Poznajcie przepis na przepyszny syrop z mięty do słoików na zimę. Jest on prawdziwym hitem wśród przetworów, bo robi się go prosto i szybko, a jest smaczny i aromatyczny. Taki syrop można dodać do napojów zimnych i gorących, a także do deserów. Szybkie orzeźwienie gwarantowane.Syrop z mięty można kupić gotowy. Zwykle jest bardziej zielony, niż to przewidziała natura. Ale i w smaku jest wyraźniejszy i taki jakby mniej naturalny. Czemu więc samemu nie zrobić domowego, miętowego syropu? O tej porze roku w wielu ogródkach mięta rośnie jak szalona. Można ją więc przerobić na coś smacznego, co z pewnością zimą będzie cieszyło nasze podniebienia.
Wiecie, że siostra Anastazja wkłada suszone śliwki do sernika? Owoce te są wielką konkurencją dla rodzynek, bo mają intensywniejszy smak i są przyjemnie wilgotne. Poznajcie dokładny przepis na ten przysmak, a najlepiej od razu go przygotujcie. Z pewnością się nie zawiedziecie. Lubicie serniki? My też, bo ten rodzaj ciasta jest nie tylko smaczny i przyjemnie wilgotny, ale też bardzo pożywny. Można zrobić sernik na zimno lub pieczony. Dziś proponujemy wam sernik siostry Anastazji z dodatkiem suszonych śliwek. Ciekawi jesteśmy, czy wy też się nim zachwycicie.
Domowy sok z malin to nie tylko wspaniały smak, to również bomba witaminowa. Sok przygotujesz błyskawicznie, a będzie o wiele lepszy od kupionego, gotowego produktu. Sok z malin ma uniwersalne zastosowanie, każdy będzie zachwycony jego smakiem.Domowy sok z malin wykorzystasz między innymi do zimowej herbaty w chłodne, długie wieczory. Sok w połączeniu z herbatą ziołową lub zwykłą, doskonale rozgrzewa i wzmacnia odporność. Latem natomiast możesz wymieszać go z wodą gazowaną lub klasyczną lemoniadą i cieszyć się orzeźwiającym, owocowym smakiem.Sok z malin może być również bazą do przygotowania domowego kisielu, galaretki. Polej nim lody śmietankowe lub budyń waniliowy, a stworzysz rewelacyjny deser dla całej rodziny. Domowy sok z malin będzie ulubionym sokiem w Twojej spiżarni.Pamiętaj, aby dokładnie umyć i wyparzyć szklane butelki lub słoiki przed wlaniem soku. Gotowy sok z malin po zakręceniu połóż na blacie kuchennym do góry dnem. Przed wyniesieniem soku do spiżarni sprawdź, czy zakrętka jest wklęsła- będziesz miał pewność, że sok zachowa świeżość i smak przez cały rok.
Poznajcie przepis na domowe brzoskwinie w syropie, które są doskonałe do ciast i deserów. Gdy raz ich spróbujesz, już nigdy nie sięgniesz po kupne owoce z puszki. Te są twarde, słodkie pyszne, a ich zrobienie jest bardzo proste. Brzoskwinie wystarczy obrać, zalać syropem i zapasteryzować. Brzoskwinie doskonale smakują jedzone na przekąskę. Jednak świetnie sprawdzają się też jako dodatek do ciast i deserów. A to za sprawą ich delikatnej struktury, która idzie w parze z przyjemną twardością. Odpowiednio przygotowane brzoskwinie w syropie zachowują swój kształt i są przepyszne. Zobacz, jak je zrobić.
