Pieróg biłgorajski jest tradycyjnym daniem z Lubelszczyzny, które dawniej przyrządzano jedynie przy większych uroczystościach. Warto spróbować tego wybornego specjału, który konsystencją przypomina pasztet. Z odrobiną mleka smakuje wyśmienicie. Skusicie się? Pieróg biłgorajski, jak sama nazwa wskazuje, swoje korzenie ma w okolicy miejscowości z Biłgoraj. Wyrób, nazywany także krupniakiem to pyszny pieczony specjał z kaszy gryczanej, twarogu i ziemniaków, który w 2005 roku został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych. Ten przypominający pasztet można wypiekać na dwa sposoby — bez i z drożdżową skórką. Proponujemy wam wyśmienitą recepturę na tę pierwszą odsłonę, zwaną tez pierogiem łysym. Przygotowanie nie zajmie wam dużo czasu, a smak zdecydowanie wart jest zachodu.
Podajemy przepis na kopytka dla amatorów. Bez problemu wychodzą za każdym razem. Pamiętajcie jednak, że wystarczy jeden błąd, a mianowicie źle dobrane ziemniaki, a kluski będą się rozpadać. Niestety wielu Polaków nie zdaje sobie z tego sprawy.Kopytka to jedne z najpopularniejszych klusek robionych z ziemniaków. Zwykle przerabia się na nie ziemniaki, które zostały z obiadu z poprzedniego dnia. Kopytka są doskonałym dodatkiem do dań obiadowych, a zwłaszcza do mięs duszonych w sosie. Sprawdź, jak je przygotować.
Jajka są smaczne i odżywcze. Poznaj jednak 5 najlepszych dodatków do jajek, dzięki którym twój organizm jeszcze bardziej zyska po zjedzonym posiłku. Te korzyści robią wrażenie, warto więc zadbać o odpowiednie połączenie jajek. Będzie smacznie, apetycznie i zdrowo. Jajka jemy zwykle na śniadanie, ale towarzyszą nam też w kluskach, zapiekankach czy ciastach. Lubimy jednak je też za to, że doskonale smakują, nawet kiedy są jedynie ugotowane lub smażone. Nie potrzebujemy do nich nawet żadnych dodatków. Jednak warto połączyć je z niektórymi dodatkami, dzięki którym jajeczna potrawa, stanie się dla nas o wiele zdrowsza. A trzeba dodać, że nie są to jakieś wymyślne zestawy, nie wymagają też one czasochłonnego przyrządzania. Czemu więc nie spożyć jajek właśnie w połączeniu tymi produktami?
Czy jesteście wielbicielami serników? A wiecie, jak zrobić sernik z rosą? Podamy wam dziś sprawdzony, najlepszy sposób na ten słynny przysmak. Jesteśmy pewni, że oczarujecie nim bliskich lub gości. Bo ten sernik jak najbardziej można zaserwować nawet na uroczystym stole. Serniki należą do bardzo lubianych ciast. Ze względu na dużą pożywność, można je jeść bez większych wyrzutów sumienia. Oczywiście są kaloryczne i zawierają cukier, jednak oprócz niego dostarczają też dużo białka, wapnia i potasu. Poza tym dodaje się do nich zwykle sporo jajek, dlatego też są bardzo odżywcze. Dziś przepis na przebojowy sernik z rosą.
Dziś powiemy wam, jak zrobić idealne kluski śląskie. Rozwiejemy tym samym wszelkie wątpliwości, które macie przy ich robieniu. Wystarczy bowiem jedno niedopatrzenie i kluski śląskie wyjdą twarde i gumowate. Istotny jest odpowiedni dodatek mąki i jajek, ale nie tylko. Kluski śląskie są pysznym dodatkiem obiadowym. Doskonale smakują podane z mięsem duszonym w sosie, a także z sosem grzybowym. Idealne kluski śląskie powinny być miękkie i lekko sprężyste. Z całą pewnością po ugotowaniu powinny też zachować ładny kształt. Jak to osiągnąć?
