Cola pojawia się na naszych stołach wyjątkowo często, w końcu reklamowana jest jako doskonały dodatek do obiadu czy imprezowy napój. Mało kto jednak jest świadom możliwych zniszczeń w ludzkim organizmie, jeśli pije się ją w zbyt dużych ilościach. 61-letni Stephen Payne wraz ze swoją partnerką udał się do pobliskiego pubu w Beaconsfield w Buckinghamshire. Wydawało się, że wyjście będzie zwykłym spotkaniem, lecz para nie mogła przeczuwać, że ten dzień zakończy się dla nich tragicznie.
Nie da się ukryć, że olej z wiesiołka nie jest najpopularniejszym produktem spożywczym. Warto mu się przyjrzeć bliżej, ponieważ dzięki niemu możemy zadbać o swoje zdrowie. Jakie zalety ma olej z wiesiołka?
Dzisiaj szczaw kojarzony jest głównie jako podstawowy składnik klasycznej wiosennej i letniej zupy szczawiowej, choć jeszcze nie tak dawno temu, był bardzo cenioną rośliną leczniczą. Napary wykorzystywano, chociażby, przy leczeniu biegunek i chorób układu pokarmowego. Niestety, jeśli chorujesz na pewne przykre dolegliwości zdrowotne, jedzenie szczawiu powinno zniknąć z twoich kulinarnych przyzwyczajeń. Choć roślina ta wypełniona jest wieloma wartościami odżywczymi, może przyczynić się do pogorszenia objawów.
Pieniądze potrzebne na kupienie jedzenia stają się coraz większe. Z roku na rok nasze wydatki powiększają się, a produkty drożeją. Niektórzy szukają oszczędności, gdzie się da, dlatego poniżej prezentujemy wynik eksperymentu, który polegał na wyżywieniu się za 50 zł w 7 dni. Wydatki rzędu kilku złotych dziennie na całe jedzenie wydają się być tak małe, że można spodziewać się porażki youtuberki. Ta mimo wszystko nie tylko pokazała, że się da tak jeść, lecz również udowodniła, iż zdrowe odżywanie nie jest zbyt drogie.
Bez wątpienia liście winorośli nie goszczą zbyt często na naszych stołach. Wykorzystuje się je między innymi w kuchni greckiej, gdzie zawija się nimi tamtejszy odpowiednik gołąbków. Warto pochylić się nad liśćmi winogron. Dzięki nim możemy wspomóc nasze zdrowie.
Agrest nazywany jest winoroślą północy - kojarzy się bowiem z winogronami, których wygląd bardzo przypomina agrestowe kulki. W Europie uprawiany jest prawdopodobnie od około XIII wieku, choć mógł być znany jeszcze wcześniej, jako roślina dzika. Obecnie agrest jest mocno zapomnianym owocem, choć jego powszechność skłania do jak najczęstszego korzystania w kuchni. Jeśli chcesz powrócić do dawnych lat, w których smak tych jagód towarzyszył w trakcie wakacji u babci na wsi, warto zasadzić kilka krzaków na swojej działce czy poletku.
Truskawki jak co roku wywołują wiele emocji - ludzie uwielbiają ich smak i przez wiele miesięcy wyczekują możliwości ponownego skosztowania ich. Już wkrótce stragany będą uginały się pod ciężarem łubianek wypełnionych po brzegi czerwonymi owocami. Choć w sklepach można znaleźć truskawki bez szypułek, ich znaczna większość ciągle je posiada. Praktycznie każdy z nas odrywa je przed zjedzeniem owocu, co, jak wynika z artykułu na portalu zdrowie.trojmiasto.pl, jest całkowitym marnotrawstwem.
Rokitnik zwyczajny charakteryzuje się niewielkimi pomarańczowymi owocami. Dawniej często znajdował zastosowanie w medycynie ludowej. Współcześnie jest już nieco zapomniany. Warto wiedzieć, jakie sekrety skrywa niepozorna roślina.
Koktajl na bazie śliwek z pewnością docenią smakosze, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Jest smaczny, niedrogi i prosty w przygotowaniu. Każdy, kto chce przyśpieszyć swój metabolizm, powinien go wypróbować.
Rabarbar zajmuje szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Przez wiele lat traktowano go jako przekąskę lub dodatek do ciast. Niektórzy uwielbiają również kompot na bazie rabarbaru. Roślina ma liczne zalety, jednak trzeba podchodzić do niej z dozą ostrożności.
Jedzenie w szpitalach i więzieniach wcale nie musi się od siebie tak różnić. Dostęp do dobrej jakości potraw mogłoby wydawać się absolutną podstawą. Niestety prawda jest zgoła odmienna. Warto przyjrzeć się posiłkom, które otrzymują pacjenci i więźniowie.
Gotowanie bobu jest często konieczne, kiedy mamy koniec sezonu i nasiona są już o wiele starsze - wtedy nie możemy jeść go na surowo. Łupiny są, z uwagi na wiek, znacznie twardsze i łykowate, więc obróbka termiczna jest jedynym sposobem, aby móc zjeść bób z przyjemnością. Niestety, po uczcie z bobem wiele osób odczuwa silny dyskomfort w dolnej części brzucha. Warzywo to wywołuje bowiem wzdęcia, których pozbycie się jest dużym problemem. Na szczęście można ich uniknąć już na samym początku, gdy gotujemy bób.
