Kawa doskonale działa jako naturalny napój energetyczny. Wysoka zawartość kofeiny sprawia, że napar ten od tysięcy lat towarzyszy nam w zmaganiach ze zmęczeniem. Niestety, współczesne nawyki jej picia nie muszą być wcale tak dobre, jak myślimy. Dodawanie mleka krowiego do kawy sprawia, że nie jest ona tak goryczkowa i kwaśna, co pozwala nam delektować się jej delikatnym smakiem. Przy okazji znacznie zwiększamy jej kaloryczność, a to może mieć wpływ nie tylko na nasz wygląd, lecz również i samopoczucie czy zdrowie.
Anna Lewandowska nie od dziś propaguje zdrowe odżywianie. Polacy mają tendencję do jadania potraw tłustych, ciężko strawnych i bardzo kalorycznych. Niestety, takie zachowanie prowadzić może do rozwijania się wielu poważnych chorób i uszczerbku na zdrowiu. Głównym efektem takiego żywienia jest otyłość oraz cukrzyca. Obie choroby dewastują ludzki organizm, a w ekstremalnych przypadkach mogą prowadzić nawet do śmierci. Dlatego Lewandowska tak intensywnie walczy o choćby wzięcie udziału w 3-dniowym wyzwaniu.
Kiełki są mocno niedocenionym produktem spożywczym w Polsce. Mieszkańcy naszego kraju często uważają, że kiełki są jedzeniem stricte przeznaczonym do diety, dlatego mało kto sięga po nie w sklepie. Niestety, tym samym setki tysięcy Polaków wykluczają ze swojego żywienia jeden z najzdrowszych produktów. Produkcja kiełków jest wyjątkowo tania i prosta - każdy może bez problemu robić je samodzielnie w swoim domu. Jeśli więc chcesz zacząć się zdrowo odżywiać, a przy okazji nie wydawać fortuny, zacznij jeść kiełki. Szybko odczujesz ogromną różnicę w organizmie. Szczególnie obecnie, gdy nasze ciała są wykończone długą zimą i potrzebują wzmocnienia układu odpornościowego.
Święconka zanoszona jest do kościoła w Wielką Sobotę. To właśnie wtedy ksiądz skrapia ją wodą święconą przy pomocy kropidła. W wielu rodzinach tradycja przystrajania koszyczka jest bardzo ważna, lecz nie każdy wie, co powinno się w nim znaleźć. Podstawą są bez wątpienia wędliny, jajka oraz baranek cukrowy lub z ciasta. Co jeszcze jest wkładane do koszyczka? Najczęściej zapominanym dodatkiem jest ser - choć jada się go przy stole w Wielkanoc, wyjątkowo rzadko święcony jest w koszyczku.
Kiwi cieszy się sporą popularnością wśród smakoszy. Nie bez powodu możemy nabyć je niemal w każdym sklepie. Niektórzy uważają kiwi za jeden z najzdrowszych owoców. Nie jest to bezpodstawne, ponieważ posiada ono wiele zalet.
Bluszczyk kurdybanek można znaleźć w wielu przydomowych ogródkach. Określa się go również mianem bluszczykiem ziemnym, kurdybankiem oraz obłożnikiem. Cechuje się korzennym nutami smakowymi i aromatycznymi.
Nie da się ukryć, że dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Między innymi właśnie od niej zależy to, jakim zdrowiem będziemy mogli się cieszyć. Wraz z upływem lat nasz organizm zaczyna inaczej funkcjonować. W związku z tym dieta po czterdziestym roku życia rządzi się swoimi prawami.
Jajka są jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych. Niektórzy sięgają po nie niemal codziennie. Z pewnością powinny one często gościć w jadłospisie, ponieważ zawierają wiele cennych składników odżywczych.
Sok z ogórków kiszonych jest powszechnie uznawany za bardzo zdrowy produkt i wiele osób z chęcią go pija dla samego smaku. Okazuje się, że niepozorny napitek ukrywa przed nami sporo sekretów. Obok takich właściwości nie sposób przejść obojętnie.
Kefir charakteryzuje się wyjątkowym smakiem, który można określić jako delikatnie cierpki. Nie bez powodu wiele osób regularnie po niego sięga. Z pewnością warto dodać go do swojego jadłospisu. Można wiele zyskać.
Ocet jabłkowy jest znany ludzkości już od czasów starożytnych. Już wtedy uznawano go za bardzo zdrowy produkt. Pito go w przypadku wielu przypadłości. Współczesna nauka potwierdza, że ocet jabłkowy może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.
Bez wątpienia żurek i biały barszcz można uznać za klasyki naszej kuchni. Oba specjały często goszczą na naszych stołach, jednak nadal są ze sobą mylone. Warto wiedzieć, czym się od siebie różnią. Kluczowe są niepozorne detale, które wpływają na smak obu potraw.
Smakowity chrzan niejednokrotnie wywoływał u nas zachwyt. Wszystko za sprawą niecodziennych walorów smakowych, obok których nie sposób przejść obojętnie. Okazuje się, że chrzan z łatwością przekształcimy w syrop, który pomaga zachować zdrowie.
Nie da się ukryć, że jajka często goszczą na naszych stołach. W sklepach możemy się natknąć zarówno na takie, których skorupki różnią się kolorami. Większość smakoszy uznaje, że brązowy kolor świadczy o zdrowszym jajku.
Nie da się ukryć, że grzyby odgrywają istotną rolę w kulinariach. Kuchnia polska obfituje w te wyjątkowe smakołyki. Pyszne grzyby mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie odmiany.
Herbata z melisy znajduje się niemal w każdej kuchni. Smakosze raczą się nią z powodu uspokajających właściwości. Jej smak również jest godny uwagi. Jednak herbata z melisy ma znacznie więcej zalet. Warto o nich wiedzieć.
