Pomysł na pyszny obiad? Przygotuj kluski śląskie przepisu Magdy Gessler. Znana restauratorka stosuje 1 trik, dzięki któremu kluseczki są jeszcze delikatniejsze i bardziej elastyczne. Poznaj przepis na najsmaczniejsze kluski śląskie Magdy Gessler, smakują jak u babci.Kluski śląskie przepisu Magdy Gessler są pyszne, elastyczne i delikatne. Kluseczki to nie tylko genialny dodatek do rolad wołowych i modrej kapusty. Podaj je jako główne danie z okrasą z boczku wędzonego i posiekanym szczypiorkiem, a wszyscy będą zachwyceni.Delikatne kluseczki możesz również podać w innej formie, np. z boczkiem i rukolą, z okrasą z cebulki, z prażonymi orzechami. Każda wersja dania ma fenomenalny smak i znika z talerzy błyskawicznie.Sekretem idealnie miękkich i najsmaczniejszych klusek śląskich jest odpowiednia proporcja ziemniaków i mąki ziemniaczanej. Na 1 kg warzyw konieczne jest dodanie 250 g sypkiego produktu. W cieście do klusek nie może oczywiście zabraknąć również jajka i soli. Do klusek śląskich najlepiej sprawdzą się ziemniaki mączne typu B lub C, które zawierają małą ilość wody, a sporo skrobi. Kluseczki robione z wodnistych ziemniaków albo się nie ulepią, albo rozpadną podczas gotowania.Jeśli szukasz pomysłu na tradycyjne danie w niezwykłej odsłonie- tu poznasz przepis Magdy Gessler na bigos szlachecki z suszonymi grzybami i dziczyzną, palce lizać.
Jeśli szukacie przepisu na wyborny, sezonowy łakoć, mamy dla was świetną propozycję. Przygotujcie ciasto truskawkowe z przepisu żony Jakuba Kuronia. Wypiek ten ma rewelacyjny smak, a jego przygotowanie nie zajmie wam dużo czasu. Niestety, gdy wystygnie, błyskawicznie zniknie z talerzyków. Jakie ciasto dziś upiec? Można sernik, można piernik, ale o wiele lepiej przygotować ciasto sezonowe. Na przykład takie z dodatkiem truskawek. Wszystkich z pewnością skusi jego aromat, a i w smaku jest doskonałe. Dziś proponujemy wam przygotować ciasto truskawkowe według przepisu żony Jakuba Kuronia.
Macie pod ręką ser twarogowy, jajka i białą czekoladę? Dobrze się składa, bo możecie z nich zrobić idealnie puszysty i wyrośnięty sernik z 3 składników. Nie potrzeba już niczego więcej. Skorzystajcie więc z naszego przepisu i przygotujcie w niecałą godzinę małe, słodkie co nieco na weekend.Sernik to jedno ze smaczniejszych i pożywniejszych ciast. Można je upiec na kruchym spodzie, na ciastkach lub w ogóle bez spodu. I właśnie ten ostatni sernik proponujemy wam upiec dzisiaj. Będzie delikatny i puszysty, choć do jego przygotowania użyjemy tylko trzech składników.
Beza jest wyjątkowo smacznym, choć niełatwym w przygotowaniu deserem. Kilka prostych trików sprawi, że wyjdzie wam idealnie. Jedną z ważniejszych kwestii jest stopniowe dosypywanie cukru do ubijanych białek. Sprawdźcie, na co jeszcze trzeba zwrócić szczególną uwagę. Beza stanowi elegancki smakołyk, który zachwyci waszych gości. Zdradzaliśmy wam już jak przygotować ją bez pieczenia i podawaliśmy niezawodny sposób na szarlotkę z jej dodatkiem. Tym razem skupimy się na technice przyrządzania klasycznego deseru. Pamiętając o odpowiednich proporcjach białka i cukru oraz stopniowo dodając cukier, zwiększymy swoje szanse na sukces. Jeśli suszenie wypieku potrwa odpowiednio długo i będzie odbywało się w stosunkowo niskiej temperaturze, beza nie popęka i będzie cudownie chrupiąca.
