Kotlety schabowe inaczej to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów. Są bardzo soczyste i lżejsze bo bez panierki, bez smalcu i bez oleju. Schabowe inaczej to rewelacyjna propozycja obiadowa dla całej rodziny.Kotlety schabowe zwykle przygotowujemy w panierce z jajek, mąki i bułki tartej. Smażymy je na oleju, maśle lub smalcu. Tradycyjne kotlety schabowe są przepyszne, ale jednak dość ciężkie i kaloryczne, dlatego też mamy równie smaczną alternatywę- kotlety schabowe inaczej.Kotlety schabowe inaczej również rozbijamy tłuczkiem, jednak zamiast panierki nacieramy mięso mieloną papryką, czosnkiem i natką pietruszki, nie może zabraknąć również soli i pieprzu. Kotlety smażymy na niewielkiej ilości oliwy z oliwek, najlepiej na patelni grillowej.Tak przygotowane kotlety schabowe ą bardzo soczyste i pełne smaku. Świeża natka i reszta przypraw genialnie łączą się z wieprzowiną. Mięso smażone na patelni grillowej nie jest suche, jest bardzo aromatyczne i delikatne w środku. Do kotletów schabowych inaczej podajmy ulubione dodatki.
Placki ziemniaczane bez mąki to prosty, tani i szybki obiad. Do startego ziemniaka dodaj szklankę ugotowanej kaszy gryczanej i odrobinę kaszy manny, a wszyscy będą zachwyceni niecodzienną odsłoną tradycyjnej potrawy. Poznaj przepis na placki ziemniaczane bez mąki.Placki ziemniaczane bez mąki są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków i smakują o niebo lepiej. Możemy podać w dwóch wersjach- na słodko i na słono. Placki smakują wyśmienicie z dżemem lub konfiturą, a także z kwaśną śmietaną, szczypiorkiem lub gulaszem.Przed przygotowaniem placków ziemniaczanych bez mąki ugotuj kaszę gryczaną i zmiel ją np. w maszynce do mięsa. Zmielona kasza dobrze połączy się z masą ziemniaczaną, kaszą manną i jajkiem, a placki nie rozwarstwią się podczas smażenia.Placki ziemniaczane bez mąki smaż na mocno rozgrzanym oleju, na średnim ogniu. Nie dolewaj oleju, kiedy placki są na patelni, ponieważ placki zamiast się smażyć, przesiąkną tłuszczem i będą ciężkie i niesmaczne.
Szukasz pomysłu na tani obiad na piątek? Przygotuj wyśmienitą zapiekankę makaronową z cukinią i pieczarkami. Zapiekanka doprawiona tymiankiem i natką pietruszki smakuje rewelacyjnie. Danie zapieczone z sosem beszamelowym i żółtym serem będzie totalnym hitem. Postny obiad nie musi być nudny.Zapiekanki makaronowe i ziemniaczane z dodatkiem sezonowych warzyw to zawsz dobry pomysł, kiedy chcesz przygotować tani obiad i bez większego nakładu pracy. Jedną z takich zapiekanek jest właśnie zapiekanka makaronowa z cukinią i pieczarkami, idealna na tani obiad na piątek.Wszystkie składniki na zapiekankę przygotujesz bardzo szybko, danie będzie gotowe po około 20 minutach. Zapiekanka makaronowa z cukinią nie może być sucha, dlatego też przygotuj do niej lekki i uniwersalny sos beszamelowy. Sos na bazie masła, mleka i mąki dopraw gałką muszkatołową.Zapiekankę makaronową z cukinią przygotuj z ulubionym makaronem, może to być penne, świderki, muszle. Każdy rodzaj makaronu będzie smakował wybornie z warzywami, serem i beszamelem. Składniki na zapiekankę układaj warstwowo w naczyniu żaroodpornym, w ten sposób całe danie będzie miało doskonały smak.
