tych ciast, które mogłabym jeść dziennie. Wszystkie składniki deseru łączą się idealnie, tworząc najlepszy deser z malinami, jaki jadłam. Do ciasta gorąco polecam filiżankę czarnej, mocnej kawy, a poziom endorfin wskoczy na najwyższy poziom.Ciasto z mascarpone, bezą i malinami pokochałam od pierwszego kęsa. Beza jest idealna, chrupiąca i lekko ciągnąca. Blat bezowy często robi się mokry po dłuższym przechowywaniu ciasta w lodówce, dlatego też mamy dobry powód, aby zjeść całą blachę tego samego dnia bez najmniejszych wyrzutów sumienia.Pamiętaj, aby jajka do biszkoptu były w temperaturze pokojowej. Wszystkie składniki na krem z mascarpone muszą być natomiast bardzo mocno schłodzone, aby masa się nie zważyła i nie rozwarstwiła.Ciasto zrobisz zarówno z malinami mrożonymi, jak i świeżymi. W przypadku mrożonych malin, wyjmij je wcześniej, aby rozmroziły się spokojnie w temperaturze pokojowej, dzięki czemu będą miały najlepszy smak.Z malinową chmurką konkurować może wyłącznie ciasto z truskawkami i galaretką i sernik wiedeński, to prawdziwa rozkosz dla podniebienia.
Biszkopt przepisu siostry Anastazji jest lekki i bardzo puszysty. Biszkopt jest świetną bazą między innymi do ciast z galaretką i owocami, które latem są absolutnym hitem. Poznaj niezawodny przepis siostry Anastazji na wyjątkowy biszkopt.Biszkopt jest ciastem, które wymaga odpowiedniego przygotowania i pieczenia. Mąkę zawsze dodawaj na samym końcu i połącz ją z innymi składnikami przy pomocy drewnianej lub silikonowej łyżki. Biszkopt po upieczeniu zostaw w piekarniku, uchyl delikatnie drzwi i pozwól mu stygnąć. Gwałtowna zmiana temperatury może spowodować, że ciasto opadnie i się pokruszy. Z biszkoptu przygotujesz wiele wyśmienitych deserów, między innymi ciasta z owocami, kremami, galaretką, a także wyśmienite torty na specjalne okazje.Jeśli szukasz pomysłu na ciasto na biszkopcie- tu poznasz przepis na ciasto z truskawkami, jest idealne do kawy w letni, słoneczny dzień.
Tomek włączył kamerę i pokazał, jak w najprostszy sposób zrobić idealne ciasto na pierogi. Dał też bezcenne rady, tym, którzy wciąż mają problem z przygotowaniem elastycznego i sprężystego ciasta. A jak wiadomo jest ono podstawą udanych i smacznych pierogów. Uwielbiamy pierogi i możemy jeść je nawet codziennie. Trudno się nawet nimi znudzić, bo można je nadziewać różnymi farszami. Jednak, co by nie mówić, podstawą pierogów jest ciasto. Miękkie, elastyczne i sprężyste łatwo daje się wałkować i zlepiać i nie rozpada się w czasie gotowania. Jak przygotować takie ciasto?W naszym materiale prezentujemy screen z filmiku na kanale Tomek Lach na YouTube. Prawda, że przygotowanie ciasta na pierogi wygląda bardzo prosto?
Poznaj cudowny przepis na sernik sypany. Zrobisz go z łatwością i bez brudzenia rąk. Wystarczy, że tylko wymieszasz składniki na ciasto i na masę serową, a potem przełożysz je do formy i upieczesz. Nic nie musisz zagniatać, choć spód jest kruchy. A cały sernik jest delikatny, z chrupiącym wierzchem i spodem. Wiele osób zna z pewnością przepis na sypaną szarlotkę. Jej przygotowanie sprowadza się głównie do obrania i starcia jabłek, resztę robi się momentalnie. Podobnie jest z naszym sernikiem sypanym. Składniki kruchego ciasta tylko krótko miksujemy, a te na masę serową mieszamy. Do tortownicy wsypujemy połowę ciasta, na to wykładamy masę serową, posypujemy ją resztą ciasta i pieczemy. Prawda, że proste?
