Szukacie pomysłów na pyszną sałatkę? Proponujemy idealną na Wielkanoc sałatkę z brokułów, kukurydzy i jajek. Jest prosta do przygotowania i niezwykle efektowna. Zapewne dlatego, że łączy w sobie kolorowe składniki i różne kształty. Gwarantujemy, że przypadnie do gustu całej rodzinie.Na Wielkanoc często przyrządzamy sałatki. Są lekkie, apetyczne i wprowadzają na stół powiew wiosny. Z czego je przygotować? To już kwestia pomysłowości. Jednak, by nadać sałatce świąteczny charakter, warto do niej dodać jajko. Przekonajcie się sami, jak dobrze harmonizuje ono ze smakiem brokuła.
Znacie przepis na pysznie soczyste jajka po szkocku? Jeśli nie, zaraz go przedstawimy. Zaskakuje w nich chrupkość panierki, bo po obłożeniu mięsem mielonym, są panierowane i smażone. Ten przysmak może zrobić prawdziwą furorę na wielkanocnym stole. Nie ma Wielkanocy bez jajek. Jajka królują jako samodzielne potrawy i jako dodatek do żurku, sałatki czy sosu. Jeśli chodzi o typowe dania z jaj, to najpopularniejsze są oczywiście jajka faszerowane pieczarkami, a także jajka z pastą czy majonezem. Jednak mało kto zna jajka po szkocku, czyli jajka ugotowane na twardo, oblepione mięsną masą, panierowane i smażone. Jeśli jeszcze ich nie jedliście, koniecznie musicie ich spróbować.
Pasta jajeczna jest smacznym i sycącym pomysłem na urozmaicenie kanapek. Do ugotowanych jajek dodajcie suszone pomidory ze słoika, a stanie się niezwykle aromatyczna. Przygotowanie jest proste, a efekt zachwyca. Spróbujcie, a już nigdy nie zrezygnujecie z tego dodatku.Pasta jajeczna jest tylko jedną — lecz jakże pyszną — możliwością przygotowania jajek. Jeżeli szukacie odmiany, zróbcie ją zamiast jajecznicy czy jajek sadzonych. Także nasyci, a dodatki podkreślą wyjątkowy smak jajek. Kanapek z proponowanym przez nas smarowidłem długo nie zapomnicie. Skusicie się?
Sałatka jarzynowa w czasie świąt podawana jest prawdopodobnie do każdego polskiego stołu - nie inaczej jest w czasie Wielkanocy. Jeśli chcesz, aby jej smak nie był niczym zepsuty, wystrzegaj się dodawania do niej cebuli. Dodatek tego warzywa jest błędem, który w kilka godzin niszczy smak całej sałatki. Sałatka jarzynowa sprawia wrażenie, jakoby nie była skomplikowanym daniem. Wystarczy w końcu pokroić kilka dodatków, połączyć je z sosem i gotowe. W praktyce okazuje się, że warto poświęcić jej nieco więcej uwagi.
Podajemy wam doskonały przepis na niebanalne ciasto majonezowe w sam raz na Wielkanoc. Będzie stanowić słodkie uzupełnienie świątecznego stołu. Jest proste do przygotowania, niesłychanie puszyste i wilgotne. A za całym tym sukcesem stoi zaskakujący składnik. Typowe, wielkanocne ciasta to mazurki, baby i serniki. Jednak oprócz nich można też przygotować inne smakołyki. Ważne by były proste i szybkie do zrobienia i nas nie zawiodły. Takim wypiekiem z pewnością będzie nasze ciasto majonezowe. Wystarczy zmiksować wszystkie składniki i upiec, a efekt jest niezwykle puszysty i smaczny.
Faszerowane jajka są klasyką, bez której wielkanocny stół nie może się obejść. Są nie tylko piękną i, nierzadko, kolorową ozdobą, lecz również doskonale smakującą przekąską. Dzisiaj zajmiemy się przepisem na jajka faszerowane szynką, majonezem i chrzanem. Niżej wyjawiamy wszystkie konieczne kroki, potrzebne do przygotowania jajek. Jajka faszerowane szynką, majonezem i chrzanem stanowią lekko pikantną alternatywę dla zwykłych jajek. Chrzan nadaje im charakteru, co podbija smak i jeszcze bardziej intensyfikuje doznania. Dużą zaletą jest krótki czas przyrządzenia, co pozwala zabrać się za nie bezpośrednio przed wielkanocnym śniadaniem. Dzięki temu przekąska będzie idealnie świeża i najsmaczniejsza.
