Ogórki ze słoika zjedzone, a co z zalewą? Nigdy nie wylewaj wody po ogórkach kiszonych. Jest niezwykle smaczna i wartościowa. Dodaj ją na przykład do gotowanej kaszy, a efekty przejdą najśmielsze oczekiwania. Poznaj też inne sposoby na wykorzystanie tego naturalnego płynu. Ogórki kiszone są jednym z naszych ulubionych przetworów. Nastawiamy je zwykle w sporych ilościach, bo zimą są jak znalazł do chrupania, na kanapki, do sałatek czy do zupy. Pozostałą po zjedzonych ogórkach kiszonych wodę zazwyczaj wylewamy. A to duży błąd, bo jest ona niezwykle zdrowa i smaczna. Woda po kiszonych ogórkach zawiera naturalne probiotyki. Pojawiają się one w ogórkach i w zalewie po fermentacji mlekowej, która powoduje kiszenie warzyw. Taką wodę można pić, bo dobrze działa na jelita. Zaleca się jednak by na raz nie wypijać jej więcej niż 200 ml, ponieważ mogą wystąpić sensacje żołądkowe. Jednak ma o wiele więcej pożytecznych zastosowań.
Wiecie, jak gotować kaszę jaglaną, by nie była gorzka? Jeden prosty zabieg potrafi zrobić różnicę i znacząco wpływa na jej smak. Chodzi o przepłukanie kaszy przed gotowaniem. Jednak warto też zwrócić uwagę na inne szczegóły. Gdy odpowiednio przygotujecie kaszę jaglaną, zachwycicie się jej smakiem. Kasza jaglana należy do jednych z najwartościowszych kasz. Jest bogata w witaminy z grupy B oraz w mnóstwo składników mineralnych. I co bardzo istotne, nie zawiera glutenu. Jest na tyle delikatna, że mogą jeść ją już 6-miesięczne dzieci. Niestety kasza jaglana nie jest zbyt popularna w naszej kuchni. Zazwyczaj gotujemy ją na mleku i serwujemy jako zupę mleczną. Jednak można ją też podawać do dań obiadowych, dodawać do zapiekanek, sałatek i zup. Niektórych zraża nieco jej gorzkawy smak. Jednak da się ją przygotować tak, by była smaczna. Oto kilka wskazówek, jak należy gotować kaszę jaglaną, by nie była gorzka.
Kiszone łodygi brokułów są nietypowym rarytasem. Dzięki aromatycznym przyprawom i odrobinie cierpliwości z zazwyczaj wyrzucanego produktu przygotujecie smakowitą przekąskę. Spodoba się nie tylko amatorom kiszonek. Spróbujecie? Łodyga brokuła często niestety trafia do kosza na śmieci. A szkoda, bo ten twardy kawałek warzywa ma kilka zastosowań w kuchni. Można go m.in. ugotować w bulionie czy zetrzeć do surówki. Ciekawą opcją jest też zrobienie z niego smakowitej kiszonki. Prosty patent olśni nawet największych sceptyków.
Nastawiasz właśnie ogórki na zimę? A wiesz, jaka woda jest najlepsza na zalewę do kiszonych ogórków? Gorąca czy zimna? Wyjaśniamy i doradzamy, bo szkoda by było, żeby cała twoja praca i wydane pieniądze poszły na marne. A najważniejsze jest, by ogórki wyszły takie, jak trzeba — smaczne i chrupiące. W wielu domach właśnie trwa w najlepsze nastawianie kiszonych ogórków na zimę. Sierpień to doskonała na to pora. Sezon ogórkowy w pełni, można je więc kupić w dobrej cenie. Ogórki nie są już, aż tak wodniste, więc będą trwalsze niż nastawione dużo wcześniej. Początkujące osoby nastawiające ogórki do kiszenia często mają dylemat, czy zalewać je zimną, czy gorącą wodą. Jedne przepisy zalecają bowiem zimną solankę, a drugie gorącą. Pomożemy wam więc dokonać najlepszego wyboru.
