Buraczki na zimę to jedne z lepszych przetworów, jakie możemy przygotować na przełomie lata i jesieni. Tarte buraki są pysznym dodatkiem do dań obiadowych. Podaj je do pieczonej kaczki, zrazów wołowych, czy kotletów mielonych, a cała rodzina będzie zachwycona.Nie wyobrażam sobie zimy bez przetworów z warzyw i owoców sezonowych. Buraczki na zimę, ogórki kiszone, ogórki w zalewie musztardowej i marynowana cukinia to jedne z moich ulubionych dodatków obiadowych w mroźne, zimowe dni.O ile przygotowanie niektórych przetworów zajmuje sporo czasu, tak buraczki na zimę są gotowe błyskawicznie. Do buraków potrzebuję octu, soli i cukru, nie ma tu żadnej zalewy i innych przypraw. Buraki wystarczy ugotować, zetrzeć na tarce i wymieszać z resztą składników.Przed przygotowywaniem buraczków na zimę zawsze dokładnie myję i wyparzam słoiki i zakrętki. Pojemniki muszą być idealnie czyste, inaczej szybko w przetworach pojawi się pleśń. Słoiki pasteryzuję około 15 minut, dzięki czemu mam pewność, że buraczki będą smaczne i świeże aż do następnego sezonu.
Nie wiecie jaką surówkę przygotować do obiadu? Wybierzcie przyjemnie pikantny rarytas z ogórka. Kilka składników przemieni proste warzywo w prawdziwą ucztę. Spróbujecie koniecznie — miła odmiana od klasyki kuchni polskiej gwarantowana.Surówka z ogórka w stylu azjatyckim odmieni wasze spojrzenie na to warzywo. Sezonowy rarytas łączymy tu z aromatycznym prażonym sezamem i ostrym sosem przygotowanym z typowych dla tej kuchni składników. Smakołyk jest pikantny i aromatyczny — po prostu pyszny.
Siostra Anastazja zdradziła przepis na sałatkę na zimę z buraków i cukinii. Sałatka jest pysznym dodatkiem do obiadu, pasuje do dań mięsnych, np. żeberek, kotletów schabowych, mielonych. Jest prosta w przygotowaniu i posmakuje całej rodzinie.Sałatka na zimę z buraków i cukinii będzie totalnym hitem na Twoim stole. Do sałatki dodajmy również paprykę czerwoną i cebulę. Nie zapominajmy również o przyprawach: liściach laurowych, pieprzu, soli, zielu angielskim, które nadają daniu wyrazu.Przed przygotowywaniem sałatki na zimę z buraków i cukinii dokładnie umyjmy i wyparzmy słoiki i zakrętki. Muszą być sterylnie czyste, dzięki czemu przetwory zachowają świeżość przez wiele miesięcy i nie pojawi się na nich pleśń. Niedokładnie umyte pojemniki przyczynią się do zepsucia przetworów.Bardzo ważny jest również proces pasteryzacji. Pasteryzowanie słoików przez 15 minut do góry dnem zapobiega dostawaniu się powietrza i wilgoci do przetworów, co znacznie przedłuża ich świeżość i smak. Dzięki pasteryzacji sałatka na zimę z buraków i cukinii będzie pyszna aż do następnego sezonu.
Ogórki po kozacku to pomysł na świetne przetwory na zimę. Ogórki będą gotowe po około tygodniu i będą doskonałym dodatkiem do obiadu i innych dań, np. z grilla. Charakterne ogórki po kozacku zachwycą każdego smakosza.Ogórki po kozacku w zalewie musztardowej smakują fenomenalnie. Są wyraźne w smaku, lekko pikantne i bardzo soczyste. Ogórki po kozacku z dodatkiem gorczycy, baldachu kopru, czosnku, musztardy to absolutny hit.Do ogórków po kozacku wybierz ogórki mniejsze i średnie. Ogórki przed przygotowaniem dokładnie umyj, następnie przełóż do miski, zalej zimną wodą i odstaw na dwie godziny, w ten sposób ogórki gruntowe będą jędrne, świeże i zachowają smak na wiele miesięcy.Ogórków po kozacku nie musisz pasteryzować, jednak pamiętaj, aby słoiki i wieczka były wcześniej umyte i wyparzone. Po wlaniu gorącej zalewy musztardowej, odstaw zakręcone słoiki do góry dnem i zaczekaj, aż ostygną. Wieczka w tym czasie wklęsną i dzięki temu przetwory będą bezpieczne przed pleśnią i rozwojem bakterii.
