Robiliście kiedyś powidła śliwkowe bez mieszania? Jeśli wydaje wam się, że podczas gotowania owoce będą przywierać, zdziwicie się. Przełożenie śliwek cukrem i odstawienie ich na pół doby spowoduje, że puszczą sok, który zapobiegnie przypalaniu wyrobu. Warto się przekonać — wychodzą smaczne i nie trzeba ich pilnować.Z pewnością natrafiliście na niejedną instrukcję, w której jest informacja, że powidła śliwkowe choć raz trzeba przemieszać. Ma to zapobiec przywieraniu owoców do dna garnka, w którym je smażymy. Tymczasem istnieje prosty patent, który nie będzie od nas wymagał nieustannej kontroli gotowanego rarytasu. Spróbujecie?
Cukinia po francusku to doskonały pomysł na zimowe przetwory. Jest niezwykle soczysta i chrupiąca. Charakteru dodaje jej czosnek, koper i oczywiście zalewa z solidną porcją musztardy. Tak przygotowana cukinia smakuje doskonale. Cukinia po francusku jest bardzo prosta w przygotowaniu i tak smaczna, że momentalnie znika ze spiżarni. Cukinię kroimy w plasterki i zasypujemy szczyptą soli, dzięki której warzywo szybciej puści wodę. Cukinia do słoików nie może mieć żadnych przebarwień na skórze. Wybierajmy również małe i średnie warzywa.Do cukinii po francusku dodajemy dwa rodzaje musztardy- musztardę francuską, czyli z całymi ziarnami gorczycy oraz musztardę miodową, o przyjemnym, słodkawym smaku. Zalewę zawsze przygotowujmy według proporcji- 1 łyżka soli na 1 l wody, w przeciwnym razie przetwory będą przesolone.Przed przygotowaniem cukinii po francusku koniecznie umyjmy i wyparzmy słoiki i zakrętki. Wyparzenie jest bardzo ważne, ponieważ po samym umyciu nie pozbędziemy się wszystkich bakterii i drobnoustrojów, które mogą zepsuć wszystkie przetwory. Słoiki muszą być sterylnie czyste.
Chrzan tarty jest świetnym dodatkiem do dań mięsnych czy surówek. Wystarczy zaledwie 5 produktów, by pełną charakteru ostrą pastę zrobić w domu. Warto przygotować kilka słoiczków na zimę, by później móc cieszyć się ulubionymi przysmakami. Przepis jest dziecinnie prosty.Jeśli zastanawialiście się jak przygotować chrzan do słoików, mamy dla was prostą metodę, która pozwoli wam utrwalić lubianą i zdrową przyprawę. Nie ściemnieje i nie będzie sucha, a ponieważ zamkniemy warzywo i kilka roślinnych dodatków, każdy będzie mógł skorzystać. Spróbujecie?
Domowy ocet jabłkowy zachwyca przyjemnym smakiem. To świetna i zdrowsza alternatywa dla gotowego produktu sklepowego. Ocet jest prosty w przygotowaniu, wystarczą tylko trzy składniki i odrobina cierpliwości, a przygotujesz wyśmienity dodatek do sałatek i innych dań.Domowy ocet jabłkowy jest świetnym dodatkiem do sałatek, surówek, marynat, a nawet rosołu i mięs. Ocet jabłkowy jest o wiele delikatniejszy od spirytusowego, czy winnego, a domowy produkt zachwyca dodatkowo przyjemnym, słodkawym smakiem.Ocet jabłkowy nie wymaga gotowania, wystarczy przygotować wszystkie składniki i co jakiś czas przemieszać zawartość większego słoika i ocet będzie gotowy. Po około 4- 5 tygodniach otrzymasz mętny produkt, który już nadaje się do spożycia. Jeśli jednak wolisz klarowny ocet, wstaw go do lodówki na około 2 miesiące, a stanie się przejrzysty.Do przygotowania domowego octu jabłkowego koniecznie wybierz zdrowe jabłka. Owoce nawet z najmniejszymi uszkodzeniami nie nadają się do fermentacji, ponieważ zepsują cały produkt. Bardzo ważne jest również dokładne umycie i wyparzenie słoika, w którym będziesz robił ocet. Słoik musi być sterylnie czysty, inaczej pojawi się pleśń.