Niepozorne fiołki przeważnie nie wzbudzają większego zainteresowania u smakoszy. Warto się jednak nad nimi trochę pochylić. Fiołki wonne mogą pomóc nam w zatroszczeniu się o zdrowie. Dobrze sprawdzają się również jako dodatek do dań.
Nie da się ukryć, że w Polsce larwy przeważnie kojarzą się z czymś, co nie powinno znaleźć się na naszym talerzu. Mało kto spodziewałby się, że Unia Europejska mianuje je mianem „nowej żywności”. Jakie korzyści przynosi jedzenie owadów?
Kwiaty forsycji nie goszczą zbyt często w kulinariach. Przeważnie po prostu traktujemy je jako bardzo ładną roślinę. Żółte kwiaty można jednak wykorzystać w dosyć nieoczywisty sposób. Dzięki nim wesprzemy swoje zdrowie.
Nie da się ukryć, że dodatki do żywności towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Wiele gotowych specjałów wymaga ich użycia, ponieważ zapobiegają one psuciu się produktów i zapewniają im apetyczny wygląd. Niestety niektóre z nich mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.
Buraki są uwielbianym warzywem, które może w znaczący sposób wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu. Czasami wystarczy miesiąc, by dostrzec zmiany na lepsze. Eliza nie spodziewała się takich efektów.
Młode pędy chmielu przeważnie nie wzbudzają większych emocji. Zdarza się, że nie zauważamy ich i po prostu rozdeptujemy je w trakcie spacerów na świeżym powietrzu. Lepiej ostrożnie patrzeć pod nogi, ponieważ pędy chmielu są bardzo cenne.
Nie da się ukryć, że mleko odgrywa istotną rolę w kulinariach. Wiele spośród wyśmienitych dań bazuje na tym produkcie spożywczym. Mało kto spodziewałby się, że najzwyklejsze mleko może zapewnić nam skuteczniejszy wypoczynek.
Komunikaty wydawane przez GIS często chronią nas przed przykrymi konsekwencjami spożycia produktów, które nie spełniają określonych norm. Niedawno sanepid poruszył kwestię wody z kranu. Czy picie jej jest bezpieczne?
Nie da się ukryć, że kwiaty kasztanowca niezbyt często goszczą w naszej kuchni. Smakosze przeważnie skupiają się na jadalnych odmianach kasztanów. Jednak na nie musimy jeszcze trochę poczekać. W tym czasie warto sięgnąć po wyjątkowe kwiaty, które są bogactwem cennych składników odżywczych.
Nie każda dieta polega na wielomiesięcznym liczeniu kalorii, ograniczania spożycia słodyczy czy odmawiania sobie danych grup produktów. Jeśli brakuje ci czasu, a chcesz założyć na wieczór swój ulubiony strój, musisz sięgnąć po coś, co działa o wiele szybciej. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą najróżniejsze diety jednodniowe, które mają wysoką skuteczność i ekspresowe tempo działania. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie nadają się one do długiego stosowania, z powodu niskich wartości odżywczych.
Dodatek do jedzenia w formie TBHQ jest wykorzystywany w roli substancji konserwującej. Przeważnie tego typu składniki nie wzbudzają naszego niepokoju. Jednak w tym przypadku lepiej mieć się na baczności.
Czarny bez jest typowo wiosenną rośliną, gdyż to właśnie wtedy możemy podziwiać jego piękne kwiaty oraz wspaniały, słodki zapach. Poza walorami estetycznymi ceniony jest także za możliwość wykorzystania przy produkcji naturalnych specyfików leczniczych. Co ciekawe, nie tylko kwiaty tej rośliny można użyć. Właściwości medyczne mają także kora, liście oraz korzenie czarnego bzu. Jeśli w swoim ogrodzie masz okazałe drzewo, możesz z jego kwiatów przygotować pyszny i wyjątkowo zdrowy syrop.
Morwa biała nie jest smakołykiem, który często pojawia się w naszym jadłospisie. Z pewnością warto to zmienić, ponieważ możemy wiele zyskać. Każdy smakosz, który chce zadbać o swoje zdrowie, powinien wiedzieć, co można zyskać dzięki morwie białej.
Dieta ogórkowa może zaskoczyć niejednego smakosza. Nie od dziś wiadomo, że uwielbiane zielone warzywa są zdrowe, jednak mało kto zdecydowałby się na sięganie głównie po nie. Na czym polega dieta ogórkowa?
Bez wątpienia poziomki potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Przeważnie można natknąć się na nie w lasach i ich okolicach. Niektórzy uprawiają je we własnych ogródkach. Okazuje się, że poziomki mają wiele zalet. Dlaczego warto dodać je do jadłospisu?
Banany wypełnione są po brzegi witaminami i minerałami, które konieczne są do prawidłowej pracy wszystkich narządów wewnętrznych w naszych ciałach. Okazuje się, że można przygotować je w sposób, który zwiększa ich działanie. Podczas gotowania bananowego naparu, wyciągamy mikroelementy z owoców, które przenikają do wody. Przyswajanie rozpuszczalnych substancji w wodzie jest znacznie prostsze i efektywniejsze, gdy te już się w tej wodzie znajdują, a nasz organizm nie musi wykonywać dodatkowej pracy.