Lubicie marynowane buraki? Słodko-kwaśne warzywo ze słoika będzie świetne jako zdrowa przekąska, składnik sałatki czy dodatek do obiadu. Warto przygotować większą ilości i ułatwić sobie gotowanie. Przepis jest prosty i nie zajmie wam dużo czasu. Spróbujecie?Marynowane buraki spodobają się amatorom kiszonek i warzyw z zalewy. Słodkie i lekko kwaśne jednocześnie buraczane plastry są pełne aromatu i znajdziecie dla nich wiele zastosowań w kuchni. Zrobienie przetworu nie jest skomplikowane i czasochłonne — jeśli macie ugotowane lub upieczone buraki — zrobicie je w chwilę.
Cukinia w zalewie curry jest jeszcze smaczniejsza od ogórków kiszonych. Cukinia w aromatycznej przyprawie z cebulą czerwoną i papryczką chili to hit zimowych przetworów. Cukinia do słoików jest pyszną przekąską i świetnym dodatkiem obiadowym.Cukinia w zalewie curry to jeden z tych przetworów, które muszą znaleźć się w naszej spiżarni. Aromatyczna przyprawa nadaje cukinii doskonałego smaku. Jeśli lubimy pikantne dania, do cukinii dodajmy papryczkę chili. Jeśli wolimy łagodniejszą kuchnię- pomińmy ostry dodatek.Pamiętajmy, żeby dokładnie umyć i sparzyć wszystkie słoiki i zakrętki, w przeciwnym wypadku nasze przetwory się zepsują i pojawi się na nich pleśń. Słoiki muszą być sterylnie czyste. Bardzo ważnym etapem jest również pasteryzacja. Cukinię w zalewie curry pasteryzujemy 15 minut.Do przygotowania cukinii do słoików wybierajmy mniejsze i średnie warzywa. Muszą być również jędrne i zdrowe, bez oznak uszkodzenia i nadgnicia. Zepsuta cukinia również bardzo szybko spleśnieje w słoikach i wszystkie przetwory nie będą nadawać się do jedzenia.
Próbowaliście kiedyś gruszek w occie? Słodki owoc w delikatnej zalewie to nie tylko świetna przekąska, ale też doskonały dodatek do wielu wytrawnych dań czy serów. Z prostym przepisem przygotujecie go w kilka chwil. Warto od razu przygotować większą porcję, bo zniknie w mgnieniu oka.Gruszki są bardzo smaczne i można z nich przygotować wiele przysmaków. Zimą, gdy nie są już tak soczyste i pełne słodyczy, jak obecnie, z pomocą przyjdą nam domowe przetwory. Dzięki dodatkowi zanurzonych w słodkiej zalewie na bazie octu owoców niejedno danie zyska na smaku.
Szukacie wyjątkowego, pysznego dodatku do kanapek, mięs i serów? Zamiast kupować kolejny sos, przygotujcie obłędną, domową konfiturę z czerwonej cebuli. Robi się ją szybko i prosto z niewyszukanych składników. Można ją przygotować też na zapas, by zawsze mieć pod ręką ten niezwykły dodatek. Co zwykle podajecie do kanapek, mięs i serów? Zazwyczaj są to wszelkiego rodzaju gotowe sosy, np. musztarda, keczup, majonez. Są smaczne, ale w ich składzie znajduje się wiele zbędnych składników. Jeśli więc chcecie podać do kanapek, pasztetu czy pieczonego mięsa coś smacznego i naturalnego, przygotujcie konfiturę z cebuli. Można ją zrobić z cebuli żółtej, białej lub czerwonej, jednak ta ostatnia będzie miała najatrakcyjniejszy kolor.
Mizeria w greckim stylu będzie świetnym dodatkiem do wielu dań obiadowych. Ogórek w połączeniu z gęstym, kremowym jogurtem, czosnkiem i koperkiem smakuje wyśmienicie, a jego przyrządzenie jest ekspresowe. Jeśli nie wiecie, co tym razem podać rodzinie — ten przysmak z pewnością przypadnie bliskim do gustu.Tradycyjna mizeria bywa ciężka i potrafi przytłoczyć słodkim smakiem. Lekka grecka wersja z sosem na bazie jogurtu to zupełne przeciwieństwo sztandarowej surówki w kuchni polskiej. Pełna aromatu dzięki dodatkowi koperku i wyrazista za sprawą czosnku i cebulki kompozycja jest warta wypróbowania.