Ryba w chrupiącej panierce to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Smażony filet z dorsza lub mintaja oprószony pieprzem cytrynowym smakuje fenomenalnie. Pamiętaj jednak, żeby nigdy nie rozmrażać ryby w mikrofalówce, w ten sposób straci cały smak. Poznaj przepis na smażoną rybę.Smażona ryba w chrupiącej, złocistej panierce jest bardzo delikatna, soczysta i pełna smaku. Filety rybne przygotujesz błyskawicznie z kilku podstawowych składników. Zawsze pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie dotyczącej rozmrażania ryb.Przepis na smażoną rybę jest sprawdzony i naprawdę szybki. Po odpowiednim rozmrożeniu ryby oprósz ją pieprzem cytrynowym i odstaw na chwilę. Pieprz cytrynowy to mieszanka przypraw, między innymi soli, pieprzu, skórki z cytryny, kurkumy, które doskonale łączą się z białym, delikatnym mięsem.W przepisie na smażoną rybę nie może zabraknąć oczywiście składników na panierkę- zawsze obtaczaj rybę w mące, rozmąconych jajkach i na końcu bułce tartej. Rybę smaż na niewielkiej ilości oleju na średnim ogniu, żeby się nie spaliła. Filety będą gotowe po kilku minach, będą soczyste i przepyszne.
Jajka sadzone są rewelacyjnym pomysłem na obiad, dodatek do ryżu, kanapek i wielu innych potraw. Ścięte na maśle białko i płynne żółtko to duet idealny. Tomasz Strzelczyk na YouTube pokazał cztery sposoby na jajko sadzone z płynnym żółtkiem, wychodzą za każdym razem.Jajko sadzone, mimo tego, że teoretycznie banalne do zrobienia, w praktyce często ścięte jest zdecydowanie za mocno, a wtedy wygląda i smakuje jak jajko gotowane na twardo. Wystarczy chwila nieuwagi i żółtko się zetnie. Jak zrobić jajko sadzone?Jajka sadzone możesz smażyć na oleju, oliwie, a nawet wodzie. Osobiście polecam jednak tradycyjne smażenie na maśle, ponieważ jajka nabierają wtedy jeszcze lepszego smaku. Jak zrobić jajko sadzone? Dzięki trikom Tomasza Strzelczyka przygotujesz je błyskawicznie i będą idealne za każdym razem.Strzelczyk stosuje kilka sprawdzonych sposobów, między innymi smażenie pod przykryciem, czy smażenie z dodatkiem wody, dzięki czemu jajko zawsze ma idealną strukturę, jest delikatnie przypieczone dookoła, ma ścięte białko i rewelacyjnie płynne żółtko.
Kotlety schabowe to tradycyjne danie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu. Kotlety są soczyste w środku, chrupiące z zewnątrz i mają piękny, złoty kolor. Niestety czasem są twarde, a panierka odpada. Dlaczego panierka odpada od kotletów schabowych?Kotlety schabowe teoretycznie są proste w przygotowaniu, jednak kotlet kotletowi nierówny. Poznaj kilka trików na wyśmienite kotlety schabowe, które wychodzą za każdym razem. Pani Basia podzieliła się również swoim sposobem na panierkę, która nigdy nie odchodzi od mięsa.Kotlety schabowe należy dobrze rozbić tłuczkiem. Jeśli będą za grube, po usmażeniu będą żylaste, twarde, a miejscami nawet surowe. Po oczyszczeniu i rozbiciu mięsa na cienkie kotlety, oprósz je solą, pieprzem i wstaw do miski z mlekiem i pokrojoną w słupki cebulą i odstaw na minimum 2 godziny.Tak przygotowane kotlety schabowe będą pełne smaku. Teraz czas na panierkę i smażenie. Radę Basi dotyczącą panierki każdy powinien wziąć sobie do serca. Wystarczy prosty trik, a panierka nie odpadnie, a mięso będzie idealnie soczyste i smaczne.
kotlety mielone z musztardą i śmietanąKotlety mielone z musztardą i śmietaną zachwycą każdego miłośnika tradycyjnych dań. Kotlety są bardzo soczyste, wyraźne w smaku, mają chrupiącą, wypieczoną skórkę i są pysznym pomysłem na prosty i szybki obiad dla całej rodziny.Przepisów na kotlety mielone mamy bardzo wiele. Niektórzy dodają do nich czerstwą kajzerkę, inni dodają olej, bułkę tartą i wiele innych dodatków. Kotlety mielone z musztardą i śmietaną to absolutny hit, którego musisz spróbować. Tak soczystych i smacznych kotletów jeszcze nie jadłeś.Kotlety mielone z musztardą i śmietaną dopraw również cebulą, ziołami prowansalskimi i solidną porcją siekanej natki pietruszki dosłownie rozpływają się w ustach. Dzięki śmietanie kotlety po usmażeniu są bardzo soczyste. Musztarda natomiast dodaje im charakteru.Pamiętaj, żeby kotlety mielone z musztardą i śmietaną smażyć partiami na mocno rozgrzanym oleju. Jeśli kotlety będą zbyt blisko siebie, zaczną się dusić i przez to nie będą miały chrupiącej skórki. Olej dolewaj między smażeniem kolejnych partii, musi się dobrze rozgrzać, żeby mięso nie piło tłuszczu.