Wiecie, jak zrobić placki ziemniaczane bez tarki i blendera? Mamy niezawodny patent, który pozwoli wam zapomnieć o tarciu ziemniaków. Przygotujcie placki z gotowanych ziemniaków, a wyjdą takie, jak lubicie, czyli chrupiące z wierzchu i puszyste w środku. Zapraszamy do kuchni.Polska kuchnia ziemniakami stoi. Ziemniaki podajemy jako dodatek do obiadu, gotujemy też z nimi zupy, robimy z nich zapiekanki i placki. Te ostatnie, mają jednak jedną wadę — wymagają użycia tarki. Jeśli chcecie uniknąć tej mozolnej pracy, przygotujcie placki z gotowanych ziemniaków. Możecie tu wykorzystać ziemniaki, które zostały wam z obiadu z poprzedniego dnia. Będą smaczne i nic się nie zmarnuje.
Jajka faszerowane chrzanem to pomysł na pyszne śniadanie, przekąskę lub przystawkę. Potrawa wygląda elegancko i wiosennie, będzie więc pięknie wyglądać na wielkanocnym stole. Poznaj przepis na wyśmienite jajka faszerowane chrzanem.Jajka faszerowane to świetne danie, zarówno na Wielkanoc, spotkania w rodzinnym gronie, kolację, śniadanie, a także, kiedy goście wpadną z niezapowiedzianą wizytą. Jajka z chrzanem przygotujesz bardzo szybko, a ich wygląd i smak urozmaici każdy posiłek.Jajka do faszerowania zawsze gotuj w osolonej wodzie, dzięki czemu skorupki z łatwością odejdą od białek. Jajka M gotuj 8 minut od wrzenia, większe jajka 10 minut, żółtka do farszu muszą być idealnie ścięte, żeby były najsmaczniejsze.Na Wielkanoc przygotuj jajka faszerowane w buraczanej zalewie, będą miały oryginalny kolor, a goście oniemieją z zachwytu.
Oto wymarzona na Wielkanoc sałatka jajeczna z dodatkiem ananasów z puszki. Ma niezwykły smak, a ze względu na kolor i dodatek jajek, doskonale pasuje na te święta. Jej przygotowanie jest proste i szybkie, wystarczy tylko ugotować jajka. Pozostałe dodatki są z puszki.Na święta większość osób będzie robić sałatkę jarzynową. Jeśli jednak komuś już się znudziła albo chce przygotować dwie sałatki, to sałatka jajeczna jest dobrym wyborem. Dobrym, bo bardzo smacznym i szybkim do przygotowania. Zresztą zróbcie ją raz, a sami się o tym przekonacie.
Jajka faszerowane są wielkanocnym klasykiem. Najczęściej wypełnia się je warzywami i majonezem. Tym razem mamy dla was lżejszą bez jajecznego sosu. Specjał podany z tuńczykiem i olejem jest równie smaczny, a przyrządza się go niezwykle szybko. Spróbujecie?Jajka faszerowane można przygotować na wiele sposobów. Proponowaliśmy wam już wyborne farsze z suszonych pomidorów i fety czy pieczarek. Teraz czas na lekką, a jednocześnie smakowitą świąteczną propozycję z tuńczykiem. Receptura spodoba się zwłaszcza tym z was, którzy nie lubią majonezu.
Planujecie przyrządzić żurek na święta? Podpowiemy wam, jak najlepiej doprawić wielkanocny żurek. Oto kilka przypraw, które cudownie wpływają na jego smak. Dzięki nim zupa staje się wyrazista, aromatyczna i przepyszna. Podajcie ją z białą kiełbasą i ugotowanym na twardo jajkiem. Żurek jest tradycyjną, polską zupą, bez której nie obędą się święta wielkanocne. Podaje się go zwykle na uroczystym śniadaniu. Jest pożywny, aromatyczny i przepyszny. Jego smak w głównej mierze uzależniony jest od użytych przypraw i dodatków. Sprawdź więc, czym najlepiej doprawić żurek.
Lubicie dania z jaj? A wiecie, co trzeba zrobić, aby jajka po wiedeńsku wyszły idealnie? Mamy dla was garść skutecznych porad, dzięki którym udadzą się jak nigdy. Znaczenie ma bowiem niewielki szczegół, jajka trzeba bowiem wyjąć z lodówki 30 minut wcześniej. Poznajcie też inne tajniki tej potrawy.Jajka kochają niemal wszyscy. I trudno się temu dziwić, wszak są smaczne, zdrowe i szybkie do przygotowania. Zazwyczaj serwujemy je na śniadanie w postaci jajecznicy, jaj sadzonych, gotowanych czy też jajek po wiedeńsku. Te ostatnie są jedną ze smaczniejszych potraw robionych z jaj. Sztuką jest jednak prawidłowe przygotowanie jajka po wiedeńsku, tzn. tak, by miało ścięte białko i płynne żółtko. Przeczytajcie więc nasze wskazówki, a unikniecie błędów.