Ogórki krokodylki, czyli znakomite warzywo w pikantnej marynacie z dodatkiem płatków chili spodobają się niejednemu amatorowi letnich przetworów. Smakują lepiej niż małosolne czy kiszone, a przygotowuje się je sprawnie i prosto. Warto spróbować, bo pasują do wielu dań i zachwycają od pierwszego kęsa.Nie ma chyba smaczniejszego letniego rarytasu niż te przyjemnie chrupiące i pikantne ogórki. Krokodylki nie wymagają żmudnych przygotowań. Wystarczy sporządzić prostą zalewę i marynować w niej wcześniej posolone warzywo. Każdy sobie poradzi. Spróbujecie?
Ogórki po cygańsku są kolejną pyszną propozycją na sezonowy rarytas. Połączenie delikatnego warzywa z aromatycznymi pomidorami, charakterną cebulką i odrobiną octu z jabłek z pewnością skusi niejednego smakosza. Zwłaszcza że przygotowuje się je bardzo szybko. Od razu zróbcie więcej, bo znikają jeszcze szybkiej. Nie ma nic lepszego niż dobrze doprawione ogórki podane do letniego obiadu. Jeżeli kiszone już wam się znudziły, przyrządźcie specjał po cygańsku. Prosta marynata i dodatki sprawiają, że ogórki nabierają niepowtarzalnego smaku. Skusicie się?
Próbowaliście kiedyś śliwek w occie? Słodko-kwaśny chrupiący rarytas może stanowić świetną przekąskę. Sprawdzi się także jako dodatek do mięs sałatek czy gulaszy. Przyrządza się go niezwykle prosto — warto spróbować. Pokochacie ten smak.Receptura na domowe śliwki w occie nie jest skomplikowana. Oczyszczone owoce zalewa się aromatycznym, słodkim płynem i odstawia na dobę. Po tym czasie po prostu przenosimy je do słoika i zamykamy. Smakiem będziemy mogli cieszyć się przez całą zimę, a zlany płyn dodamy do niejednego dania.
Domowy ocet jabłkowy jest doskonałym produktem, który nie raz przyda się w kuchni. Jego zrobienie jest niezwykle proste. Wystarczy zalać pokrojone owoce roztworem cukru i odstawić. Resztę pracy wykona upływający czas. Warto spróbować. Ocet jabłkowy obfituje w cenne składniki odżywcze takie jak potas, żelazo czy fosfor oraz korzystne dla zdrowia człowieka witaminy m.in. A, E czy wybrane witaminy z grupy B. Domowa mikstura po rozcieńczeniu idealnie sprawdza się do sałatek, wypieków czy sosów. Warto ją przyrządzić — receptura nie jest skomplikowana, a efekty naprawdę przyjemne. Skusicie się?
Planujecie przygotować przetwory na zimę? Proponujemy nastawić wyborne ogórki w słodko-kwaśnej zalewie. W tych słoikach odkryjecie najlepszy, niezapomniany smak. Wyczujecie w nim nutę papryki, czosnku, kopru i octu, a także bukiet aromatycznych przypraw. Dzięki ich dodatkowi ogórki zyskają charakter i będą niezwykle chrupiące.Przetwory z ogórków należą do jednych z najczęściej robionych. Większość z nas ogórki kisi, niektórzy też konserwują w octowej marynacie. Z ogórków można też przygotować rozmaite sałatki, które zimą będą jak znalazł do obiadu. Dziś proponujemy wam przepis na ogórki w słodko-kwaśnej zalewie. Czyli marynowane, ale nie bardzo ostre, tylko raczej pełne w smaku. A to dzięki dodatkowi warzyw i różnych przypraw. Musicie je wypróbować.