Zepsute jajko może zniszczyć całe danie i zamiast pysznej jajecznicy, mielonych, ciasta i innych potraw, składniki będziemy musieli wyrzucić. Znamy kilka skutecznych sposobów na sprawdzenie świeżości jajek. Jak sprawdzić czy jajka są dobre?Jest wiele sposobów na sprawdzenie świeżości jajek, np. wąchanie, potrząsanie, jednak najskuteczniejszym trikiem jest wrzucenie jajka do szklanki zimnej wody i trik z talerzykiem. Te dwa sposoby są bardzo proste i pozwalają ocenić świeżość jajka nawet osobom początkującym w kuchni. Jak sprawdzić, czy jajka są dobre?Jajka najlepiej jedzmy, kiedy są idealnie świeże. Jeśli mają kilka tygodni, również możemy je jeść, jednak wtedy faktycznie warto je wcześniej powąchać. Surowe, świeże jajko praktycznie nie ma żadnego zapachu, stare jajko poczujemy od razu. Starym jajkiem możemy się bardzo poważnie zatruć, dlatego nie ryzykujmy i zawsze róbmy wcześniej test na świeżość produktu.Jajka wykorzystujemy w kuchni niemal do każdego dania, to bardzo uniwersalny składnik ciast, deserów, masy mięsnej na kotlety, placków ziemniaczanych. Robimy z nich jajecznicę, omlety, gotujemy na miękko, na twardo, smażymy na maśle. Zawsze jednak sprawdźmy wcześniej, czy nie są stare. Jak sprawdzić, czy jajka są dobre?
Pomysł na oryginalną surówkę do obiadu? Przygotuj surówkę colesław jak z KFC. Ciocia Ania rozgryzła jeden niezwykły składnik, który sprawi, że surówka będzie dokładnie taka, jak z popularnego fast fooda. Wystarczy dodać do niej cukier puder.Colesław jest genialną surówką, która niezwykle dobrze komponuje się z każdym rodzajem mięs i rybami. Surówka colesław jak z KFC ma wyraźny smak, jest doskonale doprawiona i za każdym razem błyskawicznie znika z talerzy.Do surówki colesław jak z KFC potrzebujesz kilku podstawowych składników. Sekretem wspaniałego smaku są przyprawy, głównie cukier puder, który doskonale łączy się z octem, sokiem z cytryny i resztą składników. W surówce nie może zabraknąć również posiekanej cebuli, która sprawi, że delikatna kapusta i marchewka nabiorą wyrazu. Surówkę colesław jak z KFC po przygotowaniu wstaw do lodówki na 2 godziny, aby wszystkie składniki dobrze się przegryzły.
Kalafior pieczony w całości to pomysł na pyszny dodatek obiadowy i kolację na ciepło dla całej rodziny. Poznaj dwa sprawdzone i proste przepisy na kalafiora pieczonego w całości- z tymiankiem i natką pietruszki i sezamem i marynatą z sosu sojowego i curry.Kalafior jest bardzo smacznym, zdrowym i uniwersalnym warzywem, z którego przygotujemy naprawdę wiele dań. Możemy ugotować z niego zupę, zrobić puree, przygotować zapiekanki, steki. Kalafior pieczony w całości jest jedną z moich ulubionych form podania, smakuje obłędnie.Kalafior pieczony w całości piekę w dwóch wariantach- z czosnkiem, tymiankiem i pietruszką oraz z sezamem i marynatą z sosu sojowego i curry. Kalafior z tymiankiem jest bardziej łagodny i ziołowy. Kalafior z sezamem ma wyraźną, orientalną nutę i często piekę go nawet na kolację jako samodzielne danie.Kalafior pieczony w całości, niezależnie od przepisu, jest świetnym dodatkiem obiadowym. Pasuje zarówno do mięsa drobiowego, jak i wołowiny, wieprzowiny. Podaję go również do pieczonych ryb i warzyw, jest naprawdę pyszny.