Przedstawiamy wam prosty patent na pyszny podwieczorek. Nasze puszyste placki kefirowe zostawią w tyle nawet racuchy. Robi się je szybko i z niewyszukanych składników, a z pewnością każdy z domowników będzie miał na nie ochotę. Wyglądają bardzo apetycznie, a jak smakują!Placki i racuchy pojawiają się na naszych stołach zwykle wtedy, gdy nie mamy w lodówce wyszukanych składników, a chcielibyśmy zjeść coś smacznego na ciepło. By je przygotować, wystarczy bowiem mąka, jajka, mleko i trochę spulchniacza. My zastąpiliśmy mleko kefirem, dzięki czemu placki mają wyraźniejszy smak i doskonale rosną. Sprawdźcie, jak przygotować placki kefirowe.
Szybkie ciasto bez pieczenia przygotujesz w zaledwie 5 minut. Kruchy spód z herbatników i masła, masa z kremem mascarpone i czekoladą to połączenie, którego trzeba spróbować. Ciasto przygotujesz z kilku składników, bez piekarnika, bez mąki, bez żelatyny. Przepisy na szybkie ciasta bez pieczenia podbijają Internet. Nic dziwnego, są proste w przygotowaniu i smakują rewelacyjnie. Ciasta bez pieczenia doskonale sprawdzą się w upalne dni jako pyszny deser do kawy. Jednym z moich ulubionych jest właśnie ciasto z masą mascarpone.Szybkie ciasto bez pieczenia po przygotowaniu wstaw do lodówki na 3 godziny, żeby wszystkie masy dobrze stężały. Ciasto zrobione jest na spodzie z herbatników i masła. Masę z mascarpone oraz masę czekoladową przygotujesz w zaledwie 5 minut, a już po kilku godzinach będzie gotowe do jedzenia.Do przełożenia szybkiego ciasta bez pieczenia potrzebujesz również banana skropionego sokiem z cytryny. Banan rewelacyjnie łączy się z resztą składników, a sok z cytryny delikatnie złagodzi słodycz. Ekspresowe ciasto bez pieczenia jest tak smaczne i tak proste, że będziesz je przygotowywał częściej.
Poznajesz owoce ze zdjęcia? To wygrzane w słońcu, słodkie czereśnie. Wiele osób ma problem z odróżnieniem wiśni od czereśni, bardzo ważne są detale. Czym różnią się wiśnie od czereśni? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości.Latem możemy cieszyć się smakiem dojrzałych, wygrzanych w pełnym słońcu owoców, między innymi właśnie wiśni i czereśni. Każdy owoc ma swoich zwolenników, czym różnią się wiśnie od czereśni? Jak jednak rozpoznać, czy kupujemy wiśnie, czy czereśnie?Wiele osób uważa, że cechą charakterystyczną czereśni sprzedawanych w sklepie, na targu lub warzywniaku, są ogonki i listki. Najczęściej to właśnie czereśnie sprzedawane są z ogonkami, jednak nie jest to żadną regułą. Wiśnie również mogą mieć ogonki. Czym różnią się wiśnie od czereśni?Zarówno wiśnie, jak i czereśnie są bogate w silne przeciwutleniacze, które oczyszczają organizm z toksyn, poprawiają wygląd skóry, wykazują silne działanie przeciwstarzeniowe. Przeciwutleniacze zapobiegają także powstawaniu groźnych chorób, w tym nowotworów.
Masz dość wyrabiania ciasta drożdżowego? Przygotuj ciasto drożdżowe bez wyrabiania. Ciasto jest proste w przygotowaniu i bardzo puszyste. Ciasto zapiecz z ulubionymi owocami i słodką kruszonką, a cała rodzina będzie zachwycona.Sekretem ciasta drożdżowego bez wyrabiania jest zachowanie odpowiedniej kolejności dodawania składników. Składników nie mieszamy, a całą miskę wstawiamy na całą noc do lodówki. Następnego dnia wystarczy zmiksować masę, przygotować kruszonkę, owoce i mamy pyszne ciasto.Szybkie ciasto drożdżowe możemy zapiec z rabarbarem, truskawkami, śliwkami, wiśniami, porzeczkami, jagodami, możemy dowolnie łączyć owoce i stworzyć doskonały deser dla każdego łasucha. Moją ulubioną propozycją jest ciasto z wiśniami i kruszonką, to jedno z lepszych ciast do kawy.Kruszonka do szybkiego ciasta drożdżowego jest jeszcze szybsza w przygotowaniu. Wystarczy, że ręcznie utrzemy wszystkie składniki i ciasto wstawimy do lodówki na 15 minut, wtedy będzie się lepiej kruszyć.