Sprawdźcie, jak zrobić ogórki po cygańsku. Przyprawiają o zawrót głowy, a ich smak rozpala zmysły. Po prostu nikt nie może się im oprzeć. Co potrzebujecie do ich przygotowania? Oprócz ogórków przyda się cebula, przecier pomidorowy, miód i kilka składników, które z pewnością macie w kuchennych zapasach. Ogórki są jednymi z najchętniej przerabianymi warzywami na zimę. Zwykle je kisimy, ale też konserwujemy w octowej marynacie. Warto jednak spróbować także innych, ogórkowych przysmaków. My proponujemy dzisiaj ogórki po cygańsku, które zalane są pysznym sosem o słodko-kwaśnym smaku.
Mizeria z ogórków gruntowych z pęczkiem koperku i pieprzem to doskonały pomysł na zimowe przetwory. Ogórki są jędrne, soczyste i pełne smaku, zimą wystarczy dodać do nich kwaśną śmietanę i mamy przepyszny dodatek do kotletów schabowych i innych potraw.Mizeria przygotowana latem z ogórków gruntowych dojrzewających w pełnym słońcu smakuje rewelacyjnie. Zimą niestety kupimy już wyłącznie szklarniowe ogórki, które nie są już tak soczyste i praktycznie nie mają smaku. Jest na to jednak skuteczny sposób- mizeria do słoików na zimę.Przed przygotowaniem mizerii musimy dokładnie umyć i oczyścić ogórki, następnie muszą poleżeć przez dwie godziny w zimnej wodzie. Ten krok jest absolutnie konieczny, ponieważ wtedy ogórki będą najsmaczniejsze i zachowają jędrność aż do następnego sezonu.Bardzo ważne jest również dokładne umycie i wyparzenie słoików i zakrętek. Jeśli tego nie zrobimy, najprawdopodobniej wszystkie przetwory będą do wyrzucenia, ponieważ namnożą się w nich bakterie, które były w nieumytych słoikach.
Ogórki po indyjsku to propozycja na zimowe przetwory w niezwykłym wydaniu. Cebula, gorczyca i aromatyczna zalewa z dodatkiem orientalnej przyprawy curry sprawią, że ogórki będą absolutnym hitem. Ogórki w zalewie curry pokocha cała rodzina.Ogórki po indyjsku pojawiły się w mojej spiżarni kilka lat temu i od tej pory ciągle do nich wracam. Zimą ogórki w aromatycznej zalewie wykorzystuję do sałatek, zimnej płyty lub dodatek do drugiego dania. Ogórki są również pyszną przekąską w chłodne, zimowe wieczory.Przed przygotowywaniem ogórków po indyjsku pamiętajmy o dwóch bardzo ważnych zasadach: po pierwsze, ogórki gruntowe po umyciu i wyszorowaniu zalewamy zimną wodą i odstawiamy na dwie godziny, dzięki czemu będą jędrne i soczyste. Do przetworów wybierajmy mniejsze i średnie ogórki.Po drugie- musimy dokładnie umyć i wyparzyć wszystkie słoiki razem z zakrętkami. To konieczny krok, bez którego w przetworach namnożą się bakterie, które zepsują ogórki po indyjsku i każde inne warzywa. Słoiki muszą być sterylnie czyste, wtedy będziemy cieszyć się naszymi przetworami przez wiele długich miesięcy.
Marynowane grzyby są pysznym dodatkiem do sałatek, zimnej płyty i jako przekąska. Siostra Anastazja zdradziła recepturę na zimowe przetwory, które wychodzą za każdym razem. Poznaj najlepszy przepis na marynowane grzyby.Grzyby marynowane to jedne z lepszych przetworów na zimę. Grzyby smakują wyśmienicie i są bardzo aromatyczne. Sekretem idealnych grzybów jest zalewa i sposób przygotowania. Niezależnie od tego, czy chcesz przygotować prawdziwki, czy pieczarki, zrób je według przepisu siostry Anastazji, a każdy będzie zachwycony.Zawsze dokładnie umyj i sparz słoiki przed przygotowywaniem marynowanych grzybów. Słoiki muszą być niemal sterylne, w przeciwnym wypadku bakterie namnożą się i zepsują całe przetwory. Marynowane grzyby należy również pasteryzować, dzięki czemu będą smaczne i świeże przez wiele miesięcy.Do przygotowania zalewy wykorzystaj wodę filtrowaną. Jeśli nie posiadasz filtrów, wodę z kranu wlej do garnka i odstaw na 24 godziny. W ten sposób pozbędziesz się chloru i innych substancji, które zmienią smak marynowanych grzybów i mogą sprawić, że przetwory się zepsują.