Uwielbiasz fasolkę szparagową? A znasz pyszną fasolę Mamut? Jeśli spotkasz ją na bazarku, kup, a nie pożałujesz. Zdradzamy, jak najlepiej ją przygotować. Będzie doskonała jako dodatek do obiadu, a w połączeniu z kilkoma składnikami zamieni się w smaczne danie. Fasolka szparagowa króluje właśnie na straganach. Można ją kupić w coraz lepszych cenach, a naprawdę warto, bo jest teraz najsmaczniejsza — delikatna i bezłykowa. Najczęściej gotujemy ją i podajemy polaną masłem lub tartą bułką zrumienioną na maśle. Świetnie też sprawdza się w letnich zupach, zapiekankach i daniach z patelni.Trochę rzadziej niż uwielbianą, popularną szparagówkę, można spotkać na bazarkach fasolę Mamut. Jej strączki są zielone, rzadziej żółte, płaskie i nieco dłuższe niż fasolki szparagowej. O tej porze roku są niezwykle smaczne, bo bardzo delikatne, a jednocześnie mięsiste. Jeśli nie wiecie, jak przygotować fasolę Mamut, już podpowiadamy.
Zastanawialiście się, kiedy solić wodę na ziemniaki? A może dodajecie przyprawę wtedy, gdy sobie o niej przypomnicie? Okazuje się, że chcąc osiągnąć efekt w postaci dobrze doprawionego warzywa, trzeba wsypać sól tuż po tym, jak woda zawrze. W przeciwnym wypadku warzywo nie zdoła przejść smakiem dodatku.Solenie ziemniaków tylko pozornie jest czynnością prostą. Okazuje się bowiem, że dodanie soli w trakcie gotowania albo na sam koniec sprawi, że warzywo będzie niedoprawione. Dzieje się tak dlatego, że ziemniaki potrzebują czasu, by wchłonąć przyprawę z wody.
Wiesz, jak gotować i z czym podawać bób? Wyjaśniamy krok po kroku, byś nie miał żadnych wątpliwości. Musisz wiedzieć, że do wrzątku oprócz soli warto dodać też trochę cukru. Te dwie przyprawy pozwolą wydobyć z warzywa wspaniały smak, a jednocześnie skrócą nieco czas gotowania. Sezon na świeży bób właśnie jest w pełni. Można go więc kupić po coraz atrakcyjniejszych cenach. I naprawdę warto, bo bób jest smaczny i zdrowy. Warzywo to zwykle gotujemy w wodzie. Ten sposób przygotowania bobu jest najłatwiejszy i najzdrowszy. Warto jednak wiedzieć, jak gotować bób i z czym najlepiej go podać.
Wiecie, kiedy solić rosół? Choć przyrządzanie tej tradycyjnej zupy może wydawać się trywialne, szczegóły mają znaczenie. Zbyt szybkie dodanie soli na przykład poskutkuje uzyskaniem pozbawionego smaku wywaru. Najlepiej bowiem wsypać ją dopiero na 10 minut przed końcem gotowania. Wyjaśniamy dlaczego.Przyrządzenie dobrego rosołu jest sztuką. Niemalże każdy składnik powinien być odpowiednio przygotowany i ma swój, ściśle określony moment dodanie, który pozwoli skorzystać z niego w pełni. Najistotniejsza jest sól.
Domowy przecier pomidorowy ze świeżych pomidorów zachwyci swoim smakiem każdego. Przecier jest o wiele zdrowszy i smaczniejszy od gotowego, kupionego produktu, a przygotujesz go wyłącznie z trzech składników.Przecier pomidorowy jest jednym z lepszych przetworów na zimę. Do jego przygotowania potrzebujemy 4 kg świeżych pomidorów, soli i cukru, przecier ma idealny smak i zachowa świeżość aż do następnego sezonu. Przecier będzie gotowy w kilka minut.Przecier pomidorowy przygotujmy z wygrzanych w słońcu, słodkich, soczystych pomidorów. Gorąco polecam wybrać się na targ lub warzywniaka i kupić warzywa od lokalnego sprzedawcy. Z pomidorów marketowych nie otrzymamy już takiego smaku.Przed przygotowaniem przecier pomidorowego koniecznie sparzmy słoiki, aby przetwory się nie zepsuły. Bardzo ważna jest również pasteryzacja gotowego przecieru, dzięki czemu zachowa świeżość i smak na wiele miesięcy.Po otworzeniu słoika i wykorzystaniu kilku łyżek, przecier przechowujmy w lodówce. Na wierzch wystarczy wlać oliwę z oliwek lub olej, dzięki którym przecier będzie świeży przez wiele tygodni. Tłuszcz zapobiega również powstawaniu pleśni.