Zapiekanka ryżowa z cukinią to pomysł na tani obiad, który zachwyci domowników doskonałym smakiem. Zapiekankę ryżową przygotujesz ekspresowo z kilku składników, część z nich z pewnością masz w domu, wykorzystaj je i stwórz pyszne danie dla całej rodziny. Zofia przygotowuje ją od lat i najbliżsi zawsze są zachwyceni.Sezon na cukinię trwa w najlepsze, wykorzystajmy go więc i przygotujmy wiele pysznych i tanich obiadów, które możemy przygotować z warzywa. Z cukinii przygotujemy zapiekanki, leczo, zupy, cukinie faszerowane, placki i wiele innych dań. Jednym z moich ulubionych jest zapiekanka ryżowa z cukinią.Zapiekanka ryżowa z cukinią jest bardzo prosta, tania i smaczna. Sekretem jest przygotowanie ryżu- najpierw podsmażam go z cebulą i czosnkiem na patelni, następnie wlewam bulion i gotuję na wolnym ogniu. Tak przygotowany ryż smakuje rewelacyjnie, a cała zapiekanka nabiera wyjątkowego aromatu.Zapiekankę ryżową z cukinią doprawiam świeżymi ziołami- natką pietruszki i koperkiem. Możesz dodać do niej również szczypiorek lub wykorzystać suszone zioła, np. bazylię, oregano, tymianek lub majeranek. Zapiekanka jest pomysłem na naprawdę szybki i tani obiad.
Rosół jest rewelacyjnym pomysłem na obiad w niedzielę, święta i większe uroczystości. Sekretem doskonałego rosołu, oprócz mięsa i warzyw, są przyprawy, dzięki którym wywar nabiera smaku, koloru i aromatu, który unosi się po całej kuchni. Jakie przyprawy dodawać do rosołu?Najsmaczniejszy rosół otrzymasz z kilku rodzajów mięsa. Oprócz kury niezbędny jest również kawałek wołowiny, np. szpondru. Osobiście polecam dodać również kawałek indyka, wtedy rosół będzie miał złożony, wyraźny smak. Przyprawy do rosołu są równie ważne, jedną z nich jest ocet.Niektórzy doprawiają rosół kostką rosołową. To największy błąd, jaki można popełnić podczas gotowania tego wyjątkowego dania. Kostka to wyłącznie sztuczne substancje. Zupę doprawiaj naturalnymi przyprawami do rosołu, będzie zdrowsza i smaczniejsza.Oprócz przypraw do rosołu, dodajmy do wywaru opaloną nad ogniem cebulę, 2 ząbki czosnku, marchew, pietruszkę, seler, por, kawałek kapusty. Te warzywa są absolutnie konieczne, aby rosół miał złożony, rewelacyjny smak.
Pomysł na pyszny i szybki obiad? Przygotuj kotlety schabowe jak za dawnych lat. Kotlety są soczyste, świetnie oprawione i mają grubą, chrupiącą panierkę. Schabowe to klasyczne danie, które od lat gości na naszych stołach, jednak nie jest to polska potrawa.Karolina znalazła przepis swojej babci na kotlety jak za dawnych lat. Schab bez kości przygotowany według tradycyjnej receptury wprost rozpływa się w ustach. Pamiętaj, że każdy kawałek mięsa musi być dobrze rozbity, żeby kotlet nie był twardy.Mięso w panierce smaż przez 3-4 minuty na stronę, na złoty kolor. Jeśli przeciągniesz je na patelni, schab będzie wysuszony, a panierka spalona. Kotlety schabowe jak za dawnych lat muszą być idealnie rozbite i smażone na smalcu, takich schabowych jeszcze nie jadłeś.Kotlety schabowe jak za dawnych lat są rewelacyjne w smaku. Sekretem jest podwójna panierka z bułki tartej. Musimy pamiętać jednak, żeby za każdym razem strząsnąć nadmiar bułki. Kotlety smażmy na smalcu- nie ma lepszego tłuszczu do schabowych.Kotlety schabowe nie są typowym, polskim daniem. Historia schabowego sięga XII wieku, kiedy to zaczęto przygotowywać go z kością w Saksonii, później natomiast austriaccy kucharze zmodyfikowali przepis i tak oto powstał klasyczny sznycel w panierce z jajka, bułki tartej i smażony na smalcu.