Dość już kanapek z serem i szynką. Postawcie na pastę, a najlepiej na pastę do smarowania pieczywa z ryby w oleju. Podamy wam szybki przepis, z którego pomocą przygotujecie ją raz, dwa. Wystarczy tylko odsączyć rybę i wymieszać ją z czterema składnikami. Pasty do pieczywa są świetnym rozwiązaniem dla miłośników kanapek. Tymi z plasterkami sera czy szynki można się szybko znudzić. Za to kanapkami z pastą, z pewnością nie. Za każdym razem można bowiem przygotować inną pastę, np. z twarogu, jajek czy ryby. Tę ostatnią zrobimy dzisiaj, a wykorzystamy do tego celu rybę z puszki.
Austriacki omlet po cesarsku to idealny pomysł na rozpoczęcie dnia. Słodkie, puszyste, doskonale wypieczone danie podane z cukrem pudrem i konfiturą smakuje wyśmienicie. Omlet po upieczeniu w piekarniku koniecznie pokrój na mniejsze kawałki, tak podawany jest właśnie w Austrii.Jajka to zawsze genialny pomysł na śniadanie, niezależnie od tego, czy podane w formie jajecznicy, omleta, jajka na miękko, pasty, zawsze smakują wybornie. Jedną z wersji śniadaniowych z jajek, na które warto zwrócić uwagę, jest właśnie omlet po cesarsku.Austriacki omlet charakteryzuje niezwykły wygląd- upieczony, puszysty omlet przed podaniem należy pokroić na mniejsze kawałki, które przypominają wyglądem nasze kopytka. Omlet koniecznie musi być podany na słodko z cukrem pudrem i ulubioną konfiturą.Całe danie wygląda przepysznie, a smakuje jeszcze lepiej. Sekretem idealnie puszystego omleta jest przesiana mąką i dodanie do masy piany z białek. W ten sposób omlet austriacki będzie nieziemsko puszysty.Gorąco polecam domowe konfitury, które są o wiele smaczniejsze i zdrowsze od gotowych produktów- tu poznasz przepis na konfiturę z truskawek, zachowa smak i świeżość przez wiele miesięcy i będzie idealnym dodatkiem do dań, w tym właśnie omletów.
Dziś zdradzimy wam prosty sposób na soczyste kotlety mielone. Takie, które pamiętacie z rodzinnego domu lub z najlepszych stołówek. Koniecznie pamiętajcie o najważniejszych zasadach, jedną z nich jest dodatek namoczonej i odciśniętej bułki. Poznajcie też inne sprawdzone triki na zwiększenie soczystości i smaku mielonych.Kotlety mielone są jednym z tych tradycyjnych, polskich dań, bez których nie wyobrażamy sobie żadnego tygodnia w roku. Łatwo i szybko się je robi, doskonale smakują i można się nimi nasycić. Czasami jednak nie wyjdą odpowiednio soczyste, dlatego podpowiemy wam, na co należy zwrócić uwagę.
Macie ochotę na prostą i sycącą potrawę? Zdradzamy wam niesamowity przepis Tomasza Strzelczyka na „patelnię rolnika”. Do jej przygotowania wystarczą ziemniaki, trochę wędliny i przypraw. Szybko zamienicie je w pyszne danie, którym zachwycą się nie tylko panowie. Prostota jest kluczem do doskonałego smaku. Oczywiście można pichcić danie godzinami, doprawiać, dolewać i wzbogacać. Jednak zwyczajne, dobrej jakości produkty obronią się własnym smakiem. I tak właśnie jest z „patelnią rolnika" proponowaną przez Tomasza Strzelczyka. Połączenie ziemniaków, boczku, kiełbasy i przypraw jest bardzo swojskie, bardzo naturalne i niezwykle smaczne. Przekonajcie się o tym sami.
