Zupa krem z cukinii z ziemniakami jest pyszną, prostą, tanią i pożywną zupą, idealną na szybki obiad, lunch lub kolację. Zupa jest bardzo pożywna, lekka i niezwykle aromatyczna. Dodaj do niej prażone pestki dyni lub słonecznika i odkryj niepowtarzalny smak. Sprawdź, jak przygotować genialną zupę krem z cukinii z ziemniakami.Zupa z cukinii z ziemniakami to banalnie prosty pomysł na pyszny i pożywny posiłek dla całej rodziny. Jest delikatny, ale jednocześnie wyraźny w smaku dzięki świeżej natce pietruszki i prażonym pestkom dyni lub słonecznika. Sekretem doskonałej zupy jest podsmażenie cukinii i ziemniaków na oliwie z czosnkiem i cebulą, dzięki czemu warzywa zyskują genialny smak. Krem podaję głównie z kleksem śmietany 18% lub grzankami czosnkowymi. Jeśli lubisz pikantne dania, dodaj do kremu chili lub pieprz cayenne zamiast mielonego pieprzu. Zupę przygotuj na prawdziwym bulionie warzywnym lub kostce rosołowej. Do zupy wykorzystaj młode, duże ziemniaki. Jeśli szukasz pomysłu na równie szybki i tani obiad- tu znajdziesz przepis na doskonały krem z serków topionych, doskonały na danie dla całej rodziny.
Wielu smakoszy przekonanych jest, że prawdziwy rosół musi być przyrządzany na mięsie. Równie pyszną zupę można jednak zrobić, nie korzystając z tego produktu. Bulion roślinny będzie równie aromatyczny i smaczny, jeśli dodacie do niego podsmażonych przypraw i kurkumy. Spróbujcie, a być może do klasyki już nie wrócicie. Jeśli lubicie tradycyjny rosół, zrezygnowanie z mięsa może być dla was trudne. Warto jednak dać szansę temu daniu. Przyprawy i warzywa pozwolą wam wyczarować naprawdę pyszną kompozycję. Będzie idealna do przygotowania wielu zup np. do pomidorowej. Przygotujecie ją z łatwością, a smak na długo pozostanie w waszej pamięci.
Zupa krem pieczarkowa to doskonały pomysł na szybki i sycący obiad dla całej rodziny. Krem jest gęsty, mocno warzywny i bardzo wyraźny w smaku. Zupę przygotujesz w godzinę, a jej smak i aromat zachwyci nawet największego niejadka. Poznaj przepis na gęstą i pyszną zupę krem pieczarkową.Jesień to pora roku, w której wyjątkowo często sięgam po zupy kremy, ponieważ są gęste, pożywne i doskonale rozgrzewają w pochmurne, deszczowe i zimne dni. Krem z pieczarek jest jedną z moich ulubionych zup, jest prosty w przygotowaniu, doskonały w smaku i zdrowy, ponieważ bez kostki rosołowej. Sekretem doskonalej zupy krem z pieczarek jest podsmażenie grzybów i wszystkich warzyw na maśle, dzięki czemu zyskują bardzo wyraźny smak i pachną doskonale. Do garnka wlewam niecały litr wody i w razie potrzeby dolewam, aby nie rozrzedzić kremu. Zupa musi być gęsta.Jesień to również sezon na dynię. Przygotuj z niej doskonały krem z dyni. Zupa jest bardzo aromatyczna, zdrowa i rozgrzewająca.
Ziemniaki sprawdzają się idealnie jako dodatek do zupy. Zazwyczaj wrzucamy je do gotującego się wywaru i pozwalamy im zmięknąć podczas gotowania potrawy. W przypadku zup kwaśnych, takich jak ogórkowa, postępowanie powinno być inne. Jeśli bowiem będziemy gotować ziemniaki wraz z ogórkami, znacząco stracą na smaku i pozostaną twarde.Zdradzaliśmy wam już wiele sprawdzonych receptur na zupę ogórkową. Wśród nich były patenty znanych kucharzy Jakuba Kuronia i Ewy Wachowicz. Dziś podpowiemy co zrobić, by ziemniaki w zupie ogórkowej nam smakowały. Kluczowy jest moment dodania ich do dania.