Naleśniki z masą migdałową i sosem waniliowym to pomysł na obiad, który zachwyci każdego łasucha. Puszyste naleśniki przygotowane według przepisu z 1914 roku podane z niezwykłymi dodatkami będą totalnym hitem na Twoim stole.Dania na słodko to zawsze dobry pomysł na obiad, zwłaszcza latem. Jedną z potraw, którą koniecznie musisz spróbować, są naleśniki z masą migdałową i domowym sosem waniliowym. Tak podane naleśniki pokochają wszyscy.Migdały zmiel w blenderze kielichowym na drobny proszek, dzięki czemu dobrze połączą się z resztą składników. Jeśli nie chcesz wykorzystać laski wanilii, dodaj do mleka cukier z wanilią, ale nie cukier waniliowy, ponieważ smakuje zupełnie inaczej.Do ciasta na naleśniki nie dodawaj cukru, ponieważ i sos i masa migdałowa są już wystarczająco słodkie. Zarówno w masie, jak i sosie są jajka, które poddane będą lekkiej obróbce termicznej, dlatego też dokładnie umyj i sparz jajka przed przygotowywaniem potrawy.
Sekretem najsmaczniejszych pierogów jest ciasto. Ciasto na pierogi musi być elastyczne i sprężyste, dzięki czemu pierogi po ugotowaniu dosłownie rozpływają się w ustach. Poznaj najlepszy przepis na ciasto na pierogi z 1920 roku.Ciasto na pierogi zrobione według przepisu z 1920 roku wychodzi za każdym razem. Przygotujesz je wyłącznie z mąki, wody, soli i oleju. Ciasto jest bardzo elastyczne, dzięki czemu łatwo je rozwałkujesz i ulepisz z nich pyszne pierogi.Sekretem doskonałego ciasta na pierogi są odpowiednie proporcje składników i wyrabianie. Najpierw wyrabiaj ciasto łyżką lub szpatułką, a następnie ucieraj je ręcznie przez około 15 minut, w ten sposób uzyskasz najlepsze ciasto.Tak przygotowane ciasto na pierogi możesz nadziewać dowolnym farszem. Niezależnie, czy przygotujesz pierogi na słodko, czy wytrwanie, będą przepyszne, ponieważ ciasto będzie miękkie i delikatne. Pierogi wrzucaj partiami na gorącą, posoloną wodę, po 2-3 minutach będą gotowe.
Chrupiący kalafior w cieście jest świetnym pomysłem na przekąskę i jako dodatek do obiadu. Zapomnij o gotowaniu kalafiora w wodzie, kalafior w cieście z kurkumą, curry i papryką mieloną to prawdziwa uczta dla każdego smakosza.Kalafior w cieście jest rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnie podanego kalafiora z wody i polanego masłem z bułką tartą. Ciasto naleśnikowe z dodatkiem aromatycznych przypraw smakuje doskonale. Kalafior po usmażeniu ma złotą, chrupiącą skórkę, to absolutny hit.Kalafior w cieście może być samodzielną przekąską, możemy go również podać jako dodatek do obiadu. Świetnie komponuje się z mięsem wieprzowym, drobiowym, pieczonymi rybami i kotletami warzywnymi.Kalafior gotowany w osolonej wodzie z dodatkiem łyżeczki cukru będzie smakował jeszcze lepiej. Jeśli przeszkadza Ci zapach gotowanego kalafiora, do gotującej się wody dodaj również łyżeczkę sody oczyszczonej, skutecznie zabija intensywny zapach.
Knedle z truskawkami to pomysł na letni obiad dla całej rodziny. Ziemniaczane kluchy z truskawkami, masłem i śmietaną to absolutny hit wakacji. Knedle będą delikatne i pyszne, wystarczy pamiętać o jednej ważnej zasadzie- dodaniu mąki ziemniaczanej.Knedle z truskawkami to obowiązkowa pozycja w każdym, letnim menu. Delikatne kluski ziemniaczane z dodatkiem świeżych owoców sezonowych dosłownie rozpływają się w ustach. Zimą knedle możemy przygotować z owocowych przetworów lub mrożonek.Jak przygotować knedle z truskawkami? Pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie- przygotowując knedle z młodych ziemniaków, do ciasta dodaj mąkę ziemniaczaną. Młode ziemniaki mają w sobie sporo wody, bez dodatku skrobi knedle mogą się rozlecieć podczas gotowania.Knedle z truskawkami podaj z roztopionym masłem, kwaśną, gęstą śmietaną i cukrem. Do polania knedli równie dobrze sprawdzi się masło wymieszane z odrobiną bułki tartej. Każda opcja podania smakuje wyśmienicie z ziemniaczanymi kluskami z owocami.