Nie ma lepszego śniadania w weekend od jajecznicy. Zrobiona na maśle z ulubionymi dodatkami smakuje rewelacyjnie z samego rana. Jajecznica, mimo iż prosta, czasem wychodzi blada i totalnie pozbawiona smaku. Poznaj największe błędy podczas smażenia jajecznicy. Jajecznica przygotowana w odpowiedni sposób ma doskonały smak, jest lekka, puszysta, a wszystkie składniki, w tym jajka, są w niej idealnie wyczuwalne. Jajecznicę przygotujesz z przeróżnymi dodatkami, zawsze będzie pyszna, kiedy będziemy przestrzegać kilku prostych zasad.Śniadanie możesz przygotować między innymi na samym maśle, boczku, szynce, pomidorach, cebuli, z papryką, grzybami leśnymi, pieczarkami, awokado, tuńczykiem. Każda wersja smakuje wyśmienicie. Niezależnie od dodatków, pod koniec smażenia udekoruj świeżym, posiekanym szczypiorkiem, będzie pyszna.Pamiętaj również, aby jajecznicę zawsze smażyć na teflonowej patelni, której powłoka chroni przed przypaleniem. Patelnia ceramiczną również się nada, o ile ma grube dno. Nigdy nie smaż ani jajek, ani innych potraw na patelni, która ma zniszczoną, odchodzącą powłokę- danie będzie niesmaczne, a Ty dostarczysz sobie z pożywieniem rakotwórczych związków.
Pomysł na szybki, lekki i pożywny obiad? Placki z cukinii z dodatkiem cebulki i suszonych ziół. Podaj je z gęstym jogurtem greckim i posiekanym szczypiorkiem lub koperkiem, a znikną z talerzy błyskawicznie. Poznaj przepis na najprostsze placki z cukinii, czyli świetną alternatywę dla tradycyjnych placków.Placki z cukinii smakują doskonale, są delikatne, puszyste, a jednocześnie lekko chrupiące, rozpływają się w ustach. Placuszki przygotujesz w bardzo prosty sposób, wystarczy kilka podstawowych składników, a stworzysz przepyszne danie dla całej rodziny.Placki to również doskonały pomysł na kolację lub lunch. Danie możesz spokojnie odgrzać w mikrofalówce, a zachowa cały smak. Cukinia jest o wiele lżejsza od ziemniaków i przede wszystkim dostarcza więcej składników odżywczych i witamin. Cukinia zawiera również mało kalorii i ma niski indeks glikemiczny, a placki usmażysz na niewielkiej ilości oleju, dzięki czemu są o wiele delikatniejsze od tradycyjnych. Placki podaj z ulubionymi składnikami, gorąco polecam jogurt grecki i posiekany szczypiorek, palce lizać.Jeśli szukasz pomysłu na niezwykłą kolację- tu poznasz przepis na wytrawny placek z cukinii z piekarnika, jest lekki i bardzo puszysty.
Makaron gotowany w osolonej wodzie jest praktycznie bez smaku. Makaron gotowany bez wody przechodzi smakiem i aromatem całego, przygotowywanego dania. Dowiedz się, jak gotować makaron bez wody i zrób najlepsze spaghetti, zapiekankę i wiele innych potraw.Gotowanie makaronu bez wody jest dziecinnie proste, a dodatkowo znacznie wzmacnia walory smakowe całej potrawy. Najlepszym przykładem jest spaghetti bolognese. Jeśli podasz osobno ugotowany w wodzie makaron i polejesz go sosem, danie będzie smaczne, ale może o wiele lepsze.Wystarczy, że makaron dodasz do sosu, a dzięki wysokiej temperaturze nitki najdą smakiem dania. Makaron musi zostać obróbce termicznej z całą potrawą, to sekret doskonałych dań. Przygotuj w ten sposób również zupę lub zapiekankę makaronową z piekarnika, niech makaron ugotuje się z resztą składników.Makaron możesz również przygotować samodzielnie z kilku bardzo podstawowych składników. Domowy makaron jest najsmaczniejszy- tu poznasz przepis siostry Anastazji na makaron, jest przepyszny.
Lubicie schabowe, ale uważacie, że są ciężkostrawne? Przedstawiamy sposób na pieczone kotlety schabowe. Ta lżejsza wersja klasyki, jest też łatwa do przygotowania. Plastry schabu trzeba tylko obtoczyć w przyprawach i upiec. Bez czasochłonnego smażenia i bez dodatku tłuszczu.Schabowe zawojowały polską kuchnię. Są klasykiem nad klasykami. Często przyrządzamy je w domu, nie obędzie się też bez nich żadna rodzinna uroczystość. Ich zaletą jest doskonały smak i prostota przygotowania. Zaraz jednak przekonacie się, że schabowe można zrobić łatwiej, szybciej i bez straty dla smaku.