Przedstawiamy przepis na przepyszny bób z koperkiem i czosnkiem. Momentalnie znika z talerzy, bo jest wyjątkowo smaczny i aromatyczny. A wszystko za sprawą kilku dodatków. Przygotuj bób w ten sposób choćby dziś, a wszyscy się nim zachwycą. Będzie doskonały na przekąskę czy jako letni obiad. Bób jest letnim przysmakiem, który niektórzy zjadają całymi miskami. Rzeczywiście jego smak jest przyjemny i bardzo wciągający. Można go jeść niczym chipsy, oglądając film albo zastąpić nim obiad w upalny dzień. Takim uznaniem cieszy się klasyczny, ugotowany bób. A pomyślcie, co będzie, jeśli przygotujecie bób z koperkiem i czosnkiem? Temu przysmakowi nikt się nie oprze, bo jego smak i aromat został wzmocniony wyjątkowymi dodatkami. A przygotowanie zajmie tylko 5 minut więcej czasu.
Wiecie, które ogórki są najlepsze do kiszenia? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, dzięki czemu od teraz ogórki kiszone będą wam wychodziły, jak należy. Będą jędrne, chrupiące i pełne smaku. Ogórki przeznaczone do kiszenia nie powinny być świeże i niezbyt duże. Sprawdźcie, na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Na straganach i w sklepach pojawiają się już pierwsze ogórki gruntowe. Oczywiście do sezonu ogórkowego jeszcze daleko, ale już można nastawić pierwszą partię małosolnych. Warto też dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając ogórki do kiszenia.
Sprawdźcie, jak najlepiej ugotować fasolkę szparagową, by była smaczna i wartościowa. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze zasady w jednym miejscu. Koniecznie z nich skorzystajcie, a warzywo zachwyci was smakiem, jak nigdy. Dostarczy też więcej składników odżywczych.Fasolka szparagowa największym wzięciem cieszy się w sezonie, czyli właśnie teraz, latem. Bo oczywiście zimą można kupić fasolkę mrożoną, ale nie smakuje tak, jak świeża, a poza tym często jest dość droga. Fasolka szparagowa występuje w dwóch wersjach — zielona i żółta. Pierwsza ma wyraźniejszy smak i jest nieco twardsza, druga jest delikatna w smaku i konsystencji.Fasolkę szparagową można dodawać do zup, zapiekanek i potrawek. Jednak najpopularniejsza jest gotowana, serwowana z masłem lub polana zrumienioną na maśle tartą bułką. Dziś powiemy wam, jak należy gotować fasolkę szparagową, by zachwyciła smakiem.
Sprawdźcie, jak kisić ogórki, żeby nie były puste w środku. Kluczowa jest tu jedna zasada, a mianowicie jakość ogórków. Wiadomo przecież, że ze słabej jakości surowca, nie uda się otrzymać dobrego produktu. Najlepiej więc kupić ogórki u zaufanego sprzedawcy. A jeśli takiego nie macie, podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę wybierając ogórki do kiszenia. Ile razy wam się zdarzyło, że nastawiliście kilkanaście słoików ogórków do kiszenia, a gdy otworzyliście je zimą, ogórki były puste w środku? To bardzo przykre uczucie, bo włożyliście w ich przygotowanie sporo serca, czasu i pieniędzy, a teraz nadają się co najwyżej do zupy. O chrupaniu ogórków na przekąskę nie ma mowy, bo te po prostu są miękkie. Dlaczego kiszone ogórki nie wyszły? Przecież staraliście się, jak mogliście — ogórki i słoiki były dobrze umyte, dodaliście do nich sporo przypraw. Najprawdopodobniej zaważyło najważniejsze, czyli jakość ogórków. Bo tak, jak nie z każdej mąki będzie chleb, tak nie z każdych ogórków gruntowych będą ogórki kiszone. Sprawdźcie więc, jak wybrać najlepsze ogórki do kiszenia.
Poznajcie prosty i sprawdzony przepis na doskonały, kiszony czosnek. Jest on prawdziwą bombą witaminową w słoiku. Można go jeść na przekąskę, a także dodawać do różnych potraw. Charakteryzuje się nieco łagodniejszym smakiem, niż surowe ząbki, za to jego wartość odżywcza i zdrowotna jest nawet wyższa. Najczęściej kisimy ogórki i kapustę, ale w ten sposób przetwarzać można różne produkty. Wśród nich jest wiele warzyw i owoców, a także grzyby. Dziś zajmiemy się jednak kiszeniem czosnku. Pewnie nie raz wyjadaliście go z kiszonych ogórków i przyznacie, że jest bardzo smaczny i aromatyczny. Czemu więc nie nastawić słoiczków z samym czosnkiem?