Cukinia po indyjsku jest pysznym i pełnym aromatu wyrazistym przysmakiem, który spodoba się wielu smakoszom. Proste przygotowanie i zapadający w pamięć smak sprawią, że sięgniecie po nią nie raz. Koniecznie spróbujcie.Trwający sezon na cukinię jest doskonałym momentem na przygotowanie smakowitych przetworów. Amatorów wyrazistych przysmaków z pewnością ucieszy nasza nowa propozycja. Aromatyczne curry, pikantna gorczyca i ostre chilli, które dodamy do marynaty, sprawią, że warzywo nabierze charakteru.
Niemiecka surówka z cukinii jest smakowitym sezonowym rarytasem. Jej przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę, a smak zachwyca. Tak orzeźwiający specjał idealnie sprawdzi się w upalne dni. Koniecznie spróbujcie. Surówka z cukinii będzie przyjemnym urozmaiceniem domowego obiadu. Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, sezonowe warzywo może być jedzone na surowo, a w tej odsłonie smakuje wyśmienicie. Niemiecka surówka jest lekka, soczysta i pełna aromatu. Pyszne połączenie octu jabłkowego, cukru i gorczycy sprawi, że warzywo delikatnie zmięknie i nabierze wyrazistego smaku. Całości dopełni świeży koperek. Spróbujecie?
Ogórki po amerykańsku są znakomitą i prostą w przygotowaniu przekąską. Marynowane wraz z papryką zielone warzywo z pewnością spodoba się amatorom domowych przetworów z octu. Koniecznie spróbujcie — ten smak was zachwyci. Sezon na ogórki trwa i warto wykorzystać ten czas na przyrządzenie frykasów, które umilą długie zimowe dni. Jedną z ciekawszych propozycji może być prosta przekąska z dodatkiem papryki. Połączenie marynowanych w soli warzyw z aromatyczną jest niezwykle satysfakcjonujące. Spróbujecie?
Ogórki po kaszubsku kocha cała Polska. Są chrupiące, jędrne i mają rewelacyjny smak, który zawdzięczają kminkowi, marchewce i papryce. Ogórki będą gotowe już po dwóch miesiącach, a ich przygotowanie zajmie Ci kilka chwil.Lato to idealna pora na domowe przetwory. Ogórki po kaszubsku zachwycają swoim niecodziennym smakiem. Są doskonale doprawione, chrupiące i soczyste, będą idealnym dodatkiem do dań mięsnych i innych potraw.Przed przygotowywaniem ogórków po kaszubsku dokładnie umyj i sparz słoiki. W przeciwnym razie przetwory po kilku miesiącach mogą się zepsuć. Bardzo ważna jest również pasteryzacja, dzięki której ogórki będą świeże i smaczne aż do następnego sezonu.Ogórki po kaszubsku będą gotowe po dwóch miesiącach marynowania w zalewie. Do ogórków koniecznie dodaj marchew, paprykę, czosnek, koper, gorczycę i kminek, dzięki któremu przetwory mają wspaniały smak.
Poznajcie przepis na hitowe ogórki w keczupie do słoików na zimę. Będą one z pewnością przebojem wśród przetworów i zachwycą was niecodziennym smakiem. Zimą będą jak znalazł do obiadu czy na przekąskę. Przygotujcie sobie kilka małych słoiczków, a z pewnością nie pożałujecie.Wśród przetworów z ogórków królują ogórki kiszone i konserwowe. Jednak z tego warzywa można też zrobić przeróżne sałatki. Dziś jednak proponujemy ogórki w pikantnej zalewie z dodatkiem keczupu. Będą miały wyrazisty smak i pyszny, gęsty sos.
Ogórki w plasterkach w zalewie curry to prawdziwa gratka dla każdego smakosza. Ogórki są lekko pikantne i wyraźne w smaku. Są doskonałym dodatkiem do grillowanego mięsa, dań obiadowych i zimnej płyty.Lato to idealny czas na przygotowywanie przetworów. Oprócz ogórków kiszonych i małosolnych przygotujmy również wyśmienite ogórki w zalewie curry. Ich orientalny smak z pikantną nutą zachwyci całą rodzinę.Do ogórków w zalewie curry wybierzmy średnie ogórki gruntowe, koniecznie świeże i jędrne. Ogórki nie mogą być również uszkodzone i nie mogą mieć żadnych przebarwień, w przeciwnym wypadku przetwory mogą się zepsuć. Ogórki moczymy przez godzinę w zimnej wodzie, zanim je pokroimy i przełożymy do słoików.Ogórki w zalewie curry musimy pasteryzować do góry dnem w dużym garnku przez około 5 minut. Dzięki pasteryzacji ogórki zachowają smak, chrupkość i świeżość aż do następnego sezonu. Gdy ogórki ostygną, przełóżmy je do spiżarni lub w zacienione, chłodniejsze miejsce.