Biszkopt jest wyśmienitym ciastem beztłuszczowym, które może stanowić bazę wielu deserów. Sekretem puszystości specjału jest zastosowanie schłodzonych jajek. Z ich białek z łatwością ubijemy sztywną i wyjątkowo puszystą pianę, która sprawi, że biszkopt będzie lekki niczym chmurka, a po upieczeniu nie opadnie. Koniecznie sprawdźcie nasz sposób — jest niezawodny. Biszkopt można przyrządzić na różne sposoby. Zdradzaliśmy wam, jak na wypiek wpływa dodatek octu. Przedstawialiśmy też recepturę, w której cukier zastąpiliśmy miodem. Tym razem wrócimy do klasyki i podpowiemy, jak przy pomocy prostego patentu zagwarantować sobie niezwykle delikatny wypiek, który nie opadnie. Spróbujecie? Użycie schłodzonych, wyjętych z lodówki bezpośrednio przed przyrządzeniem ciasta jajek sprawi, że ubijana piana będzie niezwykle sztywna. W efekcie nasz biszkopt nie tylko dobrze urośnie, ale też pozostanie wysoki i puszysty również po wyjęciu z pieca.
Szukacie pomysłu na lekkie danie? Proponujemy proste kluski leniwe według przepisu Ani Starmach. Będą w sam raz na niedzielny obiad albo na podwieczorek. Ich przygotowanie nie jest pracochłonne, więc zostanie wam więcej czasu dla bliskich czy na odpoczynek. Kluski leniwe są prostym daniem, którym zachwycają się wszystkie pokolenia. Maluchy często otrzymują je w przedszkolu na obiad, ale jak tylko nadarzy się okazja, to nie pogardzą też nimi i starsi. Te lekkie kluski mają identyczny skład, jak pierogi z serem, ale nie trzeba ich lepić. Stąd też ich nazwa. Wszystkie składniki wystarczy bowiem połączyć, zagniatając z nich gładkie ciasto. Znamy już teorię, a więc do dzieła.
Naszą dzisiejszą propozycją jest niezwykle chrupiąca wątróbka w cieście. Każdy jej kęs jest idealny. W czym tkwi tajemnica tej potrawy? Wątróbka jest obtoczona w majonezowym cieście i usmażona, dzięki czemu łączy w sobie aksamitny, soczysty miąższ z chrupiącym wierzchem. Po prostu zachwyca smakiem.Wątróbka jest jednym z najpopularniejszych podrobów. Odznacza się delikatnością, miękkością i soczystością. Oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio przyrządzona. Zazwyczaj smaży się ją i dusi z dodatkiem cebuli, ewentualnie też jabłka. Dziś proponujemy odmienić wątróbkę przez obtoczenie jej w cieście. Dzięki temu złagodnieje jej charakterystyczny, podrobowy smak, a całość zamieni się w niezwykle smaczne danie. Jak zrobić chrupiącą wątróbkę w cieście?Składniki:50 dag wątróbki wieprzowej3 jajka5 łyżek mąki pszennej4-5 łyżek majonezu1 łyżeczka czosnku granulowanegosól, pieprzolej do smażenia
Dziś nie lada gratka dla głodomorów. Prezentujemy przepis na największą czeską klasykę, czyli prawdziwy smażony ser. Podajcie go na obiad z frytkami i sosem tatarskim. Mało przy nim pracy, a taki posiłek z pewnością wprawi w zachwyt nie tylko miłośników czeskiej kuchni. Smażony ser wymyślili Czesi, ale jada się go też na Słowacji. Można go zamówić w każdej lepszej i gorszej restauracji. Wyglądem przypomina nieco kotlet, bo jest to gruby plaster żółtego sera, który jest panierowany, a potem smażony. Smażony ser podany z frytkami jest na tyle sycącym daniem, że wystarczy za cały obiad. Będzie doskonałą odmianą od mięsnych obiadów, a po jego zjedzeniu nikt nie będzie głodny. Zapraszamy więc na czeski rarytas.