Zupa pomidorowa jest klasykiem polskiej kuchni. Zwykle podajemy ją z ryżem lub z makaronem, ale dziś zaserwujemy ją wam z niezwykłym dodatkiem. Koniecznie spróbujcie tej smacznej alternatywy. Wprowadzi do waszej kuchni powiew nowości, przyda się też, gdy w waszych zapasach zabraknie tradycyjnych dodatków.Pomidorówka ma duże grono wielbicieli. Kochamy ją za jej wyraźny, kwaskowy smak i za to, że można ją szybko zrobić z wczorajszego rosołu. Jest też zupą, która stwarza dużo możliwości przygotowania. Można ją bowiem ugotować na mięsie wołowym lub drobiowym, dodać do niej pomidory świeże lub w postaci przecieru, zabielić lub nie. Jest też do wyboru kilka dodatków, z którymi się ją podaje. Zazwyczaj jest to ryż lub makaron, ale można ją też zaserwować z ziemniakami, groszkiem ptysiowym czy grzankami. My polecamy wam dziś pomidorową z makaronem z naleśników.
Często gotujesz rosół i wyrzucasz, pozostałe po nim warzywa? Nie rób tego więcej, tylko przygotuj z nich sycący pasztet. Jest naprawdę smaczny, wilgotny i delikatny. Nie ma też przy nim dużo pracy, bo wystarczy zmiksować składniki, dodać kilka składników i można piec. Rosół gotujemy zwykle na dużej ilości mięsa i warzyw. Wiadomo, dzięki temu zyskuje pełny smak i doskonały aromat. Często jednak nie mamy ochoty na jedzenie gotowanego mięsa, więc przerabiamy je np. na farsz. To samo warto zrobić z warzywami po rosole. Są smaczne, bo nagotowane w esencjonalnym wywarze i naprawdę szkoda ich zmarnować.
Nie da się ukryć, że twarde flaki nie są spełnieniem marzeń smakoszy. Niestety wiele osób zapomina o kluczowej zasadzie i gotuje flaki tylko raz. Okazuje się, że najlepiej poddawać je dwukrotnej obróbce. Właśnie taki zabieg sprawi, że flaki wyjdą idealnie miękkie. Jednak na tym nie koniec.Smakowite flaki uchodzą za jeden z najlepszych rodzimych specjałów. Nie bez powodu serwuje się je na rozmaitych imprezach okolicznościowych. Dziś przyjrzymy się bliżej temu, jak przygotowywać idealne flaki. Wielbiciele mięsnej zupy powinni pamiętać o kilku zasadach.
Pomidorowa to jedna z najpopularniejszych zup goszczących na polskich stołach. Jest niezwykle smaczna, a przygotowuje się ją bardzo prosto. Wystarczą dojrzałe pomidory i dobry bulion. Warto urozmaicić tę kompozycję, dodając jabłko. Zbalansuje ono kwasowość pomidora i nada zupie przyjemnej słodyczy. Proponowaliśmy wam już wiele przepisów na pyszną pomidorową. Wśród nich była niezwykła receptura Jakuba Kuronia wykorzystująca śmietankę czy wersja przyrządzana na bazie pomidorów zasmażanych na patelni. Tym razem proponujemy wrzucić do pomidorowej jabłko, które podkręci smak tej klasycznej zupy. Spróbujcie koniecznie.
Jeśli masz ochotę na mocno warzywną zupę, zapraszamy na krem z dyni. Oprócz dyni zawiera też inne warzywa, a także rozgrzewające przyprawy. Dzięki temu jest doskonała na jesienne dni. Przygotuj razem z nami pyszną zupę z dyni z dodatkiem sera feta. Zupa z dyni z reguły jest delikatna. Wyraźnego smaku i aromatu można jej dodać odpowiednimi przyprawami. Ser feta charakteryzuje się wyraźnym, słonym smakiem. Dlatego dobrze komponuje się z mało wyrazistymi składnikami. Wzmacnia ich smak i dodaje im charakteru. Właśnie tak zadziała na naszą jesienną, dyniową zupę.