Lubicie smak i aromat mięsnej konserwy? Prawda, że jest nie do opisania? A wiecie, jak zrobić domową wieprzowinę z galaretką w słoiku? Będzie idealna na kanapki. O niebo smaczniejsza niż kupna i całkowicie naturalna. Taką konserwę możecie sobie zrobić z myślą o wyjeździe, ale w domu też chętnie po nią sięgniecie. Konserwy kojarzą się z wakacjami pod namiotem i wyjazdami z własnym prowiantem. Zwykle wrzuca się kilka puszek do bagażu czy plecaka i można wędrować nawet tam, gdzie nie ma sklepów, ani knajp. Jednak, kto spróbował mięsnej konserwy, ten wie, jak obłędnie smakuje. Trudno się powstrzymać, żeby jej nie zjeść nawet, jak się jest w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić konserwę mięsną z myślą o codziennych kanapkach. Taka z galaretką i odrobiną tłuszczyku będzie smakować rewelacyjnie. My zrobimy ją z łopatki i golonki wieprzowej.
Poznajcie przepis Olgi na chleb bez piekarnika, który robi furorę na całym świecie. Przygotowuje się go bardzo łatwo, a wychodzi miękki, chrupiący i bardzo smaczny. Gdy więc zabraknie ci pieczywa, nie musisz już biec do piekarni, tylko wystarczy zakasać rękawy. Chleb najsmaczniejszy jest, gdy jest świeży. Ma wtedy chrupiącą skórkę i miękki miękisz. Bochenek takiego świeżego chleba można zjeść z samym masłem. Do tego szklanka mleka i pyszna przekąska w dawnym stylu gotowa. Jeśli jednak nie macie takiego chleba pod ręką, ale chętnie byście go zjedli, to macie dwa wyjścia. Możecie wybrać się do piekarni, a jeśli macie ją daleko lub po prostu nie chce wam się wychodzić z domu, to możecie sami upiec chleb. Upiec, a w zasadzie ugotować, czy usmażyć, bo dziś polecamy wam przepis Olgi na chleb z patelni. W naszym materiale prezentujemy zdjęcia tego chleba, będące screen'ami z filmiku na kanale Przepisy od Olgi na YouTube. Przyznajemy, że od razu chce się go schrupać.
Dziś podamy wam prosty przepis na kiszone pomidory. Są one wielką konkurencją dla ogórków, ale równie łatwo je nastawić. Do ich przygotowania wykorzystajcie nieduże, twarde owoce. Po zakiszeniu urzekną was orzeźwiającym, lekko musującym smakiem. Kiszonki są bardzo zdrowe i to niezależnie od tego, co w ten sposób przetwarzamy. U nas najpopularniejsze są kiszone ogórki i kapusta, które największym powodzeniem cieszą się jesienią i zimą. Jednak kisić można też inne warzywa, owoce, a nawet grzyby. Dziś czas na pomidory.
Polecamy doskonałą wątróbkę w chrupiącej panierce. Już jeden jej kęs sprawi, że nigdy nie zapomnisz jej smaku. Nie ma dodatku jabłka, tylko przed smażeniem została obtoczona w mieszance tartej bułki i mąki. Koniecznie wypróbuj tę recepturę, a poznasz nowe oblicze soczystej wątróbki. Wątróbka należy do jednych z najbardziej lubianych podrobów, chociaż oczywiście są i tacy, którzy nigdy jej nie tkną. Ci jednak, którzy spróbowali jej choć raz, wiedzą, że potrafi być naprawdę smaczna. Zachwyca aksamitną konsystencję i soczystością. Dziś sprawimy jednak, że dodatkowo wątróbka zaskoczy was chrupkością. Usmażymy ją bowiem w panierce zawierającej tartą bułkę, dzięki czemu zyska zupełnie nowy, wymiar. Będzie chrupała niczym schabowy, skrywając w środku kremowe wnętrze.
