Masz w domu mąkę, wodę i sól? Podpowiemy, jak zmienić te składniki i proste i delikatne ciasto. Ten przepis sprzed lat to doskonały sposób na pyszną faszerowaną przekąskę. Przekonajcie się sami.Dzięki leżakowaniu w roztopionym maśle ciasto staje się niezwykle aksamitne, a zarazem elastyczne. W sam raz, aby zawinąć w nie nadzienie ze szczypiorku i jaj. Po upieczeniu otrzymujemy doskonałą przegryzkę na śniadanie lub pożywny lunch do pracy. Sprawdzona od wieku receptura nie ma sobie równych.
Nie masz pomysłu na surówkę do obiadu? Przygotuj wyśmienity dodatek z pora. Dzięki połączeniu warzywa ze słodyczą marchwi, kwaśnością jabłka i ostrością rzodkiewki otrzymujemy prawdziwą eksplozję smaków. Dopełnieniem tej doskonałej kompozycji jest posiekana zielenina i kremowy majonez.Surówkę z pora godną babcinej kuchni zaprezentował tiktokowy kanał Tuba Smaku. Na przesłanym filmiku widać jak na dłoni, że przyrządzenie tego obiadowego dodatku jest dziecinnie proste. Pokrój składniki, dopraw i wymieszaj. Doskonała surówka gotowa jest w mgnieniu oka.
Niektórzy z nas nie potrafią rozpocząć dnia inaczej niż filiżanką kawy. By zniwelować jej goryczkę większość osób sięga po cukier lub mleko. Jest jednak lepszy, bo mniej kaloryczny sposób na poprawienie smaku uwielbianego napoju. Wystarczy wsypać do niego szczyptę soli. Ten dodatek daje też inne korzyści. Jeśli macie ochotę na filiżankę kawy, która nie będzie gorzka, wcale nie musicie dodawać cukru czy mleka. Produkty te, co prawda zamaskują przykry smak, ale jednocześnie sprawiają, że napój nagle zyska kilkadziesiąt kalorii. Choć nie każdy oczywiście musi je liczyć, warto wiedzieć, że jest inny dodatek, który zdecydowanie poprawi odbiór małej czarnej. Napar pozostanie równie lekki, co klasyczna czarna wersja bez dodatków.
Kiedy solić mizerię? Od razu po poszatkowaniu ogórków, czy może razem ze śmietaną? Okazuje się, że przez jeden błąd kultowy dodatek do obiadu będzie wodnisty, rzadki i pozbawiony smaku. Mizerię zawsze solimy na początku i odstawiamy na kilka minut.Mizeria jest świetnym dodatkiem do obiadu. Pasuje do kotletów mielonych, schabowych i innych dań. Poszatkowane ogórki ze śmietaną są lekkie i pełne smaku. Niestety wystarczy jeden błąd, a mizeria będzie wodnista i rozleje się po talerzu. Kiedy solić mizerię?Wiele osób mizerię przyrządza nie tylko z ogórków. Do warzyw dodają np. posiekany koperek lub szczypiorek, aby wzmocnić smak potrawy. Mało kto wie jednak, że samą śmietanę również można doprawić. Śmietana z cukrem, sokiem z cytryny lub octem sprawi, że mizeria nabierze charakteru.Kiedy solić mizerię? Jedni solą ogórki zaraz po szatkowaniu, inni dopiero po wymieszaniu ze śmietaną. Mizeria może być rzadka i lejąca, a może być gęsta, wyraźna i bardzo aromatyczna. Wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania i przypraw.