Rosół smakuje o każdej porze roku. Jednak najbardziej w chłodne dni. Proponujemy rozgrzewający rosół od Ewy Wachowicz. Ma dodatek tajemniczych składników, które odmienią jego smak i nadadzą mu jesienno-zimowego charakteru. Koniecznie przetestujcie ten przepis. Pewnie każdy z was na tyle często gotuje rosół, że ma już swój ulubiony przepis. Jednak nigdy nic nie stoi na przeszkodzie, by w klasyku coś zmienić i ulepszyć. Być może rosół z dodatkiem suszonych śliwek i cynamonu, jaki proponuje Ewa Wachowicz, będzie właśnie tym, który zawojuje wasze podniebienia?Zwróćcie też uwagę na sposób przygotowania rosołu. Ewa Wachowicz, najpierw bowiem piecze mięso i warzywa, a potem zalewa je wrzątkiem i gotuje. Jesteście ciekawi efektów? To nie ma co dłużej czekać.
Fasolowa jest jedną z najbardziej rozgrzewających i treściwych zup. Zwyczajowo przygotowuje się ją z dodatkiem aromatycznej kiełbaski. Można jednak przyrządzić ją bez tego składnika. Wystarczy, że przyprawimy ją wędzoną papryką, która nada jej charakteru i delikatnego, mięsnego posmaku. Spróbujcie koniecznie. W sezonie jesienno-zimowym rozgrzewające zupy — takie jak ta wegańska fasolowa — powinny na stałe zagościć w naszym kulinarnym repertuarze. Odrobina wysiłku związanego z moczeniem sycących i bogatych w białko strączków naprawdę się opłaci. Smak tej potrawy jest niesamowity, a zawdzięczamy go pysznie słodkiej papryce wędzonej.
Rozgrzewająca, słodko-pikantna zupa dyniowa będzie doskonała na jesienne popołudnia. W sezonie dyniowym nie możecie przegapić okazji, by delektować się wyjątkowym smakiem tego warzywa. Przygotujcie dyniowy krem z nieoczywistym dodatkiem — dojrzałym bananem — a gwarantujemy, że posmakuje on każdemu, kto go spróbuje. Podpowiadaliśmy wam już wcześniej jak wykorzystać w kuchni dynię, zdradzając stary rodzinny przepis na zupę z tego warzywa. Pisaliśmy też o tym, jak pyszna potrafi być w surówce. Tym razem przyszedł czas na obłędnie pyszny krem z nietypowym dodatkiem.
Seler, mimo że zwykle używany jest jako składnik bulionów, może stanowić bazę rozgrzewającej zupy krem. Dajcie się skusić daniu, które jest nie tylko proste w przygotowaniu, ale też wyjątkowo efektowne i budżetowe. Ten delikatny i aromatyczny krem zachwyci każdego smakosza. Prażone orzechy idealnie podkreślają smak selera, a dodatek selera naciowego sprawia, że zupa chrupie jeszcze przyjemniej.
Bez rosołu nie może obejść się żadna rodzinna uroczystość ani spotkanie. Musi więc być wyborny. Dziś zdradzimy wam nietypowy sposób Magdy Gessler na pyszny rosół. Zobacz, na czym gotuje go słynne restauratorka, że zachwycają się nim bywalcy lokalu.Dobry rosół powinien być esencjonalny i aromatyczny. Wpływ na to ma rodzaj i ilość użytego mięsa, warzyw i przypraw, a także czas ich gotowania. Rosół powinien być nagotowany, czyli gotować się przynajmniej 2-3 godziny, tak by było w nim duże stężenie składników smakowych i aromatów.
Żurek i biały barszcz są popularnymi i bardzo lubianymi, polskimi zupami. Niektórzy nawet je mylą, bo wyglądają podobnie, a nawet podobnie smakują i pachną. Wiesz jednak, czym różnią się od siebie barszcz i żurek? Zdziwisz się, na czym ta różnica polega. Różnice między żurkiem i białym barszczem często się zacierają. Każdy region nieco inaczej przyrządza bowiem te zupy, ich nazwy też często są mylone.