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania Ewy Wachowicz zachwyca wszystkich swoim wyjątkowym smakiem i pięknym wyglądem. Ciasto zapieczone z kruszonką i owocami sezonowymi to pyszny dodatek do kawy w leniwy, upalny weekend.Ciasta drożdżowe zwykle są czasochłonne i dość wymagające- najpierw musimy przygotować zaczyn, następnie wyrabiać ręcznie przez kilkanaście minut i znowu czekać, aż ciasto urośnie. Ewa Wachowicz pokazała jednak patent na ciasto drożdżowe bez wyrabiania.Sekretem doskonale wyrośniętego ciasta drożdżowego bez wyrabiania jest wsypanie do miski składników w odpowiedniej kolejności i odstawienie jej na 3 godziny w suche, ciepłe miejsce. Ciasto po wyrośnięciu wystarczy przełożyć na blachę, dodać owoce i kruszonkę i zapiec.Do ciasta drożdżowego bez wyrabiania możemy dodać ulubione owoce, mogą to być truskawki, śliwki, maliny, wiśnie, porzeczki, agrest. Możemy również wymieszać wszystkie owoce, ciasto będzie smakować rewelacyjnie i zniknie w ciągu jednego dnia.
Jak zrobić ciasto na naleśniki? Niektórzy robią je na samym mleku, inni dodają proszek do pieczenia. Okazuje się jednak, że sekretem idealnych naleśników jest kolejność dodawania składników. Poznaj przepis na najlepsze naleśniki. Naleśniki to pomysł na pyszny obiad na słodko, przekąskę, śniadanie i kolację. Idealnie przygotowane naleśniki są puszyste i delikatne, a podane z owocami, musem, konfiturą lub innymi, ulubionymi dodatkami, błyskawicznie znikają z talerzy. Jak zrobić ciasto na naleśniki?Ciasto na naleśniki teoretycznie jest banalne w przygotowaniu, jednak wystarczy chwila nieuwagi, a ciasto będzie za gęste, za rzadkie i będzie dość zbite. Najlepsze naleśniki przygotujemy, kiedy zastosujemy wyłącznie jedną, prostą zasadę.Jak zrobić ciasto na naleśniki? Sekretem puszystych, delikatnych i smacznych naleśników jest odpowiednia kolejność- najpierw ucieramy jajka z solą, dodajemy cukier. Wodę i mleko natomiast mieszamy osobno i dopiero później dodajemy do reszty. Tak przygotowane ciasto na naleśniki wychodzi za każdym razem.
Racuchy jak u babci są świetnym pomysłem na prosty, tani i wyjątkowo smaczny obiad lub podwieczorek na słodko dla całej rodziny. Przepis na racuchy drożdżowe od babci Stasi jest niezawodny. Placuszki wychodzą niezwykle puszyste, nie są tłuste i dosłownie rozpływają się w ustach.Babcia Stasia zdradziła przepis na racuchy drożdżowe z dodatkiem spirytusu. Spirytus nie jest wyczuwalny w cieście i dzięki niemu placuszki są puszyste i nie nasiąkają tłuszczem podczas smażenia. Ten trik stosowany jest przez cukierników i kucharzy do robienia pączków i faworków.Pamiętajmy również, że racuchy jak u babci muszą być smażone na delikatnym ogniu, dzięki czemu placuszki nie będą surowe w środku i dodatkowo urosną jeszcze na patelni. Te dwa detale sprawią, że wszyscy będą zachwyceni smakiem i wyjątkowo puszystym ciastem.Do racuchów drożdżowych podajmy cukier puder, owoce sezonowe lub konfiturę. Najlepsze będą domowe przetwory przygotowane wcześniej z soczystych, świeżych owoców, np. z truskawek, agrestu, malin, jabłek. Przepis na racuchy drożdżowe nie powinien nikomu sprawić większych problemów.