Wiele osób zastanawia się, co zrobić, gdy pieprz nie leci z pieprzniczki. Większość osób zaczyna uderzać w naczynko lub nim potrząsać. Tymczasem wystarczy pocierać przez chwilę dno pieprzniczki, dnem solniczki. W ten sposób wprawimy ziarna pieprzu w wibracje, a przyprawa bez trudu wyleci z pieprzniczki.Zbrylona pieprz i sól w pieprzniczce i solniczce to częste zjawisko. Zbryleniu mogą ulec domowe przyprawy i przyprawy, które stoją na stołach lokali gastronomicznych. Dzieje się tak, ponieważ przez malutkie dziurki w wieczkach, przedostaje się powietrze i para wodna.W domu łatwo poradzimy sobie z problemem, jednak jak należy zachować się w restauracji lub barze? Co zrobić, jak pieprz nie leci z pieprzniczki? Sprawdźmy, jak w kilka sekund pozbyć się zbrylonych kawałków przypraw.W domu w bardzo prosty sposób zapobiegniemy zbrylaniu się pieprzu i soli. Sekretem jest odpowiednie przechowywanie przypraw. Do soli i pieprzu możemy wsypać odrobinę suchego ryżu. Ryż wchłania wilgoć jak gąbka, więc przyprawy nie zbrylą się
Przygotowanie kapusty do gołąbków jest dosyć czasochłonnym procesem. Tym bardziej frustruje fakt, że sparzone liście podczas zawijania w nie farszu zwyczajnie pękają. Na szczęście jest na to sprawdzona, a przy tym prosta recepta. Przed parzeniem do wrzątku dolej odrobinę octu.Odpowiednie przygotowanie kapusty do gołąbków jest dla tej potrawy kluczowe. Poza dodatkiem octu warto pamiętać też o innych kwestiach. Cała główka wymaga odpowiednich działań przed wsadzeniem jej do garnka. Nie bez znaczenia jest również czas, przez który poszczególne liście trzymane są we wrzątku.
Czy jest coś prostszego, niż ugotowanie makaronu? Odpowiedź na to pytanie wydaje się banalna. Wiele osób podczas przyrządzania tego produktu popełnia jednak podstawowy błąd. Przelanie makaronu zimną wodą wypłukuje z niego cenną skrobię.Dania z udziałem makaronu to domena Włochów. Właśnie z ich metod warto brać przykład. Płukanie ugotowanego makaronu zimną wodą to niewybaczalna zbrodnia. Dodatkowa kąpiel sprawia, że pasta traci smak a w dodatku zupełnie nie łączy się z sosem.
Jarmuż jest odmianą botaniczną kapusty, która od kilku lat powoli zyskuje u nas coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, bowiem intensywnie zielone liście kryją w sobie bogactwo witamin i mikroelementów. Z niezwykle wartościowych liści jarmużu możesz w prosty sposób przygotować zdrowe i chrupiące chipsy. Jarmuż wśród innych roślin kapustnych wyróżnia się niezwykle złożonym smakiem. W zależności od warunków uprawy może mieć nutę słodkawa i delikatną lub wyraźnie wyczuwalny pieprzowy wręcz posmak. Ze względu na wartości odżywcze warto spożywać go przynajmniej raz w tygodniu. Poniżej znajdziecie niezawodny sposób, jak pomysłowo wprowadzić go do swojej diety.Właściwości jarmużu są doprawdy zaskakujące. Znajdziemy w nim bogactwo witamin C, K oraz A. Zawartością wapnia bije na głowę mleko, a dzięki obecności kwasu omega-3 wspomaga funkcjonowanie mózgu. Zmniejsza także ryzyko cukrzycy i wpływa pozytywnie na pracę serca.
Kostka rosołowa jest składnikiem, który często jest używany w wielu kuchniach. Powodem tego jest przede wszystkim wygoda stosowania. Jeśli jednak przyjrzeć się jej składowi okazuje się, że zawiera w sobie głównie sól, tłuszcz i wzmacniacz smaku. Taka wybuchowa mieszanka ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.Wbrew swojej nazwie, kostka rosołowa nie służy jedynie do przygotowywania klasycznej zupy. Dodajemy ją także do innych potraw, takich jak sosy czy dania duszone. Mimo całkiem niezłego smaku, składniki w kostce rosołowej pozostawiają wiele do życzenia.Kostka rosołowa składa się przede wszystkim z tłuszczu utwardzonego zawierającego szkodliwe izomery trans, a także mnóstwa soli i rozmaitych wzmacniaczy smaku. Jej częste stosowanie w kuchni zwiększa ryzyko rozmaitych schorzeń, takich jak nadciśnienie i problemy związane z krążeniem. Ponadto niektóre składniki kostki rosołowej, jak np. barwnik E150c powodować mogą nadpobudliwość, choroby żołądka oraz wątroby. Dodajmy do tego zwiększenie złego cholesterolu we krwi, a mamy 100 procentową pewność, że ten produkt lepiej omijać szerokim łukiem. Chociaż użycie kostki rosołowej od czasu do czasu nie powinno nikomu zbytnio zaszkodzić, lepiej unikać jej w swojej kuchni. Nie zawiera bowiem nic pozytywnego. Domową kostkę możemy bez trudu przyrządzić sami i stosować zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. To z całą pewnością lepsze rozwiązanie i bardziej korzystne dla naszego organizmu. Taki domowy wyrób smakuje nawet lepiej, niż jego kupny odpowiednik.