Jajka są niezbędnym elementem wielkanocnej święconki. By miały naprawdę atrakcyjny wygląd, warto zabarwić ich skorupki. Z pomocą czterech produktów, które z pewnością mamy w domu kolorowe jaja niemalże ekspresowo.Malowane jajka, czyli pisanki, każdemu kojarzą się z Wielkanocą. Nie wszyscy jednak wiedzą, że przygotowanie efektownych kolorowych jajek wcale nie wymaga specjalnych zdolności czy zaopatrywania się w specjalne barwniki spożywcze. Wystarczą produkty, które mamy w kuchni m.in. cebula czy kurkuma w proszku.
Jajecznica jest jednym z dań, które dość często wybieramy na śniadanie. Zazwyczaj smaży się ją na maśle, lecz tłuszcz nie będzie konieczny, jeśli do jajek wlejemy trochę mleka. Nabiał sprawi, że masa jajeczna wyjdzie wyjątkowo delikatna. Tak puszystej jajecznicy jeszcze nie jedliście. Spróbujcie koniecznie.Jajecznica na mleku jest doskonałą alternatywą dla klasycznej smażonej na maśle potrawy, która spodoba się osobom szukającym okazji do ograniczenia spożywanego tłuszczu. Będzie równie delikatna co przyrządzana z dodatkiem śmietany, a przy tym lekka i sycąca. Sprawdźcie tę recepturę, a nie zawiedziecie się.
Prezentujemy sprawdzony przepis na klops wielkanocny. Jest to klasyka w najlepszym wydawaniu. Zrobicie go dość łatwo i szybko, potrzebujecie tylko mielonego mięsa, trochę przypraw i jajek. W ten sposób przygotujecie wyjątkowy i niepowtarzalny świąteczny obiad.Klops to inaczej pieczeń rzymska. Można go podać na ciepło, jako danie obiadowe np. z sosem do ziemniaków lub ryżu. Wystudzoną pieczeń rzymską kroi się też w cienkie plasterki i serwuje do pieczywa. Pieczeń rzymską robi się z mielonego mięsa. Można tu wykorzystać mięso wieprzowe lub drobiowe, np. z indyka. To pierwsze daje jednak bardziej soczystą pieczeń, dlatego szczególnie polecamy mieloną łopatkę lub szynkę.
Rozbiłeś jajko i zauważyłeś, że kolor żółtka ma nieco inny odcień, niż we wcześniej używanych jajkach? A wiesz, o czym świadczy kolor żółtka? Czy zależy od świeżości jajka, a może od jego wartości odżywczej? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Jajka są popularnym składnikiem używanym przez nas w kuchni. Zwykle sięgamy po kurze, choć można też kupić przepiórcze. Jednak porównując nawet jajka kurze, można w nich zauważyć różnice. Jedne są większe, drugie mniejsze, ich skorupki są białe, kremowe lub brązowawe. Różnić może się też kolor żółtka. Dziś powiemy wam właśnie, od czego zależy kolor żółtka.
Poznajcie przepis na idealny w każdym kawałku jabłecznik babci Helenki. Ten prosty i szybki wypiek nie ma sobie równych. Stanowi doskonałe połączenie kruchego ciasta i wilgotnych, słodko-kwaśnych jabłek. Nie zawiera żadnych zbędnych dodatków, a jest pełne smaku.Na ciasto z jabłkami najlepiej jest przeznaczyć winne, kwaskowe jabłka. Te po upieczeniu są niezwykle smaczne i doskonale przełamują słodycz ciasta. Mogą być to jabłka odmiany Szara Reneta, Antonówka czy Boskoop. Nie polecamy słodkich, typowo deserowych jabłek. Te po obróbce kulinarnej mają mdły, zbyt słodki smak.
Sałatka warstwowa z jajkami i kurczakiem jest pożywną, pełną kolorów propozycją, która z pewnością sprawdzi się na niejednym wielkanocnym stole. Przyrządzicie ją równie sprawnie co jarzynową, a smak będzie zdecydowanie bogatszy. Spróbujcie, a na dłużej zagości w waszym kulinarnym repertuarze. Sałatki warstwowe są doskonałe do podania na imprezach czy uroczystościach. Zdradzaliśmy wam już jak przyrządzić popularny gyros, a także specjał ze śledziem. Tym razem mamy dla was idealną na Wielkanoc kompozycję z jajkami. Podajcie ją podczas spotkania z bliskimi, a wszyscy będą zachwyceni.