Co podać do obiadu? Dobrym uzupełnieniem może być obłędna mizeria z dodatkiem octu. Mamy na nią najlepszy, prosty przepis. Przygotuj ją raz, a jej wyraźny smak z pewnością zachwyci cię na tyle, że wrócisz do tej receptury. Oczywiście przeciwnicy octu mogą go zastąpić sokiem z cytryny, który jest nieco łagodniejszy w smaku.Mizeria jest jednym z najbardziej klasycznych dodatków do obiadów. Szczególnym powodzeniem cieszy się latem, gdy są dostępne ogórki gruntowe. Wtedy jest niezwykle chrupiąca i smaczna. Jednak z ogórków sałatkowych czy węży, też wychodzi smaczna. Mizerię lubimy za jej orzeźwiający smak, który dają ogórki. Jednak można go też podbić innymi dodatkami, np. świeżym koperkiem, świeżo zmielonym pieprzem, czy octem. Ten ostatni składnik przyjemnie zaostrza smak mizerii, ale lepiej nie przesadzać z jego ilością. Ocet traktujmy bardziej jako przyprawę.
Sprawdźcie, jak zrobić słodko-kwaśny sos z cukinii i papryki do słoików na zimę. Jest prosty, tani i bardzo smaczny. Gwarantujemy, że nikt mu się nie oprze. A zimą będzie jak znalazł do obiadu. Wystarczy go tylko odgrzać i podać np. z makaronem, kaszą lub ryżem.Wygląda na to, że w tym roku robienie przetworów nie będzie zbyt opłacalne. Jednak czasami uda się kupić warzywa i owoce taniej lub dostać je od znajomych. Niektórzy mają też małe plantacje w swoich ogródkach. Warto więc wykorzystać takie okazje i nie zmarnować surowca.Niewątpliwie jednym z tańszych warzyw dostępnych na naszym rynku jest cukinia. Zwłaszcza w sezonie można ją kupić po naprawdę dobrych cenach. Wystarczy dorzucić do niej trochę papryki, cebuli i przypraw, by przygotować doskonały sos na zimę. Będzie jak znalazł, gdy nie będzie czasu lub pomysłu na gotowanie obiadu.
Poznajcie przepis na najlepsze kultowe ogórki po warszawsku do słoików na zimę. Będą one z pewnością największym hitem wśród przygotowanych przez was przetworów. Zachwycą doskonałą chrupkością i słodko-kwaśnym smakiem. Świetnie sprawdzą się jako przekąska, zakąska i dodatek do sałatek. Ogórki po warszawsku to wersja ogórków konserwowych. Wyróżniają się dodatkiem marchewki, czosnku i innych przypraw dodawanych tak naprawdę do ogórków kiszonych. Zalewa się je lekką marynatą z dodatkiem octu, soli i cukru. Dzięki temu mają dość łagodny smak i są niezwykle chrupiące.
Czym różnią się ogórki kiszone od kwaszonych? Mało osób zdaje sobie sprawę z zasadniczej różnicy między ogórkami kiszonymi a kwaszonymi. Bardzo łatwo więc o pomyłkę, przez co zamiast jędrnych, soczystych ogórków kupimy ogórki miękkie i pozbawione smaku.Ogórki kiszone a kwaszone. Czy różni je tylko nazwa, czy coś więcej? Okazuje się, że ogórki kwaszone to ogórki kiszone produkowane niższym kosztem i w bardzo szybki sposób. Gorąco polecam przygotowywanie kiszonek samodzielnie, jednak jeśli nie masz na to czasu, musisz dokładnie sprawdzać słoik z produktem.Kupiłeś ogórki kiszone, a po otworzeniu słoika okazało się, że ogórki są octowe, blade i w smaku absolutnie nie przypominają kultowych kiszonek? Sprawdź etykietę, bardzo możliwe, że kupiłeś ogórki, które producent określił jako "ogórki kwaszone". Poznaj różnice między ogórkami kiszonymi a kwaszonymi.Ogórki kiszone, które powstały w naturalnym procesie fermentacji są nie tylko pyszne i soczyste, ale i bardzo zdrowe. Również woda, która naturalnie mętnieje jest bogatym źródłem witaminy C i kwasy mlekowego, który dba o pracę naszych jelit. Zdrowe jelita to zdrowy organizm, dlatego też kiszonki powinny znaleźć się w naszej dziennej diecie.