Pomysł na słodkie przetwory na zimę? Przygotuj domowe brzoskwinie w syropie przepisu babci Ewy. Brzoskwinie będą pyszne i zachowają świeżość aż do następnego sezonu. Przygotujemy z nich wiele świetnych dań i ciast.Najwięcej owoców dojrzewa latem, a my możemy cieszyć się ich najlepszym smakiem. Lipiec to czas na dojrzałe, wygrzane w słońcu brzoskwinie, które smakują rewelacyjnie na surowo, ale możemy przygotować z nich również pyszne przetwory na zimę.Brzoskwinie w syropie możemy kupić w każdym sklepie, jednak owoce przygotowane samodzielnie są o wiele smaczniejsze i zdrowsze. Babcia Ewa zdradziła przepis na przepyszne brzoskwinie, które będą idealnym dodatkiem do domowych wypieków.Pamiętajmy, aby przed przygotowywaniem brzoskwiń w syropie dokładnie umyć i wyparzyć słoiki. Jeśli tego nie zrobimy, brzoskwinie mogą się zepsuć i będziemy musieli je wyrzucić. Bardzo ważna jest również pasteryzacja, aby brzoskwinie zachowały smak i świeżość aż do następnego sezonu.
Poznajcie niezawodny przepis siostry Anastazji na cukinię à la ananas. Otrzymacie w ten sposób pyszny smakołyk, którym z powodzeniem zastąpicie ananas na przykład w cieście, deserze czy sałatce. Ten przetwór na zimę z pewnością was zaskoczy smakiem i oryginalnością. Lubicie ananas z puszki lub świeży? Wiecie, że w niektórych potrawach można go zastąpić cukinią? Jednak nie tą świeżą, ale taką ze słoika, przygotowaną podobnie, jak ananas. Swój niezawodny przepis na cukinię à la ananas zdradziła właśnie siostra Anastazja. Z pewnością warto go wypróbować, zwłaszcza jeśli w waszych ogródkach obrodzi w tym roku cukinia.
Ciasto malinowa chmurka na biszkopcie to idealny deser do kawy w wiosenne i letnie dni. Puszysty biszkopt, pyszne maliny, masa z serka mascarpone i beza z migdałami to idealne połączenie, którego koniecznie musisz spróbować. Poznaj przepis na uwielbiane ciasto malinowa chmurka na biszkopcie.Malinowa chmurka jest jednym z tych ciast, które mogłabym jeść dziennie. Wszystkie składniki deseru łączą się idealnie, tworząc najlepszy deser z malinami, jaki jadłam. Do ciasta gorąco polecam filiżankę czarnej, mocnej kawy, a poziom endorfin wskoczy na najwyższy poziom.Ciasto z mascarpone, bezą i malinami pokochałam od pierwszego kęsa. Beza jest idealna, chrupiąca i lekko ciągnąca. Blat bezowy często robi się mokry po dłuższym przechowywaniu ciasta w lodówce, dlatego też mamy dobry powód, aby zjeść całą blachę tego samego dnia bez najmniejszych wyrzutów sumienia.Pamiętaj, aby jajka do biszkoptu były w temperaturze pokojowej. Wszystkie składniki na krem z mascarpone muszą być natomiast bardzo mocno schłodzone, aby masa się nie zważyła i nie rozwarstwiła.Ciasto zrobisz zarówno z malinami mrożonymi, jak i świeżymi. W przypadku mrożonych malin, wyjmij je wcześniej, aby rozmroziły się spokojnie w temperaturze pokojowej, dzięki czemu będą miały najlepszy smak.Z malinową chmurką konkurować może wyłącznie ciasto z truskawkami i galaretką i sernik wiedeński, to prawdziwa rozkosz dla podniebienia.