Prosta, kiszona brukselka to pomysł na wyśmienite przetwory na zimę. Brukselka będzie świetnym dodatkiem do sałatek, zimnej płyty i jako lekka, zdrowa przekąska. Do przygotowania kiszonej brukselki potrzebujemy kilku prostych składników, a efekt będzie niesamowity.Już w lipcu zaczynamy przygotowywać przetwory, których smakiem będziemy cieszyć się aż do następnego sezonu na wyśmienite warzywa. Jednym z moich ulubionych przetworów jest prosta, kiszona brukselka, która będzie gotowa po kilku tygodniach.Prostą, kiszoną brukselkę przygotowuję z dodatkiem czosnku, chrzanu i liścia laurowego, te składniki w zupełności wystarczą, aby brukselka nabrała wyrazu i doskonałego smaku. Konieczna jest również zalewa z wody i soli kuchennej niejodowanej. Do kiszenia wybieram wyłącznie świeże, jędrne, nieuszkodzone brukselki. Przed przygotowaniem prostej, kiszonej brukselki, słoik dokładnie myję i parzę, dzięki czemu warzywa nie zepsują się podczas procesu fermentacji.
Rolady z fileta drobiowego przepisu Tomasza Strzelczyka to pomysł na niezwykły obiad dla całej rodziny. Delikatne rolady drobiowe z farszem z pieczarek, sera i natki pietruszki dosłownie rozpływają się w ustach. Rolady z fileta drobiowego możemy przygotować na wiele sposobów, zwykle jednak podajemy je w formie klasycznej roladki z masłem w środku. Tomasz Strzelczyk na kanale YouTube podzielił się niezwykłym pomysłem na przygotowanie rolad z fileta drobiowego.Strzelczyk do rolad z fileta drobiowego dodaje pyszny farsz z pieczarek, cebuli, sera i natki pietruszki. Dodaje również odrobinę majonezu, który świetnie łączy wszystkie składniki i nadaje genialny smak.Rolady z fileta drobiowego to pomysł na pyszny obiad, który zachwyci każdego miłośnika mięsnych potraw. Delikatna, złocista, chrupiąca skórka, soczyste mięso i aromatyczny farsz to połączenie doskonałe, którego musisz spróbować.
Pieczone ziemniaki z gzikiem to pomysł na pyszny dodatek do potraw z grilla, np. do karkówki. Młode ziemniaki z twarogiem i szczypiorkiem to również wyśmienita, lekka kolacja dla całej rodziny. Pieczone ziemniaki z gzikiem to wyjątkowo proste i pyszne danie, które zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy. Pieczone, młode ziemniaki w mundurkach z lekkim twarogiem, przyprawami, cebulką i szczypiorkiem smakują rewelacyjnie.Do pieczonych ziemniaków z gzikiem wykorzystajmy duże, młode ziemniaki. Nie obierajmy ich, wystarczy je dobrze wyszorować, natrzeć oliwą, solą i wstawić do piekarnika na 45- 50 minut. Po tym czasie jeszcze ciepłe ziemniaki podajmy z przygotowanym gzikiem.Pieczone ziemniaki z gzikiem to danie proste, tanie i pyszne. Gzik to twarożek z cebulą, szczypiorkiem i śmietaną, jest delikatny i kremowy. Pyry z gzikiem to nie tylko pyszny dodatek do dań głównych- samodzielnie smakują wyśmienicie i możemy podać je np. na kolację.