Poznajesz specjał ze zdjęcia? Zgadza się, są nim obłędne kartacze. Jednak tym razem nie z mięsem, a z farszem z kiszonej kapusty i leśnych grzybów. Są o niebo lepsze od tradycyjnych, więc z pewnością błyskawicznie znikną z talerzy. Dwoma nasyci się nawet dorosły.Kartacze to specjał dobrze znany w północno-wschodniej Polsce, ale lubiany przez wszystkich. Wygląda jak duża, owalna pyza. Szarawy kolor ciasta jest wynikiem tego, że robi się je z połączenia ziemniaków surowych i ugotowanych. Zwykle kartacze nadziewa się mielonym mięsem, ale można też twarogiem, kapustą, grzybami czy ich połączeniem.
Kotlety mielone często goszczą na naszych stołach. A wiecie, jakie jest najlepsze mięso na kotlety mielone? Jednego z całą pewnością lepiej unikać. I nie chodzi tu o gatunek mięsa, ale o dodatek ulepszaczy, które zawiera mięso garmażeryjne. Sprawdźcie, po czym je poznać. Lubimy kotlety mielone za ich smak, łatwość i szybkość przygotowania. Coraz częściej kupujemy gotowe mięso mielone, bo to wygodne rozwiązanie. Wystarczy dodać do niego kilka składników, wyrobić i już można smażyć. Jednak wybór odpowiedniego rodzaju mięsa ma wpływ na smak, wartość odżywczą i jakość kotletów. Zobaczcie, jakiego mięsa lepiej jest unikać, a na jakie rzeczywiście warto postawić.
Dziś przedstawimy wam przepis siostry Anastazji na pierogi z kaszą gryczaną. Będzie prosto, tanio i pomysłowo. Siostra Anastazja nadziewa bowiem pierogi lubianą kaszą, którą łączy z grzybami. Jesteśmy przekonani, że was też zachwyci ta niecodzienna potrawa.Kto z was nie lubi pierogów? Oczywiście pytamy o ich jedzenie, a nie przyrządzanie. Bo na to drugie nie wszyscy zawsze mają chęć. Potrawa ta kojarzy się bowiem z mnóstwem pracy. Nie jest to do końca prawdą, bo dużo zależy od naszego zorganizowania.Przygotowaniem farszu można się zająć nawet dzień wcześniej. Wtedy drugiego dnia pozostanie nam zagnieść ciasto, uformować i ugotować pierogi. Przyrządzenie takiego dania nie zajmie wam dłużej niż godzinę.
Poznajcie prosty przepis na krokiety ziemniaczane. Jest to cudowny patent na wykorzystanie ziemniaków, które zostały z obiadu. Powstanie z nich pyszny i sycący przysmak, który możesz podać do obiadu albo zjeść jako samodzielne, bezmięsne danie. Doskonałym jego dopełnieniem będzie sos i surówka. Polska kuchnia ziemniakami stoi i to głównie tymi gotowanymi, podawanymi do obiadu. Często naobieramy ich z rozmachem, przeceniając apetyty domowników. Szkoda ich wyrzucić, bo są smaczne. Co jednak można z nimi zrobić?Gotowanie ziemniaki można odgrzać na patelni następnego dnia i podać do obiadu. Można też zrobić z nich smaczne purée. Będą też doskonałym dodatkiem do sałatek i farszów. Doskonałym pomysłem jest też przerobienie ich na krokiety. Sprawdźcie, jak je zrobić.
Jajka sadzone sprawdzą się zarówno jako sycące śniadanie, jak i pyszny dodatek do obiadu. Odpowiednie smażenie sprawi, że uzyskamy idealnie ścięte białko i płynne żółtko. Wystarczy przykryć ustawioną na niewielkim ogniu patelnię po chwili od wbicia jaj i poczekać, aż białko w całości się zestali. Dzięki tej prostej sztuczce jajo zawsze się uda.Jajka sadzone są kolejną — po specjale w koszulce i omlecie — pyszną odsłoną kurzego specjału. Z pozoru proste danie będzie jeszcze lepsze, gdy skorzystacie z naszych wskazówek. Efektem będzie delikatne płynne żółtko i idealnie ścięte białko. Koniecznie sprawdźcie tę metodę.