Biszkopt przepisu siostry Anastazji jest lekki i bardzo puszysty. Biszkopt jest świetną bazą między innymi do ciast z galaretką i owocami, które latem są absolutnym hitem. Poznaj niezawodny przepis siostry Anastazji na wyjątkowy biszkopt.Biszkopt jest ciastem, które wymaga odpowiedniego przygotowania i pieczenia. Mąkę zawsze dodawaj na samym końcu i połącz ją z innymi składnikami przy pomocy drewnianej lub silikonowej łyżki. Biszkopt po upieczeniu zostaw w piekarniku, uchyl delikatnie drzwi i pozwól mu stygnąć. Gwałtowna zmiana temperatury może spowodować, że ciasto opadnie i się pokruszy. Z biszkoptu przygotujesz wiele wyśmienitych deserów, między innymi ciasta z owocami, kremami, galaretką, a także wyśmienite torty na specjalne okazje.Jeśli szukasz pomysłu na ciasto na biszkopcie- tu poznasz przepis na ciasto z truskawkami, jest idealne do kawy w letni, słoneczny dzień.
Znudziły Ci się tradycyjne ogórki kiszone? Przygotuj kozackie ogórki w zalewie musztardowej. Przetwory przygotujesz błyskawicznie, a już po 10 dniach będą soczyste i pełne smaku. Ogórki w musztardzie są prawdziwym hitem i podbiją każdy stół.Kozackie ogórki w musztardzie przygotujemy naprawdę szybko i z kilku prostych składników. Do słoików koniecznie dodajmy po ząbku czosnku, listku laurowym i dwóch ziarnach ziela angielskiego, ponieważ dobrze podkreślają smak.Zalewę musztardową przygotujmy z soli niejodowanej, ostrej musztardy, cukru i octu. Musztarda w zalewie musi być ostra, dzięki czemu kozackie ogórki nabiorą charakteru i wyraźnego smaku. Ogórki musimy pasteryzować i oczywiście wkładać je do umytych i sparzonych słoików.Sekretem idealnych przetworów, są świeże, jędrne ogórki. Do słoików wybierajmy warzywa małe lub średniej wielkości. Ogórki musimy najpierw dokładnie wyszorować, a następnie zalać zimną wodą i odstawić na godzinę- dwie, aby przetwory były świeże i smaczne.
Pomysł na pyszne śniadanie, obiad lub podwieczorek? Przygotuj lekkie racuchy z truskawkami, miodem i nasionami chia. To właśnie dzięki ziarnom szałwii hiszpańskiej, placuszki są niezwykle puszyste, sycące i wzbogacone między innymi o potas i żelazo.Racuchy z truskawkami z dodatkiem nasion chia są jeszcze bardziej puszyste i znacznie zdrowsze. Do ciasta na placuszki nie dodawaj cukru. Wystarczy, że podasz je z miodem i truskawkami, będą równie pyszne, a zdecydowanie mniej kaloryczne.Nasiona chia, czyli ziarna szałwii hiszpańskiej, mają niezwykle dobry wpływ na nasz organizm. Już 2 łyżki nasion zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na magnez, żelazo, potas, wapń i fosfor. Nasiona to również źródło silnych antyoksydantów, które skutecznie opóźniają procesy starzenia i zapobiegają powstawaniu chorób nowotworowych. Dodatkowy atutem ziaren są właściwości hydrofobowe i zawartość błonnika- danie przygotowane z odrobiną chia zwiększa swoją objętość i pęcznieje w żołądku, dzięki czemu jesteśmy syci przez dłużej. Chia to więc skuteczny środek na walkę z nadprogramowymi kilogramami.Jeśli szukasz pomysłu na lekki i zdrowy deser- tu poznasz przepis na niskokaloryczny pudding z chia, jest przepyszny.