Cukinia w zalewie octowej to jeden z lepszych przetworów na zimę. Cukinia już po czterech tygodniach będzie pełna smaku, a liść laurowy, ziele angielskie i goździki nadadzą jej doskonałego aromatu. Poznaj przepis na klasyczną cukinię w zalewie octowej.Lato to idealna pora roku na przygotowywanie przetworów na zimę. Soczyste, wygrzane w pełnym słońcu warzywa doskonale nadają się do zamknięcia w słoiku, dzięki czemu możemy cieszyć się ich niepowtarzanym smakiem w mroźne, zimowe dni.Cukinia w zalewie octowej to przetwory tradycyjne, przygotowywane przez nasze babcie. Już jako dziecko uwielbiałam smak cukinii marynowanej i nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej nie być w mojej spiżarni. Cukinia jest naprawdę szybka w przygotowaniu, a jej smak za każdym razem zachwyca każdego.W przepisie nie ma podanej ilości cukinii ani słoików. Przygotowujemy tyle, na ile mamy ochotę. Bardzo ważne są natomiast zachowanie proporcji podczas gotowania zalewy na cukinię w zalewie octowej: na 1 l wody potrzebujemy dokładnie pół szklanki octu, pół szklanki cukru i łyżkę soli.
Kończą wam się pomysły na przyrządzenie ogórków? Zróbcie je po watykańsku. Prosta, pełna słodyczy marynata idealnie komponuje się z soczystym i delikatnym warzywem, nadając mu wyrazistości. Sekretem niecodziennego smaku rarytasu jest dodatek rodzynek sułtańskich, których słodycz zaskakująco dobrze współgra z klasycznymi przyprawami dodawanymi do kiszonek. Koniecznie spróbujcie — pokochacie ten smak.Słodkie ogórki po watykańsku są kolejną pyszną propozycją na smakowite przetwory z sezonowego rarytasu. Będą idealne do dań z grilla, sałatek czy kanapek. Ich przygotowanie jest bardzo proste, a efekty zaskakują i na długo zapadają w pamięć. Skusicie się?
Przygotowaliście już cukinię na zimę? A może nadal zastanawiacie się co zrobić z nadwyżkami warzywa? Prosty przepis, który dziś wam proponujemy, z pewnością wam się spodoba. Dzięki prostej marynacie cukinia w marynacie będzie smakowała niczym borowiki. Tak dobrego rarytasu jeszcze nie jedliście. Koniecznie spróbujcie.Cukinię, podobnie jak ogórki czy pomidory można zamknąć w słoikach na zimę. Sposobów na przygotowanie z niej smakowitych przetworów jest kilka. Tym razem przyrządzimy ją w aromatycznej marynacie z dodatkiem ziół, ostrej papryczki i czosnku. Receptura jest dziecinnie prosta, a smak zachwyca. Skusicie się?
Znacie ogórki po meksykańsku? Pyszna wersja sezonowego warzywa przyrządzana jest z dodatkiem ostrej papryczki i czosnku. Choć jej zrobienie jest nieco czasochłonne, warto się skusić. Marynowany w aromatycznej mieszance przypraw ogórek jest wyśmienity i pełen charakteru. Zbierze mnóstwo zachwytów. Przetwory ze świeżych ogórków można przyrządzać na wiele sposobów. Pikantna marynata z chilli i czosnkiem, jaką dziś wam proponujemy, skusi zwłaszcza amatorów dań w stylu meksykańskim. Tak przygotowane ogórki są aromatyczne i pasują zarówno do obiadu, jak i wyrazistych sałatek. Skusicie się?
Cukinia w zalewie jest przysmakiem, na który skusi się niejeden smakosz. Ania Bardowska zdradziła, jak ją przygotowuje. Celebrytka wykorzystuje przyprawę curry dzięki, której warzywo nabiera wyjątkowego aromatu i smakuje znakomicie. Sprawdźcie koniecznie — taka cukinia jest obłędnie pyszna. Sezon na cukinię trwa. Warto przygotować ją do słoików na zimę w kilku wariantach. Tym razem proponuje przepis gwiazdy programu „Rolnik szuka żony”, Ani Bardowskiej. Wyrazista kompozycja z dodatkiem curry idealnie pasuje do lekko słodkiego letniego warzywa. Spróbujecie?
Robiliście kiedyś powidła śliwkowe bez mieszania? Jeśli wydaje wam się, że podczas gotowania owoce będą przywierać, zdziwicie się. Przełożenie śliwek cukrem i odstawienie ich na pół doby spowoduje, że puszczą sok, który zapobiegnie przypalaniu wyrobu. Warto się przekonać — wychodzą smaczne i nie trzeba ich pilnować.Z pewnością natrafiliście na niejedną instrukcję, w której jest informacja, że powidła śliwkowe choć raz trzeba przemieszać. Ma to zapobiec przywieraniu owoców do dna garnka, w którym je smażymy. Tymczasem istnieje prosty patent, który nie będzie od nas wymagał nieustannej kontroli gotowanego rarytasu. Spróbujecie?