Czereśnie są już dostępne na targowiskach. Warto przygotować z nich smakowite przetwory. Tym razem polecamy niezawodny sposób na zamarynowanie z dodatkiem kilku aromatycznych przypraw. Będą idealne do mięsnych frykasów. Warto spróbować — efekty was zachwycą. Czereśnie są jednymi ze smaczniejszych owoców, pojawiających się w lecie. Warto zachować ich wspaniały smak na dłużej i połączyć go z kilkoma lubianymi przyprawami. Prosty marynowany rarytas skradnie niejedno serce. Skusicie się?
Poznajcie przepis na wyśmienite ogórki w pomidorach do słoików na zimę. Z pewnością staną się hitem wśród robionych przez was przetworów. Ogórki dają tej sałatce orzeźwiający smak, a z kolei pomidory wyrazisty, kwaśny. Dopełnienie całości stanowi czosnek, który doskonale podkreśla smak i aromat.Przetwory z ogórków należą do jednych z najbardziej lubianych. Zwykle ogórki kisimy lub konserwujemy w marynacie z octem. Dziś jednak proponujemy bardzo ciekawy przepis na ogórki w przecierze pomidorowym. Tak przygotowana, zimowa sałatka ma wyraźny smak, z orzeźwiającą nutą. Musicie ją wypróbować.
Ogórki po kozacku to pomysł na niezwykle przetwory na zimę. Ogórki w zalewie z dodatkiem musztardy, octu, cukru i gorczycy są bardzo wyraźne w smaku, soczyste i pyszne. Poznaj przepis na charakterne ogórki po kozacku. Absolutny przebój wśród przetworów.Wszyscy uwielbiamy wyraźne w smaku przetwory na zimę, które przygotowujemy z ogórków i wielu innych warzyw. Robienie domowych przetworów to już tradycja i zawsze w sierpniu przygotowujemy wiele pyszności, które zimą smakują najlepiej.Oprócz kiszonych i konserwowych ogórków i innych warzyw, przygotuj również ogórki po kozacku w zalewie musztardowej- są niezwykle wyraźne, soczyste i smaczne. Ogórki te są doskonałym dodatkiem do kanapek, sałatek, zimnej płyty.Charakterne ogórki z musztardą smakują doskonale również jako uzupełnienie dań głównych. Podaj je między innymi z polędwiczkami wieprzowymi, wołowiną w sosie własnym, gulaszem, kotletami schabowymi, a wszyscy będą zachwyceni.Z przepisu zrobisz jeden, duży słoik lub kilka mniejszych. Jeśli wlejesz gorącą zalewę i postawisz słoiki do góry dnem, nie musisz ich pasteryzować. Ogórki zachowają świeżość przez wiele miesięcy. Po otwarciu słoika, przechowuj go w lodówce.Na zimę przygotuj również pyszną pastę kanapkową z grzybów leśnych. Pasta zachowa świeżość aż do następnego sezonu, a Ty zachowasz smak lata i jesieni na wiele miesięcy.
Mizeria z octem jest znaną części smakoszy wersją klasyku. Choć najczęściej jemy ją z samą śmietaną, warto wlać do niej nieco tego dodatku i przekonać się jak dobrze wpływa ona na smak surówki z ogórków. Będziecie zaskoczeni efektami.Mizerię lubi wielu smakoszy. Niektórzy z nas z pewnością zastanawiają się, po co dodawać do niej ocet. Okazuje się, że nieoczywista, płynna przyprawa wspaniale podkreśla smak ogórków. Jeśli jeszcze nie próbowaliście — gorąco polecamy.
Oto sałatka szwedzka z ogórków na zimę, która robi się praktycznie sama. Mamy na nią najlepszy, prosty przepis. Ogórki wystarczy pokroić w plasterki, zalać zalewą i zapasteryzować. Zimą będą doskonałym dodatkiem do obiadu — pełnym smaku i bez pracy. Choć czasy robienia mnóstwa przetworów na zimę odeszły już trochę w niepamięć, to jednak wiele osób nadal przygotowuje swoje ulubione przysmaki. Zwłaszcza takie, których nie da się nigdzie kupić i to za żadne skarby. Do takich przetworów należy z pewnością sałatka szwedzka. Sałatkę szwedzką robi się z ogórków. A jej tajemnicą jest pełna aromatu zalewa. Gdy pokrojone warzywa poleżą w niej odpowiednio długo, nabiorą doskonałego smaku. Sałatkę szwedzką można podać do obiadu, np. pieczonego lub duszonego mięsa.