Pulchne kotlety mielone są świetnym pomysłem na rodzinny obiad. Kotlety przygotujesz błyskawicznie, a wszyscy będą zachwyceni. Kotlety mielone podaj z mizerią, ogórkami w zalewie musztardowej lub burakami, będzie szybko i pysznie.Pulchne kotlety mielone? Jak najbardziej. Jeden trik sprawi, że mięso będzie wyjątkowo smaczne i delikatne. Kotlety mielone smakują wyśmienicie zarówno na ciepło, jak i na zimno, jako dodatek do pieczywa.Sekretem pulchnych kotletów mielonych jest dolanie do wyrabianej masy zimnej wody. Na 1 kg mięsa wieprzowego wystarczy pół szklanki. Całość po wyrobieniu wstawmy do lodówki na godzinę, żeby mięso dobrze naszło przyprawami. Kotlety po usmażeniu będą przepyszne.Kotlety mielone smaż partiami na mocno rozgrzanym oleju. Jeśli pulchne kotlety mielone będą na patelni zbyt blisko siebie, nie dość, że opiją się tłuszczu, to jeszcze zaczną się dusić, a nie smażyć. Kotlety duszone będą miały chrupiącej skórki i mogą się rozpaść na patelni.
Racuchy jak u babci są świetnym pomysłem na prosty, tani i wyjątkowo smaczny obiad lub podwieczorek na słodko dla całej rodziny. Przepis na racuchy drożdżowe od babci Stasi jest niezawodny. Placuszki wychodzą niezwykle puszyste, nie są tłuste i dosłownie rozpływają się w ustach.Babcia Stasia zdradziła przepis na racuchy drożdżowe z dodatkiem spirytusu. Spirytus nie jest wyczuwalny w cieście i dzięki niemu placuszki są puszyste i nie nasiąkają tłuszczem podczas smażenia. Ten trik stosowany jest przez cukierników i kucharzy do robienia pączków i faworków.Pamiętajmy również, że racuchy jak u babci muszą być smażone na delikatnym ogniu, dzięki czemu placuszki nie będą surowe w środku i dodatkowo urosną jeszcze na patelni. Te dwa detale sprawią, że wszyscy będą zachwyceni smakiem i wyjątkowo puszystym ciastem.Do racuchów drożdżowych podajmy cukier puder, owoce sezonowe lub konfiturę. Najlepsze będą domowe przetwory przygotowane wcześniej z soczystych, świeżych owoców, np. z truskawek, agrestu, malin, jabłek. Przepis na racuchy drożdżowe nie powinien nikomu sprawić większych problemów.
Tradycyjny przepis na botwinkę nie ma sobie równych. Pełna smaku zupa z młodych buraków jest nie tylko pożywna, lekka, ale i bardzo zdrowa. Botwinka jest zupą idealną na obiad w upalne dni, a jej przygotowanie zajmie dosłownie kilkanaście minut. Latem koniecznie postaw na obiady z warzyw sezonowych. Obiady są proste w przygotowaniu, lekkie, zdrowe i pełne smaku. Jednym z takich dań jest właśnie botwinka gotowana według tradycyjnego przepisu.Botwinka jest pyszną zupą gotowaną na wywarze drobiowym z dodatkiem sezonowych, młodych warzyw. Sekretnym dodatkiem jest śmietana- zabielana botwinka smakuje wyśmienicie. Możemy podać ją dodatkowo z koperkiem i jajkiem ugotowanym na twardo. Poznaj tradycyjny przepis na botwinkę.W botwince bardzo ważna jest kolejność- najpierw podgotuj mięso, następnie dodaj pokrojone w kostkę warzywa i gotuj, aż zmiękną. Na samym końcu dodaj posiekane liście młodych buraczków, jeśli będziesz gotować je za długo, to zwiędną i stracą smak.Tradycyjny przepis na botwinkę Składniki:udko z kurczaka2 pęczki botwinkiduża marchewkorzeń pietruszki4 młode ziemniakimały porkawałek seleraśmietana 18% do zabielenialiść laurowy3 ziarna ziela angielskiegosól, pieprzjajka ugotowane na twardo do podania (opcjonalnie)świeży koperek
Racuchy z jabłkami to pomysł na błyskawiczny obiad lub podwieczorek dla całej rodziny. Puszyste placuszki przygotowane bez dodatku drożdży przygotujemy w zaledwie kilkanaście minut. Poznaj przepis na ekspresowe racuchy z jabłkami bez drożdży.Racuchy z jabłkami zwykle robimy w tradycyjny sposób, czyli z dodatkiem świeżych drożdży. Ciasto jest delikatne i puszyste, jednak jego przygotowanie zajmuje sporo czasu. Musimy również zaczekać, aż drożdże ruszą i ciasto urośnie. Racuchy z jabłkami bez drożdży są równie puszyste, jednak ich przygotowanie trwa dosłownie chwilę.Racuchy z jabłkami bez drożdży z dodatkiem sody oczyszczonej są delikatne, puszyste i pełne smaku. Do ciasta dodaj cukier wanilinowy zamiast tradycyjnego cukru, a racuchy będą miały wyjątkową, waniliową nutę.Ciasto na racuchy z jabłkami bez drożdży przygotujemy z kilku podstawowych składników: mleka, mąki, cukru, sody i oczywiście jabłek. Jabłka po starciu na tarce odsączmy z nadmiaru soku. Jeśli go nie odlejemy, racuchy rozwarstwią się podczas smażenia, ponieważ ciasto będzie za rzadkie.