Naleśniki z masą migdałową i sosem waniliowym to pomysł na obiad, który zachwyci każdego łasucha. Puszyste naleśniki przygotowane według przepisu z 1914 roku podane z niezwykłymi dodatkami będą totalnym hitem na Twoim stole.Dania na słodko to zawsze dobry pomysł na obiad, zwłaszcza latem. Jedną z potraw, którą koniecznie musisz spróbować, są naleśniki z masą migdałową i domowym sosem waniliowym. Tak podane naleśniki pokochają wszyscy.Migdały zmiel w blenderze kielichowym na drobny proszek, dzięki czemu dobrze połączą się z resztą składników. Jeśli nie chcesz wykorzystać laski wanilii, dodaj do mleka cukier z wanilią, ale nie cukier waniliowy, ponieważ smakuje zupełnie inaczej.Do ciasta na naleśniki nie dodawaj cukru, ponieważ i sos i masa migdałowa są już wystarczająco słodkie. Zarówno w masie, jak i sosie są jajka, które poddane będą lekkiej obróbce termicznej, dlatego też dokładnie umyj i sparz jajka przed przygotowywaniem potrawy.
Szukasz pomysłu na pyszny, chłodzący napój? Proponujemy orzeźwiającą lemoniadę z arbuza. Zawiera mały, tajny dodatek, który podkręca jej smak. Są nim zielone listki świeżej mięty. Błyskawicznie dodają one całości aromatu, a także zwiększają orzeźwiające i chłodzące działanie napoju. Klasyczna lemoniada, jak sama nazwa wskazuje, robiona jest z cytryny. Jednak jeśli chcecie odmienić sobie nieco klasyczny smak tego popularnego napoju, możecie też przygotować lemoniadę z innych owoców. Jednym z jej składników będzie oczywiście cytryna, która doda całości kwaśnego, orzeźwiającego smaku. Za jej sprawą lemoniadę będziesz mógł zrobić nawet ze słodkawych, mało wyrazistych w smaku owoców. Takich jak na przykład arbuz.
Przygotowujesz jeszcze danie ze zdjęcia? W dzieciństwie zajadał się nim każdy, a czy dziś masz ochotę na kultowy makaron z truskawkami? W wielu domach jest on corocznym hitem lata. Lubią go dzieci i dorośli. Makaron z truskawkami można podać na podwieczorek, kolację, a nawet na lekki obiad. Błyskawicznie znika z talerzy. Sezon na truskawki przeszedł już swoje apogeum, teraz ceny tych owoców nie są już najniższe. Może więc warto choć raz w tym roku przygotować hitowe danie z dzieciństwa? Jest proste i szybkie do zrobienia, a jego smak i aromat zachwyca. Podobnie jak lekkość całej potrawy.
Poznajcie prosty sposób na czereśnie w syropie cukrowym. Zapasteryzujcie je w słoikach, a w ten sposób zachowacie letni klimat przez cały rok. Pełne smaku czereśnie będziecie mieli na wyciągnięcie ręki. Będą doskonałe na osłodę, a także jako dodatek do ciast, deserów czy zimowej herbatki. Po 24 godzinach od pasteryzacji ich smak będzie zachwycający. Choć w sklepach przez cały rok można kupić różne owoce i warzywa, a także zrobione z nich przetwory, to jednak nie ma jak domowe specjały. Dlatego namawiamy was do przygotowania choćby kilku słoiczków tych przetworów, które z chęcią zjedlibyście zimą. Jesteśmy przekonani, że będą do nich należały proste czereśnie w syropie. Czereśniom w syropie trudno odmówić smaku, a i kupić podobne będzie nie lada sztuką. Są twardawe, słodkie, aromatyczne i apetyczne. Można je wyjadać łyżeczką ze słoika, dodać je do pieczonego ciasta lub ozdobić nimi tort.