Idealne ogórki kiszone są jędrne, chrupiące i pełne smaku. Istnieją trzy triki, które sprawią, że rarytas zawsze będzie zachwycający. Ujawniamy sekrety, które znały nasze babcie. Zastosowanie ich sprawi, że rarytas zachwyci. Ogórki kiszone zawsze wyjdą, jeśli nie zapomnimy o trzech istotnych szczegółach. Pierwszym z nich jest moczenie ich w zimnej wodzie. Dzięki takiej kąpieli nawet nieco przywiędłe warzywa odzyskują właściwą strukturę. Drugim ważnym trikiem jest dodanie do słoja liścia wiśni, porzeczki lub dębu. Dodatki te sprawią, że ogórki nie zmiękną zbytnio podczas fermentacji. Ostatnim jest zalanie warzyw ciepłą wodą, które skróci czas trwania kiszenia. Zadbajcie o nie, a wszystko się uda.
Poznajcie tani i szybki przepis na domowy izotonik. Zrobicie go za kilka groszy i na zawsze zrezygnujecie z kupnych, drogich napojów. Nasz izotonik świetnie sprawdzi się w czasie upałów i przy dużym wysiłku fizycznym, bo doskonale nawadnia i gasi pragnienie. Izotoniki to wyjątkowe napoje, które mają za zadanie nie tylko ugasić pragnienie, ale też dostarczyć organizmowi sole mineralne utracone w czasie intensywnego wysiłku. Napoje te zawierają więc elektrolity takie jak sód, potas, magnez, wapń, a także inne sole mineralne i witaminy. Doskonale więc nawadniają organizm i odżywiają go. W sklepach można kupić gotowe napoje izotoniczne, które niestety nie są tanie. A poza tym zawierają sporo cukru i środków przedłużających ich trwałość. Tymczasem bez problemu można taki odżywczy, domowy izotonik przygotować własnoręcznie.
Ogórki małosolne stanowią sezonowy rarytas, któremu wielu smakoszy nie może się oprzeć. Choć jest prosty w przygotowaniu, są błędy, które mogą sprawić, że się nie uda. Jedną z częstych wpadek jest używanie nieodpowiedniej soli. Podpowiadamy, na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę. Dobre ogórki małosolne są lekko słone, delikatnie kwaśne i przede wszystkim chrupiące. By przygotować je w domu, nie potrzebujecie wiele — jedynie warzyw i kilku przypraw. Radzimy jak uniknąć popularnych wpadek.
Niemal wszyscy popełniają błąd, gotując bób. Dlatego dziś zdradzimy wam, jak gotować bób, by był miękki, lecz chrupiący. Wystarczy jeden patent i będzie po problemie. Bób nie rozgotuje się i nie będzie paćkowaty. Można go będzie zjeść na przekąskę, czy dodać do sałatki. Sezon na świeży bób trwa dość krótko. Dlatego jego miłośnicy, czekają na niego z utęsknieniem, a gdy już się pojawi, zjadają go w niemałych ilościach. Bób stanowi doskonałe źródło białka, a także lekkostrawnej skrobi i błonnika. Dostarcza również nienasyconych kwasów tłuszczowych, soli mineralnych, beta-karotenu, witaminy C i witamin z grupy B. Bób zazwyczaj jemy na przekąskę. Wystarczy go tylko ugotować i już można się nim zajadać. Problem jest tylko taki, by ugotować go tak, jak lubimy. Najsmaczniejszy bób jest miękki, ale nie rozgotowany.
Poznajcie przepis na kultowe kluski leniwe od babci Basi. Mają niezwykły dodatek, który nadaje im niezrównanej faktury. Jest nim proszek budyniowy, zwiększający sprężystość i delikatność klusek. Leniwe polane masłem lub sosem owocowym są doskonałe na podwieczorek lub lekki obiad. Pierogi, czy też kluski leniwe swą nazwę zawdzięczają prostocie przygotowania. Składają się z tych samych składników, co pierogi z serem, a więc z mąki, twarogu i jajek. Jednak nie trzeba oddzielnie robić ciasta i farszu, a potem nadziewać pierogów. Wszystkie składniki zagniata się razem i formuje z nich kluski. Kluski leniwe można serwować jako dość pożywny deser lub lekki obiad. Zwolennicy słodkiego, bezmięsnego dania z pewnością znajdą się wśród najmłodszych. Jednak leniwe są na tyle smaczne, że będą się nimi zajadać wszyscy.