Zapach smażonej cebulki momentalnie rozbudza nasz apetyt. Trzymane na patelni warzywo roztacza wokół siebie niezapomniany aromat. Sprawdź, jak zeszklić cebulę, aby idealnie podkreślić jej smak. Tak naprawdę wystarczy dodać do niej odrobinę soli.Podsmażona cebulka jest wspaniałym dodatkiem do rozmaitych dań. Warzywo w takiej formie powszechnie możemy spotkać w przepisach kuchni polskiej i nie tylko. Dowiedz się, jak zeszklić cebulę, żeby za każdym razem zachwycała smakiem. Ta pozornie banalna czynność ma kilka zasad.
Borykasz się z wodnistymi pieczarkami z patelni? 1 błąd powoduje, że możemy zapomnieć o chrupiących i rumianych grzybach z patelni. Zbyt wczesne dodanie soli sprawia, że pieczarki wydzielają bardzo dużą ilość płynu, przez co duszą się, zamiast smażyć. Smakiem pieczarek można cieszyć się przez cały rok. Łatwo dostępny i niedrogi produkt z chęcią dodajemy do rozmaitych potraw. Dowiedz się jak sprawić, by zawsze wychodziły apetyczne i chrupiące. Po momentem solenia jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.
Anna Lewandowska po raz kolejny pokazuje zdrową alternatywę dla tradycyjnej kuchni. Jej bezglutenowe lane kluseczki z powodzeniem zastąpią w barszczu czerwonym klasyczne dodatki, jak uszka czy kulebiaki. Wystarczą 3 produkty i kilka minut pracy.Swoje lane kluseczki do barszczu czerwonego znana sportsmenka robi na bazie mąki ryżowej oraz ziemniaczanej. Produkty te bez trudu możesz znaleźć w każdym większym sklepie. Do tego jajka, woda i odrobina soli. Czy dasz się skusić?
Przygotowanie wigilijnej kapusty z grochem jest nie lada wyzwaniem. Wszystko to przez moczenie grochu, które może zająć nawet całą noc. Znamy jednak 1 prosty trik, dzięki któremu można ten etap pominąć. Groch ugotuj w osolonej wodzie, a będzie miękki i pyszny już po 60 minutach.Okazuje się, że moczenie grochu nie jest konieczne do przygotowania klasycznej świątecznej potrawy. Fakt ten ucieszy wszystkie osoby, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu. W zapomnienie może też odejść problem fermentowania moczonego całą noc grochu. Już nigdy nie przygotujesz tego dania inaczej.
Czy wiecie, jak uratować przesolony bigos? Zadanie nie jest trudne. Wystarczy wrzucić do garnka surowego ziemniaka i gotować go wraz z potrawą nie dopuszczając do rozpadnięcia się. Warzywo wchłonie nadmiar przyprawy O przesolenie dania podczas świątecznych przygotowań nietrudno. Na szczęście istnieją proste triki, które pomogą nam uchronić potrawy przed wyrzuceniem. Wzorem doświadczonych kucharek możemy np. wrzucić do garnka z bigosem surowego ziemniaka.
Krokiety ziemniaczane bez zawijania są niezwykle prostym i pomysłowym daniem. Przy minimalnej ilości składników otrzymujemy maksymalnie pyszne danie. Przygotowanie krokietów jest bajecznie proste i nie zajmuje wiele czasu. Czy można chcieć czegoś więcej?Krokiety ziemniaczane bez zawijanie doskonale sprawdzą się jako dodatek obiadowy zamiast tradycyjnych ziemniaków. Stanowić mogą również pyszną przekąskę na ciepło. Podane z grzybowym sosem zmieniają się pożywny bezmięsny posiłek. Ten jeden prosty przepis daje ogrom możliwości.
Czy wiecie, jak zmiękczyć cebulę do śledzi? Wyraziste warzywo na surowo jest dość twarde i dodane w takiej formie do ryby zaburzy odbiór dania. Podpowiadamy, jak w prosty sposób poprawić strukturę dodatku. Warto spróbować — efekty będą znakomite.Jeśli chcecie przygotować pyszne śledzie z cebulką, warto zadbać nie tylko o zakup dobrej ryby i staranne jej odsolenie, ale też o właściwe zmiękczenie warzywa. Jego delikatniejsza struktura pozwoli na lepsze połączenie z mięsem ryby. Możecie skorzystać z jednej z trzech prostych metod.