Która kapusta jest najlepsza do gołąbków? Gołąbki zwykle zawijamy w liście kapusty białej, czasem pekińskiej lub rzymskiej. Oczywiście nie jest to błędem, jednak istnieje o wiele lepsza odmiany kapusty, której liście są jędrne i bardzo wytrzymałe- kapusta holenderska.Gołąbki to danie, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Liście kapusty, pyszny farsz, domowy sos to połączenie doskonałe. Gołąbki możemy przygotować jeszcze szybciej, kiedy farsz zawiniemy w odpowiednią kapustę. Która kapusta jest najlepsza do gołąbków?Od maja do sierpnia jest sezon na kapustę białą, poza sezonem często korzystamy z kapusty czerwonej, pekińskiej, rzymskiej. Liście tych główek sprawdzają się bardzo dobrze w przygotowywaniu gołąbków, ale jedna odmiana jest wręcz do nich stworzona. Która kapusta jest najlepsza do gołąbków?Tradycyjnie gołąbki przygotowujemy z mielonego mięsa wieprzowego i ryżu. Gołąbki można przygotować jednak z przeróżnymi dodatkami, możemy je również gotować na parze, piec i gotować w klasyczny sposób, czyli w dużym garnku wyłożonym liśćmi kapusty.
Kotlety mielone bez bułki? Wielu smakoszy nawet by o tym nie pomyślało. Przepis Tomasza Strzelczyka nie ma sobie równych. Znany kucharz łączy bowiem mielone mięso z płatkami owsianymi, dzięki czemu kotlety zyskują odpowiednią miękkość i soczystość. I są o wiele zdrowsze niż z namoczoną bułką. Tomasz Strzelczyk jest cenionym kucharzem, który lubi tradycyjną kuchnię. Jednak kotlety mielone robi w nieco mniej klasyczny sposób, bo bez bułki. Namoczoną i odciśniętą bułkę zastępuje bowiem namoczonymi w mleku płatkami owsianymi. Nadają one kotletom odpowiednią konsystencję, soczystość i delikatność. Naprawdę warto po nie sięgnąć.A kotlety mielone Tomasza Strzelczyka wyglądają naprawdę pysznie. Spójrzcie tylko na zdjęcie zamieszczone w naszym materiale. Jest ono screenem z filmiku na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA na YouTube.
Mamy dla was przepyszną propozycję obiadową. Są nią kotlety schabowe po myśliwsku. Ich przygotowanie nie jest trudne. Wystarczy klasyczne schaboszczaki podać z aromatycznym sosem grzybowym. Można go przygotować z grzybów leśnych lub pieczarek. Całość smakuje po prostu wybornie. Kotlety schabowe po myśliwsku są wersją kotletów schabowych uzupełnioną o sos grzybowy. Oryginalnie sos ten robi się z grzybów leśnych, które smaży się na wędzonym boczku. Można je jednak z powodzeniem zastąpić pieczarkami. W ten sposób powstanie smaczne i dość oryginalne danie obiadowe.
Rosół po śląsku jest regionalną odsłoną dobrze znanej zupy, która od klasyki różni się jednym dość istotnym szczegółem. Choć podawane do niej gotowane ziemniaki, nie przez każdego smakosza mogą zostać uznane za dobry dodatek, warto spróbować. Kompozycja zachwyca smakiem. Rosół po śląsku podaje się z ziemniakami. Typowa dla Śląska Cieszyńskiego i Śląska Opolskiego zupa przyrządzana jest na mięsie wołowym lub drobiowym i wołowym. Koperek i ziele angielskie pasują tu doskonale i wraz z sycącą bulwą tworzą znakomite danie. Skusicie się?