Cukinia po francusku to doskonały pomysł na zimowe przetwory. Jest niezwykle soczysta i chrupiąca. Charakteru dodaje jej czosnek, koper i oczywiście zalewa z solidną porcją musztardy. Tak przygotowana cukinia smakuje doskonale. Cukinia po francusku jest bardzo prosta w przygotowaniu i tak smaczna, że momentalnie znika ze spiżarni. Cukinię kroimy w plasterki i zasypujemy szczyptą soli, dzięki której warzywo szybciej puści wodę. Cukinia do słoików nie może mieć żadnych przebarwień na skórze. Wybierajmy również małe i średnie warzywa.Do cukinii po francusku dodajemy dwa rodzaje musztardy- musztardę francuską, czyli z całymi ziarnami gorczycy oraz musztardę miodową, o przyjemnym, słodkawym smaku. Zalewę zawsze przygotowujmy według proporcji- 1 łyżka soli na 1 l wody, w przeciwnym razie przetwory będą przesolone.Przed przygotowaniem cukinii po francusku koniecznie umyjmy i wyparzmy słoiki i zakrętki. Wyparzenie jest bardzo ważne, ponieważ po samym umyciu nie pozbędziemy się wszystkich bakterii i drobnoustrojów, które mogą zepsuć wszystkie przetwory. Słoiki muszą być sterylnie czyste.
Chrzan tarty jest świetnym dodatkiem do dań mięsnych czy surówek. Wystarczy zaledwie 5 produktów, by pełną charakteru ostrą pastę zrobić w domu. Warto przygotować kilka słoiczków na zimę, by później móc cieszyć się ulubionymi przysmakami. Przepis jest dziecinnie prosty.Jeśli zastanawialiście się jak przygotować chrzan do słoików, mamy dla was prostą metodę, która pozwoli wam utrwalić lubianą i zdrową przyprawę. Nie ściemnieje i nie będzie sucha, a ponieważ zamkniemy warzywo i kilka roślinnych dodatków, każdy będzie mógł skorzystać. Spróbujecie?
Domowy ocet jabłkowy zachwyca przyjemnym smakiem. To świetna i zdrowsza alternatywa dla gotowego produktu sklepowego. Ocet jest prosty w przygotowaniu, wystarczą tylko trzy składniki i odrobina cierpliwości, a przygotujesz wyśmienity dodatek do sałatek i innych dań.Domowy ocet jabłkowy jest świetnym dodatkiem do sałatek, surówek, marynat, a nawet rosołu i mięs. Ocet jabłkowy jest o wiele delikatniejszy od spirytusowego, czy winnego, a domowy produkt zachwyca dodatkowo przyjemnym, słodkawym smakiem.Ocet jabłkowy nie wymaga gotowania, wystarczy przygotować wszystkie składniki i co jakiś czas przemieszać zawartość większego słoika i ocet będzie gotowy. Po około 4- 5 tygodniach otrzymasz mętny produkt, który już nadaje się do spożycia. Jeśli jednak wolisz klarowny ocet, wstaw go do lodówki na około 2 miesiące, a stanie się przejrzysty.Do przygotowania domowego octu jabłkowego koniecznie wybierz zdrowe jabłka. Owoce nawet z najmniejszymi uszkodzeniami nie nadają się do fermentacji, ponieważ zepsują cały produkt. Bardzo ważne jest również dokładne umycie i wyparzenie słoika, w którym będziesz robił ocet. Słoik musi być sterylnie czysty, inaczej pojawi się pleśń.
Sprawdźcie, jak zrobić ogórki po cygańsku. Przyprawiają o zawrót głowy, a ich smak rozpala zmysły. Po prostu nikt nie może się im oprzeć. Co potrzebujecie do ich przygotowania? Oprócz ogórków przyda się cebula, przecier pomidorowy, miód i kilka składników, które z pewnością macie w kuchennych zapasach. Ogórki są jednymi z najchętniej przerabianymi warzywami na zimę. Zwykle je kisimy, ale też konserwujemy w octowej marynacie. Warto jednak spróbować także innych, ogórkowych przysmaków. My proponujemy dzisiaj ogórki po cygańsku, które zalane są pysznym sosem o słodko-kwaśnym smaku.