Powszechnie uważa się, że w trakcie diety, zielona herbata jest o wiele lepszym wyborem od czarnej. Mało kto spodziewałby się, że badanie zaowocuje takimi wynikami. Wielbiciele czarnej herbaty będą zachwyceni.
Banany stanowią cenne źródło wielu potrzebnych naszym organizmom wartości odżywczych. Jednym z podstawowych składników jest potas, który reguluje pracę mięśnia sercowego i wspomaga funkcjonowanie całego układu krwionośnego. Niestety, wiele osób do dzisiaj nie wie, czy czarna końcówka banana, która skryta jest pod skórka owocu, może być przez nas konsumowana. Niebagatelny wpływ na taki stan ma stwierdzenie, często powtarzane przez nasze mamy i babcie, że jest ona wręcz niebezpieczna.
Czarnuszka zaczyna zdobywać coraz większą popularność, choć dawniej nasiona były szeroko znane. Dzisiaj dodaje się ją głównie do pieczywa, aby nadać chlebom lub bułkom ciekawego, śródziemnomorskiego aromatu. Nasiona te są jednak znacznie cenniejsze. W tych niewielkich ziarenkach skrywają się bowiem tak liczne i wspaniałe właściwości, że ciężko przejść obok niej obojętnie. Dzięki niej pozbędziesz się wielu dolegliwości, które dotykają wyjątkowo liczne grono ludzi z całego świata.
Dieta oparta na zdrowych produktach jest ważna w każdym wieku. Jednak po ukończeniu 40. roku życia szczególnie powinniśmy o siebie dbać i unikać potraw, które są szczególnie szkodliwe. Warto zastanowić się nad tym, jaka żywność dominuje w naszym jadłospisie i wykreślić z niego te rzeczy, które mogą przyczynić się do rozwoju chorób lub pogorszyć nasze samopoczucie.
Cukier znajdziemy w praktycznie każdym produkcie spożywczym. W obecnych czasach producenci dodają go nawet do szynek czy gotowych dań - działa on podobnie jak sól, wzmacniając smak i sprawiając, że jedzenie wydaje się smaczniejsze. Dlatego tak ważna jest świadomość tego, co spożywamy. Anna Lewandowska jest znaną trenerką, która pokazuje Polakom, w jaki sposób mogą zrzucić zbędne kilogramy. Wiele Polek skorzystało z jej wiedzy z pozytywnym skutkiem, dzięki czemu ich wakacyjna forma okazała się idealna. Tym razem dietetyczka namawia, aby wykluczyć z diety cukier, który nazywa "trucizną".
Pietruszka i cytryna uchodzą za bardzo zdrowe produkty spożywcze. Często dodajemy je do rozmaitych potraw. Natka z dodatkiem owoców potrafi zdziałać cuda. Mikstura jest banalnie prosta w przygotowaniu.
Bez wątpienia jajka można uznać za jeden z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Wielu smakoszy sięga po nie niemal codziennie. Warto wiedzieć, które z dodatków sprawdzają się najlepiej.
Mięta najczęściej wykorzystywana jest jako aromat w gumach do żucia, czy deserach, takich jak lody czekoladowo-miętowe oraz czekoladkach. Roślina ta ma jednak znacznie więcej zdolności, które sprawiają, że warto pić napary sporządzane z jej suszonych liści. Podobnie można korzystać z rumianku, który najczęściej stosowany jest jako środek na odchudzanie. Połączenie obu ziół wspaniale wspomaga zdrowie układu pokarmowego, a poniżej zdradzamy jak dokładnie wpływają one na funkcjonowanie jelit i czyszczenie ich z resztek pokarmowych.
Ogórki konserwowe goszczą w jadłospisie wielu osób. Charakteryzują się one wyjątkowym smakiem, który ciężko pomylić z czymkolwiek innym. Mało kto spodziewałby się, że tak popularny produkt może negatywnie wpłynąć na zdrowie.Jakiś czas temu przedstawialiśmy recepturę siostry Anastazji na ogórki kiszone w łagodnej odsłonie. Tego typu smakołyki bardzo często goszczą na stołach smakoszy. Niektórzy traktują je w kategorii przekąski, a inni wykorzystują ogórki konserwowe jako dodatek do kanapek lub dań obiadowych.Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:
Sok z kiszonej kapusty charakteryzuje się bardzo specyficznym smakiem. Znajdziemy w nim zarówno kwaśne, jak i słone nuty. Niektórzy mogliby go pić niemal codziennie. Warto jednak wziąć pod uwagę swój stan zdrowia.
Kompot to nic innego jak napój, który powstaje w wyniku gotowania świeżych bądź suszonych owoców. Możemy pić go na zimno, bądź podgrzany, dlatego doskonale smakuje o każdej porze roku. Tradycyjnie wyjątkowy kompot z suszu pijemy jedynie w Wigilię, jednak ten ze świeżych owoców możemy spożywać całym rokiem. Wystarczy znaleźć aktualnie najtańsze bądź najłatwiej dostępne owoce i możesz nagotować cały garnek tego pysznego napoju. Smak to bardzo ważna kwestia, ale to, co wyróżnia kompot najbardziej to jego prozdrowotne działanie i niezwykłe korzyści, jakie płyną z jego spożywania. Bogactwo, jakie znajdziemy w niepozornym napoju, jest zdumiewające.
Oliwki w formie pasty idealnie sprawdzą się jako dodatek do pieczywa. Taka kolacja z pewnością spotka się z aprobatą nawet najbardziej wymagających spośród smakoszy. Tapenada jest bardzo prosta w przygotowaniu. Każdy powinien sobie poradzić z tym przepisem.