Jeśli masz w domu dynię, a nie masz pomysłu na zupę, wszystko dobrze się składa. Podajemy staropolski przepis na zupę z dyni. Nie ma przy niej dużo pracy, wystarczy tylko obrać i pokroić dynię. Potem ugotować ją w bulionie z przyprawami, zmiksować i gotowe. Ta zupa jest bardzo smaczna i zdrowa, a robi się właściwie sama. Z dyni najlepiej jest przygotować zupę-krem. Można też oczywiście dodać kawałki dyni np. do zupy jarzynowej, jednak zwykle dość szybko się w niej rozpadną. No cóż, taka jest dynia. Jednak teraz, w pełni sezonu na dynię, rzeczywiście warto sięgnąć po to warzywo. rodChociażby dla przełamania kuchennej nudy, ale też z myślą o swoim zdrowiu.Na zupę najlepsza będzie dynia piżmowa, hokkaido i muszkatołowa. Mają one najbardziej mięsisty i wyraźny w smaku miąższ.
W kuchni nic nie powinno się zmarnować. Mięso z rosołu warto wykorzystać do przyrządzenia pysznej galaretki. Dodajcie do niej warzywa, a będzie jeszcze bardziej pożywna. Amatorzy mięsnych przekąsek będą zachwyceni. Rosół jest jedną z najpopularniejszych zup goszczących na polskich stołach. Przygotowuję się go łatwo, lecz warzywa i mięso, które są używane do jego przyrządzenia, dość trudno jest podać w smaczny sposób. Część z nas niestety je wyrzuca, choć takie marnotrawstwo jest niewskazane. Podpowiadaliśmy wam już jak z warzyw przyrządzić smaczny pasztet, a z mięsa pastę kanapkową. Jeżeli oprócz kurczaka została wam jeszcze solidna ilość rosołu, koniecznie zróbcie tę galaretkę. Jej wyjątkowy smak was zachwyci.
Zupę pomidorową większość z nas gotuje na świeżych pomidorach, koncentratach lub passatach - takie metody uznawane są za najszybsze. Można jednak zwielokrotnić jej smak poprzez wprowadzenie jednego kroku podczas przygotowania. Wystarczy podsmażyć pomidory na patelni z dodatkiem czosnku i cebuli, dzięki czemu zupa nabierze znacznie głębszego smaku. Niżej prezentujemy cały przepis krok po kroku. Zupa pomidorowa gości na naszych stołach zazwyczaj w poniedziałki, ponieważ dzień wcześniej gotowany był rosół, który w jakiś sposób należy wykorzystać. Mamy jednak recepturę o wiele smaczniejszą i zachwycającą każdego, kto jej spróbuje. Pomidory zawierają w sobie ogromną ilość wody, dlatego nie zaleca się dodawania ich surowych do zupy. Zamiast tego można je szybko przesmażyć na patelni, odparowując nadmiar płynu i intensyfikując wspaniały smak. Podawaj ją klasycznie z makaronem lub ryżem, aby cieszyć się doskonałym obiadem.
Mówi się, że najlepsza grochówka to taka, w której łyżka po wbiciu stoi bez żadnych problemów. Konsystencja zupy jest bardzo istotna, jednak najbardziej docenia się smak, który można uzyskać poprzez dodanie odpowiednich przypraw i składników. Najważniejszą przyprawą jest majeranek, bez której grochowa zwyczajnie nie wyjdzie. Niżej pokazujemy najlepszy przepis, aby wykonać ją z łatwością. Grochówka na wędzonych żeberkach jest prawdopodobnie najlepszą zupą do podania, gdy za oknem jest szaro, zimno i mokro, a my potrzebujemy czegoś do rozgrzanie. Grochowa wspaniale syci, a także dostarcza wiele ważnych substancji odżywczych, które dają energię na cały dzień. Majeranek w tej zupie gra bardzo ważną rolę i z przypraw to właśnie jego czuć najmocniej. Poza nim warto dodać do niej także tymianek, lubczyk, kminek, czosnek w proszku, oregano oraz bazylię. Pamiętaj, żeby nie wrzucić ich wszystkich naraz, lecz wybrać tylko kilka - zbyt dużo przypraw negatywnie wpłynie na smak.