Jak ugotować idealny makaron? Nie ma nic prostszego, trzeba tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad. Koniecznie należy wystrzegać się jednego błędu, którym jest zbyt długie gotowanie klusek. Bo nie ma nic gorszego niż rozgotowany, mazisty makaron.Kiedy ktoś by cię spytał, jak gotować makaron, z pewnością odpowiesz, że to nic trudnego. Wystarczy wrzucić wstążki lub świderki do osolonego wrzątku i gotować, aż będą miękkie. I dużo w tym prawdy, choć w każdej tej prostej czynności można popełnić błąd. Nieodpowiednio ugotowany makaron może być zbyt miękki lub się sklejać. Trudno go połączyć z sosem, bo ten spływa z nitek lub wstążek. Warto więc przypomnieć sobie, jak prawidłowo ugotować makaron. Smaczna podstawa dania to bowiem co najmniej połowa sukcesu.
Fasolka szparagowa zaczęła już pojawiać się na straganach. Warto zaopatrzyć się w większą jej ilość i zamknąć ją w słoikach. Jesienią czy zimą — gdy trudniej będzie znaleźć świeże warzywa i owoce — będzie idealna. Spróbujecie?Fasolkę szparagową w słoikach przyrządza się niemalże błyskawicznie. Smakowite sezonowe warzywo nie wymaga wielu przypraw — sól i cukier wystarczą, by ją zabezpieczyć i móc cieszyć się jej smakiem jeszcze przez długi czas od przygotowania przetworów. Skusicie się na ten rarytas?
Ogórki kiszone są rarytasem, po który z chęcią sięgamy. Choć wydawać by się mogło, że są trudne w przygotowaniu, ich zrobienie nie jest wcale aż tak skomplikowane. Wystarczy zadbać o siedem szczegółów, by wyszły smaczne. Sprawdźcie jakie proste patenty zapewnią wam sukces. Ogórki kiszone są doskonałym dodatkiem do kanapek, surówek czy sałatek. Ten znakomity rarytas warto przyrządzić w domu. Pamiętając o kilku szczegółach, uzyskamy smakowite i chrupiące warzywo. Będzie dużo lepsze niż ze sklepu.
Sprawdźcie, jak Jasiek Kuroń robi ogórki małosolne bez kamionki i słoika. Ma na nie inny, c cudowny patent. Jest nim torebka strunowa. Dzięki niej nastawione ogórki zajmują mało miejsca i nie trzeba się martwić, że wykipi zalewa. Tych ogórków nie zalewa się bowiem solanką. Ogórki małosolne są typowym, sezonowym przysmakiem. Są chrupiące i pyszne i trudno ich sobie odmówić. A ich przygotowanie jest naprawdę proste, choć można to zrobić na kilka sposobów. By nastawić klasyczne ogórki małosolne, ogórki układa się w słoiku lub kamionce, dodaje przyprawy i całość zalewa się solanką. Jednak Jasiek Kuroń proponuje przygotować małosolne na sucho, w torebce strunowej. Taką kiszonkę możecie nastawić nawet na wakacjach.
Lubicie kiszoną kapustę? Jest bardzo smaczna i zdrowa. Dlatego dziś powiemy wam, jak własnoręcznie zrobić kiszoną kapustę. Wyjawiamy domowe triki pani Weroniki, dzięki którym otrzymacie doskonały przetwór. Ręczymy, że lepszej kapusty kiszonej nie jedliście. Kiszona kapusta jest jedną z najpopularniejszych kiszonek, po którą sięgamy. Odznacza się wysoką wartością odżywczą, bo zawiera np. korzystne bakterie kwasu mlekowego, które mają dobroczynny wpływ na przewód pokarmowy i naszą odporność. Poza tym jest bogata w witaminę C, A, E, K i z grupy B, a także magnez, potas i wapń. Kiszoną kapustę można kupić gotową. Jest sprzedawana na wagę, w foliowych torebkach i plastikowych wiaderkach o różnej masie. Jednak bez problemu można ją zrobić samemu w domu. To nie takie trudne. Wystarczy poszatkować kapustę, wymieszać ją z solą, a potem ubić w glinianym garnku lub beczce. Dziś swoje rady dotyczące przygotowania kiszonej kapusty zdradzi wam pani Weronika.W naszym materiale prezentujemy screeny pochodzące z kanału Weronika Domogród na YouTube. Mamy nadzieję, że prostota przygotowania kiszonej kapusty, zachęcą was do jej nastawienia.