Już za tydzień Wielka Sobota i święcenie pokarmów. A wiecie, co powinno znaleźć się w święconce? Przedstawiamy listę najważniejszych produktów. O trzech z nich, czyli o baranku, chlebie i soli nie powinniście zapomnieć. Co jeszcze należy włożyć do wielkanocnego koszyczka?Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę to tradycja sięgająca w Polsce XIV wieku. Na początku XX wieku zaczęto święcić pokarmy w kościołach. Obrzęd ten jest chyba najbardziej popularny spośród wszystkich obrzędów wielkanocnych. Poświęconymi pokarmami dzielimy się w czasie uroczystego śniadania w Niedzielę Wielkanocną. Produkty wkładane do wielkanocnego koszyczka nie są przypadkowe. W zasadzie każdy z nich ma głęboką symbolikę, dlatego żadnego nie powinno zabraknąć w świątecznej kompozycji.
Oto doskonała sałatka jajeczna, która z pewnością zachwyci gości na Wielkanoc. Zapewniamy, że nie ma lepszej i łatwiejszej. Jak ją zrobić? Wystarczy posiekać jajka i dodać do nich rozdrobnioną szynkę oraz ogórki konserwowe. Dzięki tym produktom sałatka nabierze wyjątkowej wyrazistości.Jajka królują na wielkanocnym stole. Serwujemy je na wiele sposobów — faszerowane, z przeróżnymi pastami, jako dodatek do żurku i sałatki jarzynowej. Spróbujcie jednak zrobić z nich sałatkę. Wzbogaćcie ją konserwowym ogórkiem i pokrojoną szynką, a całość zyska na smaku i pożywności.
Czy rozpoznajecie ciasto ze zdjęcia? Tak, to kultowy „Pleśniak”, którym w przeszłości zajadał się każdy. Przypomnijcie więc sobie ten wypiek i jego smak jak za dawnych lat. Połączenie kruchego ciasta z kwaśnym dżemem i słodką bezą jest naprawdę doskonałe. Przekonajcie się o tym sami. Pleśniak to ciasto, które pokochają nawet ci, którzy nie przepadają za słodkościami. A to dlatego, że ma doskonale zbalansowany smak. Nie jest za słodki, choć zawiera bezową piankę. Jej słodycz jest bowiem idealnie przełamana odrobiną soli dodaną do kruchego ciasta, a także gorzkim kakao i kwaskowym dżemem porzeczkowym. By zobaczyć, jak wygląda ciasto pleśniak, wystarczy spojrzeć na zdjęcie zamieszczone w naszym materiale. Jest ono screenem z filmiku na kanale Lekcje w kuchni na Youtube. Prawda, że od razu chce się je zjeść?
Racuchy lubi wielu smakoszy. Tradycyjnie przyrządza się je z wykorzystaniem drożdży i jabłek, lecz tym razem nieco zmienimy podejście i użyjemy banana. Dzięki temu składniki dobrze się połączą i dodatek mąki nie będzie konieczny. Ten sposób spodoba się każdemu — nie tylko osobom unikającym glutenu. Koniecznie wypróbujcie. Po racuchy chętnie sięgniemy o poranku. Słodkie i sycące placuszki skuszą niejednego smakosza. Po pysznej recepturze na ten specjał z wykorzystaniem maślanki czy mąki gryczanej czas pójść krok dalej i zrezygnować zarówno z krowiego nabiału, jak i mąki. Nowy sposób przyrządzania racuchów pozwoli wam przygotować zdrowe, smaczne i dobrze zbilansowane śniadanie. Fasola jest źródłem roślinnego białka, kakao zawiera znaczne ilości magnezu, a cukier praktycznie w całości pochodzi z użytych warzyw i owoców. Smak idzie zatem w parze z doskonałym składem.
Poznajcie przepis na jajka marynowane w burakach. Są zachwycające w każdym kęsie, pięknie też prezentują się na talerzu. W święta z pewnością nikt im się nie oprze, bo trudno o bardziej niezwykłą potrawę. I co ważne, przygotowanie tych jajek jest bardzo proste.Trudno wyobrazić sobie stół wielkanocny bez potraw z jaj. Zwykle pojawiają się na nim jajka z majonezem, przeróżnymi pastami i faszerowane. Jajka są też dodawane do żurku czy sałatki jarzynowej. Jeśli jednak szukacie niepowtarzalnej receptury na potrawę z jajek, bardzo dobrze trafiliście. Jesteśmy przekonani, że w mało którym domu znane są jajka marynowane w burakach. A przyznacie sami, że wyglądają bardzo zachęcająco, a jeszcze lepiej smakują.