Palniki kuchenki gazowej są tym elementem, o którego wyczyszczeniu najczęściej zapominamy. Dla własnego bezpieczeństwa warto dbać o ich stan. Zwłaszcza że istnieją proste domowe sposoby na utrzymanie ich w dobrym stanie. Sprawdźcie nasze wskazówki koniecznie. Palniki kuchenne — podobnie jak płytę czy piekarnik — należy regularnie czyścić. Do ich pielęgnacji nie są jednak potrzebne drogie, specjalistyczne środki. O prawidłowy stan i brak zabrudzeń z powodzeniem zadbamy przy pomocy środków, które mamy w kuchni. Podpowiadamy jak to zrobić skutecznie.
Planujesz w tym roku robić przetwory z ogórków? Jeśli tak, powiemy ci, jak zrobić wyborne ogórki po grecku do słoików na zimę. Przedstawimy przepis krok po kroku, dzięki któremu pikle wyjdą pyszne i chrupiące. Ich tajemnicą jest dość łagodna marynata, a także dodatek warzyw. Koniecznie przetestuj tę recepturę.Ogórki lubimy pod każdą postacią. Smaczne są świeże, chrupane na przekąskę lub przerobione na mizerię. Jednak bardzo dobre są też ogórkowe przetwory. Uwielbiamy zwłaszcza ogórki kiszone i konserwowe. Te drugie są ostrzejsze w smaku, doskonałe na zakąskę i jako dodatek do potraw.
Planujecie już, jakie przetwory zrobicie w tym roku? Polecamy jedyne w swoim rodzaju ogórki po chińsku na zimę. Zapewniamy, że nic lepszego nie zjecie, bo te ogórki są chrupiące, pełne aromatu, z przyjemną, ostrawą nutą. Będą doskonałe do obiadu, na przekąskę i kanapki. Nie robimy już tyle przetworów na zimę, co kiedyś. W sklepach bowiem przez cały rok dostępnych jest wiele produktów. Poza tym warzywa i owoce mają dość wysokie ceny, by je przetwarzać. Jednak zawsze warto przygotować kilka słoiczków ulubionych przysmaków. Będą pod ręką, gdy najdzie nas ochota na coś pysznego.Do jednych z najbardziej lubianych przetworów należą te ogórkowe. Ogórki kisimy, marynujemy i robimy z nich różne sałatki na zimę. Stanowią one doskonały dodatek do dań obiadowych, a także do sałatek i przekąsek. Dlatego dziś proponujemy właśnie ogórki, tylko w chińskiej wersji.
Ogórki królewskie są pyszną słodko-kwaśną odsłoną lekkiego i orzeźwiającego warzywa. Zalewa z czterech składników — miodu, cukru, octu i wody — pozwoli wam stworzyć niezapomniany w smaku specjał, którym raczyć się będziecie mogli aż do zimy. Przygotowanie jest bardzo proste. Z naszymi wskazówkami na pewno sobie poradzicie. Ogórki gruntowane są smacznym warzywem, które można poddać kiszeniu lub zamarynować. Prosta kompozycja z wody, octu spirytusowego, cukru i miodu pozwoli wam przemienić delikatne w smaku warzywo w wyrazisty rarytas, któremu nikt się nie oprze. Spróbujecie?
Chwila nieuwagi i garnek przypalony. Jeśli właśnie spotkał cię ten pech, dobrze, abyś poznała domowe metody na oczyszczenie przypalonego garnka. Podajemy garść sposobów, dzięki którym uda ci się uratować nawet najbardziej przypalone naczynie. Sięgnij tylko po wybrany produkt spożywczy. Będzie tanio, naturalnie i skutecznie.Pewnie niejednemu z was udało się już kilka razy przypalić garnek. Nie jest o to wcale trudno, wystarczy chwila zagapienia i problem gotowy. A potrawy potrafią przypalić się naprawdę mocno. Jak zwykle usuwacie takie zanieczyszczenia? Pewnie sięgacie po silną chemię?Gotowe środki chemiczne z pewnością są skuteczne. Jednak nie zawsze macie je pod ręką, są drogie i silnie drażniące. Lepiej więc wykorzystać naturalne produkty spożywcze, które słyną ze swojej czyszczącej mocy.