Zapraszamy was na wyjątkowo soczyste kotlety schabowe marynowane w musztardzie i majonezie. Nie ma smaczniejszych i delikatniejszych. Możesz już więc zarzucić patent z moczeniem mięsa w mleku z cebulą. Marynata z dwóch popularnych sosów sprawdzi się bowiem doskonale.Za co lubicie schabowe? Z pewnością za smak i za prostotę ich przygotowania. I rzeczywiście połączenie soczystego wnętrza i chrupiącej panierki jest w nich doskonałe. A na taki efekt wpływ ma odpowiednia marynata i właściwe smażenie. W czym zamarynować mięso na schabowe? Popularna jest marynata z mleka i cebuli, która sprawia, że kotlety stają się miękkie i delikatne, ale też nabierają przyjemnego, cebulowego smaku. Niektórzy marynują płaty mięsa w maślance lub jogurcie. My jednak pokusiliśmy się o bardzo skuteczną i prostą marynatę z majonezu i musztardy.
Rozpoznajesz zupę ze zdjęcia? Oczywiście, to szczawiowa. A wiesz, jak przyrządzić zupę szczawiową? Pamiętaj, że bez jednego składnika będzie niekompletna. Tym ważnym dodatkiem jest jajko, które wpływa nie tylko na smak i wygląd potrawy.Zupa szczawiowa to przysmak, który zwykle przyrządzamy wiosną. O tej porze roku pojawiają się bowiem młode i delikatne listki szczawiu, które aż proszą się, by przerobić je na coś pysznego. Oczywiście zupę szczawiową można gotować przez cały rok, wykorzystując do jej przyrządzenia szczaw pasteryzowany.Dużym atutem tej zupy jest wyraźny, kwaśny smak. Przypadnie on do gustu tym, którzy lubią zupy z charakterem. Na dodatek przygotowanie potrawy jest dość szybkie i proste. Warto ją więc ugotować choć raz w sezonie.
Pasta do kanapek z jajek i kiszonych ogórków to pomysł na szybkie, zdrowe i smaczne śniadanie, które doda Ci energii na wiele godzin. Pastę podaj z ulubionymi dodatkami, a zniknie z talerzy w mgnieniu oka. Poznaj przepis na wyborną pastę do kanapek z jajek i kiszonych ogórków.Pasty kanapkowe to doskonały pomysł na rozpoczęcie dnia. Pasty możesz podać z dowolnymi dodatkami- rzodkiewką, pomidorem, kiełkami, a także wzbogacić o ulubioną zieleninę, jak koperek, szczypiorek lub natkę pietruszki.Pasta z jajek i ogórków wzbogacona jest również o bardzo aromatyczny sos z jogurtu, majonezu i musztardy, który świetnie scala wszystkie składniki i nadaje doskonałą konsystencję, umożliwiającą smarowanie kromek chleba.Tak przygotowane śniadanie jest idealne na szybko, kiedy spieszymy się do pracy, a także w weekend lub wolne dni, kiedy mamy więcej czasu. Pasty przygotujesz również z innych składników- tu poznasz przepis na kanapki z jajkiem, awokado i rzodkiewką, szybkie i pyszne śniadanie.
Jeśli znudziły wam się klasyczne schabowe, przetestujcie soczyste i chrupiące kotlety z boczniaków. Są nie do odróżnienia od schabowych i stanowią smaczną, soczystą alternatywę dla mięsa. Grzybowe kotlety z chrupiącą panierką zrobisz w zaledwie 20 minut i nie pożałujesz.Kotlety schabowe są smaczne, ale jedzone zbyt często każdemu mogą się znudzić. Jeśli i wy osiągnęliście już taki stan i szukacie smakowej odmiany, polecamy wam kotlety z boczniaków. Przygotowuje się je podobnie, jak schabowe, jednak zamiast mięsa panieruje i smaży się grzyby.
Racuchy z dodatkiem skyru to pomysł na szybki, pożywny i pyszny posiłek dla najbliższych. Placuszki są wyjątkowo puszyste, lekkie, a podane z owocami lub cukrem pudrem błyskawicznie znikają z talerzy. Sprawdź, jak zrobić puszyste racuchy z dodatkiem skyru.Racuchy to danie uwielbiane przez wszystkich. Słodkie, puszyste placuszki z dodatkiem jabłek to świetny pomysł na śniadanie, podwieczorek lub kolację na słodko. Smakują rewelacyjnie z dżemem, konfiturą lub cukrem pudrem. Do racuchów dodaj gęsty skyr, a będą jeszcze lepsze i bardziej puszyste.Skyr pochodzi z krajów skandynawskich. Ten rodzaj jogurtu jest wyjątkowo gęsty i bogaty w białko i zdrowe kultury bakterii, które pozytywnie wpływają na pracę układu trawiennego. Skyr to również źródło wielu witamin, głównie z grupy B, dlatego powinniśmy na stałe włączyć go do naszej diety.Zbliża się sezon letni, najlepszy na przetwory z owoców- tu poznasz przepis na wyśmienity, domowy dżem z truskawek, bez sztucznych konserwantów, bez ulepszaczy smaku. Taki dżem będzie idealny do racuchów, naleśników, ciast, gofrów i na kanapkę.