Jajecznica stanowi szybkie w przygotowaniu i pożywne śniadanie. Proste danie można z łatwością urozmaicić, dodając do niego pomidory oraz świeżą bazylię. Kojarzące się z Włochami dodatki sprawią, że potrawa będzie bogatsza w smaku i niezwykle aromatyczna, a wy poczujecie się jak na wakacjach. Koniecznie spróbujcie. Jajecznica jest sycącą propozycją, po którą warto sięgnąć, przygotowując śniadanie dla całej rodziny. Dodatki potrafią ciekawie wzbogacić smak tego dobrze znanego dania. Proponowaliśmy wam już wcześniej wykonanie specjału z chrupiącym brokułem czy pełnymi charakteru boczniakami. Tym razem sięgniemy po nieco prostsze, choć nadal składniki. Pomidor i bazylia to dobrze znane i wyjątkowo pyszne połączenie, które odnajdzie się nie tylko w pizzy. Zaopatrzcie się w świeże produkty i koniecznie spróbujcie. Będzie zaskoczeni, jak dobrze łączą się z jajkami.
Marzy wam się lekkie danie na śniadanie? Może nim być jajecznica. Jednak nie taka klasyczna, smażona na tłuszczu, a pyszna, delikatna i lekkostrawna jajecznica na parze. Do jej przygotowania potrzebujecie tylko jajek, odrobiny mleka i soli. A zamiast patelni wystarczy metalowa miska. Kto z was nie lubi jajecznicy? To proste danie jest nie tylko smaczne, ale też sycące i pożywne. Oczywiście niektórzy unikają jedzenia go zbyt często ze względu na cholesterol w jajkach i maśle użytym do smażenia. I właśnie dla tych, a także dla osób będących na lekkostrawnej diecie i zwyczajnie lubiących lekkie dania serwujemy dzisiejszy przepis.Pokażemy wam, jak zrobić jajecznicę bez użycia tłuszczu. Przygotujemy ją bowiem nie na patelni, a w misce. A ponieważ będziemy gotować jajecznicę na parze, najlepiej jakby miska była metalowa. Wtedy bowiem szybciej się zetnie do pożądanej konsystencji.
Szukasz inspiracji na pyszną kolację na ciepło? Przygotuj najprostszą, włoską klasyczną carbonarę. Nasz przepis nie ma żadnych udziwnień, więc danie posmakuje każdemu. Do sosu nie dodajemy śmietany, ponieważ oryginalną carbonarę robi się inaczej i dużo łatwiej. Jesteśmy pewni, że będziecie często wracać do tej receptury. Makaron z sosem to jeden z prostszych pomysłów na szybkie, proste i pożywne danie. Doskonale wiedzą o tym Włosi, u których słynna pasta gości na stole w zasadzie każdego dnia. Wystarczy tylko przygotować prosty sos, ugotować makaron, wymieszać go z sosem i gotowe. Jeśli lubicie makaron i jesteście miłośnikami włoskiej kuchni, z pewnością znacie carbonarę. Na pewno też wiecie, że nie dodaje się do niej śmietany, a kremowy sos otrzymuje się z sera i jajek. Zobaczcie, jak prosto się go robi.
Przedstawiamy sposób na doskonałe siekane kotlety z rybą. Trzeba przyznać, że smakiem i aromatem przebijają schabowe, a są niezwykle proste do zrobienia. Przygotujecie je z filetów rybnych, które po posiekaniu trzeba wymieszać z kilkoma dodatkami i usmażyć. Niezwykły, pyszny obiad będzie gotowy w 30 minut.Uwielbiamy kotlety za łatwość ich przygotowania i smak. W polskiej kuchni prym wiedzie schabowy i kotlety mielone. Jednak pomysłów na kotlety jest o wiele więcej. Jeden z nich prezentujemy poniżej. Są nim siekane kotlety rybne z warzywami. Idealnie smakują i apetycznie wyglądają.
Zupa nic jest dobrze znanym w niektórych częściach polski deserem z czasów PRL. Ewa Wachowicz proponuje, by przygotować go w wersji bardziej eleganckiej — z wyśmienitymi piankami bezowymi. Przepis jest niezwykle prosty, a smakołyk z pewnością skradnie serca waszych gości. Nie możecie tego przegapić. Zupa nic, znana też jako deser Pływające Wyspy, jest kolejną słodką propozycją znanej kulinarnej celebrytki. Po pysznym serniku budyniowym czy wilgotnym i puszystym biszkopcie z odrobiną oliwy czas na klasykę, której najmłodsi raczej już nie pamiętają. Prosta w przygotowaniu pozycja naprawdę może olśnić. Skusicie się?