Na dzisiejsze śniadanie proponujemy wam obłędnie puszyste naleśniki ziemniaczane. Do ich przygotowania możecie wykorzystać ziemniaki z wczorajszego obiadu. Naleśniki wyjdą o niebo lepsze od tradycyjnych. W czasie smażenia musisz się z nimi tylko delikatnie obchodzić. Naleśniki smażymy na tyle często, że z pewnością każdy ma na nie swój sposób. Jedni robią je z dodatkiem mleka, inni wody lub mleka roślinnego. Niektórzy wsypują mąkę ryżową czy orkiszową. Dodatek w postaci ziemniaków pozwoli nam przygotować cudownie puszyste naleśniki. Wychodzą bosko.Kto by pomyślał o tym, że do ciasta na naleśniki można dodać trochę ziemniaków? Oczywiście mowa nie o surowych, ale o ugotowanych. Zwiększą one pożywność potrawy. Sprawią też, że staną się nieco grubsze i bardziej puszyste. Idealne do wytrawnych dodatków. Puszyste naleśniki ziemniaczane przygotujesz z łatwością.
Sernik wiedeński jest puszysty i lekki. Ma delikatny, waniliowy smak z orzeźwiającą, cytrynową nutą. Ania zdradziła sekret na sernik, który nie pęka i nie opada- sernik piecze z dwukrotnie zmielonego twarogu, nie dodaje sernika z wiaderka.Sernik wiedeński jest jednym z tych ciast, które można jeść kawałek po kawałku. Jest bardzo puszysty, doskonale wypieczony i delikatny. Sernik wiedeński możemy podać z ulubioną marmoladą, musem owocowym lub polewą czekoladową.Sekretem idealnego sernika po wiedeńsku jest przygotowanie go z dwukrotnie zmielonego twarogu. Bardzo ważny jest również sam proces studzenia. Po upieczeniu sernik zostawmy w piekarniku, uchylmy delikatnie drzwi, aby ciasto zaczęło stygnąć.Po 30 minutach możemy wyjąć sernik wiedeński z piekarnika i ostudzić go całkowicie na kuchennym blacie. Sernik podajmy jak dobrze ostygnie. Jeśli chcemy podać go z polewą czekoladową, możemy polać nią ciepłe ciasto i całą blachę odstawić na około 2 godziny, żeby sernik i polewa ostygły.
Pomysł na słodkie danie? Przygotuj dla wszystkich naleśniki z miodem i cukrem przepisu babci. Puszyste naleśniki podane z ulubionymi dodatkami smakują rewelacyjnie. Poznaj prosty przepis na naleśniki na słodko.Naleśniki są jedną z tych potraw, którą możemy przygotować na każdy posiłek w ciągu dnia. Z rana dostarczą nam solidnej porcji energii, będą również pomysłem na szybki obiad i na podwieczorek. Babciny przepis na naleśniki na słodko nie ma sobie równych.Sekretem babcinego przepisu na naleśniki na słodko jest dodanie do ciasta cukru wanilinowego i płynnego miodu. To te składniki sprawiają, że same placki są puszyste, słodkie, z waniliową nutą, a podane np. z serkiem homogenizowanym i owocami rozpływają się w ustach.Naleśniki usmaż na niewielkiej ilości oleju. Olej rozsmaruj na patelni najlepiej przy pomocy pędzelka silikonowego po każdym, usmażonym naleśniku. Naleśniki smażone na głębokim oleju są ciężkie, bardzo kaloryczne i ociekają tłuszczem.
Jak mrozić pierogi? Niektórzy mrożą pierogi surowe, inni gotowane. Najlepiej jednak zblanszować pierogi przed mrożeniem, dzięki czemu nie posklejają się podczas mrożenia i nie rozpadną, kiedy będziemy chcieli je ugotować.Blanszujemy głównie warzywa, żeby były chrupiące i zachowały wszystkie wartości odżywcze, jednak ten sposób gotowania doskonale sprawdza się również w przypadku przygotowania pierogów do mrożenia. Dzięki blanszowaniu będą smakować i wyglądać jak świeże.Możemy mrozić każdy rodzaj pierogów. Latem gorąco polecam przygotować domowe pierogi z owocami lub warzywami sezonowymi, np. jagodami, truskawkami, malinami, bobem i zamrozić je w odpowiedni sposób, abyśmy mogli cieszyć się ich wyjątkowym smakiem również zimą. Jak mrozić pierogi?Pamiętajmy o złotej zasadzie najlepszych pierogów- ciasto musi być dobrze wyrobione i rozwałkowane. W ten sposób pierogi ugotują się szybko, będą delikatne i pyszne. Jeśli ciasto na pierogi będzie za grube, pierogi będą niedogotowane i twarde, co zepsuje cały efekt.