Dziś proponujemy wam maślankowe kotlety schabowe w chrupiącej panierce. Będą o niebo lepsze od tradycyjnych, bo są soczyste i bardzo chrupiące. Ich sekret tkwi w mlecznym napoju, w którym trzeba namoczyć mięso, a także w płatkach kukurydzianych, w których są panierowane kotlety. Przekonajcie się, jak doskonale smakują.Specem od kotletów schabowych z pewnością czuje się już każdy. Wszak są one smażone przynajmniej raz w tygodniu w przeciętnym, polskim domu. Jednak czasami warto coś zmienić w domowej recepturze, by przekonać się, czy oby na pewno jest idealna. Jeśli zazwyczaj tylko oprószacie plastry mięsa solą i pieprzem, a potem panierujecie je w mące, jajku i w tartej bułce, nasz przepis z pewnością was miło zaskoczy. Kotlety moczone w maślance wychodzą bowiem niezwykle soczyste, a panierka z płatków kukurydzianych daje im przyjemną chrupkość.
Co zrobić na śniadanie? A może obłędnie puszystą jajecznicę na mleku? Jest szybka do przygotowania i znika z talerzy w mgnieniu oka. Swą soczystość zawdzięcza jednej prostej sztuczce, a mianowicie wybiciu jajek na patelnię z odrobiną mleka. Oto dokładny przepis.Jaką jajecznicę lubicie najbardziej? Lekko ściętą czy dobrze wysmażoną? A może lekką i puszystą? Jeśli jesteście wielbicielami tej ostatniej, mamy dla was świetny przepis. Jego tajemnicą jest niewielki dodatek mleka. Mleko w połączeniu z jajkami tworzy lekką mieszankę, która nie ścina się do końca i pozostaje soczysta. Mleko dodaje też jajecznicy lekkości i aksamitności. Dzięki niemu do jajecznicy nie dodaje się tłuszczu. Koniecznie przetestujcie ten przepis.
Rosół znów nie wyszedł klarowny? A wiesz, jak wyklarować mętny rosół? Zdradzamy najskuteczniejsze triki. Jeden z nich polega na dodaniu do wywaru białka kurzego jaja. Poznaj też inne skuteczne sposoby na przywrócenie rosołowi apetycznego wyglądu. Choć rosół często gości na polskich stołach, wciąż pozostaje naszą ulubioną zupą. Uwielbiamy go za esencjonalny smak, naturalny aromat i klarowność. No właśnie, z tą ostatnią cechą czasami mamy problem. Rosół bowiem nie zawsze wychodzi idealnie przezroczysty. Na szczęście są sposoby na to, by przywrócić klarowność wywarowi.
Wytłaczanka na jajka jest jednym z tych produktów, które kupujemy przy okazji. Stanowi zabezpieczenie jajek i po ich spożyciu zazwyczaj trafia do kosza. Tak jednak być nie musi. Jeśli odpowiednio ją oczyścimy, posłuży nam jeszcze przez jakiś czas. Papierowy lub plastikowy kontener możemy wykorzystać np. do hodowli ziół. To tylko jedna z propozycji. Wytłaczanka na jajka pozwala kupić nam większą ilość kurzego specjału bez ryzyka jego zniszczenia w transporcie. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy planujemy przygotowanie wypieków takich jak sernik czy babka. Co jednak zrobić z tym opakowaniem, gdy już zużyjemy zawartość? Mamy kilka pomysłów.
Pasta jajeczna jest smacznym sposobem podania jajek, który przyjemnie urozmaici wasze śniadanie. Do jajek dodajcie ostrej papryki, a pasta będzie wyrazista i pełna charakteru. Aromatyczna jajeczna kompozycja zaproponowana przez Magdę Gessler sprawi, że wasz poranek stanie się przyjemniejszy. Za pyszną pastą jajeczną zawsze stoją wysokiej jakości produkty, czyli ekologiczne jajka. Korzystając z najlepszych dostępnych surowców, przygotujemy niepowtarzalne w smaku i niezwykle sycące smarowidło kanapkowe. Receptura jest prosta i z przygotowaniem specjału poradzi sobie każdy. Spróbujecie?