Barszcz czerwony nie ma sobie równych wśród zup, gdy mówi się o właściwościach rozgrzewających. Treściwa zupa z buraków będzie jeszcze lepsza, jeśli ugotuje się ją na żeberkach, co prezentujemy w poniższej recepturze. Nie wymaga ona praktycznie żadnego wysiłku podczas gotowania, dlatego doskonale sprawdza się jako sposób na błyskawiczny i pyszny obiad, szczególnie w Dzień Wszystkich Świętych, gdy jesteśmy mocno zabiegani. Barszcz czerwony na wieprzowych żeberkach zachwyca intensywnym i głębokim smakiem, a także dużym poziomem sytości po jedzeniu. Żeberka dostarczają dodatkowych wartości odżywczych, których często brakuje zupom gotowanym jedynie na warzywach. Dzień Wszystkich Świętych dla wielu Polaków jest czasem, gdy ma się tak dużo obowiązków, że nie wiadomo za co się zabrać. W takich sytuacjach łatwo zapomnieć o zjedzeniu czegoś pożywnego. Jeśli nie będziesz mieć za dużo czasu, poniższa pyszna zupa jest idealna dla ciebie.
Ogórkowa to zupa uwielbiana przez wielu smakoszy. Jest pyszna i prosta w przygotowaniu. Każdy z nas robi ja jednak nieco inaczej. Dziś zdradzamy patent Jakuba Kuronia, który sprawia, że zupa nabiera głębokiego smaku.Jakub Kuroń podzielił się wyjątkową recepturą, w której ogórki podsmaża się na patelni. Dzięki temu zabiegowi zupa staje się naprawdę aromatyczna. Spróbujcie, a już nigdy nie pominiecie tego etapu przygotowania.
Zupa ogórkowa należy do klasyki polskiej kuchni. Dziś chcieliśmy wam polecić niezwykle kremową i lekką ogórkową, ale przygotowaną ze świeżych ogórków. Jej doskonała konsystencja to też zasługa składnika niespodzianki. Gdy myślicie o zupie ogórkowej, to z pewnością przychodzą wam do głowy kiszone ogórki. Jednak zupę można też przygotować ze świeżych ogórków. Zaskoczy was orzeźwiającym smakiem i kremową konsystencją, której dodaje jej pyszne i zdrowe awokado.
Rozgrzewająca zupa jest nie do przecenienia, gdy za oknem jest szaro, zimno i wilgotno. Połączenie bakłażana oraz soczewicy syci na długie godziny i daje wiele energii. Receptura na tę zupę zawiera tylko 4 składniki oraz trochę przypraw, więc każdy z łatwością będzie mógł ją przygotować.Jesień w Polsce zawsze kojarzy się nieprzyjemną pogodą, spadkiem odporności oraz słabym samopoczuciem. Dlatego prezentujemy prostą i pyszną zupę, która wprawi jedzącego w doskonały humor. Gotowanie zup to jeden z najlepszych i najtańszych sposobów na wyciagnięcie wszystkiego, co najlepsze z produktów. Warto wybierać propozycje łatwe i szybkie, aby jesienią móc zająć się przyjemnościami, dla poprawy samopoczucia.
Rosół jest najpopularniejszą i najbardziej lubianą, polską zupą. Uwielbiamy go za smak i prostotę przygotowania. Jego recepturę łatwo można zmodyfikować, dodając np. rozmaite przyprawy. Dziś zapraszamy was na jesienny rosół z dodatkiem imbiru. Najsmaczniejszy jest rosół ugotowany na domowej kurze. Jest bardzo aromatyczny i esencjonalny. Można do niego też dodać trochę wołowiny, która zaostrzy nieco smak wywaru, a także nada mu bursztynowej barwy.Na smak rosołu wpływają też warzywa i przyprawy. Tymi ostatnimi, bardzo łatwo jest odmienić smak wywaru. Jesienią i zimą warto dodać do rosołu rozgrzewające przyprawy. Dzięki nim zupa rozgrzeje nie tylko swoją temperaturą, ale też wartościowymi składnikami.