Jajka faszerowane pieczarkami z dodatkiem natki pietruszki to doskonały pomysł na pyszną kolację dla całej rodziny. Danie przygotujesz w zaledwie kilka minut, a z talerzy zniknie jeszcze szybciej. Poznaj prosty przepis na jajka faszerowane pieczarkami.Jajka faszerowane robimy zwykle na Wielkanoc lub na większe uroczystości. Danie doskonale nadaje się również na zwykły posiłek, np. na kolację w rodzinnym, kameralnym gronie. Jajka faszerowane przygotujesz błyskawicznie, a z pewnością sprawisz najbliższym miłą i smaczną niespodziankę.Jajka faszerowane przygotujesz na wiele sposobów: z szynką, papryką, boczkiem i wieloma innymi produktami, w tym właśnie z pieczarkami. Jajka z dodatkiem grzybów smakują fenomenalnie i mają rewelacyjny aromat. Wyglądają również bardzo apetycznie.Farsz z żółtek, pieczarek i natki pietruszki będzie wyśmienity, kiedy grzyby podsmażysz na maśle, a do całego farszu dodasz majonez i kwaśną, gęstą śmietanę. Możesz dodatkowo wzbogacić masę o odrobinę chrzanu, który nada jajkom wyraźnego, ostrego akcentu.Jajka na twardo gotuj od 8 do 10 minut od momentu wrzenia, w zależności od rozmiaru. Im większe jajko, tym potrzebuje dłuższego gotowania, aby było idealnie ugotowane, a żółtko dobrze ścięte.
Biszkopt to dość wymagające ciasto, często opada, kruszy się lub wcale nie wyrasta. Wystarczy jednak, że do ciasta dodasz odrobinę octu spirytusowego, a biszkopt zawsze będzie puszysty i pięknie wyrośnięty. Jak zrobić idealny i puszysty biszkopt?Biszkopt z dodatkiem octu wychodzi świetnie za każdym razem. Ocet doskonale rozpulchnia ciasto, sprawiając, że nasze wypieki są bardzo puszyste i rewelacyjnie wyrośnięte. Ocet wymieszaj z żółtkami i proszkiem do pieczenia, następnie dodaj do pozostałych składników.Pamiętaj również, aby nigdy od razu nie wyciągać biszkoptu z piekarnika zaraz po upieczeniu. Uchyl delikatnie drzwi i pozwól mu stopniowo stygnąć. Zbyt gwałtowna zmiana temperatury spowoduje, że delikatne ciasto opadnie lub się pokruszy.Biszkopt to rewelacyjna baza do tortów. Wyrośnięte blaty sprawią, że torty przełożone kremami będą jeszcze wyższe i piękniejsze. Z biszkoptem zrobisz również inne ciasta, np. wiosenne ciasto z truskawkami i galaretką, jest pyszne i lekkie.
Jeśli jesteście wielbicielami schabowych, pokochacie też kotlety schabowe w serowej panierce. Są na tyle cudowne w smaku, że nikt im się nie oprze. Jak je zrobić? Do tartej bułki wystarczy dodać trochę startego sera. W czasie smażenia ser rozpuści się i lekko przysmaży, nadając całości niebywałego smaku i ciekawej konsystencji. Czy lubicie kotlety schabowe ze względu na ich panierkę? Rzeczywiście, mimo że nie należy do najzdrowszych, nie można jej odmówić smaku. Jest chrupiąca, a dzięki niej mięso w środku pozostaje soczyste i miękkie. Jeśli więc nie wyobrażacie sobie schabowych bez panierki, możecie z nią nieco poeksperymentować. Sprawdźcie, jak będą wam smakować kotlety panierowane np. w grubiej startej bułce, czyli panko albo dodajcie do niej trochę posiekanych orzechów lub tak, jak my startego sera.