Ania Starmach zdradziła swój wyjątkowy sposób na placki ziemniaczane. Dzięki tarciu warzyw na grubych oczkach, gotowe placuszki wychodzą niezwykle chrupiące. Tak przygotowany przysmak będzie doskonałą podstawą do smacznej przekąski.Do przygotowania tych placków ziemniaczanych potrzebujesz jedynie warzyw i przypraw. Wystarczy grubo zetrzeć kartofle i dokładnie odcisnąć je z płynu. Smażone na złoty kolor ziemniaczane krążki idealnie smakują podane ze śmietaną lub smakowitym łososiem. Aż ślinka cieknie.
Karp jest niezwykle smaczną rybą, którą tradycyjnie spożywamy podczas Wigilii. Niestety nieumiejętne smażenie go może skutecznie zepsuć tę potrawę. Jak smażyć karpia, aby miał chrupiącą skórkę? Zrezygnuj z ciężkiej panierki i obtocz rybę jedynie w mące.Panierowanie karpia w jajku i bułce tartej nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Przez takie potraktowanie, ta tłusta sama w sobie ryba po zdjęciu z patelni zrobi się ciężka i nieapetyczna. Sprawdź nasz patent, jak smażyć karpia, aby miał chrupiącą skórkę, i ciesz się jego niezwykłym smakiem.
Dobrego kucharza można poznać po tym, że w jego kuchni nic się nie marnuje. Niektóre kreatywne pomysły w tym temacie aż zapierają dech w piersi. Dziś pokażemy Ci rewelacyjny sposób, jak wykorzystać łupiny z cebuli. W prosty sposób można wyczarować z nich aromatyczną sól cebulową.Do przygotowania niezwykłej przyprawy możesz dodać również łupiny z czosnku. Oba składniki łącz w dowolnych proporcjach, zależnie od rezultatu, jaki chcesz uzyskać. Dzięki temu patentowi jak wykorzystać łupiny z cebuli, uzyskasz uniwersalną przyprawę, której możesz użyć do rozmaitych dań.
Sycący obiad nie może obyć się bez warzywnego dodatku. W nadchodzących zimowych miesiącach coraz chętniej sięgamy po ciepłe uzupełnienie posiłku. Prostym, a zarazem sprawdzonym przepisem tego rodzaju jest duszona marchewka. Dzięki dodatkowi masła wychodzi idealnie kremowa.Duszona marchewka z masłem to prawdziwy klasyk polskiej kuchni. Często występuje w towarzystwie groszku, ale wyśmienicie smakuje także solo. Poznaj nasz błyskawiczny przepis na ten obiadowy dodatek. Będziesz do niego wracać nie raz.
Babcia Danusia po wielu latach zdradziła sposób na swoją kapustę kiszoną. Okazuje się, że dodaje do niej 1 nieoczywisty składnik. Mowa o aromatycznym korzeniu chrzanu. Poniżej prezentujemy kiszenie kapusty babcinym sposobem.Sposobów na kiszenie kapusty jest całe mnóstwo,. Do wyboru mamy rozmaite naczynia, a mnogość przypraw daje prawdziwe pole do popisu. Babcia Danusia jest jednak wierna swojemu patentowi. Jej kiszenie kapusty babcinym sposobem nie ma sobie równych.Do kiszenia kapusty babcinym sposobem najlepiej nadaje się kapusta zimowa. Ta pojawia się na straganach w połowie listopada. Czas niezbędny na ukiszenie warzywa wynosi od 4 do nawet 12 dni, w zależności od wybranego naczynia. Kapusta babci Danusi kiszona jest w słoiku przez ok. 5-6 dni.Do kiszenia kapusty niezbędna jest sól. Warto postawić na sól kamienną, która zapobiega rozwojowi bakterii oraz wspomaga produkcję kwasu w kiszonce. Pozostałe przyprawy są opcjonalne, ale nieobowiązkowe. Kiszenie kapusty babcinym sposobem, poza solą oraz chrzanem, wymaga użycia dodatkowo liści laurowych oraz ziela angielskiego.