Pasta jajeczna w wiosennym wydaniu powinna charakteryzować się świeżym smakiem oraz intensywnym kolorem. Nasza propozycja zawiera dwa dodatki, które gwarantują uzyskanie idealnego, wiosennego smaku. Mowa o rzodkiewkach oraz ogórkach kiszonych. Wystarczy posiekać produkty, wymieszać je i od razu można cieszyć się doskonałymi kanapkami. Pasta jajeczna z rzodkiewkami i ogórkiem kiszonym zachwyca intensywnością oraz pięknymi kolorami. Najlepiej smakuje w towarzystwie ciemnego, razowego chleba, który wyciąga z pasty to, co najlepsze. W naszej recepturze składniki są drobno siekane, lecz jeśli preferujesz gładszą konsystencję i mniejszą ilość pracy, zetrzyj je na tarce. Wszystko zależy tak naprawdę od Twoich preferencji kulinarnych.
Święta Wielkanocy co roku generują ogromną ilość jedzenia, którego często nie jesteśmy w stanie zjeść na bieżąco. Aby temu zaradzić, większość z nas decyduje się na mrożenie potraw, takich jak sałatka jarzynowa. Jeśli chcesz ją włożyć do zamrażalnika, upewnij się, że nie zawiera majonezu. Zamrażanie sałatki z majonezem jest ogromnym błędem, ponieważ tłusty sos szybko się psuje - nawet w minusowej temperaturze. Nadwyżka wielkanocnego jedzenia to trudny do rozwiązania problem. Niekiedy ilość żywności jest tak duża, że nie wiadomo co z nią zrobić. Jeśli chcesz ją zamrozić, niżej zdradzamy jak zabrać się za to w odpowiedni sposób. Najwięcej ostrożności trzeba zachować wobec potraw tłustych, które źle znoszą zamrażanie. Tłuszcz może bowiem doprowadzić do zepsucia jedzenia, co może generować duże koszty, kiedy chce zachować się potężne objętości żywności.
Jednym z najlepszych sposobów na spożytkowanie produktów spożywczych, które zostały po świętach Wielkanocy, jest przygotowanie zapiekanki ziemniaczanej. Niżej zdradzamy przepis na zapiekankę z jajkami na twardo i białą kiełbasą. To także idealna propozycja dla osób, którym świąteczne potrawy już się przejadły. Zapiekanka ziemniaczana charakteryzuje się przede wszystkim prostotą przygotowania. Poza wstępnym połączeniem wszystkich składników resztę pracy wykonuje za nas piekarnik - trzeba jedynie uważać, aby zapiekanka nie przypaliła się. Niezależnie od rodzaju białej kiełbasy, którą masz pod ręką, z powodzeniem możesz ją wykorzystać. Surowe mięso warto jednak wcześniej nieco podsmażyć, aby mieć pewność, że dojdzie w piecu.
Kawa z dodatkiem skorupek z jajek brzmi dość kontrowersyjnie, jednak daje rewelacyjny efekt. Dlaczego warto dodać skorupki z jajek do kawy? Korzyści są niesamowite, dodaj skorupki do kawy, a już nigdy nie przygotujesz jej w inny sposób.Nie ma nic lepszego z samego rana, niż aromatyczna, pobudzająca kawa. Niekiedy jednak "mała czarna" nie smakuje tak, jak powinna- jest zbyt gorzka i kwaśna, ale mamy na to rewelacyjny sposób.Wszyscy wyrzucamy skorupki po jajkach, ale mało kto wie, że mają wiele zastosowań, nie tylko w ogrodnictwie i jako element dekoracyjny. Skorupki sprawdzają się rewelacyjnie między innymi podczas parzenia kawy.