Pomysł na słodkie danie? Przygotuj dla wszystkich naleśniki z miodem i cukrem przepisu babci. Puszyste naleśniki podane z ulubionymi dodatkami smakują rewelacyjnie. Poznaj prosty przepis na naleśniki na słodko.Naleśniki są jedną z tych potraw, którą możemy przygotować na każdy posiłek w ciągu dnia. Z rana dostarczą nam solidnej porcji energii, będą również pomysłem na szybki obiad i na podwieczorek. Babciny przepis na naleśniki na słodko nie ma sobie równych.Sekretem babcinego przepisu na naleśniki na słodko jest dodanie do ciasta cukru wanilinowego i płynnego miodu. To te składniki sprawiają, że same placki są puszyste, słodkie, z waniliową nutą, a podane np. z serkiem homogenizowanym i owocami rozpływają się w ustach.Naleśniki usmaż na niewielkiej ilości oleju. Olej rozsmaruj na patelni najlepiej przy pomocy pędzelka silikonowego po każdym, usmażonym naleśniku. Naleśniki smażone na głębokim oleju są ciężkie, bardzo kaloryczne i ociekają tłuszczem.
Już niedługo rozpoczniemy sezon na morwę czarną. Owoce morwy czarnej są słodko- kwaśne i bardzo soczyste, doskonale nadają się więc do przygotowania deserów i przetworów na zimę. Poznaj przepis na sok i konfiturę z morwy czarnej, będą absolutnym hitem.Owoce morwy czarnej są bardzo smaczne i zdrowe, dlatego też idealnie sprawdzą się do konfitury i soku na zimę. Konfiturę wykorzystamy do posmarowania naleśników, racuchów, czy grzanek. Sok natomiast będzie świetnie gasił pragnienie, a dodany do gorącej herbaty rozgrzeje nas w chłodne, zimowe dni.Morwa czarna jest bogatym źródłem witaminy C, A, a także witamin z grupy B. W owocach znajduje się również magnez, potas i żelazo. Picie zimą soku z morwy wzmacnia naszą odporność, poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci.Wysoka zawartość magnezu i potasu reguluje dodatkowo ciśnienie krwi i pracę serca. Żelazo natomiast wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, jest niezbędne do produkcji i transportu krwi.
Jagodzianki to pyszny pomysł na słodkie śniadanie, drugie śniadanie i podwieczorek. Słodkie bułeczki drożdżowe będą też pysznym dodatkiem do kawy i herbaty w weekend, a przygotujemy je naprawdę szybko.Sezon na jagody właśnie się rozpoczął. Wykorzystajmy go jak najlepiej i sprawmy bliskim słodką niespodziankę w postaci bułeczek drożdżowych z kruszonką. Kultowe jagodzianki przygotowane w domu smakują jeszcze lepiej od kupionych w sklepie.Ciasto na jagodzianki jest ciastem drożdżowym, dlatego też wymaga specjalnego przygotowania. Mleko wymieszane z masłem musi być ciepłe, ale nie może być ani za zimne, ani za gorące. Żółtka natomiast muszą mieć temperaturę pokojową.Po wyrobieniu ciasta, odstawmy je na 1,5 godziny, żeby podwoiło swoją objętość. Po uformowaniu jagodzianek, również musimy odstawić je na 30 minut, żeby jeszcze trochę urosły. Dopiero wtedy są gotowe do pieczenia.