Mizeria z ogórków gruntowych z pęczkiem koperku i pieprzem to doskonały pomysł na zimowe przetwory. Ogórki są jędrne, soczyste i pełne smaku, zimą wystarczy dodać do nich kwaśną śmietanę i mamy przepyszny dodatek do kotletów schabowych i innych potraw.Mizeria przygotowana latem z ogórków gruntowych dojrzewających w pełnym słońcu smakuje rewelacyjnie. Zimą niestety kupimy już wyłącznie szklarniowe ogórki, które nie są już tak soczyste i praktycznie nie mają smaku. Jest na to jednak skuteczny sposób- mizeria do słoików na zimę.Przed przygotowaniem mizerii musimy dokładnie umyć i oczyścić ogórki, następnie muszą poleżeć przez dwie godziny w zimnej wodzie. Ten krok jest absolutnie konieczny, ponieważ wtedy ogórki będą najsmaczniejsze i zachowają jędrność aż do następnego sezonu.Bardzo ważne jest również dokładne umycie i wyparzenie słoików i zakrętek. Jeśli tego nie zrobimy, najprawdopodobniej wszystkie przetwory będą do wyrzucenia, ponieważ namnożą się w nich bakterie, które były w nieumytych słoikach.
Ogórki po indyjsku to propozycja na zimowe przetwory w niezwykłym wydaniu. Cebula, gorczyca i aromatyczna zalewa z dodatkiem orientalnej przyprawy curry sprawią, że ogórki będą absolutnym hitem. Ogórki w zalewie curry pokocha cała rodzina.Ogórki po indyjsku pojawiły się w mojej spiżarni kilka lat temu i od tej pory ciągle do nich wracam. Zimą ogórki w aromatycznej zalewie wykorzystuję do sałatek, zimnej płyty lub dodatek do drugiego dania. Ogórki są również pyszną przekąską w chłodne, zimowe wieczory.Przed przygotowywaniem ogórków po indyjsku pamiętajmy o dwóch bardzo ważnych zasadach: po pierwsze, ogórki gruntowe po umyciu i wyszorowaniu zalewamy zimną wodą i odstawiamy na dwie godziny, dzięki czemu będą jędrne i soczyste. Do przetworów wybierajmy mniejsze i średnie ogórki.Po drugie- musimy dokładnie umyć i wyparzyć wszystkie słoiki razem z zakrętkami. To konieczny krok, bez którego w przetworach namnożą się bakterie, które zepsują ogórki po indyjsku i każde inne warzywa. Słoiki muszą być sterylnie czyste, wtedy będziemy cieszyć się naszymi przetworami przez wiele długich miesięcy.
Marynowane grzyby są pysznym dodatkiem do sałatek, zimnej płyty i jako przekąska. Siostra Anastazja zdradziła recepturę na zimowe przetwory, które wychodzą za każdym razem. Poznaj najlepszy przepis na marynowane grzyby.Grzyby marynowane to jedne z lepszych przetworów na zimę. Grzyby smakują wyśmienicie i są bardzo aromatyczne. Sekretem idealnych grzybów jest zalewa i sposób przygotowania. Niezależnie od tego, czy chcesz przygotować prawdziwki, czy pieczarki, zrób je według przepisu siostry Anastazji, a każdy będzie zachwycony.Zawsze dokładnie umyj i sparz słoiki przed przygotowywaniem marynowanych grzybów. Słoiki muszą być niemal sterylne, w przeciwnym wypadku bakterie namnożą się i zepsują całe przetwory. Marynowane grzyby należy również pasteryzować, dzięki czemu będą smaczne i świeże przez wiele miesięcy.Do przygotowania zalewy wykorzystaj wodę filtrowaną. Jeśli nie posiadasz filtrów, wodę z kranu wlej do garnka i odstaw na 24 godziny. W ten sposób pozbędziesz się chloru i innych substancji, które zmienią smak marynowanych grzybów i mogą sprawić, że przetwory się zepsują.
Cukinia po indyjsku jest pysznym i pełnym aromatu wyrazistym przysmakiem, który spodoba się wielu smakoszom. Proste przygotowanie i zapadający w pamięć smak sprawią, że sięgniecie po nią nie raz. Koniecznie spróbujcie.Trwający sezon na cukinię jest doskonałym momentem na przygotowanie smakowitych przetworów. Amatorów wyrazistych przysmaków z pewnością ucieszy nasza nowa propozycja. Aromatyczne curry, pikantna gorczyca i ostre chilli, które dodamy do marynaty, sprawią, że warzywo nabierze charakteru.