Groch z kapustą jest jedną z 12 tradycyjnych potraw wigilijnych. Półmisek z tym specjałem obowiązkowo powinien znaleźć się na świątecznych stole. Nie musisz jednak czekać cały rok na to pyszne danie. Kapustę z grochem możesz przygotować zawsze, kiedy najdzie Cię na nią ochota.Groch z kapustą jest niezwykle prosty do przyrządzenia. Poza świątecznym czasem możesz wzbogacić tę potrawę o wędzony boczek lub aromatyczną kiełbasę. Taka kapusta smakuje wyśmienicie podana ze świeżym pieczywem lub z ugotowanymi ziemniakami.
Problem gorzkiego posmaku w przygotowanych śledziach z cebulką spotkał niejednego amatora gotowania. Zimna rybna przystawka, zamiast cieszyć podniebienie, powoduje jedynie grymas na twarzach biesiadników. Jeśli chcesz, aby Twoje śledzie zawsze wychodziły idealne, poznaj tajniki właściwego przygotowania cebuli. To właśnie to warzywo może być sprawcą gorzkiej nuty w potrawie.Różne osoby mogą preferować różnie przyrządzone śledzie. Niektórym zupełnie nie przeszkadza mocny cebulowy posmak. Przez innych niestety to samo warzywo będzie odbierane jako coś gorzkiego i niepożądanego.. Podpowiadamy zatem, jak pozbyć się gorzkiej nuty z cebuli.
Zasmażane buraczki są jednym z najbardziej popularnych obiadowych dodatków. Słodkawy smak serwowanych na ciepło warzyw przez laty uświetniało się dodatkiem podsmażonej słoniny. Dziś przypominamy ten nieco zarzucony dawny zwyczaj. Słoninę do zasmażanych buraczków dodaje się w bardzo prosty sposób. Wystarczy stopić tłuszcz i na nim usmażyć warzywa. Przygotowanie takich klasycznych buraczków jest więc bardzo proste, a smakuje wybornie.
Mieszkańcy Śląską są nie bez powodu dumni ze swojej kuchni. Słynie ona bowiem z wielu przysmaków. Jednym z nim jest z pewnością modra kapusta. Ten dodatek sprawdzi się doskonale do rozmaitych dań obiadowych, nie tylko z kuchni śląskiej.Istnieje wiele przepisów na czerwoną kapustę. Do jej śląskiej wersji dodaje się podsmażony boczek oraz cebulkę. Dzięki nim właśnie modra kapusta zyskuje swój głęboki, charakterystyczny smak. Zakochasz się w tak przyrządzonym warzywie.
Kiszone ogórki i kapusta są w nas niezwykle popularnymi przetworami. A czy wiecie, że kisić można też kalafior? Przygotowuje się go podobnie, jak ogórki, a smakuje naprawdę wybornie. Jest twardy, chrupiący i pełen smaku. Warto spróbować tej pysznej i zdrowej przekąski. Kiszony kalafior ma lekko kwaśny smak i pomimo kiszenia zachowuje swoją chrupkość. Nastawiając kalafior do kiszenia można użyć tradycyjnych składników znanych z kiszenia ogórków. Ta prosta przekąska skradnie Twoje serce.
Zdarzyło się Wam kiedyś jeść niezbyt smaczne kopytka? Twarde i gumowate kluski potrafią zepsuć cały posiłek. Takie kopytka są efektem zbyt dużej ilości mąki dodanej do ziemniaczanego ciasta. Poniżej podpowiadamy, jak prawidłowo dobrać proporcje składników do tego dania.Domowe kopytka są doskonałym sposobem na wykorzystanie pozostałych z poprzedniego obiadu ziemniaków. Ziemniaczane kluski można podawać na mnóstwo sposobów, dzięki czemu trudno się nimi znudzić. Dopilnuj, aby proporcja mąki do ziemniaków wynosiła 1:3. Dzięki temu kopytka wyjdą zawsze miękkie i apetyczne.
Jajka są popularnym i smacznym produktem, który z chęcią spożywamy na śniadanie. Najczęściej je gotujemy, robimy z nich jajecznicę lub omlet. Jednak z ugotowanych jajek z łatwością przygotujesz też pyszną pastę jajeczną do pieczywa. A dzięki dodatkowi oleju lnianego taka pasta będzie również niezwykle zdrowa.Olej lniany do pasty jajecznej nie jest obowiązkowy, jednak warto go dodać. Ma on silne działanie oczyszczające, a także wspomaga pracę naszego mózgu i zapobiega przewlekłym stanom zapalnym. Z pewnością warto zainwestować w buteleczkę tego specyfiku.