Sernik według przepisu Roberta Makłowicza jest jeszcze bardziej puszysty i wilgotny. Makłowicz do masy serowej dodaje ugotowane ziemniaki, dzięki którym ciasto smakuje wyśmienicie. Sernik ma waniliowo- cytrynową nutę i dosłownie rozpływa się w ustach.Sernik przepisu Roberta Makłowicza jest ciastem, które zachwyci swoim smakiem i wyglądem całą rodzinę. Sernik jest wyrośnięty, puszysty i przepyszny, smakuje rewelacyjnie do kawy lub herbaty. Upiecz je również na spotkanie z przyjaciółmi, a każdy będzie prosił o przepis.Sernik możesz upiec bez spodu, możesz również przygotować szybki podpiek z herbatników i masła. Spód jest kruchy, słodki i świetnie łączy się z masą serową. Sernik podaj z polewą czekoladową lub musem/ konfiturą owocową. Tak podany zniknie jeszcze tego samego dnia.Co zrobić, żeby sernik nie opadł? Po upieczeniu uchyl lekko drzwi piekarnika i studź w ten sposób ciasto przez około 30 minut, następnie przełóż je na kuchenny blat i odstaw do całkowitego ostudzenia. Sernik jest delikatnym ciastem, dlatego też nie wyjmuj go od razu z piekarnika.
Mizeria jest obiadowym klasykiem, który warto przygotować właśnie teraz — podczas sezonu na ogórki gruntowe. Delikatne warzywo z sosem przyrządzanym na bazie kwaśnej śmietany i doprawiany prostymi przyprawami smakuje obłędnie. Spróbujecie? Mizeria, czyli prosta surówka z ogórków, ma wiele odsłon. Tym razem podpowiadamy jak zrobić ją z pysznym — lekko słodkim, lecz jednocześnie przyjemnie kwaskowym — sosem na bazie śmietany. W lżejszej wersji można go oczywiście zastąpić jogurtem. Będzie pysznie.
Pomysł na pyszną niespodziankę dla dużych i małych? Domowe, kruche ciasteczka z cukrem. Ciastka smakują jak u babci, są delikatne, maślane, z lekką, waniliową nutą. Wystarczy 1 trik, a będą idealnie kruche i chrupiące.Kruche ciasteczka z cukrem są pysznym dodatkiem do kawy i herbaty. Dzieci również je uwielbiają. Kiedy byłam dzieckiem, uwielbiałam ciasteczka z cukrem, które robiła moja babcia. Wyglądały bardzo ładnie, a smakowały tak, że mogłam je jeść bez przerwy.Sekret idealnie kruchych ciasteczek? Wyrobione ciasto owińmy folią aluminiową i wstawmy do lodówki ma 30 minut, aby dobrze się schłodziło. Ten trik nie dość, że ułatwi nam wałkowanie masy, to jeszcze sprawi, że ciasteczka będą przepyszne.Upieczone kruche ciasteczka odstawmy, aby dobrze ostygły. Kiedy będą już zimne, możemy przełożyć je do pojemnika lub szczelnego słoika i cieszyć się ich smakiem nawet przez kilka tygodni. Odpowiednio przechowywane ciastka na długo zachowają chrupkość i smak.
Naleśniki bez jajek są tak samo smaczne i smażą się równie szybko, co tradycyjne danie. Do przygotowania naleśników bez jajek wystarczy kilka podstawowych składników, a będą idealnie puszyste i przygotujemy z nich pyszne śniadanie lub obiad.Jeśli planujemy przygotować na śniadanie lub obiad puszyste naleśniki, a okazuje się, że nie mamy już jajek, nie musimy rezygnować z całego dania. Oczywiście, zamiast jajek do ciasta możemy dodać siemię lniane, jednak o wiele szybciej zrobimy naleśniki bez jajek, kiedy zastosujemy jeden trik, który pokazała nam ciocia Mariola.Ciocia Mariola ciasto na naleśniki bez jajek przygotowuje z podstawowych składników: mąki, mleka, wody gazowanej, oleju, cukru i szczypty soli. Całkowicie rezygnuje z dodawania jajek, a cała sztuczka polega na tym, aby odstawić ciasto przed smażeniem na 10- 15 minut. Jeśli chcemy przygotować naleśniki bez jajek na słodko, dodajmy cukier wanilinowy, który jest w przepisie. Jeśli natomiast mamy ochotę na wytrawne naleśniki, np. z serem feta i szpinakiem, pomińmy ten składnik. Możemy dodać wtedy więcej soli lub suszone zioła.