Żurek jest jedną z tych zup, którą możemy jeść o każdej porze roku i która nigdy się nam nie nudzi. Jest pożywny, aromatyczny i bardzo smaczny. Dziś zapraszamy was na pyszny żurek według przepisu Kuronia. Żurek warto ugotować na wędzonce. To ona nadaje wywarowi pełnego smaku i aromatu. Dopełniają go warzywa, przyprawy, zakwas, a czasami też suszone grzyby. Zupa staje się zaś pożywna dzięki temu, że podajemy ją zazwyczaj z kiełbasą i gotowanymi jajkami.
Kapuśniak charakteryzuje się stosunkowo kwaśnym smakiem, który przełamywany jest słodką marchewką. Aby zupa była obłędna, warto doprawić ją liściem laurowym, zielem angielskim oraz kminkiem. Dzięki temu będzie przepyszna, a także łatwiejsza w strawieniu. Jakość kapuśniaku bardzo zależy nie tylko od przypraw, lecz od podstawowych składników, czyli mięsa oraz kiszonej kapusty. Warto skorzystać z najlepszych kawałków boczku, a także dobrze ukiszonej kapusty. Jeśli chcesz, aby zupa zyskała jeszcze więcej na barwie oraz aromacie, do bulionu wrzuć opaloną nad palnikiem cebulę. Warzywo dostarczy lekko karmelowego smaku, a także ciemniejszego, brązowego koloru.
Zupa ogórkowa jest tradycyjną, polską zupą przygotowywaną na domowych kiszonkach. Zupa ma intensywny, mięsny wywar drobiowy wzbogacony warzywami dodawanymi do rosołu. Zupa ogórkowa bez ziemniaków gotowana jest z ryżem, dzięki czemu zyskuje wspaniały smak. Poznaj przepis na niecodzienną i pyszną zupę ogórkową bez ziemniaków.Zupa ogórkowa jest zupą, którą wszyscy doskonale znamy jeszcze z lat dzieciństwa. Jest lekka, ale pożywna i wprost doskonała w smaku. Zupę ogórkową zawsze przygotowuję na bulionie. W zależności od przepisu, dodaję również mięso lub gotuję ją wyłącznie na warzywach. Do ogórkowej dodaję domowe kiszone ogórki-tu sprawdzisz, jak możesz przygotować je samodzielnie.Tradycyjna zupa ogórkowa zawsze przygotowywana jest z ziemniakami na intensywnym wywarze mięsnym lub warzywnym. Zupa ogórkowa zyska nowy smak, kiedy przygotujesz ogórkową z ryżem, makaronem lub kaszą jaglaną. Każda wersja ma wyjątkowy i niepowtarzalny aromat.
Zupa ogórkowa z ryżem i domowych ogórków kiszonych jest prostym i zarazem genialnym daniem dla całej rodziny. Jest intensywna w smaku i niezwykle aromatyczna. Ogórkową z ryżem przygotowuję na dwóch rodzajach mięsa: wołowinie i drobiu, aby uzyskać mocny, mięsny wywar. Poznaj sprawdzony przepis na domową zupę ogórkową z ryżem.Zupa ogórkowa gotowana na wołowinie, udku z kurczaka z dodatkiem warzyw rosołowych ma intensywny smak i aromat. Wołowina jest niezwykle aromatycznym mięsem, które doskonale komponuje się z całym daniem. Zupa ogórkowa z ryżem jest niezwykle sycąca, smaczna i posiada intensywny kolor. Domową ogórkową zawsze gotuję na wcześniej ukiszonych ogórkach, aby mieć pewność, że danie będzie smaczne i zdrowe. Starte ogórki kiszone przed dodaniem do wywaru możesz przesmażyć na odrobinie masła. W ten sposób wzmocnisz ich smak. Możesz również dolać odrobinę wody z kiszonek, aby zwiększyć aromat całej zupy.Zupę ogórkową możesz przygotować w wielu wersjach: ogórkową na skrzydełkach, ogórkową na żeberkach, a także wegańską zupę ogórkową na mleku kokosowym. Każda zupa ma swój wyjątkowy smak i aromat, którego musisz spróbować.