Znasz zupę nic? Kultowy deser PRL-u przygotowywany jest w dalszym ciągu w wielu regionach Polski. Gęsta, aromatyczna zupa z 4 prostych składników to absolutny hit, którego musisz spróbować. Poznaj przepis na zupę nic- niezapomniany deser PRL-u.Zupa nic to kultowy deser PRL-u przygotowany z mleka, żółtek i wanilii. Potrawa podawana z kluseczkami sadzonymi z białek to prawdziwy przysmak dla każdego miłośnika słodkości. Zupa nic została wpisana na Listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Danie podobne jest do kremu angielskiego, jednak jest o wiele lżejsze. Gęsta zupa nic podawana jest głównie na zimno, smakuje wtedy rewelacyjnie. Obecnie przepis jest delikatnie modyfikowany, można przygotować go również z cukrem wanilinowym i podać z ulubionymi owocami, np. borówkami, bananem, truskawkami.Z zupą nic związana jest pewna anegdota sięgajaca XVIII wieku. Podczas degustacji potrawy przez Aleksandrę Potocką, doszło do zgrzytu, w którego następstwie hrabina zmieniła swój testament, przepisując Pałac w Wilanowie rodzinie Branickich.
Jajka ugotowane do świątecznych posiłków nie zawsze zostają od razu zjedzone. Na szczęście nadmiar możemy przechować w lodówce. Jeżeli nie obierzemy ich ze skorupki, będą zdatne do spożycia nawet po tygodniu. Trzeba jednak spełnić kilka dodatkowych warunków, by zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo. Sprawdźcie, jakich.Jajka ugotowane na twardo pojawią się na niemalże każdym wielkanocnym stole. Ich przygotowanie nie jest czasochłonne, lecz i tak — z obawy przed tym, że ich zabraknie — zdarza nam się ugotować ich zbyt wiele. Co zrobić z nadmiarem? Jak go bezpiecznie przechować? Znamy odpowiedzi na te pytania.
Jajka faszerowane z papryką marynowaną i cebulką to pomysł na niecodzienną kolację, przystawkę, a także dodatek do zimnej płyty na wielkanocnym, świątecznym stole. Jajka przygotujesz błyskawicznie, a będą prawdziwym hitem. Poznaj przepis na jajka faszerowane z papryką.Jeśli szukasz pomysłu na danie z jajek, to jajka faszerowane są idealnym pomysłem. Farsz do jajek przygotujesz z wielu składników, w tym boczku, czy tuńczyka. Dzisiaj poznasz przepis na wegetariańską wersję jajek faszerowanych, czyli jajka z marynowaną papryką i cebulką.Jajka ugotuj w osolonej wodzie, sól sprawi, że skorupki łatwo odejdą od ugotowanych jajek, a białka będą miały ładny, estetyczny kształt. Jajka gotuj 8-10 minut od momentu wrzenia, w zależności od wielkości, jajka M- 8 minut, L- 10, wtedy będziesz mieć pewność, że jajka będą idealnie ugotowane i ścięte w środku.Jeśli szukasz pomysłu na zimną płytę na wielkanocny stół- tu poznasz przepis na wyśmienity pasztet wielkanocny ze śliwką. Nie może zabraknąć również wielkanocnej sałatki jarzynowej, przygotuj ją, a goście będą zachwyceni.
Zdarza się, że czasem brakuje czasu nawet na najbardziej podstawowe przepisy - w takich sytuacjach idealnie sprawdzi się poniższa pasta jajeczna bez dodatku majonezu. Jest nie tylko szybka w przygotowaniu, lecz również mniej kaloryczna od oryginalnej wersji. Niżej wyjaśniamy sporządzenie jej krok po kroku. Pasta jajeczna bez majonezu ma bardzo zredukowaną kaloryczność, bowiem to właśnie majonez wnosi najwięcej kalorii. Zamiast niego jajka miesza się z twarożkiem, a kremową konsystencję uzyskuje się dzięki połączeniu musztardy i oliwy z oliwek. Pasta doskonale pasuje do szybkiego trybu życia, gdyż zrobienie jej zajmuje bardzo mało czasu. Jeśli więc spieszysz się do pracy, skorzystaj z naszej receptury.
W czasie Wielkanocy jajka są bardzo istotnym elementem kulinarnych przygotowań - najczęściej są to jajka gotowane na twardo. Aby ich skorupka nie pękała po wrzuceniu do wrzątku, warto dodać do wody nieco soku z cytryny. Kwas zawarty w soku sprawia, że skorupka staje się bardziej elastyczna. Gotowanie jajek może wydawać się zajęciem banalnym, o którym wszystko już wiadomo. W praktyce okazuje się, że nawet tak podstawowa czynność może zostać w łatwy sposób usprawniona.