A może jajka na śniadanie? A wiecie, jak ugotować jajko w koszulce? Zdradzamy najlepsze patenty, dzięki którym tym razem ten przysmak wyjdzie wam perfekcyjnie. Naszym doskonałym rozwiązaniem jest użycie do tego celu kawałka folii spożywczej. Poznajcie też inne sprytne sposoby. Jajko w koszulce, zwane z języka francuskiego jajkiem poszetowym, to jajko ugotowane bez skorupki. Po rozbiciu delikatnie wlewa się je do gotującej się wody i całość podgrzewa do czasu, aż białko zetnie się, zamykając w środku płynne żółtko. Przysmak ten jest bardzo elegancki, można nawet powiedzieć, że wykwintny. Godny nawet najbardziej znamienitych stołów. Jednak ze względu na łatwość przygotowania, możesz go jeść, kiedy tylko ci się zamarzy.
Chcesz osłodzić sobie życie? Może upieczesz z nami łatwe ciasto czekoladowe z dżemem wiśniowym? Obiecujemy, że nie skończysz na jednym kawałku. Smak tego duetu wciąga bowiem nie tylko łasuchów. Sprawdź więc, czy masz w swoich zapasach słoiczek dżemu i do dzieła. Ciasto czekoladowe znacie pewnie w nie jednej odsłonie. Popularny jest murzynek, a także Brownie, ale przepisów na to lubiane ciasto jest naprawdę wiele. Jeśli jednak chcecie otrzymać ciasto o dość lekkiej konsystencji i przyjemnej wilgotności, dodajcie do niego dżem. Jaki? Najlepiej wiśniowy, bo jego wyrazisty smak doskonale komponuje się z czekoladą.
Poznajcie przepis na puszyste racuchy bez drożdży i sody. Sekret tkwi w jednej sztuczce, a mianowicie w dodatku ubitego na sztywno białka. Dzięki temu racuchy wyjdą lekkie, wyrośnięte i bardzo naturalne w smaku. Tym razem obędzie się bez wyczuwalnej na języku ostrości i niekoniecznie lubianego posmaku drożdży. Racuchy lubią mali i duzi. Głównie za to, że są puszyste, smaczne i posypane cukrem pudrem. To, że są wyrośnięte, wynika z dodanego do ciasta spulchniacza. Może nim być proszek do pieczenia, soda oczyszczona lub drożdże. Użycie dwóch pierwszych jest bardzo proste, a efekt szybki. Dodatek drożdży wymaga odstawienia ciasta do wyrośnięcia. Są jednak osoby, które wyczuwają dodatek spulchniaczy tak do racuchów, jak i pieczonych ciast. Ich smak im po prostu przeszkadza, bo soda daje charakterystyczną ostrość na języku, podobnie zresztą proszek do pieczenia. Zwłaszcza jeśli przesadzi się z ich dodatkiem. Są też osoby, które mają uczulenie na tego typu dodatki. Na szczęście można zupełnie zrezygnować z popularnych spulchniaczy, a podobny efekt uzyskać dodając do ciasta ubite na sztywno białko. Trzeba tylko pamiętać, że struktura białkowej piany jest bardzo delikatna, więc dodaje się ją do ciasta tuż przed smażeniem i delikatnie miesza całość łyżką.
Jest pora śniadania, więc powiemy wam, jak zrobić jajka sadzone bez tłuszczu. Zdradzimy dwa najlepsze sposoby na zrobienie tej potrawy bez dodatku masła, czy oleju. Dzięki tym patentom jajka sadzone będą o wiele zdrowsze i nie stracą nic na smaku. A robi się je równie szybko, jak tradycyjne.Jajka sadzone często jemy na śniadanie, ale też w porze obiadowej. Robi się je bardzo prosto, bo wystarczy je wybić na patelnię z odrobiną tłuszczu i smażyć do czasu, aż odpowiednio się zetną. Jednak jak się okazuje, nie trzeba ich smażyć, bo można je też ugotować. Różnica między smażeniem jest zasadnicza. Smażymy na tłuszczu, gotujemy w wodzie. Tłuszcz osiąga wyższe temperatury, więc szybciej przyrządza się na nim potrawy. Jednak sam w sobie jest kaloryczny, a przyrządzone na nim produkty są ciężej strawne niż gotowane. Dlatego starajmy się jak najczęściej gotować, a jak najrzadziej smażyć.