Dziś zdradzimy sprytny patent na kotlety mielone jak ze szkolnej stołówki. Dzięki dwóm dodatkom będą one miały najlepszy, niezapomniany smak. Zachwycą was soczystością i lekkością, a jednocześnie będą daniem dość ekonomicznym. Mielone najlepiej podajcie je z ziemniakami i buraczkami. Pamiętacie kotlety mielone serwowane na szkolnej stołówce albo w mlecznym barze? Trudno było im odmówić smaku i soczystości, choć wiadomo, że były nieco oszukane. Oszukane, bo zawierały niemięsne dodatki, które miały za zadanie zmniejszyć ilość mięsa w kotletach. Jednak dawały też bardzo pozytywne efekty, a mianowicie idealną soczystość i niepowtarzalny smak. Co ciekawe po usmażeniu kotlety te były też duszone z dodatkiem masła. Dzięki temu zyskiwały większą soczystość, przyjemny smaczek i sos doskonały do polania makaronu czy ziemniaków. Poznajcie przepis na ten przysmak z dawnych lat.
Weronika pokazała jak szybko zrobić krokiety lepsze niż placki ziemniaczane. Ma genialny sposób, dzięki któremu ciasto wychodzi idealne i łatwo daje się formować. Nadziewa je pieczarkowym farszem, dzięki czemu są pełne smaku. Krokiety możecie podać z surówką, jako bezmięsny, pyszny obiad. Zastanawiacie się, co smacznego można zrobić z ziemniaków? Oczywiście w grę wchodzą frytki, kopytka i placki ziemniaczane. Jeśli jednak komuś przejadły się już te potrawy, możecie przygotować krokiety ziemniaczane. Są niezwykle smaczne, a jednocześnie proste do przygotowania. Przekonajcie się o tym sami. W naszym materiale prezentujemy zdjęcie tych apetycznych krokietów, które jest screen'em z filmiku Weronika Domogród na YouTube. Wyglądają tak, że od razu chce się je zjeść, prawda?
Co zrobić, aby kluski ziemniaczane nie były gumowate i twarde? Wystarczy przestrzegać jednej zasady, a więc zachowania odpowiednich proporcji. Trzeba bowiem podzielić je na cztery równe części i dodać do nich dokładnie tyle mąki ziemniaczanej, ile zajmuje ćwiartka wytłuczonych ziemniaków. Sposób jest prosty i niezawodny, przyznacie?Ziemniaki są chyba najpopularniejszym warzywem w polskiej kuchni. Zwykle podajemy je jako dodatek do obiadu, choć dodajemy je też do zup, sałatek, zapiekanek. Bardzo chętnie przerabiamy je na kluski, bo są o wiele smaczniejsze niż gotowane kartofle.Kluski ziemniaczane to na przykład kopytka, pyzy, kluski szare czy śląskie. Te ostatnie są niezwykle lubiane, bo są smaczne i eleganckie. Serwuje się je nawet na najlepszych przyjęciach. Czasami jednak potrafią wyjść twarde i gumowate. Jak temu zapobiec?
Pomysł na surówkę do obiadu? Przygotuj prostą i smaczną surówkę z pora, jabłka, marchewki i szczypiorku, która wzbogaci każde danie, a wszyscy zjedzą obiad ze smakiem. Poznaj przepis na prostą smaczną surówkę z pora do obiadu.Surówka z pora jest rewelacyjnym dodatkiem do obiadu. Pasuje zarówno do mięsnych, jak i wegetariańskich i wegańskich dań, w tym pieczonego schabu, wołowiny, drobiu, placków warzywnych. Surówkę możesz również dowolnie doprawić, smakuje równie dobrze z oliwą z oliwek, co z majonezem.Potrawę koniecznie skrop sokiem z cytryny, dzięki któremu jabłko nie ściemnieje, a surówka będzie wyglądać bardzo świeżo i apetycznie. Rewelacyjnym dodatkiem jest również szczypiorek, który doda charakteru i wyraźnego smaku.