Schabowe z kalafiora to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kotletów i pomysł na pyszny, bezmięsny obiad dla całej rodziny. Warzywne kotlety przygotujesz błyskawicznie, a jeden trik sprawi, że nikt im się nie oprze. Poznaj przepis na przepyszne schabowe z kalafiora.Kalafior to bardzo uniwersalne warzywo, z którego przygotujesz wiele wyśmienitych i zdrowych dań. Ugotujesz zupę, zrobisz sałatkę, zapiekankę, curry, a także rewelacyjne schabowe, czyli zdrowy zamiennik tradycyjnych, mięsnych kotletów.Kotlety z kalafiora zrobisz błyskawicznie, sprawdzą się więc na obiad w nawet najbardziej zabiegany dzień. Pamiętaj jednak o jednym triku, dzięki któremu warzywo będzie miało jeszcze lepszy smak, a same kotlety będą bardzo soczyste.Kotlety z kalafiora podaj z ulubionymi dodatkami: frytkami z batatów, ziemniakami, mizerią, ulubionym sosem. Nie zapomnij również o pietruszce i wiórkach masła, które doskonale podkreślają smak całego dania.
Keks siostry Anieli to doskonały pomysł na wielkanocne ciasto. Keks jest bardzo prosty, tani i szybki, a jego smak i wygląd zachwycą wszystkich miłośników słodkości. Poznaj przepis na pełen zapachu keks siostry Anieli.Keks to bardzo uniwersalne, smaczne i proste ciasto. Jest idealne zarówno na Boże Narodzenie, Wielkanoc, jak i wyśmienity deser do kawy. Wyrośnięte, puszyste ciasto z kolorowymi, słodkimi dodatkami sprawi, że cała blacha zniknie jeszcze tego samego dnia.Siostra Aniela dodaje do keksa rum i owoce kandyzowane, dzięki którym ciasto ma niepowtarzalny smak i aromat. Gotową mieszankę owoców kupisz w każdym sklepie spożywczym lub markecie, możesz również przygotować ją samodzielnie z ulubionych składników.Do keksa dodaj morele, papaję, kiwi, daktyle, pomarańcze, rodzynki. Ciasto będzie miało wtedy idealny smak i będzie wyglądać świeżo i bardzo apetycznie. Keks udekoruj lukrem lub cukrem pudrem, a na wierzch poukładaj również owoce kandyzowane.
Masz mało czasu na przygotowanie świątecznych wypieków? Mamy niezawodny przepis na ekspresową babkę wielkanocną. Zrobisz ją z kilku prostych składników, a do jej utarcia wystarczy 15 minut. Jest lekka, puszysta i bardzo smaczna. Doskonała zwłaszcza do kawy. Przy nadmiarze przedświątecznych obowiązków najlepiej sprawdzają się proste i szybkie receptury. Lubimy łatwe sałatki, mięsa, które należy wcześniej zamarynować, a także ciasta, które wystarczy tylko zmiksować. I właśnie przepis na takie ciasto prezentujemy poniżej. Spróbujcie, a na pewno się na nim nie zawiedziecie.
Jajeczne krokiety bez zawijania z pieczarkami i natką pietruszki to pomysł na szybki i prosty obiad lub kolację na ciepło. Krokiety są delikatne w środku i chrupiące na zewnątrz. Wyglądają bardzo apetycznie, a smakują jeszcze lepiej. Poznaj prosty przepis na jajeczne krokiety bez zawijania.Przygotowanie krokietów zwykle kojarzy się nam z większym nakładem czasu i pracy i dlatego też często rezygnujemy z tego wyśmienitego dania. Krokiety jajeczne z pieczarkami to świetna alternatywa dla potrawy zawijanej w ciasto naleśnikowe- są równie smaczne, a ich przygotowanie trwa o wiele krócej.Do masy, z której będziesz wyrabiać krokiety, dodaj ulubione zioła. Może to być natka pietruszki, koperek, szczypiorek lub tymianek. Zioła dobrze urozmaicają smak potrawy. Krokiety bez zawijania podaj np. z sosem czosnkowym lub ugotowanym wcześniej barszczem czerwonym, a obiad błyskawicznie zniknie z talerzy.